Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80201) kasee válasza Vhiktor (#80200) üzenetére


kasee
aktív tag

Visszavittem inkább..c8,c9,cx után ez most csalódás…

(#80202) ΞΔGLΞ válasza SoZo (#80193) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerinted ez nem időrablás?
Vett egy tv-t, nem kevés pénzért és a panel nem homogén... De szórakozzon vele, hátha elmúlik.

(#80203) alaves válasza dgyuri0123 (#80184) üzenetére


alaves
addikt

Alapvető különbség a B és C széria között a hardvererő. A C széria jelentősen jobban bírja az interpolációs terhelést, azaz kevesebb (illetve nincs) mikroakadás, továbbá kis interpolációnál (pl. 'Moziszerű mozgás') nem láthatók hibák (pl. artifact), míg a B szériánál 1-es de-judder értéken is szembetűnő az 'artifact' jelenség. Ezen túlmenően a C széria képe dinamikusabb és pontosabb.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80204) krx21 válasza dgyuri0123 (#80184) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha szeretnél használni mozgás javítást (interpolációt), akkor felejtsd el a B szériát…

(#80205) a.sebi válasza dgyuri0123 (#80184) üzenetére


a.sebi
őstag

Értjük a kérdést , te nem érted a választ .
De megismétlem :
Az a cikk amit olvastál egy vélemény . Ide feltettél egy kérdést és kaptál egy másik véleményt . A másik vélemény szerint az a9 jobb , gyorsabb .
Érted ? Szerinte jobb , gyorsabb .
Csendben döntsd el melyik vélemény számít . :DD

(#80206) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Sziasztok!

Tudja valaki hogy az Lg C2 hány terráig kezel külső usb-s hdd-t?

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#80207) Ronam válasza ribarszki (#80198) üzenetére


Ronam
addikt

Ezek a fehéregyensúly beállítások amúgy nem panelfüggőek? Tehát teljesen eltérőek minden készüléknél? Lehet az egyiknél javít, de a másiknál meg teljesen ront?

(#80208) ribarszki válasza Ronam (#80207) üzenetére


ribarszki
őstag

De igen. Ezért is írtam, hogy Vhiktor csukja be a szemét. :K De ettől függetlenül persze ki lehet próbálni. Viszont inkább kalibráltasson :)

(#80209) #72042496 válasza Pro!Petya (#80206) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem itt az USB 2.0, ebből adódóan az 500 mA, ill. maximum 2,5 watt lesz a szűk keresztmetszet. Külső táppal viszont 10 tera fölötti HDD-t is gond nélkül olvastak a reddites emlékeim szerint már a korábbiak is, NTFS-re kell formázni.

[ Szerkesztve ]

(#80210) kasee válasza Pro Koryak (#80197) üzenetére


kasee
aktív tag

500k környékén melyik Panát ajánlanád? Nem néztem már márkát LG-n kívül..eddig :)

(#80211) ΞΔGLΞ válasza kasee (#80210) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gondolom 55-ös méretre gondoltál...mert 500 ezerért még az sem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#80212) SoZo válasza ΞΔGLΞ (#80202) üzenetére


SoZo
lelkes újonc

De egyértelműen az mindkét esetben, akkor is ha visszaviszi és akkor is, ha otthon probálkozik vele, de talán az egyszerűbb, (legalábbis nekem az lenne) ha adok egy esély a pixel frissítésnek.

(#80213) kasee válasza ΞΔGLΞ (#80211) üzenetére


kasee
aktív tag

Ahh igen 55-ös, LZ1500E is 700k most legjobb áron. LZ2000 hez képest csak a hangban van eltérés, ugyanaz a panel van benne? köszi

[ Szerkesztve ]

(#80214) Pro!Petya válasza #72042496 (#80209) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Külső tápost gondoltam, ilyen ~6TB környékén. (WD My Book)
Eddig csak egy 1TB-os vinyót próbáltam, és azzal szépen vitte is a DV-s filmeket csak hát ezekhez hamar elfogy a tárhely ;] . (Mondjuk DTS miatt még marad a PLEX, mert az LG ezért nem fizet így a belső lejátszója nem is támogatja... :((( )

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#80215) XoZ válasza ImpersonatoR (#80195) üzenetére


XoZ
aktív tag

A korábban elhangzottakon kívül még olyan javaslatot olvastam, hogy az ST.2084 érték csökkentésével lehet a HDR fényerőt visszavenni, akár -3-ig csökkenthető az ST.2084 érték.
A Playstation 5 HDR kalibráló képernyőkön 15, 15 és 0 kattintás segítségével lehet beállítani a kb. 1000 nit maximális fényerőt.

