Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) Djuree válasza ALI_G (#26099) üzenetére


Djuree
félisten

"Persze mindenhol lasabban megyek mint Talma"
nem mondod! :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26102) Integra válasza ALI_G (#26099) üzenetére


Integra
titán

azért remélem, még szóba állsz velünk földi halandókkal is majd, ha bemész 2 alá :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26103) yodamastah válasza ALI_G (#26099) üzenetére


yodamastah
őstag

Esetleg ez a cikk segíthet: [link] Ez egy jó összefoglaló. Főleg mert az egyik képen rajta vagyok én is :D

(#26104) ALI_G válasza yodamastah (#26103) üzenetére


ALI_G
veterán

Csak idáig olvastam:
"1-es kanyar. A célegyenes végéhez érve úgy 10 méterrel a 100-as tábla előtt kell fékezned. "

Én 200 után 10-zel kezdek fékezni, de van hogy elemelkedik a hátulja. Hogy a fenébe csinálja? :) és gondolom 240-nel simán megy célegyenesben.

(#26105) Topiccsendőr válasza ALI_G (#26104) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Esetleg hatra kellene ulnod nagyfeknel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#26106) yodamastah válasza ALI_G (#26104) üzenetére


yodamastah
őstag

Nagyobb tempóban fordul rá a kanyarra :) Mondjuk etől még durva a 110nél fékezés. Szerintem ez legyen a legotlsó az összes tanács közül amit kipróbálsz :D Amúgy a videódon a 08as körben jóval korábban fékezel mint a 200as... A motorféket is lehetne agreszívabban használni. Van csúszókuplung, dobálhatod neki vissza fordulaton mint állat.

Féktávnál ami még fontos. Minél előbb lehetőleg 100% fékhatást kell elérni. A legtöbb akkor marad a féktávban amikor 200al gurulsz és csak 80% fék van. Szóval a féktáv elején ha nem lassulsz rendesen, akkor sok marad ott nagyon. Persze ezzel óvatosan, nem lehet csak úgy berántani a féket 240nél :D

[ Szerkesztve ]

(#26107) Bogyó bá' válasza yodamastah (#26106) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Éppen be lehet, csak nem javasolt.... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26108) Type-R


Type-R
őstag

Akit érdekel, a Louis-nál nagy Soei sisak leárazás van.

(#26109) asvald


asvald
senior tag

Heló !

Érdeklődnék , hogy egy kezdő motorosnak illetve haladónak milyen motor típust ajánlanátok , " A "korlátlan jogsit szeretném elkezdeni idén vagy jövőre ,és nem igazán tudom mi a nekem való, szeretem a gyorsaságot és a terepet és a kettő között szeretnék valami gépet, évjárat olyan 2002 előttiek érdekelnének amiben még anyag is van, és 1000 és 600 ccm között
Köszi előre is :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#26110) mocsanisi válasza asvald (#26109) üzenetére


mocsanisi
senior tag

"gyorsaságot és a terepet". Hát én akkor valami Supermotora tenném le a voksom... Azzal lehet állatkodni, terepre is ki lehet vinni más kerékkel, kisebb pályákra is lehet vele menni, meg úgy feeling az egész. KTM 640 LC4, Suzuki DRZ400 közkedvelt típusok. Aztán az is lehet hogy rohadtul nem jön be neked a supermotozás, ki kell próbálni. (zárójelben sokan azt mondják hogy a legjobb "tanár" egy supermoto) :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26111) ALI_G válasza Topiccsendőr (#26105) üzenetére


ALI_G
veterán

Igen, ezt már mondtad és igazad lehet, de valahogy sose villan be 200 felett :D

yodamastah: jah ott pont hamarabb fékezek, de legalább nem rontom el annyira az első kanyart. Amikor 200 m-nél kezdek el fékezni, vagy kicsit utána, akkor érzésre túl gyorsan megyek még mikor fordulni kell és az erős lassítás miatt ott terhelek ahol nem kellene, ettől nem komfortos nekem az a kanyar.

