Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) Vhiktor válasza pkornel (#80648) üzenetére


Vhiktor
veterán

Teljesen más világ :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80652) Malfroy válasza Vhiktor (#80651) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:K

(#80653) pkornel


pkornel
aktív tag

Köszönöm akkor rendelem is :R :R

(#80654) ΞΔGLΞ válasza pkornel (#80653) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egy OLED-et csak egy másik OLED-del lehet összehasonlítani.

(#80655) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok, LG TV topikbol ide iranyitva :). Ha valakinek lenne esetleg G2-es oled tv-je keznel. Vasarolnek egy oled65g2-t viszont a felfogatas nalam erdekes mert gipszkarton elotetfalra kell rogziteni. Mogotte ~7cm-re van a panel vasbeton fodemje. Szoval a fali konzoljanak ket meretere lennek kivancsi: - egyreszbol a lyukak merete ami megadja hogy maximum mekkora csavart tudok hasznalni M6/M8/M10/M12 stb
- masreszbol a ket felso U-ba hajlitott lemez belso merete, ami vagy megengedi a hatlapfeju csavar hasznalatat vagy marad a kerek Torx.
Eloben nem engedtek megnezni a mediaban (vegyem meg es megnezhetem :D), az LG meg szervizhez iranyit akik meg vissza az LG-hez (meg jo hogy aruljak ;] ).

A terv egyebkent a 4 piros M?x100-120 -as C10.8 - 12.9-es szilardsagu csavar a betonfalba rogzitve, a 4 kek meg M6/M8-as gipszkarton Molly tipli. A karton 1reteg habito elvileg magaban is kacagva elbirna a TV sulyat (40Kg-ig minden oke a rigips szerint) de a C1-et is rogzitettem azert mogotte a falba - ami viszont a vogels thin konzollal egyszerubb volt.

[ Szerkesztve ]

(#80656) bigdigit válasza lala666 (#80650) üzenetére


bigdigit
addikt

(#80657) lala666 válasza bigdigit (#80656) üzenetére


lala666
senior tag

Köszönöm
Nekem sem mutat semmit.

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#80658) HunPro válasza Exodion (#80655) üzenetére


HunPro
csendes tag

Ma raktam fel a tv-t, méreteket ezért sajnos nem tudok

alapbol 6lapfejű csavar jár hozza , viszont elég hosszúak
8as furoval kell kifúrni

(#80659) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Egy 65B9 -et használok nagy megelégedéssel közel 3 éve már. Semmi baja az ég világon, pedig nyúzom rendesen. Beégésnek sincs még nyoma sem, pedig a vételnél néhányan megijesztettetek vele.

Sajnos 1-2 hete viszont nagyon erős belassulást érzek rajta. Megnéztem, be van kapcsolva az automatikus frissítés, de az minden bizonnyal eddig is be volt, nem állítottam soha rajta amióta megvan semmit, még nem is volt belőle problémám.

Szoftververzió: 05.30.25

Mit gondoltok, van rá valami mód, hogy megszűnjön a lassulás?

Köszönöm előre is! :R

(#80660) #72042496 válasza máyköl (#80659) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nyomj rá egy factory resetet, hátha helyrehozza. Menüből lehet, ha jól emlékszem. (Vigyázz, mert a beállításokat ez törli.)

(#80661) ricsip válasza #72042496 (#80660) üzenetére


ricsip
addikt

meg a kalibrálási értékeket is (már ha lett kalibrálva bárki által)

-

(#80662) alaves válasza máyköl (#80659) üzenetére


alaves
addikt

Gyári visszaállítás előtt próbáld meg, hogy kihúzod 2 percre a konnektorból és eltávolítod a nem használt app-okat.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80663) anrab válasza máyköl (#80659) üzenetére


anrab
addikt

Én is azt ajánlom először mint alaves.

(#80664) Malfroy válasza anrab (#80663) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:K

(#80665) #72042496 válasza ricsip (#80661) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az bennvan a beállításokban.

