Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81101) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#81078) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mindenki nyugodjon le a ......!
Csak a doboz van meg neki. :DDD

(#81102) tutitibi válasza ΞΔGLΞ (#81078) üzenetére


tutitibi
senior tag

Tyuha, gratula, kiváncsian várjk az eredményeket, pl. BFI-t hogy viszi, mennyire villódzik BFI-vel ?

(#81103) tutitibi válasza Matt89 (#81057) üzenetére


tutitibi
senior tag

Vettek egy jó panelt az LG Display-től, tettek elé egy rácsot ezt az 'array"-t mögé meg tettek 2 féle fémes passzív hűtést a panelnak.Ez a "Heat Management" lehet vannak ventillátorok is a hátán mint VT-s plazmák esetén ?

A többi már eddig is megvolt a HDMi 2.1, VRR, HFR 120Hz, ALLM, Game controll board, már a tavalyi modellekbe is benne volt itt nem sok változás lesz. De a lényeg, hogy biztos ellehet majd adni.

[ Szerkesztve ]

(#81104) alaves válasza ΞΔGLΞ (#81078) üzenetére


alaves
addikt

Esetleg fontos lehet, hogy 'vivid' módban (többen így használják az OLED TV-t is) mi történik a szürkével, szürke marad vagy elszíneződik.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81105) Gicz válasza alaves (#81104) üzenetére


Gicz
addikt

Aki vividbe tesz egy oledet, annak rohadt mindegy, hogy elszíneződik-e a szürke, vagy bármi....

[ Szerkesztve ]

(#81106) Lujo123 válasza Gicz (#81105) üzenetére


Lujo123
junior tag

Szerintem ez is olyan mint a Hi-Fi. Sok embernek az a lényeg, hogy “jól szóljon”. Ja, hogy semmi köze a valósághoz, na az már nem érdekli az emberek nagy részét. Szóval szerintem sokan tolják vividben :D

(#81107) Csandi válasza krx21 (#81088) üzenetére


Csandi
őstag

Ebből nincs nagyobb.

(#81108) Szabz856


Szabz856
csendes újonc

Emagon akciós a C2 55"-ban 459999Ft 479e helyett. Én le csaptam rá.

(#81109) Lujo123 válasza Szabz856 (#81108) üzenetére


Lujo123
junior tag

Azért ez durva. BF környéken (+/- 1 hétig) még 419-ért lehetett kapni a C2-t, MM-ben, meg talán eMag/Euronicsnál. Onnan tudom, hogy majdnem akkor vettem 55-öst 65-ös helyett, volt is a kosaramban csak a megrendelésre kellett volna kattintani.

[ Szerkesztve ]

(#81110) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ok megpróbálok mindenkinek válaszolni.
Kezdem azzal, ami nem tetszik.

A -...
Meglepetésemre dobozból kiemelve, nem ugyanaz a frankó kép fogadott, mint amit legutóbb teszteltem, ezért nagyjából beállítottam magamnak, de pár napon belül be lesz kalibrálva.
BFI egy fos, a panasonic oda-vissza veri.
Ez a tv alkalmatlan sima TV adások nézésére, úgy értem, hogy még a HD is szarul néz ki rajta. A HZ2000 ezt a Sony tv-t sima 1080 és 4k-ban adásokban is körbe röhögi.
------
A +...
De 4k-ban már kezd jönni a sony ereje, sőt ha nincs mellette a HZ, vagy LZ 2000 már gyönyörű képet produkál.
De HDR -ben már nincs párja, Dolby vision-ban pedig egyszerűen elképesztő és nem hiszem el, amit látok, hogy mit tár elém ez a tv. Ezt egyszerűen mindenkinek látnia kell.
A Bravia Core-on ugye nem sz@roznak, megközelítőleg 100m sebességgel jönnek a filmek, amik lemásznak a képernyőről Dolby Vision és/ vagy Imax-ben. Egyszerűen itt a sony aláz, de mindent aláz. A Hz és az lz kb sehol nincsenek. Megnéztem néhány olyan filmet a netflix-en, Disney, Apple, amiról tudtam, hogy néznek ki DV-ban a Panasonic tévéken.

Szóval ezt látni kell, mert sem HZ, sem az LZ a közelében nincs a Sony-nak Dolby Vision-ban.
De ezt a tv-t nem is azért vettem, hogy hülye tv adásokat nézzek rajta. És #81088krx21-nek külön válaszolok még egyszer:
Azért ekkora, mert nem nem létezik nagyobb méretben :) mint írtam egy 97-es kellene nekem minimum ebből a sony-ból.

