Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) stifi válasza F1DO (#26235) üzenetére


stifi
senior tag

én már egyszer fizettem 100ezret piroson áthaladásért, de ha ez kiépül, nem hagyom a rendszámom olvashatóan annyi fix...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26252) Ferdzsoo válasza csongi (#26250) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

lol ez komoly? :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#26253) Archer válasza csongi (#26250) üzenetére


Archer
őstag

Ha kátyúzás alatt azt érted, hogy 2-3, 80-90e nettónál biztosan nem többet kereső munkás a platós Transporterről odab@sz három lapát aszfaltot a lyukra, ha nagyon precízek esetleg még meg is döngölik, akkor igen, nagyjából reális is km-enként az a cirka 133 millió.

stifi: van ahol egyszerűen röhej, hogy mennyi időt hagynak a sárgára, 2-3 mp max.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26254) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Sisakkamerában gondolkozom. :U Amit nézek az a Drift Ghost és a Drift HD. Mindenképp távirányítós kezelhetőség és LCD kijelzőst szeretnék,hogy egyből meg tudjam nézni a felvételt,fotókat. Ezek jók,megfelelőek vagy van jobb is ebben a kategóriában?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#26255) csongi válasza Ferdzsoo (#26252) üzenetére


csongi
veterán

Az adatok igen! A többi ironikus volt :D

Mosquito34: A 30pfs felvétel motoron felejtős. Kell a 60-an mert azalatt, hirtelen váltáskor szétesik a kép. És sajnos ezekből a leírásokból nem derül ki az sem milyen gyorsan tud a kamera alkalmazkodni a változó fényviszonyokhoz. Jó lenne tudnia tömörítés mértékét is. 720P felvételnél 1órányi anyag mennyi tárhelyet foglal?

[ Szerkesztve ]

(#26256) csongi válasza -Mosquito- (#26254) üzenetére


csongi
veterán

Jah még annyi, hogy nem tartom valóságosnak a promó videót, de ne legyen igazam :)
Szutyok digitális zoomal ilyen felvételeket? Nekem több a marketing mint a valóság. Viszont ha van lehetőség kipróbálni akkor megér egy szemrevételezést :)

Itt egy valós videó! Nem rossz!! De nem is olyan mint a promóban.

[ Szerkesztve ]

(#26257) Bogyó bá' válasza csongi (#26256) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Végignéztem a videót, de nekem nagyon nem tetszik. Dinamikátlan, kiég, nem bírja a szembefényt semennyire sem... Ködössé válik minden, ha nem hátulról süt a nap. Mondjuk ezt fotós, és nem videós szemmel nézve mondom...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26258) csongi válasza Bogyó bá' (#26257) üzenetére


csongi
veterán

Azért egy ekkora kis micsodától ne is várjunk fotó minőségű képeket :)
Nem tűnik rossznak, de a promofimet rendesen átdolgozták!

(#26259) Bogyó bá' válasza csongi (#26258) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez abszolúte magánvéleményem: inkább ne volna FullHD, de amit tud, azt tudja rendesen!
Jobb optika, jobb dinamikájú szenzor többet érne, mint a nagy felbontás.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26260) Kolondrum válasza zsolt19900 (#26249) üzenetére

Nálunk szaporodnak a 30-as táblák. Kész életveszély a 11-es néhol.

(#26261) Daywalker válasza -Mosquito- (#26254) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez a drift elég szarnak tűnik. Inkább vegyél contourt, ha nincs pénz gopróra. Tutisnak contour van, fel is tett ide videókat, szerintem teljesen vállalható minőség. Én is azt vennék....

Csongi: 720p-ben tudja a 60 fps-t. Sokan régi (tehát nem egy hero 3 black) goprót használnak pályán és egyéb helyeken, mégsem kevés a 30 frame. Nem sok, de arra elég, amire kell.

