Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80551) b. válasza levii0812 (#80548) üzenetére


b.
félisten

szia! Spacedesk alkalmazást tölsd le a Tv-re és a Windowsra is a szerver részt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80552) Csandi válasza Farkassacred (#80550) üzenetére


Csandi
őstag

Ez igaz, én csak a telekomos kínálatot néztem át, és az ottani oledeket, ha már ide írt :)

(#80553) Farkassacred válasza Csandi (#80552) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én is csak hirtelen kaptam fel a fejem a mondat láttán. :DDD
Szerencse kérdése az egész amúgy, lehet hogy be se égne végül. Egy misét megérhet a dolog, gari időn belül sokat nem veszíthet.

(#80554) Zolka25


Zolka25
tag

Olvasgattam most egy külföldi fórumot és ott azt írta valaki az LG CX kapcsán, hogy dolby vision tartalomhoz érdemes bekapcsolni az AI fényerő szabályzást, mert úgy fog legjobban kinézni a dv tartalom. És hogy pl a sötét részek jobban láthatóak lettek. Van ebben igazság? Nekem C2-esem van.

(#80555) Vhiktor válasza Zolka25 (#80554) üzenetére


Vhiktor
veterán

Van benne igazság, csak akkor már eltérés a szabvanytol.
Ekkor dolby vision IQ lesz, ami figyelembe veszi a szoba fenyviszonyait és az alapján nyúl bele az eredeti tartalomban, vilagositja a képet, emiatt jobban láthatóak lehetnek a Sötét részek.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80556) alaves


alaves
addikt

Ma reggel talált a C1 egy új fw-t: 03.34.55 ... nem frissítettem, és jelenleg nem is találja a keresés :U

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80557) ricsip válasza alaves (#80556) üzenetére


ricsip
addikt

karácsony/ünnepek alatt kijött fw update-et kerülném, mint a leprásakat ;)

-

(#80558) ΞΔGLΞ válasza Gicz (#80385) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És akkor most végülis melyik tévé mellett döntöttél?

(#80559) abrtom87 válasza Csandi (#80547) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi. G2 lesz

(#80560) salapp válasza abrtom87 (#80559) üzenetére


salapp
addikt

Jó döntés. Bár azért kifutóban már jó áron van a Sony 55A80J/A83J.
Kár, hogy Sony be sem került a látókörödbe. Legjobb saját hang (acoustic surface audio), 5 évre kiterjeszthető gari (pénzért), pénzes "prémium" Youtube helyett SmartTube, beszerezhető prémium (giroszkópos háttérvilágításos, szálcsiszolt alumínium) táv, és általában első vásárlásra tökéletes OLED panel, stb.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80561) Farkassacred válasza salapp (#80560) üzenetére


Farkassacred
őstag

A távirányitót honnan lehet megrendelni? És vajon Xr 80k-al is kompatibilis lehet?!

(#80562) salapp válasza Farkassacred (#80561) üzenetére


salapp
addikt

Az A80J/A83J-hez ez a prémium táv. (az A90J-hez csomagolt táv)
Az A80K/A83K/A84K-hoz ez a prémium táv (az A90K-hoz csomagolt táv)

Én például a számomra jobb táv miatt is inkább az A80J-t venném.
Tudtommal semmi különösebb fejlődést nem hozott a K-széria, de majd kijavítanak.
Tegnap néztem egy kis The Dark Knight rises és MandalorianS02-t HDR-ben az A80J-n.
Szerintem ennél nem kell jobb filmélmény otthon. (Persze ha telnek az évek és kiforrja magát a QD-OLED, akkor lehet, hogy egy olyan lesz az utódja, persze nálunk továbbra is Sony, illetve az a biztos, hogy nem Samsung)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#80563) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok,

A 2018-as LG B8 tv-mhez tartozó gyári Magic Remote (AN-MR18BA) a mai napon megadta magát - ezt szeretném pótolni. Kerestem ilyet itthon, de nem találtam.