A BFI-ra visszatérve, mint írtam nem jó, villog a képernyő, na ez a Panasonic-nál nem létezik (menjenek hozzájuk tanulni) , de a tv mozgás megjelenítése valami brutálisan jó, semmit nem kell bekapcsolni.
A tv hangja is nagyon jó, mármint a többi tévéhez képest, de ezekre jó házimozi kell.
Két távot kapunk, az egyik egy játék hülyegyerekeknek, de a másik. OMG gyönyörű, mozgásra bekapcsol a világítás, fémből és baromira kézbe illik, ezeket megtervezték, nem csak megcsinálták.
A tv tartója nagyon nehéz cucc, előre és hátra is lehet szerelni, tök egyszerű az egész, én hátra szereltem.
A kamerát, ami szintén minőségi cucc még nem szereltem fel.
Az egész tv (a plusz táv kivételével) és minden ami jár hozzá, minőségi termék.
Vicces talán egy kicsit, hogy a táirányítókba, Panasonic elemek vannak csomagolva.
Majd még írók róla. :) Ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

(#81111) ΞΔGLΞ válasza alaves (#81104) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ennél a tévénél nem "másznak" el a színek, a panel homogén.
Mint írtam, pár napon belül bekalibráltatom...

[ Szerkesztve ]

(#81112) Tibor Kis


Tibor Kis
csendes tag

Sziasztok. Még mindig döntésképtelen vagyok :W
Qe65q60b helyett nèzelődök . Max 400-500k között .
Nagyon gondolkozok egy LG 65 a2-őn megére annyit , vagy ha várok lentebb megy az ára . Vagy samu 65q85b samsung honlapról 440000ft . Vagy 55 coll és samu qn90b , s95b , lg c2 .Csak netfilx és disney+ nézek , nem játszok . És csak sötétben tvzek , max a mennyezeti szigeten világít a led . Hangprojektor is van.
A qlednek tetszenek a színei . Az lg is tudja ezt ? Az lg rendszert ismerem hálóba van egy 55nano763 , az nekem bejön.

(#81113) Kaba válasza Szabz856 (#81108) üzenetére


Kaba
veterán

Az euronicsban is ennyi(bolti átvétellel).

(#81114) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#81110) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

-------------

Ja igen, ami még nem tetszik.

Semmilyen "infót" nem mutat a tv, hogy fut-e a kompenzáció, vagy valami.
Panasonic-nál ilyenkor narancssárgán világít a led, ha végzett kikapcsol a tv és pirosra vált.
Itt semmit nem tudni, hogy mi a franc folyik a háttérben. Ez nekem zavaró.

Szóval, a Sony tulajokat kérdezem, hogy működik itt a pixelfrissítés? Mert még azt sem hallom, hogy 6-7 perc után lenne-e valami kattanás, hogy most végzett és kikapcsolt a tv, mint pl a Panasonic-nál...
:U

[ Szerkesztve ]

(#81115) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#81114) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

[link]
A távirányítója mozgásra bekapcsol, ami így néz ki, sötétben videóztam.

(#81116) Vhiktor válasza ΞΔGLΞ (#81110) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDR-hez és Dolby Visionhoz annyit, hogy azért sokkal látványosabb mert QD OLED, tehát ez a része a Samsung S95B-re is igaz, amit itt páran már megemlítettek, csak ott ugye nincs DV :(Illetve igaz ez a homogenitásra is.

Grat a tV-hez :C

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81117) Hmmm1 válasza ΞΔGLΞ (#81115) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Hahhh, ez állat: ) Inkabb engedd meg, h aki akarja nézze meg élőben :)) :D

(#81118) ΞΔGLΞ válasza Vhiktor (#81116) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszönöm :) , de már írtam, a sóher samsung nem fizeti ki a liszencet, mert így spóról és gyorsabban elkészül a tévéje is, vszont a DV hiánya miatt nagyon sok részlet és gyögyőrű kép elveszik. A HDR, az nem DV ezt láttam a saját szememmel belkalibrálva a két tévé közt egymás mellett.
Nyilván, ha kifizetnék, még kellene sokat dolgozni a tévéjükön, ami így közel annyiba kerülne, mint a sony. Ha a samsung ugyanezt tudná, nem fizettem volna a Sony-ért 1.2 milliót.

