Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) sityupityu válasza Dtomka (#66050) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Hát ezt azért ne. Inkább mondjuk castrol power1 racing 2t-t. Ebben az olajban az a jó, hogy nem csak full szintetikus, hanem viszonylag alacsony hőfokon is elég már. Tehát tuningmentes motorokban is jól használható.

(#66048) dtsdexter Az egyik legolcsóbb normális biztosítót kihagytátok a felsorolásból, a K&H-t. A top 3-ban benne vannak ha kismotor biztosításról van szó.
Egyébként pont a Posta biztosító az ahol nem olcsó a segédmotor bizti, a legdrágábbak között van szerintem. A biztosítóknak csak egy nyűg a segédmotor biztosítás.

Ja, volt alkalmam szemügyre venni a Lidl-s bukót. Valaki itt belinkelt egy cikket aminek a szerzője szerint a kétszer drágább bukók között is megállja a helyét. Na ez egy jó nagy baromság! Az a bukó pontosan annyit ér csak amennyiért árulják.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66052) csongi válasza sityupityu (#66051) üzenetére


csongi
veterán

En is megneztem. Kezben fogva annyit er mint az ara. :)
A " tesztet" meg hadjuk..... Szerintem fizetett hirdetes :)

(#66053) Dtomka válasza sityupityu (#66051) üzenetére


Dtomka
veterán

Ok & köszönöm! Biztosítást a K &H nal fogok kötni mert azt ajánlotta a robogotulaj fia.+ Te is látom ajánlod.

(#66054) siti válasza dtsdexter (#66048) üzenetére


siti
senior tag

Amikor balesetet okozol, akkor a biztosítód csak veled nem fog foglalkozni, így neked teljesen mindegy, hogy van e a közelben iroda vagy bármi, mert a károkozó biztosítójával kell küzdened. Max megnézi nálad is a sérült járművel (biztosítási csalás csökkentése), meg küld egy levelet, hogy x100e az okozott kár, kifizeted e vagy biztosításra megy. Minden más, hogy neked is küld vontatót, meg segítséget stb, már nem a felelősség biztosításod, csak vettél magadnak is szolgáltatást a biztosítás mellé. (+ kátyú biztosítás + szélvédő biztosítás + minicasco, stb)

Olyan még nem volt, hogy belém jöttek, kijött a biztosító, bocsánatot kért a károkozó nevében is, új értéken kijavította az autót, grátiszban lefényezte a másik oldalát is, ami ugyan régi sérülés, mert ha már csinálják, akkor legyen meg az is. Meg ha már szervizben van kicserélik az olajat és hogy nehogy baj legyen, új fékeket tesznek fel, majd lemosva vissza hozzák. És természetesen, amíg nincs autóm, addig biztosítanak egy bentlyt sofőrrel, mert amúgy is megviselt a baleset és most így lesz jobb nekem.

szóval, amikor balesetet okozol, hiába lesz neked allianz vagy union, ha a károkozó meg a felszámolás alatt álló biztosítónál van....

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66055) Repsol600 válasza Dtomka (#66050) üzenetére


Repsol600
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#66056) forandor válasza forandor (#66037) üzenetére


forandor
tag

6x9

(#66057) Dtomka


Dtomka
veterán

Mi lehet a probléma, hogy nem mutatja a sebességet a km óra? A segítséget köszönöm!

(#66058) feri.917 válasza Dtomka (#66057) üzenetére


feri.917
csendes tag

Km spirál elszakadt vagy a keréknél a km meghajtó lehet rossz.

(#66059) dtsdexter válasza siti (#66054) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Valami ilyesmi 😄😂😂😂

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66060) siti


siti
senior tag

vespa et4 50
ő micsoda és mit csinál? (azon kívül hogy most nálam éppen bajt, valami kis tengely van még mellette, az is csálé) (50-esen nem egészen ott van, kicsit jobbra ettől, de csak ezt találtam neten, fotózni meg már nem megyek ki, robbantott ábrákon nem tudom belőni)
[kép]
önindító bendix?

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66061) sityupityu válasza siti (#66060) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66062) siti válasza sityupityu (#66061) üzenetére


siti
senior tag

köszi, önindítót is ledarálta.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66063) sityupityu válasza siti (#66062) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Miért, mi történt?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66064) dtsdexter


dtsdexter
csendes tag

Srácok, olyan kérdésem lenne, hogy kipufogó végen, ahova a tűzkarika megy van egy olyan problémám, hogy a korábbi tűzkarikák, vagy egyéb lerakodás annyira rá van égve, hogy új karikát nem tudok már berakni mert nincsen már meg a perem. Ezt mivel lehetne orvosolni? Gondoltam csavarhúzóval de esélytelen, próbáltam felizzítani szintén kudarc, esetleg próbáljam mikró csiszolóval, vagy dobjam ki a kukába?
Giannelli Extra V2

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66065) csongi válasza dtsdexter (#66064) üzenetére


csongi
veterán

Esztergalyos a lelke.

(#66066) feri.917 válasza dtsdexter (#66064) üzenetére


feri.917
csendes tag

Síktömítést próbáltad, hogy azzal jó-e?

