Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

B125-ös jogosítvánnyal kapcsolatban érdeklődöm, ha nem jó helyen járok, kérlek irányítsatok át. :B

Röviden a lényeg: van arra lehetőség, hogy a teljes folyamatot 3 nap alatt megcsináljam?

Hosszabban: B-s jogsim 10+ éve van, 49ccm-s robogót is évek óta rendszeresen vezetek. Az elméleti tanfolyamot online elvégezném, a rutinom miatt nem hiszem, hogy a gyakorlati órákból a minimumnál több kéne. Ha valaki ismer olyan budapesti iskolát/oktatót, ahol ezt ilyen rövid idő alatt meg tudnám csinálni, annak nagyon hálás lennék! Elérhetőséget akár privátban is szívesen fogadok!

(#66402) Telda válasza szabop27 (#66401) üzenetére


Telda
addikt

Ezt egy 2012-es cikkben olvastam a minap. Szóval már lehet nem mérvadó.
"Nem az egyszerűsített motorjogsi sajátossága, de érintheti a B125-re jelentkezőket, hogy két járművezetői vizsga között a jogszabály szerint legalább három munkanapnak kell eltelnie, ami a gyakorlatban inkább hat nap a központi számítógépes vizsgarendezés miatt, vagyis kizárt, hogy valaki egyetlen nap, vagy akár egy hét leforgása alatt megszerezze a B125-ös jogosítványát."

A másik dolog, most magamból fogok kiindulni, de szerintem azért kell pár óra, mire megszokjátok egymást a motorral, főleg ha korábban nem ültél váltós motoron.
Illetve ha mégis robogóval szeretnél vizsgázni, úgy tudom rajta lesz a jogsin hogy csak automata 125 motort vezethetsz.

(#66403) Debilon válasza szabop27 (#66401) üzenetére


Debilon
addikt

3 nap alatt (hivatalosan) sehol sem, mivel a KRESZ vizsgák időponthoz kötöttek+tanfolyam előtte

1 hónap szerintem ami kell mindennel együtt

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#66404) nyogo83 válasza szabop27 (#66401) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Lehetetlen.
A kresz elmeleti orara kulon idopont van, kresz vizsgara szinten. A gyakorlati orakat szinten csak kulon napokon tudod megcsinalni (minimum 3 alkalom talan). Plusz 1 alkalom meg a vizsga.
Attol fuggoen melyik varosban szeretned csinalni, az alkalmak koze szamolhatod a 5-10 napos uresjaratot, mivel mar csak annak is kicsi a valoszinusege, hogy pl egy oktato egymas utani 3 nap alatt letolja a gyakorlatot.
Kresz vizsgaknak fix idopontjai vannak, arra mar a beiratkozas pillanataban be tudnak jelenteni.
Mivel mar nagyjabol elkezdodott a "vizsgaszezon" igy a gyakorlati vizsga reszere is kerdes, hogy mikorra fersz bele(itt szinten altalaban fix elore kiirt idopontokkal dolgoznak).
En mar az 1 honapot is nagyon optimistanak mondanam(legalabbis Pesten).

(#66405) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Union24-nél kötöttem kötelezőt 3éve.
Az idei index levelükben van olyan sor ami eddig nem szerepelet:

A díjmegállapítás során a következő szerződő és jármű adatokat vettük figyelembe:
Szerződő neme: Férfi Kockázatviselés kezdete: 2014.06.27.
Születési éve: 1989 Lakcím irányítószáma: 8912
Jármű fajta: Segédmotoros kerékpár Teljesítmény: 0 kW
Használat módja: Normál Önsúly: 1000 kg
Össztömeg: 1500 kg
Díjfizetés módja és gyakorisága: banki lehívás, éves
Kedvezmények/pótdíjak: Életkor szorzó

Normál önsúly ill, össztömeg eddig nem szerepelt soha. Teljesítmény pedig azért 0 mert nem is lehetetett Segédmotorkerékpárnál beírni.

Kell ezzel foglalkoznom, újra kötni vagy hagyjam így?