Mire számítsak ha dobom visszafelé, még érzem, hogy csúszik a hátulja, de már fordulni kéne? És amikor fordulás közben megy ki a segge a nagy motorfék miatt? Na ezen még parázom és kicsit kiegyenesítem olyankor a féktáv legvégét, a helyett hogy tenném lapra. Persze láttam motogp-ben, hogy gyakorlatilag megelőzi a hátsó kerék az elsőt és csak lerakja a csávó lapra és besza-behu :D

[ Szerkesztve ]

(#26112) asvald válasza mocsanisi (#26110) üzenetére


asvald
senior tag

Gondolkoztam supermoton , de nem tetszik ez az üzemóra féling :B drága a dugó meg mi egyéb.
Meg pontosan nem tudom ,de 50 üzemórára vannak ezek is tervezve vagy azóta változott az anyag minősége? kb 4 éve nem nyultam motorhoz

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#26113) mocsanisi válasza asvald (#26112) üzenetére


mocsanisi
senior tag

az a 2 amit felsoroltam, azok pont nem üzemórásak.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26114) whYz válasza asvald (#26112) üzenetére


whYz
addikt

DRZ400-am volt, nagyon feelinges motor. Nem uzemoras.

(#26115) asvald válasza mocsanisi (#26113) üzenetére


asvald
senior tag

Meglátom ,de dr-z -t azt hanyagolom , láttam csúnya dolgokat vele kapcsolatosan ;] de ez más téma. Hát amit néztem , az SV - TL-ek ,de itt kilőve az endurozás , olyan gyönyörűek 0 650es SV-k az 1000es ekeidommal , hogy kísértésbe hoznak . végül is szegény leharcolt hobbi fzr 600-am után már egy EtZ is jobb :((

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#26116) boogie84 válasza Type-R (#26108) üzenetére


boogie84
veterán

Nagyon jo arak! ;)
Ha valaki megy ki, szoljon!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#26117) Type-R


Type-R
őstag

9,95€-t Magyarországra is postáznak.
Fizetni meg lehet kártyával, vagy Paypal-al.
Amúgy én éppen kint vagyok.
Mi kell?:)

(#26118) boogie84 válasza Type-R (#26117) üzenetére


boogie84
veterán

[link]

Ez a kupak jó lenne. :DDD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#26119) TommyGun válasza mocsanisi (#26110) üzenetére


TommyGun
őstag

Szerintem az XT660X-ek is nagyon odabaszósak :)

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#26120) TommyGun


TommyGun
őstag

:K

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#26121) Type-R válasza TommyGun (#26120) üzenetére


Type-R
őstag

Gyönyörű. :)

(#26122) Djuree válasza TommyGun (#26120) üzenetére


Djuree
félisten

:C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26123) menyko válasza .mf (#26007) üzenetére


menyko
tag

DT jó választás lehet, akkor a te igényeidnek is szerintem. Én is ezt a típust választottam A1-hez. Dinamikusabb mint a hasonló kategóriájú négyüteműek, viszont sajnos nem áll meg 3L-nél a fogyasztása.
Ha komolyan érdekel, akkor privátban meg tudom adni egy ismerősöm elérhetőségét, aki kimondottan ezzel a típussal foglalkozik. Németből hozza be őket, és tipp-topp állapotra pofozva adja tovább, amit aztán igény szerint rendszámozhatsz, vagy csak hobbi célra használhatsz.

(#26124) TommyGun válasza menyko (#26123) üzenetére


TommyGun
őstag

DT nekem végigkiséri a kölökkoromat, mármint 15-16 éves kort, haveromnak volt egy 80cm3 DTje, mennyi helyre elzúztunk vele, aztán nekem is lett egy 50-es és kimentünk a világból, imádtam. Egy szép 125-öst el is viselnék most is, az még 2. motornak is elférne, de nem tudom hová tenni sajnos...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#26125) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ritkán látni ilyen ocsmány giccsparádét, majdnem 4 millióért! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26126) maszekember válasza Bogyó bá' (#26125) üzenetére


maszekember
aktív tag

Ocsmány,de a láthatóságot erősen növeli (legalább) .

