Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) bigdigit válasza Vhiktor (#80100) üzenetére


bigdigit
addikt

Még csak most kapcsolódik be a témába. Egy DV netflix esetén akkor nincs a samun HDR vagy mi történik?

(#80102) Yodamest válasza bigdigit (#80096) üzenetére


Yodamest
addikt

DV - én is sokáig abban voltam, hogy fú hát ez nagy érvágás és emiatt felejtő a samu, de a valóság az, hogy olyan képminősége van mintha minden mindig DV-ben lenne... Illetve összehasonlító videókat is néztem azóta és totál nincs jelentősége a sima HDR-hez képest.... túl van reagálva az egész, de ugyan ez a HDR10+ is csak az nincs túlreagálva. :DDD
Szóval: TV hardveres képminőség > DV képesség

A tizen meg hát olyan amilyen, alap dolgokra tökéletesen használható, én rendeltem pl. a tv-hez egy apple tv-t és ezzel aprobléma le is tudva. (infuse saját lejátszó miatt mindenképp hasznos plexxel használva)

(#80103) Csandi válasza bigdigit (#80101) üzenetére


Csandi
őstag

Olyankor sima HDR van samun

(#80104) bigdigit válasza Yodamest (#80102) üzenetére


bigdigit
addikt

Én Himedia lejátszót használok jelenleg filmekre ami lehet szintén nem tudja a DV-t.A kérdés még mindig annyi ha a egy virágboltos DV filmet néznék rajta akkor sima HDR-ben fogja megjeleníteni vagy továbbra is vadásznom kell a HDR filmeket?
Mondjuk pont a lejátszórol indított filmeknél nincs jelentősége mert van ilyen meg olyan formátumban is.Ezért is írtam pl a netflixet mert ott DV alap.

(#80105) Zsömica válasza Vhiktor (#80100) üzenetére


Zsömica
aktív tag

;)

(#80106) Yodamest válasza bigdigit (#80104) üzenetére


Yodamest
addikt

HDR-ben fogja lejátszani a DV-t és konkrétan semmi különbség nem lesz köztük, mert annyira szép a HDR rajta. Tehát úgy kell elképzelni, hogy a C2 lehet tud DV-t, de mégis az S95B-n a "sima" HDR is szebb lesz annál, szimplán a hardveres tudása miatt, amit semmilyen szoftveres licensszel meg magiccal nem lehet kompenzálni.

(#80107) ribarszki válasza Yodamest (#80102) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezt írtam a fórumra július 22-én, amikor LG Oledet és Samu S95-öt hasonlítottam össze itthon, sötét szobában. Netflix és HBO tartalommal. Egészen konkrétan egymás mellett volt a két tévé, és egyszerre indítottam a jeleneteket. Ugye az LG DV-ben futott, az S95 HDR-ben.

"A másik érdekesség a DolbyVision hiánya. Direkt belenéztem 15-20 DV filmbe Netflixen és HBO Maxon. A DV és a HDR képi világa a két tv-n 99%-ban kopp ugyan az volt. Streaming szinten egészen biztos, hogy nem mondod meg melyik DV és melyik HDR. 1-1 jelentben előfordult, hogy világosabb, szebb volt az arc túnusa DV módban, de a következő jelenetnél pedig a HDR volt természetesebb. Nekem ez teljesen 50-50."

Ugyan erre jutottam amire te is. Bár még mindig nehezen hiszik el nekem.. :U

[ Szerkesztve ]

(#80108) ricsip válasza Yodamest (#80106) üzenetére


ricsip
addikt

Nem streaming 10-15MBps filmeknél fog előjönni.
Hanem pl. Apokalipszis Most, 4k UHD lemezes kiadás. Utolsó jelenet, mikor Martin Sheen kinyírta Marlon Brando-t, és jön ki a templomból. Sötét éjszakai jelenet. Dolby Vision kikapcsolva, csak HDR10 módban: koromsötét, black crush, szinte alig látszik valami ahogy kijön a templom bejáratán, ahol már várják a bennszülöttek, azokat is alig lehet kivenni a képen. Kb csak sejteni lehet mi történik. Dolby Vision bekapcsolva ugyanaz a jelenet: teljesen tisztán kivehetők az árnyékok, Sheem is, a bennszülöttek is, a templom fala is, nem kell vakoskodni.

