Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66251) dtsdexter válasza csongi (#66250) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

És össztömege?

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66252) sityupityu válasza dtsdexter (#66249) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A segédmotor nem számít gépjárműnek, szerintem nem tiltja semmi, hogy építs egy ilyet belőle.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66253) forandor válasza dtsdexter (#66245) üzenetére


forandor
tag

Akkor idén biztosítóváltás, kösz! :)

Más:
Közben rákötöttem a régi feszstabra a labortápot (ne kérdezzétek, hogy ezt miért csak most próbálom), erre szépen működik. Amikor 30V-ot nyomtam rá, akkor sem ment feljebb a feszültség 15V-nál. 14V-nál volt körülbelül 12-13V között a kimenet. Ezek szerint nem a feszstabbal volt a gond. A generátortól meg szépen jön az áram. Most már végképp nem értem, hogy mi van...
Úgy néz ki erre szánni kell még 1-2 misét.

(#66254) Sokka válasza siti (#66246) üzenetére


Sokka
aktív tag

Tudomásom szerint "szarvkormányos" kistraktort nem kell papírozni, de mihamarabb el kell hagyni vele a közutakat. Vagyis azt mondják, hogy csak a lehető legkevesebbet menjél vele közúton. Én is azért építettem ilyet

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#66255) csongi válasza forandor (#66253) üzenetére


csongi
veterán

Mar irtam, a teljes toltesi kort, vagyis minden kabelt nezz at, illetve vaz testelesi pontokat.

(#66256) siti válasza Sokka (#66254) üzenetére


siti
senior tag

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

118. § Az egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló, a közúti közlekedésben egy egységként résztvevő, és 15 km/h sebességnél gyorsabban haladni nem képes lassú járművet (a továbbiakban: kerti traktor), ha a lassú járműre előírt követelményeknek nem felel meg, legalább a következőkkel kell felszerelni:
(vajon mennyi lehet a max sebessége? ráül a rendőr és kihuzatja nyélgázon?)

a) olyan, a vezető által menet közben is működtethető és rögzíthető fékberendezéssel, amely a járművet bármely terhelési állapotában legalább 2 m/s2 lassulással lefékezni, és a terhelt járművet 18%-os lejtőn megtartani képes,
(fék van, a hegyre meg nem bír felmenni önerőből se, de 18% sincs a közelben)

b) olyan kormányberendezéssel, amely a 33. § (3) bekezdésében meghatározott követelményeket kielégíti,

c) előre fehér, hátra piros fényt adó, éjszaka, tiszta időben legalább 150 méter távolságból látható, nem vakító lámpával (lámpákkal) amely a jármű előtt az utat legalább 10 méter távolságig megvilágítja, az 1,60 méternél nem szélesebb kerti traktoron e lámpát (lámpákat) a jármű bal oldalán, az 1,60 méternél szélesebb kerti traktoron e lámpákat a jármű bal és jobb oldalán egyaránt el kell helyezni, elhelyezési méreteikre a helyzetjelző lámpákra vonatkozó előírásokat kell alkalmazni és energiaellátásuk olyan legyen, hogy a jármű álló helyzetében is világíthassanak,

d) a 117. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott fényvisszaverőkkel,
c) hátul mindkét oldalon, a jármű legszélső pontjától legfeljebb 0,40 méter távolságban, a talajtól legalább 0,35 méter és legfeljebb 0,60 méter távolságban elhelyezett, legalább 50 cm2 hatásos felületű, a 70. § (1) bekezdésében meghatározott, piros színű fényvisszaverővel,

e) a 117. § (1) bekezdés d) pontjában meghatározott fényvisszaverő táblával,
d) a jármű hátulján elhelyezett, hátulról jól látható, legalább 750 cm2 felületű, ferde piros-fehér csíkozású fényvisszaverő táblával. A táblát úgy kell elhelyezni, hogy alsó széle az úttest szintjéhez legfeljebb 0,60 méter távolságban legyen. A tábla fényvisszaverő képességének olyannak kell lennie, hogy sötétben, tiszta időben távolsági fényszóróval megvilágítva 150 méterről észlelhető legyen.

f) mind az egytengelyes motoros részt, mind a hozzákapcsolt pótkocsit első, fehér színű, nem háromszög alakú fényvisszaverővel.

