Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80701) ricsip


ricsip
addikt

Megjött az új szoftver C1-re: 03.34.55

A changelog megint a szokásos LG-sen röhejesre sikeredett:

Changelog:
The voice recognition service functionality is improved (China)
Improved some minor issues :C

-

(#80702) Pro Koryak válasza ricsip (#80701) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez már a hányadik szoftver?

(#80703) #72042496 válasza kkp900 (#80700) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fórumok alapján 3-400 Mbps körüli adatátvitel megy az átalakítókkal. (C2-ben nincs USB 3.0, csak 2.0. Annak 480 Mbps az elméleti maximuma.)

(#80704) Gicz válasza kkp900 (#80700) üzenetére


Gicz
addikt

Ah, így már értem :)

Ha egy monitorom lenne, szerintem én is beneveznék egy 42c2-re, de sajna nekem 2 monitorral kényelmes a munka, plusz laptop kijelző. Most van 2db 32" 2560x1440, ez nekem pont fasza méret és DPI olvashatóságra, ha a középső 32-est le tudnám cserélni uganilyen méretű felbontású oledre, az lenne az überfasza. Mivel gaming is fókuszban van, azt mondják a 32-es az 2560-as lesz, nagyon várom :)

(#80705) Lackooo84 válasza #72042496 (#80703) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

USB 2.0-n?

The Truth is out there...

(#80706) #72042496 válasza Lackooo84 (#80705) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ha nem néztem el valamit, vagy nem emlékszem rá rosszul.

(#80707) kkp900 válasza Lackooo84 (#80705) üzenetére


kkp900
senior tag

Igen most néztem utánna ! Ezek tényleg nem normálisak mi indokolja az USB2.0-át mondjuk a 3.0 is vicc 2022-ben . Tudom most 2023-van .. Mondjuk ez a 100-as nettel együtt az is karcsú. De ezek szerintem majd hátha az 1000-ből 2-300 marad. Akkor megrendelem a Gigabit Eterhnet USB csatit de azok 3.0-ásak amiket néztem az nem baj ugye? Lefele mindegyik jó!? Legalább a HDMI mind 2.1-es! :)

(#80708) kkp900 válasza Gicz (#80704) üzenetére


kkp900
senior tag

Nekem is egy 32”es van most egy HP Omen 1440P felbontású azt cserélem le erre. Azt meg eladom majd. Ha ez beválik és nem megy vissza esetleg. Remélem nem .. :D Én csak otthoni használatra nem munka eszköz később meg vennék egy új konzolt is de melyiket azt nem tudom eldönteni sok sok videot néztem már pedig róla.

(#80709) #72042496 válasza kkp900 (#80707) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha 2-300 marad, az miért nem elég? Van bármi, ami efölött van és a készülék is le tudja játszani? Nem az, egy GbE port szerintem is mehetne rá, de valószínű a SoC nem kezeli.

Az nem baj ha USB 3.0-s az átalakító, csak a vezérlőt ismerje fel a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#80710) ricsip válasza Pro Koryak (#80702) üzenetére


ricsip
addikt

hányadÉk szoftver... kijavítottam neked ;)

-

(#80711) Hyena


Hyena
senior tag

Izgalmas hirek, vehetek uj tvt a G2 helyett :) ?
[link]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#80712) #72042496 válasza Hyena (#80711) üzenetére


#72042496
törölt tag

Minden évben ez megy, hogy most aztán a következő modellek így meg úgy. :) Számomra ebben ez a hangsúlyos rész:
"until we get a review sample we remain skeptical"

[ Szerkesztve ]

(#80713) torma1981 válasza #72042496 (#80712) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan. Meg minek ez a nagy fényerő mánia? OLED pont azért jó mert a feketét adja vissza hetelesen. Sötétbe meg nem max fényerővel nézi az ember a tv-t. Nappaliban ahol nagy fényerő kell nem vennék OLED-et. Oda bőven elég egy olcsóbb tv is.

[ Szerkesztve ]

(#80714) Pro Koryak válasza Hyena (#80711) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Annak sok értelme lesz, ha Vivid = Élénk módban tud ennyit, ezt normális ember nem használja.
Pana LZ2000 is tud 1200-1300nitet "Dynamic" módban.

#80713 torma1981
Ha már HDR megjelenítő, akkor miért ne lehetne magasabb fényerő? HDR filmeknél egyszerűen "kinyílik" a panel az SDR-hez képest. Én pl. bírom nagyon.

