Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152851) molnarpeter válasza bitpork (#152847) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem messzi fórumtárs, próbáltam segíteni mikor megvette, egyből küldtem kontaktot nem messzi hivatalos szerelőhöz, aki 1.9 TDI-kkel foglalkozik látástól mikulásig. Nekünk is most csinálta, fater elvitte az autót, szerelő fia hazahozta őt (el lett kezdve az autó, de nem fért bele minden a napba, aktuális volt több tennivaló), következő nap el is hozhattuk, számla kézben, kész, nem kell dolgozni utána. Azt már el sem merem mondani, mennyit kért a végén :B

[ Szerkesztve ]

(#152852) Mágus2 válasza Winchester95 (#152850) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az egy dolog hogy nem volt pontos, de miért ugtott át? :U Csak akkor tud megugrani, ha nem elég feszes a szíj.

Bitpork(152848): és a többi?

[ Szerkesztve ]

(#152853) bitpork válasza Winchester95 (#152850) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te segítettél a szerelőnek? Innen a fórumról? Lehet valamit félreértek de ha neki így-ilyen módon kell információ, akkor ne szereljen autót. :B

(#152852) Mágus2: milyen többi? :U

(#152851) molnarpeter: mennyit kért? Csak úgy mindenki okulására.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#152854) Mágus2 válasza bitpork (#152853) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szép lámpa. Eladó?

(#152855) bitpork válasza Mágus2 (#152854) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sokat világított a szemembe, gondoltam jó lesz estére hangulatkeltéshez ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#152856) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Nincs meg valakinek pdf formátumban 2008-as vw jetta 1.6 benzin 75kw szervíz manuálja amiben benne van az ajánlott olaj es annak a mennyisege?Koszonom.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#152857) adp


adp
őstag

A dobfekek allapotot fel lehet valahogy merni? Gondolkodom hogy ki kellene cserelni, amugy elvileg jo muszakin atment siman oktoberben
Vw polo classic 2001

(#152858) Mágus2 válasza adp (#152857) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ne gondolkodj, dobáld el azokat a 17 éves dobokat. ;) Kb 90k km az élettartamuk, utána méreten alulira kopnak, de jó magyar szokás szerint kettővel méret alá szabályozva jóazmég 20 évig.

(#152859) Winchester95 válasza Mágus2 (#152852) üzenetére


Winchester95
őstag

Felhívtam, azt mondta hogy jövőhéten kedden ránéz, el kell vontatni hozzá amiben segít, és meg kell nézni hogy szerelési hiba vagy alkatrészhiba.
(Már most kitalálom hogy mi lesz).

(#152860) Mágus2 válasza Winchester95 (#152859) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Fotózd le nekem a vezérlést levett felső burkolattal, ne sajnáld a képeket. Minden görgőt, amit látni és csinálj egy videót is amin megnyomkodod a szíjat és melpróbálod oldal irányba elfordítani. ;)

Töltsd fel valahová, a linket küldhetet privátban is.

[ Szerkesztve ]

(#152861) Mágus2 válasza bitpork (#152855) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ne ködösíts, elő a farbával. ;) :DDD

(#152862) adp válasza Mágus2 (#152858) üzenetére


adp
őstag

Azert csak nem 90km, elvileg amugy 20e kmrel ezelott lett cserelve, gyakorlatilag olyan rosdas mint az allat, sztem regebbi

Van valami ajanlott tartosabb verzio?

(#152863) Mágus2 válasza adp (#152862) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Zimmermann, ATE, eleve festve vannak. A nagyon rozsdások nagyon gagyik. ;) Ha 20k km-vel ezelőtt volt cserélve, akkor csak fesd le kívülről, de előtte vedd le, és nézd meg mekora válla van a belső peremének. ;)

(#152864) molnarpeter válasza bitpork (#152853) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

25-30 körül emlékszem (nem voltam ott :D) a munkadíjra, talán valamennyi desztvizet tartalmaz az összeg. Viszont gáz, hogy okosba' is ennyit kérnek máshol :(((
Cserélve lett: vezérlés+vízpumpa, hosszbordás szett feszítővel és szabadonfutóval, hűtőfolyadék, fékfolyadék, antenna talp tömítés, olaj és -szűrő, karter (még előttük valaki nagyon meghúzta a leeresztő csavart), gázolaj szűrő, pollenszűrő.

