Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) Vhiktor válasza Hmmm1 (#80895) üzenetére


Vhiktor
veterán

Egy kis segítség:

A standard 30 és 55 fok horizontális látótér lefedettség között van.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80902) kkp900 válasza Vhiktor (#80900) üzenetére


kkp900
senior tag

AZ AI kép dolgok ki vannak mind csak a hangot hagytam meg. AZ OLED Pixel mindegy mennyi van állítva ? Akkor ha a Kijelzővédőre kapcsol a szöveg értesítést nem lehet kivenni csak a hátteret lehet feketére állítani és ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#80903) Elemental válasza ribarszki (#80892) üzenetére


Elemental
addikt

Pont erről beszél, szerintem. Ha a jelenet megkívánja a magas fényerőt, neki akkor sül ki a szeme.
Nálam is ez van. Ha a jelenet megkívánja a magas fényerőt, akkor néha szinte hunyorogni kell ( kis túlzással), viszont nem jó lejjebb venni a fényerőt, mert akkor a sötét jeleneteknél elvesznek a részletek.

[ Szerkesztve ]

(#80904) ribarszki válasza ΞΔGLΞ (#80893) üzenetére


ribarszki
őstag

A Samsung és a Sony qd oledje egymás mellett volt? Összenezted a kettőt azonos tartalmakkal? Vagy honnam ez a HDR/DV összehasonlítás? Mi volt a forrás? Streaming?
Ugye a Sony DV sima natív módban futott és tone mapping, stb nem volt bekapcsolva? Vagyis a DV Dark beállításban és nem DV Bright beállításban volt ugye? Mert utóbbinál érthető a részletvesztés a Samsungnál.
A samsung gyári színei kalibrálással pontosan ugyan olyanra lőhető be mint a Sony kalibrálás után. De a gyári FM mód közel van a jóhoz.

Ettől függetlenül a Sony bitang jó tv. Ér-e 2x annyit, az más kérdés.

Jó, hogy más is hallgatott Q990b-t, mert múltkor megkérdőjelezték mikor írtam, hogy a JBL 9.1-nél jobbam sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#80905) ΞΔGLΞ válasza ribarszki (#80904) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mindenben jobb volt a sony, és NEM KICSIT.... majd még írok róla, ez nem egy egyszerű tesztelgetés volt. Igen egymás mellett voltak, aki ismer, tudja, hogy ez nekem nem gond, nekem az idővel van a gondom, mert rengeteget kell utaznom és tévét is alig érek rá nézni. Viszont... neked nem kell folyton és azonnal ugrani, rögtön védeni azt a terméket, amit birtokolsz. Mert ha most Sony, vagy Lg tévéd lenne, akkor arra ugranál azonnal. Ezt már megfigyeltem. :-D!
Én soha semmit nem fogok védeni, pl utálom a Panasonic elcseszett menüjét.

Erről jut eszembe, egy LG 77-es C22 is bekapcsoltunk, mert kíváncsi voltam a paneljára, legnagyobb meglepetésemre, az LG panelje teljesen homogén volt.

[ Szerkesztve ]

(#80906) ribarszki válasza ΞΔGLΞ (#80905) üzenetére


ribarszki
őstag

Értem, így más ha egymás mellett volt. Bár a Sony DV képmódra nem kaptam választ. A megfigyelésed részre nem kívánok reagálni.

(#80907) cszn válasza Vhiktor (#80901) üzenetére


cszn
őstag

Ezt így kell érteni?

(#80908) Vhiktor


Vhiktor
veterán

igen

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80909) HELLAFLUSH válasza kkp900 (#80898) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

"A Szervíz menübe nem is akarok bemenni mert gondolom az garancia vesztéssel is jár."
-Ez valóban így van :F

(#80910) Vhiktor válasza HELLAFLUSH (#80909) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem feltétéenül, de észnél kell lenni kit állítasz, mert virágtartó lehet a tv-dből.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80911) cujo69 válasza ΞΔGLΞ (#80899) üzenetére


cujo69
tag

De a Samsung (nyilván a Harman fejlesztőivel mögöttük) ezt a cuccot baromi jól megcsinálta.

