Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76101) #79335424 válasza CyberPunk666 (#76070) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézem, nézem, de nem értem. Mi lehet gyönyörű egy műanyag, zöldalmás joghurtosdobozon? ;]

(#76102) TommyNagz válasza CyberPunk666 (#76074) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Cb500, nc700, cbf500, es alap hogx hasznaltan. Elobbiek a2 47 paci utobbi 58. Elnyuhetetlenek, a cbf500 es a regi cb500 (nem x f stb) pc32 blokk 300ezret siman elmegy, meg is van valahol a francia tartosteszt magyarra forditva ha erdekel.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#76103) Topiccsendőr válasza TommyNagz (#76102) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem megy 300 000 et siman.
Eletszerutlen korulmenyek kozott tud annyit.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#76104) Tarill


Tarill
őstag

Hy! ilyen BEAST BST-1604 Grey kabátja van valakinek?

(#76105) runner 125 válasza Something_ (#76090) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gabor, 800.000 helyett csak 640k-ért új gyári idomszett a PC37-re? Ez már tényleg a tökmegéribazge kategória. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76106) Kolondrum válasza CyberPunk666 (#76070) üzenetére

Minden burkolt és/vagy fejidomos motor ronda. ;]

(#76107) Something_ válasza runner 125 (#76105) üzenetére


Something_
őstag

Honnan veszed, hogy 800k az idomszett?:D Masfel milla korul mozog, habar ha lejon 25% akkor hat oooo.....

:D :D

(#76108) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Motorgumira hol és mikor szokott jó kis aákció lenni? Tavaszra sajnos kelleni fog.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#76109) Horvi válasza FIREBLADE78 (#76108) üzenetére


Horvi
őstag

Most volt black friday akció az R17-nél ha jól rémlik. Bár az már rajtad nem segít :(

Hello darkness, my old friend...

(#76110) Something_ válasza Horvi (#76109) üzenetére


Something_
őstag

De az messze van szegedtol.

(#76111) Horvi válasza Something_ (#76110) üzenetére


Horvi
őstag

De házhoz is szállítanak :DD

Hello darkness, my old friend...

(#76112) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#76108) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kezdd el hasznalni az oldalat, hatha el lehet meg odazni a cseret ;]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#76113) FIREBLADE78 válasza Something_ (#76110) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszönjük humor herold a szokásos értelmes hozzászólásod.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#76114) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Sziasztok! Felmerült bennem, hogy vajon ártok-e a motornak azzal, ha télen napi 20-25 perceket használom egy nap. Konkrétan munkába járásról van szó, Örs vezér tér -> Nyugati pu. a táv, CBF500 a gép. Köszi! :R

encapsulation dot1q

(#76115) Kolondrum válasza TommyNagz (#76114) üzenetére

Hát akkor én még többet ártottam eddig mindegyiknek, mert én 20 perc oda- 20 vissza ha csak melóba jártam vele. Sztem ezen nem kell agyalni. Biztosan többet árt neki a hidegen nyúzás.

[ Szerkesztve ]

(#76116) Geresics válasza CyberPunk666 (#76095) üzenetére


Geresics
addikt

Ha megvan már a motor árának nagy része, akkor akár ilyen 2-3%-os kamatozású hitelt is kaphatsz rá! Mindenképp érdemes megkérdezni a bankot, vagy magát a kereskedést - elvégre ők is kapcsolatban állnak bankokkal, és érdekük, hogy eladjanak... :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#76117) -Mike- válasza TommyNagz (#76114) üzenetére


-Mike-
addikt

Arra való a motor hogy használjuk, nem? Kivéve itt a környéken egy Ducati Panigale-t, ő mindig áll valamelyik parkolóba és beszélget a motor mellett.

(#76118) Geresics válasza TommyNagz (#76114) üzenetére


Geresics
addikt

Ha ésszel használod (alacsony fordulaton melegíted, amíg nem meleg nem cibálod, stb.), akkor semmi extra baja nem lesz...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#76119) TommyNagz válasza Geresics (#76118) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Köszi Urak! :R Nem tiltatom hidegen, de azért fel-fel szoktam gyorsulni 80-90 köré, ha lehet menni, de nem huzatom ki váltások között.

encapsulation dot1q

(#76120) tboldi válasza TommyNagz (#76119) üzenetére


tboldi
nagyúr

de nem huzatom ki váltások között

Ezt a nem kihúzatást se vidd túlzásba, mert az alacsony fordulaton erőltetés sem tesz jót neki.
[link]

(#76121) TommyNagz válasza tboldi (#76120) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Azért menni szabad vele? :( :O

Azt hiszem értem :)

encapsulation dot1q

(#76122) runner 125 válasza Something_ (#76107) üzenetére


runner 125
nagyúr

Baszki, ne már. :D Akkor rosszul emlékeztem, 1,5 milla? Nah az arcpirító, nem mintha a 800k ne lenne az.

