Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) nyogo83 válasza scorpion1 (#66548) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Szikra van inditozasnal?

Az elso hibakod az arra vonatkozik, hogy nem kap jelet a fotengelytol a gyujtashoz, vagy gyujtotrafoval van gond.
Probald meg eloszor hogy megtakaritod a vezerlobe/ECU-ba meno csatlakozokat kontak sprayvel. Valamint nezd at/takaritsd meg az osszes csatlakozot a fesszabalyzo korul, testelesi pontokat, stb.

[ Szerkesztve ]

(#66552) csabi94 válasza üszök (#66549) üzenetére


csabi94
őstag

De miért a fele? Az páros ár volt. :U
Amúgy úgy döntöttem, hogy kap előre-hátra 120-ast, azt mondja a szerelőm, hogy úgy jobban kanyarodik, illetve nem újat, hanem pár éves jó állapotút. Így fillérekből meglesz. Amire használom, elég lesz.

(#66553) sityupityu válasza csabi94 (#66552) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Amúgy úgy döntöttem, hogy kap előre-hátra 120-ast, azt mondja a szerelőm, hogy úgy jobban kanyarodik"
:)

Annyit mindenképp megért volna az a páros. :K
Pár éves gumikkal az a baj mint bármilyen más járműgumival, hogy hiába nem kopott, a guminak már nincs olyan tapadása.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66554) Peti N95


Peti N95
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Peugeot Jetforce C-tech - re fel lehetne e tenni egy fekvő minarellis kipufogót? Létezik valami közdarab, vagy átalakító a henger és a kipu közé? Ahogy néztem, csak a dőlésszöge más, a csavarok jó helyen lennének... Köszi előre is!
Ő lenne a dob... Egy Giannelli Extra helyére menne föl... Vélemény?
Arra is gondoltam, hogy a könyököt egy az egyben átrakni...

[ Szerkesztve ]

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#66555) üszök válasza csabi94 (#66552) üzenetére


üszök
őstag

Bocs,figyelmetlenül olvastam. Amúgy szerintem a 120 előre való,a 130 meg hátra. A formája is más a hátsónak,laposabb peresebb. Én tavaj vettem használt gumit a bálnára előre,6k kilométer alatt oda lett. Inkább akkor ved a Contit mint használtat.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66556) mumtaz válasza sityupityu (#66550) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nem sok hiányzott hozzá. Reflex szerűen letettem a lábam, ha dőlök, valamennyire megtartsam magam. Megfogtam a dolgot, de azt hittem, a lábam a nyakamon jön ki.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66557) csabi94


csabi94
őstag

Lebeszéltetek a Contiról, Michelin City Grip lesz, új. Csak nem most, hanem egy-két hónap múlva.

(#66558) mumtaz válasza scorpion1 (#66548) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nem viccből, de érdemes lenne megnézni a lendkereket. Nekem a Jetforce-ban a lendkerékről levált a mágnes. Pontosabban el is repedt. Aztán vettem bontottat. 1 hónap, és az is szétrepedt és kihagyó gyújtás mellett még egy csomó érdekességet produkált. Pl gyenge volt a töltés.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66559) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valakinek volt már dolga Stage6 Racing MK2vel?
Polini Corsa 70ccm hengert váltaná
Elvileg 5-8LE vel erősebb
Stage6 pro replica kipufogó van a motoron és egy stage6 hajtás (variator)
Mennyire szükséges a főtengely csere? Tudom hogy kellene csak nem szívesen egy hónapban költenék rá ennyit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66560) sityupityu válasza enginev3.0 (#66559) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Pont ezzel nem, de hasonlóval már igen.
Ez már egy igen kemény henger, biztos, hogy bevállalod a szerelését stb? Megvan hozzá minden egyéb más ami még szükséges (megfelelő méretű karbi stb)? Csak azért kérdezem, mert te már a főtengely cserét is el akarod kerülni. Gyári főtengely van még a motorban? Ha igen akkor gondolom csak viccnek szántad az egészet, hogy kell-e cserélni vagy sem. :N
Ez egy teljesen más világ már mint a jelenleg a motorodban lévő henger. A Polini Corsa a legjobbak között van a vashengerek között de mégsem aluhenger, ráadásul amit te kinéztél az egy igen komoly hengernek mondható már. Van tőle jobb és drágább is, de akkor is komoly. Ha nincs rutinod akkor már az első indítás után is besz@rhat az egész.
Milyen stage6 hajtás van benne, Stage6 Sport Pro? Nem azt mondom, hogy nem fog vele menni, de egy ilyen kaliberű henger mellé már komolyabb variátor való mint ez a sima multi.
A kipufogó bár nem egy nagy durranás, de jó lesz. Ez a cső egyébként is inkább az aluhengerekhez való mint a mostani vashoz.

