Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) üszök válasza csongi (#66150) üzenetére


üszök
őstag

Ez így ebben a formában most itt nem teljesen igaz. A Malossi oldalán nézném meg milyen szíj kell a varióhoz,mert a multivarhoz vékonyabb szokott kelleni mint a gyári.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66152) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Van nekem egy Aprilia RX50-em. 2006-os (vagy 2008as), már a Derbi blokkos.
Most Pesten élek, itt is leszek egy jó darabig.
Szerintetek ez Pesten mennyire használható, esetleg kisebb kiruccanásokra a közeli hegyekbe, vagy ha éppen kell, nem közlekedési eszköznek? Nem lopják el?

A próblémám, hogy nem tudom megtartsam-e, mert jelenleg Szekszárdon van, kb 2-3 éve javarészt áll, ritkán vagyok otthon.
A pénzre nincs szükségem, viszont van pár dolog amit kéne rajta csinálni:
- váltó olajat valszeg érdemes lenne cserélnem (még én nem cseréltem)
- kilóméteróra valahogy szétcsúszott, csak fordulatot mutat most jól
- hátsó főfékhenger cserés -> folyik a fékolaj
- új gumik kellenek rá.
(+ új akku)

Gumik kapcsán kérnék segítséget, hogy milyet, ami olcsó, de használható? Baromi drágák...

Amúgy a motorral sose volt gond, jól is megy, LeoVince V6 kipufogó is van rajta, de a hegyes terep miatt gyárinál most eggyel több fogú lánckerék van benne. Lehet csak a szervizben nem hangolták anno a kipufogóhoz a motort, és azért nem volt az igazi? (mondjuk tényleg nagy emelkedőkön használtam)
Esztétikailag nem a legjobb, de motorikusan király, csak minőségi olajat és benzint töltöttem bele, és nagyon elégedett voltam vele egyébként.

Mennyit érhet most egy ilyen? Vagy mennyit ér mondjuk 5 év múlva?
A fentebb írt dolgok szerintem úgy 80.000 Ft körüli összegbe kerülnének, ha jól saccolok.
Fogalmam sincs, hogy megéri-e költeni, azt se tudom, hogy hogyan bírnám esetlegesen Pestre hozni.

Azon is gondolkoztam, hogy lehet egyszerűbb venni ide egy robogót...

:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#66153) csongi válasza Debilon (#66129) üzenetére


csongi
veterán

Biztosan jo kis Enduro, de pesten nem kozlekednek 50-el. Annak a varosnak kicsi. Nem a merete, hanem az ereje. Mivel enduro, terepre valo, a vegattetele mindene od van hangolva. Ha a jogsi engedi akkor egy 125-150cc jobban lehet kozlekedni, persze kerdes a penztarca mit enged. Ha meg 50-es marad, akkor turelem es sok oda figyeles. Egy koruton sav valtasnal gyorsan lehet kress, pont ott fogy el a motor, ahol meg gyorsulnia kellene.

(#66154) Zin


Zin
senior tag

Olasz forgalmi kevés papirozni egy 125 ös robogot?
Kell valami Olasz kivonó papir is?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#66155) csongi válasza Zin (#66154) üzenetére


csongi
veterán

Kell a forgalmi, es a kivono papir is.

(#66156) Dtomka


Dtomka
veterán

Csepelen tud valamelyikötök 1 jó robogó bontot? Aprilia SR 50 Factory-hoz vennék 1-2 dolgot :)
Köszönöm előre is! :R

(#66157) nyogo83 válasza Dtomka (#66156) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Csepelen nem tudok, de szerintem a Blaga motornal (Szigethalom, Nyar utca) tuti van hozza.

(#66158) Dtomka válasza nyogo83 (#66157) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm szépen, meg fogom nézni!

(#66159) gabe_


gabe_
őstag

Tegnap kipróbáltam a shell v-powert a 2t robogómba, a szaga egész más lett, nem olyan büdös, és mintha jobban is menne, de lehet hogy csak placebo.
Kinek mi a tapasztalata a prémium üzemanyagokkal?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66160) siti válasza gabe_ (#66159) üzenetére


siti
senior tag

nekem utána beállt a motor, okádta a füstöt.
semmi köze hozzá, de éppen akkor rúgta az utolsókat, amikor vpowert kapott egy hónapon át.
:))
sima 95-el is ugyanúgy ment, sokkal többet számít a lejtő és a hátszél.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66161) stefi69


stefi69
csendes tag

Üdv !