Ez egy kisebb két állásos műhely (egyik akna másik csápos), van eredeti diag, 1-2 hét várólista szokott lenni. Mondjuk duplázni szeretné a műhelyt, szerencsére van kereslet, csak jó szakembert nehéz találni neki is. Egyedül a vcds hiányzik még, bár a szerelő fia már kezdett utánajárni annak is, bár a "nagy" diaggal is megoldható a legtöbb dolog, ahogy észrevettem/mutatták. Az egészben a rokoni szál a hozott alkatrész és a haza fuvar volt.

(#152865) bitpork válasza molnarpeter (#152864) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont ezért kértem h írd ide, mert akkora nagy különbség nem szokott lenni :K Köszöntem szépen :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#152866) rajmi97


rajmi97
csendes tag

Sziasztok, lenne még egy kérdésem. Amikor vettem az autót, az eladó azt mondta, hogy van benne olyan extra ami elősegíti a hegyre indulást. Azonban én nem igazán tapasztaltam, vagy legalább is nem tudom hogyan kéne hogy működjön. Valami tapasztalat valakinek ezzel kapcsolatban?

(Audi A3 2005)

(#152867) molnarpeter válasza bitpork (#152865) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha tényleg a vezérlés lesz a gond, szerelő féle drágább alkatrész felárát nekem megérné pár nap nettó copás és fölösleges alkatrész vásárlás. Uff.

(#152868) negyedes válasza rajmi97 (#152866) üzenetére


negyedes
addikt

hegyre vagy hegyrol indulas? ;]

ha felengeded a kuplungot es a feket nem gurulsz vissza ha dombrol indulsz. ford fiesta 2014-nel igy van.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#152869) molnarpeter válasza rajmi97 (#152866) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

HOLD feliratú gomb van?

[ Szerkesztve ]

(#152870) rajmi97 válasza negyedes (#152868) üzenetére


rajmi97
csendes tag

Haha, jogos :D Hegyről :C Nem igazán működik így, úgy hogy gondolom akkor nincs benne. :)

(#152871) rajmi97 válasza molnarpeter (#152869) üzenetére


rajmi97
csendes tag

Nem nagyon láttam :)

(#152872) Doki16 válasza rajmi97 (#152871) üzenetére


Doki16
addikt

Ilyen vagy ilyen gombot kellene keresned a váltó mellett. Ha ilyened van benyomod és fék nélkül megáll a kocsi.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#152873) Winchester95 válasza Mágus2 (#152860) üzenetére


Winchester95
őstag

Nemsokára megcsinálom.
Esetleg ez a vezérlés átugrásnak bem lehetett köze a vízpumpához? Mondjuk ha megállt a pumpa és kinyomta a vizet?
Molnarpeter:

Ki gondolta volna hogy ennyire, pont nekem pont ő fogja elrontani.
Ez most olyan hogy te ajánlottál egyet, akitől meg vettem a kocsit ő ajánlotta ezt a szerelőt.Nála volt eddig is szervizelve.
Kár ezen gondolkodni már, ez van.Szerintem nem az én hibám hogy a szerelő esetlegesen elrontotta.
Akit te ajánlottál biztos jobb lett volna, de gyakorlatilag közölte velem, hogy ha nem jó az alkatrész a toledóba amit hozok kigurítja a kocsit az aknáról/emelőről és kész, mert jön a következő...Ami érthető is.
Ezért is kérdezgettem olyan sokat a vezérlésről hosszbordásról stb....mágus biztosan emlékszik még.
Igazából arra ment ki az egész, hogy a maradék 30% hasznot zsebre tudja tenni ha ő rendeli.
Ezt is megértem, mert mindenki így csinálja, vagy inkább még kevesebb %-ot vesz le a teljes árból.
Másfelől meg akihez én vittem itt volt a közelben, végig ott voltam mikor csinálta.
Ezen okok miatt vittem máshoz, pedig oda akartam vinni ahova te írtad.