+ biztosítás is kell rá, ha már közúton vcsapatunk
személy szállításról nincs hír, hogy egy mázsa család tag, ülhet e a platón :)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66257) dtsdexter válasza huniross (#66234) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Ami még lemaradt.

Mivel eléggé hasonló a felépítése mint az Aprilia SR-nek, így írok még hozzá hátha segítség.

A levegő szűrőnek van még 2 trükkje. Az egyik a Karbira való csatlakozás:

1, Itt ha nem megfelelően van illesztve akkor előfordulhat fals levegő beszívása.
2, Ha levegő szűrőbe nincsen bent a tömítő vagy elkopott és nincsen meghúzva rendesen a 3 csavar akkor ott is szívhat falsot. Méghozzá amiatt csúszik szét mert a szűrő oldalán a 2 csavar amivel rögzíted a blokkhoz (Szűrőház) szépen tartja, minimálisan mozog, viszont a karbira csatlakoztatott része (szűrőfedél), kijjebb van (lásd 70ccm+ 17.5 karbi feltehetőleg vagy nagyobb) pontosan pár millimétert told, ami elég ahhoz, hogy szét tolja a szűrőfedelet a szűrőháztól.
3, Ha nincsen megfelelően rögzítve a levegőszűrő akkor a szívócsonk fogja kárát látni. Kirepedezik, és hajlamos hasonló hibát produkálni. (bár ez utóbbi csak tipp)

Nyilván szezononként tisztítod és/vagy cseréled a levegőszűrő szivacsot (Ha nem, akkor javallott! Én 2-3 havonta szoktam tisztítani, és minden évben újjal kezdek [paranoid viselkedés]) pár évet vígan ki kell húznia a szivacsnak, ha karban van tartva. A sport légszűrők erre igényesebbek, azokat havonta ki kell tisztítani).
Szűrő hozzá kb 1700 HUF (3-4 szezon), Levegőszűrő olajzó kb 1300 (kb éves szinten 3-4 alkalom mellet 2 szezont kibír). Ha sérült vagy kikopott a tömítés (külön nem beszerezhető), kb 2000 HUF a légszűrő ház komplett.

Hirtelen ennyi jutott eszembe! :)

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66258) dtsdexter válasza siti (#66256) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

1 tengellyel biztosan gyorsan mehet ... csak úgy hasítaná az aszfaltot :P :D

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66259) forandor válasza csongi (#66255) üzenetére


forandor
tag

Bocs, figyelmetlen vagyok. Kösz! :)

(#66260) dtsdexter válasza forandor (#66253) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Mivel én nem értek az elektronikához csupán gyönge próbálkozásaim voltak így a következő tanácsot tudom adni: 1, veszel egy új bontott kábelt; 2, Veszel egy gyári új kábelt; 3, árban kettő között elviszed villamossági szakemberhez.
Miért?
A hiba oka lehet:
1, csoki vagy több csoki érintkező hiba, vagy oxxidáció.
2, lehet sérült vezeték, égett vezeték, égett és/vagy tört vezeték
3, lehet CDI, Feszszab, akkumlátor állapot
4, lehet kapcsoló hiba vagy ebből adódó kontakt hiba
5, lehet földelés hiba,
6, lehet zárlat 1 vagy több fogyasztón
7, lehet pólus hiba
8, vagy a felsoroltak közül több, akár az összes egyszerre.

Nem a kedved akarom elvenni de sajna ez tény.

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66261) forandor válasza dtsdexter (#66257) üzenetére


forandor
tag

Plusz idővel a gégecső, ami rámegy a karbira, kirepedezhet. Én miután rendbe rakom a légszűrőt "rácuppanok" a szívócsonkra, befogom a pipát, meg egy lyukat ami alul van, és úgy tesztelem, hogy tudok-e levegőt szívni, fújni.

huniross, én akkor jártam úgy, hogy teligázra gyorsul húz majd lehörög, amikor próba kedvéért menni akartam egy kört légszűrő nélkül. Sok levegőt kap, és a karbi nem tudja elég benyával pótolni. Ezen plusz levegő forrását kell megkeresni (akár szimering, mint ahogy írták már korábban).

dtsdexter, igen tudom, hogy számtalan oka lehet, csak lusta vagyok ennyire nekiesni. Az elektronikában otthon vagyok. Bíztam benne hátha van erre valami alap protokoll, ami az esetek nagy részében megoldja a problémát. :)

