Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) TayRol válasza jaktib (#12650) üzenetére


TayRol
veterán

a gs sor2-es 20 éves technika, ezek jóval fiatalabb, sor4-es blokkal szerelt motorok. ég és föld a különbség közöttük. kb. 30 méter után nem akarnál visszaülni a gs-re.

(#12652) zsolt19900 válasza KubanitoS (#12637) üzenetére


zsolt19900
őstag

én is kb erre gondoltam, hogy amiért felemelik 2 évvel többre, akkor is 2 évvel tovább él 1-2 vagy tán soksok ifjonc emberke :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#12653) Daywalker válasza Djuree (#12649) üzenetére


Daywalker
addikt

Miért az előtted szóló nem írta le, hogy fazer?! Ne ragadj már meg minden alkalmat, csak hogy leírhasd a nevét. Ennyire elvakult legyél bazzeg....:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12654) Djuree válasza Daywalker (#12653) üzenetére


Djuree
félisten

de leírta [Fazer], de én tudat alatt még nyomatékosítom [Fazer] :DD :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12655) tutis válasza TayRol (#12651) üzenetére


tutis
őstag

meg a Gs minden csak nem dobozolható.. persze láttam már pizzafutárt gs-el undorító kartondobozszerűvel hátul, de az már ez a szint :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#12656) SzalaiG válasza KoVee84 (#12648) üzenetére


SzalaiG
addikt

:K :K :K :C

Honda CBF600 injektoros verzó.

(#12657) TayRol válasza SzalaiG (#12656) üzenetére


TayRol
veterán

én meg azt mondom hogy gsf 650 s.:D valakinek a kawat is nyomatnia kellene.

(#12658) Topiccsendőr válasza TayRol (#12657) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tuzit kene megkerdezni, ugy tudom o is csak es kizarolag a honda markat ismeri, hatha mond valami mast :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12659) SzalaiG válasza TayRol (#12657) üzenetére


SzalaiG
addikt

GSF-ből csak a nagy Bandit. :K

(#12660) TayRol válasza Topiccsendőr (#12658) üzenetére


TayRol
veterán

jajj, tényleg, a honda. ki is felejtettem.:D

SzalaiG: én is ezen az állásponton vagyok, bár kezdőnél embere válogatja hogy merném-e ajánlani.

(#12661) alvaro válasza tutis (#12655) üzenetére


alvaro
senior tag

Jó, hát a futár kartondoboza minden motoron szarul nézne ki, ez egyáltlán nem típusfüggő... rendes platnit meg mindenre lehet rakni, aztán mehet a normális hátsó doboz.

A fenntartási költség részéhez nem tudok sok mindent hozzáfűzni, mert bár minden mozzanat föl van írva gondosan a saját motoromról, igazából semmi közöm az említett típusokhoz. Ennek alapján a karbantartás nálam (BMW F650CS, fogyasztás átlaga 3 liter, a megfigyelés tartama 4 év és 76000km) kicsivel a benzin fölött van a mai árakon számolva. Kisebb és főleg gyakoribb motorhoz általában olcsóbbak az alkatrészek, de mivel sajna a nagyobb motorokat luxuscikként kezelik a gyártók és forgalmazók, így ez nem lesz sose túl kevés.

A gumi tényleg elég nagy súllyal szerepel, de a 10 ezres darabokat nem biztos, hogy szívesen tenném föl a motoromra. Nálam a "határok keresése" nem játszik, közlekedek és túrázok, de épp emiatt bejön az, hogy minden körülmények között fogniuk kell. Persze síkjégen semmi sem fog egy szemernyit se, vágtam is oda még novemberben szegényt emiatt :DDD

Súly... nos, nálam megszokást igényelt, a semmiről átszállva motorra. Azzal együtt, hogy az F650 súlya inkább GS500-i "magasságokban" van. Most már be mernék vállalni nehezebbet is, ezt pedig meglehetősen könnyen kapom fel a földről - de ehhez el kellett telnie némi időnek, meg tapasztalat is kellett hozzá. Egyébként hülye pózban alászorulva ez a súly is épp elég, jártam már úgy.

