Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81851) Ronam válasza vata666 (#81825) üzenetére


Ronam
addikt

Ez vajon garanciavesztéssel jár? Mármint ha kikapcsolom a szervíz menüben az ASBL-t? Szerintetek ha a Game Mode-ban is kikapcsolom, akkor előfordulhat beégés? Szinte csak olyan játékokkal játszom, amiben van HDR, vagy ez nem számít?

(#81852) Piftuka válasza ΞΔGLΞ (#81785) üzenetére


Piftuka
veterán

"Én, nem írtam nekik email-t, hanem felhívtam Sony-t, de előtte kellett csinálni egy ügyszámot a honlapjukon."

Köszi az info-t! Értem, tehát telefonos ügyintézés volt... No, de melyik SONY honlapon, ill. telefonszámon, kérlek? :) A japán anyavállalat? Meg tudod adni kérlek, a pontos linket?


"A pixeleltolás mindig működik, de azt te nem veszed észre, csak abból, ha megfigyeled, hogy az egyik oldalon nagyobb, vagy kisebb lesz a fekete sáv..."

Igen, tudom, hogy az egész a "háttérben" zajlik. Nem is a metódus (eltolás, vagy a "feszültségmanipuláció") a lényeg, hanem nem vagyok meggyőződve arról, hogy automata kikapcsolás esetén lefuttatja a maga kis "trükkjét" a képmegmaradás kiiktatására.

A SONY által Neked írt válasz, és az automata kikapcsolást követő másnapi Android üzenet is erre utal. Alaves fórumtárs szerint pusztán szoftverhiba, nem alapos programozás eredménye az üzenet. Ami természetesen könnyen előfordulhat. Így viszont már nem vagyok biztos ebben...

(Ami azért szomorú, mert technikailag, technológiailag mindkét kikapcsolás ugyanolyan. Csak az egyiknél a processzornak a szoftver direktben ad utasítást a lekapcsolásra, a másiknál pedig a távkapcsolóval te utasítod a szoftver, amely a processzort vezértli, hogy kapcsoljon le. A lekapcsolás módja ugyanaz, tehát a "pixeltisztításnak" ugyanúgy el kellene indulnia a háttérben mindkét esetben.)

"Aquila non captat muscas."

(#81853) ΞΔGLΞ válasza Piftuka (#81852) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Megkerestem neked...:-)
Én ugyan nem a magyar ügyfélszolgálattal beszéltem, de látom, hogy ugyanígy működik Magyarországon is.
Válaszd ki a hívást, akkor megjelenik az ÚJ ESET LÉTREHOZÁS MAJD HÍVÁS.
Ekkor leírod a problémát, az adatokkal együtt, email, tv széria száma etc...
Utána kapsz egy ügyszámot, majd felhívod a Sony-t, ezt számot be kell mondani az ügyfélszolgálatosnak és máris tudnak mindenről.
Melyik sony tv van neked?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#81854) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Milyen hasznos kis infó, hogy a Panasonic csinálja a háttérben karbantartást, ugye többi gyártó?


(#81855) Lujo123 válasza Sasi001 (#81850) üzenetére


Lujo123
junior tag

Miből gondolom, hogy legalább ugyanannyi hajlott kijelző van? Ebből a fórumból indulsz ki? 90% tinting és banding adat honnan van?

(#81856) Piftuka válasza ΞΔGLΞ (#81853) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi szépen! :R

"Melyik sony tv van neked?"
Ugyanolyan, mint amit az Árukereső oldala alapján Te visszaadtál. :)

"Aquila non captat muscas."

(#81857) vata666 válasza Ronam (#81851) üzenetére


vata666
tag

Nem tudom... Mondjuk engem nem is zavar, mert nem játszok. De van sok ember aki játszik és kikapcsolva van. Ép ésszel használd mellette a készüléket. Ne hagyj rajta sokáig statikus képet. Windows háttér. FPS, stb játék. Nekem is az elején Ribarszki fórum társ javasolta a dolgokat. De ahogy írtam mi nem játszunk vele.