[ Szerkesztve ]

(#81119) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#81110) üzenetére


krx21
nagyúr

"És #81088krx21-nek külön válaszolok még egyszer:
Azért ekkora, mert nem nem létezik nagyobb méretben :) mint írtam egy 97-es kellene nekem minimum ebből a sony-ból."
Akkor jól gondolom, hogy ezt a TV-t csak azért rendelted, hogy megnézd? :F

(#81120) powerup2 válasza ΞΔGLΞ (#81118) üzenetére


powerup2
addikt

távirányitó nagyon király :) lg nem értem miért nem csinál valami hasonlót. tavasszal jelentik majd be az új sony tv-ket én kivárom mi lesz. Sony vagy Samsung vagy Lg. Samsungnál a dv hiánya ami visszatart. De ez kikerülhető ha van egy lejátszód ami az edid részével tud játszani. De nálam a minimum méret az a 77" .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81121) alaves válasza ΞΔGLΞ (#81111) üzenetére


alaves
addikt

Lehet hogy nem jól fogalmaztam. Arra lennék kíváncsi, hogy a színtelítettség növelésével egy egységes szürke (pl. 20-50%-os) kép rózsaszínes szürke lesz-e (az egész, nem úgy mint a 'tinting'). Tehát, vajon ez a jelenség az RGB kijelző sajátja vagy csak az S95B vezérlési hibája.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81122) ΞΔGLΞ válasza alaves (#81121) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom, ha hazaérek kipróbálom.
------
#81120powerup2
Egyetértek, mindenkinek ilyen távirányított kellene csinálnia, plusz egy dedikált képernyővédőt.
#81119krx21
Nem. A Dolby Vision látvány miatt vettem meg, egyszerűen lehengerlő amit ez a tv az arcodba nyom. Soha nem tapasztaltam eddig ilyen részletes és gyönyörű látványt.
Mint írtam ( és ez sajátvélemény), a tv nem alkalmas sima tv (főleg magyar lebutított) csatornák nézésére.

(#81123) Skyhunter válasza ΞΔGLΞ (#81110) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Néztem Ytube-on ilyen összeszerelős videót az A95-ről. Miért dől enyhén hátrafelé a képernyő? Úgy értem, tudom, hogy olednél a betekintési szög mindegy, mert egyformán jó, de mi gyakorlati haszna van neki, azon kívül, hogy jól mutat a döntött felület ?(haver most mondja, hogy az ő 48C21-e is egy kicsit döntött :U )

(#81124) powerup2 válasza ΞΔGLΞ (#81122) üzenetére


powerup2
addikt

Nálam a mozi szobába sima tv adás még nem ment meg amúgy senki nem néz nálunk sima tv adást. A sima tv adás minősége olyan hogy nem koptatom rajta a tv-t :D.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81125) Zolka25 válasza Lujo123 (#81109) üzenetére


Zolka25
tag

Igen én is MM bf akcióban vettem 420-ért. Az utolsót hoztam el, mert valaki nem vette át a foglalását, inkább olcsóbb típust választott. Így én lecsaptam rá. :D

(#81126) Sliderxy válasza Gicz (#80603) üzenetére


Sliderxy
senior tag

"Én pl nem tudok megnézni HFR filmet, pl a hobbit 48fps verzióját, mert egyből házivideó hatása lesz nem mozis a túl folyamatos mozgás miatt."

CC-ben néztem az Avatar-t HFR-ben és számomra élvezhetetlen volt így. Egyrészt a képminőség kritikán aluli volt (Pécs, nem tudom máshol mi a helyzet), másrészt elmosódott volt a jelenetek többsége, az akciójelenetek pedig mintha kb. gyorsított felvételek lettek volna.
Az csak egy dolog hogy nem vagyok hozzászokva a HFR-hez, ami sokkal jobban zavart az az élvezhetetlen képminőség.