(#80666) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok BUÉK mindenkinek ! Sosem volt OLED tv-vel kapcsolatom eddig. Most rendeltem egy LG42C21LA . Mac Mini 2018-as lenne rákötve. Később konzol is lenne majd de annak más ugye a beállítása pld. Az lenne a kérdésem, hogy van aki OLED tv-t használ monitornak?
És az lenne a kérdésem pontosan ,hogy mondjuk 1 perc tétlenség után kikapcsol majd ott is a kijelző és utána mi lesz a tv-vel? Ugyan úgy fog viselkedni mint a monitor? Elsötétül ful feketére ki írja ,hogy nincsen Jel és kész? Én fizikailag nem szoktam kikapcsolni a monitort csak nagyon ritkán. Elvileg (gondolom én max 1 w ha fogyaszthat így), de lehet egy kicsit többet nem tudom erre nem találtam adatot, meg eddig nem is érdekelt különösebben. De most a Tv-nél azért nem mindegy majd mennyit fogyaszt .Nappal mikor sokszor használom a Mac minit akkor , hogy lesz ezzel a dologgal? Nyílván estére kikapcsolom majd. Bár futtat valami dolgokat programokat az Oled miatt. Lehet ez se kell kikapcsolni mindig majd.
Nem találtam erre eddig infot. Nem csak az áram miatt hanem a feléledés bekapcsolás is érdekelne. Vagy ezt a PC Mód intézi majd a tv-ben esetleg? Sosem használtam eddig tv-t erre.
Plusz még amit linkelek USB hub 1000 net -tel tényleg USB -n keresztül működik ,és nem kell semmit se külön esetleg a szervíz menübe beállítani amit ugye nem szeretnék semmiképen se belenyúlni akkor felejtős a dolog. Mivel ugyse használnám az USB részét a tv-nek így gondolotam veszek egy ilyen átalakítót és akkor kész is az 1000-es et a tvnek. Nem tudok angolul ezért amikor láttam az összefoglalóba ezt a dolgot nem tudtam teljesen kiigazodni rajta ,hogy csak ennyi az egész egy átalakítón kersztül meg lehet neki oldani a nagyobb netet is. Van ezzel valakinek tapasztalata esetleg?
Kösözönök előre is minden Beállítást és más segítséget. Linket esetleg. ui: Ha másnak van bevált íiyen HUB márkája azt szivesen veszem de szerintem ez nem lehet rossz.

https://www.emag.hu/axagon-adapter-usb-3-2-gen-1-tipus-gigabit-ethernet-usb-a-ade-tr/pd/DBW97TMBM/?X-Search-Id=330bf5513cb96b82aa32&X-Product-Id=72020418&X-Search-Page=1&X-Search-Position=4&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

https://firstshop.hu/linksys-usb3gig-usb30-gigabit-ethernet-adapter-p95269 vagy ez dupla áron de nagyobb márka esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#80667) Malfroy válasza kkp900 (#80666) üzenetére


Malfroy
aktív tag

tv-nek is van képernyővédő funkciója, távirányitóval kapcsold készenléti állapotba,konektorból ne huzigáld ki.

(#80668) salapp


salapp
addikt

B.Ú.É.K.!
OLED-élmény az év végére.
Szilveszteri filmezésre egy háttértáron 720p-ben volt a Lesz ez még így se és a Könyvelő c. film. Az 55A80J Sony-n három és fél méterről nézve nagyon élvezetes képe volt mindnek.
Kiváló a felskálázása a típusnak.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80669) Gicz válasza salapp (#80668) üzenetére


Gicz
addikt

55" 1280-as felbontáshoz 20/20-as látással 3,2méterre ülhetsz maximum, hogy még láthass minden részletet. Ergo 3,5 méterről nyilván tökéletes volt, hiszen nem is láthatsz onnan 720p-t sem rendesen :)

(#80670) salapp válasza Gicz (#80669) üzenetére


salapp
addikt

Tökéletes is volt. :) Régi kabarékat, sorozatokat, filmeket is nézünk (ezek általában gyengébb minőségben szerezhetők meg), ezért is nem akartam túl nagy képernyőt. Majd lemérem pontosan a távolságot, de szerintem megvan az általam írt.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80671) alaves válasza kkp900 (#80666) üzenetére


alaves
addikt

Sokan használunk OLED TV-t PC monitornak, keress rá a fórumban kulcsszavakra, bőven van mit olvasni. A legfontosabbak: az LG-knél HDMI forrásnál nincs képernyőkímélő, a forrásnak kell gondoskodni róla (a számítógépen 1 perces k.kímélő beállítása). A TV-n HDMI-t 4k-ra és PC ikonmódra kell állítani (full chroma átvitel), valamint 'Játékoptimalizáló' képmód a helyes. A PC nem tudja ki-be kapcsolni HDMI-n keresztül a TV-t, ezért több perc vagy tíz perc üresjárat esetén a PC képernyőkímélője megteszi, ennél hosszabb idő esetén a táv-al készenléti módba kikapcsolod a TV-t.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80672) ΞΔGLΞ válasza alaves (#80671) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A gyártók végre rakhatnának/tervezhetnének egy dedikált gombot a távra, ami rögtön elindítaná a képernyőkímélőt. Egy OLED esetében pont ez lenne/lehetne az "alapgomb".