Ezt alá tudom támasztani.Nekem a Harman Citation Multibeam 1100,Sub S,Citation Surround szett van.Pana HZ 2000 el piszok jó mozit csinál.

(#80912) Farkassacred válasza ΞΔGLΞ (#80905) üzenetére


Farkassacred
őstag

Akkora méretben pedig már igen nagy szerencse kell, hogy teljesen homogén legyen a panel. Nagyobb sony tévéknél is sokan írtak már a neten furcsa jelenségekről a kijelzőn..
Talán a Qd oled kiküszöböli majd ezeket a hibákat, és ha így lesz akkor pár év múlva énnálam ő lesz a befutó egész biztosan.

(#80913) Hmmm1 válasza Vhiktor (#80910) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

:C :DD "jajj tudod durr, hopp félrenyomtam..." A macska ráncigálta a nadrágom, a kutya meg ugrált.

Szóval azt mondod vannak olyanok ott, amik visszavonhatatlanok és bolondos dolgokat csinálnak? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80914) ΞΔGLΞ válasza ribarszki (#80906) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mint írtam, majd még írok róla. És elnézést, de egyszerűen nem értem, miért kell a magyar fórumokon másnak a véleményét megkérdőjelezni?

Anno a 77-es LG CX tévémen, WB, TT miatt panelcserém volt, ami nekem időrablás, inkább eladtam és vettem helyette egy HZ2000, amivel az LG-t egy lapon említeni, kb vicc kategória, mert a Pana Hz2000 képminőségre, szóval nincs párja, eddig nem volt, de most úgy néz ki, hogy a Sony új tévéjének ezt sikerült elérni, de csak Dolby Vision-ban. Ott a sony most brutális.

Szóval akkor az Lg fanok ugrottak, mintha itt fent a témacím az lenne, hogy csontig be kell nyalni az LG-nek, mást nem is lehet írni. A samsung egy jó tv (lenne), de a DV hiánya, a lassú elcseszett rendszere (a sonyhoz képest) és a többi, amit leírtam és majd írni fogfok róla, ez a tv pontosan a felét éri.
Szóval, ugyanezeket a külföldi fórumokon is olvasni és szívesen megvenném a samsung tévéjét, de HDR-je a SOny DV-hez képest egy vicc, mert annyi részlet elveszik.
Persze, ha nincs egymás mellett a két tévé, erről a néző nem is tud.

Én is sok mindenki véleményével nem értek egyet, mégis elfogadom és nem írom be, hogy márpedig az nem úgy van.
Peace :R

[ Szerkesztve ]

(#80915) HELLAFLUSH válasza Vhiktor (#80910) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Köszönöm a gyors választ. :R
A böngészős szervízmenüt nyitottam meg egyszer de csak azért, hogy megtudjam, hogy milyen panellel szerelt a TV.

(#80916) ΞΔGLΞ válasza Farkassacred (#80912) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem mondod :) , én megvoltam róla győződve, hogy WB, TT minden lesz, mert ez a tapasztalatom az LG tévékkel, helyette a panel gyönyörű volt. WB TT nyoma sem volt.

(#80917) #72042496 válasza ΞΔGLΞ (#80914) üzenetére


#72042496
törölt tag

De ezek kalibrált tévék? Mert ha nem, akkor a tapasztalatok teljesen irrelevánsak azoknak, akik bekalibráltaják a tévét.

(#80918) Matt89 válasza #72042496 (#80917) üzenetére


Matt89
junior tag

Azért az op rendszer tapasztalat nem teljesen irreleváns.

Mondjuk azért arra én is kíváncsi vagyok, hogy milyen DV anyagok mentek, amin ekkora különbség kijött a Sony DV és Samu HDR között.