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#81858) Ronam válasza vata666 (#81857) üzenetére


Ronam
addikt

Okés, köszi. Még annyi kérdésem lenne, hogy mit jelent az a sokáig? :D Maximum 4-5 órát szoktam egyhuzamban játszani, de ez a nagyon maximum.

(#81859) vata666 válasza Ronam (#81858) üzenetére


vata666
tag

Tényleg nem tudom, írj az említett fórum társnak. Ő játszik és biztos tud érdemben válaszolni. Hülyeséget nem akarok mondani. Mivel ahogy írtam mi nem játszunk. És a külföldi fórumon sem írt kb még így senki sem órára meghatározott időtartamra. Én személy szerint közben biztos váltanák jelet, képet, stb, hogy az a statikus tartalom ne legyen ott addig.

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#81860) Sasi001 válasza Lujo123 (#81855) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Itteni plussz külföldi fórumokon jelezték pl. nemrég itt az egyik fórumtársnál c2 nél nem gyenge ív volt, de nem mindenki csinál gondot belőle. Jól megfogalmazta az egyik fórumtárs, hogy az Lg-nél mindig jelen van a Tinting csak az a kérdés, hogy mennyire. Engem minimális mértékben is zavar. Ha egyszer észreveszi valaki utánna mindig látni fogja. Nekem 3 panel csere volt mindhárom erős tintingel. Egy év után adtak csere utalványt. Már az az eljárás az Lg-nél ha a cserélt panelen azonnal észrevehető hiba van 3-hónap múlva cserélik újra. Ezzel ment el egy évem!

(#81861) Farkassacred válasza ΞΔGLΞ (#81854) üzenetére


Farkassacred
őstag

És ez nekem, mint fogyasztó, miért is fontos :F

(#81862) Sasi001 válasza Farkassacred (#81861) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Mert az emberi természet kíváncsi és szereti tudni mi hogy működik és főleg, hogy megfelelően működik-e. :K

(#81863) Skylukos


Skylukos
tag

Az én C2-nél sem tinting, sem banding nem látható, egyébként szerintem ezt oldja meg a 2022-es új paneleknél a 10 perces cleaning, mert ezek is egyfajta egyenlőtlen képpont használat eredményei (beégés).
Engem csak ez az idegesítő vibráló mozgás zavar ahol egy kicsit gyorsabb elmozdulás van a képben, és nem értem hogy ez másnak nincs vagy csak nem zavar senkit?
Erről soha senki nem beszél pedig egy ilyen drága mozgókép megjelenítő készűléktől a folyamatos vibrálás mentes mozgás megjelenítés szerintem minimum elvárható lenne.

(#81864) ΞΔGLΞ válasza Farkassacred (#81861) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pl azért fontos, mert innen tudhatod, hogy amíg világít ez a led narancssárgán, addig békén kell hagyni a "jószágot". És jó tudni azt is, amit a hatalmasságos Sony-nál nem tudok, hogy éppen mi a lfszt csinál a háttérben. :)

(#81865) ΞΔGLΞ válasza Piftuka (#81856) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Először gondolkodnom kellett, de végül beugrott. AG8. :)
Az AG8 után a CX képe egyszerűen rosszul nézett ki (persze amikor egymás mellett láttam) és soha nem vittem volna vissza, ha nem csinálta volna azokat a hülyeségeket. Ami szerintem a gyenge SOC miatt volt.
Ezért meg is kérdezem, hogy tapasztalod még ezeket, vagy rosszul volt - akkor még nekem- optimalizálva szoftver? :U
Szóval, tényleg gyönyörű képminőségű tv az AG8...(is)

[ Szerkesztve ]

(#81866) Sasi001 válasza Skylukos (#81863) üzenetére


Sasi001
aktív tag

A tintingen nem javít a 10 perces frissítés az ha rajta van ott is marad. Egyébként nem mindenki veszi észre mint ahogy a vibrálást sem. Lehet a szemed érzékeny a vibrálásra.

