Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110751) Mágus2 válasza TaaT (#110750) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Minden második videó engine rebuild, ott nincs olyan beáll a turbó, inkább ledarál mindent az elégtelen olajnyomás.

A TFSI-ben nem az a lekvár tengely van, hanem lánc hajtja a pumpát, de attól még szétkopik és drága az egész, csak nem szűnik meg hirtelen a kenés, csak szép fokozatosan leépül. [link]

Amikor az újabb autót választottuk, nekem feltétel volt, hogy ezek a kiegyenlítő tengelyek ne legyenek a motorban. ;) Dízelben csak a CFH motorcsaládban nincs. Ezeket csak golf és octavia kapta. Passat, Superb, A4, A6 nem.

[ Szerkesztve ]

(#110752) Morris válasza Mágus2 (#110751) üzenetére


Morris
veterán

1.9Pd AVF-nél is hasonló a szitu?

(#110753) Uzmany válasza Khaosz55 (#110735) üzenetére


Uzmany
őstag

De csak azért, mert a konszern ésszerűsitési illetve takarékossági programba kezdett.
Többek között a felszereltségi szintek száma is csökkenni fog.

® visions created with passion

(#110754) TaaT válasza Mágus2 (#110751) üzenetére


TaaT
veterán

A többi új CR-be is belerakták ezeket (kiegyenlítő tengely stb)? Azért tanulhatnának a múlt hibáiból. :)

Give them hell Ukraine!

(#110755) Mágus2 válasza Morris (#110752) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Neeem, tankokba nem rakták, csak az újabb passat-ba. B6-tól. :K 2.0PD-vel kezdődött minden hanyatlás. :D

A mostani 2.0 cr motoromnak, pont a te AVF kódú motorod az alapja, pont azért választottam.

Taat, a legújabb 150 lovast és 2.0 biturbót még nem láttam, de szerintem abban is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#110756) Khaosz55 válasza Uzmany (#110753) üzenetére


Khaosz55
addikt

Már csak azt nem tudom hogy mennyire kell félni egy multitronik váltótól a triptonickhoz képest...

(#110757) bitpork válasza Khaosz55 (#110756) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már megválaszoltuk, hogy nagyon. Egy normális gazdával a tip elmegy akár 3-400k km-t is. A multi nem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110758) Morris válasza Mágus2 (#110755) üzenetére


Morris
veterán

zsíroskenyér!! ;) :DDD

Amúgy fater a közeljövőben szintén cserélni kívánja a jelenlegi G4 1.4 16V AHW-t.
Ki is nézett egy Sportsvan-t. 1.4 TSI 150lovas verziót.
Támogassam a döntésében vagy okosítsam? :B

[ Szerkesztve ]

(#110759) Mágus2 válasza Morris (#110758) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vegye nyugodtan.

(#110760) Qru válasza Morris (#110758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ide illik: [link]

Mondjuk a szárazkuplungos dsg tuti nem lesz benne hosszú életű...

#nincsbennetarcsi

(#110761) Morris válasza Mágus2 (#110759) üzenetére


Morris
veterán

:R

Qru: Manual 6 gang kell neki! :)

jah, kérdeznék még. "Szenont" érdemes kérni vagy maradjon a sima hagyományos fényszóróknál?

(mondjuk nekem a dízel karaktere jobban bejönne, de hát.. sjana nem nekem lesz :B )

[ Szerkesztve ]

(#110762) Qru válasza Morris (#110761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyes. Ebbe amúgy is elfuseráltan van programozva a dsg (mondjuk az összes benyósban).

Ha sokat megy éjszaka akkor mindenképpen. :K

#nincsbennetarcsi

(#110763) Mágus2 válasza Morris (#110761) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Xenont mindenképp.

(#110764) Morris


Morris
veterán

Rendicsekk.

Egyébként nekem is nagyon tetszik az autó. Nagyon szép, de tényleg drága egy kicsit. Ennyiért valószínűleg már nem ezt venném. De mivel nincs jogomban beleszólni így csak ügyesen bólogatok és próbálok segíteni. Ha neki ez az álma, tiszteletben kell tartanom!

Szerk: Nem megy sokat éjszaka, de ha már világít, akkor lásson is vele!

