Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81051) poli27


poli27
veterán

[link]50" mikroledtévet mutatott be a samsung. Erről mi a vélemény ? :)

(#81052) b. válasza poli27 (#81051) üzenetére


b.
félisten

Sok adat azért nincs róla, majd az első tesztek után kíváncsi leszek. Főleg a mozgás megjelenítésre.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81053) Vhiktor válasza poli27 (#81051) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kicsi :DDD

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81054) allein válasza Callme (#81040) üzenetére


allein
addikt

Szia. Nálam C2 van, megy apple fejes bluetoothon. Nálam amúgy valószínű, hogy alaplap csere lesz. Sokadik alkalommal megy el a hang amikor váltok tv-ről yt-ra. Csináltam gyári visszaállítást, sajnos nem oldotta meg a problémát. Holnap ismét jelentem a problémát az lg felé.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#81055) #72042496 válasza poli27 (#81051) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valahol írták/mondták, hogy ezt nem fogják árulni, csak demózni vitték ki. Engem nem hoz lázba, majd talán ha kézzelfogható termék is épül rá. Viszont lehet, hogy addigra meg nem fognak érdekelni a tévék. :D

[ Szerkesztve ]

(#81056) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#81037) üzenetére


Pro Koryak
addikt

(#81057) Matt89


Matt89
junior tag

Itt is van rövid riport az MZ2000-ről, ráadásul egy magyar tag nyilatkozik (európai kommunikációs vezető elvileg) :) [link]

(#81058) ΞΔGLΞ válasza Matt89 (#81057) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát elég furcsán beszél.
Viszont 2:50-nél mondja a lényeget, hogy házon belül tovább fejlesztik a panelt, miközben a többi gyártó csak simán megveszi és nyilván mindenféle fejlesztés nélkül beépíti a tévéibe.
Amúgy röhej, hogy az USA-ban bemutatják, ahol nem is fogják árulni és az is vicces, hogy
majd októberre talán a boltokba kerül az MZ2000.
-----------------------
#81056Pro Koryak
Az 1500-zat a Panasonic nyilatkozta, hogy ez őszre lesz-e ennyi (2000 felett) azt nem tudom, de valahogy engem most hidegen hagy, hogy panelek több fényt tudnak. Hogy ez mennyit fog számítani valós környezetben, képminőségileg, pl egy LZ2000 mellett, az majd kiderül, mert az egy dolog most, hogy ez a Vincent faszi hirtelen mért egy META display-en ennyit és erről rögtön csinált is (szerintem egy) clickbait videót.

[ Szerkesztve ]

(#81059) tutitibi válasza ΞΔGLΞ (#81058) üzenetére


tutitibi
senior tag

Miért vicces ? Addig még fejleszti, főleg a BFI- részét.

(#81060) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Nofene. Minden jó, ha vége jó. :B
Még a karácsony előtt vásárolt Sony oled tévémnek (a80k) sajnos volt egy igen kellemetlen vízszintes világos foltja, úgy kb 15 centire a tetejétől, amit ködös szürkés és sötétebb jeleneteknél szomorúan ugyan, de tisztán láttam mindig. 100 óra használat után még tűnt el, de egy pixel frissítés már teljesen megoldotta a dolgot. (Ami a rendszer szerint 10 perc volt)
Új tévéknél, bár nem egyből ugyan, de bátran ajánlom ezt a frissítést jómagam.

(#81061) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, az alábbi 3 Tv közül melyik ajánlatosabb ? Esetleg pár érv egyik/másik mellett ? Annyi, hogy nálam esténként megy a TV adás pár órát és elalvásra is használom a mostani LCD Tv-t, 1 óra után automatikusan kikapcsol. PC/Konzol játék nincs. A beégés miatt kérdezem. Előre is köszönöm a segítséget.
Samsung [link] , Philips [link] , LG [link]

[ Szerkesztve ]

(#81062) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok,

van egy LG 65" A13LA okostévém, amit mozgatható fali konzolra tervezek szerelni. Kérdésem, hogy ha előrefele megdöntöm a TV-t, kibírja az amúgy is eléggé ingatag panel, nem fog megrepedni, elpattanni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#81063) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok,

4 éves 55" QLED-et szeretném lecserélni. TV, sportműsor, Konzol irreleváns. 3m-ről nézem, falra szerelve. Youtube, HBO, Disney illetve elsődlegesen DuneHD-n filmnézés.

