Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81401) Gábor 123 válasza Celtis (#81394) üzenetére


Gábor 123
csendes tag

A panelon a kijelzőt érted? Vagy melyik panelre?

Olyat is halottam, hogy OLED esetén, ha törés van, akkor nem fog többé képet adni. Ez igaz lehet?

(#81402) Gábor 123 válasza ΞΔGLΞ (#81393) üzenetére


Gábor 123
csendes tag

Szia. Tényleg nem nagy törés. Lehet zavaró sem lenne, ha adna képet. A linket megnézem. Köszönöm.

(#81403) ΞΔGLΞ válasza Gábor 123 (#81401) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, arra értette és valószínűleg ez történt, sőt biztos, hogy a látható kis sérülés ellenére a kijelzőnek ez nagy pofon volt...
De ezt csak szerelő, szerviz tudja biztosan megmondani, mert biztos bekapcsolt valami védelem az ütés hatására és ezért villog 5x a pirosan a led.
Nem próbáltál valamelyiket azokból a megoldásokból, amit tegnap küldtem linkben?
A factory reset-et meglehet csinálni, és az összes kábelt ellenőrizni kell, nincs- e törés rajta, főleg a HDMI kábeleket, a többihez szakember kell, szóval az FR-t én megcsinálnám, pár perc az egész.
Ha megjelenik a Sony logó, akkor működik a nyilván a kijelző és nyert ügyed van, mert akkor "csak" védelembe kapcsolt a tv az ütés hatására. Mondjuk ez egy nagyon jó funkció, eddig én sem hallottam róla, hogy ilyen védelem van a Sony tévékben.

Hard Reset On Sony TV
When the Sony Android TV red lights blink 5 times, your TV may need a hard reset to clear all the malfunctions. A hard reset will drain out all the glitches that lead to your TV having this issue. It can be effective when you face the red light blinking 5 times on Sony TV.
Solutions:Turn off your TV and disconnect all the power cords from the wall outlet.Leave them without power for about 60 seconds. Now connect the power cord of your TV and turn on your TV.If your Sony TV is a projection TV, wait for about 5 minutes so that the lamp can get cool before powering it back.If it’s still showing a red blink, it means the TV is in standby mode.So, now just long-press the Power button. Alternatively, press and hold the Power button and the Volume Up button of your remote provided by the Sony TV company at a time while plugging your TV.Keep holding both buttons till you see your Sony TV logo on-screen. That’ll do a Sony TV blinking red light 5 times reset. In case you don’t have the Sony TV remote, you can perform the same process by using the built-in Power button and Volume Down button located on your TV model.

[ Szerkesztve ]

(#81404) 72wolfman


72wolfman
csendes újonc

Üdv mindenkinek. Van egy LG OLED48C11LB tv-m. Ha beprogramozom felvételre a tv műsort, nem veszi fel újabban. Van valami ötlete valakinek mi lehet a baj?

(#81405) mrmft válasza Celtis (#81370) üzenetére


mrmft
senior tag

Akkor tessek, gyari minosegellenorzessel ilyet csomagolni, raadasul tobbszor...

(#81406) torma1981 válasza mrmft (#81405) üzenetére


torma1981
veterán

Azért az első nem volt olyan vészes. LG-nél is volt ilyen. Vékony a panel. A 2.-dik valóban látszik, hogy sérült lehetett. Az azért gáz.

(#81407) bigdigit válasza mrmft (#81405) üzenetére


bigdigit
addikt

Gyerek 706-os oledje se egyenes.Nagyon örült mikor ránéztem és meglátta.

(#81408) *Tata* válasza mrmft (#81405) üzenetére


*Tata*
senior tag

Az elsőt akár a térdeddel is ki lehetne egyengetni🤣

(#81409) Sasi001


Sasi001
aktív tag

Az enyém nyíl egyenes, valószínűleg ezen az egy felvételen lovagol mindenki. Ez más típusnál is előfordul.

(#81410) ΞΔGLΞ válasza Sasi001 (#81409) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amit én láttam az is görbe volt egy kicsit a jobb oldalon, de ez szemből nem volt észrevehető.
LG-nél a WB, TT, Samsungnál meg ez a silány minőség lesz a panellottó, mert ha egy kijelző így meghajlik (nyilván szállítás közben), akkor az nagyon gagyi anyagból készül(hetett).

Nyilván a Samsung mindig szem előtt tartja, hol a francban tud spórolni, de ez nonszensz.
A 77-es LG panelcserénél négyen fogtuk az új panelt, komolyan azt hittem, hogy kettétörik, úgy hajlott, de összerakva újra nyílegyenes lett. És szerintem az LG ránézésre még valamivel vékonyabb is.

