Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112201) Piwi válasza tomcsi23 (#112200) üzenetére


Piwi
addikt

én azért még jót nevettem rajta.... :U ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#112202) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

(#112203) !Overdose! válasza Mágus2 (#112154) üzenetére


!Overdose!
őstag

Jól hallom, hogy ez még a huhogó turbo-d volt a csere előtt?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#112204) !Overdose! válasza !Overdose! (#112203) üzenetére


!Overdose!
őstag

Egyébként mi okozza a huhogást a halálán lévő turbo-knál?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#112205) Mágus2 válasza !Overdose! (#112203) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az volt, de mondjuk én alapjáraton nem hallottam a hangját, főleg akkor hallatta a hangját, amikor teljes nyomáson töltött.

Szerintem te a megerősített vezérműszíj hangját hallod, az kapott egy plusz teflon bevonatot, ami miatt csak 150 000km után kellett cserélni, de alapból hangosabb volt a szíj, mint a sima.

[ Szerkesztve ]

(#112206) mmdms válasza Mágus2 (#112189) üzenetére


mmdms
addikt

Mindkettő 530 mm-es, csak a jobb oldalinál eltolták a felfogatást. Ha külön akar valami olcsóbbat venni akkor jobbra 500-as kell, balra 530.
És morrisszal ellentétbe sztem jobb a 2*530. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#112207) Morris


Morris
veterán

Vennék a hátsó lökhárítóra valami védő cuccot. A csomagtér ajto előtti részt takarnám le vele. Hol és milyet érdemes venni?

Más: holnap sztem megrendelem a hűtő takarót. Tapasztalatok később.

(#112208) Piwi


Piwi
addikt

Ködlámpában cserélte már valaki az izzót? Konkrétan működik csak most hogy ködös idő van elég furán néz ki a xenon alatt az a "sárga" világítás. Maradjon így vagy van esetleg valami ledes cucc amivel látni is lehet és jobban illeszkedik a xenonhoz? :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#112209) Kiskokó válasza bitpork (#112178) üzenetére


Kiskokó
veterán

én mmár meg se szólalok, hogy fája szíívem amikor minden este hidegen kocsikázok a városba-10-15km haverrokkal aztán 3-4 szer tuti inditok mert megálltunk dumálni cigizni...

3.0 tdi :D
azért ebben már lehet egy kis igazság hogy szar a motornak... de hát na... ha kell akkor igy használom ha balatonozni kell akkor arra.
Ha tönkremegy akkor megcsináltatom.
bár igy hidegen full városba se eszik 11-12 nél többet plusz ABT ugye.

No mind1

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#112210) Morris válasza Piwi (#112208) üzenetére


Morris
veterán

Leddel soha nem fogsz látni. Csak vakít, de egy f@s.
Nekem h3-as van abból osram NBU-raktam bele. Na ez jól világít.

(#112211) focvis válasza Morris (#112207) üzenetére


focvis
veterán

Erősebb, átlátszó fóliát tetetnék a csomagtér elé. Az esztétikus és véd is.

(#112212) Morris válasza focvis (#112211) üzenetére


Morris
veterán

Mondjuk nekem bejön a króm vagy a fekete carbon mintás is. Ha elég rá egy olyan vastagabb fólia, akkor felrakatom valamelyik nap. :U

(#112213) Piwi válasza Morris (#112210) üzenetére


Piwi
addikt

értem,erre voltam kiváncsi,tehát a led csak "villogni" jó

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#112214) focvis válasza Morris (#112212) üzenetére


focvis
veterán

Ahol az ablakot tervezed fóliáztatni, ott biztos kínálnak ilyen jellegűt is.