A dolby vision-t pusztán a fényerősség variálására találtak ki (azaz magától csinálja, nem neked kell jelenetenként világosítani sötétíteni). Hogy egy sötét jelenet jól láthatósága miatt ne kelljen az összes többi világosabb jelenetnél a fekete helyett szürkét bámulni. Nyilván akkor van értelme, ha össze tudod hasonlítani egy DV képes eszközön a ki- és a bekapcsolt állapotot. Meg persze kell hozzá olyan néznivaló, ahol jól megcsinálták a HDR10 anyag DV-sítését. Igen, 1000-ből 999 ember nyilván HDR10 módban is végignézné a filmet vidáman úgy, h. még áradozna is róla mekkora szuper a képminőség. De az ember azért veszi a drága oled tv-t, meg a DV-s filmeket, hogy az ilyen extrákat is megkapja. Lehet élni nélküle, hogyne!
Embere válogatja, h. ki mennyire látja meg a különbséget. De kerekperec azt mondani h. semmit nem számít, azért az butaság.

[ Szerkesztve ]

-

(#80109) Tyrone89 válasza ribarszki (#80107) üzenetére


Tyrone89
tag

Az is nyilvánvaló hogy a streaming féle Dolby Vision nem tartalmaz enhancement layert, ami ugye jobb színátmeneteket jelentene, de én is azt mondom hogy egy DV(akár van javító réteg benne akár nincs) egymás után nézve szinte lehetetlen megmondani, hogy most épp DV vagy HDR verziót nézek. Ahogy írtad is, egymás mellett látni talán különbséget, de nem ég és föld..sőt inkább alig észrevehető. Szóval ha valaki "csak" HDR-ben látja a filmet, ne vágjon eret..úgy is az emberi szem a limitáció hogy látjuk e különbséget. Nekem LG 65C9 van ami még lejátssza a dual layer DV filmeket, de meg nem mondanám szemre hogy az jobb mint a "csak" HDR sávot és RPU-t tartalmazó single layer DV

(#80110) Farkassacred válasza Gicz (#80086) üzenetére


Farkassacred
őstag

Pc-re nem igazán alkalmas a samsung oled tévéje úgy hallottam. A pixelek máshogy helyeszkednek el, más rendszerben, mint az lg paneleknél.

(#80111) krx21 válasza ribarszki (#80071) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez hol derült ki???

(#80112) Hauserjoci


Hauserjoci
csendes tag

Sziasztok. Lg oled c1em van, nem találtam erről semmit, így rákérdezek. Az miért van, hogy ami nem hdr vagy dolbys tartalom, ott a fekete ugyanúgy szürke, mint bármelyik másik nem oled tv-n nézném? Hdr-nél, pcnél nincs gond, ott jó a kép, de pl sima tv adásoknál, youtube videóknál, telefon tükrözésnél még rosszabb a fekete, mintha valami gagyi lcd tv-n nézném. :F

(#80113) Celtis válasza Hauserjoci (#80112) üzenetére


Celtis
veterán

Valószínűelg azért mert feltekerted a "Képernyő-fényerőt" Állítsd vissza 50-re.

(#80114) anrab válasza Celtis (#80113) üzenetére


anrab
addikt

+1

(#80115) ribarszki válasza krx21 (#80111) üzenetére


ribarszki
őstag

A több ezer órát futott paneleknél..? :U

[ Szerkesztve ]

(#80116) Gicz


Gicz
addikt

Voltam az MM-ben, a tukrozodes mentes bevonat szerintem jobb az LG-n, a samu panelje brutal hajlott volt, de gondolom a bolti ide oda rakodás benne lehet a dologban. Konkrétan 5 percenként változik melyiket szeretném megrendelni. :O

(#80117) Zsömica válasza Gicz (#80116) üzenetére


Zsömica
aktív tag

G2-vel szemeztél már..?

(#80118) Gicz válasza Zsömica (#80117) üzenetére


Gicz
addikt

Az ugy tudom ugyan az mint a c2csak nagyobb fényerővel. Nekem a sötétben filmnézés a prio. HDR nélkül.

