Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) enginev3.0 válasza blu79 (#66950) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen SR-be

Ezeket még nem tudom

Most gyári 17.5 karbi van
Polini corsa 70ccm vas henger (11-13LE)
Stage 6 pro replica kipufogó (ezt az előbb elfelejtettem írni)
gyári légszűrő
Stage6 variátor
Gyári kuplung
Gyári főtengely

Így most 90-95km/h, és kb heti 1800ft tankolás, de csak kis városon belül használom boltba szaladgálás, néha megyek pár kört a városba, meg elmegyek asszonyhoz
Nem tudnám megmondani hogy hány km alatt fogy ki a benzin, még sosem néztem

Múltkor nagyon unatkoztam és kimentem körözni, szoktak kint lenni "kisgyerekek" robogóval, Simsonnal stb...-vel, a legtöbbet otthagyom mert szinte mind gyári nekik, ezért inkább csak követem őket

De volt egy kis réginek tűnő sötét kék robogó, egy runner, elkezdtem követni, és le akartam hagyni, de másnap kiderült hogy 180ccm 2T gyárilag, és kb 150et megy, szóval csak néztem ahogy tűnik el, de biztos jót nevetett ;]

Mindezt 25 éves fejjel :U

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66952) blu79 válasza enginev3.0 (#66951) üzenetére


blu79
addikt

Köszi az infókat.... csak érdekelt hogy megéri e ez a befektetés...
Jópáran tuningolják... majd eladják... ezt nem értem miért.. ..
Nekem gyári és meg is hagyom így :) . Mentem már vele 110km megállás nélkül... meg szoktam motorozgatni ilyen 50km-eket sokszor 65-70km/h :)
Ha én tuningolnám akkor biztos megtartanám :K .
Sikert kívánok a projekthez! És remélem beszámolsz majd az átalakulás után hogy mennyi lett a vége :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#66953) enginev3.0 válasza blu79 (#66952) üzenetére


enginev3.0
félisten

Természetesen be

Én is el akartam adni, nem is sok pénzért
220k
De senki nem írt, csak egy két jelentkező nevetséges áron
Így inkább maradjon nálam örökké mintsem annyiért eladjam mint egy ötvenes ára

Sajnos sosem lehet a tuning teljes árát elkérni egy vevotol mert nem érdekli őket hogy mennyibe fájt neked

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66954) csabi94 válasza enginev3.0 (#66953) üzenetére


csabi94
őstag

A kiszerelt cuccok eladók lesznek?

(#66955) sityupityu válasza enginev3.0 (#66953) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

blu79

Egy tuningrobogót csak úgy lehet eladni normális áron, ha kiszereled a spéci cuccokat és külön adod el azokat. A robogót meg szépen visszaépíted gyárira a félretett gyári alkatrészekből. Még aki otthon van a tuningolásban, az sem fog annyit adni érte, hogy ne bukjál nagyot. Ezt így kell csinálni. A motort visszaépíteni, a tuning motyót meg darabonként eladni. Másképp nem megy. Én tudom, vagyonokat költöttem régebben tuningolásra.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66956) enginev3.0 válasza csabi94 (#66954) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen

Főtengely
Polini henger
Karburátor

Már valószínűleg holnap vihető lesz mert már ki vannak szerelve

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66957) martin0094


martin0094
csendes tag

Sziasztok!
Szétszedtem a hengert és a dugó meg a henger kuka. Holnap jön az új hengerszett. Tudnátok adni pár tanácsot, ötletet, instrukciót hogy is rakjam össze, mire figyeljek hol mit mennyire olajozzak, tömítéseknél stb. Válaszokat előre is köszi :)

(#66958) csabi94 válasza enginev3.0 (#66956) üzenetére


csabi94
őstag

Fekvő Minarellibe való cuccok? Dobj légyszi egy privit leírással, árral. Köszi! :R

(#66959) enginev3.0 válasza csabi94 (#66958) üzenetére


enginev3.0
félisten

Piaggio blokkos

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66960) csabi94 válasza enginev3.0 (#66959) üzenetére


csabi94
őstag

Akkor bizony tárgytalan. Ha valakinek fekvő vizes Minarellibe lenne valami, akkor szóljon. :R

(#66961) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni hogy adott egy Piaggio zip sp2 és ha jár a motor a műszerfalon a visszajelző lámpák a fordulattal azonos ritmusban villognak. Vízhőfok jelző nem is jelez (ezen már digitális) viszont a hőgomba jó, kimértem! Vezetékkel nincs gond esetleg fesszabáűlyzó lehet?