[ Szerkesztve ]

(#66406) Telda válasza Norbika88 (#66405) üzenetére


Telda
addikt

Én is ott vagyok és nekem is ugyan ez van rajta. Én nem csináltam semmit.

(#66407) Norbika88 válasza Telda (#66406) üzenetére


Norbika88
senior tag

Ok, köszi. Hagyom akkor. :R

(#66408) gabe_


gabe_
őstag

lesz dolgom hétvégén: :)

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66409) KisTé


KisTé
tag

Egy 50es robogóba van valami nagyon jól bevált 2T olaj ami olcsóbb vagy tegyem bele a Castrol Power-1 Racingot, nem baj hogy az teljesen szintetikus mert azt mondták elég a feles is...???

(#66410) sityupityu válasza KisTé (#66409) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Gyári és közepesen tuningolt robogóba szerintem ez a legjobb olaj. Jó mert szintetikus, és a másik fontos dolog, hogy viszonylag alacsony hőfokon is elég már ezért sima szériamotorba is bele lehet rakni.
Sokan mondják (még boltosok is), hogy nem érdemes szintetikus olajat venni alap motorba mert felesleges, és nem jó bele. A helyzet az, hogy aki ezt mondja az kicsit tévúton van mert valójában nem az azzal van gond, hogy egy szintetikus olaj ne lenne jó szériarobogóba, hanem az olyan szintetikus olaj nem jó ami magas hőfokon ég csak el.
Ezek versenyolajok (egyébként akár létszer annyiba is kerülhetnek mint a Power-1 Racing) valóban nem jók szériamotorokba. A kenőképességük persze kitűnő, de nincs meg az a hő, hogy rendesen elégjenek ezért csak lerakódnak szépen ugyanúgy, mintha egy ócska ásványi olajat használnánk. Viszont a Power-1 Racing nem ez a kategória, nyugodtan bele lehet rakni egy szériamotorba is. Pl egy erősen tuningolt robogóba én már nem is használnám ezt az olajat, túl hamar elég, és a kenőképessége sem lenne már oda kielégítő.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66411) KisTé válasza sityupityu (#66410) üzenetére


KisTé
tag

Az igen köszi, gyári Yamaha Jog ZR Evolution-ba menne remélem akkor fasza lesz ha nem tudtok más olcsóbbat ami király, akkor menjen bele a minőség!

(#66412) gabe_ válasza sityupityu (#66410) üzenetére


gabe_
őstag

Ezt most nem nagyon értem. Nem kötekedésképp, de a benzin, és vele az olaj is először a forgattyúsházba megy nem? Ott nincs annyira forróság mint mondjuk a hengerben, elvégzi a kenést a főtengely csapágyain, (utána már nincs rá szükség) majd fölmegy a hengerbe, ahol elég.
Utána már csak az számít, hogy mennyi koksz marad tőle a kipufogóban. (emlékszem régen a simson kipufogóját pörzsölővel égettük ki, amikor már nagyon tele volt olajos dzsuvával, akkor még nem nagyon lehetett olcsón csak ásványi olajakat kapni)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66413) KisTé


KisTé
tag

Ja meg az érdekelt volna még, hogy mondjuk 1L ilyen Castrol 2T olajat kb hány km alatt fogyasztja el egy gyári robogó???

(#66414) sityupityu válasza gabe_ (#66412) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"majd fölmegy a hengerbe, ahol elég."

Épp ez az. Írtam, hogy a feleslegesen túl jó olaj is elfogja végezni a kenést, viszont nem fog elégni, vagy nem úgy ahogy kéne. Lerakodhat a dugóra-hengerfejre, de legfőképp a kiömlőnél és a kipufogóban fog. Mit nem értesz?

(#66413) KisTé Ez attól függ, hogy milyen keverési arányra van belőve gyárilag a motor.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66415) KisTé válasza sityupityu (#66414) üzenetére


KisTé
tag

Kb érték elég nekem, 1000km vagy több-kevesebb...?

