Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) Daywalker válasza #81556480 (#31050) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez van sajnos :( :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31052) #81556480 válasza Daywalker (#31051) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én nem bántom az embereket ezért, mert sajna a lóvé kevés. " Élni" valaminek meg mindenki szeretne. :(

(#31053) hcstuning válasza Daywalker (#31045) üzenetére


hcstuning
tag

Koszi szepen az into szavakat. ez igy van, ennyi penzert, ilyen idos motoroknal ne varjunk semmi csodat. meg a km ora allasoktol sem, mert az tenyleg csak mutato jelleggel van ott, hogy mukodik es szamol. a legutobbi visszatekeres ota.
mivel nekem elso nagyvasam lesz, ezert nem szeretnek uj motort. egeszen pontosan szeretnek uj motort, csak nem jarok ott, hogy be lehessen vallalni. par ev mulva, amikor meglesz a kello tapasztalat, akkor lehet gondolkodni, hogy mit es mennyiert vallal be az ember (onero+hitel).
es igen, ki lehet fogni jo vetelt, meg olyat, amit sehova senkinek nem kivan az ember. szetszedni vasarlas elott erdekes lenne:) igy marad a kulso, meg szemmel lathato allapot, es az elado hozzaallasa a dologhoz.

[ Szerkesztve ]

-=Joey=-

(#31054) csongi válasza Daywalker (#31049) üzenetére


csongi
veterán

Ez teljesen így van.
Bár szerintem nem a 10-20-30-50 ezerrel van gond, hanem a használat mikéntje ami többet nyom a latba. Pl legutóbbi motoros felvonuláson az üveghangig forgatott gépekkel felforralt vízzel álltak is ki szépen a sorból. . Ezt el játsza párszor, és a vevő sosem jön rá. Csak jönnek a hibák, szelep leszakad, fos hengerfej stb. pedig meg volt minden szerviz..... stb.
Szóval a rendszeres szerviz sem minden. Örök igazság, nézd meg a tulajt, megtudod milyen a motor :D
Az meg tényleg egy Magyar f@.ság, hogy tekerjük az órát mint barom. Saját magunkat verjük át nem kicsit :)
Minden spot- sport túra "hamar" hamarabb szét forog mint a kis fordulatú motorok. De ezek is csak akkor ha normális bánásmódban volt részük.
Nekem a robesz 4-4500 között forog 100-110-es tempónál, próbálom így növelni az élet tartamot. Közben meg félig fekvő hengeres, és ezzel sem lehet mit kezdeni. :D
A szét használat meg a használat között van némi eltérés.
És tényleg nem kell álmokat kergetni, felesleges!
Most mentem át egy kazal hirdetésen, mindegyik szervizelt tip-top. elsőre induló eldölve sem volt soha, sőt garantált 20ezer kilométer....stb.
Igaz a fele lebukik a leírásban, mert fogalma sincs az adott típusnak a szerviz intervallumáról :).
Talán a túra motorok mennek legtöbbet el km-be. De ki a tököm hiszi el, egy K-LT-RT 15 éves vasba 45 ezer van és most hozták be külföldiából :D. Holott a Németeknél ezek a motorok, Pan- Gold..stb 100ezer felett mennek. Találtunk jó párat ami 200-at elment. De biztos vagyok benne, hogy megfelelően használva.
Szóval itthon felesleges is az Km számláló. nekünk bőven elég lenne egy szerviz számláló, amit nullázni lehet azt csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#31055) Daywalker válasza csongi (#31054) üzenetére


Daywalker
addikt

Jah nyilván "túlmotorizált" túra vasaknál más a helyzet, amik elpöfögnek x fordulaton 6-osban sok száz km-t közepes fordulaton, az más dimenzió, bár azért ott is biztos vannak gondok. De ezekkel (sincs) tapasztalatom, csak a tapasztaltabbak véleményét továbbítottam:)
Mindenesetre új motornál felesleges spórolni az élettartammal, hogy az új tulajnak majd jobb legyen:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31056) zsolt19900


zsolt19900
őstag

amúgy igen, van persze, de sem a kategória sem pedig a kora nem az amit én keresek :)

nem kapok kiütést azért mert elcsúsztak és vagy eldőltek vele, de ez ne legyen elhallgatva és ne legyen úgy eltussolva, hogy azt az esetleges vevő ne tudja meg