szerk: A Polini Corsa kb a legerősebb vashenger, én nem cserélném le a helyedben.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66561) enginev3.0 válasza sityupityu (#66560) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van motor szerelőm, szerel nagy motorokat is gond nélkül, rá bízom szívesen

17.5 karbim van, azt mondta hogy elmegy vele, lehetne jobb is, de megteszi

A kipufogó elvileg a henger adatlap alapján ajánlott hozzá
Főtengely csere persze kell

De úgy néz ki nem sikerül megegyezni az eladóval szóval lehet tárgytalan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66562) sityupityu válasza enginev3.0 (#66561) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem tudom, hogy mennyit ért hozzá ha olyanokat mond, hogy jó hozzá a 17,5-ös karbi. :W :N
A 70-es vashengerekhez kell a 17,5 karbi, de sokan inkább 19-est raknak oda is. Ehhez a hengerhez simán kell a 21-es. Lehet, hogy valaki jó motorszerelő, de a robogóhangolás megint egy más világ.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66563) enginev3.0 válasza sityupityu (#66562) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, mondta hogy 21es kell, de ha nem akarok kapásból 100ezret költeni, akkor elmegy vele

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66564) sityupityu válasza enginev3.0 (#66563) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Be fog állni a henger! Nem tud annyi üzemanyagot szállítani neki, ami megfelelő lenne a belső hűtésnek. Még ha a legnagyobb főfúvókát rakja bele akkor sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66565) sityupityu válasza enginev3.0 (#66563) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Egyébként ilyen szintű konfigurációknál már nem lehet játszadozni, csak akkor szabad összerakni őket amikor már megvan minden. Nem úgy működik, hogy összerakjuk és minden hónapban veszünk hozzá valamit. :N
Gondolj bele, sok robogó (pl Aprilia SR stb) eleve gyárilag 17,5-ös karbival van szerelve az 50-es hengerhez. Akkor szerinted egy olyan hengernél ami 20 környéki lóerőt is leadhat, és 14-15 ezret pörög mire lesz elég az a karbi? Ti tudjátok.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66566) enginev3.0 válasza sityupityu (#66565) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez is SR

De mindegy, nem tudok alkudni, így nem veszem meg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66567) moriak


moriak
tag

Sziasztok! Robogóra milyen telefontartót ajánlatok? Köszönöm.

(#66568) Telda válasza moriak (#66567) üzenetére


Telda
addikt

Tükör alá kell felrakni. Arra kell figyelni hogy több méret is van.
[link]

(#66569) gabe_ válasza sityupityu (#66565) üzenetére


gabe_
őstag

Érdekes, mert a 100-as malaguti ciak is 17,5-ös dellorto karbival van szerelve, és elég neki. Igaz, nem tuning, csak gyári konfig...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66570) sityupityu válasza gabe_ (#66569) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az kb alig pörög valamit, persze hogy elég neki.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66571) moriak válasza Telda (#66568) üzenetére


moriak
tag

Köszi ez nem tűnik rossznak. Valóban annyira stabil, mint ahogy a gif-en van vajon?

(#66572) mormota


mormota
senior tag

sziasztok
aprilia sr 50 '98 LC, bár ez lényegtelen a problémám szempontjából.
Önindítóra nem mindig indul el a motor, illetve önindítózásnál elég lomhán teker.
pl hidegen abszolute nem tudom beindítani, csak rugásra.

akksi, vagy önindító? esetleg más lehetőségek?

és ha már itt vagy, és kérdezek, akkor még egyet:
amikor teletankolom, másnap reggelre csöpög a benzin, vagy talán olajos keverék? (feketés folt van a motor alatt)
mit nézzek meg, hogy jól van-e a helyén?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#66573) enginev3.0 válasza mormota (#66572) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem akksi
Érdemes cserélni, nem nagy összeg
Már csak a hideg miatt gondolom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66574) koxkids válasza mormota (#66572) üzenetére


koxkids
őstag

Szia,
nekem is hasonló problémám volt, hidegen mindig kicsit tekertem önindítóval + szivatóval, aztaán utána első rugásra indult.. tekerésre nem. Egyéb okok miatt darabokra kellett szednem a motort, összraktam, és hidegen is megy pöccre minden gond nélkül. Lehet kontakt gondok voltak, vagy eszem nincsen, de megjavult.

Enyémbe lett új akksi előtte. :)

(#66575) wagi


wagi
senior tag

Robogónál a visszapillantó tükör felső részét hogyan lehet rögzíteni?

