Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81201) beci


beci
őstag

Ugy mar eleg draga lenne….

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#81202) tutitibi válasza ΞΔGLΞ (#81187) üzenetére


tutitibi
senior tag

Gigabites LAN port kellene már a TV-kre.

(#81203) Vhiktor válasza tutitibi (#81202) üzenetére


Vhiktor
veterán

Áhh, az 1 centtel többe kerülne, csődbe menne mindenki ;]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81204) paatrick


paatrick
senior tag

Már csak azt mondjátok meg ennek a Sony 95K szériának hogy a tökben rakod alá már megint a hangprojektort :DDD egyszerűen nem fogom fel hogy a gyártók miért nem gondolnak erre, főleg hogy mindnek van több százezres saját hangprojektora....

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#81205) Matt89 válasza paatrick (#81204) üzenetére


Matt89
junior tag

A Sony ehhez a tv-hez elvieg a ht-a9* hangcuccot ajánlja párosítani, annak meg nincs tv alá rakós centere. Plusz arra mennek rá ugye, hogy használd a tv-t centernek a surface acoustic audio miatt. Ki van ez találva.
*review-k alapján ez jobb elvileg, mint az A7000, aminek tényleg "bar" alakja van

[ Szerkesztve ]

(#81206) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még egy dolog, amit nem értek a sony-ban, vagy a google rendszerben...vagy én nem állítottam be még valamit.
A tv nem írja ki, hogy Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR... semmit. Az IMAX enhanced-et kivéve.
Talán ezek manapság nem is fontos infók, mert úgy is a legjobb minőségben fut az adott tartalom. Az erősítőm mindent kiír, szóval nem egy probléma, de engem még is zavar.
Sony tulajokat kérdezem, hogy nektek sincs semmi infó kiírva? Atmos, Vision, HDR...

(#81207) Matt89 válasza ΞΔGLΞ (#81206) üzenetére


Matt89
junior tag

Most nincs előttem a tv, de A80J-nél ha ránézek az adott tartalom közben a kép beállításokra, akkor ott jelenik meg fönt, hogy 'hdr'.
Ez magában foglalja a DV-t is és a hdr10-et is, DE dolby vision esetén meg egyből látszik alatta, hogy a képmód vagy 'dolby vision dark' vagy 'dolby vision bright' lehet, más nem.

Ha nincs ott a 'hdr' a tetején, akkor pedig nem hdr.
Összességében ez van elvileg...rá kell menni a képbeállításra a tartalom alatt.

Én egyébként Custom képmódot használok (ha nem dv megy) és HDR10-nél nekem megjegyezte, hogy ott maxoltam a fényerőt sdr-nél pedig kb 40-re visszavettem (50 a max).

Mondjuk ezek csak az A80-nál vannak így, de sanszos, hogy az A95K hasonló.

Atmost még egyáltalán nem láttam rajta sehol, hogy kiírná magától, kivéve a just playerben, amikor a hangsávokat választanám.

[ Szerkesztve ]

(#81208) ΞΔGLΞ válasza Matt89 (#81207) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez pontosan így van, ahogy leírtad.
Akkor ez a rendszer ilyen...Nem számítanak már lényeges infónak ezek szerint.
De nekem hiányzik ez Panasonic LZ2000: :U :U

(#81209) #72042496 válasza paatrick (#81204) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van, ahol gondolnak rá, csak akkor meg a csirkelábakat kritizálják az emberek és hogy eltűntek a régi jó forgatható talpak. :)

Én a falra szerelést javaslom megoldásként ha csak mód van rá. De léteznek 3rd party VESA-kompatibilis állványok is (plusz pénz, plusz "vas", kérdéses a dizájn, de léteznek).

[ Szerkesztve ]

(#81210) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#81208) üzenetére


krx21
nagyúr

"Nem számítanak már lényeges infónak ezek szerint. "
:DDD
Dehogynem... Minden tv-nek ki kellene írni és én kapcsolhatóra tenném...

(#81211) ΞΔGLΞ válasza krx21 (#81210) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

MI az, hogy kapcsolható?
Hát a gugli rendszere szerint ez nem lényeges infó, mert nem írja ki, szóval ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#81212) Szabz856


Szabz856
csendes újonc

Meg érkezett az LG C2, egyenlőre engem le nyűgözött. Még csak most kezdek bele a beállításokba de pár képet teszek ide. (Igen a gyári fólia még rajta van)

Pár dolog még nem világos, ha pl olyan tartalmat nézek ami HDR vagy dolby akkor a tv magától fel tolja 100 ra a fényerőt. Ha a korábbi hozzászólásokra jol emlekszem akkor csak a logóval el látott műsorokat nem szabad max fényerőn nezni. Mik azok a beállítások amik fontosak?