A pointer funkciót amúgy sosem használtam ki, úgyhogy egy gyári LG távirányító megfelelne nekem, nem a magic szériából. Viszont ilyet sem találtam - létezik egyáltalán? :F

Van esetleg valakinek valamilyen javaslata? Szeretném, ha könnyen beszerezhető lenne, és nem gagyi. Illetve szuper lenne egy Netflix gomb, a gyárihoz hasonlóan.

Köszönöm. :R

(#80564) Gicz válasza ΞΔGLΞ (#80558) üzenetére


Gicz
addikt

Végül C2 lett. Benyomtam filmmakerbe, ami tesztek szerint is baromi jol kalibrált gyárilag, és egyből "haza értem" érzésem lett. Egyelőre nem találtam benne bugot, mint pl bejon a screensaver random film kozben. A menüje gyorsabb, nem kell levennem a tv-t a neteől nehogy felraknon random uj fw-t magától. Ez nekem még nem is lett volna gond, de barátnőm sokat netflixezik, neki igy sokkal kényelmesebb, hogy tudja használni rendesen.


A samu panele valoban tokeletesen homogén, LG nem az, de csak tesztképen látom, valós tartalomnál egyáltalán nem látom. Samu fényereje jobb, de itt meg jobb a polarizátor miatt a kontraszt napközben. Szóval mindegyiknek megvan az előnye hátránya, ha nem csak magamat nézem, hanem hogy barátnőmnek is melyik a kényelmesebb, akkor számunkra az LG a jobb kompromisszum egyelőre. Aztán 2-3 év mulva lehet majd 75" 3rd gen qd oled lesz samutól, ki tudja :)

(#80565) finu válasza b.kov (#80563) üzenetére


finu
tag

Itt néz szét!
[link]

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#80566) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

LG CX65-ről milyen LG 75"-re érdemes upgradelni ? :U
átlagfelhasználásra, streaming adók HD/4K, Xbox SX 4K, falra szerelve, világos nappaliba

[ Szerkesztve ]

(#80567) krx21 válasza Gicz (#80564) üzenetére


krx21
nagyúr

Grat, használt egészséggel..
Nekem is C2 van..

(#80568) Malfroy válasza Gicz (#80564) üzenetére


Malfroy
aktív tag

jó kis tv ;)

(#80569) tutitibi válasza Malfroy (#80568) üzenetére


tutitibi
senior tag

Jövő évi OLED TV-kről van valami friss infó ?
Pl. LG B3, C3, G3 vagy Panasonic MZ series ?

(#80570) yoogie


yoogie
aktív tag

Egy gyors kérdés, megérhet szerintetek egy 55BX3-as ~ 210e Ft-ért? Tavaly év végi vásárlás és még garanciális. :U

(#80571) Pro Koryak válasza tutitibi (#80569) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mit vársz?
Fejlesztés nem történt, árak meg k. magasak lesznek itthon, tudjuk ki és mi miatt.
Ja, LG adja továbbra is 1-2havonta a frissítéseket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#80572) yoogie


yoogie
aktív tag

sorry, 2x

[ Szerkesztve ]

(#80573) ribarszki válasza yoogie (#80572) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha nincs rajta látható tinting, vagy a normál nézésnél nem zavaró, s leginkább filmekre kell akkor szerintem megéri. De vannak nálam sokkal okosabbak itt a fórumban :)

[ Szerkesztve ]

(#80574) jbnd-007


jbnd-007
tag

Kicsit zavaró a Philips Ambilight-nál, hogy ha egy hosszabb statikus jelenet szélén van sötét rész, kicsit beljebb meg valami fényes, akkor pár másodperc késéssel úgy dönt, hogy biztos 4:3-mas a képarány és felkapcsolja a fényeket. Kizökkenti az embert, mert nem a jelenet változásakor történik. Nem hiszem, hogy van beleszólásom az algoritmusba, de gondoltam azért megkérdezem, hogy lehet-e ezzel valamit kezdeni.

