Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) vendingo


vendingo
veterán

2 hét múlva hozzám kerül tesóm vespaja.
Olyan gondok vannak vele, hogy a jobb első index néha nem megy. Hova vigyem, autó villamosságihoz?
Illetve esőben leáll a motor, de átnéztük, mindenhol rendesen van tömítve, gyertya nem ázik be.
Erre valami ötlet?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39602) mocsanisi válasza .mf (#39600) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nekem valahogy nem jött át ez a citadellás dolog, budaörsnél leváltunk és csináltunk saját "túrát" :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#39603) csongi válasza vendingo (#39601) üzenetére


csongi
veterán

Beazas :) lehet a gyujtas kapcsolonal van gond ha vizet kap, de a veszleallito is szivathat. Egy villamossagi szerelot keress meg vele.

(#39604) Xaels válasza csongi (#39603) üzenetére


Xaels
félisten

+1

Múltkor én a körút közepén álltam le a gyújtáskapcsoló miatt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39605) vendingo válasza csongi (#39603) üzenetére


vendingo
veterán

A héten elviszem mert vége lesz a szezonnak mire használhatnám. :)
Köszi az infót.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39606) Anulu79


Anulu79
addikt

Ez szerintetek normális "jelenség"? :)

(#39607) Bogyó bá' válasza Anulu79 (#39606) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem, pont a másik a helyes!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39608) Xaels válasza Anulu79 (#39606) üzenetére


Xaels
félisten

A kérdés nem az, hogy a többi jármű részére van-e...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39609) Anulu79 válasza Bogyó bá' (#39607) üzenetére


Anulu79
addikt

Hát ez az. Ez a kérdés az iskola próbavizsgájában található.

Jelen helyzetben nincs elsőbbségadási kötelezetség mert nincs forgalmi viszonyban semmivel. Így nem kell megállni. Korábbi kérdésben pont ugyan ez volt és akkor a másik válasz volt a helyes, hogy "Nincs".

[ Szerkesztve ]

(#39610) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Michelin Pilot Road 4 variációk

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#39611) csongi válasza Anulu79 (#39609) üzenetére


csongi
veterán

A helyes valasz, hogy nincs :)

(#39612) Polemius


Polemius
aktív tag

Kit kell keresni, hogy az első hozzászóláshoz bekerüljön a motorom fényképe? :)
(Suzuki GSF 600 Bandit)

[ Szerkesztve ]

(#39613) Xaels válasza Polemius (#39612) üzenetére


Xaels
félisten

Bármelyik modit a ModKer-ben.[link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39614) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
szeretném a segítségeteket kérni. Aprilia sr50
a robogóm mostanában néha kiírja hogy service és világít a piros felkiáltójel. olvasgattam a fórumot és találtam egy jelszót amivel meg tudom nézni hogy mi a hiba. a dashboardnál az ecu 06 , 07, 08, 09, 14 17 nél a memo sorban x van. a többi karika. ebből meg lehet mondani, hogy miért irja ki? esetleg valakinek van még rá ötlete?

(#39615) Anulu79 válasza Polemius (#39612) üzenetére


Anulu79
addikt

Szép példány! :)

(#39616) -Mosquito- válasza smallmer (#39614) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szia,

Itt nagyobb eséllyel tudnak segíteni. Robogó topik

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#39617) menyko válasza smallmer (#39614) üzenetére


menyko
tag

Erre vethetnél egy pillantást: http://www.donwerner.dk/ecucodes.pdf

(#39618) Polemius válasza Xaels (#39613) üzenetére


Polemius
aktív tag

Köszönöm! :R

@Anulu79: Köszi!
(A képen épp frissen mosva, waxolva. :) )

[ Szerkesztve ]

(#39619) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Miért is kell a tükröt nézni ha sárgánál satuzol? Ezért.

