Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80951) Gicz válasza Vhiktor (#80947) üzenetére


Gicz
addikt

C2-ből ami teszteket láttam, mindegyik azt mondta hogy a filmmaker mód SDR-ben 2 delta alatti, neked mi a tapasztalatod?

(#80952) Vhiktor válasza Gicz (#80951) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én méréseim alapján 2-4 között mozog. Kérdés az is, hogy ahol láttad tesztet csak egyszerű coloriméterrel mérték vagy spectroval is. Ha csak coloriméterrel akkor nem releváns az egész.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80953) Gicz válasza Vhiktor (#80952) üzenetére


Gicz
addikt

Nem tudom a 4 az olyan-e amivel érdemes foglalkozni otthoni körülmények között.
Igazából szemre nekem sokkal sokkal jobbnak tűnt a c2 filmmakerben SDR-ben mint az s95 filmmakerben, ugyanazzal a tartalommal. Egymás mellé volt rakva a 2 tv otthon.

Avforums c2 teszt:

Once again Filmmaker Mode on the LG C2 is extremely accurate out of the box to the industry standards for SDR. Our greyscale tracking is precise and gamma also falls into the correct BT.1886 curve with no issues at all. Indeed, our DeltaE errors are an average of 1.5 which is well below the visible threshold of three, meaning that no errors within the greyscale or with the gamma are seen in actual TV and film content that you view.

A másik 2 amit láttam / olvastam az a hdtvtest, meg a flatpanelshd teszt volt. hdtvtesten is kiemelték mennyire pontos out of the box, és kettőt tesztelt, mindegyik retail volt, bolti vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#80954) Lujo123 válasza #72042496 (#80930) üzenetére


Lujo123
junior tag

Szerintem fél százalékkal is bőven fölé tippelnénk… még akkor is ha csak OLED-edeket vesszük bele.

(#80955) Gicz válasza Lujo123 (#80954) üzenetére


Gicz
addikt

Én akiket körbekérdeztem ismeretségi körben, nem is hallottak olyasmiről, hogy "kalibrálás".

(#80956) powerup2 válasza Gicz (#80955) üzenetére


powerup2
addikt

Ismerőseim akiknek van oled tv-je mind kalibrált és tudok vagy 8 ilyen embert valahol nem csak egy oled tv van.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80957) Sliderxy válasza Vhiktor (#80952) üzenetére


Sliderxy
senior tag

És mi a helyzet C2-n az Eredeti képmóddal? Közelítőleg mennyire felelhet az meg a valós színeknek? Az én szememnek talán ez a legmegfelelőbb beállítás ha YT vagy böngésző fut, a filmmaker nekem túl sárga. Összehasonlítottam néhány webes képet a TV-n illetve monitoron és az eredeti módnál azt látom, mintha néhány szín túl lenne tolva. Értem ez alatt pl. azt, hogy az egyik képen amin van egy ház világosbarna tetővel, az a C2 Eredeti módban kb narancssárgán virít.
HDR filmeknél meg auto. átkapcsol Otthoni Mozi módra, az teljesen rendben van.

(#80958) Gicz válasza powerup2 (#80956) üzenetére


Gicz
addikt

Mondjuk az is igaz, hogy nem volt olyan ismerősöm akinek oledje van. Most lett az első, akit én dumáltam rá.

(#80959) powerup2 válasza Sliderxy (#80957) üzenetére


powerup2
addikt

Azért sárga mert nem jó az alap kalibráció!!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80960) krx21 válasza powerup2 (#80959) üzenetére


krx21
nagyúr

Vagy mert a kolléga leginkább hideg beállítást szokta meg...

(#80961) powerup2 válasza Gicz (#80958) üzenetére


powerup2
addikt

Látod :) majd ha ő is profi képet akar bámulni kalibráltatja. Bár én azt mondom veszek millió felett tv-t és nem kalibrálom ez totál hülyeség.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80962) ΞΔGLΞ válasza powerup2 (#80956) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én rengeteg embert ismerek a munkámból kifolyólag, akinek OLED tévéje van. Egy sem kalibráltatta be és most Spanyol és Német emberekről beszélek, sőt bekapcsolnak minden dinamikus szart, amitől én falra másznék. Az embereket egyszerűen nem érdekli ez a kalibrálás. Magyaroszágon lehet, de nyugaton kb letojják...

(#80963) Sliderxy válasza powerup2 (#80959) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Na de miért nem? (költői volt...) Ez a szomorú ebben az egészben, hogy veszel egy több mint félmilliós tv-t és még állj neki kalibrálgatni/kalibráltatni. Az alap az lenne, hogy ezzel ne kelljen foglalkoznia a mezei felhasználónak.