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#26127) polimorf válasza Bogyó bá' (#26125) üzenetére


polimorf
tag

De a mocit magát elfogadnám :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#26128) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#26125) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Vasárnap láthatsz majd szebbet,jobbat is.. :)
[link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#26129) Archer válasza Bogyó bá' (#26125) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem amúgy is giccses. Bár el kell ismerni, hogy van benne technika rendesen. Az első egy-két generáció még tényleg szép voltak a maguk letisztultságával. Most valami hasonló a CB1100.

Mosquito34: :Y

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26130) csongi válasza Bogyó bá' (#26125) üzenetére


csongi
veterán

Ez még egy vissza fogott ledezés, ennél sokkal sokkal ocsmányabbak is vannak :)

(#26131) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#26128) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tényleg, akkor nem csak a CBF-esekkel megyünk (kb. huszan...)? Vagy 500 motor egyszerre vonul végig a Dunántúlon?!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26132) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#26131) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ugye láttad,olvastad,hogy.. A GW Club rendezi és jönnek más klubból is,szóval leszünk páran.. :DDD
Azt,hogy mégis mennyien az étterem tudná megmondani sac/kb-ra a megrendelt kaják után.

Africa Twin Klub Magyarország
GoldWing Club Hungary
Hungarian Hornet & CB1000R Club
Magyar Honda CBF Egyesület
Shadow Owners Club Magyarország
Varadero Club Hungary

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#26133) polimorf válasza -Mosquito- (#26128) üzenetére


polimorf
tag

Egy ilyen az álmaim motorja.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#26134) csongi válasza polimorf (#26133) üzenetére


csongi
veterán

Nekem a kistestvére a Paneuropa. De ahogy telik az idő és egyre fiatalabb vagyok, úgy érzem egyre nehezebb is lesz nekem :D

(#26135) polimorf válasza csongi (#26134) üzenetére


polimorf
tag

Az nekem túl kicsi és a goldwin pár fokkal kényelmesebb is számomra.
Így 40 fölött már nem utolsó szempont :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#26136) Type-R válasza boogie84 (#26118) üzenetére


Type-R
őstag

Ugyanezt néztem ki magamnak, de sajnos nem jó a fejemre. Az L-es homlokomat nyomja, az XL viszont már nagy. Fuck. :O

Arra van esély, hogy ha pl Shoei egyik típusa nem jó a fejemre, akkor esetleg egy másik jó lehet?
Mert egye a gyártók általában egy bizonyos fejtípusra gyártanak, ha jól tudom.

(#26137) TayRol válasza Type-R (#26136) üzenetére


TayRol
veterán

nem, szinte egyformák a shoei belsők, a párnák nagy része kompatibilis a modellekkel.

(#26138) csongi válasza polimorf (#26135) üzenetére


csongi
veterán

Én meg 40hez közel, félek nehéz lenne. Bár Goldwinngel vízszintesre feküdni, csak nagy sebeségnél lehetne, annyira széles, hogy csak kb 45 fokig dőlne szerintem.
El nagyobb kategória, de az én súlyomhoz 80kb elég lenne bőven a pan is :)
De ez csak álom marad egy darabig, ha csak bele nem mászok egy 90-2000 közötti kiadásba.

(#26139) -Mosquito- válasza polimorf (#26133) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nagyon szép motor Lacié. :K Tény és való tudnak karácsonyfát is csinálni belőle egyesek. A másik meg viszi a pénzt ha az ilyen csecse becsékre,szépítgetésre rákattansz. Magyarán majdnem egy GW árát is el lehet költeni a saját motorra. :Y

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#26140) Integra válasza Type-R (#26136) üzenetére


Integra
titán

kanállal kell egy picit elől megigazítani a bélést.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26141) polimorf válasza csongi (#26138) üzenetére


polimorf
tag

Pár év múlva ezek sem lesznek elérhetetlen áron. Addig meg meg kell elégednem azzal ami van.Ezzel is jókat tudok túrázgatni, bár mindíg picit irígykedve nézem ezeket a gyönyörűségeket. Ha megnyerem az 5-öst a lottón ez lesz az első dolgom, hogy veszek egy ilyet.(vagy kettőt) :)

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#26142) polimorf válasza -Mosquito- (#26139) üzenetére


polimorf
tag

Valószínűleg nem egy egyszerű melós ez a Laci ha ilyen gépre telik neki. :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#26143) Type-R válasza Integra (#26140) üzenetére


Type-R
őstag

ezt most nem egészen értem...
ki tudnád fejteni?

