Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) zsolt19900 válasza runner 125 (#11750) üzenetére


zsolt19900
őstag

vannak azért érdekes kérdések, amin nagyon lesek :) de ha azt kell begyakorolni, akkor menni fog :) most leteszem -elkezdem- aztán majd jövőre vételezek motort szerintem, addigra már lesz rá nagyobb keret, ergó nagyobb és bővebb skálán tudok mozogni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11752) runner 125 válasza zsolt19900 (#11751) üzenetére


runner 125
nagyúr

A "leteszem-elkezdem"-nek nézz után. Nem tudom hány éves vagy, de jövőre ismét át fogják variálni a motor kategóriákat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11753) yodamastah válasza NINJA_V (#11743) üzenetére


yodamastah
őstag

Marquez gumija. Erdekes, nekem akkor nezett igy ki a dunlop amikor puha volt a hatso rugom...

(#11754) zsolt19900 válasza runner 125 (#11752) üzenetére


zsolt19900
őstag

22 azért kezdem el most, hogy letehessem

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11755) NINJA_V válasza yodamastah (#11753) üzenetére


NINJA_V
tag

Hm, sztem inkabb keverek. Kozvetitesek alatt mondtak hogy Marquez simaval megy, nem asszimetrikussal. Puha rugo az a jobban terhelt oldalon is kijott volna. Ez nem annyira V alaku inkabb megy be a gumi kozepe fele...

Two Strokes and Four Jokes

(#11756) ujskodas


ujskodas
tag

A digi-n a román kommentátort q..-vára nem érdekli a himnusz, pofázik tovább. :O

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#11757) Daywalker válasza ujskodas (#11756) üzenetére


Daywalker
addikt

Tegnap én is beszoptam. Keress British Eurosport 2 streamet...van jó minőségű, tök ingyé'.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11758) Djuree


Djuree
félisten

holnap vki kunmadár? jó kis programok lesznek :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11759) ALI_G válasza yodamastah (#11753) üzenetére


ALI_G
veterán

Erre én azt mondanám, hogy tök normális :D

(#11760) yodamastah válasza ALI_G (#11759) üzenetére


yodamastah
őstag

Hat ritkan tepik meg ennyire.... a bolti dunlop ilyen 15-20 koron at meg akkor is egesz jol egyben marad ha nagy bajok vannak. Nyilvan Marquez sokkal jobban terheli a gumit mint az olyan benak mint mi :D Meg persze ez nem bolti dunlop De sokkal kozelebb van a bolti gumihoz, mint pl a Motogp gumik..

Nem akarom en a VB-s mernokok munkajat kritizalni csak erdekes. Az viszont biztos, hogy a tok normalis az nem ilyen :D

[ Szerkesztve ]

(#11761) NINJA_V


NINJA_V
tag

Azt megint el lehet mondani hogy az idomerok izgalmasabbak voltak a versenyeknel....Szegeny Spies :( , Pedrosa oktatott, Stonert daruval kellett leemelni a motorrol.

Two Strokes and Four Jokes

(#11762) Archer válasza zsolt19900 (#11749) üzenetére


Archer
őstag

Kresz egyéni gyakorlóprogram 2.81 a legújabb frissítéssel - ezt nyomatják vizsgán is ha azóta nem változtattak rajta

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#11763) yodamastah válasza NINJA_V (#11761) üzenetére


yodamastah
őstag

Le a kalappal Stoner elott. A fajdalomcsillapitok amit beszedett kb a futam feleig hatottak, utana probalta magat a masik labaval tartani kanyarokban,de a vegere mar nem birta energiaval, es Dovi megelozte. De meg igy is 4. lett ugy hogy 8. helyre esett vissza a rajtnal, es csak Spies esett ki elotte.

Nekem volt mar bokatoresem szalag serulessel, es emlekszem a budira kimenni is komoly kihivas volt. Nem hogy letolni egy 28 koros VB futamot. Szoval nem csoda hogy a futam utan, ugy kellett leszedni a motorrol...

[ Szerkesztve ]

(#11764) ALI_G válasza yodamastah (#11760) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem egészen értem ezeket. Youtube-on láttam sokkal rongyosabbra használt gumit 2-3 kör után, ahol vakargatták a fejüket, hogy mitől lehet. De ettől függetlenül megvolt a tapadás, mégis kukába dobták.

Ezek hogy működnek?