(#81127) powerup2 válasza Sliderxy (#81126) üzenetére


powerup2
addikt

Japánba sokan visszakérték a jegy árát ... nem véletlen.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81128) viera válasza ΞΔGLΞ (#81110) üzenetére


viera
őstag

Köszi a részletes leírást. :K
Nekem is nagyon tetszik ez a TV de minimum 77 méretben kellene.Lassan lesz belőle akkora is. :))
A mostani Sony-val is meg vagyok elégedve de a következő szerintem QD-OLED lesz Sony vagy Panasonic.
Az enyémhez én megvettem az A90J távirányítóját ami csak színben tér el az A95K távjától és szerintem is egy baromi jó cucc. :K TV adás nem megy nálam egyáltalán,nem bűntetem vele a TV-t.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#81129) Sliderxy válasza powerup2 (#81127) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Nem tudom ott volt-e rá példa, többször mászkáltak az emberek, az amúgy szinte teljesen teli teremben. A 3 órát +a fél óra reklámot is sokan nem tudták végigülni vagy a látottak vagy az egyéb szükségletek miatt. Próbáltam ezt (is) kizárni és a filmre koncentrálni.

[ Szerkesztve ]

(#81130) salapp válasza ΞΔGLΞ (#81110) üzenetére


salapp
addikt

Hú, tök jókat írtál.
Ezek alapján messze kerülném ezt a vonalat.
Nekünk a mai filmalkotásoknak nagy része nagyjából nézhetetlen. Viszont rengeteg régi filmet nézünk, van, ami 720p-ben van csak fent vagy max 1080p.
Az 55A80J-n ezek is gyönyörűek.
Vasárnap éppen a Rear window c. 1954-es filmet néztük, csodásak voltak a színek, az árnyékok, minden. Sajnos régi kabarékat is néznénk. Azok annyira rosszul néznek ki a 4K megjelenítőn, hogy inkább laptopról, natív felbontásban jelenítem meg őket.
A háttérvilágítós táv tök jó. Mi is vettünk külön egyet az A80J-hez. Az nekem jobban is tetszik, mert számos gombsor is van rajta.
Amire Te vetted, arra brutálisan jó lesz az a tévé.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#81131) powerup2 válasza Sliderxy (#81129) üzenetére


powerup2
addikt

Ezért kell otthonra egy mozit csinálni és nincs ez a gond :) ahogy nálam is van.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81132) privacy99 válasza powerup2 (#81131) üzenetére


privacy99
senior tag

Szerintem nem hasonlítható össze. A mozi egy program, nem csak filmnézésből áll, az otthoni mozizás sosem lesz olyan, az máshogyan jó (kényelem). Nekem is LG C1-em van, a hangrendszerem sem rossz, igazából minden komponens sokkal jobb minőséget ad, mint a moziban, mégis pl. tavaly nagyon sokszor mentünk. Nálam a filmet végigdumáló emberek ölik meg a mozit, viszont 2 napja az Avataron nagy meglepetésemre végig csend volt. Én egyébként ezúttal meglepődtem kicsit a minőségen, 3D-ben néztük HFR verzióban, és elég jól nézett ki. Persze majd kíváncsi leszek az OLED-en arra a színvilágra HDR-ben, nyilván az erősebb lesz.

(#81133) Elemental válasza Sliderxy (#81129) üzenetére


Elemental
addikt

Pont ez a két dolog miatt utálom (már) a mozit.
Képminőség, nyüzsgés.

(#81134) powerup2 válasza privacy99 (#81132) üzenetére


powerup2
addikt

Mi is elmegyünk moziba tavaly én is sokat voltam. De sok esetben idegesit hogy valaki telefonozik csörög zörög dumál vagy fel le mászkálnak.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81135) ΞΔGLΞ válasza Skyhunter (#81123) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt nem tudom, talán ezt a kérdést a Sony-tól. De ahogy írtad is, jelentősége semmi, ez egy minimális döntés. Lehet, hogy a kamerának van hozzá köze, passz nem tudom.

(#81136) viera válasza powerup2 (#81134) üzenetére


viera
őstag

Ezzel én is így vagyok. :(

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#81137) ΞΔGLΞ válasza salapp (#81130) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A jó minőségű 720p és 1080p, nem keverendő össze a lebutított 1080i-vel.
Mert azokból lehet várat építeni, vagyis a tv nagyon szépen feltudja konvertálni, de ugye sz...ból nem lehet semmit. Ettől függetlenül nálam ez a tv csak 4K-t fog enni és azt is DV- ban.
Viszont még mindig nem tudom, hogy működik a Sony-nál a pixelfrissítés kompenzáció?
itt is 4 óránkét fut le és 6-10 percig tart?

