Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) csabi94


csabi94
őstag

Pár napja szóba hoztam a Malaguti F12 világítás tunningját. Megjött ma a "gyengébbik" lámpaszett, mivel nagyon erős, be is szereltem. Béta verzió, a lámpák csak az idomra vannak ragasztva, ezért nem állítható a magasság, ami azért rossz, mert kicsit vakítom szerintem így a szembejövőt, ugyanis k@rva erős, és az idomon a lyukak kissé felfelé néznek. :D Külön kapcsolót építettem be, és mivel led, és vibrál a tekercsről való működés közben, ezért az akksiról megy. Pár kép:

Este kipróbálom, de kell majd valami köztes műanyag, ami egy 7-8 fokkal lejjebb irányítja a lámpát, mert így szerintem még a rendőr is belémköt. :C

[ Szerkesztve ]

(#66652) mumtaz válasza csabi94 (#66651) üzenetére


mumtaz
senior tag

Engem ez zavarna. Mármint nem a vakítása, hanem az, ahogyan világít. Ha túl egy pontba világít, akkor túl kicsi a felület, amit látok tök sötétben, ha meg szétszórja, akkor meg nem elég a fényerő.
Meg nekem az elemlámpa fénykéve zavaró.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66653) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok, mi lehet a problémám..
Van egy kb 3 évet állt blokk. Sikerült elinditani, de olyan mintha nem tudná magàt kipörögni. Kicsit lusta is. Kezdésnek a szíj és a kuplung környékén keresgessek? Egy tartozás végett került hozzàm a technika. Kb. 20km van a blokkban. Nem nem felújított, tényleg annyi van benne.

[ Szerkesztve ]

(#66654) csabi94 válasza mumtaz (#66652) üzenetére


csabi94
őstag

Most mentem egy kört vele sötétben, nekem nagyon bejön, csak nagyon felfelé világít.

Egyébként ha belövöm a magasságát, hogy ne vakítsam a szembejövőt (arra nagyon háklis vagyok, a kocsit is hetekig állítgattam, hogy ne legyek p@csfej, mert el volt törve a tükör tartója), akkor belém köthet a rendőr, hogy nem gyári a lámpa?

(#66655) csabi94 válasza csabi94 (#66654) üzenetére


csabi94
őstag

(tükör = lámpatestben lévő foncsor)

szerk.: off.

[ Szerkesztve ]

(#66656) Zin


Zin
senior tag

180fxr valakinek?Motorja bika 7 éve hasznalom.Uj lanc+gorgok malossi mindegyik,4t váltás miatt eladó!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#66657) mumtaz válasza csabi94 (#66654) üzenetére


mumtaz
senior tag

Így annyira nem látszik, milyen a vetített képe.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66658) csabi94 válasza mumtaz (#66657) üzenetére


csabi94
őstag

Itt tökéletesen látszik ezen a képen, bocsi, eleve ezt kellett volna. Ha lejjebb kerül az a "kör" az út felületére, akkor azért majd hosszúkás lesz, és nagyobb terület lesz belátható mint így. Viszont különben meg a szórt fénye is erősebb, mint a Malaguti saját lámpája volt, úgyhogy b@szottul elégedett vagyok. :D Úgy fogom majd csinálni, hogy az erős része elém egy 10-20 m-rel világítson, és úgy tökéletes lesz. Már csak az a kérdés, hogy a rendőr mit szól hozzá. Nem megyek sokat sötétben, de lehet hogy el kéne gondolkodni valami kiegészítő lámpán, hogy ha meglátom a rendőrt, akkor gyors átkapcsolok. Felesleges nappali menetfényeim vannak, lehet abból kéne kettőt rádobni. :F

Egy elhagyatott úton elé mentem olyan 30-40 m-rel, és mikor megfordultam szabályosan megijedtem, olyan erős. Így nem is fogom sötétben használni, mert konkrétan veszélyesen vakít. Azt a kört le kell vetíteni az útra, ehhez kell 2 műanyag elem, amit beszerkesztve ad neki egy olyan dőlést.