(#81213) Elemental válasza ΞΔGLΞ (#81211) üzenetére


Elemental
addikt

A83j-nél van egy gomb a távon, amit megnyomva előjön valami kis infó ahol írja, hogy dolby vision, vagy hdr, vagy ha nem ír semmit, akkor egyik sem.

(#81214) ΞΔGLΞ válasza Szabz856 (#81212) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az első, hogy a fóliát azonnal le kell szedni a hűtés miatt, ez nem mobiltelefon (még) "egyelőre"...
-----
#81213Elemental
Az infó-nál csak az óra jelenik meg, illetve tv műsornál az adott adó.

[ Szerkesztve ]

(#81215) #72042496 válasza Szabz856 (#81212) üzenetére


#72042496
törölt tag

HDR formátumokban magától 100-ra (ill. a maximmra) áll a fényerő, ezen a beállításon követi a kép a standardot.

Tévéműsorok logói idővel beéghetnek magas fényerőn, de ami SDR (nem HDR formátum) azt általában is érdemes alacsonyabb fényerőn nézni. Nem tudom, C2-n olyan 30 körül lehet a 100-120 nit?

Fóliát meg tényleg szedd le, ha próba után okés a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#81216) ricsip válasza ΞΔGLΞ (#81208) üzenetére


ricsip
addikt

az atmosz nem trédmárk? Ha már a vízsön szót képesek volták levédetni.... :U

[ Szerkesztve ]

-

(#81217) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#81211) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát, hogy akit nem érdekel vagy zavar, az kikapcsolja és akkor olyan lesz mint amit írsz...
LG kiírja mindig, de az sem állítható..

[ Szerkesztve ]

(#81218) Elemental válasza ΞΔGLΞ (#81214) üzenetére


Elemental
addikt


Ez a gomb az.

(#81219) Gabor970 válasza ΞΔGLΞ (#81206) üzenetére


Gabor970
addikt

806-os philipsnél menüben lehet ki/be kapcsolni, hogy film elején kiírja-e a formátumot. Nálam bekapcsolva van, minden esetben kiírja.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#81220) ΞΔGLΞ válasza Gabor970 (#81219) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Megtudnád mondani, hol van ez a rész a menüben nálad?
Köszi.
#81218Elemental
Köszi neked is.

(#81221) Lujo123 válasza Szabz856 (#81212) üzenetére


Lujo123
junior tag

(#81222) bala6120 válasza ΞΔGLΞ (#81220) üzenetére


bala6120
senior tag

Philips 55OLED706

(#81223) ΞΔGLΞ válasza bala6120 (#81222) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi, de ez a sony-nál teljesen más, lényegében egy szűz google rendszer van rajta.
Ezt pedig, látom, a Philips átdolgozta a saját rendszere alapján. :R

[ Szerkesztve ]

(#81224) csacsi77


csacsi77
senior tag

Hello!
Segítséget kérnék, mert lassan megőrülök.
LG OLED55C11LB a tévé. PC-ről menne a médialejátszás. A PC vezetékkel kapcsolódik a telekomos routerre, a tévé wifin.
A PC-n meg van osztva 4 különböző HDD-n egy-egy mappa, mindegyikben kb. 2TB-nyi fil, sorozat, zene. Tehát kb. 4x2TB-nyi megosztás.
A tévé látja a megosztott mappákat a saját médialejátszóján keresztül. De raktam fel már a PC-re Plexet, Serviiot, Universal Media Servert.
De valami bődület, hogy milyen lassan jelenít meg mindent. Bemegyek egy mappába és percekig olvassa a tartalmát és nem lehet tovább menni. Ha betölti a mappák indexképeit, akkor már bele lehet menni és akkor le lehet játszani a benne lévő tartalmat.
Csak nem értem, hogy 2023-ban ennek így kell mennie? Percekig kell várni arra, hogy kilistázza a könyvtárakat? 2010-ben egy Asus O!Play médialejátszó mindent látott és gombnyomásra mindenhová bement és mindent láttam, lejátszottam.
Vagy az a baj, hogy túl sok a mappa és a könyvtár? De ez ne legyen már probléma!
Kérem ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet itt a gond akkor ossza meg velem. :R

Öreg fater megoldja!!!!