@Piwi: a Golf7-ben gyárilag ledes a ködfényszóró, nem jobb, nem rosszabb, mint a halogén. Itt a kanyarfény világít sárgán a xenon és a led mellett. :)

Más: 20+ éve vezetek, az autók 99,9%-án a hátsótengelyre hat a kézifék, 1 kivételt ismerek: a Barkas esetén az első tengelyt fogja.
Elképzelhető, hogy a Golf7-ben az elektromos kézifék az első tengelyre, vagy mindkettőre hat?
A full havas udvaron behúztam és szinte belelállt az autó a betonba, semmi móka nem történt, kb. 10-zel mentem. Egyszer már kipróbáltam vizes aszfalton is, akkor is ezt éreztem. :F (20+ év rutin, tudom, hogy kell kézifékkel megfordítani az autót)

[ Szerkesztve ]

(#112215) Piwi válasza focvis (#112214) üzenetére


Piwi
addikt

kanyarfény nálam nem aktív mert nem kapcsoltam be VCDS-el,de ha jól tudom akkor ugyanúgy a ködlámpa kapcsolódna fel

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#112216) szőröscica válasza focvis (#112214) üzenetére


szőröscica
addikt

Más az, amit gyárilag ledesre terveznek, és más amibe belepattintanak egy kínai ledet. :)

(#112217) brumi1024 válasza Piwi (#112215) üzenetére


brumi1024
veterán

Alapesetben igen, de a kanyarodó Xenonnál (illetve asszem' az MQB-nél már minden esetben) van erre külön izzó a lámpatestben. Kanyarodó Xenon: indításkor bonyolultabban táncol.

(#112218) focvis válasza Piwi (#112215) üzenetére


focvis
veterán

Golf6-on a ködfényszórót kapcsolta, ezen (G7 GTI, bi-xenon) van dedikált kanyarfény-izzó a fő lámpatestben.

A kézifékes kérdésemet UPPOLNÁM! :)

@Joamilestoné: egyértelmű, de biztos fejlődik a technika, qrva jó ledes izzókat vettem otthonra az utóbbi időben.

[ Szerkesztve ]

(#112219) -v- válasza focvis (#112218) üzenetére


-v-
addikt

Tehát ha jól értem mentél egyenesen 10-zel, és semmi móka nem történt .. ez hogy lehet :F :C

(a kézifékes kérdésre magára nyilván nem tudok válaszolni :P empirikus megközelítést kell alkalmazni, menj 50-el 150-el és kanyarban buzgálkodj. Ki fog derülni a kézifék hol fog dolog :D Szólj ha segítsek tetőre rakni :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#112220) brumi1024 válasza focvis (#112218) üzenetére


brumi1024
veterán

A VW honlap szerint a hátsó kerekekre hat. Ettől függetlenül mozgásban behúzva a kart szerintem a vészfék funkció aktiválódik (egyértelmű anyagot nem találtam rá, régebbről rémlik az infó, volt ilyen autónk), ami a leggyorsabb megállást segíti elő mindennel amije csak van.

(#112221) TaaT válasza focvis (#112214) üzenetére


TaaT
veterán

Ezt találtam a neten.

"If the brake pedal loses its function or becomes blocked, the vehicle can be braked heavily by means of the dynamic emergency stop function.

Activate
By pressing and holding the electromechanical parking brake button, braking of the moving vehicle is carried out at a deceleration rate of approx. 6m/s2. An acoustic warning signal is triggered and the brake lights are activated. The dynamic emergency stop function is carried out via hydraulic brake pressure generation at all 4 wheels if the vehicle speed is greater than 7km/h. The braking manoeuvre is controlled depending on the driving situation by the ABS/ESP function. In this way, stability of the vehicle is assured during braking. If the electromechanical parking brake button is pressed when the vehicle is travelling at less than 7km/h, the parking brake is applied electromechanically (see parking brake function).

Release
If the vehicle speed is greater than 7km/h after a dynamic emergency stop, the brake is released by letting go of the electromechanical parking button or by pressing the accelerator pedal. Once the vehicle has been brought to a halt, the holding brake has to be released as described for the parking brake function."

Give them hell Ukraine!

(#112222) focvis válasza -v- (#112219) üzenetére


focvis
veterán

Ifjútitán koromban próbáltam ~90-100-zal AstraG-n, száraz aszfalton - szalagkorlát lett. Suhanc koromban tettem az oldalára kispókot, kézifék nélkül. ;]

A kérdés véresen komoly!