Közben visszatérek egy régi projecthez. A hengerszett már új, most mennek majd be az új szimeringek, igazából ezzel kellet volna kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#66262) dtsdexter válasza forandor (#66261) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Sajna ez az elektronika egy vicces tudomány, minden fele "dzsal az amper" :D

Helyes :). Még mielőtt kikapod a szimeringeket, a "nyers" főtengelyt picit érdemes megmozgatni. Ha lötyög lehet nem csak szimering probléma lesz, hanem a csapágyak is kezdenek elkopni. Az még egy nagy szívás. Ha nem akkor öröm és boldogság :)

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66263) siti válasza dtsdexter (#66258) üzenetére


siti
senior tag

A törvény szolga nem merte beírni hogy robikapa, ezért lett egytengelyes :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66264) gabe_


gabe_
őstag

Kipróbáljuk:

2300ft-ért elhozhattam, mert volt kedvezményem is.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66265) forandor válasza dtsdexter (#66262) üzenetére


forandor
tag

Ne is mond a csapágyat, attól tartok a legjobban. Remélem legálabb azok rendben vannak! :)

(#66266) siti válasza forandor (#66265) üzenetére


siti
senior tag

csapágy a deknibe kuplung végébe: motoros bolt: 4200Ft, csapágy bolt 1800Ft made in Japan. csapágytól félnetek nem kell. mondjuk mire kiszenvedtük, asszem mindenkit szidott unokaöcsém, akinek bármi köze van a pizzához.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66267) sityupityu válasza gabe_ (#66264) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem fogsz csalódni benne.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66268) gabe_ válasza sityupityu (#66267) üzenetére


gabe_
őstag

Én is így gondolom, egyelőre egy tankolásnyit várok még, hogy ürüljön az olajtartály.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66269) dtsdexter válasza siti (#66266) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Én közvetlen SKF-től vettem, nem volt vészes az ára. A nagyobb baj míg leszenveded. Főtengelyről, kuplungházból ... na az a nagyszop@s ... elektronikán kívül azzal szívtam eddig a legtöbbet.

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66270) forandor válasza siti (#66266) üzenetére


forandor
tag

A cserétől féltem, mert a blokkot már végképp nem volt humorom széthúzni. Szerencsére a gyári csapágy még minidig nagyon jó. Az összegyógyult csavarok kicsavarásával, így is eleget szenvedtünk. Szimering csere után pöccre indult a kis Zip. Indult? Utána is kellet rohanni :D.

Utána meg ránéztem a Keeway-re is, panasz volt a magas alapjáratra. A gyanúm a sok levegővel kapcsolatban beigazolódott, csak nem épp abban a feltálalásban, ahogy elképzeltem. A légszűrőház csonkja nemhogy elrepedt, hanem el is szakadt. Egy vékony kis centihosszú részen maradt egy kis hártyavastagságú rész, ami még fogta. Nem megfelelő légszűrőház rögzítés, és a rázós utak eredménye. A csonkot epoxy-val megragasztottam, ma reggelre elkönyvelhetjük véglegesnek a ragasztó megkötését.
Végül úgy döntöttem, hogy kipucolom a kínai karbit, melyről most tudtam meg, hogy Japán. Sose volt még szétszedve a 6-7 ezer km alatt, pedig amilyen helyeken volt és van használva a motor...
Dellorto-k után kissé fura volt a (talán Mikuni névre hallgató) kis csoda, de hogy abban mennyi dzsuva volt! Nem is értem, hogy bírta. Egyedül az volt az idegesítő, hogy az úszótartó "szög" szorul a helyén. Fél óráig szenvedtem mire kiimádkoztam. Összerakásnál is úgy kellet a helyére verni,
Ugyanazokkal a beállításokkal, mint ahogy pucolás előtt volt, a Keeway is elakart szaladni. Menekülnek előlem a motorok, ennyire durva lennék? :D. Ma megkapja a légszűrőt, beállítom, és meglátjuk, hogy tiszta karbival, hogy muzsikál Qianjiang robogós zászlóshajója.