(#81867) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#81865) üzenetére


wallace 234
őstag

Rtings új 2 éves tesztbe kezdet, ott azt írják, hogy a Sony oled tvk akkor kezdik el a kompenzációs ciklust ha 4 órán keresztül ki vannak kapcsolva. Így módosították az ütem tervet. [link]

(#81868) bigdigit válasza Skylukos (#81863) üzenetére


bigdigit
addikt

Ez vibráló mozgás lehet ugyanaz amit én látok S95B esetén is. Mondjuk én sima tv adás közben vettem észre. Néztem mostanában kézilabdát és focit is. Mintha mini hypertérugrások lennének néha. Én inkább úgy fogalmaznék mintha laggolna a kép. Mozgáskompenzáció semmilyen hatással nincs rá. Először azt hittem szar a közvetítés. Viszont nem folyamatosan szar hanem tényleg gyors váltás után egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#81869) krx21 válasza wallace 234 (#81867) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, ez jó nagyon, kiváncsi vagyok. :C Remélem tiszta teszt, gyártói befolyás nélkül…

(#81870) b. válasza #72042496 (#81847) üzenetére


b.
félisten

Na ez jó lenne, a többi gyártó is beállhatna mögé. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81871) Skylukos válasza bigdigit (#81868) üzenetére


Skylukos
tag

Igen, na végre valaki!
Erről beszélek, nekem tv adás, youtube, netflix, usb lejátszás stb. közben is képes csinálni, direkt nem írtam a laggolást mert az nem lehet szerintem, de amugy olyan, szakadozós, ugrálos, a kicsit gyorsabb mozgáskor a kép.
Már azt is megfigyeltem, ha világosabb és dinamikusabb fényerejű a kép akkor mintha még intenzívebb volna a hiba.
MINDEN beállítás variációt próbáltam már, de nincs megoldás.
A "sport" és a "trumotion-sima mozgás" talán minimálisat javít.
Engem nagyon zavar, a másik szobába lévő lcd szinte egyáltalán nem csinálja.

(#81872) wallace 234 válasza krx21 (#81869) üzenetére


wallace 234
őstag

Igazából meg vették a tvket! Innentől kezdve, nem hiszem, hogy nagyon bele tudnának szólni a gyártók! De majd kiderül! Nemsokára közlik az első eredményeket!

(#81873) ΞΔGLΞ válasza wallace 234 (#81867) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

[link] <<<< igen ezt tudtam, hogy napi 4 órára ki kell kapcsolni, azt nem tudtam, hogy miért...
Mert akárki csinálta a használati utasítást, nos nyaljon sót, vagy mást, mert a lényeget nem írta oda, hogy miért. A birkája...
To reduce image retention, we recommend that you turn off the TV on a daily basis for more than four hours using the remote control or the power button on the TV.

És akkor a "szoniék" írták pár napja, hogy megtörténik a pixelfrissítés.
Hogy ez a szokásos pixelfrissítés, vagy valami új eljárást, azt nem tudom.

Apart from pixel shift the TV will once turned off via remote control and after a few hours
automatically re-calibrates the screen, by passing a small amount of voltage through each pixel.

De köszönöm, hogy beírtad ide... :R

[ Szerkesztve ]

(#81874) bigdigit válasza Skylukos (#81871) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem eddig LCD és led tv volt csak. Ez az első oled. Előtte sehol nem láttam ilyet. Netflix esetén szinte csak tized másodpercre ha van szinte észre sem vehető. Csak már ráállt a szemem. Eddig csak sport esetén zavaró de hogy ez mi fogalmam sincs.