Kérdezni szeretném, Piaggio NRG MC4-ben hol található az irányjelző relé ? Van hogy jól működik, van hogy lassan villog ,és amikor csak világít. Esetleg más is befolyásolhatja a tünetet?

(#66162) üszök válasza stefi69 (#66161) üzenetére


üszök
őstag

Az aksi is lehet. Ha le van merülve,vagy nincs benne akkor is lehetnek ilyen tünetek.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66163) stefi69 válasza üszök (#66162) üzenetére


stefi69
csendes tag

Zsír új az akku . és jól indítja a motort.

[ Szerkesztve ]

(#66164) gabe_ válasza siti (#66160) üzenetére


gabe_
őstag

Már a harmadik napja járok vele, semmi gond, reggel is ugyanúgy indul mint 95össel.

Elfogyott a 2t olajam is, fizukor azt is venni kell. Nyilván valami szintetikusat kéne most venni, valami jó szagút. :)

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66165) Dtomka válasza gabe_ (#66164) üzenetére


Dtomka
veterán

Én Motul 710 -et vettem, úgy láttam azt ajánlották itt a fórumban többen is.

(#66166) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Malaguti f12 robogóm csak rugásra indul hiába tekeri
az önindító. Szikra csak rugásra van önindítozasra semmi.
Valami ötlet esetleg?

(#66167) D1Rect


D1Rect
félisten

Lenne egy eladó 180-as runner, olasz papírokkal.
Mennyibe kerül ezt rendszámoztani?

(#66168) csongi válasza D1Rect (#66167) üzenetére


csongi
veterán

Évjárattól függ.
Keress Google, átírás kalkulátort, szinte pontosak.

(#66169) sityupityu válasza D1Rect (#66167) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Szerintem nem kevésbe. Meg az sem mindegy, hogy mit takarnak azok az olasz papírok.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66170) nyogo83 válasza D1Rect (#66167) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Az is kerdes, hogy tenylegesen megvan-e hozza minden papir.
Mert sokan aruljak ugy, hogy kulfoldi papirokkal(ketnyelvu adasveteli,forgalmi,torzskonyv), de sokszor hianyzik a "kivono" papir.
Anelkul pedig nem lehet honositani.

(#66171) sityupityu válasza nyogo83 (#66170) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Erre akartam kilukadni én is. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66172) D1Rect


D1Rect
félisten

Köszi mindenkinek.

(#66173) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Egy hónapja vettem egy Yamaha Super Jog ZR-t,és le szeretném cserélni a gumikat.
Elől 90/90-10 ,hátul 3.00-10 (80/90-10),itt szerintem cserélték már a hátsót az elsőre,mert nem hiszem hogy hátulra kisebb kell,meg hogy különböző méret kell. Service manualt ehhez a típushoz nem találtam,így teljesen tanácstalan vagyok.
Tehát a kérdésem az lenne,hogy mekkora méretű gumit keressek mindkét kerékre?
A másik 'gondom',hogy reggelente hagyom 3-5 percet (egy cigi)járni,ezután induláskor gázadásra fulladni akar.. megteszek így vele kb 200 métert,akkor már jó minden.Hagyjam tovább melegedni? Vagy esetleg más a gond?
Segítségeteket előre is köszönöm!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66174) Micsurin válasza D1Rect (#66167) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor vedd ha a tulaj hajlandó intézni a forgalomba helyezést!

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#66175) üszök válasza D1Rect (#66167) üzenetére


üszök
őstag

80-100k környéke. 2t?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66176) huniross válasza Ulius80 (#66173) üzenetére


huniross
tag

Elől van nekem is a kisebb gumi, de én is használtan vettem és már így volt. A torpanáson segíthet egy porlasztó beállítás, legalábbis nekem segített. Számos leírást találhatsz a neten, hogy hogyan kell beállítani. Igazából amíg megfelelően működik az automata szívató, nem nagyon szabadna torpannia hidegen sem.
Szerk: mennyi volt, ha nem titok?