(#80964) Lujo123 válasza Gicz (#80955) üzenetére


Lujo123
junior tag

Felhasználói elvárás is lehetne, hogy ha veszek egy tv-t sok százezerért akkor legyen rajta minden úgy ahogy kell, ezért fizetek az adott cég mérnökeinek. Értem, hogy ez ennél bonyolultabb, de alapból is elvárható lenne a majdnem tökéletes megjelenítés, a tökéletes beállításért meg fizessen akinek ez fontos. Meg hát ugye ha nincsen a két tv egymás mellett akkor a felhasználók 99%-a meg nem mondaná, hogy melyik a kalibrált. Lehet akkor se ha egymás mellett lenne a kettő (valószínűleg engem is beleértve). :D Persze van az a réteg aki tényleg megmondja/látja a különbséget és ért is hozza, de az átlag felhasználók nagy része nem ilyen. Ezért gondolom, hogy a kalibrált tv-k aránya nagyon kicsi.

(#80965) powerup2 válasza krx21 (#80960) üzenetére


powerup2
addikt

Az meg még rosszabb ... Bár mindenki maga tudja. Nálam is sárgás volt a film makeren majd kalibrálás után jó lett minden. De pl ismerősömnek kisebb méretbe a c1 nem pródukált ilyet. Szóval elég nagy a szórás. Meg aztán ezeket az alap gyári kalibrációkat is úgy csinálják 10 tv-t kalibrálnak csinálnak egy átlagot aztán az megy mindre, valamelyikre jó lesz valamelyikre nem.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80966) powerup2 válasza ΞΔGLΞ (#80962) üzenetére


powerup2
addikt

Hát én a vidid módot kiirtanám minden tv-ről meg a dinamikus szarokat is.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80967) Vhiktor válasza Gicz (#80953) üzenetére


Vhiktor
veterán

Itt a flatpanels mérése, ami azért eléggé hiányos :N :

50%-tól felfele ez olyan 3 körül mozog, ami gyárilag még mindig nem annyira rossz.

Az rtings mérése sokkal többet mond:

Most nincs időm előkeresni az enyémet, de majd elötúrom, az rtings mérése szinte 100%-ra megegyezik az enyémmel, szépen látszik is a black crush a gammánál.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80968) powerup2 válasza Sliderxy (#80963) üzenetére


powerup2
addikt

Hát igen igy kéne lenni csak egyik panel sem egyforma plusz az elektronika miatt minden tv más . És szerintem olyan nem is lesz hogy dobozból kivéve tökéletes kép lesz.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80969) Vhiktor válasza Sliderxy (#80957) üzenetére


Vhiktor
veterán

Na az a képmód annyira van távol a színhelyestől amennyire csak lehet ;]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80970) powerup2 válasza Vhiktor (#80967) üzenetére


powerup2
addikt

black crush elég nagy szivás küzdöttem vele mig tökéletes lett. Erre pl az lg alapból figyelhetne.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80971) Sliderxy válasza Vhiktor (#80969) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Mármint az "Eredeti"?

(#80972) Vhiktor válasza powerup2 (#80970) üzenetére


Vhiktor
veterán

C2-nál már sokkal jobb a helyzet mint C1 esetében (azok borzasztóak)

Egyébként szerintem ezt direkt csinálja, marketing fogás, mert kiállítva több fekete van a tvn így a laikus azt mondja hűű de jó a feketéje, közben meg részlet az 0.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80973) Vhiktor válasza Sliderxy (#80971) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80974) #72042496 válasza Sliderxy (#80963) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akár mennyire is drágák ezek a tévék, mégis sorozatban gyártott eszközök, a pontos kalibárció pedig készülékenként egyedileg készül el.

Viszonylag pontos gyári képmódokat azért kínálnak már az utóbbi években, de ezekben a gyártásból eredő szórással számolni kell.

(#80975) powerup2 válasza Vhiktor (#80972) üzenetére


powerup2
addikt

Elég hülyén állnak hozzá ha direkt ilyen :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80976) Sliderxy válasza Vhiktor (#80973) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Érzékelhető. Túl vannak tolva színek rendesen. Van vagy 8 képmód, hogy a paraszt boldog legyen a variációs lehetőségektől de a valósághoz egyik sem közelít gyárilag. Remek.

(#80977) Csandi válasza Sliderxy (#80976) üzenetére


Csandi
őstag

Filmmaker a jó SDR-ben meg HDR-ben és Cinema a jó DV-ben ha jól emlékszem fejből.