(#152874) adp válasza Mágus2 (#152863) üzenetére


adp
őstag

Nen zavar hogy rozsdas, lemezfelnim plussz disztarcsam van, de lenne amugy ertelme cserelni? Sajna hiaba szedem szet nem tudom mit kell nezni

(#152875) Mágus2 válasza Winchester95 (#152873) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha beáll a pumpa, azonnal ugrik a szíj, vagy szakad, nem érkezik felfőni. Ha meg a pumpa belső része áll meg, de a tengely forog, felfő, de nem ugrik. Ha meglesznek a képek meg a videó, amit kértem, majd többet fogunk tudni.

Adp: csak a rozsda miatt nem kell cserélni. Leveszed a dobot, megfordítod és megnézed, ahol a betét súrolja, mennyire kopott a pereméhez képest. Max 2mm a tolerancia.

[ Szerkesztve ]

(#152876) Mágus2 válasza adp (#152874) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha ilyen, akkor kuka.

Erről a peremről ugatok

(#152877) rajmi97 válasza Doki16 (#152872) üzenetére


rajmi97
csendes tag

Köszi köszi 😊😊👌🏼

(#152878) Winchester95 válasza Mágus2 (#152875) üzenetére


Winchester95
őstag

Küldtem mindent:)

(#152879) adp válasza Mágus2 (#152876) üzenetére


adp
őstag

na megnézetem keresztfater autó szerelő... mert nem gondoltam hogy 13-15 között van darabja, egy béna faék szerkezetnek...

(#152880) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

2007-es Leonhoz szeretnék VCDS kábelt venni. A sok közül melyik fajtát válasszam amelyik biztosan jó a kocsihoz?

(#152881) depe95


depe95
tag

Sziasztok,
Végre megtaláltam a tökéletes telefon tartót a kocsiba ami nekem jól működne, viszont elég gyenge ragasztóval jött. Mivel ragaszthatnám fel a műszerfalra, hogy ha egyszer esetleg le kéne szedni, akkor ne hagyjon nyomot?

(#152882) i-sti válasza depe95 (#152881) üzenetére


i-sti
senior tag

Esetleg tudnál képet mutatni a tartóról?

Novum Forum Siculorum

(#152883) Reggie0 válasza adp (#152879) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol meg, hogy faek meg kell munkalni. Pl. minel vekonyabb laposvasat veszel, az annal dragabb fajlagosan, mert tobbet kell hengerelni, az meg igencsak energiaigenyes.

(#152884) Goliat8207 válasza Mágus2 (#152412) üzenetére


Goliat8207
újonc

Kicsit megkésve, de köszi a válaszokat! Ha veszek önindítót, akárhány fogasat vehetek?Találtam 9/11 10/11 11-est is.. Vagy csak olyant, amilyen benne van? Nem szeretném több száz amperral eldarálni a fogaskerekeket, ha nem passzol mégsem :) Arra gondoltam, hogy veszek egy olcsóbbat, de újat, ezt meg alkalomadtán felújíttatom. Nem adnám oda valami gyengébb cseredarabért a gyári önindítót, és alig olcsóbb a cseredarabos felújítás (kb 20eFt), mint az olcsóbb új (kb 33eFt). Azóta egyébként a testelést és a pozitív kábeleket is rendbe tettem, úgyhogy már tényleg csak a csere segíthet a nehéz indításban (1999. Skoda Octavia 1.9 TDI AHF 110LE)

(#152885) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Egy ismerősömnek nagy álma egy Audi A8. Természetesen, használtan, a régebbi típusokból. Próbálja sok ember lebeszélni róla...hogy drága lesz fenntartani, szervízigényes...stb. De hajthatlan.
3-3.5 milliót szánna magára az autóra és tartogat emellett még a felmerülő bajokra is.
Egyik lehetséges versenyző ez az autó lenne.