(#81225) Vhiktor válasza csacsi77 (#81224) üzenetére


Vhiktor
veterán

A kérdésben ott van a megoldás is,
Dedikált Média lejatszo kell :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81226) csacsi77 válasza Vhiktor (#81225) üzenetére


csacsi77
senior tag

Persze. De akkor miért van az, hogy két hétig jól működik bármelyik lejátszó, csak utána szaródik el? Jó, az Universal Media Server már két nap múlva.
Ennek mennie kellene külön hardver nélkül is.

Öreg fater megoldja!!!!

(#81227) Vhiktor válasza csacsi77 (#81226) üzenetére


Vhiktor
veterán

Passz. Próbáltad aramtalanitani a tvt? Lehet megtelik a memória.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81228) ricsip válasza Vhiktor (#81227) üzenetére


ricsip
addikt

Nem telik meg semmivel. Egyszerűen ilyen szar C1-en a DLNA kliens. Nálam is pont ezt csinálja. Pedig ki van kapcsolva a fast start nálam.
Sok könyvtár van egy adott szinten (200+), az fekszi meg a gyomrát.
Meg kell várni amíg azon a szinten minden könyvtáron végigmegy az indexkép betöltéssel. Nem csak azt kell megvárni amennyi a tv képetnyőjén épp látszik, hanem azt is amihez görgetni kellene. Csak utána szabad bele lépni a kívánt könyvtárba, és akkor már azonnal megjeleníti annak a könyvtárnak a tartalmát is.

[ Szerkesztve ]

-

(#81229) Vhiktor válasza ricsip (#81228) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ebből a szempontból a sony a legrosszabb, az még egy pendriveal is rohadt sokat tud tökölni, teljesen használhatatlan.

De erre megint csak a dedikált media lejátszó a megoldás.

A tv gyártók csak kotelessegbol rakják ezeket a funkciokat bele a tvbe, de.nagy ívben tojnak ra, ezért minden tvhez ajánlott rendes dedikált lejátszó. Főleg ekkora mennyiségű filmhez.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81230) Matt89 válasza csacsi77 (#81224) üzenetére


Matt89
junior tag

Hello,
Szerintem az is egy használható és egyszerű irány lehet rövidtávon, ha .mp4 filmeket töltesz le. Annak mindenképp mennie kell pendriveról/HDDről usbn is, ha nincs rajta dts sáv. Egy próbát megér.
Médialejátszó ügyben azt javasolnám, hogy itt kérdezz még azért utána, hogy a jelenleg tárolt file-aidnak mi lenne a leginkább megfelelő (kiterjesztés, DV/HDR info, hangsávok meghatározóak sztem).
u.i. ha a PC a lejátszó, az nem fog dolby vision-t vinni (csak hdr-t) az fix, semmilyen programmal sem

@Vhiktor, nekem ebben a hozzászólásban leírt "teszt" szerint jó volt a Sony usb-ről is.
Nem akarok elvakult sony rajongónak tűnni :DD csak írom, amit láttam. Simán lehet, hogy ugyanezt el lehet érni minden TV-n általánosan: ha odafigyel az ember, hogy a tv-nek megfelelő file kiterjesztést szedi és egy megfelelő appal játsza le a tv-n, akkor kikerülhető a médiabox.
Aki pedig nem akar ebben az irányban válogatni, az vegyen médiabox-ot, DE én rengeteget olvastam arról, hogy kinek milyen baja van XY médialejátszóval, mert az 1ik "ezt nem tudja" " a másik "ezt nem szereti" stb..szóval ott is figyelni kell és nem biztos, hogy lesz univerzálisan tökéletes "mindent is visz" megoldás.

(#81231) csacsi77 válasza Matt89 (#81230) üzenetére


csacsi77
senior tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R
Akkor el kell fogadbnom, hogy ez ilyen. Túl sok mappában, túl sok file van. Körbekérdezek a médialejátszós topikban és ott hátha ajánlanak jót ehhez a tévéhez és ehhez a file-mennyiséghez.
Ha nem, akkor még mindig ott van a lehetőség, hogy egy kiszuperált PC-t kötök rá a tévére és arról játszok le közvetlenül "médiapécé"-ként és az asztali gépen lesznek tárolva a filmek/sorozatok/zenék stb.

Öreg fater megoldja!!!!