Azért azt sokan elfelejtik, hogy ezeknek a kameráknak nem az a céljuk, hogy művészi filmek készüljenek velük - de ettől függetlenül lehet velük jó videókat csinálni. Kis ház, kis szenzor, kis objektív, persze, hogy nem lesz olyan dinamika, mint a komolyabb gépeknél. De pl. a driftnél a contour és a gopro is sokkal jobb ezen a téren. Ha valakinek profi minőség kell, akkor szereljen egy ipari kamerát a sisakjára duct tape-pel:DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26262) .mf válasza -Mosquito- (#26254) üzenetére


.mf
veterán

Én is gondolkoztam (és továbbra is gondolkozom -- idei szezonra végül sajnos nem vettem, de jövőre már biztosan lesz), nálam a GoPro (mily meglepő) és a Sony AS15 volt a befutó, s ár-tudás alapján inkább a Sonynak állt a zászló. Most már 62k-ért is kapható, s -- szvsz -- csak a Hero 3 Black tud nála többet, kb. egy szinten van a Silverrel vagy inkább jobb nála. 1/2.3"-es szenzor, új fw-el 1080p60, s digitális IS. Hátránya, hogy becsomagolva szar a hang, kevesebb a 3rd party kiegészítő, nehezebb rögzíteni.
Wifi + okostelefonnal lehet vezérelni, de nem tudom, hogy az élő kép mellett visszanézni is lehet-e.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26263) fattyu válasza .mf (#26262) üzenetére


fattyu
veterán

nem meglepő módon a sony szenzor körberöhögi a goprot. viszont érdekes módon az üveg mintha jobb lenne a gopron. sony nagyon CAzik.

ettől még én is azt venném.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26264) Daywalker válasza .mf (#26262) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez a Sony tényleg faszának tűnik...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26265) -Mosquito- válasza csongi (#26256) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A teszt/promó videókat még azért rendesen átfésülik,hogy úgy ahogy kinézzen.

Daywalker:
Nah végre egy szakértő. :) Nekem pont a GW-s haverom mondta aki Conturt használ (nem tudom melyik),hogy csalódás neki. Menet közben nem lehet tölteni,fényviszonyokat nem jól kezeli. El is adta azt hiszem. A Videón is látszik szaggat,ugrál mintha megállítanám pillanatra,optika sincs a helyzet magaslatán. Ez meg a Drift Hd 720-as Zsifiék Nordkaphoz mentek. [link] Csodákat természetesen nem várok,hogy tűéles videó/k legyenek,de azért ennyiért elvárok egy szintet,minőséget. Gopro nix LCD,ill. van plusz mani. Hamar lemerül,na és a legdrágább mind közül ha összeválogatom ami kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#26266) Daywalker válasza -Mosquito- (#26265) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem vagyok ebben a témában hozzáértő. Sőt, még csak a kamerákhoz sem konyítok igazán (úgy értem, hogy nem tesztelem őket, így nincs rálátásom igazán ezekre...az alap dolgokkal persze tisztában vagyok). Amit láttam, arról tudok véleményt mondani.
Kérdés ez melyik contour volt...én csak tutisét láttam, a hringes videóin nem tűnik vészesnek a fénykezelés, és ahhoz képest h a tankra rögzítve használja, elég jó videót csinál. Persze lehet, hogy erdőből ki erdőbe be videón elhasalna.
Azt a sonyt kéne kipróbálni, amit mf linkelt. Nekem az a bajom, hogy itt a technikai adatok nem mondanak eleget, ki kéne próbálni...
Nekem mondjuk nincsenek nagy igényeim ezekkel a készülékekkel kapcsolatban. Szerintem még mindegyik drága a tudásához képest.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26267) .mf válasza fattyu (#26263) üzenetére


.mf
veterán

"nem meglepő módon a sony szenzor körberöhögi a goprot. ugyancsak nem meglepő módon az üveg mintha jobb lenne a gopron."