(#80216) ricsip válasza Pro!Petya (#80214) üzenetére


ricsip
addikt

akinek van kéznél >2TB (az h. 3TB vagy 20TB az innentől lényegtelen, mert a határ a 2TB alatt-fölött van), GPT-s diszkje (lehet SSD is, ebből a szempontból lényegtelen), rádughatná a 2021/2022-es évjáratú TV-re, a fájlrendszer leginkább NTFS legyen. Működik?

-

(#80217) Vhiktor válasza XoZ (#80215) üzenetére


Vhiktor
veterán

15-16 kattintás, addig állítsd amíg pont egybeolvad a napocska a háttérrel.

Így van a 2084 csúszkával tudod szabályozni, én hdr game mode esetében -2-t ajánlanék, a -3 túl sok.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80218) Ronam válasza Vhiktor (#80217) üzenetére


Ronam
addikt

Ez Xbox Series X esetén vajon mennyi lehet? Mármint hány kattintás? Bárhol olvasgattam, mindenhol csak a PS5-ről írtak, Xboxról nem..

(#80219) ΞΔGLΞ válasza kasee (#80213) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem, az LZ2000-ben a Panasonic (házilag) által legjobban módosított panellal árulják.
Éppen ezért drágább is. Ha egy üzletben látod az 1500 és 2000 képét egymás mellett, akkor rögtön szembetűnő.

(#80220) Gabor970 válasza ribarszki (#80208) üzenetére


Gabor970
addikt

ezen az alapon bármilyen kombinációt ki lehet próbálni, szinte végtelen féle beállítás létezik.

#80207Ronam igen, teljesen véletlenszerű, hogy javít vagy épp ront.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#80221) ΞΔGLΞ válasza SoZo (#80212) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez nem problémamegoldás.
A tv-nek egyből homogénnek illene lennie. Az a pixelfrissítés 2000 üzemóra után automatikusan végbemegy, előtte - főleg egy vadiúj tévénél- rögtön használni, mert az LG újra szar panelt tett a tévéjébe, szerinted ésszerű?
Panasonic 2000 első bekapcsoláskor 1%, 38-as oled fénnyel, ahol rögtön látni lehetne (mármint 1%-on) bármilyen vertical banding hibát. Semmi ilyesmi nincs...

[ Szerkesztve ]

(#80222) Lujo123 válasza ΞΔGLΞ (#80202) üzenetére


Lujo123
junior tag

Kétségkívül az. Viszont olvasni a neten, hogy OLED-nél van ilyen és a pixelfrissítés nagyobbrészt megoldja. Persze az egy másik kérdés, hogy egyáltalán miért nem szűrik már ki ezt és miért a vevőnek kell ezzel szórakozni a. Szóval szerintem egy doboz sör kibontása, pixelfrissítés/sw upgrade aztán, vagy örülés vagy LG-vel/EMAG-gal elszállíttatás és csere vagy pénz visszakérése. Ha valami vackot eladnak, akkor nehogy már nekem kelljen vele fáradoznom. És minden gyártónál lehet egyszer belefutsz egy vacak darabba, az is lehet hogy csak trógerül szállították…

(#80223) Gabor970 válasza ΞΔGLΞ (#80221) üzenetére


Gabor970
addikt

még a boltban vásárlás előtt ellenőriztem ezt (is) a philips 65oled806-os tévémnél, az is hibátlan volt dobozból kivéve. Ellenőriztem az üzemórát is, az is 0 volt, szóval valóban csak a gyárban a teszteléskor lett bekapcsolva előtte.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#80224) SoZo válasza ΞΔGLΞ (#80221) üzenetére


SoZo
lelkes újonc

Figyi én csak segíteni próbáltam, nem kell támadnod, én is így gondolom. :)

(#80225) Vhiktor válasza Ronam (#80218) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ugyanaz a lényeg mint PS5 esetében, hogy a fehér háttérel éppen egybeolvadjanak a négyszögek.

De egyébként ha leviszed 0 kattintásra akkor az 300 nit és minden kattintással 50 nitet adsz hozzá egészen 2000 nitig. Szóval az 1000 nit 14 kattintás. Elvileg.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80226) Ronam válasza Vhiktor (#80225) üzenetére


Ronam
addikt

Nekem ez a része nem teljesen világos :). Van hozzá egy ábra a boxon, hogy hogyan is kéne kinéznie, de ott egy olyan kép van megadva zöld pipával, ahol azért még kivehető. Most akkor úgy kéne nagyjából belőni, hogy még épp látható legyen, vagy hogy teljesen tűnjön el? Bocs az értetlenkedésért :D, de ez nem teljesen világos. Nálam amúgy az S95B-n ki van kapcsolva egyelőre a HGIG (1420.9-es fw), mert azt olvastam, hogy még mindig nem működik hibátlanul..

