Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121751) i-sti válasza TaaT (#121744) üzenetére


i-sti
senior tag

Ilyeneket olvasok itt.
Hogy is legyen bátorságom el vinni a #fosdieselt egy szervizbe vezérléscserére. :O

Novum Forum Siculorum

(#121752) MunezXBK válasza Logeeen (#121750) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vágom, itt lakom. :D

(#121753) Logeeen válasza MunezXBK (#121752) üzenetére


Logeeen
senior tag

Jajó 😀

Most biztos vannak többen. Te ott vagy? Mész?

#Xiaomi 13T#

(#121754) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, nézegettem még most Audi A4 2009 es évjáratú 2.0 TDI DPF 170Le kiadású kocsit, nos olvastam hogy probléma volt ezeknél az olajszivattyú hatszögtengely elkopása.
Ezt már orvosolták szervízben vagy valami?

(#121755) Lacess


Lacess
tag

Úgy érzem termosztát-problémáim vannak de erősítsetek meg!

Már egy ideje figyelgetem a vízhőmérőt mert gyanús.
Nagy melegben is hosszabb motorfékes szakasz után (a barátnőmék környékén van egy rész ahol vagy 2km-en motorfékkel gurulok lefelé, 10%-os lejtő) lemegy a vízhőfok 90alá, nem sokkal de lemegy.
Aztán ma mentem ~35km-t, fűtés 22fokon, a vízhőmérőt meg úgy kellett felrugdalni 90fokra, amint volt egy szakasz ahol kisebb motorterhelésre volt szükség máris lement 90alá. Mint az előző esetben, épphogy nem függőleges volt a mutató. De ugye ez az érték ha géppel néznénk akkor már jóval 90fok alatt lenne.

Az alany egy Bora Variant, 1,9TDI ASV

Mik az ajánlott márkák mostanság termosztát ügyben?

:R

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#121756) i-sti válasza Lacess (#121755) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem ez normális, hogy lejtőn picit lemegy a vízhőfok, terhelés semmi, ez inkább azt erősíti meg, hogy a vízhűtőd jól működik.
Nálam is van egy kisebb dombocska s ott is mindig lefele mozdul a vízhőfők. Utana vissza áll és minden megy tovább.

Novum Forum Siculorum

(#121757) gzbotii válasza i-sti (#121756) üzenetére


gzbotii
veterán

Céges 1.9TDI ki sem mozdult a 90-bol, miután annyira felmelegedett.
A sajt Golfom, meg hasonlóan "működik" mind ahogy a kolléga írja.
Akkor most melyik a normális?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#121758) kk831228 válasza gzbotii (#121757) üzenetére


kk831228
addikt

Amelyik ki se mozdul ilyen időbe... Télen nagy hidegbe normális ha terhelés nélkül gurulsz lefelé, nyomatod a fűtést akkor visszahülhet... :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#121759) i-sti válasza gzbotii (#121757) üzenetére


i-sti
senior tag

Saját Golfod is PD-TDI?

Novum Forum Siculorum

(#121760) gzbotii válasza kk831228 (#121758) üzenetére


gzbotii
veterán

Céges nem hűlt vissza. Saját meg visszahul egy hosszban motorfék után.

Egyik sem volt PD-s

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#121761) Lacess válasza i-sti (#121756) üzenetére


Lacess
tag

Hiszek/hinnék neked csak a tapasztalat mutat mást. A barátnő több mint három éve megvan. Ebből kifolyólag már három éve rendszeresen járok azon a szakaszon, de azon a lejtős részen ezt a hőmérsékletcsökkenést csak idén nyáron tapasztaltam. A mai téma gondolkodtatott el igazán.

to all: Én is úgy tudom hogy nem szabadna visszaesnie, főleg nem ilyen hirtelenséggel, és főleg nem olyankor mikor a fűtés sem megy. Ahol télen dolgozom ott 10km-en belül 1000m-t ereszkedem brutális lejtőkön, na ott nem lepődöm meg azon hogy visszaesik a vízhőfok. Főleg -20környékén. Viszont a mostani eseteket kicsit soknak tartom már.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#121762) i-sti válasza Lacess (#121761) üzenetére


i-sti
senior tag

E miatt a visszaesés miatt már panaszkodtam párszor itt a fórumon és azt mondták hogy ez normális.
Az enyém CR-TDI, a szakik itt azt mondták, hogy ennek már kevesebb a veszteséghője mint a többi #fosdieselnek és emiatt melegedik picit lassabban és hűl le lejtőn.
Ezzel akkor be is zártam a témát.
Most nem tudom mi van. :N :U

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#121763) gzbotii válasza i-sti (#121762) üzenetére


gzbotii
veterán

.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#121764) i-sti válasza gzbotii (#121763) üzenetére


i-sti
senior tag

Pont?
Nem értem.