(#80119) bigdigit


bigdigit
addikt

Elmentem emagba...megnéztem..leültem...20havi 0%THM--re megvettem a 65 S95-öt. Csak nem tudtam elhozni. :W Most várhatok pár napot.

(#80120) anrab válasza Gicz (#80116) üzenetére


anrab
addikt

Ne vergődjél már! Vedd az olcsóbbat. Akár tavaly előttit is ha kapsz. Neked nincs jelentősége hogy melyik mit tud. A 100 nitet meg mindegyik hozza.

(#80121) ricsip válasza Celtis (#80113) üzenetére


ricsip
addikt

vagy a képbeállitásoknál fenyero \ "feketeszint" lett átállítva, játszani kell vele

-

(#80122) ribarszki válasza bigdigit (#80119) üzenetére


ribarszki
őstag

Ilyen infláció mellett a 20havi 0%thm elég jó deal..

(#80123) ricsip válasza ribarszki (#80122) üzenetére


ricsip
addikt

azt a 0% thm-est is azoknak adják meg, akik amúgy is ki tudnák fizetni a teljes árat ott helyben.

Egyszer akartam mm-ban 0%-osra venni egy TV-t, mert úgy voltam vele miért ne. Rá is kérdeztem, hát pont beszoptam mert 2 napig élt még az akció, nekem meg még 2hét volt hátra a próbaidőmből. Az mm-ben oda lerakott hitelügyintézős tyúkot pont nem érdekelte, h. 1 havimból kifizetem a teljes árát 2x. Mondtam akkor basszátok meg, és nem vettem meg.

-

(#80124) Andy975 válasza ricsip (#80123) üzenetére


Andy975
csendes tag

Vodafone előfizetés nincs a családban?
Náluk például a 65S95 az emag 750 ezres árával ellentétben "csak" 650 ezer és ott is van 21 havi ingyen hitel. Még a Telekom is 730 ezerért adja a Samsung OLED-et.

Mivel nekem nagy a 65-ös, így 55S95-öt vettem 410 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#80125) a.sebi válasza ribarszki (#80122) üzenetére


a.sebi
őstag

Én is kitudtam volna egyben fizetni . De pont e miatt vettem részletre euronicsben . Igaz 10 havira . Sose tettem ilyet de most különösen jó ajánlat .

[ Szerkesztve ]

(#80126) contaxg válasza a.sebi (#80125) üzenetére


contaxg
veterán

A budakalászi Euronicsban is volt 0%-os akció pár hete, visszavonásig. Nem tudom, hogy tart-e még ez az akció de a hitelügyintéző megadta a számát, ha esetleg valakit érdekel

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#80127) bigdigit válasza ricsip (#80123) üzenetére


bigdigit
addikt

Ez a 20 havi 0%THM is csak karácsonyig van Samsungra.A többire 10 havi.Lehet nem is lesz többet ilyen már.

(#80128) HWSW válasza ribarszki (#80122) üzenetére


HWSW
tag

Ezen én is agyaltam, csak a G2-vel az lg.hu-ról. De ott meg van egy masszív 100e huffos felár más boltokhoz képest, bár az S95-nél is van 70e felár a samsung.hu-hoz képest. Onnan még 1 hete el lehetett volna hozni 610-ért is, de ugye lelőtték a kuponhalmozást.

[ Szerkesztve ]

(#80129) Gicz


Gicz
addikt

Vége a vergődésnek, megrendeltem a samut. Az is benne van, hogy sok eve LG-t nézek, kíváncsi vagyok a másik oldalra is :) majd meglatjuk mennyire kapok görbe panelt XD

(#80130) krx21 válasza ribarszki (#80115) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem még nagyon korai, beégéssel kapcsolatban nyilatkozni egy olyan modellről, amelynek 1. generációja is csak pár hónapja van a piacon… De meglátjuk, én mindenképpen szurkolok, hogy jó legyen ezen a területen is… :K

(#80131) a.sebi válasza Gicz (#80129) üzenetére


a.sebi
őstag

Megse nézd . Tök mindegy . Imádni fogod !

