Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80351) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#80350) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, azt is elírtam, sorry, ezért utálok mobilról pötyögni.
Tinting

[ Szerkesztve ]

(#80352) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#80347) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért nehogy azt higgyük, hogy más márkánál nem lehet ilyet tapasztalni...
Csak keresni kell a neten...
https://www.avforums.com/threads/is-this-oled-banding-acceptable.2241923/
https://www.avforums.com/threads/sony-a1e-banding-issue.2196065/
http://www.hifi-forum.de/bild/sony-65a90j-banding_1104020.html
stb...
#80351 ΞΔGLΞ
Ennyire oldalról pedig pl az evo panel mindegyik ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#80353) ΞΔGLΞ válasza krx21 (#80352) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szemből!
[link]

Nyilván előfordul, de nem olyan gyakran, mint az LG esetében és most ne azzal gyertek, mert az LG-ből sokkal több van eladva.
Egyszerűen van nekik frankó paneljük, de az ilyen fórumba írók, mint pl mi is, szóval rajtunk kívül ebbe mindenki beletojik, így a hibás panel eredeti áron el van adva és még az agyon dicsért garancia ügyintézésre hivatkozva is bőven megéri nekik a cserélgetés.

[ Szerkesztve ]

(#80354) HELLAFLUSH válasza Gicz (#80344) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Köszi tipped neked is és Vhiktornak is. :R

Annyi gondom lenne még, hogy a nappaliban 2db TV van és a két TV távja be és kikapcsolja mindkét TV-t. :F
Erre van valami megoldás? A másik TV egy régebbi típus LG UJ6307.
Gyanítom, hogy azonos a jel amit kapnak.

(#80355) Tyrone89 válasza HELLAFLUSH (#80354) üzenetére


Tyrone89
tag

Háát, nekem is van ilyen jellegű gondom, mert a szobámban van két oled tv szintén LG..én úgy oldottam meg..hogy amelyik tv-t szeretném bekapcsolni ahhoz odaáállok közel és közvetlen a tv-hez közel tartom a távkapcsolót, így a másik tv nem kapcsol be. Ennyi "kellemetlenséget" kibírok. Kikapcsolás általában időzítőt állítok.

(#80356) #72042496 válasza HELLAFLUSH (#80354) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet úgy, hogy közel mész hozzá, ahogy írták. Működhet a dolog okostelefonról is, vagy másik eszköz (pl. erősítő, konzol) is vezérelheti őket HDMI CEC-en. Alexa vagy hasonló asszisztens is tudhat olyat, hogy ki-/bekapcsolja a tévét.

Nagyon egyszerű megolás tudtommal nincs rá. Én klímánál féltem attól, hogy egy vékony fal másik oldalán levő beltéri is érzékeli a jelet, de szerencsére ez nincs így.

[ Szerkesztve ]

(#80357) Tyrone89


Tyrone89
tag

Egy kis érdekesség, nem feltétlen oled szempontból de pár napja akadtam erre az oldalra és megfogott. Talán azok találják majd főleg érdekesnek akik szerették a 3D-t és a 3D filmeket, mint pl én.

https://athanos.com/media

https://www.youtube.com/watch?v=Eu4AGhk4iI8&t=1s

(#80358) Lackooo84 válasza ΞΔGLΞ (#80347) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A tinting még oké, de az ilyen 5%-nál látszódó csíkosodást látod amúgy normál használat közben?

The Truth is out there...

(#80359) ΞΔGLΞ válasza Lackooo84 (#80358) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Simán láttam... bizonyos esti, sötét szobás jeleneteknél.

(#80360) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Arról van tapasztalat, hogy USB-s egér/billentyűzet támogatása milyen az LG OLED tévéknek?
Van egy C1-esem, és nagyon megtetszett ez a billentyűzet és touchpad kombó (Logitech K400), de nem tudom felismerné-e a webOS és mennyire működne.

Előre is köszi az infót! :R

(#80361) Lackooo84 válasza ΞΔGLΞ (#80359) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De most ha eddig egy lcd-t tudtunk nézni, ami olyan felhős volt, hogy ihaj, akkor szerintem egy ilyen semmiségen simán túl lehet lépni, mert ez ahhoz képest tényleg semmi.

The Truth is out there...

(#80362) Gicz válasza Lackooo84 (#80361) üzenetére


Gicz
addikt

Az a baj, ha tökéleteset akarsz, akkor ki fogsz fizetni 1-1,5 millt 65"-ért, ami szerintem nem nagyon éri meg. Meg kell találni a balanszot. Ha korlátlan a pénz akkor nyilván meg lehet venni. Kocsiból is nagoyn szereték KIA EV6 GT-t, de ha annyi pénzem lenne lakást vennék nem kocsit XD így marad a 8 éves ceed.

