Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80851) Lackooo84 válasza allein (#80839) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

He? ROM-ba írja a tv az adatokat vagy mi? Mert ha nem, akkor teljes áramtalanításnak gyalulnia kéne mindent... :U

The Truth is out there...

(#80852) b. válasza allein (#80839) üzenetére


b.
félisten

Csak javasolni tudok mindenkinek aki ezekkel szenved egy külső, jó minőségű medialejátszót. évekre meg tudja oldani az ember problémáit.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80853) adamssss válasza Pro Koryak (#80801) üzenetére


adamssss
veterán

Nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a stílust...

bazz... Akkor már írnád legalább ki, hogy bazd meg.

Minek vettünk? Mert a HDR nem a fényerő nagyságában merül csak ki. BTW mutatsz olyan OLED-et amiben nincs HDR? Köszi :R

Egyébként neked jól esik, hogy mondjuk 2 perc sötét kép után berobban a retinádba 1000+ nit? Nem hiszem...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#80854) ribarszki válasza adamssss (#80853) üzenetére


ribarszki
őstag

Kellene írni egy összefoglalót a HDR lényegéről... nincs 1000 nit robbanás a retinádba..
Fényerő HDR-nél sosem elég.

[ Szerkesztve ]

(#80855) Matt89


Matt89
junior tag

AztamindeNIT... :DDD :))
Ezt láttátok már?
[link]

Ennyit arról, hogy a qd-oled lekörözi gyorsan a woled-ed. (lehet, csak majd a nagyon távoli jövőben)

[ Szerkesztve ]

(#80856) krx21 válasza ribarszki (#80854) üzenetére


krx21
nagyúr

:F
Ez olyan mintha azt írnád, hogy házimozinál a hangerőből soha nem elég. Szerintem hangból és fényből is van amikor elég és még sok is… ;)

(#80857) krx21 válasza Matt89 (#80855) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért vannak ígéretek a Samsung részéről is, várjuk ki a végét… ;)

(#80858) #72042496 válasza Matt89 (#80855) üzenetére


#72042496
törölt tag

A QD-OLED-ek fényereje is nő az idén. Arról is csinált videót Vincent, de én még nem néztem meg ezeket. Viszont szerintem érdemes mindegyikből megvárni a bolti példányokat és teszteket, akkor lehet tudni, mi merre hány méter (nit). Samsungnál még akkor se. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80859) alaves válasza Matt89 (#80855) üzenetére


alaves
addikt

Infinitézimális képminőség különbség (lsd. evo, ex, QD-OLED). Még mindig a B7 lenne, ha nem kapok sorozatosan hibás kijelzőt. Akinek régi OLED-je van, teljesen felesleges cserélni (méret lépées, HDMI 2.1 vagy egyéb speciális okokat kivéve).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80860) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok!Szegeden valaki foglalkozik kalibrálással?55 cx-et kellene belőni.

(#80861) alaves válasza ribarszki (#80854) üzenetére


alaves
addikt

Egyéni, hogy kinek mi a kellemes, nálam 500-600 nit még elfogadható a szembe világító fényszóró, zseblámpa, víztükör csillogás, robbanási fény, stb. tekintetében, még ha az pár másodpercig tart is. Azért azt érdemes megjegyezni, hogy HDR/DV OLED fény csökkentés 100-ról, az általános és sötét részek fényerő csökkentésével jár, adott esetben jelentősen az SDR szint alá.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80862) powerup2 válasza #72042496 (#80858) üzenetére


powerup2
addikt

Fentebb már megosztottam :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80863) sityupityu válasza Lackooo84 (#80849) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszi. Időközben beadtam a derekam, mert már az agyamra ment és inkább frissítettem. De legközelebb ezt csinálom majd. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#80864) #72042496 válasza powerup2 (#80862) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ismétlés a tudás anyja. :)
De jogos, sok helyen linkelik most az újdonságokat és nem figyeltem, hogy ez is vótmá.