Novum Forum Siculorum

(#121765) Lacess válasza i-sti (#121762) üzenetére


Lacess
tag

Akkor ugyan ott állunk mert én sem tudom mi van. :)

Ez még ugye "classikus" TDI, de emelett sem kell nappali melegedőt nyitni a hatalmas hőveszteség okán. Holnap még elvileg hűvösebb lesz, megpróbálom azt hogy elindulok vele aztán még mielőtt 90fok környékére érne a vízhőmérő félreállok és megfogdosom a csöveket. A termosztát elvileg 87foknál nyit, szóval még mielőtt odáig elérek addig van esélyem.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#121766) máyköl


máyköl
veterán

Nyikorgó ablakemelőre tipp? Lefele még elmegy, felfelé már kínszenvedés...
Fabia, el.ablak.

(#121767) TaaT válasza Lacess (#121755) üzenetére


TaaT
veterán

Haver "Classicus" TDI-je (AHF) is ezt csinálta, szintén nyáron, termosztát csere megoldotta.

Give them hell Ukraine!

(#121768) Brumi˘ válasza Lacess (#121765) üzenetére


Brumi˘
addikt

A műszerfalon jelzett 90 fok az a valóságban 74-118fok is lehet eddigi tapasztalataim alapján adagolós és pd motoroknál.

(#121769) i-sti válasza Brumi˘ (#121768) üzenetére


i-sti
senior tag

Ehhez annyit fűznek hozzá, hogy nálam a 90es vízhófők (mutató szerint) és az olajhómérséklettől +- 20'C eltérés is van.
Tavasszal meghajtottam egy kanyargós szerpentinen. Mikor felértem a tetőre, a víz 90 fokos volt az olaj pedig 110. Leereszkedtem 2-3 motorfékkel (kifele 4-5), és szépen visszahűlt az olaj 85 fok környékére és egy nagyon keveset a víz is esett.
Mikor reggel indulok és melegedik a motor, akkor mikor a víz 70-80 között van akkor kezd az olaj 60 fokos lenne. 90 fokos víz mellet az olaj olyan 70-75 között mozog és innen aztán lassan felveszik egymás hőmérsékletet.
Leejtőn lefele sokszor leesik az olaj 80 fokra, a víz mutató is megmozdul egy keveset.

Ezek a jelek rossz termosztátra utalnak vagy nagyon jó víz és olajhűtőre?

Novum Forum Siculorum

(#121770) freaghill válasza Lacess (#121755) üzenetére


freaghill
őstag

Mikor olyan 50 fokos a víz akkor kiszállnék és megnéznék egy felső és alsó vízcsövet. Ha mindkettő meleg akkor termosztát.

(#121771) Lacess


Lacess
tag

Először is köszönöm mindenkinek!

Másodszor pedig, elmentem egy körre. A mutató szerint 60fok környékén a felső cső már meleg, ott is ahol becsatlakozik a hűtőbe. Az alsó ekkor még hideg. Mutató szerint 84-5foknál pedig a felső cső már szinte forró, az alsó épphogy langyosnak mondható. Ugye a termosztátnak 87foknál kellene nyitnia.

Szóval szerintem ez termosztátbajos lesz.

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#121772) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok.

2 hétig szabadságon voltunk, mondom ma megjáratom az A3-t. Viszont úgy lemerült az akkis hogy az ajtókat sem nyitja, még kulccsal se a sofőr ajtónál... Csak én szopok ilyesmivel vagy másnál is szokott ilyen lenni? ;]

De hogy még annyi erő se maradjon benne hogy az ajtókat kinyissa, az azért elég idegesítő..

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#121773) i-sti válasza Piwi (#121772) üzenetére


i-sti
senior tag

Szia,

Épp rád gondoltam.
Feldobtam a legújabb navi-t remélem ez az :))

Végül raktál 20" felniket a B8-ra?

Ha már a termosztát a téma, akkor megkérdezlek téged is.
Neked mikor beáll a 90 fok a vízre, lejtőn esik vissza? Illetve milyen gyorsan melegedik motor? Neked 140 vagy 170 verzió van?