[ Szerkesztve ]

(#80227) Grawens válasza ΞΔGLΞ (#80221) üzenetére


Grawens
senior tag

Ez sem tökéletes ám. :D
Ha képen kicsit feljeb húzod az Expozíciót a Kontrasztot ellenben le és a Black Tone-t is lejjebb húzod, akkor máris látszik hogy mindkét szélén valamennyivel sötétebb, sőt bal oladlon a kép 1/3-ánál szintén van egy sötétebb függőleges sáv aminek a teteje és az alja pacásabb.

[ Szerkesztve ]

(#80228) Vhiktor válasza Ronam (#80226) üzenetére


Vhiktor
veterán

Épen tünjön el, ha nem tűnik el akkor még marad kakaó a tv-dben. Mondjuk xbos esetében ez max csak 50 nit, PS5-nél ez több.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80229) Ronam válasza Vhiktor (#80228) üzenetére


Ronam
addikt

Okés, köszi szépen :).

(#80230) alaves


alaves
addikt

USB HDD limit ezeknél már nincs. Nálam 2TB USB tápos és 12TB önálló tápos HDD-t hajt, mindkettő NTFS.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#80231) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Létezik olyan, hogy OLED TV kalibrálás?
Ha igen, akkor milyen eszközzel lehet ezt megtenni és milyen pluszokat ad? :R

(#80232) krx21 válasza eihwaz (#80231) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, hogy létezik. Pontosabb színeket kapsz és persze minden más szempontól közelebb kerülsz a referencia monitorok képéhez.
Itt a fórumon is van aki kalibrál, profi eszközökkel... Egy jobb felszerelés nem 10 ft...

[ Szerkesztve ]

(#80233) Vhiktor válasza eihwaz (#80231) üzenetére


Vhiktor
veterán

Írtam

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80234) Sliderxy válasza Vhiktor (#80217) üzenetére


Sliderxy
senior tag

PS5-nél ha a megjelenítő egy C2-es LG, a jópofa kis game mode konzolon amit elő lehet hívni egy gombnyomással, van egy olyan menüpont, hogy HDR fényesség, ha jól emlékszem. Ezt megnyomva lehet választani a max. fényerő, plusz a sötét szoba 1-2 mód között. Dilemmában voltam ezzel este, mert a max fényerőt túl soknak éreztem, ezért próbálgattam a 2 sötétebbet is végül maradtam a 2-esnél, de néha ezt sötétnek érzem.
Kezdő beállításnak jók azok az értékek amik itt az összefoglalóban vannak a C1-es videóknál? Valahol írtad már emlékszem, de nem találom most.

(#80235) Pro Koryak válasza kasee (#80210) üzenetére


Pro Koryak
addikt

JZ/LZ1000 alatt semmit.
Ha idén kellett volna vennem, akkor:
Panasonic TX-55JZ1500E 500e körül volt tavasszal.
Mostanra viszont sokat emelkedtek az árak, tudjuk miért :W , talán Philips 707/807-est, ha emészthető ára lesz.
Esetleg LG G2-t, talán komolyabban tesztelik, mint a B/C szériát.
De szerencsére nem kell vásárláson gondolkodnom. :R

(#80236) kasee válasza Pro Koryak (#80235) üzenetére


kasee
aktív tag

Rendeltek nekem egy másik C2-t, bár még gondolkodom hétvégén átveszem -e.
55G2 600k , néztem közben ezt is, a 55LZ1500E meg már 700k.. :(
500k a lélektani határom...

(#80237) ΞΔGLΞ válasza Grawens (#80227) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amit látsz, ott nincs semmi. Ennyi.

(#80238) ΞΔGLΞ válasza SoZo (#80224) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez nem támadás volt, egyszerűen hülyeség otthon szórakozni egy vadiúj termékkel.
Ki kell cseréltetni, vagy másik típust választani. Azért "játszik" így pl az LG, mert 10-ből 8 embert nem érdekli ezek a dolgok. Van aki otthon próbálkozik, van akit beletörődik és van aki nem is látja ezeket a hibákat. (nekik a legjobb) Így eltudja adni a rossz paneljait is.