Egyébként szerintem a világ összes piacát figyelembe véve ezen van a legnagyobb margin. Mennyi egy idomgarnitúra legyártási költsége fényezéssel, matricázással együtt? Azért nem anyagköltséget írok, mert nyilván présgépek, öntőgépek, emberek sora dolgozik rajta, de a motorodra max. alig lehet többe, mint a kínai szett amit rendeltél.. sőt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76123) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

A totalcaros cikk jo, de megsem ide illik.
Ha elolvassatok, az alacsony fordulati csapsullyedeshez tobb tenyezo egyszerre teljesulesenek kell lennie. Eloszor is leginkabb diesel motor. Ehhez jon meg a karcos, gyari ertekeket alulteljesito olajpumpa. Uzemanyaggal felhigitott olaj. Stb stb. Ezek egyuttes hatasara fog felszaraz kenes kialakulni.

Nezzuk mi lehet egy cbf 500 nal. Az olaj tele megy ilyen uzemnel benzinnel, mert sosem melegszik fel annyira, hogy elparologjon belole, illetve a para is ott marad. Alacson fordulaton nincsenek akkora erok, mint egy dieselnel, alig hat valami a hajtorudra es fotengelyre. Mivel ez a szakma ha olyan lenne, hogy gyakorlati tapasztalat nelkul, elmeletben meg lehetne josolni egy bizonyos tipus reakciojat barmilyen uzem korulmenyek kozott, az iskolabol szakemberek jonnenek ki.
Az elmelet nagy vonalakban irja le a jatekszabalyokat. A gyakorlat pedig megmutatja mi is tortenik valojaban.
Tehat nem tudhatjuk, csak szetszedes utan.

A hideginditasnal az olaj tul suru, ekkor a siklocsapagyazas a legserulekenyebb. A ket alkatreszt az olaj aramlasa valasztja szet, nem a nyomas. A suru olaj alig aramlik, mikozben nagy a rendszer nyomasa.
Ettol fuggetlenul senki nem tudhatja mekkora lesz a kopas. Nyugodtan hasznald, mert arra vetted.
Az ilyen tobbszazezres futasteljesitmenyt meg felejtsd el, ezek nem letezo dolgok.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#76124) tboldi válasza TommyNagz (#76121) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valahol olvastam, hogy az a legjobb*, ha a teljes fordulatszám-tartomány egyharmadánál hajtod ilyenkor. Ennek megfelelően a CB500X-emet is 3000-es fordulat környékén tartottam, amíg nem volt meleg (9100 a revlimit).

*Hogy ez mennyire igaz, nem tudom. :B

(#76125) CyberPunk666 válasza Geresics (#76116) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az üzlet (mivel szabadulnia kell a raktárkészlettől) felajánlotta, hogy 20% kifizetése után a nevemre írják a motort és ameddig összejön az ára (március), addig ott marad a szalonban.

Így én lennék az első tulaj, nem kell hitelt/kamatot fizetnem, egyszer kell papírozni, nem kell casco sem... stb.
Ráadásul meglesz amelyik a legjobban tetszik.

Körülnéztem a piacon és sajnos a kezdőknek ajánlott motorok közül egyedül a cbr500r tetszett még, de kevésbé, mint ez.

(#76126) TommyNagz válasza tboldi (#76124) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Köszi a tippet :) 10-nél van a piros, 3-4 között szoktam váltani. :R

Persu, szerinted mennyit mehet el max. egy ilyen PC32-es blokk? Az említett tartósteszthez azért hozzátenném, hogy 100ezernél dugókat cseréltek benne.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#76127) Topiccsendőr válasza TommyNagz (#76126) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

az elozo hszeimet ha elolvasod es ertelmezed. az alapjan szerinted tudok valaszolni erre a kerdesre?
amig nincs kristalygombom, addig sajnos ossze kell olajoznom a kezem es mernem, ha ilyesmire valaszolnom kell.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#76128) Geresics válasza CyberPunk666 (#76125) üzenetére


Geresics
addikt

Hát nem is tudom... én tuti nem hagynék ott egy motort a kereskedésbe, mert ismerek pár "eladót". Többször láttam már "kirakat-gépet" futkosósnak, és érdekes módon, a km óra állása sosem változott. Tudják mit kell lehúzni, na! És gondolhatod, hogy egy ostoba eladó (aki pont lesz@rja, hogy mi lesz a motorral) nem úgy hajtja hidegen, mint ahogy Te fogod. Akkor már inkább bukjak pár százalék kamatot, mint hogy széthajtsák a gépet pont a bejáratós időszakban, ami ugye a legfontosabb!
Kérdezd meg a kereskedőt, hogy milyen banki ajánlattal tud előállni, és hogy "beenged-e idegen bankot?" Ilyenkor mindig jön a "nem volt egyszerű, de kilobbiztam csak neked...!" ajánlatok, mert nem akarják elbukni a hitel jutalékát! :(((

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#76129) Topiccsendőr válasza Geresics (#76128) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

el tudnad mondani nekem a modern motoroknal mit befolyasol a bejaratasi idoszak alatt a kimeletes hasznalat helyetti normal hasznalat?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#76130) CyberPunk666 válasza Geresics (#76128) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Jogos, megkérdeztem a részleteit egy ilyen megoldásnak.