(#80132) Pro Koryak válasza Gicz (#80129) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Arról tudsz, hogy a Samun a bevonat miatt ha világos van, beszürkül a fekete, olyan lcd szintű lesz?
Nem tudom normál otthoni használat mellett mennyire látszik. :F

(#80133) Csandi válasza Gicz (#80118) üzenetére


Csandi
őstag

Heatsink is van a G2 ben

(#80134) Gicz válasza Pro Koryak (#80132) üzenetére


Gicz
addikt

Igen, MM-ben látszott a neonok alatt is. Igazából ez a barátnőmet zavarja max majd, ő szokott inkább netflixezni világosban. :D filmezéshez be szoktunk sötétíteni, vagy eleve este nézzük.

btw most nézem van valami telós kalibrálós cucc, gondolom gimmick kategória. Vagy érdemes vele foglalkozni?

(#80135) Celtis válasza Gicz (#80134) üzenetére


Celtis
veterán

Az egy vicc.

(#80136) ribarszki válasza Pro Koryak (#80132) üzenetére


ribarszki
őstag

Semennyire.

(#80137) Gicz válasza Celtis (#80135) üzenetére


Gicz
addikt

Dekár. Lehetett volna jól is csinálni gondolom ha akarják.

(#80138) alaves válasza Gicz (#80134) üzenetére


alaves
addikt

Eszement tervezés: környezeti fényerő növekedésre - válasz - fekete szint emelés :F
A fekete közeli megjelenítéssel már a C1-nél sincs probléma, nemhogy a C2-nél. Azért érdekes lehet, hogy HDR tesztvideóban a 0,0005 cd/m2-es négyzet vajon látszik-e az S95B-n? ...mert a C1-en igen...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80139) Gicz válasza alaves (#80138) üzenetére


Gicz
addikt

Minden ilyen eco meg automata kornyezeti fény cucc ugyis off lesz azonnal, meg interpolacio stb.

(#80140) Vhiktor válasza bigdigit (#80101) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDR-ben játsza le

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80141) alaves válasza Gicz (#80139) üzenetére


alaves
addikt

Ha egy algoritmus okozza, akkor igen, de ha egy funkciós réteg okozza, akkor nem. Remélhetőleg nem fogod látni a pixelstruktúrából eredő kontúroknál lévő anomáliát (bár az csak közelről látszik).
Maximum visszaküldöd és rendelsz egy C2/G2/807-t.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80142) ribarszki válasza alaves (#80141) üzenetére


ribarszki
őstag

Te ezzel a problémával, mármint az elszürküléssel élőben találkoztál, tapasztaltad? :U

[ Szerkesztve ]

(#80143) ΞΔGLΞ válasza a.sebi (#80066) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem nekik ez a TV most fontos a samsungnak , nem hiszem , hogy szemétkednének .

"Szerintem" -re nem lehet kijelenteni semmit.
Ha egy 3 milliós tévét telibesz...nak, akkor az 500-700 ezer forintos tévéjük miért lenne fontosabb?

(#80144) salapp válasza ΞΔGLΞ (#80143) üzenetére


salapp
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80145) a.sebi válasza ΞΔGLΞ (#80143) üzenetére


a.sebi
őstag

Nem olvastunk support hozzáállásról negativ tapasztalatot a samu új oled tv-vel kapcsolatban .
Csak azt veszem észre hogy mindenki elolvad mert az LG kicseréli a hibás paneleket . Itt olvastam ezt a kifejezést ,, panellottó,, . Az jobb volna ?
Kapsz egy 700 ezres LG tvt és az az első dolga az embernek hogy megnézed , hogy jó e ? Ha szar cseréli az LG ? Én ettől nem esek hasra .
Szerintem túl misztifikáljuk itt a dolgokat .
Ekkora gyártóknál minimális a hiba , ha meg az van biztosan lehet érdeket évényesíteni .
Mondjuk én nem is keresem nagyítóval a hibákat , ha valami feltűnik azt jelezni fogom . Pici kanyar van az én TV mben is csak bevettem rá egy leszarom tablettát mert használat közben nem zavar . :R

[ Szerkesztve ]