Magasság: szerintem jó a biztos talajfogás. Van, aki szerint lényegtelen, szerintem nagyon nem az. Főleg, ha nem sík a terep, ahol meg találsz állni. Felemelő érzés rosszkor megállni kényszerülni egy nyomvályú melletti taréjon, vagy beszorulni orral egy lejtős parkolóba... enyhébb terepről nem is beszélve, ami azért előfordulhat, ha nem is mész direkt földutazni, netán keményebbre.

Szerintem jól fontold meg, keress tapasztalatokat a kiszemelt típusokról (itt kezdve, ha már itt vagy), az esetleges meghibásodási hajlamokról, fogyasztásról, egyebekről. Azt meg te tudod, hogy mennyire élvezkedésre akarod venni. Itt azt fogják mondani, hogy akkor is arra veszed, ha most nem tudsz róla. Ezzel se értek egyet, illetve annyi megjegyzéssel mégis, hogy sokféleképpen lehet élvezni a motorozást, és ez nem feltétlenül jelent állatkodást. Úgy tapasztaltam, hogy a sportmotor.hu-n sokkal kevésbé dominálnak a sportszempontok, mint itt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12662) tutis


tutis
őstag

Én meg azt mondom GSR600 :)
Gyönyörű motor, ülésmagassága megfelelő alacsony embernek is, van hozzá ültetőszett is, sok csaj is ezért szereti mert leér a lába, dobozolható is, fejidom is kapható hozzá ha plusz szélvédelem kell. 98 lóerő ami évek múltán is elég, féke jó, futóműve jó, nagyon jó motorral, kétszeméllyel is kényelmes üléssel, rosszat nem tudok mondani rá. :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#12663) KoVee84 válasza tutis (#12662) üzenetére


KoVee84
senior tag

"futómű jó" - khm ;]
mondjuk a GS500-hoz képest tényleg jó

(#12664) Daywalker válasza KoVee84 (#12663) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért mert nincs fejre állítva még nem szar:DDD Mondjuk biztos kevesebb állítási lehetőség van rajta, mint egy sportmotoron.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12665) KoVee84 válasza Daywalker (#12664) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nem, nincs rajta semmiféle beállítási lehetőség. :P

(#12666) tutis válasza KoVee84 (#12663) üzenetére


tutis
őstag

Nem csak ahhoz képest. Előfeszítés állítható elől is és hátul is, míg a legtöbb kategóriatársánál állíthatóságról ne is álmodj. (2006-os megjelenésről beszélünk) Meg a legtöbbnek a hátsó lengővilla egy sima zártszelvény, a GSR600 alumínium öntvény, a hátsó futóműben lényegesen több van mint amit a motor igényel..Nagyon kényelmes,és nagyon jól tartja az ívet.. Szerencsére ismét tapasztalatból beszélek :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#12667) shiNIN válasza tutis (#12655) üzenetére


shiNIN
tag

MINDEN motor dobozolható.

(#12668) tutis válasza shiNIN (#12667) üzenetére


tutis
őstag

jó de nem mindegy milyen áron, mennyi helyet vesz el, stb.. gs500-ast én nem dobozolnék az tuti, amúgy is olyan kicsinek néz ki az a motor..