[ Szerkesztve ]

(#110765) viharhozo válasza Morris (#110764) üzenetére


viharhozo
addikt

A sima Golfot VW-hez merten most elegge akciozzak (Sportsvant nem tudom, az nem erdekelt), meglepoen versenykepes az ara. Egyetlen bajom, h csak masszivan extrazott keszletes autoik vannak, amiket nem tul nagy uzlet megvenni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#110766) Morris válasza viharhozo (#110765) üzenetére


Morris
veterán

Faternak lesz, így csak és kizárólag magasabb padló lemezű autó kell. Amibe könnyű belüni és kiszállni.

(#110767) viharhozo válasza Morris (#110766) üzenetére


viharhozo
addikt

Ertem, de ha a Golfot akciozzak, akkor velhetoen a testvermodelleket is.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#110768) Morris válasza viharhozo (#110767) üzenetére


Morris
veterán

Az lehet. :U

(#110769) focvis válasza Morris (#110761) üzenetére


focvis
veterán

A bixenon közel 4 kiló, nekem a piros csík miatt "muszáj" volt. De nem vagyok elájulva a fenyerejétől, ezelőtt utoljára Opelem volt xenonos, az durvább. Én nem venném meg ennyiért édesapád helyében.

Más: most volt egy csak városi (2-3x Budaörs, a többi 3 km-es ingázás és Bp. belváros) teletankos fogyim, 11,2. Szo-szo... BC és kiszámolva is ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#110770) Morris válasza focvis (#110769) üzenetére


Morris
veterán

Mármint az autót vagy a xenont pluszba?

(#110771) Mágus2 válasza focvis (#110769) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A golfosat nem ismerem, az octavia nem bi.

(#110772) focvis válasza Morris (#110770) üzenetére


focvis
veterán

Csak a xenonra gondoltam eredetileg :)

De ha már így kérded; nem tudom, hogy mennyi zsé lenne ez a Sportsvan, feltételezem 6-7 m. Az kurva sok pénz. Persze ha rá van kattanva :))

@Mági: Golfhoz is van "sima" xenon, az emlékeim szerint 264 ezer Ft lett volna, de abban nincs piros csík (ami ugye nekem muszáj volt), se ledes DRL. A tompított fenyereje - logikusan- megegyezik a bixenonoséval.

[ Szerkesztve ]

(#110773) viharhozo válasza Mágus2 (#110771) üzenetére


viharhozo
addikt

Mindkettonel bi, bar ez a noknel sztem erdekesebb, mint a lampaknal.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#110774) Mágus2 válasza viharhozo (#110773) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem mondod?octavia 2-ben nem létezik bi-xenon. Ott van mellette a h7 távolságinak. Kanyar követő,de nem bi.

[ Szerkesztve ]

(#110775) bitpork válasza focvis (#110772) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te mióta vagy itthon? Nem híttál :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110776) focvis válasza bitpork (#110775) üzenetére


focvis
veterán

Tegnap délután óta. Annyit csörgött ma a telefonom, hogy átmentem antiszociálisba, de becsszó' nem felejtettem el!
Holnap mikor jó? (ebédre jönnek a szüleim)

@110777: rendben, hívlak amint a családi program lezárva, kb. du. 3. :R

[ Szerkesztve ]

(#110777) bitpork válasza focvis (#110776) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ebéd után olyan 14:30-tól bármeddig. Most tettem le a telefont egy dániai ügyféllel :D
Pingelj meg, és hívlak prompt! :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110778) viharhozo válasza Mágus2 (#110774) üzenetére


viharhozo
addikt

A mostani Octaviahoz bi-xenon rendelheto.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#110779) Mágus2 válasza viharhozo (#110778) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

De ez nem volt kérdés. Fel sem merült hogy octavia 3-at vegyen, szóval ez mellékes.

[ Szerkesztve ]

(#110780) do3om válasza Danex (#110673) üzenetére


do3om
addikt

Az alsó gyári?
A két oldalsónál mért nem a légzsák felé raktad pontosabban? Akkor nem látszódna ki a kis rész alatta.
Majd én is lefényképezem. (kormánydísz, pedálszett, gyújtáskapcsoló dísz, csomagtartóba hálós zseb)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#110781) Danex válasza do3om (#110780) üzenetére


Danex
addikt

Mert így is feszítette már le magát, másnapra le is esett a bal oldali. Majd ha megjön a várhatóan minőségibb kétoldalú ragasztóm újra megpróbálom. A pohártartó köré rakott dísznek is hasonló baja volt, hogy túl vékony a ragasztó és volt ahol elállt egy picit (fél mm) és már nem fogta meg a gyári.

