Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80251) b. válasza odium (#80245) üzenetére


b.
félisten

706 ból és 806 ból kindulva ,ha jó áron jutsz hozzá ne habozz, nem fogod megbánni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80252) Monster89 válasza tutitibi (#80249) üzenetére


Monster89
friss újonc

Úgy tudom igen . Kb egy hete van meg.

(#80253) vata666 válasza Monster89 (#80252) üzenetére


vata666
tag

Nálam sem jelenik meg semmi. Középről egy fehér csík... És jön a tv adás. Mondjuk én kikapcsoltam az összes kezdőképernyős dolgot. Kapcsoljon csak a tv be... Én majd belépek oda ahova szeretnék

[ Szerkesztve ]

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80254) ribarszki válasza Monster89 (#80248) üzenetére


ribarszki
őstag

Teljesen normális. Majd szoftverfrissítés után ki fogja írni 1x. LG sem írja minden alkalommal, hogy WebOs.

[ Szerkesztve ]

(#80255) Monster89 válasza vata666 (#80253) üzenetére


Monster89
friss újonc

Köszi 🙂 Akkor megnyugodtam. Mondjuk érdekes legelső alkalommal ki írta.. Neked melyik szoftver van fent mert tegnap láttam hogy van új ...12.05 én jött ki ..

(#80256) ΞΔGLΞ válasza Monster89 (#80248) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miért akarod látni a boot logo-t?
Azért nem jelenik meg, mert a tv alvó módban van, a rendszer be van töltve ez így normális. Húzd ki a konnektorból a tv-t majd dugd vissza, utána látni fogod, ha ez fontos neked... :)

[ Szerkesztve ]

(#80257) Celtis válasza Monster89 (#80248) üzenetére


Celtis
veterán

Ha kihúzod a konnektorból, akkor valószínűleg utána ki fogja írni.
Nézd át az energiatakarékossági beállításokat hátha van valami gyors bekapcsolás, amit le tudsz tiltani.

(#80258) vata666 válasza Monster89 (#80255) üzenetére


vata666
tag

1310. Ami új az nem feltétlenül jó. AVS fórumon van s95b topic. Rengeteg ember ír... Mindenfélét is. Játékra nem jó az új 1420.9. Filmhez elvileg jó... De még nem vettem rá magamat. Magától nem dobja fel. Valahol kérdés nélkül frissült és elrontotta a gamerek életét. Valahol megkérdezi. Másnál fel sem dobja. Össze vissza... Ahogy az egész szoftver is.

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80259) ΞΔGLΞ válasza vata666 (#80258) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A tied is frissülni fog, hiába állítod be, hogy ne. Ez a samsung egyik legnagyobb átverése, ha valamiért utáltam őket (mindig), akkor ez volt az első, mármint az erőszakos frissítésük, hiába kapcsolod ki a háttérben, valamikor frissülni fog a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#80260) Gabor970 válasza odium (#80245) üzenetére


Gabor970
addikt

806-osom van, gyanítom a 707 sem rosszabb, akkor meg nagyon jó lehet Alul nincs a hetes sorozatnál ambilight, ez csak akkor érdekes, ha amúgy is falra szerelnéd és mellé még tetszik is a diszkófény filmezés közben. (nekem nem, rég ki van kapcsolva, de sokak szerint jó dolog)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#80261) XoZ válasza vata666 (#80258) üzenetére


XoZ
aktív tag

A Samsung frissítésről azt olvastam, hogy hiába kapcsolja ki a felhasználó az automatikus frissítést a menüben, akkor is megjelenhet az új verziót jelző popup. Ráadásul nincs olyan gomb a popupon, amivel el lehetne utasítani a frissítést, csak egy "később" gomb, amit kiválasztva később a háttérben megtörténik a frissítés. A megoldás elvileg az, hogy nem szabad semmit megnyomni, és meg kell várni, amíg eltűnik a popup.