(#80363) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Halihó mindenkinek. Gondoltam betérek a topikba, talán néhány elméletnek, okfejtésnek itt jobban van helye, mint kimondotta a Philips topikban.

Első OLED tv vásárlás elött állok, vagy álltam. Hetek óta vadásztam a Philips 65OLED806-os modellt, amikor már nem is volt kapható stb.
LG-k is tetszegettek, ott láttam meg először OLED-t, hogy huh ez de ó, de jó - akkor rabul ejtett.
Láttam kiállított darab Philips 856-ost, eléggé "bejáratott" mivel ki van állítva MM-ben, (talán ez előnye is) - ott a hang nálam szintén hozzátett a whao élményhez. (Nem, soundbar és társai nem érdekelnek és nem játszanak) - Főleg egy LG-hez hasonlítva - bár ott se volt rossz, csak vhogy a hangzás, a mély Philips-nél iszonyat jó volt. Most is egy Philips 4k uhd van otthon, nem rossz képpel, 55-s méretben)

Aztán pont lecsúsztam a 806-osról novemberben kifutottak, majd mégis hetekkel később, kb mostanra sikerült vadászni egyet, megnézni, kb 50 óra volt benne - előttem, volt, és másabb élmény volt mint a ugyanazon széria 856-s modellje. (Itt hallottam, olyat, hogy bekopik - lehet nem is volt túl jól beállítva)

Szerettem volna, hogy meggyőz, de kétségeim voltak/vannak: d Most az alábbiakat vetném fel:

"Igazából, annyira kerestem, ott volt elöttem, nem mondom, hogy csalódtam, de úgy szeretném, hogy valami meggyőzzön. - Elmélkedtem, hogy a OLED bár iszoynatosan fekete - ami fekete az fekete, DE:
- nem túlságosan is az? Nem e hagy elveszni részleteket ezáltal, hogy könnyen mindent besötétít? Pl egy árnyékolt részen, tárgyon belül. Van egy objekt a képen, árnyékos jócskán, de azért még látod. Mintha éreztem volna, olyat hogy a feketén belül kevés az átmenet?
Nem alkalmaz kontrasztot, csak kikapcsol mindent nem de? Nincs ezzel véletlen gond? (Játékoknál talán feltünőbbnek láttam )
"Mennyire lehet ezt a túl sötét mindent állítani?" : D

A 806-osnál, ami kb uj, ott pl pirosnál, etc túlszaturáltságot éreztem:S - Nyilván lehet több minden be volt kapcoslva etc. de akkor is - (erről majd később)

(#80364) b. válasza Hmmm1 (#80363) üzenetére


b.
félisten

A 806 és a 856 között csak a talp a különbség egy azon készülékek. A kiállított darabokat kerüld el ,mert a Szervíz kft -vel mikor beszéltem panelcseréről azt mondták megoldják a dolgot Philipsek esetében de azért megkérdezték kiállított darab volt e? Szóval ott már felmerülhetnek problémák.

Az áruházakban Kiállított Tv-k általában túlszaturált képpel, 4 K demó anyagokkal mennek, valószínűleg ezért nem volt ugyan az egy normál akár még nem beállított TV hatása.
Ettől ne félj, szuper képet kapsz otthon, jelenleg az OLED az otthoni mozi csúcsa, ha a képminőség számít ne gondolkozz másban. A kontraszt, a fekete, a színek és az egész egyben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80365) ribarszki válasza Gicz (#80362) üzenetére


ribarszki
őstag

Vagy 65ös qd-oledet 600-ért.. ami panel szempontból tökéletes.

(#80366) Grawens válasza Sidorovich (#80360) üzenetére


Grawens
senior tag

Az imént próbáltam CX-en ASUS W5000 -et, hibátlanul működik. Így szerintem a Logi-nek is mennie kell C1-en.

(#80367) KaiotEch válasza Matt89 (#80342) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi, Apple család szóval google TV kilőve, leszűrtem csak MM-ot nézve ezekre:

Első nem OLED, de 86"-os. A 2db LG között valami nagyon kevés különbség lehet, leírásba semmi nincs, meg kell nézzem máshol.

(#80368) Gicz válasza ribarszki (#80365) üzenetére


Gicz
addikt

Ja, olyanom van, most rendelem helyette a c2-t. filmnézés közben sokszor bejön a képernyővédő, az új 1420-as FW meg teljesen elcseszi a HDR görbét. Szóval 14 napon belül vagyok elállok inkább.