(#80865) powerup2 válasza #72042496 (#80864) üzenetére


powerup2
addikt

De az már kiderült kalibrálva 1300 nit lesz 2000 csak vidid módban éri el. Bár ez már előrelépés.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80866) allein válasza Celtis (#80850) üzenetére


allein
addikt

:DDD Vitatkozzak a szervizes emberrel? Én is elmosolyogtam magam a telefonban. Ezentúl akkor ha coresports akkor lenne mondjuk egy apple tv lejátszó a háznál. Nem tudok a lejátszóta egy böngészőt telepíteni? Sajnos a coresports nem található meg az app store-ban az apple tv-re.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#80867) Pro Koryak válasza adamssss (#80853) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"a 9-es szeriaval az oled eljutott a csucsra"

Kicsit is utánanézel, rájössz, hogy elég nagy blődség!

A második részét - ami tartalmazza a bazz-t - meg úgy általában írtam, mert itt már többeknek is problémája van = :O azaz nyafognak a magasabb fényerő miatt. :Y

Na emiatt írtam amit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#80868) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! lg oled48c21la ha be van állítva a hang erősség pl 20-ra napközben és tökéletesesen hallani este már a duplájára kell tenni hogy ugyan olyan legyen. Ez miért lehet? Vagy este automatikusan lejjebb venné?

[ Szerkesztve ]

(#80869) Vhiktor válasza ricsip (#80840) üzenetére


Vhiktor
veterán

Vissza tudja állítani, direkt úgy csináltam Neki, nekem is megvannak a beallitasok és fileok is.

LG Oledeket többféleképpen lehet kalibralni. A lut kalibrácio nem állítható vissza a felhasználó által, ahhoz speci programok kellenek.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80870) Vhiktor válasza Vhiktor (#80869) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pont ezek az esetek miatt kérdezem mindig meg, hogy melyik típusú kalibrációt csináljuk. :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80871) Vhiktor válasza Bazsi81 (#80860) üzenetére


Vhiktor
veterán

Írtam

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80872) powerup2


powerup2
addikt

TCL miniled tv-k sem lesznek gyengék [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80873) Vhiktor válasza powerup2 (#80872) üzenetére


Vhiktor
veterán

Brutalis mértékben fejlődnek.

És hamarosan megkapják a teljes értékű LUT kalibráció lehetőségét is, SDR, HDR és Dolby Vision esetében is. Bár anélkül is tökéletesre kalibralhatóak már most. Dolby vision esetében meg kb maguk mögé utasítanak már most mindent pontosságan.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80874) powerup2 válasza Vhiktor (#80873) üzenetére


powerup2
addikt

Nehéz lesz döntenem majd samsung qd oled 77-es méret vagy tcl miniled 85 vagy 98-as méret.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80875) Vhiktor válasza powerup2 (#80874) üzenetére


Vhiktor
veterán

Magyarországon nem tudom lesz e ekkora méretben.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80876) powerup2 válasza Vhiktor (#80875) üzenetére


powerup2
addikt

legyen :) igazából oled fronton is a 83 fölött jó lenne ha lenne tv elérhető áron. Mert van igény a nagy tv-kre és azért az oled elérhető már pár éve.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80877) viera válasza powerup2 (#80876) üzenetére


viera
őstag

Én már egy 83-as Panasonic QD-OLED -nek is örülnék. :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#80878) rayoliviero válasza ΞΔGLΞ (#80848) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem online volt. Személyesen lett megnézve, kifizetve és másnapi kiszállítást kértünk.
Felhívtam őket. Azzal indokolták, hogy garancia papírt nem adnak csak később, mert másnapi kiszállítással lett kérve és a szállítás során sérülhet.

(#80879) anrab válasza nokia123 (#80868) üzenetére


anrab
addikt

Én azt hittem hogy az egésznapos hang miatt, este már más a fülem érzékelése.
Ezek szerint nem vagyok egyedül. Nálam nem kell a duplája de 4-8 pontot nekem is emelni kell. 10-12-vel kezdek majd jön 14-16 és van hogy 18-20. Persze csatornától is függ. Volt hogy 26-ra kellett emelnem. Csak hd csatornák.
Philips 855

[ Szerkesztve ]

(#80880) bigdigit


bigdigit
addikt

Aki S95B-t vett volt a dobozban használati útmutató meg garancia levél?Nem csak egy összeszerelési útmutató volt benn és kész.
Emagos vásárlás amihez letölthető a számla + emagos garancia papír.Hivatalos samsung garancia papírnak nem kellene lennie?

