Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) Xaels válasza sqpp (#39749) üzenetére


Xaels
félisten

Köbcenti nincs csak teljesítmény korlátozás ami 35kW. És tényleg felejtsd el a 125-ösöket.

(#39746) canniball a kis Kawám nem adom. Sajnos most le kellett tennem róla, hogy nagyobbra cserélem. Remélhetőleg ma kész lesz a du. folyamán és mehetek is érte.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39752) sqpp


sqpp
őstag

Hát amint írtam 186 cm vagyok, 80kg ( átlagos testalkatú.. a magasságom miatt vagyok ennyi)

Nagy cc-t azért nem nagyon merek még, mert kezdő vagyok.. bár nem tudom van-e értelme annak amit mondok, hisz tényleg alig értek a motorokhoz, amint látjátok :(

Sisakról/ruháról mit gondoltok.. ? Egy Triumphoz például mi áll jól? Szerintem inkább egy bőrdzseki ;]

most néztem a Triumpok szinte mind 40Kw felett vannak, így az nem jó, akkor inkább Honda kellene

[ Szerkesztve ]

(#39753) -Mosquito- válasza .mf (#39726) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Jahh kérem így tényleg nem fog menni a masina.. :N Mennyi km van a láncban?

Andrew:

Kérdés az,hogy érdemes-e összehangolni az injektort a kipuffal,magyarán új szoftot (kb 5-10eFt) rátólni. Részben megéri. Inkább cserélj motort.

Canniball:

Akkor talán nem spórolták le,most meg mindenért pénzt kérnek.
Diósjenői Erdei szabadidőpark,Kemence patak. Kemencén pedig a Nagyvölgyi út folytatása.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#39754) sqpp


sqpp
őstag

http://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/honda_vt_600_c_shadow-8113675

Ez nagyon tetszik :C :C :C

(#39755) Xaels válasza sqpp (#39752) üzenetére


Xaels
félisten

Ezek a 400-500-600ccm-es gépek nem vágnak hanyatt, de arra elég bennük az erő, hogy autópályán is vigyék az utazót kétszeméllyel is akár.

Egyébként meg fejben dől el mennyire sok vagy sem.

Az America-hoz a klasszikus ruha illik inkább, de a tanfolyamon úgy is rádaggatnak már minden protis cuccot.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39756) tboldi válasza sqpp (#39752) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bár nem cruiser, de a Honda CB500X szerintem egy nagyon jó, racionális választás lenne (persze csak ha új motorban gondolkodsz). Én 194 cm vagyok és nagyon kényelmes vele utazni. Túraenduro lévén a kormány magasabban van, ezáltal az üléspozíció is egyenes, nem kell görnyedni rajta. A teljesítménye átlagosan elég, egy kezdőnek talán még sok is. Kezelni könnyű, egyszerűbb, mint egy 125-ös ETZ-t (az előd az volt). :D

Nem rábeszélni akarlak, de szerintem vásárlás előtt ki kellene próbálnod több "fazont" is. Így képet kaphatsz arról, hogy mi kényelmes számodra és mi nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#39757) Outlander


Outlander
őstag

Ha már itt járunk.

Egy 250-es Bandit mennyire lehet fürge és ekkor mennyit fogyaszthat a 100kg-s kis testemmel... kizárólag városi használat dinamikus nem egyenlő a veszélyes tempóval, vezetési stílus... ?! :F

Hátha van volt valakinek ilyenje... :R

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#39758) sqpp válasza Xaels (#39755) üzenetére


sqpp
őstag

Hát azért nemtudom mennyire bírom kezelni az erőket 600cc-felett mert eddig egy robogón ültem csak :O
az meg nem motor

(#39759) sqpp válasza tboldi (#39756) üzenetére


sqpp
őstag

Nem tudom igazából, hogyan lehetne ezt kivitelezni, erre felénk inkább krosszmotorosok vannak.

(#39760) TommyGun válasza sqpp (#39749) üzenetére


TommyGun
őstag

45KW a Triumph America, azt A2vel nem fogod szabályosan vezetni...

Mi lenne ha vennél vmi naked viszonylag megbízható 400-600as tömegmotort ami tetszik is? Aztán majd 1-2 év mocizás után eltudod dönteni mi is a te világod, lehet a krúzolás nem neked való, elöször kéne ülni vmin egy kicsit nem csak 50es robogón.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#39761) kcsa válasza sqpp (#39758) üzenetére


kcsa
veterán

annyira nem kell rettegni, elvégre oktatáson is minimum 500-asra ültetnek fel, nulla rutinnal. :)

(#39762) Xaels válasza kcsa (#39761) üzenetére


Xaels
félisten

Engem felültettek előbb 125-ös ETZ-re, azután 250-es Hondára majd csak utána jött az 500-as. Az 500-as jobban ment mint a 250-es, ez utóbbi nagyon nehézkesen ment nekem.