(#80673) pkornel


pkornel
aktív tag

Series X konzolhoz tudna valaki egy jó beállítást? Ha igen akkor azt nagyon köszönöm :R :R (C21)

[ Szerkesztve ]

(#80674) Frozzy


Frozzy
őstag

tv alvany dillemmam van jelenleg, remelem tudtok segiteni benne. Jelenleg van egy Philips sima lcd tv a nappaliban egy komodon ami elegge nagy 78 centi magas es 160 szeles. Na most rendeltem 12.re egy LG C2 65"-t es azon gondolkoztam h lehet mar az ugy tul magas lesz. Ehelyett most neztem egy 147 szeles 59 centi magas sima tv allvanyt az IKEA-ban. Szerintetek erdemesebb lenne lentebb rakni a tv-t?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#80675) alaves válasza ΞΔGLΞ (#80672) üzenetére


alaves
addikt

Hát igen. Egyébként nem tudom, hogy az LG-n milyen megfontolásból nincs HDMI forrás képernyőkímélő (belső app-oknál van, 1 perces). A Philips-eken ha törik, ha szakad HDMI-n keresztüli statikus kép esetén is 15 perc múlva bekapcsol az ugráló Philips logó. Nem tudom, hogy a Sony és Panasonic vonatkozásában ez hogy működik.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80676) jbnd-007 válasza Frozzy (#80674) üzenetére


jbnd-007
tag

Ha ülve nézed, akkor nagyjából akkor kényelmes, ha a kép közepét látod egyenesen előre nézve. Ha fekve vagy TV fotelből félig fekve, akkor lehet szerintem feljebb is.

(#80677) ΞΔGLΞ válasza alaves (#80675) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Panasonic-on egy ide-oda "mászkáló" OLED felirat van és 10 perc tétlenség után kapcsol be.
Egyébként nem értem, miből gondolod, hogy a hozzászólásaid nem témaszintűek és OFF rakod...

(#80678) Gicz válasza Frozzy (#80674) üzenetére


Gicz
addikt

Nekem 49cm magas állványon van a 65c2, és szerintem tökéletes kanapén dögölve nézni. 59 szerintem már jó lesz. 78 centi ami volt az brutá magas, kanapéról felfele kellene néni hozzá rendesen. Eszembe is jutott róla, Amerikában a kandalló fölé rakott tv-k, nekem az értelmezhetetlen.

(#80679) Exodion válasza HunPro (#80658) üzenetére


Exodion
aktív tag

ah :( ... kar. En nem tudom/akarom a gyari csavarokat hasznalni. Helyette metrikus. A 6-os csavar biztos jo, annak fursz elo 8-as furoval. De ha nem muszaj nem hasznalnek 6-ost, mivel ~55mm-el a falsik elott van a habito(12.5mm+glett+festek -> ~70mm tav a faltol).
Ha max M6-os megy at rajta akkor marad 12.9-es M6-os csavar. Ha atmegy rajta M8 az megjobb, de ha M10 akkor meg kerdes sem nagyon marad.

(#80680) ricsip válasza Exodion (#80679) üzenetére


ricsip
addikt

az M12 meg már egy elefántot is megtart... :))

-

(#80681) Celtis válasza Exodion (#80655) üzenetére


Celtis
veterán

A plafonra (födém) akarod szerelni a tv-t? Hogyan jönnek a képbe a metrikus (M6..12) csavarok, menetet akarsz fúrni a betonba? :)

A G2 ezzel a konzollal alig áll el a gipszkarton faltól, szinte csak nyírásra lesznek igénybe véve a rögzítő elemek. A gipszkarton tiplik bőven meg fogják tartani. Én azért ebből 6-ot raknék.
Továbbá két 10-es tiplit hozzávaló (6-os?) állványcsavarral. Utóbbi kettő csak azért, nehogy kitépd valahogy a gipszkarton falból a tv-t.
Mivel az állványcsvarok csavarok 7 centivel hátrébb, a betonba vannak rögzítve, a tv súlya hajlítaná őket, azaz a tv tartására nem alkalmasak, csak a gipszkartonban támaszkodnak, tényleg csak a kiszakítás ellen védenek.