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31057) Integra válasza Daywalker (#31045) üzenetére


Integra
titán

olyan ez mint az autóvásárlás. 80e km alatt, első tulaj, szalon állapot, 4. autóként használva és 4 éves max... :DDD ha a balázs tucatszor elesett a motorral, tört a váza, hegesztették és tovább nyomták a szemét versenyen és a motor működött, és 200-zal biztonságosan fordultak lapon vele újra és újra, akkor érthetetlen hogy a tök amatőr, motorozásról gőze nincsen bájkernek egy oldalán csúszott motor miért dilemma, amivel még 50%-ban sem közelíti meg azt, amit a motor amúgy tud. érthetetlen. :U

saját tapasztalatból tudom, hogy nem lehet patyolat motorral rendesen motorozni. oda kell baszni, oda fogod baszni, kész. onnantól fogva megérted a lényegét. amíg csak minden héten suvickolod, waxolod meg megy a fapfap rá, az kávézómotorozásra jó max.. eldobtad, összetört, karcos lett, azonnal leszarod az allűröket, mert megérted a pszichológiáját az egésznek. leszereled a gyári idomokat, gyorszáras üvegszálas idom rá, gombák, jó gumik, fékek oszt mehet.. amióta a motorom úgy néz ki, mint egy szakadt csóró roncsdarab, azóta teljesen felszabadultan és örömmel motorozok, legyintek a sok fasz allűrködésre és a legkevésbé sem érdekel, ha elesek vele. ettől függetlenül motor műszaki állapota, fékek, gumik a legjobbak, nem kötök kompromisszumot. csak az értelmetlen hülyeségekről szoktam le. és aki ezt megérti, az fog motorozni és annak van esélye megtanulni is motorozni. ez egy használati tárgy, piszkolódni és törni fog. a többieknek meg marad a görcsös kanyarodás meg kormányrángatás. ez a dolgok rendje.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31058) #81556480 válasza Integra (#31057) üzenetére


#81556480
törölt tag

értem miről beszél uram :D

(#31059) zsolt19900 válasza Integra (#31057) üzenetére


zsolt19900
őstag

én sem várok csodát, csak őszinteséget.... sajnos minden egyes kinézett motorhoz nem tudok elmenni, mivel számomra is fontos az, hogy a gazdája milyen.... ha egy öt méter magas lóról ugat le nekem -aki ugye a pelyvát vinné neki- hogy márpedigazénmotormalegfaszább mi az, hogy hibát találsz rajta.... na az ilyen eladónak cső van részemről

ezer+1 szerencsém, hogy segítőkészek vagytok, köszönöm szépen előre is, akiktől esetleg leszek még "pofátlan" megkérni, hogy ha a környékükről kinézek egy gépet azt legalább első körre meózzák le helyettem, és mint kiderült már 1-2 esetben ezzel sok-sok felesleges körtől kíméljenek meg, tényleg nagyon köszönöm :) :R rendesek vagytok szerk.: természetesen mondtam, hogy ha itt a környékemen tettszik meg egy gép, én is nagyon szívesen megteszem bárki helyett ezt az első kört, hogy legalább az derüljön ki, hogy milyen benyomásokat tesz az eladó a vevő felé, és hogy mennyire is tükrözi a hirdetés a motort magát

továbbá felfogom én a tanácsokat, azért is linkelem a gépeket, hogy esetleg ismeritek, kiszúrjátok rajta az olyan dolgokat amiket én nem látok meg stb.