"Nappaliban ahol nagy fényerő kell nem vennék OLED-et. Oda bőven elég egy olcsóbb tv is."
Ja, majd aki nappaliban használná az oledet, vesz inkább Technika, Navon ... stb. tévéket. Mondjuk az olcsóbb tévéknek nem igazán van nagyobb fényereje. :U

#80710 ricsip
Azért kérdeztem, mert nem igaz, a f.sz LG nem tud 10év alatt kijönni egy normális oled tévével, amit ne kéne foltozgatni. :W

[ Szerkesztve ]

(#80715) torma1981 válasza Pro Koryak (#80714) üzenetére


torma1981
veterán

HDR mód az valóban más tészta. Ott már van értelme igen. De a legtöbb ember nem HDR-ben nézi a filmet, tv, stb.

[ Szerkesztve ]

(#80716) Pro Koryak válasza torma1981 (#80715) üzenetére


Pro Koryak
addikt

SDR-ben csak akkor lesz magas a fényerő, ha direkt felb..zod! :U
Nekem eddig nem égette ki a szemem a tévéadás. :C

(#80717) #72042496 válasza torma1981 (#80715) üzenetére


#72042496
törölt tag

A legtöbb ember nem is a G szériás LG OLED-et veszi meg. :)
Viszont már a streaming előfizetésekből az látszik, hogy esélyesen a 100 milliós nagyságrendben van az a réteg, amelyik HDR anyagokhoz is minden további nélkül hozzáfér.

[ Szerkesztve ]

(#80718) Gicz válasza #72042496 (#80717) üzenetére


Gicz
addikt

Ezzel nincs is baj, inkább azzal, hogy nem választható. Nincs a netflixben kapcsoló, hogy én SDR-ben szeretném az adott sorozatot nézni.

A nagy fényerőnek én ott látom értelmét, hogy minél durvábban merik hajtani a panelt, az azt jelenti, hogy fejlődik a gyártás, az anyagok, a hűtés vagy "bármi", amiből simán lehet, hogy a 100-120cd-vel hajtva szinte sose fog beégni, talán jobban bírja a monitorként használatot is.

[ Szerkesztve ]

(#80719) krx21 válasza #72042496 (#80712) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, azért ekkorát még nem “ígértek” soha. Lehet ez jelent valamit..

(#80720) #72042496 válasza krx21 (#80719) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez mondjuk igaz, nekem mégis megvannak a fenntartásaim. A CES-ről talán jönnek még hírek, de legkésőbb pár hónap és kiderül. :)

Nekem ebből az az érdekes, hogy az EU-s fogyasztási korlátok szemlátomást nem hatották meg őket. 2000 körüli-fölötti niteket emlegetnek, és lesz ugyanúgy 8K-s Z3 is. Ezek szerint az a szabályozás tényleg csak az alap gyári képmódra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#80721) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Üdv mindenkinek!

Előre is elnézést az offolásért, ami igazándiból nem is off ;)

Nyáron kinyírta a B7V-m kábelTV tunerjét egy villám. Az LG hivatalos szervize javította, a "biztosító" nem fizette, de ez utóbbi mellékes is, mert a "biztosítót" kirúgtam emiatt. A szerviz 80ezer HUF-ért adta, további 45ezer HUF volt a kiszállás és a javítási díj. A szaki, aki jött, vérprofi volt, úgyhogy ugyan zsebbe nyúlós volt a műsor, de le a kalappal az LG ezen szervize előtt (hozzáteszem, elmű-technikus vagyok, ergo nehezen tudnának átkefélni).

Az egész alappanelt kicserélte. Ilyet ni':

Érdekesség, hogy a képernyő beégésmentes volt a panelcsere előtt, de utána látszottak szürke háttérnél a jellegzetes foltok. Az új alaplap teljesen szűz volt (dobozból frissen kicsomagolt), és egy pixelfrissítés kellett ahhoz, hogy újra pöpec legyen a kép.
Igen: nem mai holmi, de a család imádja, még nem járt le az ideje.

De miért is írtam a bejegyzést?
Az alaplapot, vagy alappanelt (kinek hogy tetszik) szívesen odaadom akár postaköltségen is olyannak, aki tud vele kezdeni valamit. Ha eljössz érte, akkor meg ingyen a kezedbe nyomom. Csak a tuner hibás rajta, minden más működött.
A Hardverapróra most még nem akarom feltenni... majd talán később.