(#80682) #72042496 válasza Celtis (#80681) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem csak a molly-k miatt írja a metrikus csavarokat. Én sem aggódnék azon, hogy a 6-os csavarok nem bírják ezt el, bár a kézikönyvre nézve láttam rá utalást, hogy a 8-as is átmegy a furatokon.

[ Szerkesztve ]

(#80683) alaves válasza ΞΔGLΞ (#80677) üzenetére


alaves
addikt

Ha megnézed, a fórum bejegyzéseinek tömkelege 'off'-ba való lenne. Én kizárólag az általam fontosnak ítélt hozásszólásaimat írom 'rendesben', szükséges és indokolt esetekben.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80684) ΞΔGLΞ válasza alaves (#80683) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen tömkelege off-ba való, de te hozzászólásaid mind szakmai jellegű nagy százalékban kapcsolódik a témához.
De felőlem úgy írsz, ahogy akarsz...

(#80685) Exodion válasza Celtis (#80681) üzenetére


Exodion
aktív tag

Fischer FH II belsomenetes horgonnyal jonnek a kepbe 10.8-as vagy 12.9-es kemenysegu metrikus csavarok :)) . Allvanycsavart biztos hogy nem hasznalnek, akkor mar inkabb alapcsavar. De az meg kiall a sikbol. Alapcsavarral rogzitettem masik helysegben ugyanilyen falra 65" C1-es oled-et o jol erzi magat. Ott 2 molly fog 2db 8-as alapcsavarral egy vogel's thin konzollal. Itt viszont a specko fali konzol bonyolitja a kepet.

[ Szerkesztve ]

(#80686) NoMagix válasza alaves (#80675) üzenetére


NoMagix
addikt

Az nem képernyő kímélő, amikor az Xbox-ot ott hagyom bekapcsolva és a kontroller nem mozdul kb. egy percig akkor fokozatosan leveszi a CX fényerőt? ( Majd lemérem mennyi idő múlva jelentkzik.)
Talán 3 - 4 fokozatban lemegy a fény a végén már alig látni rajta a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#80687) #72042496 válasza NoMagix (#80686) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az egy külön védelmi mechanizmus, ASBL-re keresve találsz róla többet. Az itteni összefoglalóban is szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#80688) NoMagix válasza #72042496 (#80687) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi, jó hogy ez is benne van.

(#80689) jbnd-007 válasza NoMagix (#80688) üzenetére


jbnd-007
tag

Agresszívra állítottam, hogy védjem újkorában a tévét, ez azzal jár, hogy néha az eget hosszabban mutató felvételeken is sötétebb négyzetek jelennek meg, mert nem változik eleget, hogy felismerje mozgóképnek.

(#80690) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni LG OLED55C1 TV-hez való falikonzol választásban. Olyan kellene, ami forgatható és minimálisan dönthető is, és megbízhatóan tartja a TV-t. Mozgatva minimálisan lesz, tégla falra lesz rögzítve. Köszönöm előre is! Vogel márkát ismerem, de ott ami direkt OLED-hez való, 100k felett lehet csak beszerezni. Vogel THIN 546 a típusa. Bízom benne, van ennél költséghatékonyabb megoldás is :)

(#80691) b. válasza kokosmith (#80690) üzenetére


b.
félisten

Stell Sho 3610,[link]bar nem tudom LG milyen Vesa (300×200?)de ezt csak ajanlani tudom.Annyi,hogy erdemes venni hozza pár komolyabb dubelt meg,de 25 bol megall akkor is.
Nekem 65" Philipset tart,neha 90 fokban kiforgatva.Atomstabil.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80692) kokosmith válasza b. (#80691) üzenetére


kokosmith
tag

Nagyon szépen köszönöm. Igen, használati útmutató alapján 300x200-as VESA. Esetleg egy képet tudsz küldeni privátban, neked hogy néz ki falon + hátulról a TV? Nagyon nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#80693) jbnd-007 válasza b. (#80691) üzenetére


jbnd-007
tag

A héten érkezik nekem is a Stell, Fisher DuoPower tipliből néztem ki a legnagyobbat (lyukacsos tégla fal), remélem megfogja.