én nem kergetek álmot belőttem egy nagyonmax 700e keretet egy sonrégy 600ra ami karbis -nem feltétel az injektor- és nem kergetem azt, hogy 22.0000km legyen 10 évesen, mert az átbaszás részéről is és részéről is :D főleg ha még azzal is rátesz egy lapáttal, hogy elkezdi magyarázni, hogy márpedig ez ennyi.... hagyjuk egymást :)

egy-egy idom lefestésétől vagy egy-egy elem megvételétől kicserélésétől nem fogom azt mondani, hogy na az a motor nem kell nekem, de ez derüljön már ki a hirdetésből, mivel nem vakok mennek megnézni -ugye ismerős vagy én- és az eléggé rosszul érintene, ha sokszáz km megtétele után hallanám azt, hogy: jaj hát igen ezt elfelejtettem mondani, számomra nem nagy gond, hogy az az elem hegesztve van stb. dolgok.... nos az ilyen a hirdetésbe beleírva elmegy, de azonkívül hagyjuk is egymást

ha meg nem teljesül, nem sikerül pont kifognom egy ilyen számomra megfelelő motort ilyen áron, akkor a jövő év egész egyszerűen kimarad számomra :) abba sem fogok belehalni

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31060) fattyu válasza Integra (#31057) üzenetére


fattyu
veterán

na igen.

lásd tavaly a zx7Rem. csuszi jobbról balról. funkcionálisan kijavítva a külseje, de fényezés meg tököm... háhogyne.

Gumi meg fék :D az igen

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31061) csongi válasza #81556480 (#31058) üzenetére


csongi
veterán

Es salakon probaltad mar?

(#31062) Djuree


Djuree
félisten

Schláth Péternek nem tud vki elérhetőséget? elvileg ő csinál doboztartó konzolokat.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#31063) -Mosquito- válasza Djuree (#31062) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ha ez segít.. Motorozz.hu-n található Petya89. Ő készít dobozokhoz konzolt,tartót,középsztendert,bukócsövet és még ki tudja mit..
T: +3620-2614429

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#31064) dellfanboy


dellfanboy
őstag

puma motoros csizmája van vkinek? mik a tapasztalatok? ill xlite x901 bukóval?
(sportmotor boncterem topicban nincs is xlite...)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#31065) Type-R válasza dellfanboy (#31064) üzenetére


Type-R
őstag

Melyik Puma csizma érdekel?

(#31066) dellfanboy


dellfanboy
őstag

desmo vagy v3

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#31067) maszekember


maszekember
aktív tag

:C

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#31068) BoB


BoB
veterán

A korábban itt már említett why we ride című film már megvásárolható DVD-n. Értitek :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#31069) Archer válasza Integra (#31057) üzenetére


Archer
őstag

Miért hülye attól valaki, hogy szereti tisztán látni a motorját, autóját vagy bármijét? Én például nagyon utálom ha koszos a cipőm, ruhám, bármim. Ettől függetlenül használom ugyanúgy mint bárki de veszem a fáradtságot, hogy pl. letakarítsam a cipőmet ha sáros lett. Persze lehet sáros cipőben is mászkálni de szerintem ez szimplán igénytelenség. Motornál ugyanez, ha már ki sem látszik a bogárból, levakarom róla mert zavar. Ettől még motorozás közben nem kímélem különösebben, inkább magamat féltem mint a motort ezért nem megyek 300-zal ahol nem érdemes. Nem vagyunk egyformák.
Ott vannak pl. a chopperek (nekem tuti nem kéne) tele mindenhol króm bizbasszal, azzal egy esés felér egy anyagi csőddel, mégis, az is a motorozás egy fajtája, pedig nem lapon fordulnak vele a kanyarban.
Kolléga meg nakedben gondolkodik, ahogy kivettem az írásaiból, nem hiszem, hogy a pálya lenne az elsődleges, miért ne vehetne egy a szemének kellemes kinézetű motort.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#31070) #25954560 válasza Archer (#31069) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem szivesen vedem Integrat, mert nem erdemli meg :DDD
de nem ezt irta szerintem :)
a fontossagi sorrenddel van baja. lehet szeretni azt h szep a motor, de akkor mar legyen muszakilag popec. ha pedig valasztani kell h uj idomszett legyen rajta vagy uj gumi, akkor a gumi legyen az elso.