(#39620) canniball válasza Yoshida (#39619) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért is kell sárgánál satuzni...?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39621) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Tudtok esetleg valamit arról, hogy idén lesz-e még Kawasaki, illetve Honda motoros nyílt nap? szeretnék kipróbálni egy-két gépet, de erre márkakereskedéseknél semmi szinte semmi esély nincs.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#39622) csongi válasza Yoshida (#39619) üzenetére


csongi
veterán

És ha nem a saját sávjának a közepén megy hanem valamelyik nyomsávba, akkor a másik mép lehet kikerüli. És tényleg mi a szarnak satuzott? ráadásul csak a gyalogátkelőhelyen tudott megállni. Teljesen indokolatlan volt! A mögötte jövő pedig nem tartotta be a követési távolságot. Ráadásul a gyalogos kikerülése után ,mégy egy picit gyorsított is, nekem úgy tűnt a felvételen.

(#39623) kcsa válasza Yoshida (#39619) üzenetére


kcsa
veterán

A hátulról érkező a hibás, az elöl haladó meg egy b.rom. Összefoglalva.

(#39624) dellfanboy válasza KubanitoS (#39621) üzenetére


dellfanboy
senior tag

hogyhogy? pl az egyik honda kereskedésnél van ilyen.[link]

én multkor felhívtam a budaörsi yamaha szalont hogy friss jogsim van ezt szeretném kipróbálni és mondták hogy nyugodtan menjek. (igaz mivel nincs még kezemben a papír nem tesztmotoroztam még)

szerintem egyik dealer se zárkózik el a tesztvezetéstől, főleg ha tényleg utána vásárolni is akarsz.
a tapasztalataidat tedd majd közzé

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39625) KubanitoS válasza dellfanboy (#39624) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi az infót! Sajnos a fővárosi motorkereskedésekkel nem vagyok teljesen tisztában, mivel laza 300km-re vagyok onnan, de majd rászánok egy napot, ha "ez az ára" a dolognak.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#39626) Yoshida válasza canniball (#39620) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Az már mindegy, hogy miért kell satuzni :) Ha már elkezdte, akkor még mindig van lehetőség korrigálni, amit írtok azokat is, vagy szimplán kigurulni jobban, lehet hogy 1m-en múlt, és akkor nem kapja el az oldaldobozzal/dobozt.

Nekem pesten bringával volt már ilyen, hogy jobbra rákanyarodva az Üllőiről a Corvin körútra egyből van egy gyalogos lámpa ami sokszor pont piros (és sokan akik nem járatosak arrafelé, van hogy észre se veszik :) ), én megálltam, mögöttem meg hallom a csikorgást, egyből előregurultam 1m-t sprintből, és bár szerintem pont mögöttem meg tudott volna állni, azért jobb volt hogy csináltam neki helyet.

[ Szerkesztve ]

(#39627) citkar válasza csongi (#39622) üzenetére


citkar
addikt

A gyakorlatban nem állna meg senki valóban és a többivel is egyet értek. Amúgy általában hátranézek erősebb fékezésnél (ha van időm), érdemes, mert akár lehet épp csak egy pillanatra nem figyel a mögöttem lévő (akár más közúti dolgot figyel, akár facebookozik), mindig jobb megpróbálni elkerülni a koccanást, az, hogy ki a hibás nem számít a végkimenetelen és bárkinél előfordulhat egy-egy pillanat, amíg nem pont előtte lévőt figyeli.

Annyi, hogy elvileg Magyarországon van egy olyan kiegészítés, ha jól tudom, hogy ha a rendőr (vagy valamiféle felügyelő szerv szerint) meg tudsz állni sárgánál, azaz ő úgy ítéli meg, hogy a megengedett maximális sebességgel szerinte képesnek kellett volna legyél megállni, akkor büntethet, a sárgán való áthajtásnál, pár éve szigorítottak ennyit rajta emlékeim szerint, de sose hallottam ilyenről még.

[ Szerkesztve ]

(#39628) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

használ vki ilyeT? mennyire rugalmas/hajlékony? mert a Berik bőrdzsekimbe kb egy 20 centis zipzáros rész van ahol beilleszthetem a kialakított helyére...
[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39629) citkar válasza dellfanboy (#39628) üzenetére


citkar
addikt

Ugyan ezt nem ismerem, de pár kabátomban volt, hogy kivettem, áthelyeztem a háti protektort és elsőre nem is hittem, hogy mindegyik kivehető és visszatehető azon a kb. 20 centis nyíláson. Amit kabátba szánnak, azok szerintem mind betehetőek kb. 20 centis nyíláson (de a többség tuti), de mondjuk talán valaki biztosabbat tud majd mondani.