(#66271) üszök


üszök
őstag

Volt régen egy jó módszer szimering ellenőrzésre. Kellékek: szappan,víz,borotva pamacs. Be kell szappanozni a pamacsot,megkenni a szimeringet a főtengelynél,és ráindítózni vagy rugdosni. Ha beszippantja a naftát nem jó.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66272) sityupityu válasza forandor (#66270) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Mondjuk járó motornál egyből hallani ha főtengelycsapágyas egy motor. Elég jellegzetes hangja van.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66273) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valahol azt olvastam, hogy kipufogó csere után talán más súlyú görgő kell a váltóba. Ez mennyire állja meg a helyét...illetve ha igaz, miért van szükség a cserére?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#66274) mumtaz válasza Tigerclaw (#66273) üzenetére


mumtaz
senior tag

Mert, ha pl. sportkipufogót teszel fel a gyári helyére, akkor a fordulatszám tartomány általában eltolódok egy magasabb és szűkebb tartományba, mint ahol a gyárilag volt.

Értsd: Ha a gyári kipuffal mondjuk lead 3 lóerőt, akkor azt egy tág fordulatszám tartomány (mondjuk 5-8 ezres tartomány) között teszi, ahová a varió gyárilag be van lőve. Ha felraksz egy rezon kipufogót, akkor ez a tartomány feljebb tornászik és szűkebb lesz (mondjuk 8-9 ezer között) és nagyobb teljesítményt ad le. A variót pedig ebbe a tartományb a kell belőni, hogy itt váltson el, ahol a legnagyobb a teljesítmény

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66275) Tigerclaw válasza mumtaz (#66274) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem rezonátoros kipufogó került fel, de elvileg jobb mint a gyári. (A cél nem teljesítménynövelés volt, hanem a gyári már csereérett volt nagyon)

A motor egy Suzuki Katana AY50 vízhűtéses karburátoros, az új kipufogó pedig egy Tecnigas Silent Pro. A fojtások nélkül persze.

Amennyire ebben a tesztben [link] azt látom, hogy ez a kipufogó olyan 7500 - 8500 fordulat között engedi a legnagyobb teljesítményt 50-es és 70-es hengernél is, de nem tudom, hogy a gyári kipufogónál hogy néz ki ez a görbe. A tesztben sajnos nem Suzukival, hanem Piaggo-val tesztelnek. Ha ahhoz hasonlóan alacsonyabb fordulaton kellett hogy váltson, mint most, akkor könnyebb görgőket kellene használnom?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#66276) mumtaz válasza Tigerclaw (#66275) üzenetére


mumtaz
senior tag

Igen. Elvileg könnyebbeket, ha magasabbra tolódik a hasznos tartomány.

De ki kell próbálni. Ha gyorsításnál úgy érzed, hogy nagyon erőlködik, vagy mikor menet közben "motorfékezel" és utána csuma gázt húzva érezhetően nem pörög fel rendesen, akkor könnyebb görgők kellenek. De mivel majdnem gyári marad, nem nagyon kell tizedre pontosan belőni a görgősúlyt. Elegendő grammra, vagy max fél grammra pontosan.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66277) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Hirtelen ötletből szétkaptam az oldaldeknit,és ez a látvány fogadott. :F
Szívesen fogadok bármiféle tanácsot,észrevételt :R
Köszönöm!

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66278) üszök válasza Ulius80 (#66277) üzenetére


üszök
őstag

Nem mostanában volt takarítva. :D Kompresszor,féktisztító és szép tiszta lesz,viszont szét kellene szedni teljesen,hogy mindenhol ki tudd takarítani. A szíj innen nézve kopottnak tűnik,mert ki van peremesedve. Meg kell mérni a vastagságát,és megnézni a cserehatárt. Vannak itt Minarellisek,hátha tudja valaki mennyi az alsó határ. A berúgó racsni elég kopott,de ha működik a berúgó rendesen én nem biztos,hogy kicserélném,mert az után gyártott új lehet rosszabb lesz int ez. Kis zsír is elférne a fogaskerékre.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66279) Ulius80 válasza üszök (#66278) üzenetére


Ulius80
tag

Köszönöm!
A berugóm működik rendesen,egyből indít.
A szíjra akkor még várok,hátha valaki tud egy pontos méretet adni a cserére.
Jelenleg az idomokat csinálom,egy pár pöcök ki van törve,és beesik az oldalidom.
Köszi mégegyszer!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66280) gabe_ válasza Ulius80 (#66277) üzenetére


gabe_
őstag

A poron kívül nekem még feltűnt, hogy az első tárcsákon mintha nem futna ki a szíj rendesen. (nincs a legnagyobb átmérőig kifényesedve a szíjtárcsa)
Ezt hézagoló gyűrűvel lehet kompenzálni, amivel nyerhetsz egy kis végsebességet.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66281) Ulius80 válasza gabe_ (#66280) üzenetére


Ulius80
tag

Mármint arra gondolsz,hogy benne van a folytás,az a kis gyűrű?