Az LG OLED55 szériát néztem ki. A katalógusadatokat ismerem, ami viszont érdekelne, hogy milyen előnyt látnék egy B2 vagy C2 típussal, ami hiányozna a az A2 esetén? A jelenlegi 500cd/m2 fényerő nem túl magas, viszont elegendő az elhelyezés miatt. A2 és B2 fényerejét nem találtam, csak a 65" változatokat, az alapján az A2 is többet tud nála ( peak 550cd/m2), viszont a mostani panel 120Hz, igaz nem tudom számomra ez mennyire releváns amikor 24Hz filmeket nézek többnyire.

Emellett egyébként elgondolkodtató a 65" méret, bár itt inkább csak az A2 variáns az ameddig árban elmennék.

Előre is köszönöm a segítséget.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#81064) anrab válasza Farkassacred (#81060) üzenetére


anrab
addikt

Az a 10 perces a 4 óránkénti pixel frissítés, jó néhány alkalommal automatikusan lefutott, mikor kikapcsoltad a tv-t. Ha ennyi ideig nézted. Ha tovább nézed, 12 óra múlva kapsz egy üzenetet hogy engedd lefutni, amit elhalaszthatsz még 4 órát. Utána mindenképpen lefut.
Philips-en így működik. Sony is hasonló lehet.

[ Szerkesztve ]

(#81065) Farkassacred válasza anrab (#81064) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az egyszer sem futott le az biztos. Írta is, hogy évente csak egy alkalommal ajánlja ezt a funkciót. Ez az amit 2000 óránként megcsinál magától a tévé, csak gondolom lerövidült a funkció 10 percre az egy óra helyett. (Előtte órákig pihent a tv, ha ez jelent valamit). 2 ezer óráig már nem volt kedvem azt a foltot nézegetni..

(#81066) anrab válasza Farkassacred (#81065) üzenetére


anrab
addikt

Gratulálok a tv-hez. :)

(#81067) Farkassacred válasza anrab (#81066) üzenetére


Farkassacred
őstag

Köszi, bár úgy érzem ide szerencse is kellett. :DDD
Érdekes egyébként, hogy mennyivel egyszerűbb volt ezt összerakni, mint az előző 48 colos tévémet (Kd 48a9).
Egy nagyobb tévé tényleg sokat dob a hangulaton. El sem merem képzelni egy 65-ös milyen lehet.. főleg összeszerelni.

(#81068) Grizzlu válasza Farkassacred (#81067) üzenetére


Grizzlu
tag

Hogy milyen? Első két hétben hűűűű meg háááá, aztán úgy megszokod, mintha mindig is az lett volna :)

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#81069) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok

Sikerült vennem egy LG Oled42c2-t :B
Olvastam az összefoglalot a bejaratasrol. Szüksögem volna ra? :F

Elöre is köszi

(#81070) b1sti válasza b1sti (#81069) üzenetére


b1sti
senior tag

Szoval "szükségem" :DDD

(#81071) Celtis válasza bagaba1 (#81063) üzenetére


Celtis
veterán

Az rtings készített egy alapos összehasonlítást. Az a következtetés, hogy a C1 a jobb választás kicsi árkülönbség esetén.
Ha úgysem nem használnád ki vagy le tudsz mondani a C sorozat előnyeiről mint játék, mozgás interpolációt, magasabb csúcs fényerő, akkor a 65A2-vel jobban jársz, mint az 55C1-gyel.

(#81072) Vhiktor válasza b1sti (#81069) üzenetére


Vhiktor
veterán

Bejáratás alatt azt kell érteni, hogy csak simán használni kell a tv-t. Csak a kalirácvió m iatt fontos, illetve sokat szokott javulni a vertical banding az első 100-200 órában.

Tehát nem kell smemi spéci dolgot csinálni vele, csak használd :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#81073) Gicz válasza b1sti (#81069) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem csak ne told túl ha van a képen satikus tartalom. Pl ne úgy FIFA-zz egyhuzamban 8 órát, hogy 100-as fényerőn tolod. Igazából nagyon meghajtva van csak veszély.

Nekem pl a c2 előtt volt egy 7 éves EC930V-m, napi 8 órát simán ment tv adással is, volt h ugyanazt a csatornát egész nap, mert csak a háttérben szólt. Főleg az utolsó évben nem figyeltem rá, mert úgyis tervben volt egy új tv, meg úgysem ér már "semmit". Szóval 40-es oled fényen használtuk tv-zésre, filmnézésre ahol nincs statikus tartalom meg 80 körül. Semmi beégés nem volt rajta. Pedig biztos voltam benne, hogy ennyi tv-zéssel még alacsony fényerőn is lesz, de semmi. És az egy első generációs panel volt, szóval sokszor érzékenyebb volt rá mint egy c2.