(#80262) Gicz


Gicz
addikt

Megjött a 65" S95B :)

MM-ben amit néztem össze vissza volt görbülve. Amit kaptam, olyan mint egy vonalzó, pedig sokat nézegettem. Szóval eddig oké. Nekem jó lenne az 1420 fw, de 1310 van rajta, elvileg az új az tényleg filmezésnek tesz jót. HDR játék úgysem fog menni rajta, szóval az a része nem érdekel.

egyelőre filmmaker mód, 40 oled fény, peak brighness off, meg minden egyèb "képjavító off". Kicsit pirosas magentás a képe, a színtelítettséget alap 25-ről én vissza vettem 14-re, így már természetesebb. Kalibrálás mindenképp kelleni fog, addig meg bejáratásra jó így :)

A polarizáló réteg hiánya egyelőre nem veszem észre, igaz nincs sok nap ma, de 3 ablak melletti falon van. Túl van tolva ez a dolog is neten.

filmézéshez valsz a oled fény 40-ről le lesz tolva kb 25-30-ra.

egyelőre elégedett vagyok vele, de van 14 nap gondolkodni :)

(#80263) delibab


delibab
senior tag

Philip termékekre -15% az alza-nál, oled is van, hátha valaki most venne

[link]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#80264) tutitibi válasza ΞΔGLΞ (#80256) üzenetére


tutitibi
senior tag

Linux alapú készülékeknél van boot logo és néha ujabbat tesznek be , attól függően kinek a szoftvere fut a készüléken. SAT vevőnél ez azért jó mert ugyanarra a készülékre 6-7 kül. csapat is készít szoftvert. És te azt töltöd fel, ameéyik neked szimpi ezenkívül saját magad okosítod fel , pl. C-sorra. Na ezt az utóbbit nem lehet a TV-knél, mivel nem tudsz szabadon flash-elni.

(#80265) anrab válasza Gabor970 (#80260) üzenetére


anrab
addikt

:F A disco fény villogás nem a filmekhez, tv-hez van.

(#80266) Gabor970 válasza anrab (#80265) üzenetére


Gabor970
addikt

nem igazán értem ezt, ha szabad véleményt nyilvánítani, akkor nekem semmihez sem tetszik az ambilight. Kikapcsoltam inkább.
Opp, de, mégis van egy eset. Amikor Tidal-ról hallgatok zenét, akkor bekapcsolom nem villogós, hanem sima háttérfény gyanánt és más nem világít olyankor a nappaliban. Képernyőt kikapcsolom.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#80267) vata666 válasza ΞΔGLΞ (#80259) üzenetére


vata666
tag

AVS fórumon olvass. Abszolút nem feltétlenül fogja frissíteni magát. konkrétan írják a népek, hogy van akinek igen, de van aki rakott fel képet, hogy ajánlotta neki és lehetett választani, hogy nem. Illetve akinek nem jelent meg. Nálam egyelőre a 3. verzió él. Amúgy nem játszok vele... Szóval nagy gond nem lenne ha meg is történne. Előfordulhat, hogy egyes régiókban ugye eltérő. És eljutottak odáig, hogy nem kell erőszakos lenni. Van nálunk is frissítő file...

[ Szerkesztve ]

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80268) ImpersonatoR válasza vata666 (#80267) üzenetére

Miért mit csinál vele konkrétan amitől "rosszabb" lesz ?

(#80269) vata666 válasza ImpersonatoR (#80268) üzenetére


vata666
tag

Game mod szar villog a VRR, de van rá megoldás.. Tökéletes nem lesz attól sem. Olyan beállításokat kell használni... De valójában nem fasza. Panaszkodnak a népek. 1403 nagyon rossz volt. 1420 pici orvoslás, de nem az igazi. Valójában ahogy írtam a Game részét rontották el.