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66282) Ulius80 válasza Ulius80 (#66281) üzenetére


Ulius80
tag

Bocsi,nem arra gondolsz 😀
Kicsit utána jártam..
A végsebességgel nem lesz gondom,mert szerdán jön az új gumiabroncs,ami 90/90-es,jelenleg 80/90 van hátul,kicsi,így 53at megy. Ha elérem a 60at,nekem annyi elég.
De köszi a tanácsot!!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66283) Ulius80 válasza gabe_ (#66280) üzenetére


Ulius80
tag

Fojtásra visszatérve,gyárilag ez lenne az?
Vagy ez már egy hézagoló gyűrű?

[ Szerkesztve ]

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66284) huniross válasza Ulius80 (#66283) üzenetére


huniross
tag

Hézagoló. Vedd ki, megnő a végsebesség. A szíj nem megy ki teljesen így.

(#66285) Ulius80 válasza huniross (#66284) üzenetére


Ulius80
tag

És nem ártok ezzel a motornak?

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66286) gabe_ válasza Ulius80 (#66283) üzenetére


gabe_
őstag

Igen, gyakorlatilag ezt a gyűrűt kivéve összébb tudnak majd menni a tárcsák, amivel nő a végsebesség. Ártani nem árt a motornak.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66287) huniross válasza Ulius80 (#66285) üzenetére


huniross
tag

Ha már így szétszedted, a görgőket nézd meg, nem e kopottak. Leveszed a szíjat, meg a fényes izét, ott vannak mögötte. Összerakáskor, mikor majd a csavart kell meghúzni, ne a ventillátor lapátnál akarj ellentartani, el szokik törni.

(#66288) üszök válasza Ulius80 (#66283) üzenetére


üszök
őstag

Ha már szétszedted a főtengelyen a ricniből is takaríts ki a retket,a csőtengelynek akadálymentesen kell mozognia a főtengelyen,és a varióban is. Annak a barna csíknak a csőtengelyen nem kéne ott lennie,ott nem járt a szíj.
Az alátétet meg ha kiveszed ne dobd el,mert kintre kelleni fog a berúgó köröm után vagy elé,mert emlékeim szerint valamiben nem elég mély a ricni így nem fogod tudni fixre húzni majd az egészet,lógni fog a varió.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66289) dtsdexter válasza Ulius80 (#66277) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Nincsen ennek semmi baja ... Alap kopás por, nem olajos. Az égszíjnak különösebb baja nincsen 1 szezont elvisz még gond nélkül. A hézagolót meg rakd át a racsni és venti közé, hogy a körmöknek megmaradjon a kellő közelsége, és ne kopjon le vagy forduljon el minden egyes rárúgásnál. :)

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66290) dtsdexter


dtsdexter
csendes tag

*(ékszíj)
Milyen motor ez? Léghűtés, rövid blokkos, (jelzem abba kell a hosszabb ékszíj) ... érdekes az elrendezése ... 2000 utáni?

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66291) Ulius80 válasza dtsdexter (#66290) üzenetére


Ulius80
tag

Szia!
Ez egy Yamaha Super Jog ZR,az évjáratot nem tudom,én 2000-re saccolom :)
Léghűtés,fekvő Minarelli blokkos.
Szétszedtem,szerintem a görgőket cserélni kell,de ha még az idényt kibírja az ékszíjjal együtt,akkor azt csak jövőre cserélném...gázadásnál nem érzek torpanást,akadást,szerintem még jól nyit..
Gyárilag hány grammos görgőket kell bele tenni?

Ha jól értelmeztem ide tegyem a hézagolót?