(#39630) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Meg van bolondulva a 100-as benyától a gép. Úgy megy mint a megveszekedett állat.
Ez már a második 100-as tankolásom (két különböző kúton) és egyértelműen jobban megy a paripa.
Igazából én is meg vagyok lepődve rajta. Mindig parasztvakitásnak tartottam ezt a 100-as benzint. De rájöttem lehet gép is kell hozzá ami kihasználja... :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#39631) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#39630) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tényleg gépe válogatja: hajdanán, a '84-es, karburátoros Honda Civicem imádta a "jó" benzint, az utána következő összes (mindegyik hengerenkénti injektoros) kocsim semmit sem profitált belőle (Renault Clio, Thalia és most az 1000-es Yaris). Tök fölösleges beléjük, mindegyiket többször próbáltam. A kis karburátoros csótányom sem megy jobban a drága, magas oktánszámú benzintől, ami azért érdekes, mert amúgy elég magas a sűrítési viszonya. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39632) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#39631) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Anno a cbf-em sem ment jobban a 100-astól de itt rögtön éreztem. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#39633) .mf válasza dellfanboy (#39628) üzenetére


.mf
veterán

Ismerek egy srácot, akinek ilyen van, de épp cserélni akar a rendes kantáros megoldásra. Azt mondja, hogy ez sokkal kisebb, így kisebb felületen véd, valamint nem biztos, hogy úgy a helyén marad, mint a kantáros-tépőzáras.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39634) TommyGun


TommyGun
őstag

Hamár 95-98-100as benya szóba került gondoltam megosztom, érdekes >> [link]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#39635) canniball válasza Yoshida (#39626) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az már mindegy, hogy miért kell satuzni"
Nekik már valóban mindegy, de általában értettem hogy ilyen helyzetben teljesen érthetetlen és mint ez a videó is jól mutatja még veszélyes mutatvány is. A Kresz szerint is akkor kell fékezni ha biztonságosan meg tudsz állni.

dellfanboy!
A 20cm-s cipzár alatt szélesebb az üreg és nem tudom láttad-e, de több alakban is kapható ez a protektor, ha esetleg kaptál a kabátodhoz gyárit akkor nézd meg az milyen és olyat válassz (bár én még nem cseréltem, de gondolom az "üreghez" kell igazodni az alakjának).

.mf!
Mivel a kabátban a protektor helye nem ér le addig mint a kantáros megoldás, illetve mivel perec esetén a kabát (és vele együtt a protektor is) valamennyire elmozdulhat természetes hogy ez nem annyira tuti védelem mint a kantáros kivitel. Ugyanakkor jóval olcsóbb és ha valaki nem akar teknőspáncélt ez még mindig jobb mint a gyári habszivacs védelem. Legalábbis a logika alapján, személyes tapasztalatom nincs, ha valakinek van és tudja cáfolni akkor tegye meg.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39636) PoLizei válasza dellfanboy (#39628) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én a Super-Lite sorozatból vettem a dzsekimbe a 003-as formájút. (Feleannyiba kerül, mint a Pro, de csak Level1, remélem, nem ezen fog múlni egyszer...) Neve ellenére eléggé megdobta a kabát súlyát, bár előtte ideiglenesen csak egy polifoam darab volt benne formára vágva. 3 réteg háromszög-rácsos műa. lap van egymáson, ami profibbnak néz ki, mint a habszerű cuccok, szerencsére élesben még nem kellett tesztelnem.

szerk: canniball jól mondja, vedd ki az eredeti szivacsot a kabátból, és olyan méretűt, formájút vegyél. 1-2 cm eltérés lehet, hogy lesz. A 20cm lyukon befér, össze lehet kicsit tekerni.

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#39637) BoB válasza Ferdzsoo (#39630) üzenetére


BoB
veterán

Teljesen üres tankkal idejönnél, én tankolnék bele (a Te pénzedért persze :) ) valmilyen benzint. Kíváncsi vagyok megmondanád-e hogy 95, 98 vagy 100 -as oktánszámú. Ezt meg lehetne ismételni még párszor.