(#31071) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Hátha megtetszik valakinek: hirdetés

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#31072) Type-R válasza dellfanboy (#31066) üzenetére


Type-R
őstag

Haverom kb 5 éve használ egy Desmot, és meg van vele elégedve, kb 40000km-t motorozott vele, ami nem sok ennyi idő alatt, de a csizma még teljesen jó állapotban van.

A V3-as áráért már kapsz szerintem komolyabb SIDI-t, TCX-et vagy Alpinestarst is.

(#31073) Type-R


Type-R
őstag

Magyarországon csak a Motorbázis árul Arai sisakot?

(#31074) Daywalker válasza Type-R (#31073) üzenetére


Daywalker
addikt

Most bázismotor vagy motoroázis? Mert motorbázis nincs:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31075) canniball válasza Daywalker (#31074) üzenetére


canniball
nagyúr

Dehogy nincs! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31076) Type-R válasza Daywalker (#31074) üzenetére


Type-R
őstag

Motoroázis :P , nem tudok olvasni :DDD

(#31077) Integra


Integra
titán

és olyan, hogy motorbázisoázis? :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31078) Daywalker válasza canniball (#31075) üzenetére


Daywalker
addikt

Ok, tudom h van, de a témában nem játszik;) :P (Annyira tudtam, hogy be fog valaki próbálkozni :W )

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31079) canniball válasza Integra (#31077) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem inkább motoroboázis? :DDD

Daywalker!
Magas labda volt. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31080) Archer válasza #25954560 (#31070) üzenetére


Archer
őstag

Ok, ebben teljesen egyet értünk :R

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#31081) #81556480 válasza csongi (#31061) üzenetére


#81556480
törölt tag

Volt hozzá cross kerékszett is

(#31082) Type-R válasza Daywalker (#31078) üzenetére


Type-R
őstag

örülök neki, hogy megnevettettem a népet, de a kérdésemre nem kaptam választ :D

(#31083) Bogyó bá' válasza Type-R (#31082) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most mondjam azt, hogy I.J.B.? ;]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31084) Daywalker válasza Type-R (#31082) üzenetére


Daywalker
addikt

Sajnos nem tudom ki az importőr, azt tudom, hogy az oboázisnál:) ott van készlet belőle, nem csak a honlapon mutogatják...legalábbis legutóbb volt amikor ott jártam.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31085) canniball válasza Type-R (#31082) üzenetére


canniball
nagyúr

Ugyan én Caberget vettem náluk nem Arait, de ha segít a tapasztalatom: több helyen is vehettem volna a kinézett sisakot de sehol sem volt olcsóbb. Ehhez hozzájött hogy legjobb tudomásom szerint ők a hivatalos importőr és az akció (ami tényleg az (volt), nem csak porhintés), így mindjárt nem volt kérdés hol vegyem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31086) #25954560 válasza Type-R (#31082) üzenetére


#25954560
törölt tag

milyen importor? itt gyartjak :DDD

(#31087) Type-R


Type-R
őstag

Köszönöm a válaszokat. :))

(#31088) BoB


BoB
veterán

Ha még nem láttatok olyat hogy az utast begyűrte a hátsó kerék: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#31089) Daywalker válasza BoB (#31088) üzenetére


Daywalker
addikt

Jah, classic...úthenger gumi, nyújtott hátsó villa - és idióta on board. Mint egy falat kenyér.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31090) Daywalker


Daywalker
addikt

Srácok, ez mennyire javítható, érdemes vele foglalkozni (eredeti Termignoni dob)? Úgy tudom ezek szétszedhetőek, újra összerakhatóak. Gyakorlatilag olcsón megszámítanák:

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31091) Bogyó bá' válasza Daywalker (#31090) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Üzemképesre tudod varázsolni, de szép sohasem lesz szerintem... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31092) Daywalker válasza Bogyó bá' (#31091) üzenetére


Daywalker
addikt

Naja, de mondjuk nem is kirakatba kellene:) Mondjuk nem tom kell-e egyáltalán...ha kéne is valami kisebb kéne, mert a hurkatöltő lassan leér a kanyarban:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31093) Bogyó bá' válasza Daywalker (#31092) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lefurkálod a szegecseket, és a darabjait egy ügyes karosszérialakatos ki tudja egyengetni, meg tudja hegeszteni. Egyáltalán a Te motorodhoz való, ahhoz tervezték / hangolták?