(#81232) alaves válasza csacsi77 (#81231) üzenetére


alaves
addikt

C1 - 5 GHz wifi (Telekom gigabit, Sagemcom f@st 5670) - DLNA - serviio 2.1 (PC:i5-4460/8GB RAM): mappákban (legolcsóbb HDD-ken) lévő filmek db. száma jelenleg (mkv): 334, 248, 804, 712 (össz.: ~20 TB)
Pár pillanat alatt betölti és indítható. TV: néha 2 perces áramtalanítás + memória optimalizáló futtatása ('eszköz önkezelése' menü) + 'Gyors indítás: ki'.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81233) alaves válasza alaves (#81232) üzenetére


alaves
addikt

Egyébként az OLED754-en is azonosan gyors a DLNA kapcsolódást követően. A C1-nél azonnali a kapcsolódás, a 754-en pedig 1-90 másodpercig is eltarthat (Philips, illetve saphiOS sajátosság).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81234) ricsip válasza alaves (#81232) üzenetére


ricsip
addikt

ez a 334 milliárd milyen mértèkegység? Darab fájl? Bájt? A húsz terabájtot értem, csak ezt a bődületes számot az MKV előtt nem.

-

(#81235) Lackooo84 válasza csacsi77 (#81224) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az isten szerelmére szedd már le a SmartShare-t, és soha többet nem lesz ilyen gondod. A PC-n egy tálca ikonról csak akkor aktiválod a megosztást, amikor kell, és mindent szuper minőségben játszik le, a HDR és DV tartalmak szuperek, ha új kontent kerül a mappába elég a frissítés gombra nyomni a megosztott tartalmaknál és megy is. Ez egyébként az LG gyári appja ehhez.

The Truth is out there...

(#81236) alaves válasza ricsip (#81234) üzenetére


alaves
addikt

Nem írtam milliárdot sehol. Ezt írtam: 'filmek db. száma jelenleg'. Annyi darab fájl (4 mappában, fejenként), tehát kb. 2000 db film (720p-4k) mérete összesen ~20 TB.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81237) #72042496 válasza ricsip (#81234) üzenetére


#72042496
törölt tag

Leírta, hogy a filmek darabszáma a mappákban. Nem 334 milliárd, hanem az első mappában van neki 334 darab filmje, a másodikban 248, és így tovább.

(#81238) ricsip válasza alaves (#81236) üzenetére


ricsip
addikt

vagy úgy, a vessző nálad nem ezres szeparátor...

-

(#81239) FollowTheORI válasza csacsi77 (#81224) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

En serviio-t használok már ezer éve, és nincs ilyen gondom.
Amit tanácsolni tudok, hogy tedd fel azt, és kapcsold ki benne akkor a film adatgyűjtést, thumbnail, index kép, ahogy hívod begyűjtést és generálást, stb.
Kapcsold ki a rendszerezett, válogatott nézeteket, csak a mappa szeint legyen minden látható, ahogy alapból is a lemezen van.
Utána szerintem nem lesz ilyen gondod.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#81240) ΞΔGLΞ válasza Vhiktor (#81229) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Lehet, hogy valamikor ilyen volt a sony, de kíváncsiságból rátettem az előbb egy 3TB HDD-t, ami tele van 4k, HDR, dolby Vision filmekkel, azonnal játszható volt az összes Atmos, DTS, m2ts etc.... semmivel nem volt gondja a beépített lejátszónak.

[ Szerkesztve ]

(#81241) Vhiktor válasza ΞΔGLΞ (#81240) üzenetére


Vhiktor
veterán

A valamikor alatt az összes J-s modlelnél tapsztaltam ezt, legutóbb múlthéten egy 65 colos A90J-nél is.
1 terrás külső winyó, van olyan mappa amiben több 1.000 file van (specifikus teszt videók).
Ha lenne mondjuk rajta 10-20 nagy méretű film gondolom nem lenne gondja.

De sok kicsivel van.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81242) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Tegnap este bedobtam Disney-n a Ecc, Pecc Ki lehetsz? c. filmet. 4K - Dolby Vision.

Hát bmmeg majd le mászott a képernyőről a cucc. Elképesztő. Imádom azokat a részeket, mikor a kamera fókuszával jól játszottak a adott jelenetnél és van egy kis fókusz megkülönböztetés is, közeliek.... odabasz.