[ Szerkesztve ]

(#81138) Jorgi Kormi válasza salapp (#81130) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ma a filmek minősége fordítottan arányos a tartalmuk minőségével .(Tisztelet a kivételnek) ;]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#81139) powerup2 válasza Jorgi Kormi (#81138) üzenetére


powerup2
addikt

Meg ne feled sok film fake 4k. Csak kiadják 4k felbontással ....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81140) ricsip válasza powerup2 (#81139) üzenetére


ricsip
addikt

Arra van gyűjtőoldal, ahol leírják melyik film igazi 4k, melyik meg kamu-4k. Ha a felbontás miatt még nem is érné meg, a HDR és a teltebb színek miatt akkor is tud jobb lenni az UHD minőség.

-

(#81141) powerup2 válasza ricsip (#81140) üzenetére


powerup2
addikt

Hát azért más ha valami utólag kapja meg a hdr-t vagy a dv-t. Ez alatt azt értem ha pl magát a filmet olyan kamerákkal forgatják le ami támogatja ezeket a szabványokat még jobb minőséget kapunk.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81142) Matt89 válasza Sliderxy (#81126) üzenetére


Matt89
junior tag

A legjobb mozi az országban szerintem toronymagasan az Etelében van. Aki megteheti, hogy feljön vidékről, vagy budapesti, az kerülje messziről a CC-t szerintem. Direkt volt pár film, amit megnéztem az Alleeeban és az Etelében összevetve, ég és föld (de leginkább az atmos ami totál nem ugyanolyan, pedig elvileg a Doctor Strange 2 mindkettőben angol atmossal ment és durva volt a különbség).
Mi az Avatar 2-t is ott néztük, nem csalódtunk a minőségben (2D).

(#81143) Matt89 válasza ΞΔGLΞ (#81110) üzenetére


Matt89
junior tag

Hmmm...durva így olvasni ezeket, mert pont láttam side-by-side a boltban egymás alatt/mellett 4 db 65-ös tv-t A80K/A90J/A95K meg ha minden igaz egy sima led is volt, de az előbbi 3-ra figyeltem.
Ott a szokásos párperces "leesik a képről" demo videók mentek. Szóval ott nem volt ilyen különbség.
Persze lehet, hogy egy fullos DV filmmel a megfelelő bitrátával ez már máshogy néz ki, de ott a boltban eskü az A90J-re mondtam volna, hogy jobb, mint az A95K (így utólag már nem tudom miért).

[ Szerkesztve ]

(#81144) Vhiktor válasza Matt89 (#81143) üzenetére


Vhiktor
veterán

Boltban annak van jobb képe amit el szeretnének adni ;]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81145) powerup2 válasza Matt89 (#81143) üzenetére


powerup2
addikt

Valószinűleg azért mert egyik sem volt kalibrálva. Ha kalibrált tv-k lettek volna akkor lett volna eltérés, meg valós tartalom kell nem ilyen demó anyag.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81146) ricsip válasza Matt89 (#81143) üzenetére


ricsip
addikt

ezért nem mesterségesen demóra kitenyésztett harsánysagokkal kell letesztelni a tv tudását, hanem olyan videókkal amiket az ember utána ténylegesen is nézni fog rajta

-

(#81147) salapp válasza powerup2 (#81139) üzenetére


salapp
addikt

Valóban. Pl. itt is látható, melyik a native 4K film (N4K)

ΞΔGLΞ#81137: Nem tudom, de azt hiszem, igen. Néha hallom, hogy - bár régen nem megy a tévé, halkan kattan egyet. Gondolom, akkor fejezte be a kompenzációs folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#81148) powerup2 válasza salapp (#81147) üzenetére


powerup2
addikt

Ismerem az oldalt :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#81149) Celtis válasza Tibor Kis (#81112) üzenetére


Celtis
veterán

A q60b egy szutyok. Nem is értem hogy jön a képbe. Mondjuk eleve nem vennék samsungot.

(#81150) ΞΔGLΞ válasza Matt89 (#81143) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pontosan ott a válasz is, amit írtál. Fullos DV tartalom és az állad a padlón.
Bravia Core-on megnéztem a Brad Pitt filmet "Bullet Train" hát többször visszatekertem jelenteket a látvány miatt, vagy ahogy Pitt arcának részleteit láttam, az döbbenetes volt.
Ilyet minőséget DV/IMAX-ban egyik Panasonic tévém sem tud. Tényleg hiába írok erről, ezt ezt látni kell.

Felraktam a kamerát is, de egyelőre nincs időm semmire. Majd írok róla...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.