(#39760) TommyGun: oktatáson úgy is olyanra ültetik több mint valószínű.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39763) kcsa válasza Xaels (#39762) üzenetére


kcsa
veterán

Nálunk ez úgy nézett ki hogy: "na fiam, ott van hátul az a piros, told ki, aztán menj pár kört".
Az én reakcióm kb.: :Y (szorozva tízzel :D)

(#39764) Something_ válasza canniball (#39746) üzenetére


Something_
őstag

Nincs gond ezzel, max azzal, hogyha előttem megy a "párom" és ha egy szerencsétlent fogok ki, akkor szét fog verni az ideg..

.. most fix párom van a 4 órán. Hát mit ne mondjak :D

kcsa: én már vártam, hogy megkapjam a nagy cbf-et rutinon. A kis "szarokkal" én szenvedtem. Volt 125-ös és 250es suzuki. Hát kb gyerekmotor volt méretügyileg nekem. Nagyon kényelmetlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#39765) sqpp válasza TommyGun (#39760) üzenetére


sqpp
őstag

Igen azért is írtam, hogy az nemjó..

Ezért néztem ki a HONDA VT 600 C SHADOW-t :D

(#39766) .mf válasza vlevi (#39742) üzenetére


.mf
veterán

A Kemence-patak völgye a Kőrózsa-panziótól Diósjenőig.
Amikor először jártam arra, a helyiek mondták, hogy nyugodtan menjek, mindenki arra jár, a volán is :))
De erdei út, szóval óvatosan kell menni. Itt volt az, hogy leszálltam a motorról, sétáltam be az erdőbe jó kilátást keresve, erre az úttól kb. 200-250m-re menő ösvényen szembejött egy vaddisznó...

Mosquito: kb 25k :( nem tartott sokáig, a KR108 vágott slick hátsó 10700-800-at ment közben el, tehát elég kímélően túrázok, mégis...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39767) sqpp


sqpp
őstag

Tudjátok mit? lepjetek meg valamivel.. jöhet bármi de azért inkább max 1 misi legyen

(#39768) Xaels válasza sqpp (#39765) üzenetére


Xaels
félisten

Esetleg nézhetsz 650-es Dragstart is. De abban a kategóriában végül is van választék, kérdés van-e olyan dilid mint nekem, hogy kardános gépet vennék csak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39769) Laraxior válasza kcsa (#39761) üzenetére


Laraxior
titán

Engem is... nem is lattam meg nagymotort, erre raultettek egy 750es Kawasakira, persze az első kanyarnal a bolyanal ugy eldőltem mint a krumplis zsak :D 300kg-os matuzsalem... nemigazan birtam megtartani :B de igy tanul az ember...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#39770) AndrewTdi válasza -Mosquito- (#39753) üzenetére


AndrewTdi
addikt

annyit nekem simán megérni. de itt ilyen 80-100K-ról beszélgetnek. Főleg, hogy nem biztos, hogy írható a comp.

(#39771) Xaels válasza Laraxior (#39769) üzenetére


Xaels
félisten

Amikor csináltam a motor jogsit éppen súroltam a 60kg-ot. A beugró feladatot(8-as tolás) a vizsga előtti napon jutott eszébe az oktatónak "átvenni". Életemben nem pirultam akkorát azóta sem, amit a fejemhez kaptam. Nem borult a motor, de azt sem tudtam eszik-e vagy isszák a feladatot. Persze másnap reggel hibátlanul megcsináltam a rohadt emelkedős VasGereben vizsgapályán, de utána már a felülés is nehezemre esett. A rutin elsőre meglett. Sajnos viszont a motort egyszer elfektettem forgalmi vizsgán. A történet annyi csupán, hogy én mentem hátul és aki elől volt rossz felé ment(közölték, ha ilyen van és utána megyek bukta) és az oktató elég későn szólt, hogy menjek után. A befordulás elég szűkre sikeredett és kicsi volt a sebesség. A lábam alig ért le a motorról és karból nem ment a CB500-as megtartása már. Azóta azért már nem okoz gondot a megtartás, de akkor nagyon rosszul esett...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39772) -Mosquito- válasza AndrewTdi (#39770) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A márkaszervizben ennyi,de ott csak plussz benyát lök bele. Ment a PÜ.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#39773) tboldi


tboldi
nagyúr

A múltkor kérdezősködtem a Remus dobbal kapcsolatban. Most találtam ezt az oldalt, ahol azt írják, hogy TÜV engedélyesek ezek a dobok. Azt elfogadják műszakin?

Írtam nekik e-mailt is, de még nem kaptam választ.

(#39774) .mf


.mf
veterán

Faxa... a biztosító felmondta a kgfb-újrakötésem, mert már határidő után kötöttem újra (ők meg bezzeg az aug 18-as fordulónaphoz jún 20 keltezéssel már júliusban küldték a levelet, én meg nem voltam itthon, aztán így mondd fel a fordulónap előtt 30 napos beérkezési határidővel...).
Tök jó, hogy a több éve hűséges ügyfeleiket dupla díjjal jutalmazzák. :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39775) vlevi válasza .mf (#39774) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az aug 18-as fordulónaphoz jún 20 keltezéssel "
Ezt én sem értem, hogyan csinálják, a posta manapság 1-2 nap alatt majdnem mindent kézbesít. De a hivatalos levelek képesek hetekig keringeni valahol. Szerintem náluk, a kimenől levelek dossziéban.