Javítva :DDD
Ismerhetnéd, Sony: úgy gondolják, hogy majd (az amúgy tényleg kiváló) szenzoraikkal erőből megoldanak mindent. ;] Ld. NEX vagy SLT-α: kiváló szenzor, csakhát a saját obipark... gondolom tudod jól. Ezek az új Zeiss Touit üvegek is, amint megláttam az első valós tesztképeket, nem akartam elhinni -- amennyit elkérnek értük, nem ilyen minőséget vár tőlük az ember, főleg nem ennyiért. Kár a rendszerért, mert amúgy a NEX6 nagyon tetszik.

/off

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26268) .mf


.mf
veterán

Hmmm...
CNN cikk top 10 motoros túraútvonal (szerencsére a képekkel szemben nem annyira Amerika-centrikus, van a listában mindenféle földrész).
Eléggé motorozhatnékom támadt, közelgő tél ide vagy oda. Jónáhány helyet nagyon megnéznék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26269) Integra válasza .mf (#26268) üzenetére


Integra
titán

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26270) Djuree


Djuree
félisten

lol...azt álmodtam hogy lecseréltem a fazert vmi hondára, amit én nem is láttam, mert kollégám vette meg, kérdeztem szerinte melyik a jobb, azt mondta a honda. nafaszom! :DDD égi jel vagy mi?! nem! a fazert soha! :DD

.mf: én most hétvégén mennék a magas tátrába, de bnőm nem akar, nyitott sisakja van még egyenlőre és nagyon fázós is, tuti lefagyna. nélküle meg nem akarok. lehet csak vmi közelebbi cél lesz. de h motorozok az hótziher! :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26271) fattyu válasza .mf (#26267) üzenetére


fattyu
veterán

Jogos :D Bár nex használóként sem zavar :D Nincs egy natív obim se

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26272) KoVee84 válasza -Mosquito- (#26254) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ár érték arányban ez a legjobb: Evolveo Sportcam

Itt egy PH-s teszt: [link]

(#26273) -Mosquito- válasza .mf (#26262) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Azt én is nézztem. Az ára jó viszont nix,LCD,távirányító. Aksiról nem tudok semmit sem. Okés,hogy Wifis és telefonról tudom kezelni,de megy közben a zene vagy a navi rajta akkor ki kell kapcsolni mindent. A promó videóknál mintha tényleg zajos lenne.

Daywalker:

Megint más pályán használni egy ilyet,ahol van nem kis sebesség sok mozgás,zaj,szél. Ott mindent gyorsan csinál az ember. Tankon van akkor nem lehet igazán tudni,hogy sisakon mozgás közben mit produkál. Túrázásnál minden lassabb,max 150km/h a sebesség ha előzöl,de inkább nézelődsz,bambulsz.
Cseppet túl vannak árazva ezek a cuccok. Ennyiért 60-120eFt már igen jó full/Hd-s kijelzős,videós 8-13Mpx-est telefont kapok amivel elég türhető videót/képeket csinálhatnék. Plusz sokoldalú. A digit fényképezőgépről ne is beszéljünk. Ebből az lesz,hogy bemegyek kézbe veszem,tesztelem a boltokban amit kinéztem..

Ami kell nekem az a LCD,távírányítás,Wifi,170` látószög. FullHd. Eddig a Drift-ben található meg ezek.

KoVee84:

Az ára tényleg jó! Viszont mozgásnál valami iszonyat vacak,mintha álló képeket csinálna. Mi történne ha a sisakon lenne és forgatnám is a fejem.. :D :Y

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#26274) Daywalker válasza -Mosquito- (#26273) üzenetére


Daywalker
addikt

Egyetértünk. Ugyanezt mondtam, hogy tudásához mérten drága még. A contourral kapcsolatban meg azért mondtam, hogy tankra szerelve milyen, mert ott folyamatosan rezegteti a blokk, és attól elég sok kamera zavarba jön. A contour nem.
A telefonos ötlet jó, csak hát azt felszerelni úgy, hogy jó is legyen...nem éppen egyszerű.