(#80881) kkp900


kkp900
senior tag

Szia kedves Vhiktor! Az lenne a kérdésem feléd , hogy vettem egy 42 LG C21 LA tv-t. Monitornak van használva Mac Minivel. Azon kívül ,hogy a HDMI 2-est átneveztem PC-nek és az Oled -pixelt levettem 40 re a Kontrasztot 81 re meg az energiatakéros módokat próbáltam kikapcsolni még mit kell beállítani illetve kikapcsolni? De még így is felerősödik és elhalványul a kijelző most is amikor gépelek (Picit zavaró) mit kell még beállítani ,hogy ez ne legyen amikor a weblap fehér háttéres? És mi van a logo megjelenítéssel vagy mi azzal mit kell esetleg milyenre kell állítani Magasra vagy alacsonyra? Plusz még jelenleg a Stream szolgáltatók vannak használva amiket Filmmaker módban használom akkor így OK? Nem szeretném kinyírni hosszú távon a tv-t.TV-nek nem lesz használva .Max később még esetleg ha veszek egy konzolt akkor meg gondolom csak a Játék mód kell neki meg egy 2.1-es HDMI kábel. Plusz még mivel erre senki se adott pontos választ de a tapasztalataim szerint a Mac mini készenlétbe helyezi magát amire állítom pld most 5 perc múlva utána kiírja a tv ,hogy nincsen jel és a saját képeit kezdi mutogatni meg egyfolytában ,hogy nincsen jel azt le lehet valahogy kapcsolni esetleg? Meg gondolom a fogyasztás miatt jobb ha ilyenkor ki is kapcsolom ,mert ugye nem lehet rövid időre állítani a kikapcsolását csak azt hiszem 2 óra a legkevesebb. Magyarán ha nem használom a Mac minit utána kikapcsolás kell. Mert ugye nem úgy viselkedik mint a monitor ,hogy fekete lesz amint nem kap jelet. Az nem baj neki naponta 5-ször 10-szer ki be van kapcsolva?
Mindenki más segítségét köszönöm ez az első OLED tv-m és LG is. Így a menüben is kell ,hogy mi merre kell keresni majd.
UI: Mi van akkor ha ezt a fóliát nem veszem le róla? Kárt okoz hosszú távon?

[ Szerkesztve ]

(#80882) Kaba válasza bigdigit (#80880) üzenetére


Kaba
veterán

Emagos vásárlások számlái és garancialevelei a fiókban találhatók meg és tölthetők le.

[ Szerkesztve ]

(#80883) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Jeees, milyen távolról nézitek ezeket a tv-ket vagy minek ekkora?: D Mármint ez nem az a minek akkora, de uhh de jó féle kérdés : D
65-öst is néha még mindig túl nagynak érzem, és szerintem 3 méter is megvan a távolság, nem tudom egy ponton belátni a teret filmnél. Játéknál ez nem zavaró.

Próbálom elképzelni a többit, vagy mekkora hodályotok van, de ha meg nagy a tér, akkor is : D vagy tényleg baromi nagynak kell lenni, hogy már annyit kompenzáljon, nem? Mintha moziba lennél és nem számít, ha távolabbról nézed, akkor is nagynak érzed ahogy kell: )
Vaaagy, pont, bele kell ülni kicsit : D Meg mondjuk, ahogy nálam is, legtöbbeknél úgy lehet, hogy falnál ott a tv, de a tv mellett még szabad fal felület, vagy bútor, tök mindegy mi van. Oldalirányban nem terjed ki a falig a kijelző : d, mint egy moziban vagy egy igy kialakitott kis teremben: d Azért ez adhat némi különbséget : D

(#80884) #72042496 válasza Hmmm1 (#80883) üzenetére


#72042496
törölt tag

36-40 fok a THX által ajánlott látószög. Három méterről már az előbbi is kb. 90"-os kijelzőt jelent.