Előre is köszönöm!

üdv!

(#66962) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megjött a karbi is és a vízpumpa

Már darabokban minden, lassan lehet építkezni

A kikerült cuccokat pedig már hirdetem :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66963) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Malaguti F12 hátsó lámpájába szeretnék ledet, mert fékezéskor egy csomó felesleges energiát elvesz(ezt akkor látom, amikor sötétben megyek, és a többi világítás halványul miatta). Milyen foglalata van, hogyan keressek rá?

(#66964) Debilon válasza csabi94 (#66963) üzenetére


Debilon
addikt

lekéne ellenőrizni az elektromos rendszert elöbb szerintem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#66965) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Gondolkozom egy robogó vagy 50ccm váltós supermoto beszerzésén. Napi szinten nagyon kis távokat megyek ezért merült fel bennem a dolog.( eddig egy feleslegesen nagy és költséges autóval jártam, most gyalogolok)
Csak azt nem tudom hogy a pénztárcámnak mennyire lenne megterhelő, a használt piacot böngészve úgy a 10-15 éves gépeket tudnám magamnak megengedni. Ilyen korú motorok főntartása éves szinten nagyjából mennyi lehet? Megközelítőleg évi 1-2000km mennék vele. (kocsival is annyit mentem, mondjuk az 7-12liter között nyakalt.)

A supermoto kezdésnek mennyire lenne jódöntés? Szimpátia alapján inkább arra voksolnék a robogókkal szemben, de a praktikusságot tartom most szemelőt.

(#66966) Repsol600 válasza Mustármag (#66965) üzenetére


Repsol600
addikt

Ha kell pakolni is akkor robogó jobb, mert sm-re nem nagyon lehet. Max hátizsák. :D
Egyénként sm-et vennék inkább mint robogót. Ebből is Minarelli am6 blokkosat néznék ehez van minden bontott cucc is olcsón és elég jó konstrukció.

(#66967) csabi94 válasza Debilon (#66964) üzenetére


csabi94
őstag

Ma volt egy akksi karbantartás, és most lényegesen jobb a helyzet, de ettől függetlenül jó volna a hátsó lámpába is led.

(#66968) csongi válasza Mustármag (#66965) üzenetére


csongi
veterán

Mit jelent a nagyin kis tavolsag?
Mert eves 1-2ezer Km eseten en villany bringat vennek.
A kis tavolsagu kozlekedes koltseges bamrelyik belso egesu motor eseten.
A kistavolsagok rakfeneje, hogy sosemesz uzem meleg allapotba hasznalva.
Ketutemuek, telepakoljak olajjal a kipifogot, es csak taknyolas van.
A 4utemu, meg olajsarat kepez, es gyorsba elkopik a hideg oldali hasznalattol.
Szoval ha par km mondjuk 5-10km a napi hasznalat akkor inkabb vllany bicaj, de akar napi 15-20km is elmennek uj akksival.

(#66969) JoinR


JoinR
senior tag

Attól függ milyen öreg gépről van szó, de általánosságban azért szerintem minden szempontból drágább egy SM egy robogónál. Amennyire emlékszem, haverom DT50-ese 5-6 alatt sosem evett, míg egy robogóval 3,5-ből el lehet lenni (50 2T). Nyilván a menettulajdonságok is mások, de városon belül nem kell tudnia a 100-at, gondolom. :)

(#66970) Debilon válasza csabi94 (#66967) üzenetére


Debilon
addikt

az elektromos rendszer karbantartás nem csak az akkuból áll, hanem töltés, csatlakozások, stb.