(#80575) b. válasza jbnd-007 (#80574) üzenetére


b.
félisten

próbáltad az ambi módot állítani másikra vagy kevésbé agresszívra?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80576) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok,
QD-OLED kérdésem lenne. Melyek az ajánlott tipusok?
Elsősorban ps5, de mb pro14-hez tudnám alkalmanként
fotószerkesztéshez is használni?
Köszönöm a segitséget előre is.

® visions created with passion

(#80577) jbnd-007 válasza b. (#80575) üzenetére


jbnd-007
tag

A Standardot és a Naturalt próbáltam. A Game mód alig világít, a Standard meg túl erős. Szóval ha a Natural nem tudja, akkor inkább megszokom, minthogy módot váltsak.

(#80578) Malfroy válasza jbnd-007 (#80574) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Ha zavar,érdemes kikapcsolni.

(#80579) alaves válasza Uzmany (#80576) üzenetére


alaves
addikt

Összesen két típus van:
-Samsung S95B
-Sony A95K
A Sony kb. annyival jobb, amennyivel drágább. Ha nem kell 'grading' monitor tudás, akkor jó lehet, ha nem zavar közelről a QD-OLED kijelző pixelstruktúrájából eredő jelenség a tárgyak kontúrjánál. Egyébként C2/707/807/A80K/A90K/LZ980-1000-1500-2000 közül bármelyik jó.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80580) amadeus11


amadeus11
senior tag

LG tévén Speciális beállítások/ Szín mélység/ Finomhangolás/Színbeállítás menü alatt mit lehet beállítani? Alacsony képvezérlés beállításnál fakóbb lesz a kép, a többinél színesebb. Színtérnek automatikust használok, de alacsony képvezérlés + natív színtér beállítása is jónak tűnik.

There is a star

(#80581) ribarszki válasza alaves (#80579) üzenetére


ribarszki
őstag

Vagyis 2x jobb a Sony? :U

(#80582) Vhiktor válasza amadeus11 (#80580) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha a legszinhelyesebb képet szeretnéd ezeket mind kikapcsolod.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80583) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Sziasztok!
Erdeklodnek mi a reális ara egy februarban 3eves lesz, 65E9 hibatlan olednek? Ismet feljott az agyam a 77essel :) 3evbol szerintem az elmult hetekben volt szinte csak hasznalva igazan.

(#80584) alaves válasza ribarszki (#80581) üzenetére


alaves
addikt

Átlagosan 70-80%-al drágább (a napi hókusz pókuszokat, kuponokat nem számítva). Mindent egybevetve a beépített alkatrészektől a támogatásig közelítőleg ilyen az érték arányuk.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80585) alaves válasza amadeus11 (#80580) üzenetére


alaves
addikt

+1 Vhiktor ... kb. akkor helyes a szín a TV-n, ha nappal természetes fénynél közepesen árnyékolt szobában (~100-120 nit) ugyanolyan színeket látsz a szobában, mint a TV-n. A natív színtér HDR10/HDR10+/DV anyagokhoz való. A 'színfrissítés'-t sem célszerű bekapcsolni. LG-n SDR/HDR/DV képmódokban is a gyári 'színmélység: 50' közelítőleg megfelelő.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80586) Gabor970 válasza ribarszki (#80581) üzenetére


Gabor970
addikt

szerintem nem definiálható a valahányszor jobb-e valami. Ha a pénztárcádnak kevésbé fáj a plusz kiadás, mint neked a gyengébbnek a rosszabbsága, akkor megveszed a drágábbat. Ellenkező esetben a rosszabb is elég jó lesz. Egy hatszázezres OLED háromszor jobb, egy kétszázezer forintos LCD tévénél? Nem, hanem nem fájt eléggé a hatszázezer ahhoz, hogy ne a kétszázezrest válasszam. Ez csak ennyiről szól.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#80587) ribarszki válasza Gabor970 (#80586) üzenetére


ribarszki
őstag

nem én definiáltam hanem a kolléga

[ Szerkesztve ]