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80270) kasee


kasee
aktív tag

Erről mi a véleményetek ? Philips 55OLED936_12
LG CX után, hibás C2 után nézegetem most :)
köszi

(#80271) salapp válasza kasee (#80270) üzenetére


salapp
addikt

Egyébként a Sony-kat miért is vetetted el? Biztos lemaradtam valamiről, bocs, ha már leírtad, miért zártad ki azokat.
Nekünk három Sony OLED van, március és május óta, megelégedéssel. Igaz, "szar" 2021-es modellek. Már ha Te mindenáron idei eresztést akarsz.
Most néztem, az 55A83J 400ezer. Az nem felel meg pl.?
Elsőre hibátlan, homogén paneles volt mindhárom. A saját hangját minden nap szívesen hallgatjuk, nagyon jó az acoustic surface audio megoldás.
A tunerjei és a hdd rögzítés, amit még használunk, illetve most már Smarttube-ot.
Minden jól működik. Panel türköződésben is igen kellemes meglepetést okoztak.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80272) kasee válasza salapp (#80271) üzenetére


kasee
aktív tag

Nem vetettem el a Sonyt, valamiért nem is néztem, nem is ismerem melyik jó. Eddig elégedett voltam az LG-kel, most futottam bele ebbe a hibásba.Ha androidos mindegyik Sony akkor jobb is lenne, mert az NBA app akkor futna rajta gondolom. Rá tudnál esetleg nézni? NBA league pass talán az app neve.köszi
Az újabbak közül 500k ig melyiket ajánlanád?köszi

[ Szerkesztve ]

(#80273) salapp válasza kasee (#80272) üzenetére


salapp
addikt

Megnézem majd, ha újra otthon leszek, persze.
Hát, ha mindenképpen idei kell, akkor ezt. De szerintem felesleges annyival többet adni érte.
Talán nem is jobb az újabb, de biztosan vannak már összehasonlító tesztek.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80274) odium válasza b. (#80251) üzenetére


odium
aktív tag

Köszi. Követtem a fórumot, úgy emlékszem neked 706 van. Nem hiányzik alulról az ambi? Ma megnéztem volna a Philips oledet az MM-ben, de kettő volt kint, mindkettő ledes.

#80260Gabor970 Kösz neked is.

(#80275) Monster89 válasza ΞΔGLΞ (#80256) üzenetére


Monster89
friss újonc

Nem akarom látni megvagyok nélküle ,csak eddig az összes tv-m ami volt legyen LG vagy Samu legalább egy logót böffentett.

(#80276) b. válasza odium (#80274) üzenetére


b.
félisten

Nekem sajnos nem látszana amúgy sem az elhelyezése miatt ,de ha falon jól látható lenne akkor valószínűleg hiányozna.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80277) kasee válasza salapp (#80273) üzenetére


kasee
aktív tag

Megnéztem közben az MM -ben az 55a80k -t, tetszett és a hangja is az LG hez képest jobbnak tűnt. A K viszont hangban visszafejlődésnek írja…a talpa a J nek is állitható több állásban?
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-a80j-oled-vs-sony-a80k-oled/21563/31219

(#80278) moland007 válasza kasee (#80277) üzenetére


moland007
tag

Szvsz pont ezért jó választás 400 ért a Sony A83jaep

55A83J

(#80279) salapp válasza kasee (#80277) üzenetére


salapp
addikt

Igen. Széles és közelebbi állásban lehet szerelni. Illetve vékony soundbarhoz igazítva. Nálunk van egy 55A80J és egy 65A80J a családban. Ebből kiindulva merem ajánlani a konkrét típust.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80280) kasee válasza moland007 (#80278) üzenetére


kasee
aktív tag

Az a80 és az a83 között ez különbség lehet? Rich Color Enhancer
[link]

(#80281) Grawens válasza kasee (#80277) üzenetére


Grawens
senior tag

Azért az a talp.... pffff. Mint egy fakutyának. Igénytelenül ronda. :U

(#80282) kasee válasza Grawens (#80281) üzenetére


kasee
aktív tag

Igen, nekem is bántja a szemem :)Talán a legalacsonyabb pozícióban nem annyira ronda, ugysem lenne elötte hangprojektor.

(#80283) salapp válasza Grawens (#80281) üzenetére


salapp
addikt

Magas pozícióban én csak tyúklábnak mondanám :DDD . (Tudom, nem az, de valahogy arra asszociálok)
Nekünk a széles, lenti pozícióban van, úgy teljesen jó, egyébként nagyon minőségi a kinézet és az összeszerelés.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80284) kasee válasza salapp (#80283) üzenetére


kasee
aktív tag

A távirányítója a sima a 80/83J szériáknak, nem a háttérvilágításos, igaz?