(#66416) sityupityu válasza KisTé (#66415) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Számolj annyival, hogy kb 40-50 liter benzinhez elég egy liter olaj. A robogód fogyasztását meg te ismered.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66417) KisTé válasza sityupityu (#66416) üzenetére


KisTé
tag

Az 2 max 2,5lityi

(#66418) dtsdexter válasza KisTé (#66415) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Pontosan 1:50 es arány van feltüntetve a legtöbb robogón, és olajon is egyaránt. tehát 50 liter benyához fog elfogyni az 1 liter olaj. Ettől eltér ha:
- nem pontosan kevered (pl: nincs mérőedény)
- több olajat használsz (Változik a kenés arány, bizonyos mennyiségig nem árt, ellenben füstölhet tőle [ezt okozhatja gyenge minőségű olaj is], megnőhet a lerakodás veszélye a hengerfejen, gyertyán, dugattyún)
-Kevesebb olajat semmi esetre se használj, már rövid távon is maradandó károkat okozhat!

A helyedben teljesen szintetikus olajat használnék Például Mannol 7805-öt vagy Castrol Power 1Racing 2T-t, mindkettő kiváló adottságokkal rendelkezik és kb 2-3 havonta (használattól függően az a 2-3E forint nem fog a földhöz vágni :) )

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#66419) gabe_ válasza sityupityu (#66414) üzenetére


gabe_
őstag

Ja, ezt a mondatot nem értettem:
"egy erősen tuningolt robogóba én már nem is használnám ezt az olajat, túl hamar elég, és a kenőképessége sem lenne már oda kielégítő."

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66420) KisTé válasza dtsdexter (#66418) üzenetére


KisTé
tag

Ezt nem értem, hogy kevesebb olajat ne használjak...hát beletöltöm az olajtartályba az meg kiadagolja magának, akárnennyit töltök bele ő adagolja nem én....vagy nem értek valamit....?

(#66421) gabe_ válasza KisTé (#66420) üzenetére


gabe_
őstag

Ez csak arra vonatkozik, ha magadnak kevered a 2T-t.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66422) sityupityu válasza gabe_ (#66419) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"egy erősen tuningolt robogóba én már nem is használnám ezt az olajat, túl hamar elég, és a kenőképessége sem lenne már oda kielégítő."

Arra értettem és azért kötöttem össze a két dolgot, mert általánosságban elmondható, hogy minél alacsonyabb hőfokon ég el az olaj, általában vele együtt a kenőképesség is csökken, ami nagy fordulatnál nem épp ideális.
Ezáltal erősen tuningolt motorba már nem igazán megfelelő a castrol racing, nem elég kielégítő a kenőképessége. Ezt tulajdonságai mellett feltüntetett adatok is alátámasztják. Nem olyan "acélos" a kenőképessége a csapágyaknál és a hengernél nagy fordulaton mint egy másfajta olajnak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66423) gabe_ válasza sityupityu (#66422) üzenetére


gabe_
őstag

Így már világos :))

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66424) gabe_


gabe_
őstag

Nem tudja valaki, hogy a gyújtógyertya vékonyabbik végén mekkora a menet, M3-as vagy M4-es?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66425) Repsol600


Repsol600
addikt

Ha már olaj...
Eurol TTX proscoot 2t
Eurol Supreme Synthetic 2t olajokról van tapasztalat? Mennyire lehet jó?

(#66426) koxkids


koxkids
őstag

Eljött a szilentcsere ideje az SR50-en házilag..
Ez komoly, hogy ennyibe kerül egy darab belőle? [link] :Y :Y

(#66427) gabe_


gabe_
őstag

Megint eljött az idő a gyertya pipa cseréjére. Péntek délután a városban leállt a motor, lelazult a gyertyapipa. Hiába tettem vissza, már a motor beindításától lejön magától úgy, hogy le is áll azonnal. (ugyan ez volt pár hónapja is, érthetetlen)
Egy cipőfűzővel rögzítettem, hogy legalább haza tudjak menni vele, tegnap vettem két új pipát, remélem ezek jobbak lesznek. Egyenlőre a pirosat raktam rá, remélem ez tovább bírja...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66428) csongi válasza gabe_ (#66427) üzenetére


csongi
veterán

Viz zaro gumi van rajta?