(#81875) Gtaati válasza Skylukos (#81863) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Erre kíváncsi lennék, esetleg egy videót nem tudsz egy ilyen jelenségről megosztani? Én még 2017-ben vettem egy Lg 55B7-t, nem rossz a képe, de mozgás megjelenítése hát finoman szólva is hagy kívánnivalót. Most gondolkodunk váltáson, 2022-es C vagy G modellre 65-s méretben. Nagyon érzékeny vagyok én is erre, és biztos hülyét kapok, ha 5 év alatt ezt nem tudták megoldani, eltűntetni.

:R

(#81876) lala666 válasza bigdigit (#81874) üzenetére


lala666
senior tag

Nálam semmi ilyen nincs, ki van kapcsolva a mozgásjavító. Igaz ez c1 nél mondjuk ,meg s95b nél is.

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#81877) ΞΔGLΞ válasza Gtaati (#81875) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor talán a legjobb választás egy Panasonic lenne, ahol ilyen nem létezik. Ráadásul az LZ2000-nél még BFI villódzása sem látható. Nyilván meg kell fizetni ezt (is), amit a japánok tudnak. De a Sony A95K sincs ilyesmi, sőt ennél a tévénél semmit nem kapcsoltam be. A mozgás hibáktól a falra tudnék mászni.

(#81878) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#81873) üzenetére


wallace 234
őstag

Pixel frissítési eljárásba nincs különbség, a QD-oled és a W-oled. Közt. Sony az aki másképp kezeli a dolgokat, de a lényeg ugyan az! Annak idején én is felhoztam ezt a dolgot, hogy miért nem lehet más színű leddel, jelezni a pixel frissítést. Egyedül a Panasonicnak jutott eszébe. Amiért piros pont, nekik.

(#81879) b. válasza wallace 234 (#81878) üzenetére


b.
félisten

Philipsnél is jelzi. Igaz nem más színű leddel, hanem kikapcsolt állapotban elalszik a piros led amikor a műveletet végzi.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81880) Zolom89 válasza Gtaati (#81875) üzenetére


Zolom89
senior tag

Én B7-ről váltottam C2-re és ezerszer jobb. Egyetlen egy dolgot rontottam el és annyira bánom, hogy nem 65" vettem..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#81881) bigdigit válasza lala666 (#81876) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem teljesen mindegy ki vagy be van kapcsolva. Bár egy dolog még lehet . Ahol jelen van az mind azon az egy tv csatornán. Máshol mint említettem lehet csak bebeszélem magamnak. Lehet tényleg maga az adás dadog be. Viszont a svenkeléskor jelentkező képtörés miatt a mozgásjavítót kénytelen vagyok feljebb rántani mert rohadtul idegesít. Pl megy az oldal pásztázás és főleg az egyenes keskeny dolgok úgy töredeznek behányok. Tipikus mintha monitor esetén nem lenne vsync.

(#81882) bnorci71 válasza b. (#81879) üzenetére


bnorci71
addikt

706 szerintem nem jelzi, tegnap este szólt, hogy ki kellene kapcsolni 10percre, de kikapcsolásra simán a piros led jött.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#81883) Piftuka válasza ΞΔGLΞ (#81865) üzenetére


Piftuka
veterán

"Először gondolkodnom kellett, de végül beugrott. AG8. :)[..]Ezért meg is kérdezem, hogy tapasztalod még ezeket, vagy rosszul volt - akkor még nekem- optimalizálva szoftver? :U"
:K
A szoftver nagyon bug-os volt, ez minden vitán felül áll. Rendszeresen lefagyott, véletlenszerűen újraindult, lekapcsolt, stb.

Én 2021. októberében vásároltam meg a készüléket, és amikor a SONY tavaly kiadta erre is az új firmware-t, akkor telepítettem.

A fentebb említett problémák zömét megoldotta, de a készülék, az operációs rendszer továbbra sem mentes az "anomáliáktól".