(#80239) ΞΔGLΞ válasza kasee (#80236) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Rendeltek nekem egy másik C2-t...
De minek?

55LZ1500E meg már 700k.. :(

Az a plusz 200 ezer bőven kárpótolni fog.

[ Szerkesztve ]

(#80240) Grawens válasza ΞΔGLΞ (#80237) üzenetére


Grawens
senior tag

Hát oké! Én akkor is látom.
[kép]

(#80241) ΞΔGLΞ válasza Grawens (#80240) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

TE ezt most komolyan írod?
Egy full sötét szobában semelyik fényképezőnek (jelen esetben iphone-nak) sem könnyű frankó felvételt készíteni vaku nélkül, ezért felerősít mindet, ami nem is létezik. Ennyi.
De azért nyugodtan szenvedj ezzel a képpel. Még egyszer, a tv full homogén.
1%-on valós képet készíteni, a fent említett beállításokkal, tehát amit valóban látsz, szinte lehetetlen, mert a fényképezőgép felerősít mindent és olyan jelenik meg a képen,. ami nem létezik.
Szóval, nincs ott semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#80242) Grawens válasza ΞΔGLΞ (#80241) üzenetére


Grawens
senior tag

#80221 "Semmi ilyesmi nincs..." És csatoltál bizonyítéknak egy képet, hogy milyen frankó. Viszont most azt írod, hogy: "semelyik fényképezőnek (jelen esetben iphone-nak) sem könnyű frankó felvételt készíteni vaku nélkül, ezért felerősít mindet, ami nem is létezik"
Nem kötözködni akarok, de az imént cáfoltad meg a #80221-es hsz.-be becsatolt képet, hogy igazából semmint nem bizonyít. Akkor meg minek? :D
Bárki bele láthat bármit így, de elhiszem, hogy full homogén. Ennyi pénzért legyen is az.

(#80243) ΞΔGLΞ válasza Grawens (#80242) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem cáfoltam semmit, egyszerűen 1%-on ilyen képet, amin szinte semmi nem látszik, nem tudsz készíteni más készülékről, csak a panasonic-ról, talán még sony képes rá, vagy az új samsung oled, de még mindig nem láttam működés közben azt a tévét.
A lényeg, hogy 1%-on rögtön lehetne látni minden hibát, ami WB. :) Volt "néhány" oled tévém, de ezt eddig csak a pana tudta... És ahogy emelkedik a százalék úgy tűnik el egyre jobban a WB, már ha jelen van.

Pl a 77-es cx 5%-on ezt tudta panelcsere után, mert előtte tényleg hányinger volt ...
5%-on a panasonic ezt oda-vissza körbe röhögi, pedig LG display-t használnak ők is, csak nyilván ki van válogatva nekik a jobb fajta.

[ Szerkesztve ]

(#80244) tutitibi válasza ΞΔGLΞ (#80243) üzenetére


tutitibi
senior tag

Melyik boltba , üzletbe lehet mgnézni az idei PANA LZ sorozatú TV-ket ??

LZ 980, LZ1000 esetleg LZ1500 érdekelne 64 coll méretben.

(#80245) odium


odium
aktív tag

Üdv!

Philips 65OLED707-ről van tapasztalat? Alig találok róla infót. Filmezésre, játékra keresek tévét. Tv csatornán csak sportesemények mennének. Köszi.

(#80246) ΞΔGLΞ válasza tutitibi (#80244) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Passz. Nem tudom. :U

(#80247) tutitibi válasza ΞΔGLΞ (#80219) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Ha egy üzletben látod az 1500 és 2000 képét egymás mellett, akkor rögtön szembetűnő. "

Én úgy tudtam csak a hangrendszerben van eltérés. Amúgy szívesen megnéznék valahol egy összehasonlító tesztet az LZ1500 és az LZ2000 között.

(#80248) Monster89


Monster89
friss újonc

Sziasztok. Lenne egy relatív hülye kérdésem. Van egy Samsung S95B Qd Oled tv -m. Bekapcsoláskor nem jelenik meg a boot logo vagy start logo.(amikor ki írja kis időre hogy Samsung vagy hogy Oled ..) Az első bekapcsolásnál ha jól emlékszem volt de azóta nem . Ez normális vagy valahol be kell állítani? Tudom nem egy nagy probléma de engem zavar 😀

(#80249) tutitibi válasza Monster89 (#80248) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nyílt forráskódú a szoftvere a TV-dnek ?
Okosítható , ha érted mire gondolok ? :D

(#80250) Hauserjoci válasza Celtis (#80113) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

:R :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.