(#66429) sityupityu válasza gabe_ (#66427) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én már évek óta nem olyan pipát használok amelyik a menetes részre megy rá közvetlen, hanem a pattintós változatot mint az autóknál. Az még sosem jött le nekem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66430) KisTé


KisTé
tag

Ha robogóval megyek és igazoltatnak mi kötelező hogy nálam legyen mit kér a rendőr el ?

(#66431) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Ez a hőgomba jó lehet a fekvő hosszú Minarelli blokkba SR50 ('98)?
Ma vettem észre hogy lóg egy vezeték, kiderült a műszerfalból megy a jeladóhoz (letestelve szépen kitér a mutató), de sajna a jeladó szakadást mutat, és a saru fül is letörött.
Szóval kéne egy új, jobb látni hogy áll a hőfok.

(#66432) üszök válasza KisTé (#66430) üzenetére


üszök
őstag

Jogsi,adásvételi,kötelező, eü csomagra nem esküdnék meg.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#66433) KisTé válasza üszök (#66432) üzenetére


KisTé
tag

Kötelező az mit jelent a netriskes nyomtatványt, mert utalással fizetem...

[ Szerkesztve ]

(#66434) koxkids válasza KisTé (#66433) üzenetére


koxkids
őstag

Netrisken is fent van a biztosítási kötvény, melyet ki kell vágni a szerződésből. Arra rá van ír a meddig érvényes fizetés igazolás nélkül (60 nap) utána kell a fizetést is igazolni.

(#66435) gabe_ válasza sityupityu (#66429) üzenetére


gabe_
őstag

Én is olyat akartam, de a jelenlegi gyertyámhoz sajnos nincs az a kis menetes bogyó, amit rá kell tekerni, és külön a motoros boltban sem tudtak adni. Új gyertyát most nem akartam venni, így maradt ez a menetes-rácuppantós gyertyapipa.

csongi: a piros puha szilikonos gyertyapipa, azon nincs külön vízzáró gyűrű a régin nem volt. (fémes külsejű, árnyékolt gyertyapipa volt, az nincs a képen. Felülről az első az volt rajta a fémes előtt, annak is ugyanaz lett a baja, hogy lelazult.)

Ma beraktam az új polini kontraszt rugót. Kézzel összenyomva nem igazán éreztem különbséget a régi és az új között, menet közben is minimális az eltérés. Talán egy picivel jobban ugrik induláskor.
A variátorban a csúszkát viszont nem tudtam kicserélni, mert érdekes módon a rajta levőt nem tudtam leszedni. Lehet, hogy gyárilag rá van ragasztva, vagy mi? Feszegettem csavarhúzóval, meg fogóval, de meg se moccant a nyomólapon. Eltörni nem akartam, így csak elpucoltam a variátort féktisztítóval, és összeraktam.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66436) csongi válasza gabe_ (#66435) üzenetére


csongi
veterán

Azok nem fognak lelazulni amik gumival is rázárnak a gyertyára.
merre laksz, adok gyertya pattintós anyát :)

(#66437) Kefe90


Kefe90
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

adott egy :

Malaguti crosser cr1 (2001)es robogó

A problémám az lenne h mintha nem lenne elég kompresszíó h beinduljon ,ugyanis ha lehúzom a karbiról a levegő csövét és megszívom akár szájjal akár mással akk beindul a motor de leáll ha játszom a gázzal megy egy ideg (gondolom amennyit szájjal felszívtam )de kb 1 perc és le is áll alapjárat van de fulladozik.csövek rendben mindenhol légszűrő ok,karbi takaritva ! új benzincsap!
40 km/h-as sebességnél egyszer csak
BŐŐŐŐŐŐŐőőőőőőőőőööööööööööö és megállt a motor huzogattam a gázt h ne fulladjon le de semmi....
tudnátok segíteni?
mindent előre is köszönök!!!