Ambligiht-ot rákapcsoltam, aztán ki, be-, ki. hogy lehet a jó?! - Videó követése/Természetes módban túl erős gyors a fénykövetés, de mint háttérfény nem rossz néha.
Viszont nekem olyan érzést kelt, hogy kicsit elveszi a kijelzőről a fókuszt, kicsit kiterjeszti azt és emiatt a képminőséget kevésbé lehet élvezni, emiatt végül kikapcsoltam inkább, máris tudtam élvezni a még mindig szoktatlan éles, gyönyörű 4K képet.
Lemásztak a színészek a képernyőről. :C

Philips OLED806

EAGLE: megnéztem a tv-det, Mediaban... hát nem szar : d A hangja rohadtul tetszett. A kép is pazar, színek a megfelelő képmódban nagyon természetes és valósághűnek tűnt. Túlszaturációnak semmi nyoma nem volt. Film mód is elképesztő volt.
Először Élénk-en volt, mint default, de olyan fostos gagyi volt... mondom ez mi ez - persze biztos tele rásegítéssel, kiégett vonalak, sharpness miatt fehér szerü pixeles konturvonalak, aztán eléggé adta, mikor át váltottam. Sajna DV-t nem tudtam megnézni, de tetszett egy s*aros youtube is. Vicces, hogy mögötte a A85 is ki volt rakva, az se szarral gurít valszeg, ugyanazon méret, de árban kis különbség azért volt: d

[ Szerkesztve ]

(#81243) Matt89 válasza Lackooo84 (#81235) üzenetére


Matt89
junior tag

Ha a PC a lejátszó, akkor a DV nem megy, csak a hdr.

(#81244) Matt89 válasza Vhiktor (#81241) üzenetére


Matt89
junior tag

Így tiszta, nálam max 30 db file volt a 2 teráson. (eddig)

(#81245) ΞΔGLΞ válasza Hmmm1 (#81242) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gondolom te is tudod, hogy media-ban és egyéb helyeken nem lehet semmit jól tesztelni.
Felnyomják az élénket, mert 10-ből 9.5 parasztnak az fog tetszeni. Tudom, mert két nagykutya ismerősöm is dolgozik a Media-ban és Euronics-nál is és állandóan ezt mondják, hogy a parasztvakítás a lényeg. Olyan, mint mi, akik ilyen fórumokra írnak, mint vásárló réteg, nagyon ritka.
Ezt a tv-t a BRAVIA CORE-on lévő IMAX enhanced filmekkel kellene kirakni a polcra...
Azt kellene látnod neked is.
A TV hangjáról annyit, hogy nekem erősítőre van kötve, de amikor a átkapcsolom a tv-re, akkor a kamera tényleg jól dolgozik és úgy alakítja a képet és hangokat (is) figyelembe véve a környezeti világítást, ahogy a te a tv előtt ülsz. Én utálom az automata környezeti funkciót a tévéken, de ez a kamera tényleg tud valamit...

[ Szerkesztve ]

(#81246) csacsi77 válasza alaves (#81232) üzenetére


csacsi77
senior tag

+Lackooo84 +FollowTheORI

Köszönöm a válaszokat! :R
Memóriaoptimalizálást futtattam. A Smart Sharet telepítettem. Egyelőre küzd a betallózott 4x2 TB értelmezésével.
Megnézem majd délután, hogy végzett-e már vele és milyen a tévén.
Ha így sem járok sikerrel, akkor a Serviioval teszek egy próbát az indexképek és ilyesmik kikapcsolásával.

Öreg fater megoldja!!!!

(#81247) alaves válasza Vhiktor (#81241) üzenetére


alaves
addikt

Az 1000 fájl, azok mérete, illetve a könyvtárak, alkönyvtárak mennyisége és viszonya vízválasztó lehet. Pl. régebben megosztottam az mp3-akat is (231 mappa / 3804 fájl), na ott a C1 elhasalt. Úgy tudom azóta javították fw-ben, majd kipróbálom).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81248) Lackooo84 válasza Matt89 (#81243) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nálad lehet, de nálam megy. :K

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#81249) alaves válasza csacsi77 (#81246) üzenetére


alaves
addikt

Nálam 'Enable transcoding: ki', kivételével indexkép, metaadat, stb, mind bekapcsolva van, alapbeállításban, és így is gyors, de tényleg próbálj kikapcsolni mindent amit lehet. Ha sehogy nem jó akkor a lejátszási lánc más helyén van a gond (PC, router, stb).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#81250) anrab válasza Hmmm1 (#81242) üzenetére


anrab
addikt

Ahhoz a filmhez (képdinamikához) nem is való a természetes beállítás. Az akciódús jelenetekhez inkább. A normál módot miért nem próbáltad ki. Egyébként ki van írva jobb oldalt a menüben minden információ. Nem csak az ambilight-nál.
Ha már megszoktad, nem vonja el az újdonság varázsa a figyelmedet akkor lesz az igazi. Nálam éjjel nappal megy. Anélkül nem is érzem jól magam. Főleg sötétben egy világító tábla. :D
2009-óta minden tv-nél.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.