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#121774) K Norbi válasza Piwi (#121772) üzenetére


K Norbi
addikt

Most milyen akku van benne? Akkor megint lehet aláfeküdni ;]
Én bringával jártam a héten, meg a múlthéten. Autóra épp csak ránéztem nem szeretik az akkuk az állást.
Exide ra rámértem 12,11V ;] Biztos jót tett neki.

[ Szerkesztve ]

(#121775) MunezXBK válasza Piwi (#121772) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Koppra le tud merülni, még gyújtás sincs, annyira.

Voltál Agárdon?

(#121776) Piwi válasza i-sti (#121773) üzenetére


Piwi
addikt

szia
jaja,jelenleg ez a legújabb navi ;)

néztem jó pár 20-as felnit,amik jó árban voltak az mind le volt lakva,amit meg szivesen megvettem volna az meg iszonyat drága volt,így várok még vele...

A viz hőfokon pont tegnap akadt meg a szemem, Hegyeshalomnál elcsíptük a rendőri ellenőrzést és csak araszolva mentünk,kb 20 perc alatt vissza is ment 70 fokra a víz :Y de miután tudtam menni rendesen,pár perc alatt vissza is állt 90-re

136 lovas verzió van nekem :O

K Norbi:már másik akksi van benne,az előző eset után szépen ki lett cserélve,de meg nem mondom pontosan mi van benne. nem lesz helyen aláfeküdni mert most nem tolatva álltam be és a bal első keréknél egy szép kis beton oszlop van :U

MunezXBK: áhhh,nem csábított ez az időjárás és ahogy láttam a videókat volt sár rendesen...

[ Szerkesztve ]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#121777) i-sti válasza Piwi (#121776) üzenetére


i-sti
senior tag

2.0 TDI e CAGB 2009– 1,968 cc (120 cu in) 16v I4 turbo 136 PS (100 kW; 134 hp) @4200 320 N·m (236 lb·ft) @1750–2500

Ez van neked?
Az az "e" betű valami ecos dolgot jelent?

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#121778) gzbotii válasza MunezXBK (#121775) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerda óta nem jártam a kocsi fele se, ma délelőtt indítom, hajtotta, de mintha gyengébben... Néztem, hogy mivan? Nem volt bezárva (Bajorország, vidéki kisfalu, garázsban, mellette egy E30 M3 kabrió áll, kit érdekelne egy 1.9TDI? :D ) igy riasztó sem lehet aktív, szivargyujtoban se volt semmi...

Érdekes, hogy eddig nem vettem észre, hogy gyengelkedne az aku. Szerencsére van két töltő is itt, meg par traktor, be lehet húzni ha szükséges 😂

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#121779) Piwi válasza i-sti (#121777) üzenetére


Piwi
addikt

CJC motorkódú az enyém :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#121780) K Norbi válasza Piwi (#121776) üzenetére


K Norbi
addikt

És most akkor mi lesz? hogy lesz felnyitva? [link] ;]

(#121781) i-sti válasza Piwi (#121779) üzenetére


i-sti
senior tag

Az újabb motorkódok én úgy tudom, hogy 4 betűsök.
Az enyém CAHA.
[Itt] találtam egy oldalt ahol meg vannak a motorkódok.
Van:
CJCA
CJCB (szerintem ez a tied)
CJCC
CJCD

Novum Forum Siculorum

(#121782) mazacar válasza K Norbi (#121780) üzenetére


mazacar
tag

mi a ? :Y :Y :Y :Y

(#121783) Chal


Chal
addikt

2007-es PDTDI 2.0 B6 Passat kapcsán szeretnék véleményezést kérni: autópályán hirtelen elment az ereje, előzménye a dolognak nem volt, aznap mentem már vele kb. 350km-et, tökéletes volt. Váltogattam vissza, végül le is fulladt. Alapjáraton gázadásra beindult, ereje nem volt, ha nem nyomtam a gázt, lefulladt. Terhelésre barnás/feketés füst jött a kipufogóból. 20-30-al lehetett vele sík terepen gurulni, közben kisebb rángatások, lefulladások. A lehajtóig muszáj volt így elmennem, onnét trailer.

Szerelő diagnózisa: elektronikus üzemanyag szivattyú. Azért tudtam vele menni valamennyit, illetve azért indult el, mert állítólag van a hengerfejnél is egy pumpa ami még fel tudta szívni a rendszerben maradt gázolajat. Náluk a műhelyben már el sem indult. Ár: 106eFt + munkadíj, utángyártott új szivattyúval.