(#80369) lala666 válasza Gicz (#80368) üzenetére


lala666
senior tag

Ha áramtalanítod ,utána már nem jön be.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#80370) Calogero válasza KaiotEch (#80367) üzenetére


Calogero
addikt

C22LB hátlapja fehér
C21LA hátlapja fekete

(#80371) ribarszki válasza Gicz (#80368) üzenetére


ribarszki
őstag

Mi az a HDR görbe? :F Mit cseszett szét a 1420? Maximum a game módban a villogás lehet még jelen.
Egyébként azt olvastuk tőled, hogy a tévéden nem lesz hdr tartalom, mert nekem nem kell. Most meg hirtelen azt cseszte szét az új fw? Ne már...
Te magad sem tudod, hogy mit akarsz úgy érzem..

Remélem a C2-vel nagyobb sikered lesz.

[ Szerkesztve ]

(#80372) Gicz válasza ribarszki (#80371) üzenetére


Gicz
addikt

Igen, nem nagyon lesz HDR tartalom, de zavar, hogy ilyen olyan bugok jonnek mennek már a sokadik formware-rel mióta megjelent a tv. Lesz olyan amivel majd nem lesz hiba? Vagy majd jon egy mégbugosabb amit egy évig nem javítanak?
Az LG-ről nem olvastam efféle bugokat AVSforumon sem. És mivel úgy is SDR lesz nagyrészt, abban meg az is tökéletes, és még 100k-val olcsóbb is.

Majd meglátom mi lesz, túltoltam már ezt a "melyiket vegyem" dolgot, most már csak túl akarok lenni rajta. Soha nem álltam még el vásárlastól, kicsit szarul is érzem miatta magam. Ha valakit esetleg érdekelne, akkor nem küldöm vissza. A panel egyébként penge egyenes :)

[ Szerkesztve ]

(#80373) lala666 válasza Gicz (#80372) üzenetére


lala666
senior tag

Semmilyen görbét nem cseszett szét amúgy, hdr game módnál van valami, de nem játszok.
Filmnézésre viszont hibátlan! Te meg tudtommal nem hdr forma vagy...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#80374) Gicz válasza lala666 (#80369) üzenetére


Gicz
addikt

Mármint az a baj, hogy első bekapcsolás óta be van dugva? Huzzam ki dugjam vissza es nem fog bejonni? Dűnét néztem volna es számtalanszor bejött pár percenként a screensaver. Kikapcsolni service menubol nem akarom, mert akkor meg nincs gari, ahhoz meg drága.

[ Szerkesztve ]

(#80375) lala666 válasza Gicz (#80374) üzenetére


lala666
senior tag

Igen, húzd ki egy percre. Nálam is volt megoldotta.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#80376) Matt89 válasza KaiotEch (#80367) üzenetére


Matt89
junior tag

Csak halkan jegyzem meg, hogy nekem is almás teló van, viszont már rá is csaptam egy 77A80K-ra (csak még nincs kész a nappali, így nem tudom még használni, de már nagyon várom basszus).
Nem mondom azt, hogy egyértelműen jobb, mint az LG, mert sok dolog szól amellett is. Bármelyik időszakból lehet itt rengeteg érvelést és pozitív dolgot olvasni, főleg a C2-ről, szóval nem jársz rosszul. Nekem egyszerűen jobban bejött a Sony arra, amire nekem kell, és láttam élőben mindkettőt, azután döntöttem.

[ Szerkesztve ]

(#80377) vata666 válasza Gicz (#80374) üzenetére


vata666
tag

Bármivel gond van, akkor kihúz, vár, visszadug... Jó megoldás szokott lenni. LG meg a szép panel miatt lesz bajos. Feltéve ha csak nem nyersz a lottón egy éppen faszát. Legyen hozzá szerencséd. Csak ne a hibát keresd benne. Mert a Samsung amire te használod... utcahosszal veri az LG-t. Sztem...

[ Szerkesztve ]

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80378) Ronam válasza lala666 (#80373) üzenetére


Ronam
addikt

Te nem játszol, sokan mások viszont igen.. Kiadtak egy új fw-t, és nem tudták orvosolni az előző hibát, elég vicc... Amúgy ő szerintem az ASBL-re gondolt, ami ugyanúgy nagyon idegesítő ezen a tv-n, engem is idegesít, és nem akarom piszkálni a service menüt, mert ki tudja mit mond majd a szervíz gariügy esetén. Szóval vannak azért ezzel a tv-vel problémák, kicsit túl volt ez hypeolva pár hónapja, sajnos beleestem én is abba a hibába hogy ezt választottam, így utólag már tut hogy inkább a C2-t venném.