[ Szerkesztve ]

(#81411) Sasi001 válasza ΞΔGLΞ (#81410) üzenetére


Sasi001
aktív tag

C11-et cseréltem le, határozottan vékonyabb a Samsung. Nekem semmilyen görbület nincs benne.

(#81412) Celtis válasza Sasi001 (#81409) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a márkánál maradva. [link]
meg még pár kép LG OLED is. [link]

Egyébként megnéztem az itthoni tv-imet (Sony, LG) és mindkettő görbe valamennyire. Én nem kerítenék ekkore feneket ennek.

(#81413) Sasi001


Sasi001
aktív tag

Próbáltam rákeresni a méretekre de nem találtam. Összeszereléskor kb mindkettő egyformán hajlott a talpra állításkor, egyik sem deformálódott.

(#81414) Sasi001


Sasi001
aktív tag

Minél nagyobb a panel annál nagyobb annál nagyobb az esély a görbületre. Mint a Tinting, nagyobb panelen rosszabb.

(#81415) alaves válasza 72wolfman (#81404) üzenetére


alaves
addikt

1. 2 perces áramtalanítás, ha nem elég akkor
2. 'Gyári visszaállítás'
Persze ha nem változott egyéb dolog (pl. másik HDD, stb.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81416) alaves válasza Celtis (#81412) üzenetére


alaves
addikt

Elképzelhető, hogy az összeszerelő üzemben történik a panel deformálódása, nem gondolnám, hogy szállítás során. Kellőképpen szilárd és rugalmas, még az RGB OLED kijelző szerkezete is, elég nagy erőbehatás kell még a görbítéshez is.
Mintha úgy tűnne, hogy a magyar összeszerelő üzemből nem kerülnek ki görbe panelos S95B-k. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81417) Sasi001 válasza alaves (#81416) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Szerencsére az enyém made in Hungary. :)

(#81418) GTVili


GTVili
tag

Sziasztok!

Két és fél év után, megkotlott a C9-em. Ezért most újra TV-t keresek... csereutalványt kaptam, ami csak a MM-ba érvényes.

A kínálatukat elnézve (illetve az anyagi lehetőségeimet... :DD ) talán egy C2 lenne a legjobb választás.
Viszont.... van ott némi hátszelem, ezért talán a G2 is szóba jöhet....sőt! Ajánlották az S95B-t....ami még hátszéllel is jóval többe kerülne. Már túl vagyok jónéhány összehasonlításon, de közel sem mindenben jobb a Samu...

Valami ötlet...tapasztalat....? :R

(#81419) Matt89 válasza GTVili (#81418) üzenetére


Matt89
junior tag

Kinyitod Pandora szelencéjét :D (sosem volt még itt LG vs Samsung véleménycsere)
Rövid verzió: C2 ellen szerintem a nemrég írt hajlított problémákat leszámítva simán nyerne az S95B.
Viszont, ha a G2 olcsóbb, akkor én tuti azt választanám, összvissz az is egy baromi jó tv, főleg ha a C9-ben a "megkotláson" kívül nem csalódtál.

Méretben mind ugyanannyi?

(#81420) torma1981 válasza GTVili (#81418) üzenetére


torma1981
veterán

Nem kérted vissza a pénzt? Ha kéred vissza kell adniuk az árát, nem muszáj az MM-ben levásárolni.

(#81421) GTVili válasza torma1981 (#81420) üzenetére


GTVili
tag

Nem lehet...mert a gyári gari lejárt. Csak a bizotsítás miatt fizetnek....

Matt89

Igen, 55-ösben gondolkodom....

(#81422) torma1981 válasza GTVili (#81421) üzenetére


torma1981
veterán

Akkor jogos. :)

(#81423) *Tata* válasza GTVili (#81418) üzenetére


*Tata*
senior tag

Csak az árukeresőt nézve 120000ft al drágább a Samsung.
Hát én elhiszem hogy szebb a képe valamivel,de ez azért jelentős különbség.

(#81424) GTVili válasza *Tata* (#81423) üzenetére


GTVili
tag

Igen... még némi protekcióval is lenne vagy kb 80e Ft.
Az LG-vel amúgy semmi bajom nem volt, eszemben nem lett volna lecserélni....

(#81425) Lackooo84 válasza GTVili (#81418) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja semmi... :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#81426) mombulllet


mombulllet
csendes tag

Segitség! Fontos lenne tudni mert úton van a C2...
Médiaplayere frissités után visszi rendesen a hvc fájlokat? Mkv, MP4, TS?