A ph-s evolveo videó alapján ne ítélj, mert az a youtube videó az a felvett adás átkonvertálva, amiatt akad, mint a szemét - nem a kamera hibája. Keress rá youtube-on az evolveo x3-ra és lesz fent pár példavideó. Persze a youtube is össze-vissza tömörít. Az árához képest jó.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26275) csongi válasza -Mosquito- (#26273) üzenetére


csongi
veterán

"KoVee84:

Az ára tényleg jó! Viszont mozgásnál valami iszonyat vacak,mintha álló képeket csinálna. Mi történne ha a sisakon lenne és forgatnám is a fejem"

Ezt mondom, hogy kevés a 30fps.
Ennyit tud mindegyik, szinte. Fontos az a 1080p? Szerintem egy telefonon vagy egy tv-n megnézni egy túrát azért 720P be is meg lehet :)
A telefonon miért kell kilépni mindenből ha kamerát akarod kezelni?

(#26276) -Mosquito- válasza csongi (#26275) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Megnézted a Drift videót ? Szerinted milyen a KoVee álltal linkelthez? Márka és kamerák között is jelentös különbségek vannak amint látod. Te melyiket vennéd,Evolvelo 40eFt agy a Drift 46eFt? A jobb minőséget meg könnyű megszokni.. :)

Szerinted nem akadozna illetve reccenéstelenül futna ha Wifiről jönne a fullhd-s videó,közben kezelni is akarod,szeretnéd a háttérben meg az Igor,Wifi,bluetooth,Gps dolgozik..

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#26277) csongi válasza -Mosquito- (#26276) üzenetére


csongi
veterán

Ismétlem nem a felbontás a döntő. Egy film anyag nem csak pixelekből áll. Hiába van egy 1080P felbontású filmed, ha a tömörítési bitrátád egy divix film méretét éri csak el. Abból is egy pixel és lagghalmaz lesz. Szerintem ki kellene próbálni, én a kisebb felbontást helyezném előnybe magasabb fps-el. Könnyen lehet, hogy a kisebb felontáson élvezetesebb képet kapsz. Lehet ugyan azzal a bitrátával veszi fel a filmet, csak nagyobb felbontás mellett, ami nem fog látványos minőségi előrelépést hozni.
A youtubra feltöltött filmek is hiába 1080p-ek, egész képernyős megjelenítésnél pixelesek, mivel kicsi a bitráta. A mai televízióknál a képarány igazítható a felvételhez.Ez az 1080-as történek c sak marketing jellegű.

Wifi átvitel. Ez a szabványtól függ. Ha normális a jel, és a szabvány, akkor 1-2mega/másodpercnek elég kell legyen a kép átviteléhez. Ez már csak a telefonod erejétől függ, mire lesz képest.

(#26278) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Aki esetleg játszós mocit szeretne venni:

EXC 250

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#26279) Bogyó bá' válasza Gaboman (#26278) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tök aranyos, csak kevés benne az ütem! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26280) Daywalker válasza Gaboman (#26278) üzenetére


Daywalker
addikt

Pont linkeltem egyik nap, hogy nagyon megvenném :R De hát ... nem én nyertem a lottót:DDD

bogyo112: pont elég benne az ütem;)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26281) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#26279) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pedig ennyi az uteme egy rendes motorkerekparnak :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#26282) #25954560 válasza Integra (#26269) üzenetére


#25954560
törölt tag

:P :D

(#26283) Daywalker


Daywalker
addikt

Uh, ezt még nézni is rossz: Highside

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26284) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Pedig SM és enduró gépeknél ez a legjobb ütem! :DDD

Daywalker
Pedig ennyiért ajándék! :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#26285) ALI_G válasza Daywalker (#26233) üzenetére


ALI_G
veterán

Ebayen is draga ami meglepo. Amugy forditottam rajta 180 fokot hogy ne a ruha erjen le. Igy elleszek meg egy darabig :)

Btw tegnap hungaroringen delutan kiintettek a mezonyt az elso gyors kor elejen. Lejottunk, majd a box utca kijaratanal felsorakoztunk. 10 perc varakozas utan toroltek a programot, mert a celegyenes kozepen feljott az aszfalt. Magyarul katyu!!! Beszaras.