Közbe rájöttem, annó én is gs500-al kedztem szemezni, méghozzá a gs500f-el, áldom az eget hogy pár napon belül le is tettem róla :)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#12669) SzalaiG válasza shiNIN (#12667) üzenetére


SzalaiG
addikt

Láttam a múltkor R1-en topcase-t. :D

(#12670) ujskodas válasza Topiccsendőr (#12644) üzenetére


ujskodas
tag

Akkor a többinél is így kell lennie. Nem tudom, mik a megengedett változtatások.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#12671) KoVee84 válasza tutis (#12666) üzenetére


KoVee84
senior tag

Akkor én rosszul emlékeztem :B :R

(#12672) TayRol


TayRol
veterán

biztosan öregszem, de nagyon kellene egy ilyen.:)

(#12673) tutis válasza TayRol (#12672) üzenetére


tutis
őstag

öregszel. De mondok jobbat. Nekem is nagyon kéne. Nagyon szép motor szerintem, igaz bmw klón, de szerintem nagyon eltalálták.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#12674) vlevi válasza TayRol (#12672) üzenetére


vlevi
nagyúr

Beraktam Windóz háttérnek.
Én a nyóccázast sem zavarnám el, ha valaki véletlenül betolná a garázsba. De ezt sem :D
De annyi pénzt, amibe ezek mostanság kerülnek, már nem adnék ki értük. :O
Mert fasza, meg a világból kimegy, meg 3x50L doboz meg se kottyan neki, de az árcédulék nagyon elvadultak az utóbbi években :(

(#12675) TayRol válasza vlevi (#12674) üzenetére


TayRol
veterán

igen, lassan az új árának a fele is sok lesz (4.7/2=2.350M ft)

(#12676) zsoltee10 válasza TayRol (#12672) üzenetére


zsoltee10
addikt

én nem vagyok öreg, de mégis túra enduróm van. :))
Nem öregedés ez, csak benő az ember feje lágya. :D
Távoli tájak, városok, más népek, emberek....hmmmm...... :K

Bárcsak lenne rá időm...még netezni, fórumozni sincs. Na de remélem 50 éves koromra nem kell ennyire hajtani, megalapozom idősebb koromra a motorozás lehetőségét. :D

(#12677) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ha szeretnék hátsó dobozt tenni a motorra, akkor kellenek tartó karok és platni is hozzá?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#12678) Topiccsendőr válasza ujskodas (#12670) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A tobbinel is igy van. :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12679) yodamastah válasza Topiccsendőr (#12678) üzenetére


yodamastah
őstag

Ugyan mar.....barmi jo palyamotornak, te vagy erre az elo pelda :D mai szemmel tura motorokkal mentek az AMA SBK-ban is a 70es evekben :D

(#12680) Topiccsendőr válasza yodamastah (#12679) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igaz, h en osztom az eszet a 30 eves uszokkel :)
De az F ek borzaszto dragak, es abbol egy sokkalsokkal jobb palyamotort is lehet venni.
El van szallva egy kicsit a honda hasznaltar javareszt sztm a sztereotipiak miatt. (amit mar lassan ki is fogok fejteni ha megtobb markabuzi feltunik :D )
De igazad van barmivel lehet motorozni jot, ha akar az ember.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12681) .mf válasza TayRol (#12672) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem nem öregedés kérdése, max. az, hogy mire és hogy használnád. Nálam pont ellenkezőleg, épphogy a fiatalos bolondságot, felfedezős és játszadozós gyermeki lelket jelentené, felpakolnám és előre amerre a kedvem visz, ha Bükkbe, ha Alpokba, ha Andokba, ha Szibériába, eltűnnék a világból, a hegyi ösvényekről csak benzinért és kajáért-piáért jönnék le. Kéne még egy motor, ami azért az aszfaltról letérve sem jön zavarba, lehet vele úttalan utakon, hegyi ösvényeken menni. Mondjuk arra ezek már kicsit nagyok és nehézkesek, de valami könnyű, kényelmes de terep-képes (túra)enduro jó lenne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12682) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Szerintetek van értelme jövő február körül kereskedésbe bizományiba beadni a motort?
Gyorsabban elkelhet? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#12683) TayRol válasza Ferdzsoo (#12682) üzenetére


TayRol
veterán

nem tudni, de jobb áron semmiképp mintha saját magad árulnád.