(#80379) Gicz válasza vata666 (#80377) üzenetére


Gicz
addikt

Amugy durva nem? Hogy 6-700k-ert nem tudsz olyat venni amit nem kell kihuzni a konnektorbol h elmuljon a nyűg, vagy éppen nem homogén a panel. Vagy épp a 4mm vastagság miatt már dobozban meghajlik a panel. Vicc az egész.

ha sdr-t mindegyik tökéletesen tud, akkor miert veri az LG-t utcahosszal?

igazából a barátnőm tehet az egészről :D úgy volt, hogy veszek egy 77"c2-t. De kitalálta a rendelés gomb lenyomása előtt, hogy túl nagy lesz.... 65"-on meg már bejött a képbe a samu. Most egy boldog 77C2 tulajnak kene lennem, nem ezen a hulyeségen rágódni, hogy visszaküldöm a samut.

[ Szerkesztve ]

(#80380) vata666 válasza Gicz (#80379) üzenetére


vata666
tag

Én 440 ért vettem és egyszer ki kellett húzni. Nem lettem tőle ideges. De az nem azért volt, amit Te írtál. Lecserélni sem szeretném. Inkább élvezem. LG oledet váltott. Nincsen tökéletes tv sem. Routert is ki kell húzni néha.... Nem biztos, hogy boldog lennél ha kapsz egy fasza "foltos" képernyőt. De ahogy írtam, legyen szerencséd. Amit ember tervezett azt el is tudják néha rontani ugyebár.

[ Szerkesztve ]

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80381) ricsip válasza Gicz (#80379) üzenetére


ricsip
addikt

asszonyt kéne már cserélni... :U

-

(#80382) Gicz válasza vata666 (#80380) üzenetére


Gicz
addikt

hogy vetted 440-ért?

(#80383) #72042496 válasza Gicz (#80379) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 77 csak a dobozára van ráírva, azt meg ki lehet dobni miután kiszedtétek belőle a tévét. :)
OK, a hátuljára is, meg a menüből is biztos ki lehet szedni, de azokat úgysem látja.

[ Szerkesztve ]

(#80384) ZPKing


ZPKing
tag

Van egy Synology DS218 NAS-om DLNA szerver beállítva.
Most váltottam LG CX-ről C2-re.
A TV látja mint bemenetet a NAS Media szervert.
Ha belépek a fáljokhoz a film könyvtárba akkor csak teker teker és olyan mintha nem találna fált a mappában. Nem tudok semmit lejétszani.
A CX-el nem volt ilyen ott simán lejátszott bármit.
NAS-on nem állítottam semmit.
Valakinek ötlet mi a kinja?
Valaki más is futtott már bele ebbe?
Köszi.

(#80385) Gicz válasza #72042496 (#80383) üzenetére


Gicz
addikt

én voltam a hülye, csináltam oda photoshoppoltam a különböző méreteket a nappaliba, és az alapján dőlt el, hogy túl nagy. Ha csak simán megrendelem, akkor valsz nem küldeti vissza. :(((

Mindegy, átadták a futárnak a C2-t, holnap/pénteken megjön, kipróbálom, és az egyiktől elállok 1 napon belül. LG volt eddig is, 2013 novemberi volt az ec930-am, igazából az kell, hogy ne kelljen aggódnom firmware frissítéseken, cska lehessen gondtalanul használni és kész. Szerintem az én felhasználásomra az LG is tökéletes lesz, majd kiderül, pár napig mehet mindkettő.

(#80386) Vhiktor válasza Hmmm1 (#80363) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az oleden pont hogy nem vesznek el a fekete részletek. Sőt azon látszik a legjobban. Persze ha megfelelően van beállítva.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80387) vata666 válasza Gicz (#80382) üzenetére


vata666
tag

Sztem ez nagyon mindegy... Látom kiragadtad a lényeget! :F További minden jót. Nem mellesleg ezen az oldalon kell x-et pörgetni vissza a válaszhoz. Üdv... ui.: Akár ajándékba is kaphattam volna. Itt csak "jelképes" tényező volt az ár, miután te elkezdted fejtegetni.