(#80694) b. válasza jbnd-007 (#80693) üzenetére


b.
félisten

Ez lazán, nagyon jó tipli ,overkill. Nekem is hasonló Fisherrel van.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80695) kkp900 válasza alaves (#80671) üzenetére


kkp900
senior tag

Láttam , hogy legalább 5 ember is vett ilyen tvt vagy most vagy hamarabb de azóta nem kérnek segítséget. Akkor írd meg a kulcs szavakat is , mert a LG42C21LA nem sok minden jött fel az is max most decemberi mert szerintem mindenki a Telekomnál vette kb ahogyan most én is , de senki nem kapott érdemben választ a kérdéseire. Az meg hogy mindig ki- be kapcsolgassam vagy 10-15 ször naponta( mert nem egyfolytába nézem, vagy csinálok valamit a neten a Mac minivel) az szerintem logikátlan is lenne. Lehet kisebbre venni a képernyő kimélő időt pld? Gondolom utánna meg simán ki fog kapcsolni ahogy a többi tv is. Akkor nem lehet Beállítani azt hogy olyan legyen mint egy Monitor? Amikor ugye a Mac mini lekacsolja magát no Signal és fekete lesz a monitor kijelzője!? Amikor meg megmozgatom az egeret vagy lenyomok egy billentyűt feléled a Mini is meg a kijelző is. A másikra nem válaszolt senki se az nem 42 Oled függő hogy az USB3.0 keresztül egy Gigabit Ethernet USB 3.0- al csatlakoztatva gyorsabbá teszi e a netet? Valaki próbálta már gondolom ennyi új LG C21 tv-nél ami itt van a csoportba.. Előre is köszi szépen. A Garancia dolog , hogy van most Regisztrálni kell az LG oldalán vagy elég a Garancia Jegy amit a Telekom küldött vele az oldalára ragasztva? Ha esetleg baja lenne valamikor?

[ Szerkesztve ]

(#80696) b. válasza kokosmith (#80692) üzenetére


b.
félisten

Szia ! küldtem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80697) Szabz856


Szabz856
csendes újonc

Sziasztok, tv vásárlás előtt állok szeretnék egy kicsit komolyabbat a nappaliba. Szemezgetek az Oled C2 és B2-vel. A falra amire kerülne mellette egyből ablak van. Gondom lehet a tükröződéssel nappal?

(#80698) Gicz válasza kkp900 (#80695) üzenetére


Gicz
addikt

Januar 4-én kezdődik a CES, lesz LG Oled monitor, eddig ugy tunik lesz 32" 16:9 meg 45" ultrawide, szerintem várd meg :) Ezek rendes monitorok lesznek, nem tv-k.

(#80699) krx21 válasza Szabz856 (#80697) üzenetére


krx21
nagyúr

C2 inkább. ;)

(#80700) kkp900 válasza Gicz (#80698) üzenetére


kkp900
senior tag

Megmondom a frankot az ár ami az egyik lényeges dolog ami az LG 42 C21 La mellett van. 270 ezer volt és majd havonta kell fizetni. Ha ez nem lett volna akkor nem vettem volna meg. Meg van a tv ma hozták de csak holnap után üzemelem be majd. Addig eszeltem decemberben hogy ami normális volt náluk az elfogyott. A mostani 55QFN9 es akkori csúcs QLED -el meg vagyok elégedve annyira nem rossz még 3 éves most kb. Azok a monitorok a Mac környezetbe meg nem jók mert kicsik méretben a felbontással. Ez legalább 42-es így állítólag fain lesz majd a szöveg megjelenítésnél se lesz baj. A PPI felbontás miatt nem mindegy mekkora 27 alatti a jó vagy a 40-48 közötti ezt már tudom. De majd 2 nap és kiderül minden mennyire használható így majd az én szokásaimmal. Gondoltam mivel elég sok embernek van már hàtha egy bővebb leírást csinál majd valaki. De az USB 3-asra dugott Ethernet csatlakozóra senki se írt semmit pedig gondolom azért valaki már kipróbálta . De majd megrendelem a HUBot és megírom mennyit tud gyorsulni tudom 1000-es nem lesz majd olyan 200 körül lesz de az is dupla stabil mint a 100!0

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.