[ Szerkesztve ]

(#66659) sityupityu válasza csabi94 (#66654) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Így a kép alapján szerintem rohadt jól világít. A legtöbb gyári világítást simán veri.
Ha belövöd a magasságot akkor nem köthet beléd a rendőr. A magyar jogszabályok értelmében a segédmotor nem számít gépjárműnek, műszaki vizsgára sincs kötelezve, ezért ha a közlekedés biztonságot nem fenyegeti, akkor olyan módosításokat hajthatsz végre rajta amilyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66660) csongi válasza csabi94 (#66658) üzenetére


csongi
veterán

Ahogy sityupityu is mondja rendben lesz.
Nem lehet a lampa testeket tengelye korul forgatni? Nekem ugy tunik, mintha elforgatssal a vetitett kor szelesitheto lenne.
Illetve esobe nem egy baratsagos szin. Sajnos a ledes lampaknak egyik velejarojuk, ebben az arkatekoriaban.

(#66661) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tanulò motornak/első motornak ajánlott egy Simson (4 sebessèges) ?
160000ft-èrt kìnálnak egy elég jònak tűnőt. Mennyi az a lèlektani határ, amit szerintetek nem szabad átlèpni egy ilyen motor esetén?!

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#66662) csongi válasza Predator2 (#66661) üzenetére


csongi
veterán

160k? Nem irtal el egy nullat?

(#66663) Telda válasza csongi (#66662) üzenetére


Telda
addikt

Sajnos nem, ennyiért mennek most a Simsonok... :N

(#66664) mumtaz válasza csongi (#66660) üzenetére


mumtaz
senior tag

Az az erős jégkéj szín az esőben. A régi jetforce-omba xenont raktam. Jól világított, de esőben szar volt. Meg esőben vakított is.
Ennek a lednek jó fénye van.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66665) nyogo83 válasza Predator2 (#66661) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Semmikepp nem adnek 160k-et egy Simsonert. Maximum ha nagyon fanatikus lennek es tip topp alalpotban lenne, de akkor sem mindennapi hasznalatra.
Nem csak magaval a motorral van baj, hanem normalis minosegu alkatreszeket nehezen, vagy nem nagyon lehet hozzajuk kapni.

160k korul mar ki lehet fogni normalisabb, fiatalabb 50-es valtos motort tanulomotornak(Derbi Senda, stb). Sajnos nincs nagy valasztek 50-esekbol, de en kerulnem ezeket a "retro" csodakat.

csongi: igen, sajnos ennyire elmebeteg arakat kernek sok regi szoci motorert, raadasul 90%-uk hazibarkacs.

(#66666) csongi


csongi
veterán

Atya ég. Imádom a Simókat, és ezeken nőttem fel, de akkor inkább egy elektromos bicikli.
Vagy egy benzin motor biciklire, és még jogsi sem kell, meg biztosítás és egyebek.

(#66667) csabi94 válasza csongi (#66660) üzenetére


csabi94
őstag

Nem, kör alakú a képe. Talán azért tűnhet úgy, mert 2 lámpa világít, kb. ugyanoda.

(#66668) sityupityu válasza Predator2 (#66661) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Tanuló motornak tökéletes, de nem a 160 ezres. Azt olyannak kell megvenni, aki a típus megszállottja. Lehet olcsóbban is venni simsont ami nincs kívülről patika állapotban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66669) csongi válasza csabi94 (#66667) üzenetére


csongi
veterán

Akkor miert nem csonalod ugy hogy egymas melle vilagitson?

(#66670) Telda válasza csabi94 (#66651) üzenetére


Telda
addikt

Ugyan ilyet vettem én is.
Nekem is megfordult a fejemben, hogy berakom az eredeti helyére, nekem kör SR van.
De elvetettem a dolgot, mert csak nagy ritkán használom sötétben a motort, menetfénynek meg ez kicsit erős szerintem. Úgyhogy felraktam őket a tükör alá, így lehet állítani hogy hova világítson mert gombcsuklós a felfogatása. Én is az akksira kötöttem rá, beiktatva egy kapcsolóval. Brutál jó fénye van neki.

(#66671) blade888


blade888
csendes tag

Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy 1996-os Mbk Spiritnek (Booster) (fekvő hengeres Minarelli blokkos).
A hajtáslánca eléggé el volt hanyagolva (13 milis szíj volt rákendácsolva, önindító szabadonfutó kiherélve, variátor nyomólap fogazása elnyalva, stb.) , így kapott egy új, gyárival egyező variátor szettet (38 milis csapszeggel) + egy önindító bendixet + egy 16,5 x 750-es szíjat.

A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja azt, hogy mióta bekerült az új variátor, szij és a bendix, azóta az önindítót is forgatja, ha berugnám a motort (magyarán az önindító szabadonfutó lapja és a nagy fogaskerék pereme, amire rá van tolva összeér). Összerakás után pár rugásig/forgásig még nem, de miután a szíj beül a variátorba (lemegy a csapszegig), utána forog az önindító is a motorral.

