Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40473) Polemius válasza -Mike- (#40469) üzenetére


Polemius
aktív tag

A jogsi árát leginkább úgy tudod meg, hogy a kiszemelt iskola árait megnézed (kérdezed).
Elég nagy szórás van köztük.
A következőkből fog összeállni:

- Eü alkalmassági (ha még nincs jogsid pl autóra)
- Elsősegély tanfolyam+vizsga (ha még nincs jogsid pl autóra)
- Elméleti tanfolyam + hatósági vizsga
- Rutinpálya + hatósági vizsga
- Forgalmi vezetés + vizsga
Nem szorosan ebbe tartozik, de valahonnan felszerelés is kell, ezt vagy megveszed/kölcsönkéred, vagy az iskola adja, ingyen vagy bérleti díjért.

A tanfolyam díjakat meg kell mondják / weboldalon megtalálod, általában a hatóságit is (az amúgy is fix).
A minimum órákkal felszorozva az óradíjakat már meg is kapod hogy ideális esetben mennyi az annyi.
Ez ahogy nézegettem, olyan 120-200e közt mozog.
De erre érdemes még rászámolni szerintem ~10 gyakorlati óra díját. (Pótórák, új vizsga)

Ehhez jön még hozzá a jogsi kiállításának / cseréjének díja.

Időben az elmélet gyorsan lezavarható sok helyen. Én dec. közepén kezdtem, jan. 6-án vizsgáztam.
A gyakorlati része meg sok paramétertől függ. Nekem március közepétől június elejéig tartott (pótórákkal és rutinvizsga ismétléssel). Van akinek előbb sikerült, van akinek később.

Szerk: Ja, és amint megvan az utolsó vizsga is, onnan még számolj 2-3 hetet mire kezedben a jogsid.
Főleg, ha nem Bp-i vagy. Akkor min. 3 héttel számolj. És nem, nem vezethetsz hivatalosan az addig meglévő sajtpapírral.

Véleményem szerint ha jövőre akarod, akkor érdemes már télen beiratkozni és letudni az elméletet, így tavasszal egyből mehetsz gyakorlatra. Addig esetleg szerzel egy kisebb masinát, valahol felrajzolod a rutinpályát és gyakorolsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.