Brumi, TaaT: köszönöm, megvan a magyarázat! :R

[ Szerkesztve ]

(#112223) szőröscica válasza TaaT (#112221) üzenetére


szőröscica
addikt

Ergo nem tud bohóckodni a hóban vele. :(

(#112224) -v-


-v-
addikt

Mondom van itt móka. Ki kell próbálni 150-nél kanyarban, lesatuzza mind a 4 kereket, aztán nézni kell az ESP megfogja-e. Nyuszi vagy kipróbálni :DD

(#112222) focvis: hehehe ;] :R

[ Szerkesztve ]

(#112225) TaaT válasza focvis (#112222) üzenetére


TaaT
veterán

Azt se feledd, ha balesetet szenvedsz és kinyílnak a légzsákok akkor automatikusan működésbe lép a fék hogy ne szenvedj további balesetet. [link]

joamilestoné: :K

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#112226) Piwi válasza focvis (#112218) üzenetére


Piwi
addikt

Aha, így már értem. Bár engem nem hoz lázba ez a kanyarodófény, persze ennek ellenére biztosan hasznos dolog

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#112227) i-sti válasza Z0mbi (#112092) üzenetére


i-sti
senior tag

[One Drive]

Valami nem stimmel nálam.

Novum Forum Siculorum

(#112228) lenko


lenko
aktív tag

Szélvédő mosó, és fagyálló fagyás teszt
(Amelyik nem felelt meg, megfagyott magasabb hőmérsékleten értelemszerűen)
A sonax amit használok nincs rajta, de én meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#112229) MunezXBK válasza lenko (#112228) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Magasabb = alacsonyabb?

(#112230) lenko válasza MunezXBK (#112229) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha pl. -30 van ráírva, és teszem fel megfagyott -25 fokon, az magasabb, mert melegebb.
Viszonyítás kérdése ha csak magát a hőt nézzük egyértelmű, ha csak a negatív értékeket úgy igen, lehet kétértelmű.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#112231) Mágus2 válasza MunezXBK (#112229) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A hármas kell neked és kék a gyári, de ha a száma 059919501, akkor lehet zöld, csak egyezzen a gyári szám.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#112232) varsam


varsam
őstag

Döntött kanyarban besípolt a fék hibát jelző piros lámpa. Ránéztem, minimumon van a fékolaj szintem, talán még alatta is kicsit.

Ha simán csak rátöltök, akkor rendben lesz vagy más módszer? Dot4 kell ugye ('98 Passat 1.8 ADR)? Milyen márkát érdemes?

(#112233) Mágus2 válasza varsam (#112232) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha csak a betétek kopása miatt csökkent a szint, akkor elég rátölteni, DOT4, ATE, TRW, BOSCH...

Ha rátöltés után megint lecsökken, valahol folyik, akkor rögtön vidd szervizbe, hogy keressék meg hol szivárog.

[ Szerkesztve ]

(#112234) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Mágus2! Itt javallottad a bele való gyertyát a kocsiba. (Toledo, 2000-es évjárat környéke, 1.6 motor) [link] Rálestem ZSU-nál, hogy milyen dob fel de ott csak kommerszeket láttam. Melyik lenne az a belevaló?

[ Szerkesztve ]

(#112235) MunezXBK válasza Mágus2 (#112231) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

A számot gondolom a hőgombán találom.

Mi van, ha az a zöld van benne, amelyik nem kell? :D

(#112236) kisza25 válasza Piwi (#112213) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A led arra jó, hogy téged lássanak és ez mellett tartós és keveset fogyaszt, így nem eszi az aksit, na meg jól néz ki

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#112237) Mágus2 válasza F_Zolee (#112234) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2000 évjárat környéke??? 1.6 ból volt 3 motorkód és mindegyikbe más gyertya kell, szóval konkrét motorra konkrét számot adok, ami alapján megveheted a gyertyát, Az ilyen féle, szerű...stb. kifejezésekkel nem lehet autót karbantartani. Szóval pontos ésvjárat és motorkód! Megvetted az autót, vagy alkatrészekből akarod összevásárolni? ;]

Munez: nincs rajta a szám, szóval nem tudni milyen van benne, ha nem jó van benne, max nem pontosan muatja a hűtőfolyadék hőmérsékletét. Be lehet mérni hőmérővel, de persze a motorvezérlőben mutatott érték a mérvadó, mert az óracsoport eleve csal és hazudik, mint a kormány, amit le kéne venni..