(#80919) #72042496 válasza Matt89 (#80918) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen-igen, az ilyenekhez (mennyire homogén a panel, milyen a rendszer, hogy működnek a funkiciók, stb.) nem kell bekalibrálni. :)

Ha nem volt kalibrálva, akkor a fő beállítások is lényegesek szerintem, mert elég ha pl. csak a színhőmérséklet eltért, és rögtön más a kép.

[ Szerkesztve ]

(#80920) ribarszki válasza ΞΔGLΞ (#80914) üzenetére


ribarszki
őstag

Mivel ilyen szintű részlet elvesztést tapasztaltál, így igen nagy valószínűséggel más-más képmód futott. A Samun a kontraszt növelőt bekpcsolva megkapod a sony DV Bright képét. Nyilván nem pontosan azt, de akkor előjönnek a részletek.
Valamint a Sony az ASBL-t jobban kezeli. Ez szar a samuban, kikpacsoltam. Tovább sötétíti a sötétebb képeket..

[ Szerkesztve ]

(#80921) bnorci71 válasza #72042496 (#80917) üzenetére


bnorci71
addikt

Biztos, hogy mindenki kalibráltat tévét? Hány százaléka lehet az usereknek 1%?

Csak azért kérdezem mert user szempontból pont az a releváns ha kiveszem a dobozból nyomok valami beállított képmódot hisz a mérnök a gyárban csak tudja, hogy kel beállítani, én nem értek hozzá. Na melyiken van jobb kép és már dönt is az áruházban? Jó esetben esetleg maga nyomkodja kicsit rossz esetben csak a gyári vagy előző nézelődő álltal elállítgatott kép alapján dönt.

Szerintem az ,hogy egy tévé mennyire színhelyes a gyári beállításokkal sokkal fontosabb infó lenne egy tesztben mint, hogy 3-4óra kalibrálás után mit tud.

Kis felmérés, akik itt írogatunk/olvasunk hányunknak van kalibrálva a tévéje és akik itt olvasgatnak legalább valamennyire érdekli a dolog az emberek 99%-t viszont nem 1 dolog érdekli minél nagyobb legyen.

1. bnorci71 nincs
2.
3.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#80922) Sliderxy válasza bnorci71 (#80921) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Még új a TV-m ahhoz, hogy kalibráltassam és valószínű szernecsém is van mert a 65-ös LG-m full homogén. Viszont nem zárkózom el a kalibrálástól, mert sokszor látom, hogy a gyári beállítások közül nem találok megfelelőt vagy csak közelítőt, ahhoz amit az én szemem el tudna fogadni.

(#80923) powerup2 válasza bnorci71 (#80921) üzenetére


powerup2
addikt

Szerintem egyre több tv van kalibrálva köztük az enyém is :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80924) b. válasza bnorci71 (#80921) üzenetére


b.
félisten

Nekem kalibrálva van.

Azonos Bluray anyagon is látszik a különbség a sima statikus HDR és a DV anyag között a Dv javára,de ezt már leírtam régebben.
HDR 10+ anyagot még nem tudtam tesztelni DV vel,de ott nem igazán lehetne különbség, mindegyik dinamikus metaadaton alapul.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80925) Sliderxy válasza powerup2 (#80923) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Azért azt is tartsuk szem előtt, hogy ide is nagyjából csak az a szűk kis réteg irogat/néz be akik komolyabban érdeklődnek a téma iránt. Az, hogy itt hányan írják, hogy kalibrálva van a készülékük szvsz nem mérvadó.

(#80926) Vhiktor válasza bnorci71 (#80921) üzenetére


Vhiktor
veterán

Csak azért említette a kalibrációt, mert ha nincsenek kalibrálva a tv-k, akkor semmit nem jelent szakmailag, hogy melyik tetszik jobban, mert simán lehet, hogy az amelyik nincs kalibrálva, de közben köze nincs a szabványos képhez.

