Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) KoVee84 válasza Daywalker (#12150) üzenetére


KoVee84
senior tag

az túl kanyargós :DDD
így legalább kicsit kiélhettük magunkat ;]

(#12152) shiNIN válasza KoVee84 (#12151) üzenetére


shiNIN
tag

Olyan nincs, hogy túl kanyargós :D

Én pedig minek olvasok totalbike-ot, azt nem tudom. Csak csöcsök (remek téma, de nem úgy, ahogy a totalbike csinálja) és 125 ccm az isten, a praktikum és aki szerint nem, az rohadt sznob. A csöcsös cikkekbe már rutinosan bele se mentem, de az utóbbi megint felhúzott kissé. Amikor Zirig előadja, hogy 80-nal menni totál elég, a motorozástól elválasztható az előzés és miazhogy letolnak a kamionok. Ez ázsiai és zen. Odaraknám a forgalmas 81-esre egy kamion elé, hogy 80-nal gyakorolja a zent. Bizisten egy kis, a Móri-árokban szokásos szelet sem sajnálnék tőle.
S azt hittem, mindenki találkozott már olyanokkal, akiket amint lehet, meg kell előzni, különben olyan szitu áll elő, aminek se a motorozáshoz, se a hypermilinghoz semmi köze, de még a nyugodt idegállapothoz is profi zen mesternek kell lenni. Bár a sebességgel és fogyasztással egyaránt egyáltalán nem törődő hozzáállás is segíthet.
Ráadásul 3,7 literes a tankja. Nagyon meghat, hogy 2 litert eszik vagy sem. De én nyilván hülye európai sznob vagyok, akinek nincs érzéke a praktikussághoz :U

Mintha leromlottam volna enyhe terepen (= nagyon rossz földút és murva). Gyakorolnom kell. A héten valószínűleg beiktatunk pár földutat és mezőt. Apró túráink lesznek a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#12153) Daywalker válasza KoVee84 (#12151) üzenetére


Daywalker
addikt

Abban nem volt hiány, végre:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12154) ALI_G válasza Topiccsendőr (#12146) üzenetére


ALI_G
veterán

Gyökér hátsó gumim mintha kezdené megadni magát, csúszkál össze-vissza, próbáltam 2 fajta nyomáson is (közúton). Minta még lenne egy kevés minta, csütörtökön megy műszakira, talán pont megvan az 1,6 mm, ugye annyi kell hivatalosan?
Idénre már nem akarok új papucsot felrakatni, főleg ha el is passzolom csak pénzkidobás.

(#12155) stifi válasza KoVee84 (#12151) üzenetére


stifi
senior tag

meglepődtem a hazafelé vezető átlagsebességen még én is :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#12156) Daywalker válasza stifi (#12155) üzenetére


Daywalker
addikt

Pedig mi mindig betartjuk a korlátozásokat...:DDD Amúgy tényleg eleresztettük picit magunkat, egyedül nem szoktam "rendeltetésszerűen használni" városon belül.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12157) vendingo válasza ALI_G (#12154) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem meg se nézték a gumikat műszakin, pedig eléggé kukaérett volt az első.
Ma cseréltettem le elöl, a régit meg megkapja a kutya játszani :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12158) Integra válasza Daywalker (#12156) üzenetére


Integra
titán

hogy nem szégyellitek magatokat, miközben itt játszátok a szent motorosokat.... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12159) Daywalker válasza Integra (#12158) üzenetére


Daywalker
addikt

Falkában meghülyülnek a motorosok, ezt már észrevehetted volna ;] :))

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12160) stifi válasza Integra (#12158) üzenetére


stifi
senior tag

én sötét plexivel mentem mögöttük, nekem túl gyors volt már a tempó, csak azért tartottam velük a lépést mert tudtam hogyha ők jól látnak és tudnak ennyivel menni, akkor én is..

egyedül tuti nem így mentem volna haza, folyamatosan 3 számjegy volt a sebesség...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#12161) Djuree válasza stifi (#12160) üzenetére


Djuree
félisten

há hogyne, nem kell a kifogás ;] jó hogy nem már a gázkar maradt úgy, nem ment vissza a helyére :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12162) Integra válasza Djuree (#12161) üzenetére


Integra
titán

én is szívárvány plexivel megyek és este azért nagyon sokat lefog, necces tud lenni, ésszel kell vele motorozni :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12163) Djuree válasza Integra (#12162) üzenetére


Djuree
félisten

tudom hogy szar, én napszemüvegben szoktam motorozni, nem bírja a szemem a napot. plexit meg külön nem veszek ezért, 14k-ba kerül, inkább felveszem a szemüvegem. horvátban volt csomó alagút, ott elég sötét volt, hát a napszemüvegben eléggé félelmetes volt hogy semmit nem látok szinte. ilyenkor mondjuk jó lett volna ha csak a plexit kell felhajtani.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12164) shiNIN


shiNIN
tag

Nekem a sötét plexi sosem segített, viszont este rengeteget rontott. De úgyis szinte mindig plexit felhajtva mentem mostanság, mert nem bírtam ki a melegben lehajtva. Tegnap pedig a sötét és az eső miatt, hogy lássak. Néha elkap egy bogár, az nem kellemes, de ez van. Viszont 80-100 környékén visszacsukódik a plexi, mondjuk jobb is.