Átpucolok mindent,mielőtt összerakom...
Ezt a videót néztem,hogy legyen valami fogalmam a dologról :)
[link]

És köszönöm a segítségeteket!!! :R

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66292) sityupityu válasza Ulius80 (#66283) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ez csak egy sima hézagoló (bár annak jó vastag, még a hézagolókészletben sincs ilyen), az új szíjhoz kellett amikor az még szélesebb volt.
Az ilyen szinten kopott görgővel lehet még menni, de ha van rá mód én cserélném a helyedben.
Azt a hézagolót bárhova berakhatod, hogy megmaradjon a megfelelő távolság, én a variátor mögé (közlő fogaskerék elé) szoktam berakni.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66293) gabe_


gabe_
őstag

Nekem egy ilyen Malossi variátor szett kellene, de eléggé drágállom. Nincs esetleg valami olcsóbb, amivel kiváltható?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66294) lelkes73


lelkes73
csendes tag

Sziasztok! A problémám a következő lenne,adott egy yamaha jog akksi tropa rugásra nem indul gyertya ki,rugdosás,gyertya tisztitás indul,megy szépen húz 55km\ó leállitás 10 perc indul.
Másnap rugdosás nem megy,fél óra múlva indul.olyan mintha kipárolgott volna a benya a karbibol,de nem leeresztő csavar kiteker jön a benya.
Subertű csere volt 3.rovátka gyertya új igaz kivételkor fekete benzin levegő csavar negyed fordulatot kicsavar mi lehet a gond szerintetek kb fél éve szopok vele köszi a segitséget

(#66295) gabe_ válasza lelkes73 (#66294) üzenetére


gabe_
őstag

Automata szivatós?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66296) siti válasza gabe_ (#66293) üzenetére


siti
senior tag

Én használtan vettem, mert ilyen volt a robogómban :) már csere érett mondjuk... Ha van akcióban valahol, akkor szólj!

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66297) üszök válasza siti (#66296) üzenetére


üszök
őstag

Neki Ciak 100-ba kell az a motor meg olyan ritka mint a fehér holló.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66298) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
A minap lettem boldog tulajdonosa egy Aprilia SR50 Stealth (kör lámpás) robogónak. Kicsit szétszedtem, hogy átnézzem. Egy két furcsaságot tapasztaltam, emiatt is írok nektek, hogy tanácsot kérjek. :)
Induláskor fura, hogy nagyon kell pörgetni mire a kuplung kapcsol. Szétszedtük ezt a részt, egy egy csepp olajat tettünk a kuplung pofa tartó stiftekre, nagyon szorultak.. így jobb lett a helyzet, de nem az igazi. Szerintem a gyári rugók vannak benne, fém színűek. Érdemes lenne gyengébbre cserélni, hogy korábban kapcsoljon? Deknit leszedve látszott hogy ahogy húzzuk a gázt a variátor áttétel változik, de a kuplung még nyitva, és egyszer csak hirtelen bekapcsol, emiatt nagyot rúg induláskor. Nem lehet vele araszolnak.
Amit még láttam hogy a kontraszt rugó az kék színű. Görgők is kellően kockásak. Szeretném kicsit felújítani ezt a részt, aztán nem lesz rá gond és jó ideig. Tudnátok ebben segíteni? Mit érdemes beépíteni? Nagy tuningot nem szeretnék..

Továbbá ma feltűnt hogy a hátsó felfüggesztést tartó szilent nagyon lötyög. Eléggé csere érett. Gondolom melegítéssel könnyebben kivehető és betehető a régi. Tud valaki pontos típust, méretet? Mit kéne venni?
Íme az ábra: (11-es darab)

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#66299) csongi válasza koxkids (#66298) üzenetére


csongi
veterán

Szilentet meret alapjan talalsz, akar autos alkatreszkent is, vagy kisipari termekek kozott.
Valto: Felujitas erett a dolog. Ne cserelgesd a gyari rugot csak gyarira.
Takaritsd ki az egeszet. Alaposan nezd at. A hatso tarcsa, egy spiralis futamba fordul-mozdul el. Ezek a futamok be kopnak, es ha rossz, hirtelen engedi el, ettol is lehet a rugas szeru indulas, illetve zsirba kell tenni.
A kuplungot teljesen szetszadni, felpucolni mindent. A kuplung harangot szabalyozni vagy cserelni. Ha szabalyztatod akkor erdemes a kuplung pofakat ferodoloztatni, a gyari vekony lesz, igy a pofa es harang hezag beallithato.
Variator gorgoket cserelni, a csuszkakkal egyutt. Szijat ellenorizd, gyanus, hogy fel uvegesedett, megeghetett.

(#66300) lelkes73 válasza gabe_ (#66295) üzenetére


lelkes73
csendes tag

Igen,cserélve lett újat raktam bele+új tömítés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.