Az alsó eredeti, ha a másik kettő jó lesz akkor bepróbálom rá.

Képeket várom :U

Most még gumiszőnyeget kell venni, mert amivel megvettük rácsúszik a gázpedálra... így minden indulás előtt basztatni kell. :(((

(#110782) Morris válasza focvis (#110772) üzenetére


Morris
veterán

Akkor most mi legyen?
Legyen szenon vagy ne legyen szenon? Ha nem érezni érdemi előrelépést a hagyományos H7-hez képest, akkor nem fizeti ki a felárat.
Amúgy jah, 7m körül lesz.

Danex: Ennél jobb kétoldalas ragasztóval még nem találkoztam:

[ Szerkesztve ]

(#110783) do3om válasza do3om (#110780) üzenetére


do3om
addikt

Ezeket vettem, nekem tetszik:
[szelepsapka]
[pedál]
hálós tartó ebből még veszek, 1 kevés.
gyújtás eredetileg foszforeszkál, de mint tudjuk ahhoz előtte erős fény kel, de így is jó, a kulcs lógása is kisebb,
kormány
kormány

Gumiszőnyeget ki kel vágni a gázpedálnál, én a lábtartónál is levágtam hogy ne takarja a fémet.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#110784) MunezXBK válasza do3om (#110783) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kell. :(((

(#110785) robi baggio válasza do3om (#110783) üzenetére


robi baggio
tag

Szép lett!

A pedálhoz a cuccok honnan lettek, és mennyi volt?
Ilyet Én is tennék a Passatba.Bár első a gumiszőnyeg lesz, csak érjek haza. :R

http://www.personenschutz-robert.at

(#110786) do3om válasza MunezXBK (#110784) üzenetére


do3om
addikt

[ ;] ]
Itt kiélheted magad, persze én nem figyelek de nem is igen érdekel. :B

robi baggio
Az nehéz eset volt, nem biztatok senkit a belekezdésbe.
[link]
Fekete FSB-vel lett végül rögzítve, de csak úgy hogy ha kel letéphessem. Csak közelről látszik a probléma. A lábtartót is nehezebb volt berakni mint a videókban, a motorháztető nyitójától nálam elégé nehezen jött ki a burkolat, azt hittem eltörik, nem is könnyű kiforgatni.
A gázpedál kiszedése megint gond volt, nem akadt ki a kis pöcök ami lent van szemből, dugdostam be minden féle kis csavarhúzót de nem. Kiszedve már jobban átláttam mi volt a gond, de a tartó letört. Ez nem baj mert jobb megoldással pótoltam, amivel már azonnal kiszedhető. Az alvázból kiálló fém pöcökre húztam egy kemény műanyag csövet ami átmérőben és hosszban passzol a pedál letört pöcökjénél lévő nyílásba. Szóvak semelyik irányba nem engedi lógni de simán lehúzható a pedál róla. Amíg meg van benne egy csavar bőven elég a további fixáláshoz. Most már kitudnám szedni csak már mindegy :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#110787) MunezXBK válasza do3om (#110786) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor minek vesződsz mássalhangzókkal, írj csak magánhangzókat, sokkal egyszerűbb. :U

(#110788) focvis válasza Morris (#110782) üzenetére


focvis
veterán

Ezt neki kell tudnia. Én a saját apámat (lassan 71 éves) nem beszélném rá, rendszeresen lezúzza már az autót, a xenonos fényszóró sokkal drágábban ha cserélni kell, és este amúgy is ritkán hagyja el autóval a várost.

Melyik 1.4 TSI lesz, melyik felszereltség?

Kérdezzen rá a kereskedésben az őstermelői kedvezményre, ha létezik Sportsvanra, akkor privátban tudok segíteni. ;)

@do3om: szelepsapka, háló, pedál fasza. 👍 Kormányból továbbra is a gyári bőrőst javaslom, múltkor linkeltem ~15 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#110789) Danex válasza Morris (#110782) üzenetére


Danex
addikt

Morris ha nem fog működni amit rendeltem majd megpróbálom azt, kösz :U

do3om szelepsapkán gondolkoztam, de félek, hogy lenyúlnák :N , a pedálos sztorit olvastam így azt azért nem.