(#76131) Geresics válasza Topiccsendőr (#76129) üzenetére


Geresics
addikt

Nem.
De azt tudom, hogy az olyan alulképzett embereknek, mint nekem, adnak a motorhoz használati útmutatót, és ott említik a bejáratási időszakot. Nem friss az élményem, mert már 1 hónapja is van, hogy egy zsír új Isuzu D-MAX használati útmutatóját olvasgattam. Tudom-tudom, az egy dízel hugybögre (pí-káp ;] ), de az én öreg, 2006-os motorom használati utasítása is tartalmaz ilyen részt.
Lehet, hogy a bejáratásnak már nincs értelme, de mégis beírják a gyártók, és mégis az első 1000km után kell olajat cserélni. Lehet, hogy birka vagyok, de én a könyv szerint csináltam eddig mindent...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#76132) Topiccsendőr válasza Geresics (#76131) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ha betartod a hasznalati utmutatot, attol nem vagy birka, arra akartam celozni, hogy eletszerutlen dolgokat hoztal fel, pl hogy hidegen uvegeli a szalon az eladott motort. garancia van ra egyreszt, masreszt a bejaratas az az etz nel kellett. az ezres olajcsere meg arra valo, ha valamit elkurtak a gyarban, az rovid idon belul jojjon ki az olajjal.
a hasznalati utmutatokrol had szoljak nehany szot. vegyuk a sportmotorokat, abban van tapasztalatom. angliai hasznalati utmutatoban 20 000 km enkenti szelepellenorzest irnak, a magyarban ugyanez 40 000 km enkenti.
ha normalisan hasznalsz egy sportmotort 20 000 km utan allitani kell szelepet. gyertyat pedig 10 000 km kent cserelni kell. az angol 12 000 kmt ir, a magyar 24 000 km t.
nem eppen megbizhato adatok.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#76133) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Btw kell valamire figyelni egy 0 km-es motornál?
Mennyit számít például, hogy meddig állt a szalonban?

Az adatlapja alapján 2016/5-ös, de egyébként egy 2015-ös kiadás (festése alapján), ez mit jelent?

(#76134) Chrys_


Chrys_
addikt

(#76135) runner 125 válasza Chrys_ (#76134) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahogy a külső fazon ül a motoron, mar abból látszik h toketlen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76136) demars válasza runner 125 (#76135) üzenetére


demars
addikt

Kezdők, még gyakorolnak csak ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#76137) V.Stryker válasza demars (#76136) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen és az első alapfeladat a mackónadrágban való gyorsulási verseny. :DDD Gondolom a mackónadrág kötelező kellék, hogy ha összeszarja magát, akkor a bokáig legyen hely...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#76138) demars válasza V.Stryker (#76137) üzenetére


demars
addikt

Á, ezek kemény srácok, komolyan nyomják. Semmitől se félnek! :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#76139) mm89 válasza FIREBLADE78 (#76108) üzenetére


mm89
őstag

Az biztos, mindenesetre remélem szólsz ha égetésre kerül a sor!
A humor herold meg tényleg vicces volt :DD
Egyébként valóban r17 a legolcsóbb általában. Tavaszig meg ráérsz még kifogni egy akciót. Csak nézzed folyamatosan vagy iratkozz fel hírlevélre.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#76140) runner 125 válasza mm89 (#76139) üzenetére


runner 125
nagyúr

R17-nél van csomó olcsóbb forrás, kepesmotoron is szoktak hirdetni nepperek (jó részük még számlát is ad, sőt, van aki külföldi cégre nettóba is odaadja), én is így vettem idén a BT023-at (mármint kepesmotorról, 27-es számlával), kb. 13k-val volt kedvezőbb, mint ott.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76141) mm89 válasza runner 125 (#76140) üzenetére


mm89
őstag

De a nepperek messze vannak Szegedtől :D

Én Diablo Rosso 3 at vettem 83-ért, kaptam hozzá dainese gerincprotit amit 23ért adtam el. Így jó áron volt :))

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#76142) Geresics


Geresics
addikt

Csak nekem dereng úgy, hogy itt a fórumon nem pont ezeket olvastam? :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#76143) Bogyó bá' válasza Geresics (#76142) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Olvad el EKO cikkét is: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#76145) Kolondrum válasza -Mike- (#76144) üzenetére

Wao! Nem találok szavakat!!

(#76146) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ma is pimpeltem egy kicsit a vasat: használt Givi A660 plexi került rá.


Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#76147) Polemius válasza Bogyó bá' (#76146) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ne bosszants...
Rendeltem a Louistól A660-at akcióban (a nyáron széttördelt helyett), meg mellé pár apróságot.
Na, mi nem volt benne a csomagban? Na vajon mi? Éppen csak ez nem. :( :((( :O :W

(#76148) Horvi válasza Polemius (#76147) üzenetére


Horvi
őstag

Azt vette meg Bogyó ;]

Hello darkness, my old friend...

(#76149) Bogyó bá' válasza Horvi (#76148) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem ez egy használt, motorbontóból, 14k-ért. Pár karcon kívül semmi baja.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#76150) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#76146) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mivel készültek a fotók? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.