(#26144) stifi


stifi
senior tag

srácok,

az első fékfolyadék szintem vészesen alacsony, alig van már a dobozban és a fékem is egyre lejjebb fog. a fékbetét és a csövek rendben vannak, nem szivárog sehol - egyszerűen csak kopik a fékbetét és megy utána a folyadék, de már nem tudom hova állítani a fékkart és egyre beljebb jön.
utána tudok én ennek tölteni? idén már nem akarom az egész cserét megcsinálni, majd tavasszal vagy a következő fékbetétcserével gondoltam..

egyáltalán az hogy a tartályban már alig van olaj okozhat ilyet (hogy lejjebb fog a fékkar)? nem érzem levegősnek, meg a minimum alatt kicsivel látszik azért hogy van benne nyál, sőt a szerviz szerint nem vészes de engem zavar hogy már nem tudom hova állítani és előbb utóbb csutkáig be lehet húzni...

ha utántöltök, mire figyeljek? nyilván fingom sincs milyen folyadék van benne, rá van írva hogy dot 5.1 ajánlott, öntök bele fél decit sztkész - én erre gondoltam.. ha ez "nem ajánlott" akkor pedig tavasszal lecserélem az egészet, és már csak ebben a pár hétben járok vele utántöltött "ki tudja milyen" folyadékkal. működhet így?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26145) Topiccsendőr válasza stifi (#26144) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Utana lehet tolteni. A puhasag az levegosodes. Le kell cserelni a folyadekot. Azrert puha. Karmantyuk is tudnak puha erzetet okozni. Folyadekcsere utan ha nem jo, akkor karmantyu.
Betet vastagsagra azert figyelj.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#26146) stifi válasza Topiccsendőr (#26145) üzenetére


stifi
senior tag

a betét tök rendben van
egyszerűen fogy a fékkar útja, és már nem lehet a karon állítani.
akkor szerinted nem gáz ha otthon sufniban utánatöltök egy keveset (csak hogy az ablakban látszódjon rendesen hogy optimális), emiatt még nem kell teljesen szétszedni, cserélni, légteleníteni stb ugye?
lecsavarom, betöltöm, profit...

amúgy fog a fék, semmi baja csak zavar hogy nem tudok a karon már állítani. pályázni már nem fogok, munkábajárok már csak pár hétig és ennyi, tavasszal meg fullos csere lesz (szerintem a csövekkel együtt), csak addig nem akarom elvinni meg nélkülözni, sokat fizetni rá...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26147) csongi válasza stifi (#26146) üzenetére


csongi
veterán

Középsztender, fedél lecsavaroz persze a kormány egyenes áll, öntesz utána, olyan típusból amilyet a fedélen olvasol. DOT3 Vagy DOT4. Ne csepegtesd semmire rá ha lehet mert hosszú távon megmarja festéket is. HA mégis akkor mosószeres vizzel mosd le. Ennyi. A többit bízd szerelőre. Ha ettől is tartasz akkor vidd el szerelőhöz, egy után töltést és egy kontrolt nem fog százezrekért megcsinálni ez tuti.

(#26148) boogie84 válasza Type-R (#26136) üzenetére


boogie84
veterán

Nem tudom h hogy megy. Sztem ahányféle sisak annyi forma. Szóval nemtom.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#26149) Topiccsendőr válasza stifi (#26146) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

puhasag az levegos fekfolyadek. csereld le az egeszet!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#26150) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

VFR 1200 F vagy FD?
Egyszerűen nem tudom hogy mit akarok. Már mindent szétátösszeolvastam, hogy mekkora király a duplakuplung, de nem hiányozna az a mozdulat amikor kuplung behúz és gázfröccs?.. ÁÁÁ. :Y
Kedden-szerdán megyek nézni. Ezt, meg ezt, meg ezt.

inti nade melyik fehéret?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.