Ha visszaolvasol az "OLED mélyvíz" topic-ban, akkor látod, hogy éppen ezekről írtam ott.

Szóval messze van a tökéletestől a működését illetően. (És van még egy problémám, amiről eddig még nem írtam...)

"Aquila non captat muscas."

(#81884) b. válasza bnorci71 (#81882) üzenetére


b.
félisten

Akkor a mélytisztításnál tűnik el a piros led? Valamelyiknél eltűnik közben és fehér vonal megy rajt végig. :F
lehetséges, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81885) sakal83 válasza bigdigit (#81874) üzenetére


sakal83
addikt

Sajnos en is latom. Es minden eddig nalam levo olednel volt. A mozgasjavitast kikapcsolva hasznalom.

(#81886) Vhiktor válasza Ronam (#81808) üzenetére


Vhiktor
veterán

C9 biztosan Eredeti vagy valmilyen másik vivid képmódban an, ahol minden képrontó be van kapcsolva.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81887) Vhiktor válasza Ronam (#81811) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az esetek 99%ban nem kell újra kalibrálni.
Az S95B esetében volt pár fw ami alapjaiban nyúlt bele a képbe, de ott is inkább csak a max fényerőbe. Viszont ott pár fw-nél elöfordult még a mgejelenés elején, hogy megválttozatta a képet.

De ha elégedett vagy a tv működésével akkor egyiket sem ajánlott alapból firsíteni, sokszor az új fw-k csak rontanak a használhatóságon, feature-ket vesznek el, szépen lassn használhatatlannaá teszik a tv-t, stb. De az esetek 99%ban, nem igényel újra kalibrálást a tv.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81888) bnorci71 válasza b. (#81884) üzenetére


bnorci71
addikt

ott lehet, azt még vagy nem csinálta vagy nem kaptam el.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#81889) Lujo123 válasza Sasi001 (#81860) üzenetére


Lujo123
junior tag

Akkor ez megint hasonló elnagyolt és túlzó kijelentés mint a felfűti a nappalit és a C2 nehezebb mint az S95B. Azért mert itt egyvalaki megosztott egy hajlott panelről képet, S95B-ről meg nem, abból ne vonj le messzemenő következtetést, főleg ne olyat hogy legalább annyi a hajlott panel. Sőt, volt itt 2 hajlott C2 is, a másik az enyém volt és cseréltettem is. Ha a kolléga bontottat vett, akkor lehet az enyémet kapta meg, mert ugyanott vettük és hasonló volt a hajlás. A tinting valóban probléma, érthetetlen, hogy miért nem tudják úgy felvinni az AR réteget, hogy ne okozzon ilyet. De ez attól is függ, hogy milyen szögből és távolságból jön elő és hogy látható-e valós tartalomnál is. Mert ha pont olyat fogsz ki, ahol ez valóban látható abból a pozícióból ahonnan nézed az problémás. De ez csak pár dolog, az összképet is kell nézni. Nem véletlen, hogy a C2-t ajánlják sok helyen a legjobb ár-értékű terméknek, mert mindenben jó (bizonyos területeken persze vannak jobbak és viszonylag kevés vele a szívás a support meg jó. 2022-es milyen Tv-t vegyekben ezért is ajánlották több helyen az S95B-vel szemben, mert a C2 egy kerek, kiforrott termék viszonylag minőségi anyagokból. Ezt támasztja alá, ha megnézed az Amazon értékeléseit:

LG C2 széria
1246 rating, 4,7 pont az 5-ből, 85% 5*, 4% 1*. Utóbbi egy része a beépített reklámok, sok adatközlési feltételt kötelező elfogadása ha minden alkalmazást használni akarsz. Ami egyébként tényleg gáz, de a többi gyártó is sajnos hasonló irányba megy/ment. Szerintem pofátlanság még reklámokat is az ember képé tolni bármilyen termék megvásárlása esetén. Plusz még vannak a panel homogenitása miattiak negatív kommentek is.

