Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80401) Zsömica válasza vata666 (#80398) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Én a G2-t választottam - nem volt panellottóm - szép homogén.., szépek a színei; és van bőven fényerőm is ami HDR alatt szépen teljesít.., nem kellett tartanom a panel görbülettől, van DolbyVision - végre ki tudom használni a lejátszóm.., és eddig abszolút rendben teszi a dolgát - nem bántam meg hogy Samsung Qled után LG-re váltottam..!

(#80402) vata666 válasza Gicz (#80396) üzenetére


vata666
tag

Nekem is kiírta tegnap, hogy van, de nem történt semmi. Az előbb bekapcsolás után lettem figyelmes, hogy már 1420at ír. Amit egyik fórumtárs is megírt.... Megtörtént. Kérdezés nélkül frissült. Mondjuk lehet ha tegnap ranyomok és ..., akkor nem csinálja meg, de így megtörtént. Mondjuk én sem játszok. Így elvileg problémát nem fog okozni.

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80403) fireisti válasza primusadam88 (#80327) üzenetére


fireisti
csendes tag

Lehet,hogy a védőfóliát nem húztad le a képernyőről?!

(#80404) vata666 válasza Zsömica (#80401) üzenetére


vata666
tag

:C :R

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80405) Land


Land
veterán

Üdv!
A kicsit több mint 2 éves B9-emet elvitték és kaptam utalványt, melyet az MM-ben tudtam levásárolni. A hiba az volt, hogy keletkezett egy függőleges csík a panelem, melyen más színek voltak. Tehát panelhibás lett.
Vettem egy B23-at, melyen már 2x az alábbi hasonló jelenséget (nagyítva látható) láttam. Aztán eltűnt. Ez is kezd memakkanni? Szomorú hogy ezek a méregdrága tv-k ennyire megbízhatatlanok. Érdemes jelezni az LG-nek vagy várjam meg, míg egyszer csak fixen ott marad a hiba?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#80406) alaves válasza Land (#80405) üzenetére


alaves
addikt

Az OLED kijelzők hibái között viszonylag gyakori, a panel vezérlés és/vagy a kompenzáció és/vagy a pixeltisztítás általában javítani szokta. A 'nyers' csere kijelzőmön nálam is volt, 9 hónapja nem jött vissza. Mivel LG, ezért az ilyen hibát garancia időn kívül is akceptálják és ingyen cserélik a kijelzőt.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80407) wallace 234 válasza alaves (#80406) üzenetére


wallace 234
őstag

Mivel LG, ezért az ilyen hibát garancia időn kívül is akceptálják és ingyen cserélik a kijelzőt."
Pontositva a Garancia lejárat után 6. Hónapig fogadják be a hibát és cserélik a panelt.

(#80408) ΞΔGLΞ válasza vata666 (#80402) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én írtam, hogy frissülni fog. És nem tudsz ellene tenni semmit. Mindenkié frissülni fog egyszer, kivéve ha kitéped a falból a netet. A Samsung-ot nem érdekli, hogy te akarod a frissítést, vagy sem, de azért oda rakja az opciót, hogy ha nem akarod, akkor nem fog frissülni, ami annyit ér, mint halottnak a csók, illetve, hogy ezzel levédje magát.
Csak egyben lehet reménykedni ennél a cégnél, hogy a következő frissítéssel nem csesznek el semmit és direkt!

(#80409) salapp válasza Pro Koryak (#80397) üzenetére


salapp
addikt

Három Sony OLED-ünk a családban kezdettől fogva hibátlan.Igyekszem évente megírni, ha még mindig gondmentes lesz mindegyik, illetve a hibákat, javítások lefolyását is, ha lesznek.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80410) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Üdv!
Valahol olvastam talán de nem vagyok biztos benne, hogy LG C2 oleden PS5-nél játék képi beállításoknál talán HDR-ben kisebb válaszidő érhető el mint kikapcsolt HDR-nél? Lehet rosszul emlékszem valamire :R

(#80411) ΞΔGLΞ válasza wallace 234 (#80407) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ismerősöm 1 éve lejárt garanciás tévéjében is kicserélték a panelt, de mindjárt hozzáteszem, ez Németországban volt.