(#11765) Djuree válasza ALI_G (#11764) üzenetére


Djuree
félisten

fordulatszámból és sebességből tudják hanyadikban vagy. persze előtte be kell őket tanítani. csak pad nélkül nem lesz pontos. szarakodtam vele csomót, nagyjából pontos, de pad kéne hozzá. majd ha pesten járok és eszembe jut belépek ágóékhoz állítsák be pontosabban.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11766) vlevi


vlevi
nagyúr

Beleolvastam, és ez valami más. Ez a váltást érzékeli.

Suzuki V-Stromra egyszer valaki csinált olyat, ami tökéletesen működik. Mert sikerült megtalálnia azt a csatlakozót, ahol a különböző sebességfokozatokhoz eltérő feszültséget ad ki a motor, és ezt ki tudta olvasni, és kiírni egy kijelzőre.

Hasonló ehhez a Gipro cucchoz.

(#11767) Djuree válasza vlevi (#11766) üzenetére


Djuree
félisten

nekem ilyen gipro van, ez úgy működik ahogy leírtam, mivel én kötöttem be :K

"különböző sebességfokozatokhoz eltérő feszültséget ad ki a motor"
ezt nem értem. ilyen sztem nincs :U eleve honnan lehetne ezt az arányos jelet levenni?

a képen egy mechanikus dolog van, ez valami hall elemes dolognak tűnik, de mikrokapcsoló is lehetne.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11768) Ramius


Ramius
őstag

Segítsetek nekem, tudatlannak :)
Két fajta láncspray-m van, egy Castrol chain cleaner, meg egy Fuchs szilikonos cucc. Melyik a jobb/rosszabb, vagy miben tér el a kettő?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#11769) NINJA_V válasza Djuree (#11767) üzenetére


NINJA_V
tag

A gipro-bol is van ketfajta, igen az egyik a sebesseg vs fordulatszambol szamolja, az ujabbakat a diagnosztika csatlakozora lehet rakotni,amit vlevi linkelt, es digitalisan veszi a jelet a poziciorol, a kukac tengely vegen van a jelado, de ebbe ne menjuk bele :D

Two Strokes and Four Jokes

(#11770) Pocee válasza Ramius (#11768) üzenetére


Pocee
senior tag

az egyik lánckenő a másik lánctisztító legalábbis a nevükből adódóan.

Mr.Brightside

(#11771) TayRol válasza Ramius (#11768) üzenetére


TayRol
veterán

előszőr a Castrollal megpucolod majd a Fuchsszal leápolod.:)

(#11772) yodamastah válasza ALI_G (#11764) üzenetére


yodamastah
őstag

AMikor rendesen szetszaggatod a gumit, akkor mar nincs annyi tapadas. Be lehet vele fordulni lapon, de nem fog mar ugy, nem tudsz kigyorsitnai rendesen.

2-3 kor alatt csak a nagyon lagy keverekeket lehet szettepni.

Azert csodalkozok ra amikor VB-n latok tepett gumit, mert akik ott a motorokat allitgatjak, igencsak ertik a dolgukat. DE elofordul ott is hogy szivnak ilyesmivel. Moto2ben pl a talma is bukott egy dobogot 2010ben amikor a nemet palyan a hideg aszfalton szetment a dunlopok jobb oldala, es a vegere mar nem birt vele befordulni rendesen.

(#11773) NINJA_V válasza yodamastah (#11772) üzenetére


NINJA_V
tag

Meg a michelin-es korszakbol Lorenzo:

Two Strokes and Four Jokes

(#11774) zsolt19900 válasza Archer (#11762) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszi akkor nyomatom azt ezerrel :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11775) yodamastah válasza NINJA_V (#11773) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja van par ilyen michelines kepem :D

[ Szerkesztve ]

(#11776) Integra válasza Djuree (#11767) üzenetére


Integra
titán

a suzuki és a kawasaki jeladós, a váltóban van fokozat jeladó, a honda és a yamaha pedig a fordulatszámból és sebességből számítja. ezért van az, hogy utóbbi kettőnél behúzott kuplungnál nem jelez ki semmit, mert nincsen adat amiből dolgozzon.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11777) ALI_G válasza yodamastah (#11775) üzenetére


ALI_G
veterán

szép :D

Amúgy amiről beszélek azt persu linkelte régebben és vmi puha keverékkel hideg aszfalton sikerült összehozni, de annak nem ilyen volt a profilja...

(#11778) NINJA_V válasza yodamastah (#11775) üzenetére


NINJA_V
tag

Amikor en kerdeztem, hogy miert vannak ilyen tepesek, akkor azt mondtak hogy sokkal inkabb az adott palya vs gumikeverek felelos ezekert, mithogy a futomu beallitas.