Szerintetek ez így reális, valós? Nem arról van szó, hogy nem bízok benne, csak egyszerűen jó lenne más véleményét is meghallgatni (tudom hogy látatlanban ez szubjektív, de azért érdekel).

(#121784) Piwi válasza K Norbi (#121780) üzenetére


Piwi
addikt

jó kérdés,és reggel már kellene menni vele melóba.. ha nem esne és nem lenne fólia rajta akkor simán bevertem már volna...

I-sty: forgalmiban csak CJC van,de hogy azon belül melyik azt nem tudom :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#121785) molnarpeter válasza Piwi (#121784) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem ez volt decemberben is? :)

(#121786) Piwi válasza molnarpeter (#121785) üzenetére


Piwi
addikt

akkor én szedtem ki az akksit és vittem fel tölteni,persze előtte lezártam az autót :D

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#121787) molnarpeter válasza Piwi (#121786) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha van másik kocsi/akku, akkor azonos módszerrel próbálkoznék megint :)

(#121788) Piwi válasza molnarpeter (#121787) üzenetére


Piwi
addikt

nem férek hozzá,mert most nem tolatva álltam be,így a bal első keréknél van egy szép kis oszlop,pont ahol dolgozni kellene az autón... :U

youtube-on néztem videókat,ott egy dróttal nyitják ki a belső kilinccsel..de gondolom ez nálam nem játszik mert ugye zárva az ajtó

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#121789) molnarpeter válasza Piwi (#121788) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Zárt autónál Golf 4-nél belső kilinccsel első húzásra oldja a zárást (pöcök feljön), másodikra nyílik az ajtó. Nálad lehet, hogy nem így van, passz :F Ha nincs sebességben, esetleg a hátsó tengelynél megemelve odébb lehetne gurítani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#121790) Piwi válasza molnarpeter (#121789) üzenetére


Piwi
addikt

automata,így parkoló módban van,tehát esélyem sincs mozdítani ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#121791) molnarpeter válasza Piwi (#121790) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ugyan, targonca... ;]

(#121792) kk831228 válasza Chal (#121783) üzenetére


kk831228
addikt

Lehet hogy az volt a baja, de ha le akart húzni, lehet csak gázolajszűrő volt... :B :) Ezt már nem tudod meg sajnos... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#121793) Chal válasza kk831228 (#121792) üzenetére


Chal
addikt

Köszi a választ, erre gondoltam én is, illetve mondtam neki hogy azt cserélje először, de azt mondta, hogy koszos volt ugyan kicsit, de nem ez okozta a problémát, hanem a szivattyú.

Egyébként a gázolajszűrő elkoszolódásnál lehet ilyen éles átmenet, hogy egyik másodpercben megvan minden erő, majd a következőben hirtelen "lehúzzák a redőnyt" ?

[ Szerkesztve ]

(#121794) Piwi válasza molnarpeter (#121791) üzenetére


Piwi
addikt

ha már így írod,akkor Neked csak van egy otthon elfekvőben ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#121795) molnarpeter válasza Piwi (#121794) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A sors fintora: akku kéne bele, akkor működne :DDD

(#121796) tomcsi23 válasza molnarpeter (#121789) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha a központival van zárva, akkor is ki tudod így nyitni :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#121797) Piwi válasza molnarpeter (#121795) üzenetére


Piwi
addikt

ezek a k..va akkumulátorok ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#121798) kk831228 válasza Chal (#121793) üzenetére


kk831228
addikt

Nem tudom hogy hogyan lát bele a szűrőbe, lehet rönthen szeme van... :B :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#121799) Chal válasza kk831228 (#121798) üzenetére


Chal
addikt

Megnézte/kicserélte (erre írtam hogy direkt kértem tőle), utána mondta az elektromos AC-t :) Tulképpen erre rá is ment a pénteki nap, úgyhogy az autó még nem megy, hétfőn szerzi be a szivattyút. Ezen a ponton nyilván átverhet, hiszen nem ellenőriztem hogy kicserélte e, vagy hogy tényleg megvolt e a hiba a csere után is.

Szóval igazából arra lennék kíváncsi, hogy a leírt hibajelenség pariban lehet a diagnózissal, illetve hogy az ár rendben van e.

[ Szerkesztve ]

(#121800) kk831228 válasza Chal (#121799) üzenetére


kk831228
addikt

Lehet az is probléma, persze... Az árnak utána tudsz nézni mennyi egy szivattyú ha hasonló az ára akkor ok... Csak menjen utána az autó... Ne az legyen hát még se az a baj hanem, tandem, pd elem stb... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.