(#80978) Hyena válasza Hmmm1 (#80883) üzenetére


Hyena
senior tag

Ahogy az egyik haverom mondta, ha meg kilatszik alola a tapeta akkor nem eleg nagy a tv ... :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#80979) Vhiktor válasza Csandi (#80977) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80980) b. válasza Matt89 (#80932) üzenetére


b.
félisten

Szia!
Én kétféleképpen is próbáltam.
Bluray filmből van egy szép gyűjteményem de amin utoljára néztem ez a Mátrix- Fetámadások. Két lejátszóm van, egy asztali Pana ami mindent támogat és a Ps5 ami csak HDR-t,de amúgy nagyon jó minőségben játszik le Bluray-t.
Letöltött virágbolti verziónál a képernyő beállításnál Shiedlben lehet aktiválni külön csak a HDR-t vagy a Dolby Visiont azonos anyaggal azonos lejátszóval úgy tudod tesztelni én is így tettem.
Nincs egetverően nagy különbség, de nekem számít.
A világos részek részletesebbek DV-n és a sötét egyes árnyalataiban lévő tárgyak. Szerintem függ attól hogy van kalibrálva a statikus HDR adott filmnél.Pl. a régebbi felújított anyagokban ,nem látok szinte semmi különbséget a DV és a HDR között.
De pl. Mátrixban a mesterséges világban, a lenyugvó napsütés bevilágítja a helyet, a kávézót, ahol találkozni szoktak. Ott nagyon látható az eltérés.
Az asztalon árnyékban lévő lévő tárgyakon ,a háttérben álló embereken a HDR nél egybe függ a DV anyagnál szinte asztalonként más az árnyékhatás. Érdemes új filmeknél ezt próbálgatni, mit pl a Mátrix, TopGun, James Bond.
Más filmet nem vettem mostanában.
A sárga és apiros és árnyalatai valamiért DV anyagoknál sokkal teltebbek szebbek, ez nem tudom miért van és a fehér is érdekesebb, árnyaltabb.
A streming felület meg nem ad látványos eltérést sajnos, pár apróság azért van ott is, de messze elmarad egy Bluray anyagtól.
Talán az Új Gyűrűk ura ami megközelítette azt így ránézésre a Prime kínálatában de valószínűleg lemezen az is messze jobb lesz.
Ott ha jól tudom viszont van HDR10+,de a Tv-m hiába tudja, a DV-t indítja el így nem tudok rászűrni.
Ha gondolod megpróbálhatok csinálni pár képet erről, de teló plusz feltöltés ide nem tudom mennyire fogja vissza adni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80981) Gicz válasza Vhiktor (#80972) üzenetére


Gicz
addikt

Egyébként szerintem elvárható lenne minden gyártó ilyen 500+ ezres készülékeitől, hogy legyen egy hasonlóan gyárilag egész jól beállított mód mint a c2-n, egy max 4 körüli deltával.

(#80982) Vhiktor válasza Gicz (#80981) üzenetére


Vhiktor
veterán

A 4 körüli delta megvan simán.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80983) Gicz válasza Vhiktor (#80982) üzenetére


Gicz
addikt

Az a baj hogy eddig egymás mellett csak a c2-t meg az s95b-t láttam filmmakerben ugyanazzal a forrással, és az s 95B brutál más volt tök más színei voltak. Azt nem tudom az mekkora eltérés lehetett, de nem kellett volna mellérakni másik tv-t hogy rossznak lássam.

(#80984) Vhiktor válasza Gicz (#80983) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azért is lehetett az eltérés, mert az S95B színek esetében sokkal nagyobb féynerőt tud, és a színek egyik legfontosabb összetevője a fényerő, főleg HDR esetében :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80985) powerup2 válasza Vhiktor (#80984) üzenetére


powerup2
addikt

És elvileg ebbe az új még jobb lesz :). És ahogy láttam a rec 2020 lefedettség is javult ami nagy előrelépés.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80986) alaves válasza kkp900 (#80902) üzenetére


alaves
addikt

SDR-ben az OLED fény: lehetőleg 30-40. A 'Nincs jel' felirat nem törölhető. A kontraszt 85 is SDR képmódban értendő (ha HDR módban van az op.rendszer, akkor HDR képmódban a 100 a helyes). A C2-n is valószínűleg HDMI 'PC' ikonnal kizárólag a 'Játékoptimalizáló' képmód használható, mert a többi képmódnál a 'színskála: natív' és nem módosítható.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80987) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#80899) üzenetére


krx21
nagyúr

“szörny Denon 6700H erősítőm van, 12 Klipsch hangszóróval,”
Na ez már méltó cucc a komoly tv-dhez. Nem csalódtam… :DDD
Hogy jön ki a 12db?