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#66971) siti válasza csabi94 (#66967) üzenetére


siti
senior tag

Se jobb, se gyorsabb nem lesz a ledtől, cserébe pár nap után megadja megát a "stabil" 12v miatt... Amúgy kiszeded és megnézed milyen az izzó. Szerintem nem egy kivitelezhetetlen mutatvány

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66972) siti válasza Mustármag (#66965) üzenetére


siti
senior tag

Évente 2000km 10l átlaggal is 200 liter benzin, aminek az árából nem éppen egy kopásmentes motort lehet venni, amire a jövő évi benzint is simán rá lehet locsolni és esőben meg az autóval fogsz menni. Szóval 10 év mire a nenzinből vissza hozza az árát, ha egyáltalán vissza jön. Ha a pénz számit, akkor egy bringa. Ha motorozni szeretnél, akkor meg egy olyan, ami tetszik neked.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#66973) Mustármag válasza siti (#66972) üzenetére


Mustármag
őstag

Repsol600 : Az nem gond, régen megszoktam hogy minden hátizsákban cipelek.
És azt a blokkot honnan ismerem fel?

csongi : Ha csak munkába megyek akkor az napi 3,6-3,8km, ha valamit el kell intéznem az +8km-t jelent.
A Villany bicikli megfontolandó, habár ha be kell mennem a belvárosba nem tudom mennyire járható út.
Ez nem hangzik túl jól, sem a T2-es sem a T4-es variáció. :(

JoinR ezek tudatában még mindig az sm a szimpatikusabb.

siti : Tudom hogy belátható időn belül nem térülne meg, de annak az autónak mennie kelet. Én biztosan nem költök rá többet. Ráadásul mint első autó elég keserű szájízt hagyott maga után, u-h a közeljövőben biztosan nem lesz autó, ezért gondoltam valami kicsit motorra. Hogy ha menni kell, akkor felugrok és hajrá, és nem BKV útvonal tervezés meg matek az idővel hogy hogy jobb.

Annak jelenleg nem látom értelmét hogy évi 300-400E ft-ot költök egy luxus cikkre. Csak nem tudom hogy ez az összeg mekkora lenne egy motornál. Nyilván vannak költségei, de nem akarom hogy ugyan az legyen mint az autónál, hogy csak a fejfájás van vele. Akkor inkább a BKV. Most infót gyűjtök az alternatívákról, előnyök kontra hátrányok.

Köszönöm mindenkinek aki foglalkozik/zott a témával. :R

(u.i. egy 97-es 626-os 2.0i Mazdárol van szó már az új típusú emblémás)

[ Szerkesztve ]

(#66974) dtsdexter válasza Mustármag (#66973) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Ám egy régi suzuki swift is simán belefér ebbe a távba, elnyűhetetlen motor, nem ázol el és nem hagy ott. kb 100-150ezer között már kapsz elfogadható-jó állapotban, még tán a fenntartása sem kerül többe mint egy robogó vagy egy motoré.

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66975) csongi válasza dtsdexter (#66974) üzenetére


csongi
veterán

Azt is megeszi a 3-8km es hasznalat. Nem kell egy ev es iszonyatosan fustolni fog es zabalni az olajat.
A muszakin meg mar nem megy at, vagy lehet okoskoni plusz penzert, vagy rendbe tenni.
Tulsagosan kicsi a tavolsag , ez a legnagyobb motor gyilkos. Az uj autok is beledoglenek, csak varni kell 5-7 evet, es csodasan lathato jelei vannak :).
Erre talaltak ki a villany bringat. Ennel olcsobb uzemelesu, nem eberi erovel hajtott jarmu nem igen letezik, persze ha normalis minosegu a bicaj. :)

Mustármag:
Tokeltesen mukodik. Mivel kerekpar. Ott hasznalhatod ahol a bicajokat.

[ Szerkesztve ]

(#66976) gabe_ válasza dtsdexter (#66974) üzenetére


gabe_
őstag

Khm, nemrég kerestünk unokatesónak swifteket 200e ft.-ig, de zömmel nagyon szakadékokat árulnak ennyiért. Nagy szerencse kell egy elfogadható állapotút találni ennyiért. :))

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66977) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egy ismerős árulja a 2010-es sport city one 50-es robogóját és gondolkodóba estem. Meló hely kb 18km-re van, de tömeggel jarok, mert a környéken mindenhol drága a parkolás. Vajon ~195cm / 100kg súllyal szóba kerülhet egy ilyen gép? 3-kerből 5-kerbe kellene kerülgetni a kocsisorokat.