A rázkódástól mindig elmozdul.

(#66576) gabe_ válasza wagi (#66575) üzenetére


gabe_
őstag

Ragasztó?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66577) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Márciusban jártam nálatok. Az akkor leírtak alapján, inkább teljesen hanyagoltam a motoros témát.
Viszont eszembe jutott még valami.

Abszolút nem értek a témához, így nézzétek el ha butaságot írok.

B-s Jogsihoz van olyan motor ami ajánlható? Azzal megtanulnék motorozni aztán foglalkoznék nagyobb motorokkal, és a jogsit is könnyebben le tudnám tenni.

Jöhet váltós is, de érdekelhet robogó is. (igaz váltósnak jobban örülnék)

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#66578) csabi94


csabi94
őstag

Az önindító-akksi témához hadd fűzzek annyit hozzá, hogy az én motorom pl. amikor vadiúj akksit kapott, akkor sem volt hajlandó önindítóval indulni hidegen, viszont ha felteszem tölteni az akksit 2-3 órára, utána pöccre indul. Ebből én azt szűröm le, hogy a fesz szabályzó rossz, és nem tölti eléggé a generátor az akksit. Mindegy, így marad, első rúgásra indul most már 2 hónapja (ami ennél a motornál nagy szó), úgyhogy nem lehetek elégedetlen. :K

(#66579) dtsdexter válasza csabi94 (#66578) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Had találjam ki, 70-s henger / 40+-s dugattyú / gyári önindító ... érdekesen is hajtaná meg :)

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66580) mormota válasza csabi94 (#66578) üzenetére


mormota
senior tag

nekem is első rúgásra indul, de ezzel csak az a bajom, hogy immár a 4. berugókart teszem rá, mert a tengely külső fogszáma nem egyezik a kar belső fogszámával, így a ráerőltetett kar egy idő után elforog, elnyalva a belső fogakat, és az egészet dobhatom ki a fenébe.
de most kitaláltam a tutit: acél berúgókar, reteszes kötés, fúrás-faragás profi szerszámokkal.
garantáltan soha többet nem fog kelleni új kart vennem

Illusztrálok, tehát vagyok

(#66581) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, egyik közeli ismerősöm szeretne venni robogót, már ki is nézett 2-őt, az egyik az Aprilia SR50 lenne (karbis) a másik Motowell Crogen RS, újonnan venné, na és itt az ár nem mindegy...
Melyik megbízhatóbb? , Időtállóbb? Melyik fogyaszt kevesebbet ? ez alapján szeretne választani....
Én Apriliát mondtam neki de ha a másikkal sincs gond , nyilván az ár miatt azt választaná...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#66582) mormota válasza blu79 (#66581) üzenetére


mormota
senior tag

én ahogy olvasgattam sokfelé, nagyon meg vannak elégedve az apriliával, mellé még a malagutit emlegették.
nekem egy 98as apriliám van, csak dícsérni tudom magamat a választásomért.
bátyámnak volt malagutija (f15, szintén régebbi darab, utána egy hasonló körlámpás aprilia SR) egyikről se tudott rosszat mondani.
ha okosan megy vele az ember keveset fogyaszt, de nekem pl sikerült már 5 körülit is fogyasztani:) pedig tök gyári állapot

Illusztrálok, tehát vagyok

(#66583) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Milyen kipufogót ajánlotok SR50-re? :) A hegesztés mellett ismét kilyukadt. Fontos azért hogy ne legyen olyan hangja hogy egész utca felfigyel rá, max 40 körül szánnék rá.

(#66584) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv.

Jön a meleg és a városi dugaszok. Tudnátok nekem ajánlani valami (univerzális) hűtőventilátort a hűtő mögé (nem elé)?
Valami olyan kellene, amit némi barkácsolással felrakható. Mondjuk valami olyan, amin van gyári tartó.

köszi.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66585) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kipufogót mivel lehet lefújni? Lehet kapni hozzá valami fújós sprayt?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66586) pellesmartin


pellesmartin
tag

Üdv!
Van egy Honda Dio Af-28 robogóm,tavaly még használtuk,igaz nehezen indult hidegen,de ezen kívül más baja nem volt szezon végéig,ugyanis akkor elég rosszul ment,huztam a gázt csak dadogott,kihagyott, el is raktuk télre. Most megint elővettem,nem indult be. Anyagot kap,több gyertyával is próbáltam,szikra néha van-néha nincs,ha van akkor is elég gyenge, úgy beindul pár másodpercre dadogva,aztán megint nincs szikra.
CDI csatlakozója eléggé oxidálódott, amennyire tudtam megtakarítottam. Mit nézzek még át? Mi lehet a hiba?