.mf: ennek a 800-as verziója szerintem emészthetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#12684) HUfantom válasza Ferdzsoo (#12682) üzenetére


HUfantom
őstag

Gyorsabban elkelhet?
Kizárt dolog....
Hiszen akkor a leendő tulajnak a te általad megszabott ár + az üzlet nyereségét is ki kellene fizetnie.

Ha nem akarsz az eladással foglalkozni, ahhoz képest bizományiban hamarabb fog elmenni.

Gondolj bele: A motort odaadod egy tök idegen embernek, aki majd minden jött mentnek odaadja kipróbálni, vagy esetleg majd valaki az üzletből megnézi mit tud. Javítani törődni biztos nem fognak vele.

Ha el akarod adni, úgyis előbb utóbb a használtautó-n kötsz ki, nézd meg mennyiért mennek a tieddel azonos évjáratú modellek és lődd be az árat. Van még jó-pár hirdetési oldal ahol ingyen is lehet regelni és hirdetést feladni. Ennél többet szerintem nem fog a bizományis sem csinálni.
/ Van egy két kivétel aki a kapcsolatrendszerén keresztül talán tud valakit, de ha az ország anyagi helyzetét nézzük erre nem látok esélyt. /

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#12685) TayRol válasza HUfantom (#12684) üzenetére


TayRol
veterán

én ha jól emlékszem 7 helyen hirdettem. mind ingyenes, megéri.

(#12686) HUfantom válasza TayRol (#12685) üzenetére


HUfantom
őstag

Én is ezt mondom, hogy neki kell hirdetni mutogatni, mert csak akkor lehet jó árat kialkudni belőle. Az üzlet is pénzből él és nem kevésből.
+10% biztos hozzá lesz csapva az árhoz, tárolási meg értékesítési költség gyanánt. Ezzel máris hátrányba kerül az olyanokhoz képest mint TayRol, aki magától meghirdeti a legtöbb helyen. Igen sok meló van benne, de jobb árat fog kapni a végén érte.
/ Az megint más kérdés, hogy a vágyott eladási ár mennyire van összhangban a valósággal /

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#12687) Ferdzsoo válasza HUfantom (#12684) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Már jóideje megvan hasznaltauto-n hírdetve, ennyire kezdő nem vagyok. ;)
A kérdésem arra irányult volna hogy jöttment betérő ott sokkal jobban látja mint nálam a garázsban.
Arról nem is beszélve hogy konkrétan én is jöttment vevő voltam egy üzletben amikor megvettem a sajátomat. És nem neten bubuckodtam ki. Egy dolog hogy ott is néztem őket, de mégsem onnan vettem.
Olyan szempontból is lehet ezt a dolgot látni hogy mi a jobb, ha nálam áll a garászban még 1 évet majd árat kell csökkentenem hogy el tudjam adni, vagy tavasszal egy jöttment (mert látja, tetszik neki) elviszi, én meg 30k-val kevesebbet kapok érte mert odaadom az üzletnek.
És lehet még nem is rosszabbul jöttem ki a bizniccből.
Szóval szerintem ez nem ilyen egyértelmű mint ahogy te ezt leírod. :N

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#12688) tutis


tutis
őstag

ha már hírdetés, aki sportmotort akar venni annak itt egy jó ajánlat:
garantált km, nincs széthajtva a motor, szegény srác azért adja el a motort mert nem tud vele gyorsan menni, meg kényelmetlen neki, naked bike-ot akar..szegény idén még rá se ült ha jól tudom..Csak ott áll a garázsban..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#12689) TayRol válasza tutis (#12688) üzenetére


TayRol
veterán

hu de rendben van. lenne fölös pénzem vinném.