Ha ép ésszel használod, sosem fog beégni.

(#81074) bagaba1 válasza Celtis (#81071) üzenetére


bagaba1
tag

Köszönöm szépen, átolvasom a linkelt tesztet. Nem az ár az elsődleges szempont, de ha számomra nem kifejezetten releváns a különbség akkor feleslegesen nem adnék ki többet érte, és ahogy írod, választanám inkább a nagyobb méretet.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#81075) b1sti


b1sti
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors vàlaszt!! :R :R :R

(#81076) Sliderxy válasza Farkassacred (#81067) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Egy nagyobb tévé tényleg sokat dob a hangulaton. El sem merem képzelni egy 65-ös milyen lehet.. főleg összeszerelni.

Egy szó jutott hirtelen eszembe válaszként: brutális! :K
42"-ról váltottam 65"-ra, ez azért elég nagy ugrás, látványos is rendesen, főleg LCD után. :D

(#81077) Lujo123 válasza Farkassacred (#81067) üzenetére


Lujo123
junior tag

Én 42”-ról váltottam. 55 és 65 között vaciláltam. Odamértem a 65-ös méreteit és azt gondoltam ez túl nagy lesz, 2,6 m-ről nézem. Végül az lett, és ahogy előttem írták, 1 hét után olyan mintha mindig is ekkora lett volna és akár jöhetne egy nagyobb is :D. Egyedül összeszerelésnél gondolkodtam, hogy tényleg jó döntés volt-e a nagyobb :D

(#81078) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Meg is jött a "jószág"...
Egyelőre nincs időm kicsomagolni sem, majd talán este valamikor.

(#81079) #72042496 válasza ΞΔGLΞ (#81078) üzenetére


#72042496
törölt tag

"163.9 cm"
Ez annyira japán. :D
És hogy a 65 mellett sincs ott az inch, mert az 64.5 inch.

[ Szerkesztve ]

(#81080) ΞΔGLΞ válasza #72042496 (#81079) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát, Japán más felfogás mindig... :)
Jobban örültem volna, ha most itt egy 97 collos tévé áll ebből a Sony -ból.
De annyire lenyűgözött a képe, Dolby Vision-ban, hogy egyszerűen kellett ez tv.

[ Szerkesztve ]

(#81081) Lujo123 válasza ΞΔGLΞ (#81080) üzenetére


Lujo123
junior tag

Azt hiszem ez egy instant get volt neked. :D gratula az új tv-hez.

(#81082) Skyhunter válasza ΞΔGLΞ (#81080) üzenetére


Skyhunter
senior tag

HZ vagy LZ-d eladó lesz ezzel a beszerzéssel? :D

(#81083) ricsip válasza #72042496 (#81079) üzenetére


ricsip
addikt

Majd mikor 2 milliméteren múlik h. nem fért be a nappali bútor a sarokba, meg fogod érteni ;)

-

(#81084) #72042496 válasza ricsip (#81083) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tévénél szerintem nem a panel, hanem a teljes készülék méreteit érdemes nézni, amit eddig is milliméterre adtak meg gyártók. Csak feltűnt, hogy itt a panelt is.

Bútor miatt nálam itt is szét kellett verni a falat, öt helyen azt hiszem, majd ki lesz javítva.

[ Szerkesztve ]

(#81085) bnorci71 válasza ricsip (#81083) üzenetére


bnorci71
addikt

ja Samu hűtő 59.5cm az adatlapon, nem a szokásos 60cm OK akkor befér a 60cm-es ajtón. Be a lóf@szt. Nem értettem előszőr miért méregettem a hűtőt annyi az ajtó is. Akkor miért nem megy be? Mert azt az idóta gyártó elfelejtette, hogy a 2komponensü szigetelés olyat dagad, hogy kinyomja a lemezt és nem egyenes a hűtő oldala :W

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#81086) Sliderxy válasza Lujo123 (#81077) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Azért az erős túlzás, hogy 1 hét után már nem érzékeled a 60cm plusz képátlót. :)
A jöhetne egy nagyobb is részével teljesen egyetértek. :D

[ Szerkesztve ]

(#81087) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Sziasztok.Nemrég volt szoftverfrissítés az LG-tv men és nem emlékszem hogy lett volna a kép üzemmódok közt az APS.Ezt mikor érdemes választanom?Köszi

(#81088) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#81078) üzenetére


krx21
nagyúr

Grat.
Te nem nagyobb mértben “utazol” már?