Ha tűzkarikával szeretnéd mindenképp, akkor szerintem csiszold ki a lerakódást / korábbi tömítés maradványát, viszont ha a síktömítéssel rakod össze akkor elég lenne csak egy sima felületet csinálnod belőle.

(#66067) dtsdexter válasza feri.917 (#66066) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Szia, igen az már megvolt, jelenleg azzal működik :) Csak mindegyik tömítés szetthez jött tűzkarika, ellenben síktömítés nem azt külön kell vásárolgatnom (kellet). ... gondoltam most már nem halmozom és bedobnám azt elvileg jobban zár ... aztán fene se tudja. :)

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66068) siti válasza sityupityu (#66063) üzenetére


siti
senior tag

Világosban megnézve, csak koszos a bendixen a fogaskerék, nem foghíjas és az önindító is a helyén van, csak sötétben láttam úgy mintha ferde lenne, de szépen pörög. Az öntvény felől a bendix perselye néz ki csere éretten, csak még nem jöttem rá mivel tudom itthon kiszedni. tippelek onnan egy nyikorgó hangot, de lehet csak zsírozni kellene.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66069) Dtomka válasza feri.917 (#66058) üzenetére


Dtomka
veterán

Szia!

Köszönöm a választ. Szerintem más probléma is lesz, hiszen a digit. kijelző is üres..nincsenek adatok :(

(#66070) KisTé


KisTé
tag

Azt miért csinálja a robogóm, hogy alapjáraton ingadozik ???

(#66071) csongi válasza KisTé (#66070) üzenetére


csongi
veterán

Karburator. De lehet fotengely szimering is.

(#66072) sityupityu válasza csongi (#66071) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én rögtön főtengely szimeringre gyanakodtam. Legalább is ha sztenderen, tök álló helyzetben csinálja. Persze a karbit sem lehet kizárni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66073) KisTé válasza sityupityu (#66072) üzenetére


KisTé
tag

Igen tök álló helyzetben csinálja, akkor vennem kell egy szimering szettet és kicserélgetni, remélem....

(#66074) csongi válasza KisTé (#66073) üzenetére


csongi
veterán

Es terhelesre lehorog?

(#66075) feri.917


feri.917
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy ma megjött az utolsó so adag szükséges alkatrész a motoromhoz köztük egy tiltásmentes elektronikával, viszont ezzel se hajlandó tovább forogni 8300-8400-nál. Gyári elektronikával is megállt ennél a fordulatnál.

Mi lehet a probléma vele?

(#66076) sityupityu válasza feri.917 (#66075) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ez milyen robogó? És gyári az egész? Mert gyári meghajtással és gyári csővel nem is fog többet pörögni, és nem is kell neki.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66077) feri.917 válasza sityupityu (#66076) üzenetére


feri.917
csendes tag

Keeway Matrix, gyári 50-es henger, ablakos dugóval, Giannelli Extra V2 csővel, Malossi Red szűrő gyári légszűrőházba, 4.5 g-os görgők, közepes erősségű kuplungrugóval.

[ Szerkesztve ]

(#66078) dtsdexter válasza siti (#66068) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Nekem azt, egy sima csapágylehúzóval sikerült kiszedni, mikor ki akartam nyomni naivan a főtengelyt :) természetesen a főtengely meg sem moccant, ez viszont szépen lemászott :)

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66079) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok,

Peugeot Speedfight-nál hogyan állapítható meg a gyártási év?

(#66080) KisTé válasza csongi (#66074) üzenetére


KisTé
tag

Kérdés, hogy mi nálad a terhelés ? Pöcc-röff indul önindítóra mindig csak ha egyhelyben állva jár a motor akkor felmegy az alapjárat visszamegy, felmegy visszamegy összevissza, nagyjából ennyi...régebben írtam, hogyha benne hagyom az akksit azt is leszívja valami, tehát valami villanyász kellene, hogy kimérje mi a geb..z csak nem tudott ajánlani senki sajnos.

(#66081) csongi válasza KisTé (#66080) üzenetére


csongi
veterán

Mi a terheles? Raulsz es huzod neki. Ha lehorog dadog forsulattol fuggetlenul gazadasra betorpan, valoszinuleg szimering lesz a baj.

(#66082) KisTé válasza csongi (#66081) üzenetére


KisTé
tag

Bocsi nem vagyok fogalmakkal tisztába de jó tanulni, igen csinál néha ilyet de csak reggeli indítás után egy pár gázhúzásig, ha meghuzogatom onnantól már pöpec! Köszi a segítséget remélem akkor tutkó ez lesz a problematika !

(#66083) sityupityu válasza KisTé (#66082) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha csak hidegen csinálja akkor valószínű, hogy nem szimering. Az csak azért van mert még nem üzem meleg a motor.