(#12690) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Arról nem is beszélve hogy be kell menni a kereskedésekbe minden moci drágább mint az átlag a használtautón, és mégis elkelnek. Szóval az hogy magánszemélyként jobban áron el tudom adni, erre nem vennék mérget. Nemrég voltam kereskedésben ugyanebbőll a gépből mint ami nekem van (szarabb állapotban voltak!) jóval drágábban mint ahogy én használtautón hírdetem, és mégis eladták mindkettőt.
Mert papa bemegy, unokának motort venni. Nem a netre fog menni. (Személyesen láttam az esetet) Ezért kelnek el kereskedésben ugyanazok a vasak drágábban mint pl használtautón.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#12691) Djuree válasza tutis (#12688) üzenetére


Djuree
félisten

mi a p-ért vette meg akkor :W lol...
amúgy szép. a fehér mocik a legszebbek. fehér bőrruha és kész is :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12692) alvaro válasza Djuree (#12691) üzenetére


alvaro
senior tag

Ez most visszautal egy nemrégi témához. Biztos ő volt az, aki nem GS500-at vett első motornak. Lehet, hogy azt is eladta volna, de ez se jó neki. Reméljük, most már tudja, mit akar.

Esetleg nem így volt.

[ Szerkesztve ]

(#12693) tutis válasza Djuree (#12691) üzenetére


tutis
őstag

jó vétel volt akkor is amikor vette. 1500km-el vette, egy külföldre utazott sráctól, ép csak be lett járatva, sikerült nagyon jóáron hozzájutni mert a srácnak sürgős volt, vétek lett volna otthagyni.. előtte CBR600F-je volt a srácnak, szóval azért a sportmotor véna nem teljesen idegen neki, csak megszületett neki a gyerek, ideje se volt motorozni, gyakorolni se volt se ideje, lehetősége..2 éve beszélgetjük hogy mi legyen a motorral, adja el vagy alakítsa át naked bike-á, de inkább eladja és vesz egy MV Brutale-t. :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#12694) tutis válasza alvaro (#12692) üzenetére


tutis
őstag

nem így volt. Jóáron vette, ezt már írtam. akkor még pályamotorozni akart, ezért is vette meg. Amikor felment párszor a pancsiringre és rájött hogy évi 1-2 pályázással nem fog fejlődni, inkább eladja mintsem ott álljon kihasználatlanul, mivel már így is csak ott áll..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#12695) zsoltee10 válasza Ferdzsoo (#12687) üzenetére


zsoltee10
addikt

szalonból hamarabb elviszik, nekem ez a tapasztalatom. Amikor a kawát árultam, 1 hónap alatt még csak fel se hívtak, pedig alacsony áron hirdettem, csak hát volt 50ekm a 4 éves motorban. Aztán meguntam, beszámították a varába, két nap múlva eladták annyiért, amennyiért én is hirdettem.

(#12696) TayRol válasza zsoltee10 (#12695) üzenetére


TayRol
veterán

ez számomra meglepő de hasznos info a jövőre nézve.

(#12697) HUfantom válasza zsoltee10 (#12695) üzenetére


HUfantom
őstag

Ez érdekes...

Munkatársam most akarja eladni a motorját, balesete volt és nem tud többet rendesen váltani, így a motornak mennie kell. Van egy nagy hálózat nem jut eszembe a neve most. Piros motoros fej a jelképük, ők sok motort megvesznek, megszerelik és újra eladják.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#12698) TayRol válasza HUfantom (#12697) üzenetére


TayRol
veterán

(#12699) Djuree válasza tutis (#12693) üzenetére


Djuree
félisten

jah azt hittem valami 17 éves srác, és első motornak gondolta vesz egy ilyet mert lehet vagánykodni vele, aztán meg azt sem tudta melyik az eleje :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12700) zsoltee10 válasza TayRol (#12696) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én is meg voltam döbbenve. Papíron az 50ekm soknak tűnik, aki ilyen motort keresett, eszébe se jutott az engem felhívni. Viszont ott a szalonban meggyőződhetett róla, hogy patent állapotú a masina. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.