Ha érdekel, kérlek privátban írj :)

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#80722) blakey válasza Hyena (#80711) üzenetére


blakey
titán

A QMS miatt igen, idén jelennek meg azok a TV-k amik képesek rá, lejátszók esetében is szükség van erre a képességre, az új Apple TV 4K már QMS képes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80723) Hyena válasza #72042496 (#80720) üzenetére


Hyena
senior tag

Az MLA technologiaban hasznalt mikrolencsek passzivan , nagyobb fogyasztas nelkul biztositanak magasabb fenyerot elvileg, igyhat a fogyasztasi korlat nem zavar bele a dologba.

Amugy nekem a nappaliban van G2 nem szenved hianyt fenyeroben es arra sem gondoltam, hogy ide egy olcsobbat kellett volna venni ....(erdekes felvetes)

Valoban evrol evre van igeret nagyobb fenyerore, de ekkorat meg nem igertek, azonban tenyleg a puding probaja az eves es majd kiderul mi igaz a marketing szovegbol.
Mindenesetre az pozitivum , hogy a samsung qd oled megjelenese verseny helyzetet alakitott ki es arra sarkalja az LG-t hogy ne csak uljon a baberjain es evrol evre dobjon egy minimalisan elfogadhato csontot fejleszteskent.

QMS is erdekes, bar nincs meg lejatszom hozza.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#80724) Pro Koryak válasza Hyena (#80723) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az még odébb van:
[link]

(#80725) #72042496 válasza Hyena (#80723) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha nem tévedek, akkor a tavalyiak (2022-esek) is túllépik már a korlátot, vagy nagyon megközelítik. De hozzon minél többet az új technológia, a versenynek pedig én is örülök.

PC-n vagyon támogatott a QMS?

(#80726) Hyena válasza Pro Koryak (#80724) üzenetére


Hyena
senior tag

Igen ezeket a cikkeket en is lattam, ellenben:

LG declined to elaborate on the technology used in G3 but according to FlatpanelsHD's sources it is indeed MLA (Micro Lens Array).

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#80727) jbnd-007 válasza b. (#80694) üzenetére


jbnd-007
tag

Kell is, hogy megtartsa a konzolt, majdnem eldobtam, ahogy a futár a kezembe nyomta. :)

(#80728) b. válasza torma1981 (#80713) üzenetére


b.
félisten

Azért én két ünnep között láttam egy TCL-t mini led TV-t, talán 835 vagy 935 nem tudom. Kissé ledöbbentem rajt, fényerő, színek, sötét jelenetek, ráadásul be is lett kalibrálva.. Dolby Vision lemászott róla.
Lenne hova előrelépni OLED nél ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80729) powerup2 válasza b. (#80728) üzenetére


powerup2
addikt

Melyik tcl volt ? érezted olyan jónak mint egy oledet ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80730) Kaba válasza powerup2 (#80729) üzenetére


Kaba
veterán

Írta C835/935.
Nem sokkal marad le az oledtől. Fényerőben még jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#80731) powerup2 válasza Kaba (#80730) üzenetére


powerup2
addikt

Mikor kérdeztem még az nem volt kint meg láthatod szerkesztve van a hozzászólás.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80732) b. válasza powerup2 (#80729) üzenetére


b.
félisten

Szia! Őszintén megmondva, jobbnak éreztem a sajátomnál.
Rá is kerestem több tesztre utána meg árakra, annyira.
Igen, Vhiktor is tesztelte .[link]
közben írtam bele :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80733) Kaba válasza powerup2 (#80731) üzenetére


Kaba
veterán

Szerkeszthetted volna te is. :)

(#80734) powerup2 válasza b. (#80732) üzenetére


powerup2
addikt

Viktor a 835 kalibrálta az is jó volt. 935 biztos még jobb csak kérdéses a TCL minőségbe mit képvisel meg milyen az anyaghasználat.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80735) b. válasza Hyena (#80711) üzenetére


b.
félisten

Samsung is hasonlókat jelent be:
[link]

"Samsung Display confirms 2023 QD-OLED with 77", 2000+ nits peak brightness"