(#80146) b. válasza a.sebi (#80145) üzenetére


b.
félisten

Ilyen garanciális szempontból talán a Philips a legkiegyensúlyozottabb. Szervíz Kft. ( mint LG-nek) Hozza viszi a tv-t ingyen, szervízbe cserélnek panelt de a panel amit használnak LG-től már jobb minőségű, , kevesebb eséllyel cserélni való,de vannak már kikötéseik nem annyira egyértelmű náluk a csere , mint LG-nél, akik szinte 100% hogy megoldják.
Samsungról én eddig szinte csak rossz véleményt olvastam, de nem ismerem őket., lehet vannak elégedettek akik nem írnak be fórumra mert minek .
Párom S20 -2 hónapos- telóját nem akarták megjavítani azt tudom anno,( kifagyott állandóan) azt mondták( 30 nap szervíz után)hogy beázott, alaplapcsere.
pedig úgy vigyáz a cuccaira minta hímestojásra.
Soha nem érte víz, tokban volt első perctől kezdve. Még 10 éves telefonja is megvannak a fiókban gyönyörű állapotban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80147) Gabor970 válasza Andy975 (#80124) üzenetére


Gabor970
addikt

jelen inflációs környezetben -amennyiben emiatt nem drágább a TV- nem 0%-os részletre megvenni, gyakorlatilag pénzkidobás.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#80148) ΞΔGLΞ válasza a.sebi (#80145) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt írtam erről, 2 napja beszéltem vele, azóta a srác beperelte őket.
[link]
Hozzáteszem, ez is csak Magyarországon lehetséges, mert Németországban (ahol laktam) és jelenleg Spanyolországban (ahol lakom, főleg itt) kb villás reggelivel rohannak ki a gyártók, illetve a szervizesek, hogy megoldják a problémát és azonnal. Már írtam, hogy jelenleg Magyarországon vagyok a sok rokon miatt és a december mindig ilyen, de kérdezem én, hogy mi a f...sz történik ebben az országban?

Itt nem látok egy boldog embert, kb azt látom, hogy mindenki annak örül, ha a másiknak szarabb. A múltkori benzin mizériával megmondtam a páromnak és a lányomnak, hogy elgondolkoztam rajta, hogy többet nem teszem ebbe az országnak nevezett izébe a lábamat.
Porszáraz volt már tartályom mire végre egy elcseszett kis faluban tudtam tankolni és az én autóm 20 liter eszik minimum. És nem azért, mert valami régi lerobbant gagyi lenne.
Egyszerűen itt én is depressziós leszek már a többi emberrel együtt. A nép meg eltűr mindent.
Ok mindegy is, mert ez már nem ide tartozik.
A samsung oled tévéje legutóbb egy akció keretében 999 euró volt az egyik műszaki üzletben.

De ott egy átlagfizetés 3000-4000 euró...(Martorell, ahol lakom)

(#80149) alaves válasza ribarszki (#80142) üzenetére


alaves
addikt

Boltban (erős fény) néztem sokáig, hogy mi lehet ez a jelenség, inkább akkor látszott, ha nem merőlegesen néztem. Egyébként nem biztos hogy zavaró, körülményektől függ. Akkor látszik inkább, ha van mellette összehasonlítási alap (többi WOLED).
Ha lesz jövőre pl. 808-as QD-OLED kb. S95B (vagy utódja) áron, akkor talán kiderül és akkor nem kötelező Samsungot venni (Sony az ugye másik árkategória).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80150) Gicz válasza ΞΔGLΞ (#80148) üzenetére


Gicz
addikt

Na hát ezért szeretnék én is kiköltözni bárhova máshova... A munkámért külföldön 3x ennyi pénzt is kapnék, még drága külföldi albérlettel is megéri bőven. Most szerzek ebben a munkakörben pár év tapasztalatot (van mögöttem 6-7 év mobil cellatarvezés, 1 év core network, most fél éve optimalizáló vagyok, ebben is lesz 2-3 év az egy elég jó átfogó tudás lesz) Aztán lelépés.

BTW, megrendeltem az s95-öt, pénteken megjön, megnézem milyen, ha nem jön be, zavaró a kikapcsolhatatlan túlélesítés, vagy nappal nagyon zavaró, hogy hiányzik a fekete polarizáló réteg C2-höz képest, akkor élek majd az elállással, és rendelek egy C2-t. Bár arra is gondoltam, hogy rendelek most egy C2-t is és egyszerre megnézem őket, és az egyiktől elállok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.