[ Szerkesztve ]

(#112238) MunezXBK válasza Mágus2 (#112237) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nna, pont ezért kérdeztem, mert szvsz össze-vissza mutatja.

(#112239) F_Zolee válasza Mágus2 (#112237) üzenetére


F_Zolee
veterán

Még nem vettem meg. Azt hittem egy féle kell bele. Hirdetés alapján nehéz kitalálni milyen motorkódja van(az ilyen tudatlannak, mint nekem :D ). De elvileg ami esélyes az AFT. 1.6 Sport, 1999/07 évjárat, 74kW.

(#112240) Mágus2 válasza F_Zolee (#112239) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Majd ha meg lesz az autó, akkor ráérsz gyertyát vadászni. ;) Ha az árára akarsz felkészülni, tegyél félre 50 eurónyi forintot, az biztosan elég rá. 12 euró a legdrágábbnak darabja.

Munez: a motorvezérlő reggel mit mutat hidegen?

Morris: Inkább vettél volna egy másik autót, ezt már úgyis megölted a rövid távokkal. :DDD Most vittem Ágót a kórházba, 2km oda, 2 vissza, hogyszomorodjonmegaDPF. ;]

[ Szerkesztve ]

(#112241) Morris


Morris
veterán

Berendeltem a hűtő takarót!

(#112242) MunezXBK válasza Mágus2 (#112240) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fekszik a 60-on. Aztán max. 90-nel + fűtéssel felmegy 80-ig, pályán 90 közelébe.

(#112243) Mágus2 válasza Morris (#112241) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mondjuk visszafelé 70-en volt a víz, takaró nélkül az igazak álmát alussza a mutató, inkább kicserélem az egész motort, meg a DPF-et, minthogy gyalog járjak. -2 fok van és 43km/h széllökések.

Munez: ki kell cserélni a gombát, ha akkor is csinálja, a termosz szórakozik veled.

[ Szerkesztve ]

(#112244) MunezXBK válasza Mágus2 (#112243) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Há ez az, 2 hete cseréltem, előtte meg kb. 1 hónapja. :D

(#112245) Mágus2 válasza MunezXBK (#112244) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor az nem a gomba lesz. Valami a hűtő rendszerben, és a Te érdekedben remélem, hogy nem a termostat.

(#112246) knuckle


knuckle
aktív tag

mostanában ebben a lágy időben, reggel indításkor villog a hűtőrendszer pilácsom...
az normális? :O a szint faszányos, a cucc -40-ig jó benne....
ha bemelegszik, leállítom, és újraindítom, akkor már nem világít
mi a pikula lehet ez?

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#112247) Mágus2 válasza knuckle (#112246) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Fogkefével ess neki a két érintkezőnek a kiegyenlítő tartályban. Ha sok rajta a kosz, nem érzékeli hidegben, hogy mennyi víz van benne.

(#112248) knuckle válasza Mágus2 (#112247) üzenetére


knuckle
aktív tag

na akkó ezt megcsinálom ma :)
köszi mester :R

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#112249) MunezXBK válasza Mágus2 (#112245) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Termosztát 2 vagy 3 éves.

Előző hőgombát nem fogta le a stift, hugyozta mellette a cuccot. De az is zöld volt, előtte viszont kék.

(#112250) Mágus2 válasza knuckle (#112248) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A csatlakozót is megpucolhatod, meg az érintkezőit kívül, de a tartályban lévő két drót a gyenge pont, ami a vízbe van merítve.

MunezXBK Emlékszem, mikor cserélted, de sajnos láttam már újat is, ami nem zárt rendesen, persze ettől nem biztos, hogy az a baj, csak gyanúsított.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.