(#39776) AndrewTdi válasza tboldi (#39773) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A TÜV önmagában nálunk nem elég. Továbbá az E jelzés sem mindig elég. Annak ellenére, hogy körülöttünk szinte mindenhol elég ezen 2 feltétel valamelyike. :W

(#39777) tboldi válasza AndrewTdi (#39776) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi az infót!

Amúgy mindegy is már. Visszaírtak és a 200k forintos ár eltántorított a dologtól.

(#39778) kcsa válasza vlevi (#39775) üzenetére


kcsa
veterán

csak a borítékot kell megnézni, szokott rajta nyomtatva a dátum amikor posta kezelte.

(#39779) Laraxior


Laraxior
titán

[link] nabaszki... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#39780) AndrewTdi válasza Laraxior (#39779) üzenetére


AndrewTdi
addikt

(#39781) polimorf


polimorf
tag

Segítséget szeretnék kérni.
Szeretnék venni egy 4 ütemű 125cm3 robogót ami igénytelen, megbízható, kis költségigényű. (Kínai zárva!!! :W ) (300.000ft-ig)
Milyen típusokat tudnátok ajánlani?

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#39782) -Mosquito- válasza polimorf (#39781) üzenetére


-Mosquito-
őstag

--> [link] :R ;)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#39783) Bogyó bá' válasza polimorf (#39781) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vedd meg a Csótányomat! - egy robogónál többet ér, és még stílusa is van neki. :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39784) Xaels


Xaels
félisten

56k lett a kötelező átvizsgálás, az indexcsere meg 1-2 apróság. Erre a hónapra úgy néz ki gyalogkakukkba megyek le.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39785) polimorf válasza Bogyó bá' (#39783) üzenetére


polimorf
tag

Az a gond, hogy nálunk a B kategóriás jogsival 125-ös automata váltóst lehet vezetni. Meg a leányomat valahogy nemigen tudom elképzelni a Tieden :))

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#39786) Polemius


Polemius
aktív tag

Valaki tudna mondani androidos appot, ami rögzíti* gps alapján a megtett út adatait? Konkrétan szeretném összevetni, hogyan viszonyul az óra szerinti és a valós sebesség.

* Nem menet közben nézegetném inkább..

(#39787) Bogyó bá' válasza polimorf (#39785) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:D

(#39786) Polemius: nekem WP van, így konkrétan nem ismerem, de az ilyen bringás "fitneszprogramokat" keresd, mint mondjuk az Endomondo. Azt hiszem, az végig logol.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39788) sqpp


sqpp
őstag

Pontosan. Az Endomondo logolja térképen az utad, még ha Internetkapcsolatod sincs is, mert utána beírja a kordinátákat a térképre és látod, hogy merre is haladtál valóljában, ha az eleinte net nélkül egyáltalán nem is látszódik... :) zsír egy app az tuti. nekem megvan eredetiben szóval tuti, hogy majd használni fogom.

(#39789) Xaels válasza Polemius (#39786) üzenetére


Xaels
félisten

Mint már előttem is írták Endomondo +1.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39790) BoB válasza Polemius (#39786) üzenetére


BoB
veterán

Ezt pont erre találták ki.

Térképen is menti a megtett utat, nem csak az adatokat. offline is megy.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#39791) vendingo válasza Laraxior (#39779) üzenetére


vendingo
veterán

Sajnálom a motorosokat, a cigányokat nem, még ha gyerekek is voltak... felnőve ugyan olyan retardáltak lettek volna mint a szüleik...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39792) Something_ válasza vendingo (#39791) üzenetére


Something_
őstag

Megáll segíteni egy vétlen, erre megverik és megkéselik. Vicc.

Cigányok nem haltak. Szóval fel fognak nőni...

[ Szerkesztve ]

(#39793) Pocee válasza polimorf (#39781) üzenetére


Pocee
senior tag

Honda SH125i "egyigénytelenszaravilágbóliskiviszmotor" :D

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#39794) eszgé100


eszgé100
őstag

na uraim, délelőtt sikerült a forgalmi vizsga, gyors kötöttem biztosítást, aztán egész délután krúzoltam a tengerparton. :)) annyira el voltam szállva az örömtől, hogy képeket elfelejtettem csinálni a motoromról, de ha holnap este meló után lesz még időm, akkor pótolom :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#39795) csongi válasza eszgé100 (#39794) üzenetére


csongi
veterán

Gratula!

(#39796) sqpp


sqpp
őstag

Ez a kawasaki ER 6N milyen?:)

(#39797) tboldi válasza sqpp (#39796) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#39798) vlevi válasza sqpp (#39796) üzenetére


vlevi
nagyúr

A2-vel szerintem nem vezethető

(#39799) tboldi válasza vlevi (#39798) üzenetére


tboldi
nagyúr

Létezik 25 kW-os verziója is.

(#39800) sqpp válasza tboldi (#39799) üzenetére


sqpp
őstag

És ennek a típusnak mi a neve?:)

Mert ez is nagyon bejön

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.