Ezért 2 tv tudását csakis kalibrált állapotban van értelme összevetni, különben nem releváns, semmitmondó az egész összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80927) #72042496 válasza bnorci71 (#80921) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem az a lényeges, hogy hányan, hanem hogy mindenkinek egyértelmű legyen, milyen beállítások alapján történik az összehasonlítás. A kalibrációt azért kérdeztem, mert akkor biztos nem a beállításokból fakadnak a különbségek, ill. úgy nyújtja a tudása legjavát az adott tévé.

"Szerintem az ,hogy egy tévé mennyire színhelyes a gyári beállításokkal sokkal fontosabb infó lenne egy tesztben mint, hogy 3-4óra kalibrálás után mit tud."

Hajlok rá, hogy ezzel egyetértsek.

(#80928) #72042496 válasza Sliderxy (#80925) üzenetére


#72042496
törölt tag

Viszont ez a szűk réteg az, amelyik gyakorlatilag ugyanazt a képet látja, esetleg olyan eltéréssel, hogy pl. milyen gammát választott. A többieknél lehet, hogy ugyanolyan tévén is teljesen más a kép. Ez nagyon be tudja vinni az erdőbe az embereket, igazából be is viszi. Nekem ezzel van a problémám, nem azzal, hogy ki milyen képet néz.

[ Szerkesztve ]

(#80929) powerup2 válasza Sliderxy (#80925) üzenetére


powerup2
addikt

Sokan nem járnak fórumozni :) szóval több mint 1% én olyan 5-10% közé tenném :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80930) #72042496 válasza powerup2 (#80929) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha új tévékre nézzük, akkor ez évi 10-20+ millió ember. Áhh, töredéke, nagyon a töredéke szerintem. :)

Ahh, nem jó ez a logika, egy embernek több tévéje is lehet és egy háztartásban is lehet közös tévé. Az 5-10%-ot viszont mindenhogyan soknak érzem. Vhiktor talán megalapozottabban tud tippelni.

[ Szerkesztve ]

(#80931) cszn válasza powerup2 (#80929) üzenetére


cszn
őstag

Nézzük inkább onnan, hogy nálunk Kaposváron (megyeszékhely) nem találtam profit, aki megcsinálná. Nyilván van aki járja az országot, de az plusz költség. Tehát ha egy ~6Xe fős városban nincs egy ember rá, szerintem simán 1% alatt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#80932) Matt89 válasza b. (#80924) üzenetére


Matt89
junior tag

Tudsz mondani egy konkrét film vagy file példát, ami tesztelésre nagyon jó HDR/DV közötti különbségek "megcsodálására"? Te pl mit használsz lejátszóként? (vagy fizikai bluray, amit említettél?)
Köszi előre is!

Én ahogy eddig próbáltam nekem nem volt túl nagy ugrás a DV a HDR-hez képest ((a HDR minden máshoz annál inkább)), de simán lehet, hogy nem pont a legmegfelelőbb file-okkal tesztelgetek (egyelőre egy Sony 55A80J-n).

[ Szerkesztve ]

(#80933) viera válasza ΞΔGLΞ (#80893) üzenetére


viera
őstag

Ja nem is idénre gondoltam,majd kb.2 év múlva.
Addig meg bőven jó nekem a 77-es Sony A80J is. :K
Pedig még nincs is bekalibrálva. :N

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#80934) Vhiktor válasza #72042496 (#80927) üzenetére


Vhiktor
veterán

"Szerintem az ,hogy egy tévé mennyire színhelyes a gyári beállításokkal sokkal fontosabb infó lenne egy tesztben mint, hogy 3-4óra kalibrálás után mit tud."

ez pont hogy fals képet adna, mert sokszor van az hogy tesztekre "előre pimpelt" tv-t küldenek, így azon hiába jó a gyári kalibráció, ha megveszed a boltban és köze nincs hozzá.