TommyGun: köszi hogy megosztottad, érdekes.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#39638) Ferdzsoo válasza BoB (#39637) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Benne vagyok, azzal a különbséggel hogy itt helyben eljátszom barátnőmmel. Megkérem hogy tankoljon majd meg. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#39639) BoB válasza Ferdzsoo (#39638) üzenetére


BoB
veterán

De nem ér leskelődni :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#39640) canniball válasza Ferdzsoo (#39638) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak vigyázz nehogy gázolajat tankoljon, mert akkor hamar észreveszed a különbséget! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39641) Xaels válasza canniball (#39640) üzenetére


Xaels
félisten

A "drágább benzin" után szabadon?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39642) dellfanboy válasza PoLizei (#39636) üzenetére


dellfanboy
senior tag

köszi mindenkinek

igazásg szerint olyan védőfelszerelésben gondolkozok ami védi a gerincet+ mellkast
azaz Extreme Harness Flite viszont ez 76kHUF amit sokkallok...

ezért gondolkoztam hogy legyen akkor legalább a dzsekimben egy "kis" gerincvédő és veszek mellé mellkasvédőnek pl egy Race-lite Chest Protector-t így kb felannyiból kijövök és megvan a mellkas, gerincvédelem.

viszont az én bőrdzsekimbe a 008-as protektor kell ami tök fura hogy nincs "olcsóbb ' l1 kivitelbe csak l2...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39643) .mf válasza dellfanboy (#39642) üzenetére


.mf
veterán

Én az FC-motoból rendeltem pár éve, akkor 62 volt (és a Flite helyett az Adventure-t küldték tévedésből :B )

Sőt, aki már vásárolt ott, az kap pár % kedvezményt a további vásárlásokra, így is lehet még egy kicsit spórolni rajta

Vazze most nézem, hogy már csak 171 EUR, bejelentkezve meg 166 :Y (+8 EUR szállítás)... de levitték az árát, anno még bőven 200 felett volt...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39644) canniball válasza Xaels (#39641) üzenetére


canniball
nagyúr

Akár...bár én a női hebehurgyaságra gondoltam. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39645) Xaels válasza canniball (#39644) üzenetére


Xaels
félisten

Tudom. A sztori klasszikus, a fazon kölcsönadta a diesel audiját a csajnak aki miután tönkrevágta benzinnel a kocsit lehordta minden sz@rnak a fószert mert az be akarta rajta vasalni a kárt. Ott sült el a végén, hogy "Nem gondolod, hogy a drágább benzint tankolom a sz@ros kocsidba"

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39646) F1DO válasza Xaels (#39645) üzenetére


F1DO
senior tag

Gerappaaa!

és ezek a lények köztünk élnek..

(#39647) canniball válasza Xaels (#39645) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt nem ismertem. :B Egyik kollégámmal viszont megtörtént, hogy a diesel autóját teletankolta benzinnel a kutas.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39648) csongi válasza canniball (#39647) üzenetére


csongi
veterán

Nekem meg a kutas szolt, hogy a 100as cucctol jol megy a vas mi? Valaszoltam , a tokom tudja mert ez dizel! :D ramnez es rohog! Majd nekem leesett hogy ez benzin volt, csatt tele a tank....kicsi kocsi most nem szaguld :D

(#39649) Xaels válasza canniball (#39647) üzenetére


Xaels
félisten

[link] itt a full sztori.

Holnap reggel 2-szer is meg fogom nézni mit tankolok. Már több mint 1 hete nem ültem a Háborún.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39650) Ferdzsoo válasza Xaels (#39649) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

2 dolog.
Idióta csajnak nem adunk autót. Vezetni sem, nemhogy tankolni.
2. Soha nem bízom a kutasra a tankolást. SOHA!
18000 oka van miért nem. A legdurvább amikor a motoron ülök, nyitom a tankfedelet és megkérdezi hogy segíthet e. :D
Komolyan van aki hagyja hogy a kutas tankolja meg a Motorját? :F
Hiába kell megkérdezniük... hihetetlen f@szság. :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.