(#80412) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Skacok. Velemeny kellene. Philips 65 oled 806
kb alig futott 3 ev garival 540be megeri mediabol?

Gondolom ha megse jonne ve vmiert lasd fentebb h tul fekete vhol es tobbet kijapcsol mijt kene vagy a atineket nem sikerul beloni h ne legyen too much. Akkor is el tudom adni még jo aron gondolom.

?!

(#80413) Vhiktor válasza Hmmm1 (#80412) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pár márkánál garanciából kizáró tényező, ha üzletben ki volt állítva a TV.
Ennek érdemes utánajárni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80414) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#80411) üzenetére


wallace 234
őstag

Az korrekt! Itthon ezt mondta az Lg. De lehet itt is egyedileg dönthet másképp is. Egy biztos LG nagyon igyekszik védeni a nevét. Tudják, hogy nagyot lehetne bukni, ha sok panasz lenne. Ameddig az oled ilyen kategória biztos, hogy addig Lesz csere. Ha majd minden bokorban oled lesz, már nem lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#80415) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

3evet adnak ra azt mondjak. Nem volt kiallitva ez a 806os. Elvileg vmikor visszahoztak es raktarban allt. Alig volt benne uzemora. Most vicces a kiallitott 856os 525 ert van kint amibe van 2 ezer ora

Friss: na bazz. Egy het kulonbseggel beugrott 500 ala :C
annyiart csak nem rossz? Egy hete 540
volt. Es bent rohadt a raktarba. Philipset nem nagyon myomatjak erre. Arkados MMben ott volt Philips promoter pl. A 807 es modell ott 700 folott
van még:/ Annyival csak nem jobb. Sony se rossz az is majd 800. Most ez ugy belefer. Annyit nem adnek erte.

[ Szerkesztve ]

(#80416) ricsip válasza ZPKing (#80384) üzenetére


ricsip
addikt

C1-en is ilyen szar a DLNA-kezelés. Akkor megnyugodtam, hogy C2-n se voltak képesek kijavítani azóta sem. Gondolom túl sok a film a library-ben, és ez megfekszi a gyomrát. Nekem átlag 3-4 perc szokott lenni, mire egy filmet el tudok indítani DLNA szerverről. Amíg a könyvtárakban tallózok (alkönyvtár nézetben szoktam barangolni, mert kategorizalva vannak, nem csak behányva minden egy helyre), addig még csak-csak lehet haladni a listában. De amikor a konkrét film könyvtárába lépek be, ott a listázás már 3-4 perc után kb. mindig timeout-ra fut. Ezt onnan látod, hogy a pörgő-forgó lófasz egyszercsak eltűnik, és üres könyvtárat mutat. Ilyenkor vissza kell lépni 1 szintet a szülő-könytárába. Ha azt sikerül megint betöltenie, utána ismét belépve ugyanabba a könyvtárba már 2-3 másodperc után képes megjeleníteniba fájlok listáját, és ott már elindul azonnal a lejátszás.
Na ez ìgy elmondva kb 5 perc időt jelent a lejátszás elindításáig. Hát van hogy este kb. ennyi kell ahhoz h. kikapcsolom az egészet a fenébe, és lefekszek aludni. :U

[ Szerkesztve ]

-

(#80417) anrab válasza Hmmm1 (#80415) üzenetére


anrab
addikt

Már csapok is rá!

(#80418) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

460ert allok epp sorba vele a garihoz :)
otthon videora veszem, elvileg patika, amikor lattam az volt. 50 ora korul lehet benne.

(#80419) alaves válasza ricsip (#80416) üzenetére


alaves
addikt

C1 (DLNA) - serviio: mappákban lévő filmek száma jelenleg (mkv): 334, 248, 804, 712
Pár pillanat alatt betölti és indítható. Esetleg próbáld több könyvtárba (nem alkönyvtárakba) rendezni a filmeket, de lehet valami más gond van nálad az elérési láncban.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80420) Lackooo84 válasza ΞΔGLΞ (#80408) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A CX-emen elég régi fw van a root miatt, és elég morcos lennék, ha magától frissítene... :) Szóval ez nem minden tvre igaz. Appok sem frissülnek/szűnnek meg maguktól, mint a samsungon a twitch, mert ha időnként véletlenül vmi appot akarok indítani akkor írja ki, hogy frissítsem előtte.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#80421) ΞΔGLΞ válasza Lackooo84 (#80420) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Samsung-ról volt szó, nem LG-ről. :)
Mármint, hogy a samu előbb, vagy utóbb frissülni fog a tiltás ellenére is.