Illetve ott a másik probléma, hogy nagy eltérés van egy azon modellek között is gyári kalibrációban, pont a panel és elektronika megbízhatatlanságából kifolyólag.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80935) powerup2 válasza cszn (#80931) üzenetére


powerup2
addikt

Én magamnak kalibrálom :) van eszköz szoftver hozzá és itthon csak 3 oled van kalibrálva.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80936) bnorci71 válasza Vhiktor (#80926) üzenetére


bnorci71
addikt

Igen szakmailag ha a tévé tényleges tudására kíváncsi az ember, hogy a szabványból mit tud fontos a kalibrált összehasonlítás ezt nem is vitatom.
De pont nem szakmai szempontból meg az fontos mit tud a gyári beállítás és nekem melyik tetszik melyiken látok nekem szebb képet, több részletet stb.. Hisz azért nézem, hogy nekem tetszen :D
Persze a legtöbb usernek erre lehetősége sincs, hogy 2 tévét egymás mellett összehasonlítson főleg nem ekkora értékűeket.

Inkább csak arra akartam rámutatni, hogy a kalibrálatlan összehasonlításnak is van alapja.
De tény, fontos info, hogy milyen beállítások mellett, milyen anyaggal stb. történt a "teszt"

#80927 Balika911
Na ide akartam én is kilyukadni. :C
Röviden, legyen is mert a teszt környezet

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#80937) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#80917) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Már írtam, hogy ez nem egy "átlagosveszekegytévét" teszt volt. A tévék kalibrálva vannak. A Samsung sehol nincs a sony-tól, de mint írtam, majd írok róla. :)
A Sony tevéje nem azért kerül kétszer annyiba, mert Sony van vésve a homlokára, na jó azt is ki kell fizetni, de a Sony tévéje most az egyik a legjobb a világon, többször már nem írom le, mert ezeket más tesztoldalak is megírták már..
------------
#80926Vhiktor

Attól függetlenül, hogy ezek a tévék kalibrálva voltak, ez full bullshit kijelentés, mert 10-ből nyolc ember azt szeretné, ha kiemeli a dobozból és kap rögtön egy kicseszett jó képet, hát a sony tévéje, kb pont ezt tudja. A Samu-val elszórakozhatsz, ha van időd, de ezt csak akkor látni, hogy mekkora a különbség, ha egymás mellett vannak.

[ Szerkesztve ]

(#80938) #72042496 válasza Vhiktor (#80934) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt gondoltam, hogy már nincs köztük nagy szórás, a megpimpelt tesztpéldányok viszont föl se merültek bennem. Pedig jogos a kritika sajnos.

#80937 ΞΔGLΞ
Köszi, ez lényeges információ.

"10-ből nyolc ember azt szeretné, ha kiemeli a dobozból és kap rögtön egy kicseszett jó képet"

Hmm, prémium tévéknél talán. Azért nem tenném tűzbe a kezem, hogy szemre mégsem inkább a szaturáltabb képet találja a többség vonzóbbnak. Épp ezzel, ill. a Samsunggal kapcsolatban emlegették mostanában az AVS-en a Helmholtz-Kohlrausch jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#80939) bnorci71 válasza Vhiktor (#80934) üzenetére


bnorci71
addikt

ez pont hogy fals képet adna, mert sokszor van az hogy tesztekre "előre pimpelt" tv-t küldenek, így azon hiába jó a gyári kalibráció, ha megveszed a boltban és köze nincs hozzá.