Köszi a segítséget, Norbi

(#66672) sityupityu válasza blade888 (#66671) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Csak egy tipp:
Ez egy állóhengeres minarellinek a rajza, de jelen esetben tök mindegy (azért linkeltem ezt, mert a fekvőhengeresé homályosabb volt). A főtengely szimerinng előtt az a kis "csapszeg alakú távtartó" (az ábrán 49070 számú) a helyén van? Másra így hirtelen nem tudok gondolni, hogy nincs előttem a motor.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66673) blade888 válasza sityupityu (#66672) üzenetére


blade888
csendes tag

Köszi a tippet, este megnézem, de nem rémlik, hogy lett volna ott távtartó.

Akkor meg van a következő kérdés, hogy, ha ezt is kidobták belőle, akkor honnan lesz másik. Ahogy észre vettem ezeket a távtartókat, hézagolókat, nem túl könnyű beszerezni.

Talán ez lenne az? http://sracing.hu/tavtarto_dekni__kihajtas_dekni___yamaha_10739

Köszi még egyszer, majd írok, hogy mire jutottam.

(#66674) sityupityu válasza blade888 (#66673) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Háát....Hasonlít erre élőben. Majd megpróbálok utánajárni, hogy mi a pontos neve. A szabadonfutó részhez is mindent lehet kapni, nem hiszem, hogy pont ezt ne lehetne.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66675) Telda válasza blade888 (#66673) üzenetére


Telda
addikt

Szerintem ez nem az. Ez egy csap ami a deknibe megy bele.
Ilyen kell neked.

(#66676) blade888 válasza sityupityu (#66674) üzenetére


blade888
csendes tag

Köszönöm!

(#66677) blade888 válasza Telda (#66675) üzenetére


blade888
csendes tag

Aha, ez már a neve alapján pont úgy hangzik, hogy oda való.

Köszi!

(#66678) sityupityu válasza Telda (#66675) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Na, akkor ő lesz az, köszönjük. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66679) Telda válasza blade888 (#66677) üzenetére


Telda
addikt

Megtaláltam az Sracingon is.
Itt csak 450Ft, azért nem mindegy :).
[link]

(#66680) blade888 válasza Telda (#66679) üzenetére


blade888
csendes tag

Köszönöm! És itt még van is raktáron.

(#66681) Telda válasza blade888 (#66680) üzenetére


Telda
addikt

Bocsánat, ezt mégsem az lesz. A robbantott ábra szerint ez nem az, pedig ugyan úgy néz ki.

(#66682) blade888 válasza Telda (#66681) üzenetére


blade888
csendes tag

Igen, azt én is néztem, de rákérdeztem mailben náluk, hogy mi a méretezése, meglátjuk mit mondanak. Itt Debrecenben felhívtam pár boltot, nem volt nekik. Megpróbálom pár bontóban is, ez nem néz ki olyannak ami elkopna nagyon. Ha az sem jön be, akkor van egy haverom akinek van esztergája, megkeresem a méretezését, vagy tolómérővel kimérem a távolságot és gondolom egy variátor csapszegből le lehet csapni.

(#66683) blade888 válasza blade888 (#66682) üzenetére


blade888
csendes tag

Meg is jött a válasz az sracing-től, nem lesz jó.

(#66684) sityupityu válasza blade888 (#66682) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az csak egy távtartó, kb semmiféle kopásnak sincs kitéve. Ha netán nem találnál újonnan (amit kétlek), akkor simán lehet sufnituningolni is egyet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66685) forandor


forandor
tag

Ha a kismotoros biztosítást nembefizetéssel szüntetem meg, az a későbbiekben jár bármiféle következménnyel, hátránnyal?

(#66686) huniross válasza sityupityu (#66672) üzenetére


huniross
tag

Ez fekvőhengeres rajz szerintem.

(#66687) huniross válasza forandor (#66685) üzenetére


huniross
tag

Állandóan nyaggatni fognak, hogy elmaradásod van, fizess. Egy idő után megunják viszont. Én autó biztosítást "szüntettem" meg ily módon, de annak már 10 éve is van, nem tudom mi változott azóta.