(#66587) forandor válasza mumtaz (#66584) üzenetére


forandor
tag

Lehet venni a gyárinál jóval magasabb ventilátort (legalább is minára biztos), ami egyes esetekben nem is fér el a burkolattól (na ilyenkor jön a faragás, bár én ahogy néztem nekem pont elférne). Illetve kapni még légterelő nyílást a ventilátorház szájára (ami pl. nekem fölösleges a motorburkolat miatt).

(#66588) forandor válasza pellesmartin (#66586) üzenetére


forandor
tag

Karbit kipucolni, majd jól beállítani.

(#66589) üszök válasza enginev3.0 (#66585) üzenetére


üszök
őstag

Van fújós hőálló fekete,de rá fog égni és kiszürkül. Nekem ilyen van itthon ezer éves. Vagy van ez,de szerintem ez is ugyanúgy ráég és kiszürkül.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66590) csabi94 válasza dtsdexter (#66579) üzenetére


csabi94
őstag

Nem talált. Gyári, 50-es, fojtások nélkül. ;)

(#66591) enginev3.0 válasza üszök (#66589) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vettem egyet, de ez rossz hír

650Fokig jó

Ilyet akkor sehogy nem tudok belőle varázsolni?
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66592) üszök válasza enginev3.0 (#66591) üzenetére


üszök
őstag

A képen a dob festetlen,csak a tompító van festve. Az le tudod festeni az nem olyan meleg mint a dob,feltéve ha fém.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66593) enginev3.0 válasza üszök (#66592) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem már az is jó lenne

Egyébként mennyire szürkül ki a dobon a festék? Valahol tudok róla képet nézni?

Plusz mivel takarítsam át előtte?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66594) mumtaz válasza forandor (#66587) üzenetére


mumtaz
senior tag

Itt Jetforce-nál annyiban "szerencsésebb" a helyzet, hogy a franciák ennél a robogónál gyakorlatilag szinte csak annyita tartottak meg (pár más átlagos robogó kialakítás mellett), hogy két kereke van és ráülve kell menni vele. Csodálom, hogy a gázmarkolat a jobb oldalon van. :)

Szóval itt a hűtés szempontjából a hűtő nem a tipikus homlokidom mögött van, hanem teljesen lent a kerék mögött a hasidom közelében. A meleg levegő pedig lefelé jön ki a hasidomon keresztül. Elég sok helyet hagytak és a hűtő mögött nincs semmi, tehát szabadon áramlik a levegő és a hűtő mögött van legalább 10 centi, mielőtt a levegőt elvezető járat elkezdene lefelé fordulni. Tehát ott egy ventilátor bőven elfér.
Ebay-en láttam elviekben gyári ventillátort 50-es jetforce-ra, de szerintem 50-esen nincs is ventillátor. 125-ösön van, de ott picit nagyobb a hűtő is.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66595) Predator2 válasza Predator2 (#66577) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#66596) mumtaz válasza Predator2 (#66595) üzenetére


mumtaz
senior tag

B-s jogsihoz csakis az 50-esek. Más már szabálytalan. Esetleg valami AM6-os blokk, ha mindenképpen váltósat akarsz. Vagy Simson. ;)

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#66597) pellesmartin válasza forandor (#66588) üzenetére


pellesmartin
tag

Rendben,de attól gondolom még nem lesz jó a gyújtás :\

(#66598) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#66593) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lefújtam, nem szép de legalább csúnya, most várom hogy száradjon, aztán fújok még rajta ha kell

Más kérdés: A motor műanyag idomait, ami fekete, azokat lehet valamivel újra fényesíteni, fújni, kenni bármi? Van amin már pereg a "festék?" és jó lenne szépre megcsinálni

Esetleg fóliáztatás?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66599) forandor válasza pellesmartin (#66597) üzenetére


forandor
tag

Az igaz, de egy esetlegesen koszos rosszul beállított karbi csak fölösleges szivatna a hibakeresésben.
A gyújtókábel is rendesen legyen belecsavarva a trafóba és a pipába.
Ha annyira gáz a gyújtás lehet próbálkozni a CDI cseréjével. Nagyobb baja ne legyen! :)

(#66600) Predator2 válasza mumtaz (#66596) üzenetére


Predator2
addikt

Sajnos semmilyen tapasztalatom nincs a motorozás terén. Így egy kisebbel kezdenék.
A B125-re azt írták nekem itt régebben, hogy vicc kategória. Mármint tanulás/oktatás szempontjából.

Ha robogó akkor pontosan melyik típus?
Ha váltós akkor mit takar az AM6-os? Pontos típusra/típusokra volnék kíváncsi.

Üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.