(#80285) salapp válasza kasee (#80284) üzenetére


salapp
addikt

.

Igen. Külön vettünk a csehektől. Minden esti használatakor öröm. Bár nappal is, mert jó ránézni a szálcsiszolt fém felületre. Az 5. és 6. évekre kiegészítő garanciát is vettünk. Az kicsit húzós... De valahogy jobb érzés ezzel is.

.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80286) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

LG C2-re van lehetőség valahogy PLEX-et telepíteni?

(#80287) Pro!Petya válasza Sliderxy (#80286) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Simán, gyári app store alkalmazásban benne van. Letöltöd és telepíted.
(kell hozzá LG fiók)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#80288) Pinge


Pinge
csendes újonc

Sziasztok. Az mennyire normális ha az új lg oled65c21 tv kijelzője enyhén hullámos és surlófénynél az alsó 5cm-nél enyhe törés látható? Köszi a válaszokat!

(#80289) Sliderxy válasza Pinge (#80288) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Szia, tudsz róla lőni képet. Az enyém is új, kíváncs lennék rá mit látsz.

(#80290) Elemental válasza salapp (#80285) üzenetére


Elemental
addikt

A táv tuti.
Kár, hogy valaki leejtette, és benyomódott az egyik sarka. :)

(#80291) Pinge válasza Sliderxy (#80289) üzenetére


Pinge
csendes újonc

Küldtem neked.

(#80292) Sliderxy válasza Pinge (#80291) üzenetére


Sliderxy
senior tag

ok

(#80293) Pinge válasza Sliderxy (#80292) üzenetére


Pinge
csendes újonc

Igazából azt nem tudom hogy normális e hogy nem tükör sima a felülete?!?

(#80294) ΞΔGLΞ válasza Pinge (#80293) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha itt kérdezel a fórumban, akkor légy szíves rakd ide is be a képeket, mert sokkal több ember látja.
Leírás alapján senki nem tud véleményt mondani.
Egyébként a leírásod alapján semennyire nem normális. Szóval jöhetnek a képek...

(#80295) ΞΔGLΞ válasza ribarszki (#79941) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ismerősöm most vett egyet, szóval hamarosan hallhatom a hangját ennek (is). Kíváncsi vagyok...A jóval nagyobb soundbar (több driver) és a hátsók miatt egyértelműen jobbnak kell lennie a "térnek".
A kérdés, hogy van-e elég mély? Hogy hallod ezt a részét, mert a JBL mélye az, kb egy szörnyeteg. Hátsók nem vesztik el a jelet? Szóval, stabil?

(#80296) kasee válasza salapp (#80285) üzenetére


kasee
aktív tag

Na beüzemelve az A83J :))
Alacsony poziban amikor egymáshoz legközelebb a lábak még tetszik is :)
Elsőre a hang brutálisan sokkal jobb az LG CX-hez képest...gondolom a kép is hasonlóan jó lesz... :)
Van esetleg valami linked a kép beállításokhoz, hogy lenne érdemes beállítani?
Illetve egy linket tudsz küldeni a távhoz? köszi :R

(#80297) Pinge válasza ΞΔGLΞ (#80294) üzenetére


Pinge
csendes újonc

Rakok ide is képet csak nem tudom mennyire látható rajta a probléma. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#80298) ΞΔGLΞ válasza kasee (#80296) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Minden tévének más a beállítása, szóval neked kell kitapasztalni, hogy lesz a legjobb.
Vagy kalibráltatni kell.

(#80299) b. válasza Pinge (#80297) üzenetére


b.
félisten

mindegyik OLED-nél van egy tükröződés törő réteg,. Azt nem tudom LG-n milyennek kell lennie de Philipsen is hullámos kissé főleg oldalról nézve olyan 30 fokos szögből látszik sötét kijelzőnél.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80300) Pinge válasza b. (#80299) üzenetére


Pinge
csendes újonc

Köszi. Annyi hogy nálam a kijelző alsó 5 cm-nél szinte teljes szélességében látható a törés tükröződő fénynél, oldalról meg enyhén hullámos. Más is írta hogy sajnos ez nem normális valószínűleg úgyhogy majd hívom az LG-t.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.