[ Szerkesztve ]

(#80988) powerup2 válasza krx21 (#80987) üzenetére


powerup2
addikt

Klipsch-et én cserélném. Bár a denon az meg kommersz gyártó sajnos.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80989) ΞΔGLΞ válasza krx21 (#80987) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Így :)

(#80990) powerup2 válasza ΞΔGLΞ (#80989) üzenetére


powerup2
addikt

Miért a klipsch-et választottad ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80991) ΞΔGLΞ válasza powerup2 (#80988) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Házimozira a klispch bőven elég, sztereóra (nekem) más elvárásaim vannak.
[link]
Még 2011-ben árultam itt (is) ezt a JBL párost, darabonkén majd 40 kilósak, de végül megmaradtak és hallottam azóta jó pár (nagyon sok) hangfalat jóval drágábbakat is, de most is azt mondom, hogy a JBL LS 80 egy remekmű, hangzásra a mai napig. Kár hogy a képeket már nem látni, gyönyörű képek voltak itt róla. Nem két filléres erősítő kell hozzá meghajtani és hallani, hogy mit tudnak, de gondolom ezt úgy is tudod. :)

(#80992) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#80989) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez klassz. Gratulálok… :C A JBL is… ;)

[ Szerkesztve ]

(#80993) powerup2 válasza ΞΔGLΞ (#80991) üzenetére


powerup2
addikt

Ez már sokkal jobb. De a klipschet érdemes lenne cserélni mert mozira sem mondanám jónak mert V karaszerikája van és a magasai bántóak plusz a hangja inkább fárasztó pár perc után. A denon meg denon ha igazán jó mozit akarsz akkor arcam anthem ilyesmi kommersz gyártókat el kell felejteni.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80994) Matt89 válasza powerup2 (#80993) üzenetére


Matt89
junior tag

Ennyiből viszont az is jogos, hogy a 77C1-et szintén el kell felejteni, ha igazán jó mozit akar az ember otthonra. Bőven van feljebb.
Csak, hogy teljes legyen a dolog és pariban legyen a hang-kép vonal.

(#80995) Mathiask


Mathiask
senior tag

[link]
Azt mondja a jó ember, hogy qd-olednél a sötétebb jeleneteknél a sötétebb színek alul szaturáltak.
Ez nem jön ki egy kalibrálásnál?

[ Szerkesztve ]

(#80996) powerup2 válasza Matt89 (#80994) üzenetére


powerup2
addikt

Projektorra gondolsz ? vagy oled terén valamire ? Persze nálad milyen rendszer van ?

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80997) #72042496 válasza powerup2 (#80993) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Audio Science Review nem ért egyet azzal, hogy a Denont el kell felejteni, és ezt alá is támasztja a méréseivel. Inkább ellenkezőleg, egy go-to gyártó, különösen a nagyobb modelleknél. Egy X8500 pedig gyakorlatilag már külön kategória. (Az új X3800-as értékelése mondjuk lelombozó az árához képest, remélhetőleg nem ez lesz az általános az új sorozatban.)

[ Szerkesztve ]

(#80998) powerup2 válasza #72042496 (#80997) üzenetére


powerup2
addikt

Nem azokkal a mérésekkel van a gond hanem magával a hanggal rengeteg tartalék marad a hangfalakba. Volt nálam a csúcs denon a 8500-as és az anthem mrx710 elpicsázta nem is kicsit. De volt nálam yamaha nagy vas is meg marantz is egyik sem volt igazán jó. Meg aztán ott az akusztikai korrekció denonon egy vicc ugyan ez igaz a yamahára meg a marantz-ra is. Régen a denon nagy erősitője talán ilyen 14-15 éve ami volt nah az klassz volt azóta csak egyre lejjebb mennek minőségbe. De ez nem csak a denonra igaz sok másik gyártóra.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80999) Vhiktor válasza Mathiask (#80995) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én nem vagyok benne biztos hogy alul szaturalt. Ő csak szemre mondja, hogy sötétebb mint a másik tv. De merest nem mutat.

Szóval a másik tvhez képest alul szaturalt, de hogy szabvanyhoz képest milyen abban nem vagyok biztos.

De Vincent nagy név, úgyhogy elhiszem amit mond.

Meg hát Neki van grading monitora is amihez hasonlíthatja akár szemre is.

De hogy a Sötét jeleneteknel alul szaturaltabb az nem akkora baj, mert ott amúgy sem érzékeny annyira a színekre az emberi szem, minél sötétebb van annál kevésbé látjuk q szineket. Ellenben a qd oled még sokkal világosabb a nagy fényerőt igénylő szineknel ami aztán tényleg lényeges. Így még mindig a qd oled oldalára billen a mérleg bőven.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81000) #72042496 válasza powerup2 (#80998) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.