Hirdetés alapján neki és nekem mint laikusoknak jónak tűnik. Az lenne a kérdés, hogy elegendő egy ilyen autót a kereskedőnél megtekinteni szerelővel? Vagy mindenképp műszeres/szervízes átnézés javasolt?

Valamint ha már most a képekről feltűnik nektek valami bibi, szóljatok légyszi. Az automata váltónál mi utalhat vezetés közben hibára? Rángat? Bár ha jól gondolom, idősebb autókban nem volt amúgy sem annyira precíz a váltó új korában sem. Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#152886) mmdms válasza Winchester95 (#152878) üzenetére


mmdms
addikt

Érdeklődve olvastam a sztoridat, eláruljátok majd a történet végét? :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#152887) i-sti válasza hdanesz (#152885) üzenetére


i-sti
senior tag

4 milláért már lehet rendes A4-est venni. :C
Annál az A8-nál, mai nap folyamán néztem meg, egy MX-5 drágább.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#152888) Danex válasza bitpork (#152740) üzenetére


Danex
addikt

Közben kiderült, hogy a vezérlés is ugrott 3 fogat, így szelepek is cserélve lesznek, illetve a vezérműtengelyek is szar állapotban vannak azok is csere.

Mondtam nekik ,ha már cserélik inkább megvenném az újat és akkor tudom, hogy a következő néhányszárezer km-en ezekkel nem lesz gond, de bontóból szerzik majd be.

(#152889) Winchester95 válasza mmdms (#152886) üzenetére


Winchester95
őstag

Igen, de én már elkönyveltem a végét
Lehet hogy ennyi volt a kocsi élettartama.

(#152890) bitpork válasza Danex (#152888) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az sem feltetlenul rossz csak ha pl 70% az ara az ujnak nem biztos h gazdasagos az elettartamat tekintve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#152891) bitpork válasza hdanesz (#152885) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Hol, milyen kornyezetben fogja hasznalni az ismeros?
A minden extra nem igaz mert ha jol latom ules szelloztetes nem van ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#152892) Doki16 válasza bitpork (#152891) üzenetére


Doki16
addikt

A magyarországi első üzembe helyezés is érdekes L kezdetű rendszámmal úgy, hogy 2005-ös a kocsi :)
A kereskedők szeretik ferdíteni az igazságot :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#152893) Vincsaba válasza Doki16 (#152892) üzenetére


Vincsaba
csendes tag

Ekkor jön az a duma a kereskedőtől, hogy egyedi rendszámos volt és átrendszámozták :D

bitpork
Ahogy solardach sincs :)

(#152894) molnarpeter válasza Vincsaba (#152893) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálunk is volt ilyen, megvették a magyar autót, de nem vitték el, míg nem kapott új rendszámot, nehogy régi ellenség stb problémát okozzon. Utána kell járni, sosem teljesen egyértelmű :)

(#152895) molnarpeter válasza Winchester95 (#152873) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azt nem tudtam, hogy korábban is ő szerelte, így érthető, nem akartam savanyú szájízt kelteni :R

(#152896) gzbotii válasza molnarpeter (#152894) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez komoly? Van ilyen? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#152897) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Van itt egy oszlopos tag, aki sunyi módon lóg 80HD képpel. Estig kap ultimátumot, utána kemény kamatokat fogok felszámolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#152898) gzbotii válasza Mágus2 (#152897) üzenetére


gzbotii
veterán

Q7-rol lenne szó? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#152899) negyedes válasza gzbotii (#152896) üzenetére


negyedes
addikt

en is ezert cserelem a rendszamot. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#152900) Mágus2 válasza gzbotii (#152898) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyanús. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.