Na ez viszont baj. Az autós újságírok is erre panaszkodnak nagyon régóta. Ráadásul fullos autókat kapnak nem a fapadot vagy a közepesen felszereltet amit a nagy többség megvásárol.
Ezen nem tudsz úgy segíteni ha alapra visszaállítod a tévét vagy ha van akkor fw-t frissítel. Vagy ilyenkor magába az elektronikába nyúl bele a forgalmazó amit te nem is veszel észre nem láthatod?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#80940) powerup2 válasza ΞΔGLΞ (#80937) üzenetére


powerup2
addikt

QD oled samsungok dobozból kivéve is elég jók akik kalibrálták ezt mondták. Hát de te is tudod vannak átlag userek és vannak akik kihoznák a legtöbbet a készülékekből.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80941) cszn válasza powerup2 (#80935) üzenetére


cszn
őstag

Végül én is magamnak csináltam, mert érdekelt is a téma. Hát, lehet mondani, hogy elég sokat tanultam közben! :D

(#80942) Vhiktor válasza ΞΔGLΞ (#80937) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pontosan mi a full bullshit kijelentés?

Az nem igaz, hogy a Samu nem jó gyárilag, semmivel sem rosszabb mint a Sony, ha a megfelelő képmód van kiválasztva (legalábbis az S95B).

Ha a gáyri kalibráció minőségénél tartunk akkor általános tapsztalat, hogy abban a Pana jár az élen. Amiket utbbi időben láttam panákat gyárilag deltaE 2 alatt volt minden eltérés. Sonynál ez 4 körül mozog.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80943) Vhiktor válasza bnorci71 (#80939) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mindig factory resettel indítok, de ha a gyárbán már eredetileg megpimpelték akkor factory reset után is pimpelt lesz, mert az a gyári értékeket állítja vissza.

Azért tegyük hozzá, hogy ez az országunkra nem igaz, de ha külfőldi tesztet nézel, ahol félmilliüs megtekintés vagy akár még több is van, na ott már belefuthat az ember ilyenbe.

És itt jegyezném meg, hogy ezért van az is, hogy külföldi nagy teszt oldalak tesztjeit összehsonlítva sokszor teljesne mást mutat ugynaaz a model gyári kalibrációja.

Úgy lenne értelme, ha legalább 10 különböző gyártásból kellene venni ugyanazt a modellt boltból, na abból már lehetne következtetni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80944) ΞΔGLΞ válasza Vhiktor (#80942) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az, hogy ez a kalibrálás, kb senkit nem érdekel, kivéve az olyan embereket, akik, mint mi is ide,. vagy hasonló fórumra írnak. Nekem Panasonic van és kalibrálás után lett 100%, dobozból kivéve nem ájultam el, de a Sony OLED-je dobozból kivéve is nagyon ott van most.

(#80945) Vhiktor válasza bnorci71 (#80936) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hisz azért nézem, hogy nekem tetszen :D

Teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80946) powerup2


powerup2
addikt

Lesz dts mi a fene [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80947) Vhiktor válasza ΞΔGLΞ (#80944) üzenetére


Vhiktor
veterán

Innen is látszik, hogy nagy a szórás minden tv gyári kalibrációja között.
Bár én Panaból még nem láttam nagyon rosszul kalibráltat gyárilag, legalábbis az utóbbi 3 év modelljeit figyelembe véve, mind deltaE 2 alatt volt, persze a megfelelő képmódban.

UI:
Pontosan melyik Sony ez?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80948) #72042496 válasza powerup2 (#80946) üzenetére


#72042496
törölt tag

Eldönthetnék már, mert nálam ez simán vízválasztó, hogy tavalyi vagy idei modell legyen. Vagy várok még tovább, abban már van rutinom. :)

(#80949) powerup2 válasza #72042496 (#80948) üzenetére


powerup2
addikt

Akinek van rendes hangrendszere most nem soundbarra gondolok az nagy ivben letojja hogy van dts vagy nincs, mert az erősitő tudja

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80950) #72042496 válasza powerup2 (#80949) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem van, de semmi kedvem továbbra is az erősítőn át vinni a videót. Van, hogy kb. mindent bekapcsol az erősítő csak a kiválasztott eszközt nem, és többször előfordul, hogy a CEC parancsok sem mennek át.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.