Two Strokes and Four Jokes

(#11779) tutis válasza NINJA_V (#11778) üzenetére


tutis
őstag

futómű beállítás is ludas. Nekem amikor el volt tekergetve a hátsó futómű, tépte a gumit, most relatíve jó a gumiképem, pedig a pálya és a gumi ugyanaz :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#11780) ALI_G válasza yodamastah (#11775) üzenetére


ALI_G
veterán

Betegek :D[link], 5:10-nél szépen néz ki a gumi

(#11781) yodamastah válasza ALI_G (#11780) üzenetére


yodamastah
őstag

Ebben a dog melegben idoben jo nezni ezt a videot :D Szep a gumikep :D

A terdlerakas probalgatas kozben azert sikerult pofara esni :D

[ Szerkesztve ]

(#11782) NINJA_V válasza tutis (#11779) üzenetére


NINJA_V
tag

Persze, nem errol van szo, szar futomu nyilvan tepi. Tepesbol is van ezeregy fajta. Yoda altal linkelt keprol beszeltunk, ahol 3 motor gumija hasonloan kopik, valszeg nem mind a harman szarul allitottak be a futomuvet, hanem az adott korulmenyek, jobbos kanyarokban igy szaggatak azokat a kevereku gumikat.

[ Szerkesztve ]

Two Strokes and Four Jokes

(#11783) yodamastah válasza NINJA_V (#11782) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja en sem ugy ertettem hogy a szar futomu beallitas miatt tepte meg kepen lathato 3 ember a gumit :D Nyilvan azzal szivnak hogy nem jo a keverek. Ha jol emlekszem eleg huvos volt aznap...

(#11784) atom87


atom87
aktív tag

Sziasztok!

Ki-hogyan ápolja a meghajtó láncot? Csak láncspray-t használtok? Vagy valamivel le is mossátok?

Mostanában porosabb útszakaszokon járok, ezt észrevenni a láncon is. Ezért érdekelne a véleményetek.

köszi :R

Kawasaki z1000

(#11785) stifi válasza atom87 (#11784) üzenetére


stifi
senior tag

volt már téma itt is. nem is olyan rég - érdemes visszaolvasni :)

a magam részéről heti rendszerességgel be szoktam fújogatni, de csak azt a részt ami éppen kilóg álló helyzetben, illetve ha esik az eső utána mindig fújom ugyanezzel a módszerrel..

takarítani soha nem szoktam, szervizben néha kiszedik az első lánckeréknél felgyülemlett dzsuvát, de kb ennyi részemről a "gondoskodás"..

lehet igénytelenül hangzik, de nem találtam meg a sok szakértő vélemény között azt ami hitelesen követendő példa lehetne a láncot illetően, ezt az "eljárást" is egy szerelőtől hallottam.. mivel a motoromat mindig megjavította, adok a szavára, és könnyen tudom követni ezt a módszert :)
és nem mellesleg így sem kopik el hamarabb a láncom...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#11786) vlevi válasza atom87 (#11784) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amikor már fényes, akkor este, miután leállok, befújom rendesen. Többször is átforgatom, hogy mindenütt kapjon a lánc. Azért este, hogy rászáradjon a láncra, mert annak nincs értelme, hogy benzinkúti 5 perces megállásnál ráfröcskölj valamit. Hamar lejön róla, és a mögötted jövőt kened össze vele.
Esőben majdnem felesleges fújni, mert úgyis lejön.
Az első lánckereket pedig évente egyszer, tavasszal szoktam megpucolni, olyankor leveszem róla a védő műanyag burkolatot, és kivakarom onnan azt a fél köbméternyi láncsprével összeragasztott sarat :)

[ Szerkesztve ]

(#11787) ujskodas


ujskodas
tag

Hány fokot mutat a hőmérőtök, mikor elindultok motorozni? Én eddig mindig felmelegítettem 65 fokra, de a múltkor azt mondták minek, ha a kijelzőn megjelenik a 35 , akkor lehet indulni óvatosan. Na, most akkor mi van?

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#11788) vlevi válasza ujskodas (#11787) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én meg olyat is hallottam, hogy jobb minél hamarabb elindulni, és alacsony terhelésen gyorsan felmelegíteni a motort, ahelyett, hogy hidegen járatnád percekig.