(#66438) gabe_ válasza csongi (#66436) üzenetére


gabe_
őstag

Kecskeméti vagyok, köszi. :B

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66439) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Csak egy gyors kérdés. Azzal tudok valamit kezdeni, ha a robogó (4T) eszi az olajat?

Sic Parvis Magna

(#66440) gabe_ válasza 30z.Samu (#66439) üzenetére


gabe_
őstag

Elviszed szervizbe? :F

(a kérdésből ítélve nem hiszem, hogy otthon megoldható a probléma)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66441) 30z.Samu válasza gabe_ (#66440) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, köszi. :)

Sic Parvis Magna

(#66442) csongi válasza 30z.Samu (#66439) üzenetére


csongi
veterán

Talan adalekkal, de sok remenyt ne fuzz hozza.

(#66443) 30z.Samu válasza csongi (#66442) üzenetére


30z.Samu
félisten

Esetleg a kopottság végett kezdte el enni az olajat? Mert akkor tényleg nem tudok sok mindent kezdeni vele.

Sic Parvis Magna

(#66444) csongi válasza 30z.Samu (#66443) üzenetére


csongi
veterán

Nagy valoszinusege, hogy a kopottsag a baj.
xado adalekokat probaltam, nem rosszak. Lehet a szelepszar szimering baj is.
Van ilyen szimering puhito adalek, ideig oraig jo, de nem eri meg vele kinlodni.
Mikor van kekes fustje? allas utani indulaskor, vagy terheles alatt?
Az elso eseten egy szimering csere javasolt. A masodik eseten mehet a xado, de nem garancia semmire, viszont 3ezer Ft korul van, egy probat meger.

(#66445) 30z.Samu válasza csongi (#66444) üzenetére


30z.Samu
félisten

Isten igazából eddig sose vettem észre, hogy kékesebb a füst. Csak tegnap rámértem az olaj szintre és alig volt benne. :Y Volt otthon még olaj, azt beleöntöttem, arra leszek még kíváncsi mennyire eszi.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#66446) csongi válasza 30z.Samu (#66445) üzenetére


csongi
veterán

Es nem olajos sehol sem, alatta sincsenek foltok?
Ha minimalis a csipegetes akkor nem lesz kekes, pici mennyiseg meg el tud egni viszonylag fust nelkul, de a szagan lehet ereni.
Illetve mindig ugyan ott alljom a motor ellenorzesnel, mert rendesen tud szivatni a talaj egyenetlnseg.
Eleg egy par fokos doles valamerre, es mar valtozik a szint :)

(#66447) 30z.Samu válasza csongi (#66446) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem, nincsenek foltok sehol. Köszi a tanácsot! :) Remélem, hogy nincs nagy gond.

Sic Parvis Magna

(#66448) koxkids


koxkids
őstag

Ma szétszedtem teljesen a motort, kivettem a motortartó konzolt, mert az egyik szilent nagyon oda van..
Szóval mindkét oldalon cserélni kell, viszont nem akarom elhinni hogy nincsen utángyártott szilent csak gyári, horror áron..

Fél napja túrom a netet, de semmi :F
Fontos, hogy a belső szélesség 5-5mm-el túllógjon a külső szélességen..

Esetleg valakinek ötlet? :) Akár Budapesten hol lehet ilyen üzlet ahol tudnak segíteni nekem.

Köszi :)

(#66449) csongi válasza koxkids (#66448) üzenetére


csongi
veterán

Kerdezz ra, lehet ujra tudjak gumizni.
Illetve nem feltetlen fontos az 5-5mm, az a tavolsag hezagolhato.

[ Szerkesztve ]

(#66450) sityupityu válasza csongi (#66449) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Akartam én is írni, hogy lehet akár csináltatni is.
Nekem egyszer régen volt egy olyan autóm (japán belpiacos), amihez egyáltalán nem lehetett itthon szilenteket kapni. Az internet akkor még nem jöhetett számításba. Az egyik autószerelő haverom egy másik autó szilentjét átalakította, ami tökéletes lett bele. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.