(#80885) Sliderxy válasza Hmmm1 (#80883) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Lényegében saját magadnak válaszoltál.

(#80886) alaves válasza kkp900 (#80881) üzenetére


alaves
addikt

'Kontraszt: 85'. ASBL a szerviz menüben kikapcsolható (12.OLED: TPC és GSR: off). 'Logó fényesség: magas'. 'Nincs jel' kép kikapcsolása: 'mute' menüben található: 4x gyorsan a táv. 'mute' gomb megnyomásával. A kijelzőn lévő első és hátsó fóliát feltétlenül el kell távolítani.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80887) Vhiktor válasza kkp900 (#80881) üzenetére


Vhiktor
veterán

A kontrasztot nem kell bántani, gyárilag jó szokott lenni.
Maximális féynerő ki van kapcsolva?

Többek között az ABL, ASBL, GSR miatt sötétedik el a kép, ezt a szerviz menuben lehet kikapcsolni, de csak saját felelősségre.

Szerintem nem baj a kikapcsolás, de az sem baj ha a képernyő kimlője megy.

Többen használják itt monitorként biztos lesz pár hasznos tanácsuk :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80888) Hmmm1 válasza #72042496 (#80884) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Akkor, ha jól értem, inkább közelebbről kéne néznem a 65"-ost is?: d na most mennyi a annyi:D
Van a papírforma. Meg van a érzés/érzet amire @Sliderxy kolléga utalhatott :)

[ Szerkesztve ]

(#80889) Pro Koryak válasza Hmmm1 (#80883) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nézd onnan, ahonnan kényelmesen átlátod az egész képet.
Ezeknél a hivatalos ajánlásoknál pl. "36-40 fok a THX által ajánlott látószög", már ide-oda kell kapkodnod a fejed/szemed, ami szerintem nem kényelmes, kellemes.
Persze mindenki úgy sz.patja magát, ahogyan akarja.

(#80890) #72042496 válasza Pro Koryak (#80889) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem meg ne abból indulj ki, hogy neked mi kényelmes/kellemes. Más lehet, hogy sokkal nagyobb látószög mellett dönt és nem azért, mert szopatja magát.

Disclaimer: a 40 fok számomra is sok lenne, de talán a 36 is. A magassággal van a fő gondom, mert egy szekrényt és azon a centert is alá akarom rakni.

[ Szerkesztve ]

(#80891) adamssss válasza ribarszki (#80854) üzenetére


adamssss
veterán

Már miért ne lenne? Pont ez a HDR egyik tulajdonsága, hogy a fényerőre vonatkozó infók is tárolódnak benne ergó ha a hw tudja és olyan jelet kap bizony a szemedbe kapod az xxxx nit-et.

Pro Koryak: Én ezt arra írta, hogy egymás mellé téve biztosan van különbség de valószínűleg leülve a tv elé és berakva egy filmet nem tűnne fel a különbség. Értsd ha vennék egy új tv-t valószínűleg nem dobnék hátast a képminőségtől mert már a mostani is nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#80892) ribarszki válasza adamssss (#80891) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha a jelenet megkívánja persze, hogy van! Pont ez a lényege! A félreértés az, hogy sokan úgy gondolják mint sdr esetében, hogy minden jelenetnél 1000 meg 1500 nit megy az arcodba. Holott maxra állított fényerőnél sem lesz több mint amennyire a jelenetet masterelték. Hiába tud a tévém 1000nitet, a Mandalorian nekem mégis sötétnek tűnik. De itt nagyon sok függ a forrástól, hogy valóban ki is tudja használni a tévé képességeit.