(#81427) fecke78 válasza mombulllet (#81426) üzenetére


fecke78
senior tag

És ha nem akkor visszaforditod? ;)
Nekem is ott figyel a dobozban , majd hétvégén kibontom...

(#81428) Matt89 válasza mombulllet (#81426) üzenetére


Matt89
junior tag

Amin van dts hangsáv azzal lesz gond. Dolby Vision csak mp4 és ts-ből fog menni.
Nagyjából ennyi szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#81429) mombulllet válasza Matt89 (#81428) üzenetére


mombulllet
csendes tag

Tudom mkv-ban dovival nem megy!!! Volt előző 2 éves ledes LG-m dolbyvisionos... Akkor szóval viszi a frissités után...

(#81430) mombulllet válasza fecke78 (#81427) üzenetére


mombulllet
csendes tag

Nem akarok venni egy kütyüt hogy vigye a hvc fájlokat! Ha már ennyi pénzt kidobok akkor vigye azt is!!! :)

(#81431) b. válasza mombulllet (#81430) üzenetére


b.
félisten

Én pont fordítva gondolkodnék, ha már ennyi pénzt kiadsz akkor legyen egy kütyüd ami megfelelő minőségben viszi a médiát és élvezni tudos a Tv teljes tudását kínlódás és kompromisszumok, kispolgári alkuk nélkül. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81432) Pro Koryak válasza GTVili (#81418) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az MM-ben miért jóval drágább az S95B mint a G2?

(#81433) torma1981 válasza GTVili (#81424) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem marad az LG-nél. Sokkal jobb szervízhalázat, stb. Semmivel sem jobb a Samsung.

(#81434) blakey válasza mombulllet (#81430) üzenetére


blakey
titán

Pedig előbb utóbb kénytelen leszel, mert rájössz, hogy kevés az amit tud. Amúgy HEVC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81435) bigdigit válasza torma1981 (#81433) üzenetére


bigdigit
addikt

Azért hozzá tehetnéd hogy szerinted. Másnak meg lehet más a véleménye. Nem vagyok régóta ebben a topikban de eddig elég sok xar dolgot olvastam. Ha az a legjobb erény milyen jó a a szervizhálózat nekem csak az jön le elég sokszor szükség is volt rá. Nem jó ómen.

(#81436) alaves válasza mombulllet (#81426) üzenetére


alaves
addikt

Miért ne játszaná le. Általában bluray mkv-nál van angol DTS hangsáv, amelyet nem játszik le, csak ekkor van probléma, ha így néznéd a filmeket. Ha talál benne DTS-t, akkor kiírja, hogy a 'videó nem támogatja a hangot' és a másik hangsávval indítja, vagy amelyiket kiválasztod. A magyar hangsáv ezeknél is többnyire ac3, acc, (ritkán flac, mp3), de ezekkel sincs gond. A újabb filmeknél (webdl, NF, AMAZ, stb.) már egyik hangsáv sem DTS. Mp4 és TS esetén van DV. Nagy bitráta esetén (80-100 Mbps) DLNA-n keresztüli lejátszáshoz 5 Ghz-es wifi szükséges, USB-ről való lejátszáshoz pedig min. 32 MB cache-el bíró HDD kell.
Egyébként ha szükséges, akkor mkvtoolnix és audacity használatával pár perc alatt készíthetsz ac3 hangsávot a DTS-ből.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81437) blakey válasza alaves (#81436) üzenetére


blakey
titán

acc - az más, :) te aac-re gondolsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81438) ΞΔGLΞ válasza b. (#81431) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyetértek...A tv mellett ott kell legyen egy Shield pro és/vagy egy Apple tv 4K, vagy valami másik értelmesebb mediaplayer .
Ezekbe az új tévékbe én már hangszórót sem raknék, ezekhez muszáj venni egy jó házimozi rendszert, függetlenül attól, hogy a Sony A95K még HZ és LZ 2000 tévémnél is jobban szól (pedig annak a hátulja egy teli és vastag hangszóró rendszert takar,) és mindent lejátszik és azonnal be is olvassa. DTS is alapból van, nyilván, mert a BRAVIA CORE-on minden eredeti nyelvű film DTS.

Ettől függetlenül majd két után, több baromsága is van a sony tévének, ami nem tetszik, aminél egy 600-700 ezres tévénél legyintenék, de egy 1.2 milliós nyaljon hátsót mindig. Ezek szoftveres baromságok és idegesítőek, számomra képminősége továbbra is lehengerlő. Nincs jobb képminőségű (Dolby Vision) tévé jelenleg a piacon.
Remélem ebben az évben nem csak a 77-es lesz a legnagyobb méret, mert nekem ebből legalább 83-as kellene, de a 97-es lenne a legjobb.