[ Szerkesztve ]

(#26286) ALI_G válasza csongi (#26275) üzenetére


ALI_G
veterán

Gopro nem csinal ilyet cserebe rezonal nagyon.
Most jott ki par frissites es sokat javult. Szerintem valahol 1.0 verzinak kene nevezni a jelenlegi allapotot. Telorol mar vissza lehet nezni a videot wifin, nem csak a streamet latod, kamera nem fagy, androidos alkalmazasbol is sikerult kikapalni nehany orbitalis bugot. Szoval mar csak a rezonancia ami miatt el lehet gondolkozni a sony-n. Amugy youtube tenyleg konvertal a videon, nekem tv-n szebb a nyers kep mint a youtubos fullhd.

[ Szerkesztve ]

(#26287) DigitXT válasza ALI_G (#26285) üzenetére


DigitXT
félisten

Nomen est omen: Hungaroring. (A kátyú hungarikum.:DDD)

(#26288) -Mosquito- válasza csongi (#26277) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Valahol egyetértek veled. De nagyon nem mindegy miből lesz mi.. A Drift csak Hd 720 és 130' látószög az Evolvelo meg Full Hd 170' vagyis papíron jobb,de amikor megnézi az ember a kész videót az csalódás. Látod a GoPro sem 100-as pedig azt mondják az talán a legjobb.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#26289) fattyu


fattyu
veterán

megcsaltam a zöldeket. Hordás ( is ) lettem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26290) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah végülis elhoztam a gépet, holnap rakok képeket.
Két röpke gondolat: Hogyeza markolatfűtés mekkora király már, nagyluxus motoron, :DD ill. készvagyok hogy gyújtás után az injektoros gép mit össze sípol, szuszog, kapar, ellenőriz megállás nélkül egészen addig amíg be nem indítod. Mindegyik ilyen? :D

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#26291) TayRol válasza Ferdzsoo (#26290) üzenetére


TayRol
veterán

Ja, ilyen. :D A halasi lett a nyerő?

(#26292) Integra válasza Ferdzsoo (#26290) üzenetére


Integra
titán

igen. gratula :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26293) Ferdzsoo válasza TayRol (#26291) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, nagyon jó állapotú masina, új gumik, minden tutkó, garis még, ilyet akartam, 3 doboz, minden ami kell. Sajna alkudni nemsokat tudtam, de nekem így is megérte... :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#26294) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#26290) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ha még kézvédőd is lenne.. :) Nem mindegyik ilyen,kivéve a motorhibás példányok.. :DDD Vicceltem,amúgy gratula hozzá!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#26295) zsolt19900 válasza Ferdzsoo (#26290) üzenetére


zsolt19900
őstag

no, ha még Pécs közeli vagy, megyek is nyálatcsorgatni :P :) gartula a géphez, egy ilyen nagyvadász az én álmom is, de így 23 évesen még nem vagyok beérve erre ....sajna nem ropog annyi a zsebemben....

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#26296) Ferdzsoo válasza zsolt19900 (#26295) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Holnap egész nap lótokfutok pécsen, nemsok vfr-t láttam itt eddig. ;)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#26297) TayRol válasza Ferdzsoo (#26293) üzenetére


TayRol
veterán

Na, örülök, gratula! Mennyi lett a vége ha szabad kérdezni? :)

(#26298) Integra válasza fattyu (#26289) üzenetére


Integra
titán

na, te is... neked is lett egy szar hondád, meg ferinek is... haha, holnap tönkremennek, figyeljétek meg.. :DDD
grat neked is :))
bp-en tudunk segíteni jó honda autószerelőkkel etc..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26299) TayRol válasza Integra (#26298) üzenetére


TayRol
veterán

Hát ha még elmondom, hogy en is nezegetem oket... Persze a vásárlás még arrebb van. :)

(#26300) Integra válasza TayRol (#26299) üzenetére


Integra
titán

na, de komolyra fordítva erre kíváncsi leszek, lassan olyan menetstabilizálók lesznek a motorokban mint az autókban..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.