A robogóba 23k km van, napi használatban volt, annyi a baja elvileg, hogy indulás előtt pár percig hagyni kell járni a motort, mert különben megálláskor lefullad (pl. piros lámpa), de ha egy nem kicsit járt már, akkor nem csinálja ezt.

Bevállalható első robogónak?

Let's begin, de gozaimasu!

(#66978) Repsol600 válasza Mustármag (#66973) üzenetére


Repsol600
addikt

Google-be beírod és ki fogja dobni. Egyébként a 10-15 évesek java részt ilyennel vannak.
(Nem a kínai mert azok koppintások) Illetve a Derbikbe saját motorjuk van van az AM6.

(#66979) ALI_G


ALI_G
veterán

sziasztok, 250 robogora tudtok ajanlani best buy hatso gumit?

_ak_: én bejáráshoz 125-öset javasolnék. Tartósabbak, erősebbek. Ha mégis az 50-es lenne valamilyen okból, akkor azt a hidegjárati alapfordulatot csináltasd meg.

[ Szerkesztve ]

(#66980) _ak_ válasza ALI_G (#66979) üzenetére


_ak_
addikt

Köszönöm, igazából nem készültem én erre, csak szembe jött a lehetőség és elgondolkodtam, nagyobbra drágábbra most nem feltétlen mennék rá.

Milyen járulékos költséggel kell még számolni, ill. ez a hidegjárati alapfordulat kb. mit jelenthet pénzben? :R

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#66981) fradi81


fradi81
veterán

hali

Laikus kérdés jön, 10 éves aprilia sr50, elég olajos volt a régi kipufogó az utóbbi időben, volt időszak mikor füstölt is. Most ki lett cserélve, és már az első napokban így néz ki az új.
Az normális hogy 2 napig még olyan tompa hangja volt, most meg már hangosabb élesebb? Kösz a tippeket.

moto g72, Ninebot d28e

(#66982) ALI_G válasza _ak_ (#66980) üzenetére


ALI_G
veterán

A szokásos dolgokat egy ilyennél is át kell nézni vásárlás előtt, de az nem haszontalan hogy ismerőstől lenne. 50-es robogóban nem vagyok jártas, de szokásos jöhet szóba mint olaj, olajszűrő, gyertya csere a közeljövőben. Ezt szervizkönyve szerint számold bele (ismerősnek tudnia kell hogy mikor esedékes). Ez nem nagy tétel, mondjuk 25-30k anyaggal, munkadíjjal + gumi mennyire kopott, szettben +30k szereléssel, és van a hidegjárati probléma ami lutri 10-30k vagy mégtöbb + hajtás.
Vigyétek el szervizbe és kérjetek rá árajánlatot.

(#66983) sityupityu válasza csongi (#66968) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Egy fontos tényezőt nem vettetek figyelembe, mégpedig a léghűtéses robogókat. Sec perc alatt üzemi hőfokon vannak. Egyébként egy vízhűtéses robogót sem nagy idő felmelegíteni. Az ember beindítja, tesz vesz valamit, felveszi a bukót, megigazítja a ruhát stb és már lehet is menni vele. Az a kb 2+ perc várakozás szerintem belefér.
A leírása alapján egyébként nem 1-2, hanem akár napi 8-10 km-re is kéne neki a jármű, hát kéne a ráknak ilyen elektromos akármi. Én speciel nem is égetném magam ilyennel. :) Tudom, hogy vannak közöttük jobbak és rosszabbak is egyaránt, de az én utálom őket. És általában azok is közveszélyesek javarészt (tisztelet a kivételnek) akik ezeket vezetik.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66984) sityupityu válasza fradi81 (#66981) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Minimális mértékben normális ami a képen látható. Milyen olajat használsz egyébként. A rezonátoron kívül van egyéb módosítás is a motoron?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66985) csongi válasza sityupityu (#66983) üzenetére


csongi
veterán

Ebben is van valami :)
En meg nem taknyolnek ilyen tavon robbano motoros cuccal. :D
Tul sok burokracia, foleg ha meg a rendszamot is kitalaljak.
Nekem nem erne meg a hatekonysag/uzemeltetesi koltsege :)

(#66986) ALI_G válasza csongi (#66985) üzenetére


ALI_G
veterán

Akkumulátor újrahasznosításával is érdemes számolni ha már környezetvédelem a cél. Ezekben nem hiszem hogy kibír 10 évet egy akksi pakk.