A társaság pedig határozottan ront. Én speciel tisztelem a lakott területet, bizonyos mértékig (csak az ilyen 40 meg 30 táblákat nem tudom hova tenni s picit 50 fölött megyek, mint szinte mindenki más), igyekeztem is lassan menni a pátyi túra "na most akkor beérjük a többieket" szakaszain, de nem vagyok én olyan hidegvérű, hogy egyáltalán ne hassanak rám.
Egyedül csak akkor esek be 100-zal egy faluba, ha hirtelen jön és épp előztem vagy finoman száguldoztam s akkor is abbahagyom a gázhúzást, amikor észlelem a lakott területet. Csákváron még határozottan fékezek is, annak tiszteletére, hogy nem kaptak el gyorshajtásért anno.

(#12165) shiNIN válasza Djuree (#12163) üzenetére


shiNIN
tag

Legközelebb napszemüveges sisakot veszek. Alvarónak olyan van. Ő bezzeg pinlockot szeretne, ami nekem volt korábban, de nekem nem jött be. A szemüvegem párásodott be először.

(#12166) Integra válasza Djuree (#12163) üzenetére


Integra
titán

szemüveg veszélyes történet szerintem. sötétített vagy szívárvány plexik a legjobbak de ennek a hátránya sötétben sajnos jól tapasztalható...
lassan viszont megjelennek a fényre sötétedő plexik, azt várom már nagyon..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12167) tutis


tutis
őstag

Nekem van egy sötétített plexim suomy valdal sisakhoz, azzal még lehet sötétben látni, nem az a fullsötét,, Meg is lehet venni mert még nem használtam, akinek ilyen sisakja van és kell neki plexi, szóljon..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#12168) Djuree válasza Integra (#12166) üzenetére


Djuree
félisten

na az nekem is megoldás lenne, egy olyanra beruházok majd én is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12169) KoVee84 válasza stifi (#12160) üzenetére


KoVee84
senior tag

nekem is fel volt hajtva, mert annyira sötét, hogy kettőig nem látnék benne...

@Daywalker: mikor Balázs utolért minket az egyik lámpánál, átkiabált asszonynak, hogy "kapaszkodj, mert ez nem normális" :D

(#12170) Daywalker válasza KoVee84 (#12169) üzenetére


Daywalker
addikt

Áh, ez semmi sem volt...a Váci úton egyszer összeakadtam egy R1-essel, amin hátul ült a csaj...és olyan rajtot vett, hogy azt hittem én még állok. Tuti nem indulnék így két személlyel:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12171) shiNIN válasza Daywalker (#12170) üzenetére


shiNIN
tag

Egyszer elbeszélgetnék egy ilyen csajjal, hogy hogyan bírja :D Azt gondolom, én bárki Alvarónál intenzívebben vezető mögött félnék. Nagyon stresszes hátul ülni. De csupa olyannal találkoztam, aki azt adta elő, hogy ő vezetni félne. Érdekesek az emberek.
A pátyi túrán volt, aki azon lepődött meg, hogy hátul simán lehet aludni. Pedig nyilván, mert amikor épp nem stresszes, akkor dögunalmas. Legalábbis nekem. Teresán az a veszély sem fenyeget, hogy leesek.

(#12172) stifi válasza shiNIN (#12164) üzenetére


stifi
senior tag

én spec el nem indulnék sötétített plexi nélkül, annyira megszoktam. mondjuk vezetéshez is napszemüveget használok, de a sisakom nem tolerálja..
legközelebb beépített szemüveges sisakom lesz, az a legtutibb, tükrös plexivel mert az annyira nem sötét, de legalább nem látnak be. utálom amikor a lámpánál méregetnek a suttyók a kocsiból, meg azt nézik mikor rajtolunk meg versenyzünk végre, és ha belátnak a plexin egyből megpróbálják felvenni a kontaktot, ha látják hogy rájuk nézek az csak olaj a tűzre... inkább ne lássanak semennyire és kapják be..