[ Szerkesztve ]

(#66177) Ulius80 válasza huniross (#66176) üzenetére


Ulius80
tag

Szia!
Nézegettem a porlasztót,de akkor inkább elviszem szerelőhöz,nem értek hozzá.Még annyit mondtak,hogy sok benzint kap hidegen,nem kapcsol ki a szivató,azért gondoltam hogy tovább melegítem.
Nem titok,65ezerért vettem,azóta kapott egy új aksit,5200ft,rendelni kellett,mert nem sima megy bele.1 hónap után megadta magát az első villa,rugók eltörtek,olaj is elment.
Most sima rugósra csináltattam meg,ja,meg a kormány is kotyogott,új kormánycsapágyakat kapott,ez volt 13 ezer.
Jól húz,hamar kilő,ha elérem az 53 km/h-t,utána letilt.Itt gyújtást mondtak.
Ez mind 3 literes fogyasztással.
Röviden ennyi.
Esetleg gumi méretre tudnál mit mondani? Minkettőre 90/90-es legyen?
Köszi!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66178) huniross válasza Ulius80 (#66177) üzenetére


huniross
tag

Sajnos nekem sem sikerült ehhez a tipushoz manual-t keríteni, nem tudom gyárilag milyen gumikkal jött ki. Nekem, mint már írtam elől kisebb van, holnapra meg tudom nézni, milyen méret. Mikor vennem kellett gumit, a boltos próbált rábeszélni, hogy vegyek kettő egyformát, a nagyobbat, de nekem jobban tetszik így felemás gumikkal.
A porlasztót nem nagy tudomány beállítani, kettő csavar az egész és ha így is úgy is vinni kell szerelőhöz, nagy bajt nem tudsz csinálni.
A gyári folytás a gyújtásban nekem is benne van, szerintem azt nem is érdemes kibabrálni belőle, mert határozottan jó hatással van a motor élettartamára. Viszont nekem hatvan felett van így a vége. De ez talán az összecserélgetett gumik miatt van, hogy neked hatvan alatt van. Hátra mindenképp vegyél egy gumit a vastagabból, mindjárt fürgébben fog menni.

(#66179) Ulius80 válasza huniross (#66178) üzenetére


Ulius80
tag

Most ajánlottak 100/80-as gumikat,de nem tudom,hogy jó lesz-e.
Inkább megvárlak Téged holnap,hogy Neked milyen van rajta.
Nem kell szervízbe vinnem,most nincs gond,csak a torpanás.
De most is azt böngészem,hogy hogy kell beállítani a porlasztót,holnap munka közben megpróbálom beállítani.
Amúgy tetszik a járgány,munkába járásra vettem,kellett költeni,de most tudom hogy jó minden. Kop-kop!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66180) Dtomka


Dtomka
veterán

Az alábbi levegőszűrő gumicsonk jó ..
Levegőszűrő gumicsonk Piaggio

..egy aprilia sr 50 r factory-hoz?

Az enyém piaggio blokkos, ebből gondoltam hátha :)
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#66181) sityupityu válasza huniross (#66178) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"A gyári folytás a gyújtásban nekem is benne van, szerintem azt nem is érdemes kibabrálni belőle, mert határozottan jó hatással van a motor élettartamára."

Ami a tiltásért felelős azt úgy hívják, hogy cdi. Nem tudod kibabrálni a gyújtásból mert az egy kis "doboz", amit kompletten ki kell cserélni egy tiltás mentesre.
Egyébként szerinted miféle jó hatással van a motor élettartamára ha tiltás mentesre cseréled? :)

(#66173) Ulius80 Egyáltalán nem biztos, hogy a korlátozott gyújtás miatt nem megy többet végre. Ezeknél a fokozatmentes automata váltóknál ami a robogókban van nagyon fontos, hogy minden megfelelő állapotban legyen. Az ékszíj kopottsága nagymértékben befolyásolja a végsebességet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66182) D1Rect válasza üszök (#66175) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen 2t.

(#66183) sityupityu válasza sityupityu (#66181) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Egyébként szerinted miféle jó hatással van a motor élettartamára ha tiltás mentesre cseréled?"

Ezt félreolvastam, vedd figyelmen kívül.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66184) Tegla80


Tegla80
addikt

Morgen.
Adott egy piaggio 150ccm 2t modell ami picit(nagyon) hangos..... adott 2 uni kipof.dob ami szoba johet....van egy 110ccm-hez ajanlott es van egy 200ccm-hez ajanlott.
Melyik legyen?
Koszi. :R

Sony® & PlayStation®

(#66185) KisTé válasza Ulius80 (#66177) üzenetére


KisTé
tag

Nekem Jog Evolution van, ráadásul eladó mert nagymotorral járok már így felesleges, az enyém 85ig meg se áll mint a rakéta úgy megy, 53nál letilt az érdekes nálam az pár mp ! :)

(#66186) Ulius80 válasza KisTé (#66185) üzenetére


Ulius80
tag

Ha gumicserével elérem a 60-at,az már nekem jó,kb 1 km-en keresztül főútvonalon kell mennem 60-as táblánál,nem akarom a kocsisort feltartani,meg az út széle elég gyér,ezért középen megyek.
A 85 az már nekem sok lenne,kezdő robogósként :)

Az 53at én is hamar elérem,gyorsan gyorsul,de aztán csak tartja a sebességet,hiába húznám neki.