(#80588) anrab válasza Gabor970 (#80586) üzenetére


anrab
addikt

És ha nincs benne dolby vision akkor a HDR ugyan olyan, vagy nem is látni különbséget.
:)

(#80589) Gabor970 válasza anrab (#80588) üzenetére


Gabor970
addikt

ezt nem tudom :) De megnyugtatóbbnak érzem, hogy a Philipsben mindegyik van.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#80590) alaves válasza Gabor970 (#80586) üzenetére


alaves
addikt

Csupán arról volt szó, hogy az A95K "nem hobbiból" kerül annyival többe az S95B-nél, az áruk körülbelül értékarányos. Vásárlásnál az ár nyilván az egyik fontos szempont.
Tudnék helyet szorítani még a 97G2-nek is :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80591) Hmmm1 válasza Gabor970 (#80589) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Szia. A képpel kapcsolatos tapasztalataid/beállításaid majd pls ird meg, olvastam pm-ed, hanggal kapcsolatban értem, a többire kivancsi lennék : )

[ Szerkesztve ]

(#80592) anrab válasza Gabor970 (#80589) üzenetére


anrab
addikt

Csak egy ironikus hozzászólás volt a korábbi kommentek fényében.
Én is örülök hogy minden van a philips-ben. Kép, hang támogatás.
Inkább ide mindent minthogy: a fene egye meg, a másikba az is meg az is van!

(#80593) daneel_hu válasza Kriszbmx (#80583) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem olyan 350-400e HUF

(#80594) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Philips 65oled806 - kezdek megelégedni a tv-vel, elég jó rajta a kép, pedig azért még messze van egy kalibrálttól gondolom : ) (asszem a SDR Egyéni módban van - ami a PH-s teszt szerint lett beállítva. [link] Bár többen említették, hogy szerintük ez nem jó.
(Egyébként a teszt nem tér ki minden beállításra sajnos. Nem sorol fel minden odatartozót sem. A színeket elkezdtem állítani - pirossal indít asszem - akkor jó volt látni, hogy javul a piros túlszaturáltsága, majd még egy színbe belenyúl az ember, és a harmadik szín, már elviszi a első szín beállítását, de már akkor úgy voltam, h végig állítgatom a teszt szerint.)

A tv mozgásmegjelenítéséről érdekelne néhány tapasztalat még: (mind a ezen Philips, mind OLED kapcsán)
24p-be nem kéne judder freenek lennie? Flmezésnél Ha nem az, miért nem?: D 24p filmezésnél mi értelme van igy a 120hz-es panelnek? - Azért is kérdezem mert mintha akkor szakadna a kép rendesen ha minden ki van kapcsolva.
Azt is kellett konstatáljam, hogy a ilyen szakadások egy nagyobb méretű tv-n jobban kijönnek : D Úgy mint bármi más is. Sok különbség van egy 55 és egy 65-ös között.

Hang: tv hagja néha ki akaszt és bár, élőbe volt szerencse hozzá, ott nem tünt ez fel. Nem is volt ez gond,, nem gondoltam rá hogíy ebből lehetne, mert egy 130-150 ezres tavalyi modellü LG-nek is baromi bejött a hangja másnál, a előző éveken át használt Philips tv-m is más kategória jóval, mégis veszett jó a hangja van ehhez képest.