(#11789) stifi válasza ujskodas (#11787) üzenetére


stifi
senior tag

én mire kiállok a kertből általában 35-40 fokos, ekkor szoktam indulni.. amikor már hűvösebb van van hogy meg sem várom amíg egyáltalán kiírja hány fokos (a többieknek mondom hogy a cbr600f 35 foktól kezdi el írni a hőmérsékletet, előtte nem) és elindulok, de 60 fok alatt kis terheléssel közlekedek, erre nagyon odafigyelek!
melegíteni klasszikus értelemben véve soha nem szoktam, annyi a bajom hogy amíg megy a szívató és pörög 3-4000 körül a motor, addig néha nehéz berakni egyesbe, bántja a fülem.. de mivel csomószor simán beveszi, sosem csináltam belőle lelki problémát - 5ből 4szer simán hang nélkül veszi a fokozatot, 1szer 1szer viszont jó nagyokat kerreg, ennyi bajom szokott lenni..

melegíteni elvileg nem kell.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#11790) alvaro válasza ujskodas (#11787) üzenetére


alvaro
senior tag

Mostanában ha délután indulok, simán 30 fok felett van, télen sokszor 0 alatt :D

Egyébként indító, pörög a motor, gáz, megyek. Az első 2-3 kilométeren finoman, főleg, hogy egy frankó emelkedővel kezdünk. Érezni az elején, hogy nem veszi ugyanúgy a gázt, mint később, ilyenkor nem provokálom (igazából 50-60-nal szoktam fölmenni Gúttamásiig). Ja, úgy 30 fok fölött nem nagyon van ilyen, rögtön virgonc.

(#11791) ujskodas válasza stifi (#11789) üzenetére


ujskodas
tag

Akkor én se fogom egyhelyben pocsékolni a brenyát. 3-4 ezret forog hidegen? Aztak..va!
Nekem max 2500-2700, aztán beáll 1200-ra. 40 fok körül beáll rá, akkor már indulhatok is ezek szerint. Kössz mindenkinek.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#11792) atom87 válasza vlevi (#11786) üzenetére


atom87
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Kawasaki z1000

(#11793) Djuree


Djuree
félisten

na tegnap kabát nélkül jöttem fel tiszaújba, csak az alsóruházat volt rajtam felül. kényelmes volt, de persze veszélyes, igaz max 100-al jöttem, szép nyugisan most csak túratempóban 2 óra alatt megvolt az út, még annál is jobban vigyáztam mint ahogy szoktam. bezzeg szombaton hazafelé meghúztam rendesen, persze akkor full felöltözve.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11794) Djuree válasza ujskodas (#11787) üzenetére


Djuree
félisten

nekem nincs hőmérő rajta, de én szoktam járatni 1-2 percig, ha azon a napon elsőnek indítom be. így szoktuk meg. de pl. a srác akivel horvátban voltam nem várt semennyit, indított és már gurult is. gondolom ő meg így szokta meg, ha neki 8 évig így jó volt biztos így is jó.
de ha a nálunk üzemelő 15000-et forgó motorokat nézem, azok is mennek 20%-os fordulaton 2 percig míg bemelegednek. talán nem véletlenül...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11795) tutis válasza atom87 (#11784) üzenetére


tutis
őstag

Petróleumos ecsettel átkenem, ruhával tisztára törlöm. Utána mehet rá a láncspray.. Brigéciol is jó erre. Ennél erősebb anyaggal nem szabad bekenni a láncot, mivel a gyűrűkből kimarja a kenőanyagot..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#11796) Daywalker válasza Djuree (#11793) üzenetére


Daywalker
addikt

Szeretem, amikor megideologizálsz valamit. ;] "Nem öltöztem be, de csak százzal mentem".

Akkor ajánlom ezt a videót, épp aktuális: [link] Nem kell százzal menni, és még hülyének sem kell lenned.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11797) Djuree válasza Daywalker (#11796) üzenetére


Djuree
félisten

tudom hogy ígyis veszélyes, de kockáztattam. én már csak ilyen veszélyesen szeretek élni, aztán már be is szoptam párszor...de sosem panaszkodom, ha hülye voltam hát viseljem a következményeket :DD azért kicsit már kezd benőni a fejem, de csak kicsit :))
a vidit nem tudom megnézni itt melóban. majd otthon.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11798) alvaro válasza Daywalker (#11796) üzenetére


alvaro
senior tag

Igen, ráadásul az őz épp aktuális téma...

(#11799) stifi válasza ujskodas (#11791) üzenetére


stifi
senior tag

pedig ua a szériás motorunk van, lehet az én alapjáratom magas vagy a tiéd alacsony :)
lehet injektoros motornál a hideg alapjáratot állítani, vagy ő kiszámolja mi a jó és úgy csinálja?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#11800) Integra


Integra
titán

short update:
hogy állunk a szombati kecsózással?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.