[ Szerkesztve ]

(#80422) Lujo123 válasza ΞΔGLΞ (#80421) üzenetére


Lujo123
junior tag

Ha security patcheket gyártanának ilyen bőszen és az lenne kötelező akkor még érthető lenne, de szerintem abban nem nagyon aktívak, gondolom egyik gyártó sem. De ahogy olvasgatok külföldi oldalakon is ezek mindig elcsesznek valamit. Ha jobban belegondolok egy jó képminőségű buta tv lenne az ideális, arra meg azt kötők amit akarok pl Apple tv

(#80423) NoMagix válasza Lujo123 (#80422) üzenetére


NoMagix
addikt

Na éppen ezért én nem adtam netet a CX-nek amióta megvettem, kb. olyan mint egy butat tv.
A mostani szofver jó, aránylag pattogósan teszi a dolgát, egy Xbox és egy droidos letöltős lejátszó van rajta. :)

(#80424) Lackooo84 válasza NoMagix (#80423) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Annak adhatsz, az csak kérdezget minden bekapcsoláskor, nyomsz egy nemet és kész. Az magától sosem fog frissíteni.... Ja, és azt hozzáteszem, hogy gyári fw-vel jó pár dolgot nem tudott a tv még valamint a kép is fakóbb volt.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#80425) NoMagix válasza Lackooo84 (#80424) üzenetére


NoMagix
addikt

Nem teljesen gyári a szoftvere, 3 hónaposan vettem és utána egy frissítése volt amikor hazahoztam.
Nekünk a képével szerencsére semmi bajunk.

(#80426) b. válasza Hmmm1 (#80412) üzenetére


b.
félisten

Annyiért simán egéri ha biztosan nem volt kiálított darab. Szervízmenüben meg tudod nézni ,mennyit futott.
jah látom közben elhoztad . 460 ? :Y

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80427) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Jaja. Irom majd a uzemorat. Egyelore a meretet szokom ohh shiit. Meglatjuk. Alacsonyabban is van, mint a masik tv. Az magasabban volt, de ez a meret mar ahhoz lett volna sok, ugyhogy majd anketto kozt lenne a jo, ahhoz kell masik tv allvany. Igy szerintme optikailg megnagyobbnak tunik h kicsit lefele kell nezni! 40 centi magas asztalra kerult.

Film modban amugy kb mindent kikapcsolva latok. Holnap nekiallok kalibralni. Tv adas is eddig filmodban jön be leginkabb. Ott nincs ugy tulhuzva a szin.

Majd feljutatom a netet a jo bealkitasokhoz/de ha van otlet irjatok. Gondolom van aki egyeni preferencia/van ami meg ugy jo es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#80428) ricsip válasza Lackooo84 (#80424) üzenetére


ricsip
addikt

egyszer nyomod félre a nem helyett igen-re, oszt szopó....Ez workaround, ráadásul rendszeresen alkalmazandó, nem pedig megoldás, amit ráadásul csak egyszer kellene alkalmazni.

WP8-on én is fél évig nyomogattam a cancel-t WM10 upgrade-re minden alkalommal amikor kérdezte. Aztán egyszer véletlenül az igenre nyomtam, onnantól nem volt visszakozás és szétbarmolta a telefonomat az upgrade. Lehetett utána factory resetelni és rollback a régi WP8-ra, minden korábbi dolog meg ment a levesbe a telefonon.