városban amúgy éjjel sem gáz a plexi (persze csak ha betartjuk a kreszt ugye, a 140-nel a buszsávban elég messze van ettől), én rendszeresen éjjel járok haza és nem szokott gond lenni.
gond akkor van ha nagy a tempó, vagy kimegyek a városból.. volt már hogy kanyarban majdnem elcsúsztam mert kavicsos volt az út és nem láttam, ugyanezt láttam volna távolról is és akkor ki tudom kerülni.. kanyarban íven azért ez nehezebb dió.. ugyanez városban nagy tempónál, például egy olafoltot vagy nyomvályút nehéz kiszúrni, de azon meg normál nem állat sebességgel simán át lehet menni gond nélkül...

utas: én senki mögé nem ülnék fel soha, nálam ez ilyen alapelv. nem azért mert félek, csak senkiben nem bízom meg annyira hogy rábízzam az életem. az asszony is csak mögém ül fel, de mivel ő félős, olyankor nyugdíjas a tempó, nem akarom hogy megutálja a motorozást.. viszont ismerek olyan csajokat akik kb. ostorral a kezükben ülnek fel hátra és kívánják a száguldást.. ők sosem vezettek még motort, és valószínű nem láttak még balesetet...

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#12173) KoVee84 válasza shiNIN (#12171) üzenetére


KoVee84
senior tag

Asszony bírja az ilyeneket, szerinte egész tűrhető hátul (én fel nem ülnék magam mögé). Eddig csak egyszer vinnyogott a Mátrában, mikor elgurult a gyógyszer már visszafelé jövet :DDD

(#12174) Daywalker válasza KoVee84 (#12173) üzenetére


Daywalker
addikt

Kiló hatvannál már nekem is kopogtat, hogy lassabban:DDD
Én felülnék magam mögé...

shiNIN: Szerintem ezek a csajok oda vannak ragasztva arra a zsebkendőnyi területre:DDD Bár az enyémen akkora szék van hátul, amilyen az újabb sportmotorokon elöl... :DD

stifi: én nem vennék fel sötét plexiset éjszaka, de ez csak saját tapasztalat alapján mondom, más lehet, hogy jobban lát. Nagyon megszoktam a beépített, lehajtható cuccot. Nekem nem zörög, nem csapódik le véletlenül stb...pedig ez még nem is egy Shoei vagy Nolan...
Ha megint veszek bukót, csak beépített napszemüvegeset...a fényre sötétedő lesz a jó megoldás, de egyelőre nagyon lassan reagálnak a fényviszonyokra, tehát még kell neki egy pár év.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12175) doc válasza shiNIN (#12165) üzenetére


doc
nagyúr

az enyemben mindketto van :D
mondjuk a parasodassal nem nagyon volt eddig gondom (meg tegnap delutan, sz@rra azas kozben sem), szoval nalam csak a helye van meg a pinlocknak, maga a 'betet' nincs benne

(#12176) Djuree válasza doc (#12175) üzenetére


Djuree
félisten

a jó szellőzés a titka. akkor nem párásodik, ha van pinlock ha nincs. az enyémben sincs, mégsem párásodik. persze ha bezárom a szellőzőket akkor igen, de miért zárnám be? max ha ali (bocs ali, nem te :DDD ) bedobja az anthrax bombát :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12177) doc


doc
nagyúr

VFR-talalkozo, Orfu:

ketrecbe zartuk a vadakat :DDD

(#12178) Topiccsendőr válasza Djuree (#12176) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Meg az antifog reteg inkabb.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12179) Integra


Integra
titán

rokker motoros fiúk help, ki az előadó és mi a szám címe? :))
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12180) vendingo válasza Djuree (#12176) üzenetére


vendingo
veterán

Dugóban,sorompónál, lámpánál nem igazán szellőznek a sisakok.

Én a Pinlock híve vagyok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12181) NINJA_V válasza Integra (#12179) üzenetére


NINJA_V
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Two Strokes and Four Jokes

(#12182) #25954560 válasza Daywalker (#12174) üzenetére


#25954560
törölt tag

enyem kilohatvannal azert kopogott h ne sz@rozzunk mar ennyire. magyar hatartol horvacia, hetkoznapi nulla forgalom, 2-3 sav, hosszu kanyarok a hegyek kozott.
persu vitte kecsoringen is asszonyt, azt hallgattam h vegig lentvan valamelyik labtarto :)

(#12183) Integra válasza NINJA_V (#12181) üzenetére


Integra
titán

:R

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12184) shiNIN válasza stifi (#12172) üzenetére


shiNIN
tag

Lehet, hogy városban jobb, bár attól függ, milyen a világítás, nekem Móron tegnap esőben még a víztiszta plexi is zavart, bár láttam azért vele. A sötét plexi az itteni szolid szerpentinfélén volt szürreális alkonyatkor.