S95B
364 rating, 4,3 pont, 72% 5*, 9% 1*! Utóbbiak közül több a gyenge kiviteli minőségről szól, hajlott panel, nem tartós kiépítés, pár hét/hónap alatt tönkrement. Illetve vannak olyanok is, ami szerintem a leggázzabb, hogy firmware upgrade után csökkent fényerő, VRR hibák, stb. Előbbi olyan, mintha azért választanál egy gyártó egy bizonyos autóját mert 300LE kraft van benne, a konkurencia meg kevesebbet ad. Aztán jön egy frissítés és már csak 250LE-d van, egyszerűen átvertek. A másik meg azért gáz, mert nem az a baj, hogyha egy update elront valamit, emberek írják a kódot, de hogy majd 2 hónap alatt nem javítják (talán a mostani fw igen, de nem 100%) az sok kérdést vet fel. Mondhatod, hogy te nem használod azt a feature-t, de ki tudja mi lesz a következő és ott is várhatsz-e heteket/hónapokat a javításra. Ilyeneket illene pár napon belül orvosolni. Az sem válasz, hogy nem frissíted a fw-t, vagy visszaállsz valami régire. Minden Internetre kötött eszköznél kötelező kellene hogy legyen a frissítés, mert biztonsági sérülékenységeket is javítanak és gondolom senki sem akar résztvevője lenni a következő nagy DDoS-nak.

Szóval az, hogy nem egy liga nem állja meg a helyét. Ha csak fényerőt nézel, akkor Miniled kell, egyik OLED sincsen ebben egy ligában azokkal. G2 meg C2 között nem olyan nagy eget-verő a különbség, átlagusernek nem is ajánlják a G2 miatti felárat. Ha meg az összképet nézed, akkor meg van olyan ahol csúnyán leszerepel. Ne érts félre, nem azt mondom, hogy egyik jobb/rosszabb. Egyik sem tökéletes és mindegyiknek van hibája, de az hogy az egyik milliószor jobb az egyszerűen nem igaz. Sony-ra már lehetne mondani, hogy más liga, no de árban is...

(#81890) Lujo123 válasza Vhiktor (#81887) üzenetére


Lujo123
junior tag

Szerinted lehet garanciából kizárás, ha nem frissíted a fw-t? Samu oldalán írja, hogy nagyon fontos a frissítés és, hogy mindig legyél legfrissebb verzión. A garanciajegyen meg rajta van, hogy garanciából kizárás a nem rendeltetésszerű használat és a karbantartás hiánya. Elvileg mindkettőbe belefér. Gondolom nem véletlen vették vissza a fényerőt, lehet rájöttek hosszútávon (garancia időn belül ;] ) problémát okozhat. Biztonsági frissítsek miatt pedig kell, hogy legutolsón legyél. Más gyártó is hasonlóan jár el gondolom. Volt ezzel már bárkinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#81891) Vhiktor válasza Lujo123 (#81890) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem nem lehet, de gondolom mindenki olyan garanciális feltételeket szabb amilyeneket akar. Az hogy bíróságon megállja-e a helyét jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81892) Skylukos válasza Gtaati (#81875) üzenetére