-

(#80429) Hmmm1 válasza b. (#80426) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Oled Doh: 52 hours :)
Oled offrs time: 1 hours 56 min

(#80430) b. válasza Hmmm1 (#80429) üzenetére


b.
félisten

Kiemelkedően Jó vétel volt. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80431) fireisti


fireisti
csendes tag

Sziasztok!
LG 65" C21LA Oled-panelkezelés menüben ha a legjobb "védelmi" beállításokat szertném alkalmazni,akkor a:
-Képernyő mozgatás-BE
-Logó fényerejének beállítása- Alacsony(vagy Magas értékre?) Konkrétan a csökkentés mértékére utal vagy a logó valós fényére?
-Kezelési képbeállítások-Ki (ha bekapcsolom,pl Szemkímélőre,akkor az Oled panelkezelés nem aktív...!
A paneltisztítást milyen gyakran érdemes futtatni?
A készülék vadi új kb. 20-25 óra van bent :B
Köszi a válaszokat! Bocsi ha láma a kérdések megfogalmazása,de sztem a profik értik!

(#80432) Lackooo84 válasza ricsip (#80428) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem, mert akkor csak letölti, még nem telepíti, és ha letöltötte is megszakítható/törölhető.

The Truth is out there...

(#80433) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Philips Oled806-nál- fogadnék mindennemű segítséget, ami a beállításokat illeti.
Alap módok közt sokat váltogattam, egyik se volt tökéletes pl PS5 játéknál (Red Dead 2, Warzone 1, amit eddig néztem). Tudom a Filmmaker elég jó (filmezni nem filmztem még rajta) - azt nagyjaból tudom, hogy érdemes mindent kikapcsolni, film makerben ezek ki is vannak lővel, azért is tetszett jobban.

PS5-n, HDR bekapcsolva (visszakapcsolva). de itt pl annyira az se tetszik, hogy sokkal sötétebb az egész dashboard, a konzol menüje már. az egész kezelőfelület. Illetve - a Színtrtományt Automatikus (RGB) rakja. Vna korlátozott és teljes beállítás. Ez is idegesít. Nem oled tv-nél a korlátozottan jobb volt a kép. De mintha ez is a YcR...mittudomén mit támogatná 4k HDR alatt. (A PS5 HDR kalibrálását lehet elcseszni még, az fel is jött, ott mi a jó? - hallottam olyat, hogy nem szabad hallgatni a szövegre, amit ott ki ír, hogy barely visible stb)

Red Dead 2 gameplaynél azért nem voltam elégedett: d valahol tú sötét vagy engyhangúbb volt a kép. A színekben nem volt akkora kontraszt (emiatt a vivid érzés hiánya kicsit) Film maker mód jatekhoz sötét, Játék módban is rá tud férni még némi fényerő - ami ott frusztrált és kijött, Red Deadnél, hogy szakadt a kép Vsync befigyelt - szakadt a mozgás, mikor pl a karakterrel megindulsz. Na mindegy..úgyhogy érdekes:

elméletileg jól kéne tudnia HDR-t, maga a tv is elvikeben profin kezeli, a forrás, Red Dead-ben nem vagyok biztos. De basszus, komolyan, HDR nélkül 2018as 4k uhd tv-n, kis túlzással szebb volt a grafika. Red Deadnél nagyon kellene a kontraszt, h ne mosodjon egybe a táj színei stb. (Éjszaka persze pazar volt, a feketén behalsz: d

SDR tv adás, RTL 1080pbe jött, nem rossz, ott is talán a Filmmaker módnál voltak jók a színek.

(#80434) Ronam válasza Hmmm1 (#80433) üzenetére


Ronam
addikt

Szerintem pont rossz játékkal próbáltad, én úgy tudom hogy az RDR2-ben bugos a HDR..

(#80435) b. válasza Hmmm1 (#80433) üzenetére


b.
félisten

írtam privit

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80436) so_ha


so_ha
senior tag

A 10. évfordulóra megújuló LG OLED TV G3 szériája mikrolencsékkel.
"+20% plusz fényességet jelent egy OLED.EX paneles LG G2 szériájú készülékhez képest"
Úgy tűnik, hogy visszajön a wallpaper M3 néven (77", 83", 97"), de mikrolencsék nélkül.

(#80437) Tyrone89 válasza so_ha (#80436) üzenetére


Tyrone89
tag

Érdekes, mert pont a napokban olvastam valahol hogy késik a mikrolencsékkel felvértezett oled az LG-től. Ha igaz és jól olvastam, elvileg 2024ben kell rá számítani majd.