Még mindig nem döntöttem el, hogy megtartom, vagy nem. 60 napig bármikor visszavihetem...

[ Szerkesztve ]

(#81439) alaves válasza blakey (#81437) üzenetére


alaves
addikt

Elírtam :B

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81440) #72042496 válasza bigdigit (#81435) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az nem vélemény kérdése, hogy a Samsung tévéje bizonyos dolgokban jobb-e. Magas fényerő mellett szaturáltak maradnak a színek és tapasztalatok szerint ezekben végre homogén a panel. (Sokan itt is az inhomogén panel miatt szervizeltették az LG-ket.)

Mellé természetesen vannak a hátrányok és hogy kinek mi a fontos egy tévében.

(#81441) Szabz856


Szabz856
csendes újonc

Sziasztok, olvasom ezeket a tv hajlós hozzászólásokat. Nekem az egy hete vásárolt Lg c2 ilyen. Én semmilyen torzítást nem veszek eszre. Lehet más problémám ezzel?

(#81442) Matt89 válasza Szabz856 (#81441) üzenetére


Matt89
junior tag

Ez szerintem teljesen ok. KB pont ilyen volt nálam is a sony 55a83j, alig láthatóan, de oldalról nagyon megfigyelve ugyanebből a szögből azért nem nyílegyenes.

[ Szerkesztve ]

(#81443) Gicz válasza Szabz856 (#81441) üzenetére


Gicz
addikt

szomszédnál le van csúszva egy cserép, szólj neki nehogy beázzon :D

(#81444) Matt89 válasza ΞΔGLΞ (#81438) üzenetére


Matt89
junior tag

Mik a legnagyobb szoftveres parák nála?
Amúgy érzésre ezek a tv-k hangban soundbar nélkül tudnak annyit, mint egy 3-400k-s soundbar "centere", vagy annál gyengébbek?

(#81445) Szabz856 válasza Gicz (#81443) üzenetére


Szabz856
csendes újonc

A tető fele le van csúszva, ha csak az az egy lenne :D

(#81446) Pro Koryak válasza Szabz856 (#81441) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A (C)urved = ívelt, emiatt ilyen a C2. Szívesen. :R
Nálam tökre egyenes a panel, nem Lödzsí.

(#81447) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Feltenném a kérdésemet ebben a topicban is, mégiscsak egy speciális csapat vagytok. [link]

(#81448) alaves válasza Pro Koryak (#81446) üzenetére


alaves
addikt

Nem tudom mi a fenét művelnek ezekkel a kijelzőkkel :F (lehet hogy hibás valamelyik gép a kijelző gyárban vagy összeszerelőüzemben), pedig a C2 tokozása legalább 2x vastagabb, mint a C1-é (amely nálam is egyenes).
Szállításnál nem valószínű, mert inkább befúrja magát a kijelző a habszivacsba, minthogy deformálódna.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81449) Szabz856 válasza alaves (#81448) üzenetére


Szabz856
csendes újonc

Gondolom itt is van az apró betűbe, hogy ennyi % hajlásig nem selejt. Ha különbség nincs az egyenesebb között.

(#81450) ΞΔGLΞ válasza Matt89 (#81444) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egy, pl Samsung Q990B, ami 400k körül van és hallottam, hogy mit tud, de még viccből sem illik összehasonlítani egy tv saját beépített hangszórójával.
Kb ég és föld a különbség a Samsung javára.
A szoftveres hibák, pl a bravia core 10 elindításból, vagy 5-ször kell törölni a cache-t, mert csak a logót látni, aztán nem történik semmi.
.
Még mindig nem tudom, hogy ez a tv mikor csinálja a kompenzációt és még mindig nagyon zavar, hogy Dolby Atmos, Dolby Vision, DTS, HDR...etc semmilyen kicseszett infó nem jelenik meg a kijelzőn.
A házimozi erősítőm ugyan mindent kiír, de akkor is nagyon zavaró ez számomra.
Netflix, prime, Apple tv, Disney, Youtube etc mind tökéletesen műklödik és azonnal működik, de az azonnal úgy kell érteni, hogy azonnal az arcomba vágja, mert annyira gyors.
Szóval a BC-val vannak a gondok.

Mindenről küldtem feedback-et.
De amikor a meglátom a képminőségét és a kezemben tartom a távirányítóját, akkor ezek a dolgok a háttérbe szorulnak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.