Én se ülnék fel más mögé, Alvaro mögött is necces már, ha Cilin ülünk.
Magam mögé valszeg felülnék, de nem élvezném azt se.
Alvaro ült már mögöttem, bár legelső alkalommal igen gyorsan le is szállt. Pedig ő se tökegyenesen kezdte a kétszemélyes mókát :D Nem szeretek utast vinni s ez akkor se változna meg, ha gyakorolnám. Erről nem kis mértékben a motorom tehet.
Sőt, használhatjuk is egymás motorját, bár azokkal inkompatibilisek vagyunk (én még jogsi szinten is, de méretre se jó, nem is próbáltam még ki).

(#12185) ALI_G válasza Integra (#12179) üzenetére


ALI_G
veterán

ezek nem emberek :N

(#12186) shiNIN válasza Integra (#12179) üzenetére


shiNIN
tag

Oda is van írva az általad linkelt videó alá is :D
Nem rossz kis dal.

(#12187) NINJA_V válasza Integra (#12179) üzenetére


NINJA_V
tag

Ha erdekel [link] 2012es futamok sorban....

Two Strokes and Four Jokes

(#12188) Prof01 válasza Integra (#12179) üzenetére


Prof01
veterán

Ez a BMS (Blue Mountain State) c. sorozat főcímdala! Nagyon nagy! :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#12189) lujo10 válasza NINJA_V (#12187) üzenetére


lujo10
aktív tag

Ha egyszer lesz időm biztos végignézem :K
Az igazi buli szerintem élőben látni az egészet.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#12190) zsolt19900


zsolt19900
őstag

suzuki gsf 600 bandit vs suzuki sv 650 esen mindkettő az idom nélküli változat, mennyiben másabb rajtuk a testtartás?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#12191) Integra válasza NINJA_V (#12187) üzenetére


Integra
titán

TXH!!! :)
itv-n láttam az idei futamok nagy részét, de csak összefoglalón...
remélhetőleg jövőre végre újra élőben ott lehetek, legalábbis ez a cél :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12192) NINJA_V válasza Integra (#12191) üzenetére


NINJA_V
tag

Jovore en is eloben tervezem!! wsbk-t bsb-t mar lattam ott, mar csak ez hianyzik :D

Two Strokes and Four Jokes

(#12193) Integra válasza NINJA_V (#12192) üzenetére


Integra
titán

a szállás a legnagyobb szívás, nem is odamotorozni meg a hajóval átkelni.. próbálom előkeríteni a kinti ismerőseim, de eddig nem jártam sikerrel :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12194) NINJA_V válasza Integra (#12193) üzenetére


NINJA_V
tag

nekem vannak ;) mondjuk nem a szigeten, de kornyeken...

Two Strokes and Four Jokes

(#12195) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nem lakik valamelyikőtök Hajdú-Bihar megyében?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#12196) Integra válasza NINJA_V (#12194) üzenetére


Integra
titán

mázlista :DDD
nekem attól függ, hogy addigra úgy alakulnak a dolgaim, hogy feltudok e mondani. illetve, hogy ha igen, akkor letudok e foglalni szobát. douglas-ban mondjuk elég nehéz lesz.. de igazából mindegy hol, de jó lenne a kikötőnél

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12197) shiNIN válasza zsolt19900 (#12195) üzenetére


shiNIN
tag

Már nem. Csak földjeim vannak ott.

(#12198) .mf


.mf
veterán

Na nálam is megvolt az olajcsere meg egy kis motorozás is... 2-3 hete nem voltam... nemkicsit hiányzott.
Érezhetően őszül sajnos :( Nem csak a színesedő fák és hulló levelek, de amikor késő tavasszal-nyáron még bőven világos volt, most már egész sötét volt. S kicsit hűvös is.

Visszafelé kanyarodtam fel M7-re, már eleve tempósan jövök, aztán észreveszem (már sötét volt), hogy hoppá, nem sokkal előttem a fekete kocsi tetején egy kikapcsolt kék lámpa van. Visszalassítottam hát a megengedettre és beálltam mögé.
Jön hátulról egy Volvo (kicsit fura, ált. a bömösök és ódik szoktak ilyet csinálni), már messziről villogtat (egy sportmotorra, lol. barom). Ilyenkor ált. hátrafordulnék, elmosolyodnék, húznék egy kövéret és nézném, ahogy a tükörben eltűnik. Most csak hátrafordultam, elmosolyodtam, kiindexeltem a szélső sávba, hogy hajrá, villogtatsd csak őt. Na azt már nem mered, mi? Miután elhagytuk a kéklámpást, azért annak rendje és módja szerint kétkával húztam el mellette, hogy azért még szép hogy ugye.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12199) Ferdzsoo válasza .mf (#12198) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azért egy kicsit komolyabb bömbi megdolgoztatja a 600-as sportgépeket. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#12200) Daywalker válasza .mf (#12198) üzenetére


Daywalker
addikt

Miből maradtál ki:

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.