(#80438) Vhiktor válasza Hmmm1 (#80433) üzenetére


Vhiktor
veterán

PS5 beállítása:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80439) powerup2 válasza so_ha (#80436) üzenetére


powerup2
addikt

Minden évbe irják ezt a 10-20%-ot és kb érdemben ennyit nem lépnek előre. Majd elhiszem ha látok pontos mérést róla....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80440) Vhiktor válasza powerup2 (#80439) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szívemből szóltál.
az meg nem erény, hogy nézhtetlen kép mellett tudják csak esetleg emgközeletíni azt a nit értéket amivel reklámozzák.
Mindne évben be van ígérve kb 20%, már lassan 2000 nitnél járnánk :D

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80441) powerup2 válasza Vhiktor (#80440) üzenetére


powerup2
addikt

Igazából nem sok minden változik évről évre max a beégést csökkentik ami tényleg jó. De ahogy beharangozzák ezeket és mikor mérésre kerül a sor nem látunk nagy előrelépést ez nagyon szomorú. Lehet jövőre a samsung kitalál valami újat az oled panellal aztán ők majd produkálnak 1500 nitet. Csak lenne a samsungnál dolby vision.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80442) #72042496 válasza powerup2 (#80441) üzenetére


#72042496
törölt tag

Eladják a panelt a Sony-nak is, náluk van DV. De jövőre több más gyártó is képbe jöhet, pl. Philips vagy Panasonic. (Bár lenne náluk négy fullos HDMI 2.1 is, vagy legalább kettő és egy eARC port.)

[ Szerkesztve ]

(#80443) powerup2 válasza #72042496 (#80442) üzenetére


powerup2
addikt

Tisztába vagyok vele

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80444) so_ha válasza powerup2 (#80439) üzenetére


so_ha
senior tag

Azért van némi fejlődés:

(#80445) bigdigit


bigdigit
addikt

Hova az a nagy fényerő? Én így is levettem mert kiég a retinám. Nappal még úgy ahogy oké de este sötét szobában főleg ha olyan filmet nézek ami eleve sötét és világít pár fényforrás rohadtul rossz nézni. KB olyan érzés mintha néznék valamit de hátulról egy autó reflektorozna a képembe. Mióta felkapott lett ez a dolog direkt mindent ellenfénybe vesznek fel. A 3D az legalább tényleg nyújtott valamit kár érte.

A régi led tv idején nem világított ennyire a szobám se.
Egy darabig ma eltartott mire rájöttem hogy megy a 120hz game az S95B-én.

(#80446) powerup2 válasza so_ha (#80444) üzenetére


powerup2
addikt

itt igy igen de minden évbe leirják a 20-30% növekedést és ezek elmaradnak. Már rég 1000 nitt felett kéne lenni. Sőt amin kéne dolgozni a jobb szin lefedettség. És a másik a szinek csúcsfénye amibe pl a qd-oled előrelépés a sima oledhez képpest.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80447) Lackooo84 válasza bigdigit (#80445) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Detto... 15 sdr, 30 hdr, oszt' puszi. :DDD

The Truth is out there...

(#80448) so_ha válasza bigdigit (#80445) üzenetére


so_ha
senior tag

"Hova az a nagy fényerő?"
Ha ugyan akkora, vagy kevesebb energiával állít elő a tv nagyobb fényerőt, akkor annak a működése energiahatékonyabb. => A cikkből idézet: "A magasabb fényesség javuló energiahatékonysággal is jár, ami alacsonyabb energiafogyasztást eredményezhet."

(#80449) allein


allein
addikt

Sziasztok. Nálam a nappaliban van egy C2 LG, éppen azzal kínlódok egyik pillanatról a másikra elment a hang. Ez már legalább az 5-ik alkalom augusztus óta. Tv-ről váltottam YT-ra, nuku hang, vissza a tv adásra, nuku hang. Hagytam is a faxba 🤣 még jó, hogy a hálóban van egy E9 🤓 Szerintetek ez normális jelenség? Mindenáron nem szeretnék gyári visszaállítást csinálni, elvész minden beállítás amit korábban műszeres kalibrálással végeztek (természetesen, el vannak mentve ezek a beálítások)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#80450) alaves válasza allein (#80449) üzenetére


alaves
addikt

Kihúzni a konnektorból min. 2 percre, ha esetleg nem próbáltad még.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.