(#66688) sityupityu válasza huniross (#66686) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igen, valóban az, gyorsan néztem csak meg. A lényegen nem változtat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66689) dtsdexter válasza forandor (#66685) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Én nem javasolnám, próbáld meg telefonon elintézni. Már csak azért is mert idénytől már bele került egy új teherviselés, ami tulajdonképen egyfajta adó forma ... ha a biztosítót nem is érdekli különösen, a NAV-ál lehet belőle probléma, abból a pár ezer forintból is. Forgalomból nem kell kivonni, úgyhogy nagyon igazolnod sem kell, miért szünteted meg, és amúgy se sok közük van hozzá, de ha ragaszkodsz hozzá, mondhatsz nekik bármit indoklásként! :)

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66690) dtsdexter válasza csabi94 (#66654) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Fa@a lett, és ez milyen led ha szabad kérdeznem :)

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66691) siti válasza huniross (#66687) üzenetére


siti
senior tag

azóta van olyan, hogy fedezetlenségi díj (2010 óta, előtte nem tudom mi volt). ha simán nem fizetéssel szűnik meg, akkor a következő biztosítás kötéskor fogják kiszámlázni. SMKP nem nagy díj, kereken nulla Ft/nap. autónál 310-690Ft/nap (teljesítmény alapján). + baleseti adó. Ez persze az államkasszába megy, annyira tudják behajtani, amennyire a biztosító ki tudja számolni.
2014-ig kb el lehetett ezt bliccelni, utána már a teljes tartozást számlázzak (nem értem a jogi részeit ennek, jogászok biztos tudják a hogyan részt)

Szerintem egyszerűbb lezárni a biztosítóval (forgalomból kivon, elad, ellopták, bontóban leadni) tudom hogy pénz, meg idő, meg utánajárás, de mennyivel jobb nem azon dühöngeni, hogy hopp egy 200e csekk meg kamat meg kapjákbe. Mondjuk kinek mi mennyit ér. Én jobban szeretek nyugodtan aludni, reggel lefőzni a családnak a kávét, reggelit és mosolyogva elrobogni munkába. (mondjuk ma is autóval jöttem)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66692) blade888 válasza sityupityu (#66684) üzenetére


blade888
csendes tag

Megnéztem este, tényleg hiányzik a távtartó, így tuti az lesz. A vágunk egy darabot a variátor csapszegből elmélet viszont bukott, mert a dekni falánál, ahol nem fogazott a tengely, ott 15mm, így nem fog rácsúszni.

(#66693) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

Urak!

Valaki tud valami infot rola, hogy a Yamaha Vinoban milyen blokk van? Mennyire nyugos joszag?
Csajomnak keresgelek robogot valami hasonlo kis meretben, de neki inkabb ez a retro kinezetu csajos vonal jon be.

(#66694) sityupityu válasza blade888 (#66692) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Szerintem szerezz be egy odavalót.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66695) sityupityu válasza Telda (#66681) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Egyébként szerintem meg az lesz az, a robbantott ábra jelölése hibás az én véleményem szerint. A termékleírás is azt írja, hogy oda kell, ráadásul ugyanúgy néz ki mint az egü oldalán lévő.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66696) csongi válasza sityupityu (#66695) üzenetére


csongi
veterán

Ez egy illeszto lokni szeeintem.
Ezt siman lehet faragni bicskaval is :D
Itt nagy szerepe nincs, a blokkon belul henger,, stb mar igen.
Dekninel van ahol a gumitomitesbe van ontve ez az alaktresz.... :)

(#66697) sityupityu válasza csongi (#66696) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem, én is azt gondoltam, hiszen a robbantott ábra is azt mutatja, de annak más az alakja és a pereme. Itt a rajz a hibás szerintem. Amúgy abban igazad van, hogy könnyen lehet csinálni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66698) Telda válasza nyogo83 (#66693) üzenetére


Telda
addikt

Honda Today nem tetszik? Kinézetre kb. majdnem ugyan ez és van rózsaszínű is :).
Kistestű, 4 ütemű, megbízható motorok és viszonylag nem is drágák. Száguldozni nem fog tudni vele, 55-60 a vége.

(#66699) csabi94 válasza dtsdexter (#66690) üzenetére


csabi94
őstag

Ma reggel megcsináltam jóra, mert eddig vakítottam a szembejövőt, és az eget világítottam. Belefaragtam a gyári konzolba, így állítható ráadásul. :)

Ez a lámpa az: [link]

(#66700) dtsdexter válasza csabi94 (#66699) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Ahha :) Azt hittem izzó :) igen ezt ismerem, kollégámnak a hornetjén is ilyen van plusz egy 3 állásos kapcsoló hozzá, stroboszkóp módban nem sok ember marad meg előtte a pályán :)

... esküszöm, gyári főnök ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.