De úgy látszik prémium kategóriába prémium árért lesz növekedés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80736) Hyena válasza b. (#80732) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem egy 75colos C935el kapcsolatosan van tobb tapasztalatom, az volt a masik alternativam a G2 megvetele elott es az egyik baratom TCL-t vett.
Elvittem hozza a PS5ot, van neki egy Fire Tv Stick 4k Max keszuleke es sok streaming szolgaltatasra elofizetese.
Tobbszor nekifutottam a tesztnek mindent kiprobaltam.
A kepminoseg tenyleg nagyon jo es a local dimmingnek koszonhetoen a fekete is igen meggyozo, az osszeszereles miunosege is, anyag hasznalat is jo, vannak azonban bizonyos idegesito problemak melyek javareszt a firmware kiforratlansagabol fakadnak.
pl a gyorsmenu gomb a tavkapcsolon bekapcsolas utan eloszor nem mukodik, megegyszer meg kell nyomni akkor jo lesz es jo is marad mig ki nem kapcsolod a tvt. Ujra bekapcsolas utan megint ezt csinalja.
Az EPG eleg fapados es nem szep, valamelyik csatornara lepve azonnal atvalt , nincs lehetoseg tartalmat olvasni pl.
2db tavkapcsolo is jar a tvhez de igazabol egy atgondoltabb jobb lenne.
A local dimming neha nem tudja mitevo legyen es egyes filmeknel a kepernyo felso szelenel van 1 vilagos csik.
Savosodas tapsztalhato.
A lila szin aktiv hasznalata a UI-n ami lehet ,hogy kinai szemnek tetszetos de az itteni izlesnek kicsit giccses. (szerintem)
Hirtelen most ez jut eszembe, de az alabbi topicban lehet olvasni tobbet a helyzetrol , lehet bizonyos problemakat mar javitottak is.

[link]

Ossszessegeben nem bantam meg, hogy a G2-t vaalsztottam, de a minilednek van jovoje plane ha kiforrja magat a firmware. (sajnos viszont vannak olyan hibak melyek mar regi tclben is bennevoltak es valamiert nem javitottak azota sem)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#80737) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Ouch. Egyre inkább tűnik problémásnak nekem a mozgás OLED-nél:
Először is, hosszasabban leirtam tegnapi tapasztalásaim Philips a topikban: [link]
Majd nem sokkal később tök véletlenül Vhiktor TCL-es tv teszt videójában: kvázi OLED jobban stutterrol sztori elhangzik.
https://youtu.be/p3lsnk3ZASw?t=455

:( Nyilván filmezésnél kellemetlen, játéknál most talán jól be van lőve: d

Netflixnél még szenvedni kell vele, hogy pont jól el legyen találva. Nagyon remélem sikerül. De a francba is, hogy miért a olednál vannak ilyen s*arságok már bocsánat.
Ha ez tényleg igy elég valid probléma a panelnál, akkor számomra érdekes, hogy ez keveseket érint/foglalkoztat - vagy csak a Philipsnél probléma ez ennyire, ha probléma. Pedig a 806-t is elég istenített tv volt. Kicsit tipikusan olyan esete ez a dolgoknak, hogy mielőtt veszel valamit, utánanézel a dolgoknak, majd megveszed, de könnyen lehet h úgyis olyan problémába futsz bele, amire nem számítottál, vagy amiről senki nem beszélt. Negatviumokra direktbe, BEFORE you buy, nem mindig néz rá a ember : D

[ Szerkesztve ]

(#80738) Vhiktor válasza powerup2 (#80734) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nemsokára kalibrálok több 935-t is.

Én annyit tudok, hogy elvileg a C835-n kevésbé látható a blooming hiába van benne kevessebb dimming zóna. De ezt majd nemsokára a saját szememmel is megerősítem vagy cáfolom.

Nem véletlenül mondtam, hogy bármelyik oled mellé bátran oda merném tenni, még sötét szobában is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80739) powerup2 válasza b. (#80735) üzenetére


powerup2
addikt

Majd ha lesz róla teszt elhiszem hogy tud ennyit. Kalibrálva biztos nem fogja ezt az értéket hozni. Ahogy az LG sem fogja tudni a 2000 nitet. De ne legyen igazam.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80740) b. válasza Hyena (#80736) üzenetére


b.
félisten

köszi az összefoglalót, :R
nekem nem volt sajnos időm nagyon rá, vendégségben voltunk . A Prime-on indítottam el a Gyűrűk ura sorozatot rajt pár percig , az eléggé meglepődtem annyira jól nézett ki meg a z új James Bond filmbe néztem bele ,UHD verzió volt.
Várunk akkor még hadd forrja ki magát vagy jöjjön Miniled a többi gyártótól.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80741) b. válasza Hmmm1 (#80737) üzenetére