Problémám, h itt bizonyos magas hangok mintha ki lennének menve - pedig nincs hangosra véve. Stb. HDR játékmódnál beraja a hangot is Játékra, de úgy szar, Általában a Eredeti-n a legvalóságosabb a hang, nincs sercegő hang, magas hangja a fegyvernek Red Dead2ben, vagy GoW ragnarökben is ki tud jönni, hogy másabb másabb azért, mint az említett régenni és olcsóbb kategóriájú tv-knél. Pedig elvileg ebben van a komolyabb hangcucc : D És még cska nem is a mélyekről/basszusről van szó - ami amazokban nincs is, külön hangszóró erre. Szóval még bízom benne, hogy ezen lehet javítani, főleg ha olcsóbb sima kis sztereó hangszórókkal felszerelttv-khez hasonlítom:/

[ Szerkesztve ]

(#80595) Gicz válasza Hmmm1 (#80594) üzenetére


Gicz
addikt

Nem, nem kéne judder free nek lennie, hanem rendes 24p juddernek kell lennie, mentes pl 3:2 pulldowntól. Ha folyamatos képre vágysz akkor be kell kapcsolnod motion interpolationt ami köztes képkockákat tippelget a valósak közé, és megkapod a szappanopera effektes folyamatos mozgást tele interpolációs artifaktokkal :) De pl alacsonyabb fényerőn kevésbé lesz durva ez a judder. Egyébként mozgókép felbontást növelne a frame interpolation, de filmeknél az 1/48 seces záridő miatt eleve akkora motion blur van, hogy emiatt nincs értelme bekapcsolni. Egy jó black frame instertion lenne jó, de az még nem túl jó az oledeken. A plazmák mozgókép felbontásától elég messze járunk interpoláció nélkül LCD-n meg OLED-en is.

120hz panelnek játékoknál van értelme.

(#80596) Gabor970 válasza Hmmm1 (#80594) üzenetére


Gabor970
addikt

megnéztem tegnap. Semmi extra. Filmmaker mód, minden képjavító szirszar kikapcsolva. A HDR meg DV esetén a világos üzemmód. Szintén minden kikapcs amit csak ki lehet. A színt levettem 50-ről 42 körülire, nekünk jobban tetszik a kevésbé színes kép. Természetesebb.
A hangnál nem értem mi a gondod, tegnap a TV hangját hallgattuk netflix és amazon prime filmmel, teljesen rendben levő. Külső eszköz nekem nincs a tévére dugva, csak saját appjain keresztül használjuk.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#80597) blakey válasza Hmmm1 (#80594) üzenetére


blakey
titán

PH kalibrációk sz@rok, illetve nem normális TV-zéshez vannak kalibrálva, azért egy "60-as szín' messze van a színhelyestől, bármilyen TV és évjáratról legyen szó, az többnyire középállás szerint a jó. Ha más nincs, akkor inkább a flatpanelshd féle 805-ös beállítást használd, esetleg minimálisan módosítsd, valószínűleg közelebb leszel a természetes képhez. Philips esetében jó hatással van a mozgásmegjelenítésre ha be van kapcsolva a Film mód, egyszerűen nagyon jól működik, teszi a dolgát. Az NR és au MPEG zajcsökkentések minimumon is jó hatással vannak a képre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80598) jbnd-007 válasza Gabor970 (#80596) üzenetére


jbnd-007
tag

A tévé hangjára (ha a surround hatás hiányától eltekintünk), talán az a legjobb szó, hogy erőtlen. Én is meghallgattam, a beszéd jól érthető, a zene is elmegy, de mondjuk egy robbanásból, ami egy 5.1-es rendszernél megcsörrenti a poharakat a szekrényben, tévén annyit hallasz, hogy "pffssz". Egyszerűen nem tudja azt a dinamikatartományt reprodukálni, minden hang nagyjából egyforma erősségű.

Nyilván ha az ember elsősorban kamaradrámákat néz, akkor ez nem annyira jelentős szempont.

[ Szerkesztve ]

(#80599) tutis


tutis
őstag

philips 55oled806 - szoftvere mintha kicsit lassú lenne, akinek van ilyen tv-je nem érzékelte? Mintha néha beakadna, nem azonnal reagál gombnyomásra párszor

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#80600) anrab válasza Hmmm1 (#80594) üzenetére


anrab
addikt

"asszem a SDR Egyéni módban van"
Ez a mondat nekem mindent mindent megmagyaráz.
A hanghoz már nem is fűzök semmit.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.