A gyújtáskapcsolós bizbasz-t meg pont ezért nem mertem berendelni, mert honnan kapna annyi fényt?

Én hálóból ilyen-en gondolkozom.

És ilyen küszöbvédőt, de ettől félek, hogy deformálódva érkezik meg.

(#110790) -v- válasza focvis (#110769) üzenetére


-v-
addikt

Fura, új oktávban nagyon faxa a szenon :))

(#110791) do3om válasza Danex (#110789) üzenetére


do3om
addikt

Szelepsapkából rendelj többet tartalékba. Nagyon olcsó, persze biztos van aki így is ellopná mert nem veszi meg 300 Ft-ért. Amúgy van belölle amit oldalról egy hernyócsavar biztosít, de nem azt vettem. Mert mi van ha kell valakinek olyan hülye hogy szétbassza a szelepet csakhogy levegye.
A pedálnál nálad a gázon van gumi borítás mint amit a képen bemutattam, tehát amiért nem menne fel?
A gyújtásos hülyeség, halványan látszik de nem úgy mint a képeken. Mást is vettem onnan és ~1 dolcsiért hozzácsaptam, annyiért jól néz ki.
Hálóból majd amit linkeltél veszek, mert hasznos az is, de még egy ilyen kisebb tartót majd veszek. Nem értem alapból mért nincs valami beépítve. Pl az elsősegély dobot ott csúszkál össze vissza. :W
küszöböt én is néztem de mint Te hasonlótól tartok. Van még az ajtó zárjához a díszborítás, úgy van reklámozva hogy véd a rozsdától, de hisz pont nem lehet tőle ott megtörölni mosás után? Szóval ez is kérdéses nem e árt hiába szebb.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#110792) Danex válasza do3om (#110791) üzenetére


Danex
addikt

Pedált majd megnézem biztosra közelről még nem néztem meg.

Jettában van bal oldalt egy bemélyedés, ott van háló, az EÜ doboz is ott van, csak ha valami ételest vagy üdítőt visz az ember akkor jó lenne a nagy háló.

A záras díszen is elgondolkoztam, de igen annak légmentesen kéne zárni, hogy jó legyen amit meg nem nézek ki belőlük. :U

Amit akartam volna az a díszcsík az ablakok alsó élére, de az eddigi rendeléseim alapján nem merem meglépni annyi pénzért. :N

(#110793) Morris válasza focvis (#110788) üzenetére


Morris
veterán

A 150lovas verzió lesz. Highline felszereltség. Plusz egy-két extra. (sky csomag, vonóhorog, navi stb).
1-2 hónap biztos lesz, mire körvonalazódik a pénzügyi része. De lehet, hogy fél év is.

[ Szerkesztve ]

(#110794) mmdms


mmdms
addikt

[link]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#110795) FoLey-v válasza mmdms (#110794) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ezt nem rég még a brumi1024 linkelte be. :D

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#110796) TaaT válasza focvis (#110788) üzenetére


TaaT
veterán

Igazából a gyújtás körüli bizbasz se rossz :) De a kormány betétek, az elég gáz :B

Give them hell Ukraine!

(#110797) realnyiki


realnyiki
csendes tag

Következő problémám lenne az autóval Golf4 2003 1.6 16v BCB
Hidegen indítás után kb 3-4 perc múlva az autó meg akar fulladni, majd 5 mp múlva normálisan jár, mind menet közben mind álló helyzetben produkálja a hibát.
Fojtószelep kitakarítva, adaptálva. Hibakód nincs.

[ Szerkesztve ]

(#110798) TaaT válasza realnyiki (#110797) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is csinált ilyet az 1.6 16V, csakis hidegben (télen), és csakis garázsból kiállásnál ha alacsony fordulaton tartottam a motort. Viszont idén még nem csinált ilyet.

Give them hell Ukraine!

(#110799) focvis válasza Morris (#110793) üzenetére


focvis
veterán

Nem aprózza el :)) SzvSz akkor már inkább a xenont kérném a navi helyett (én).

@TaaT: igen, nem csúnya a gyujtáskapcsolo karika, haszna nem sok. Talán a karcok ellen jó.

[ Szerkesztve ]

(#110800) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

1.6 crtdi golfnal (2012) milyen időtol vagy futastol függő kötelező szervizek vannak? Kiskonyv sajnos nincsen hozzá.

Illetve bpn kinél érdemes szervizeltetni? :)

Köszi előre is

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.