[ Szerkesztve ]

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80388) DrDoktor válasza ΞΔGLΞ (#80353) üzenetére


DrDoktor
tag

Sátánom!Niylván....Mivel a legtöbb tv eladott az LG majd ha mások ilyen mennyiségben ertekesitenek.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#80389) Csandi válasza Gicz (#80382) üzenetére


Csandi
őstag

Volt akció nyáron samu oldalán, kuponokat lehetett összevonni

(#80390) vata666 válasza Csandi (#80389) üzenetére


vata666
tag

Én nem akkor vettem... De volt olyan is valóban :K

[ Szerkesztve ]

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80391) ΞΔGLΞ válasza Lackooo84 (#80361) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem az LCD tévéim sem voltak felhősek. A Samsung csúcs QLED tévéit használtam az OLED megjelenéséig és akkor nem rakott bele ez a cég mindenféle szemetet a tévéibe, sőt emlékszem, hogy a középkategóriás H6400 (3D) tévébe, amit a lányomnak vettem, olyan fekete és homogén volt a panel, ami elképesztő volt még mai szemmel is.

(#80392) ΞΔGLΞ válasza DrDoktor (#80388) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi lenne a normálisan szólítanál meg és nem személyeskedve (itt) a 3 "kiszabott" szakmai hozzászólásodból? És nem nyilván, hanem ezek tények, az LG tele van homogén panellel, de ha a 10-ből 8 agyvelőgyulladást nem érdekli és így eltudja adni a WB, TT paneljait, akkor megteszi. Nyilván én is ezt tenném meg bárki más is.

[ Szerkesztve ]

(#80393) HELLAFLUSH válasza Tyrone89 (#80355) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Sajnos nekem ez a közel állás se segített mert a két TV között kb fél méter sincs.:DDD
Érdekes egyébként mert a régebbi LG infrás távja mindent vezérel a C2-n, a C2 Magic remote pedig csak bekapcsolni tudja a régit illetve az "egeres" része működik vele ha párosítom.

#80356 Balika911 megoldása lett végül a nyerő. :R
Az infrás táv a szekrényben pihen, a régi LG-t csak az LG Thinq appból vezérlem.

Más:
Az OLED Gondoskodás menün belül miket érdemes lefuttatni és milyen időközönként? :)

(#80394) Zsömica válasza vata666 (#80377) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Tényleg..?? Fejtsd már ki légyszi hogy mi az az "utcahossznyi" amivel jobb a Samsung..!

(#80395) Tyrone89 válasza HELLAFLUSH (#80393) üzenetére


Tyrone89
tag

Nekem is egymás mellett van gyakorlatilag a 2 tv, annyi hogy a kisebbik oled egy gurulós cuccon van. Szóval mikor én odaállok valamelyik elé akkor "leárnyékolom" a másik irányába a dolgokat.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#80396) Gicz válasza vata666 (#80380) üzenetére


Gicz
addikt

Na, kihúztam visszadugtam, most nem jön be a képernyőkímélő... Nem gondoltam volna, hogy ez javul majd így. Felajánlotta az 1420 update-et, nyomtam rá egy nem-et.

(#80397) Pro Koryak válasza Gicz (#80379) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kellett volna venni egy Panát/Sonyt esetleg. Nekem 3,5 év alatt 3 frissítés jött, nem hetente, havonta mint más gyártóknál, az utolsó frissítést is csak azért toltam rá, mert úgy nem mentek az app-ok. Lehet a gyárból már problémamentesen került ki :F

[ Szerkesztve ]

(#80398) vata666 válasza Zsömica (#80394) üzenetére


vata666
tag

Nem kell nagyon fejtegetni ezt a dolgot. Ribarszki fórum társ jól leírta már egy kommentben. Az utcahosszal egy jelképes kifejezés volt, mivel más a két technológia. És a qd oled előnyeit értettem rajta. Panel homogenitas, színek fényereje, stb. Persze LG nek is vannak előnyei...De ő jól leírta, hogy mi a különbség. Bár abban is volt szubjektív vélemény, mert ők nekem bejön a távirányító is. Nem is ragoznám tovább a dolgot. Kinek a pap, kinek a.... Aztán mindenki vesz amit szeretne...

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80399) vata666 válasza Gicz (#80396) üzenetére


vata666
tag

:C

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#80400) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#80397) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pontosan, itt is (ezen a fórumon is) van egy nagy téveszme, a legtöbben úgy gondolják, ha az adott terméket állandóan frissítik, akkor az csak jobb lehet.
Nahát, ennek az ellenkezője meg mindig is ráillett a Samsung-ra. Ami jó volt, az vagy eltörölték, vagy jól elcseszték, vagy bugos lett az egész rendszer.
AZ LG CX-re már-már hetente jött egy frissítés, aztán puff a (2019-ben vett) 700 ezres Marantz elhallgatott, mert az eArc-ot jól elcseszték, szerencsére hamar jött a javítás.

Panasonic tényleg akkor frissít, ha muszáj az applikációk miatt. De soha nem volt olyan, hogy valami elb...ott volna.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.