[ Szerkesztve ]

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66187) huniross válasza Ulius80 (#66186) üzenetére


huniross
tag

Hátul 90/90-10, elől 80/90-10. Így gyári tiltásos gyújtással tiltásnál kb hatvanöt a vége óra szerint. Annyi lehet még esetleg a különbség, hogy én 70-es hengerrel vettem, nem tudom, hogy a végáttételhez volt e nyúlva, de szerintem nem. Egy fontos dolog van még, csak szintetikus olajjal használd. Én a Repsol Scooter 2T-t használok hozzá tíz éve, bevállt nagyon.

(#66188) benceman00


benceman00
tag

Sziasztok

Londonban élek, futárkodásra szeretnék robogót venni használtan.
125ös hondák közül válogatnék. 185 centi vagyok szóval a nagyobb méretű gép kellene. ~600 ezer Ft a keret.
Melyik típust ajánlanátok? Mennyi megtett kilométer számít még "normálisnak" ebben a kategóriában?

Köszi a segítséget :R

Üdv, ASZPi

(#66189) Ulius80 válasza huniross (#66187) üzenetére


Ulius80
tag

Oké, köszönöm szépen!
Még az elsőn akkor gondolkozok,hogy legyen-e kisebb.
Szintetikus olajat vettem bele,de most a márkáját passzolom,de legközelebb olyat veszek.
Esetleg privátba tudnál küldeni egy képet a robogódról?
Köszi

Szerk.: a hengert is passzolom,azt hol tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#66190) siti


siti
senior tag

valaki segítsen :)
azt jól látom, hogy vespa et4-50 -nek nincs még egy nyamvadt rács szerű olaj szűrője, vagy csak én szedem szét a rossz oldalát?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66191) üszök válasza siti (#66190) üzenetére


üszök
őstag

Kínai blokk mit vársz? :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66192) siti válasza üszök (#66191) üzenetére


siti
senior tag

legalább egy zoknit beledughattak volna :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66193) üszök válasza siti (#66190) üzenetére


üszök
őstag

De,hogy ne csak gecizzek itt vannak a robbantott ábrák ez a szivattyú de én nem látok itt szűrőt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66194) siti válasza üszök (#66193) üzenetére


siti
senior tag

igen, ezt néztem én is. de valamelyik szerviz manuálban olvastam egy centrifugál szűrőről, hogy ki ne merészeljük fújni, mosni, stb, míg megy a motor addig jó lesz az is. na most, ha már teli a szűrő, akkor csak addig megy a motor :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66195) üszök válasza siti (#66194) üzenetére


üszök
őstag

Nem tudom,nem láttam még szétszedve ilyen blokkot.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66196) csongi válasza siti (#66192) üzenetére


csongi
veterán

Mennyi olaj megy bele, es mennyi a csere vallum?

(#66197) siti válasza csongi (#66196) üzenetére


siti
senior tag

8,5 deci olaj, 3000km a csere, de kb 2000 után cserélem általában.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66198) csongi válasza siti (#66197) üzenetére


csongi
veterán

Nem biztos, hogy kell barmilyen szuro is. Magnes van a le ereszto csavarban? 50ccm motornal 8.5dl olaj.. A250 es blokkokba belemegy 1-1.2 Liter. Szoval ban benne elegendo olaj, hogy a koszt megtartsa. Ha fem forgacs kerulne bele, akkor a szuro sem mentene meg valszeg. Gyorsan le amortizalna a rendszert. De lehet kimaradt az egyik service alkalmaval. Erdemes azert utanna jarni.

(#66199) siti válasza csongi (#66198) üzenetére


siti
senior tag

nincs benne mágnes, ami gyári és kapni lehet, abban sincs (kép alapján). ha jól emlékszem nem is acél, hogy be tudjam mágnesezni, de ezt majd megnézem. vagy teszek alulra egy vinyó mágnest. :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66200) siti válasza csongi (#66198) üzenetére


siti
senior tag


itt lesz ehun e :D
hétvégén kiderül, hogy milyen állapotban van, nem tudom hogy olaj cserénél ránéztek.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.