(#66987) F1r3b1rd válasza ALI_G (#66986) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Használat függő, de fél-1 éven belül kuka az aksi. Egyik kollégám járt vele, de a végén inkább eladta, mert megunta az aksicseréket.

(#66988) fradi81 válasza sityupityu (#66984) üzenetére


fradi81
veterán

Különösebb módosítás nem volt, semmi tuning. Eni I-ride scooter 2t olajat szoktam venni mostanában. Az 5L-es fogyasztás is gáz szerintem, gondolom most sem lesz kevesebb de ez már egy másik sztori lesz.

moto g72, Ninebot d28e

(#66989) sityupityu válasza fradi81 (#66988) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Szerintem válts olajat. Nem egy nagy durranás amit jelenleg használsz, valami miatt lehet, hogy nem ég el jól.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66990) fradi81 válasza sityupityu (#66989) üzenetére


fradi81
veterán

egyelőre ez lesz, köszi.

moto g72, Ninebot d28e

(#66991) ALI_G válasza F1r3b1rd (#66987) üzenetére


ALI_G
veterán

Akkor meg az árával is számolni kell :D Mekkora akksi van egy ilyenben?

(#66992) csongi válasza ALI_G (#66986) üzenetére


csongi
veterán

Igen, csak az újra hasznosítható.
A minőségibb termékeknél nem kell fél évente cserélni. Sok múlik a felhasználón, az elekronikán akksin.
Szóval nem a 100K kategóriába kell nézelődni az már biztos :)

(#66993) F1r3b1rd válasza ALI_G (#66991) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Ha jól tudom akkor 12V-os 10Ah teljesítménytől felfelfelé.

(#66994) ALI_G válasza F1r3b1rd (#66993) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem semmi! Jó hogy nem góliát kell bele :D

[ Szerkesztve ]

(#66995) dtsdexter válasza gabe_ (#66976) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

nincs 1 hónapja, hogy Debrecentől kb 5km-e vettünk egyet 120-ért, új fényezéssel (éléggé otthoni festés de nem vészes), nem csattogó motorral, jó váltóval, bár műszakilag nem volt toppon, nem ázott be, a központi zárral voltak gondok a HIFI-t az felejtős. Menni megy, meg is áll, festése is elfogadható.

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66996) fradi81 válasza sityupityu (#66989) üzenetére


fradi81
veterán

[Repsol 2T Scooter 1L ]
[ Repsol 2T Scooter 1L full]

Mindkettő olaj jó lehet?

moto g72, Ninebot d28e

(#66997) dtsdexter válasza ALI_G (#66991) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Elektromos motorban? Tudtommal cella van, kb az új, jó minőség tán van egy 160K, legalább is aki töltötte nálunk anno azt mondta, azért is vett valami kínai aksikat 60-ért (azt nem tudom, hogy darabja volt annyi vagy kompletten), a másik, hogy kb 40-50km-t tesz meg egy teletöltéssel.

ill volt egy magyar srác, ő csinált speckó elektromos robogót, ha jól emlékszem kb 80km/s végsebességgel szintén 50km max távval ... árulta is potom 1600 db Esztergomi látképesért :)

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66998) dtsdexter válasza fradi81 (#66996) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

A piros (ami narancs) nekem az apriliámba sz@r volt, füstölt dadogott, a kéket már ki sem próbáltam! :)

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66999) dtsdexter


dtsdexter
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=ktmq2BgbwE0

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#67000) fradi81 válasza dtsdexter (#66998) üzenetére


fradi81
veterán

Azt hittem ez jóféle, főleg a drágábbik. Mondjatok valamit ami tuti jó :)

moto g72, Ninebot d28e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.