(#80893) ΞΔGLΞ válasza viera (#80877) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ami nem lesz, ebben az évben biztosan, mert az MZ2000 most lett bejelentve és ősszel jelenik meg (ez valami nagyon elcseszett japán felfogás) és lényegében semmi nem változik. Ugyanaz a Soc meg minden, de több fényerő, és még több marketing bullshit, ahogy olvastam. Az LZ2000 is szinte már kiégeti a szemem. Most mindenki a fényerővel próbálja (majd) eladni a "tavalyi" tévéjét...a képminőség helyett?

----más----
A Sony QD OLED-je az egyetlen igazi fejlődés. Tegnap sikerült végre tesztelnem és időm is volt rá a Samsung mellett.
Egyértelműen a Sony nyert nálam. A samsung oled tv szinei számomra túlzás, semmi köze ahhoz, amit egy rendező elképzelt, mikor leforgatta a filmet.
Dolby vision-ban, ami ugye Samsung-nál nem létezik, mert egy "fuckin'" sóher banda, ugyanaz a tartalom HDR-ben, és nem pár!!!, hanem rengeteg részlet elveszik.
A google alkalmazás kegyetlen jól fut a sony-n, a távirányítója brutálisan jól megtervezett és érezni a minőséget. A tv azonnal csinál mindent, amire nyomtam a távirányítón.
Ezzel a rendszerrel foglalkoztak! A samsung..és elöljáróban annyit, hogy mindig írtam, hogy a samu tizen rendszere nekem mindig is favorit volt, de ez nevetségesen lassú volt a sony mellett és többször laggolt is.
Ha ez a tv létezne 83-as méretben, most azonnal vennék egyet, de lehet, hogy a hálóban lévő mai napig brutális képminőséget produkáló HZ2000-et lecserélem a sony új tévéjére. Akkor pedig mindent elmondtam, mennyire jó képe van a sony-nak. A Sony Dolby Vision-ban egyszerűen elképesztő, amit a néző elé tár!
Hogy a sony kétszer drágább, mint a samu? Az, de aki vesz egy ilyen tévét, megérti miért.
------------
Viszont a Samsung Q990B Atmos suondbar-ja egy brutális fejlesztés és az általam múltkor hallott JBL9.1-et a samsung oda-vissza veri térben és minőségben is.
A kis kijelzője az egyetlen ami nem tetszett, de a térbeli hangzása az egyedülálló egy ilyen cuccnak, amit nem gondoltam volna pár éve....

(#80894) Pro Koryak válasza #72042496 (#80890) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Miért ne abból indulnék ki?
Amúgy a THX 28-40° között számol, ami már elfogadható érték.

(#80895) Hmmm1 válasza Pro Koryak (#80889) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

"Persze mindenki úgy sz.patja magát, ahogyan akarja."
:C
Na vegkepp elvesztem, haha. Hát mondjuk ha közelebbről nézed, ott akkor az a jobb, hogy jobban benne vagy a képbe, a élménybe, immerzívebb lesz a egész. És ha távolabb, akkor meg oké, jobban belátod, de mégsem teljesen...a teljeshez még távolabb kéne menned, de akkor meg úgy érzed, vagy KICSINEK látod a tv-t, fizikailag... ergo minek van nagy méretű tv-d, vagy nem tudsz/akarsz annyira távol menni, hogy belásd a egészet : D
Szal fucked up :D Ezek a dilemmák... de szerintem validak. A teret kellene szükíteni két oldalról talán, de a falakat nem tudod összenyomni.

55-ös tvnél ez kellemes volt, a mostani távolság/kicsit kevesebbel. A méretet növelve nyilván sejtettem távolabbról kell picit majd nézni. Na de ki gondolta, hogy azzal a tényezővel is kell számolni hogy oké távolabb kerülsz valamitől, de bejön egy tényező, hogy távolabb kerülsz egy kijelzőtől és annak is van egy élményre gyakorolt hatása, hogy távolabbről nézel egy kijelzőt : d Na bazz... ezt most fejtettem meg és ezzel nem tudtam számolni előre : D

Ezt a távolság érzetbeli különbséget, vagy kurva nagy mérettel kompenzálod, ahol már nem zavaró, vagy megszokod, hogy a kijelzőt effektíve távolabbról nézed és nem lesz fura, hogy távolabbről nézel valamit egy otthoni környezetben (ergo nincs akkora távolságra lehetőség, mint a mozinál) (lehet megszokás kérdése. Pl kanapéről fekve, nekem fura lenne 5-6 méterről nézni egy kijelzőt, mérettől függetlenül - aztán lehet egy 77"-nál már nem lenne az: d - de most nem szeretem, ha nagy a üres tér a kanapé és a TV között és baromi messziről kellene bámulni, mert másabb a élmény)
Vagy marad az, hogy inkább közelebb ülsz, ahogy @Balika911 mondja.