b.
félisten

Nincs mozgásmegjelenítési probléma, nekem kicsit érthetetlen miről beszélsz. vagy lehet érzékenyebb rá a szemed nem tudom. Próbáld meg a fast motion clarity-t aktiválni kis fokozaton.
Philipsnek elég jó amúgy az erős SOC miatt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80742) powerup2 válasza Vhiktor (#80738) üzenetére


powerup2
addikt

Idén majd lehet váltok tv-t de a mostanival is megvagyok elégedve. 77" méret van most ha váltanék és tényleg valamit az idei kinálat fel tud mutatni akkor LG g3 lenne az egyik versenyző vagy a samsung 77 oledje. Utobbinál a DV hiánya zavar kicsit. Illetve a másik kép méretbe nem lenne előrelépés. Aztán ott a miniled abból meg minimum 85" jöhetne szóba vagy akár nagyobb. Kérdéses a TCL mit tartogat nekünk idénre.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80743) blakey válasza Hmmm1 (#80737) üzenetére


blakey
titán

A legfőbb kérdés az, hogy értesz is hozzá, vagy csak zavar és próbálkozol? Nem biztos, hogy jó eredményt érsz e, ha nem érted a lényeget. Kérd olyan fórumtárs, esetleg szakember segítségét, aki beállítja és elmagyarázza a miérteket. Philips OLED-em van, az egyik olyan TV-m amin nincs mozgásmegjelenítési problémám, de nyilván TV-től és FW-től is függ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80744) Hmmm1 válasza b. (#80741) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Mi? : )"Philipsnek elég jó amúgy is az erős SOC miatt."
Majdnem azt megtévesztett, hogy a soap effektre gondolsz : d de a SOC alatt csak a chippet érted a tvben ugye? Szakmai geek nyelv rulez : d

Engem a téma foglalkoztat és amit tapasztalok eddig. A két linket nézd meg. Illetve amit Vhiktor is említ a videóban. a OLED stutterelése mint állat.
És sajnálatos, ha a OLED kicsit elvérzik ilyen téren a többi panel mellett : (

SDR-nél még nem sikerült jól belőnöm a mozgásmegjelenítést, de a linkelt posztban ezt kifejtettem.
Lényeg: hogy ne legyen túl gyors a kép, de ne is akadjon szakadjon - stuttereljen.

Olyan is volt, hogy oké nem akadt, normális 24p élmény kezdett meglenni, de bizonyos mozgásoknál egy adott képen belül is volt, ahol gyorsított volt a mozgáson. Pl. egy két ember beszél, mozog a képernyőn, tárgyak is mozognak, az mind rendben van, a kép másik részén gyorsabb mozgás - pl jármű bejön ugyanerre a "képre" az már gyorsított felvételként gurul be. Nekem az már nem jó : D - tehát nem egyforma segítséget adott úgymond a képen belül, hanem azokat is különböző formában "alkalmazza" Tehát nagyon ügyesen szedi elemeire a képet a tv, és van ahol jó volt már, máshol elrontja. Ott lehet/kell játszani a beállításokkal I suppose. Melyik Motion csúszkát vedd lentebb, melyiket fentebb.

@blakey: Ez vetette fel bennem a kérdést, hogy a panel stutterelése, tényleg ennyivel több lenne, egy nyamvadt LED-hez képest? - Vhiktor a tesztjében, amit linkeltem beszél erről - majd meghallgatjuk max, jobban ért hozzá mint én, meg ti is, pusztán csak amit tapsztalok és/vagy láttam videójában azon kattogok : d

[ Szerkesztve ]

(#80745) Vhiktor válasza Hmmm1 (#80744) üzenetére


Vhiktor
veterán

OLED-en sokal jobban kijön a 24 frame okozta hiba mint más tv-n, a rendkívűl gyors válaszidő miatt. a többi tech ezt kicsit elmossa ezért ott annyira nem szembetűnő, hanem cserébe elmosott lesz kicsit a kép.
De erre sem érzékeny mindenki egyformán.

Ideje lenne elfelejteni végre a 24 framet és áttérni a többszörösére.

Vagy alkalmazni azt amit Cameron csinált az Avatar 2. részénél, hogy változó a kérpfrissítés jelenettől függően, és így még a tárolási igény sem fog drasztikusan megnőni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80746) Celtis válasza Hmmm1 (#80737) üzenetére


Celtis
veterán

Először kapcsolj ki minden képb@sztató hülyeséget és egyéni módban a felső csúszkán (de-judder) állítsd be a számodra kellemes mozgás folyamatosság érzetet 24p filmnél.