(#66077) feri.917 Azok valóban jöttek ki lekorlátozott cdi-vel de lehet, hogy a tied pont nem olyan volt ha nem változott semmi. egyébként simán elképzelhető, hogy maga az összeállítás miatt (henger, cső stb) nem pörög többet. 70-es öntöttvas henger, nagyobb karbi plusz komolyabb cső összeállítás sem pörög 9500-10000-nél többet. Ez nem aluhenger.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66084) Debilon válasza sityupityu (#66083) üzenetére


Debilon
addikt

fene tudja, nekem is hidegen volt ez a ledadogás és nehezebben is indult, meg melegen sem volt valami jó erőben és lehörgött néha hirtelen nagy gázra, és mint kiderült főtengely szimmering lett a vége

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#66085) sityupityu válasza Debilon (#66084) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Jó, de ő azt írja, hogy csak hidegen csinálja. Ha szimeringes lenne akkor melegen is kéne. Elméletileg.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66086) dtsdexter válasza sityupityu (#66085) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

De hát hőre tágul a fém ... biztos beledagadt a főtengely :D :D :D :D

Egyébként lehet sima tömítetlenség is a membrán ház vagy a körül. Simán elpárolog a benzin, ami a frissel keveredve míg be nem indul rendesen a "keringés" addig így viselkedik. Ez sem elképzelhetetlen. :) Hagyd párnapig állni, aztán nézd meg, hogy indul ... úgy is esik az eső. :)

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66087) Rotor82 válasza Rotor82 (#66079) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Tehát pl alvázszámból, vagy motorszámból megállapítható?
Ha számít valamit: LC, 50-es

[ Szerkesztve ]

(#66088) mumtaz válasza Rotor82 (#66087) üzenetére


mumtaz
senior tag

Esetleg itt próbálkozhatsz a vázszámmal.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66089) dtsdexter válasza Rotor82 (#66087) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Van ahol akar az első lámpába is be szokott írva lenni :) alvázban is szokott lenni gyártás év es hónap feltéve ha nem lett kicsi szólva vagy nem rohadt ki. En egyébként használt motorok között vagy Google-n turkalj jellegzetességeket pl lámpa első idom, légszűrő ha látszik, műszerfal ha latszik stb keresgélj képek alapján. Amikor en vettem "99 es volt az adásvételin, de mint kiderült képek alapján, meg az alkatrészek sem stimmelnek akkor derült ki, hogy ezt 93-94 között gyártottak pontos évet nem sikerült megállapítani, de nincs is jelentősége.

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66090) üszök válasza Rotor82 (#66087) üzenetére


üszök
őstag

Konkrétan sehogy. A Peugeot-ot ha felkeresed emilben ők meg tudják mondani ha akatják. A műanyagokban benne van a gyártási idő,amelyik dátum legtőbbször szerepel nagyjából akkor készült.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66091) kubokra


kubokra
tag

Hali emberek.
Kis segítség kéne. 10-15k-ig keresnék egyelőre csak robogóra(Simson) (később egyébként nagymotorra is) használt kesztyűt, nyári szezonra. Tehát valami értelmesen protektoros kéne.
Tudtok ajánlani valamit?
Egyébként város mellett kisebb túrákra lenne használva.

[ Szerkesztve ]

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#66092) üszök válasza kubokra (#66091) üzenetére


üszök
őstag

Nyárit újat is találsz annyiért.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66093) kubokra válasza üszök (#66092) üzenetére


kubokra
tag

Áhh, igen, mármint hogy robogóra használnám, úgy értettem. :D

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#66094) sityupityu válasza üszök (#66092) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Még olcsóbban is. Már 5 ezerért lehet protektoros nyári kesztyűt kapni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66095) kubokra válasza sityupityu (#66094) üzenetére


kubokra
tag

Igen csak egyrészt nem tudom mennyire lehet ezekben bízni, tényleg védenek e értelmesen, másrészt meg azt se akarnám hogy néhány hét/hónap városi használat után elkopjon/kiszakadjon.

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#66096) sityupityu válasza kubokra (#66095) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Bár nem pont ugyanilyet, de fazonra nagyon hasonlót vettem tavaly, talán 2 ezerrel került többe. Nagymotoron is ezt használtam nyáron, semmi baja nincs. A kézfejet védő protektor rajta nekem meggyőzőnek tűnik.

Akkora védelmet nem fog adni mint egy vaskosabb kesztyű, de ahol a protektor van benne ott szerintem ugyanúgy véd, és nyáron nem rohad bele a kezed mint egy hagyományos kesztyűben.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66097) üszök válasza sityupityu (#66094) üzenetére


üszök
őstag

Van ilyen kesztyűm 2 szezont használtam,lassan megy szét lehet befogni az újat. Van amúgy olcsóbban is.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66098) kubokra válasza üszök (#66097) üzenetére


kubokra
tag

Kérdés,hogy 1500Ft-ért van e annyira rossz, mint amennyire olcsó. :D

[ Szerkesztve ]

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#66099) üszök válasza kubokra (#66098) üzenetére


üszök
őstag

Sokat nem vesztesz ha veszel egyet. Ugyan az mint a 4500 forintos linkje. Évek óta tele van vele a zinternet.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66100) sityupityu válasza üszök (#66097) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha két szezont kibírt akkor már megérte.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.