Skylukos
tag

Azt hiszem ez az én problémám is a 65C2-nél ami nagyon zavar, és méltatlan szerintem ebben az ár kategóriába, amit ebben a régebbi hozzászólásban fejteget a forumtárs.
Ren Hoek:
"
Többieknek akik nem tudják mi ez: BFI, Black Frame Instertion. Lényegében fekete képkockákat szúr be a 120 Hz-be. Nincs interpoláció. Ez a plazma TV-k "vibrálását" idézi.
A magyarázat itt is neurobiológiaia... Ugyanis ha Film módban 24p-t játszol le, akkor minden képkockát 5x megjelenít statikusan és kijön a 120 Hz. Ez viszont a retina biológiája miatt "beleég" a szemedbe, és érzékelési blurt eredményez. Pl mikor játszol a zseblámpával, ott is csíkot húz maga után. Így a mozgások érzékelése elmosódottabb.
Viszont ha villogtatnád gyorsan a zseblámpát (fekete képkockákat szúrsz be) akkor "reseteled" a retinát, és nem csíkot, hanem éles pontokat látnál, ha elhúznád a szemed előtt. Na így megy ez itt is, a vibráláskor élesebb mozgásokat látsz a 24p-n. Egyeseseket zavar, mert a régi CRT-k/plazmák vibrálását idézi, másoknak meg ez adja a tökéletes éles mozgást.
Ha meg a TruMotion maxra van húzva, akkor belerak 120FPS-t, és akkor is élesen látod a mozgásokat, mert a retina akkor is resetelődik, ha változást látsz a képen mozgáskor. Csak itt meg jön a szappanopera hatás meg az interpolációs hibák.
Tehát:
1. 24p Film módban (120 Hz-en lejátszva, 5x ismételve a képkockákat. Hátránya: esetleges darabos mozgás aki nem szokta meg.
2. BFI, Hátránya vibrálás, ami zavaró lehet vagy szemfárasztó akár.
3. True Motion: Hátrány: Szappan + interpoláció.
... egyik se tökétes. Valamelyiket megszokjuk és élvezzük a filmeket. Ennyi. Kapcsolgatni nem jó, mert akkor megőrülsz és állandóan a hibákat fogod keresni."

022-026 között látszik legjobban a remegés ebben:
https://youtu.be/AYtvehF9-Z8
Vagy ebben is:
https://youtu.be/5SSU-s0AUH0

Amugy "judder"-nek említik a jelenséget

(#81893) bigdigit válasza Skylukos (#81892) üzenetére


bigdigit
addikt

Nálam 24p esetén szerintem elenyésző ez a probléma.1080i 50hz sport esetén látom a nagyobb problémát.S95B.

(#81894) lala666 válasza bigdigit (#81893) üzenetére


lala666
senior tag

Mi a műsor szolgáltatód?
Nálam digi és semmi baj a sportnál.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#81895) Gtaati válasza Skylukos (#81892) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm a részletes választ! :R

(#81896) bigdigit válasza lala666 (#81894) üzenetére


bigdigit
addikt

Szintén digi de mint már említettem lehet maga a csatornánál is lehet gebasz.M4sport egyébként kézivb valamelyik nap meg foci.

(#81897) Vhiktor válasza Skylukos (#81892) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kevés képkocka/másodperc mellett renderelve a videó, mindenképpen ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81898) lala666 válasza bigdigit (#81896) üzenetére


lala666
senior tag

Az amúgy is elég gázos lett a diginél sajnos....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#81899) bnorci71 válasza bigdigit (#81893) üzenetére


bnorci71
addikt

tegnap alpesi sí-t néztem eddig nem volt bajom a mozgással de tegnap katasztrófa volt nyilván ebbe vastagon benne van a gyors mozgást lekövető kamera vagy a kamera előtt keresztbe mozgó objektum is illetve a kettő együtt is néha.
A True Motion eddig ki volt kapcsolva tegnap felvettem közepesre talán valami javult, de a frász se tudja.
Oled706 és pr-telekom

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#81900) Lujo123 válasza Vhiktor (#81891) üzenetére


Lujo123
junior tag

Gondolom azért az általános megfogalmazás, bármit rá lehet húzni. Viszont ha nem botnet hálózat építésének segítése a cél különféle kormányok számára akkor azért nem árt frissíteni. LG is foltozott most pár kritikus sérülékenységet, de gyanítom még így is elég lyukas a rendszer. Frissítés nélkül meg aztán tálcán felkínált eszköz. Bocsi, szakmai ártalom :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.