Közben vicces, hogy ezt a 65" 5 méterről, konyhából is kényelmesen látom, de a sweetspottal hát gondolom kisérletezni kell, mert a kényelmesen látom és jó is, nem biztos hogy akarja is úgy a ember. Szokást felül kell írni. Illetve ez a konyhából jó látni egyben... lehet azért mert álló helyzeteből látom onnan, és a TV alacsonyabban van, mint én. Ha meg kanapén ülsz, fekszel, más. Gondolom talán még a tv-t lehetne kicsit fentebb emelni. Nincs tán 50 cm a tv állvány.

Szóval van a papirforma, van hogy mit érzel és meg tudod e fogalmazni, és van a illuzió, és a lakás. Most a tv mellett kétoldalt szabad terület van többnyire, így szerintem ha távolabb mennék, méginkább kisebbnek tűnne a egész. Ha teszel mellé szekrényt, ami kicsit körbeöleli, akkor lehet jobb. Hát ez is ilyen, akkor szvsz... Egy bizonyos méret fölött, új tényezők kerülnek képbe, amiről addig nem tudod az ember...

Lásd OLED gyors válaszidejeből okozott "problémákat" sokan előre szerinte, míg bele nem ütköznek: d.

[ Szerkesztve ]

(#80896) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#80893) üzenetére


krx21
nagyúr

Én azt hittem, ha már ilyen tv-kel "dobálózol" akkor nem foglalkozol hang tekintetében olyan kategóriával, hogy soundbar...
Vagy csak a szemed high-end? ;]

[ Szerkesztve ]

(#80897) Pro Koryak válasza Hmmm1 (#80895) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Add el!

(#80898) kkp900 válasza Vhiktor (#80887) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszönöm a választ. Maximális fényerő ki van kapcsolva. Az OLed Pixel fényereje mennyin legyen? Most 40-en van. A Szervíz menübe nem is akarok bemenni mert gondolom az garancia vesztéssel is jár. Meg békén hagyom a kontraszt 100-on volt levettem 85 -re Alaves tanácsára. Akkor így ki be kapcsolgatom majd a tvt. Akkor máshoz nem kell nyúlni beállítani esetleg? A Energia takarékos mód jöhet vagy az jó ha ki van kapcsolva?
Köszi Alaves beállítottam a Mute gomb segítségével. Most annyi lett ,hogy nincs kép de a szöveg megmaradt fehér szöveg fekete háttérrel! Ezt nem lehet akkor elvenni ,hogy ne legyen a szöveg?

[ Szerkesztve ]

(#80899) ΞΔGLΞ válasza krx21 (#80896) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez igaz... :) A Soundbar nem audiophile kategória, de nagy fejlődésen mentek keresztül. Egy Soundbar-t csak egy másik soundbar- ral lehet összehasonlítani. De a Samsung (nyilván a Harman fejlesztőivel mögöttük) ezt a cuccot baromi jól megcsinálta.
És egy megfelelő szobában, ahol nem csapódik össze-vissza minden hang, rendesen át is veri a füled térben.
Nekem, egy szörny Denon 6700H erősítőm van, 12 Klipsch hangszóróval, nyilván annak a közelébe nincsen, de amit tud térben nyújtani, azt a Samsung q990 k...ra tudja.

[ Szerkesztve ]

(#80900) Vhiktor válasza kkp900 (#80898) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen 85 az jó.
Energiatakarékos mód ki, meg az összes ai funkció stb.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.