(#81089) ricsip válasza Bazsi747 (#81087) üzenetére


ricsip
addikt

új fícsör idén január óta... én is kíváncsi lennék rá mit befolyásol

-

(#81090) ricsip válasza bnorci71 (#81085) üzenetére


ricsip
addikt

jah, ismerős szitu.

-

(#81091) ricsip válasza #72042496 (#81084) üzenetére


ricsip
addikt

kedvencem, mikor a kibaszott fal aljánál más a szélesség, mint a tetejénél. És ha nem vmi lézeres szarral méred ki, simán tévedsz te is 1-2 millimétert. Még a lézeres vackok pontossága is +-1 mm/méter, szóval 2 méteren akár 2-3mm-t is csal. Ezért nem is mertem a szekrényt faltól-falig méretben csináltatni (bútoros nem volt hajlandó kijönni lemérni, el vannak b+ azok is már kényeztetve h. az ügyfélnek kell könyörögnie nekik, elbaszott világban élünk) Hagytam vagy 2-3 centit mindkét oldalról. Cserébe az egér is faszán be tudott szaladni mögé, mikor a macska behozta és elengedte :C :W

[ Szerkesztve ]

-

(#81092) Lujo123 válasza Sliderxy (#81086) üzenetére


Lujo123
junior tag

Na jó, az volt. Legyen 2 hét :D
A jobbhoz könnyű hozzászokni, utána az lesz az alap, minden minden másban… :)

(#81093) #72042496 válasza ricsip (#81091) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam is a ferde falak miatt kellett így megoldani a beépített bútorokat. Van, ahol ezt előre láttuk, de vállaltam a centis rések helyett. Van, ahol beépítéskor derült ki, hogy teszem azt befelé sem egyenes a fal. Nem örültem neki, de amit lehetett, azt megtettük.

[ Szerkesztve ]

(#81094) Grizzlu válasza ricsip (#81091) üzenetére


Grizzlu
tag

Fun Fact:

Sokáig egy német cégnél dolgoztam itt, Magyarországon. Mi magyarok fejlesztettük ki az egyedülálló, CAD-del összekötött lézeres felmérési rendszert, amivel komplett konyhákat, padlózatot, szekrényeket, mindent be lehetett méretezni. Német, BeNeLux és Francia nyelvterületre dolgozik a cég, konkurencia nincs, legalábbis amikor ott voltam, még nem volt.

A lényeg, hogy arrafelé nem megy már ki asztalos felmérni a nagy cégeknek, hanem szólnak nekünk, kimegy a kollega, és felmér mindent lézerrel. Még a légyszar pontos helyzetét és vastagságát is meg lehet adni a falon, tűpontos gyártási szakrajzokat készítettünk, hatalmas cégeknek. Csak jó lézer kell hozzá :) Fontolóra lett véve olyan vásárlása, mely 25 méteren asszem 0,1 mm-t tévedett :))

Szóval lassan már sehol sem fog kimenni az asztalos :)

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#81095) ricsip válasza Grizzlu (#81094) üzenetére


ricsip
addikt

na ezt jó tudni :R

-

(#81096) Szabz856


Szabz856
csendes újonc

Esetleg van valakinek tapasztalata Tv vásárlásnál cégre? Mindenhol feltüntetik, hogy jogi személynek csak 1 év jótállás jár. Mi van ha azt a tv-t be regisztrálom az LG oldalon akkor ott meg adja a 3 évet? Vagy milyen kiskapu van erre?

(#81097) ricsip válasza Szabz856 (#81096) üzenetére


ricsip
addikt

Kérni fogja az LG a számlát, ott lesz rajta hogy nem Kovács Józsi magánszemély nevére lett kiállítva hanem Kovács és Tsa Kft nevére.

-

(#81098) Szabz856 válasza ricsip (#81097) üzenetére


Szabz856
csendes újonc

Mert egy C2-vel szemezek de félek az 1 év garanciátol. Nemtudom saját zsebből mennyire vészes az esetleges javítás :/

(#81099) Hmmm1 válasza ΞΔGLΞ (#81078) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Tyűha, na hát ezt megnézném mit tud élöben :) Grat, tetszik a doboza is.
Durva, hanyszor kerül többe enyemtöl és persze ennek is örülök: )

[ Szerkesztve ]

(#81100) delibab válasza ΞΔGLΞ (#81078) üzenetére


delibab
senior tag

Király!
Erre kíváncsi leszek mert én is ezzel szemezgetek! Tavaly vettem egy 55A90J-t és nagyon szeretem csak most vennék egyel nagyobbat…

HDR10 és HDR10+ között a valóságban jobb a végeredmény a Pana után?

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.