Ezek után játssz a képrontó beállításokkal, és döntsd el melyiknek menniyre zavaró a mellékhatása.

(#80747) Gicz válasza Hmmm1 (#80744) üzenetére


Gicz
addikt

Téged akkor maga a 24p zavar. Ez ilyen minden tv-n. Nekem semmi bajom vele, minden interpoláció off, meg mindenféle élesítés stb off, filmmaker mód, és teljesen jó minden. Ha nem kapcsolsz be interpolációt nem fognak képhibák megjenni, nem lesz gyorsabban beguruló autó stb.

Vhiktor: nagyon remélem nem térünk át többre, a 48 fps Hobbit is olyan volt mintha "Esmeraldát" néznék a tv-ben, semmi film feeling, csak home video feeling. :(

[ Szerkesztve ]

(#80748) b. válasza Hmmm1 (#80744) üzenetére


b.
félisten

Igen a SOC az a chip amit használnak. A Philips az egyik legjobb mozgásmegjelenítésben. Nálam nincs semmi hasonló probléma. Engedélyezd mindegyik HDMI bemenetre amit használsz a teljes Ultra HD bemenetet a mozgásnál kapcsolj ki minden képjavító hülyeséget és állítsd szabványos film üzemmódra és kísérletezd így végig. a mozgás beállításokat.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80749) Hmmm1 válasza Vhiktor (#80745) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Hát köszi a választ. Kicsit ettől tartottam és ez egy fontos kérdés, szempont lenne, amikor a OLED-ről beszélgetünk, vagy azt tervez venni akkor a ember.

Ja azt is elfogadom, nem egyformán vagyunk rá érzékenyek, de azért na... Nekem új tv, beállítások kapcsán jött elő ez a kérdés - így amiatt releváns szerintem ja. (Lehet bekapcsolom a s*aros ugyanúgy Philips LED tv-m és megnézem ott hogy is van SDR-nél a beállítás, arra emlékszem Egyénin van, de sose volt bjaom ezzel, semmilyen forrásnál. Mondom még lehet a méret is váltás a plusz tíz col és sokat db rajta)

65oled806

Egyébként épp szóba került bent egy kollégával a plazma... hogy amúgy lehet rohadtul lenne létjogosultsága neki, és lehet visítotok páran, meg tök egyszerüen/hülyén gondolkodom - nem értek hozzá, de ha azt nézem, olvasom (vannak erről egész jó cikkek) hogy azért milyen jó is volt a plazma, akkor szerintem rohadtul megérhetné visszahozni. Drágább volt a előállítása, beégés veszély stb. - ezeket olvastuk előbb... LOL!
Drága? Most mennyire lenne az OLED-hez képest? Akkor hol voltak még okos tv-k? Azt gondolom, hogy ha figyelembe veszem azt a ugrást, ami 10+ év alatt eltelt és most megkapná ezeket a plazma, akkor nagyon jó is lehetne és az árban is lehet jobban tudna működni, mikor a milliós tv-k talán jobban repkednek, mint akkoriban és a kereslet is nagyobb rá. Na mindegy, ez is csak azért merült fel, mert vicces, hogy első blikkre, kicsit nevetséges ami a plazma ellen szól/vs OLED esete és hátrányai.

[ Szerkesztve ]

(#80750) Gicz válasza Hmmm1 (#80749) üzenetére


Gicz
addikt

volt plazmám st60, ez volt a palzma utolsó éve, ennél jobbak nem voltak. A fekete a legjobbakon 0,003cd/nm volt, oled mellett az is világít mint állat. A mozgóképfelbontás az impulzus mivolta miatt tökéletes volt, cserébe a stutter pont ilyen volt, és még vibrált is a kép, plusz ha gyorsan átvitted a tekinteted a kép egyik oldaláról a másikra, még szivárványosodott is, mert nem egy pillanatban villantotta a rgb alpixeleket. Az oled minden tekintetben jobb mint a plazma, tapasztalat.
Ja és még sötét részleteknél brutál volt a dithering a képen, nekem ez volt a legzavaróbb benne, ezen kívül nagyon szerettem.

Egyébként ha LG-n benyomom az oled mozgást (BFI) akkor pont úgy vibrál mint annó a plazma tette, és brutáljó lesz a mozgóképfelbontás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.