(#31094) Daywalker : akkor alkudd le a sz*ré'-h*gyé' kategóriába, és hajrá!

szerk2: Szerintem 5-10k-ból megjavítják, annyit meg megérhet! (Persze ha csak annyi baja van, mint amit a képeken láttam).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31094) Daywalker válasza Bogyó bá' (#31093) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, pontosan rá való (évjárat stb)...csak eljátszadoztam a gondolattal...valszeg marad ami van.

Ez így 10 lenne. Újonnan 70 (és az sem itthon), megnéztem.

mod: na igen, ki tudja belül mi a helyzet...de 20-ból lenne egy normális Termignoni, az annyira nem szar:) Mondjuk lehet hazakúrná a nyomatékot alul...:( Ezért is kerülném a sportkipufogókat.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31095) polimorf


polimorf
tag

Ezek motorgyilkosok[link]
Ezektől se vennék motort! (Nem is az én stílusom egyik se)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#31096) Daywalker válasza polimorf (#31095) üzenetére


Daywalker
addikt

Ugyan...tipikus kávézós gyerekek:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#31097) Archer válasza polimorf (#31095) üzenetére


Archer
őstag

Inkább bazári majmok, számomra rejtély, hogy mit lájkolták ezt annyian.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#31098) Ferdzsoo válasza polimorf (#31095) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

De ahogy be van öltözve az összes. :DDD
"Bőrcucc" :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#31099) csongi válasza Daywalker (#31096) üzenetére


csongi
veterán

Jah! Mindig mindent megkapott a motor amit csak kell :) Vízforralás kuplung égetés, szabályzási fordulaton a maximális üzemidő! Szóval ezek 20ezer km-es hú de karban tartott motorok, és a motorosok is a tudás legjavát mutatják. :D

Amúgy a kipufogót meg lehet javítani a képek alapján. De szerintem egy igazi kipufogós szaki aki jobban látja ezt. Én pl a Burgonya kipufogóját szét akartam vágatni, mert zörgött a belsejében valami. Elvittem a kipufogóshoz. Azt mondta tegyem le majd ő átnézni. Hát persze hogy nem kellett. A kipufogó cső hegesztés engedte el, amit én nem vettem észre, de ő a rutinos szemével kiszúrta. Mentem érte, hogy mi történt a "szétvágott" dobommal, és mutatja, hogy itt hegesztet. Tegyem fel ha tovább zörög, akkor mennyek vissza és akkor szétvágja. De azt is hozzá tette, ezzel neki már nem lesz dolga. Nem is lett :D
Vagy, a Suzuki Wagon R-re feltette a Swift katalizátort úgy, hogy a wagoné a toroknál van a swift meg alól a kipufogóba. Szabta varrta, és a közép katalizátort feltette a torokra. Annyit mondott, hogy egy év garancia, de emiatt már nem megyünk hozzá, ha csak össze nem törik a katalizátor.
Ez volt a második alkalom , mikor próbáltam okos lenni. Többet nem :D Oda viszem, elmondom mi a baja, és mikor kész szól hogy kész, úgy hogy előre megmondja mennyi az ára. Nem a legolcsóbb a pasi, de amit megcsinál az garantáltan jó. Ha elbassza nem kérdez, hanem kijavítja szó nélkül.
Szegedi a pasi, lehet megérné elküldeni neki a képeket, és telefonon megbeszélni vele mit szeretnél.
Kicsit szűkszavú :)

(#31100) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Vót mán?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.