Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#29851) Tikakukac válasza dvd_R+ (#29847) üzenetére


Tikakukac
titán

Pfu, hát itt van minden.

Igazándiból az a baj, hogy ezt ágyba nem fogod rakni, mert megpusztulsz, bnőd főleg, ha nem testépítő. Melegedni is fog bőven.

Tehát ha van ennyi pénzetek, akkor vegyetek valami kicsit és könnyűt facebookra és ilyesmi, meg valami nagy gépet játszani. Mindig az a dolog vége, hogy valaki mindent akar egybe és igazándiból semmire sem lesz jó.

Megnézés alatt azt értem, hogy beterhelni keményen. Ismerve a pavilionokat nincsenek megtömve nagy hűtőkkel és lehet gond.

zillionduck: A kérdés az, hogy mire kell igazándiból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29852) dvd_R+ válasza Tikakukac (#29851) üzenetére


dvd_R+
őstag

:D nem az igények bármennyire is fura azok ezt diktálják hogy minimum egy ilyen kaliberű gép kelljen.

Pl most egy HP 6150SL-t adok el 145 ért de csak azért adom el mert bnöm .. :D takaritás közben zsiroldoszerrel le fujta a laptop top case burkolatát és pár fehér pöty lett rata ..

és azért maradnék hp-nál mert az bevált külsöre és belsöre is hasonlit a 2 talán ez amit kinéztem picit erősebb jobb..

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29853) Tikakukac válasza dvd_R+ (#29852) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van pénz rá, akkor menjen, 180-190k körül nem rossz, mert a vidkari az tényleg erős, kijelző baba dettó.

Csak ugye nem tudom pontosan mi a daily rutin, én sem véletlen váltottam 2 laptopra, szimplán a nagy gép megölte a kényelmes életet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29854) dvd_R+ válasza Tikakukac (#29853) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem hát 190k ssd-vel együtt annyi hogy zalaegerszegből hozná fel autóval tehát abba már a szállitás is bele van kalkulálva nem tudom ez igy mennyit számit az árral kapcsolatosan :)

Mit jelent az hogy hp renew program ? :F most kaptam róla képet és az van oda írva a dobozára

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29855) Borote válasza dvd_R+ (#29854) üzenetére


Borote
addikt

Az, hogy újraértékesített gép, így elég nehezen hihető, hogy 2 év garanciával lett volna, tekintve hogy a renew pavilionok csak 1 év, elviekben nem bővíthető garanciával érkeznek.

(#29856) Tikakukac válasza dvd_R+ (#29854) üzenetére


Tikakukac
titán

200k-nál már nem azon számolunk, hogy mennyi a benzin, kocsivásárlásnál sem 10k miatt állok odébb...

Itt is írnak erről, de guglizz rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29857) dvd_R+ válasza Tikakukac (#29856) üzenetére


dvd_R+
őstag

Ez igaz. hát amit itt irnak ez csak jó szerintem :)
őő annyi még hogy itt a notebookstore-nél is lehet akkor elvileg kapni ilyen renew programos hp laptopokat ? ha igen hogy szűrjek rá ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29858) B-L-A-C-K válasza dvd_R+ (#29847) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csajodnak ilyet veszel? Minek? Vegyél inkább neki egy olyat ami minőségi ütheti vághatja, 120 ezer körül már van ilyen használtan, és a billje is világít, magadnak meg vegyél egy xbox-ot/vagy ps3-at azt cső...:D

(#29859) zillionduck válasza Tikakukac (#29851) üzenetére


zillionduck
csendes tag

alap felhasználás: net, word,esetleg játék kipróbálás nem kell full grafika,film,viszont elég sokat megy a gépem

most ezt néztem Lenovo IdeaPad Z500
[link]

Good Luck :)

(#29860) dvd_R+ válasza B-L-A-C-K (#29858) üzenetére


dvd_R+
őstag

Az már van mind2 .. + ps vita is :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29861) B-L-A-C-K válasza dvd_R+ (#29860) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor meg ha nem tudod mire költeni a pénzedet csak értelmetlen dolgokra add nekem...:D

Csajodnak akkor nézz használtan egy E5520-ast Full HD kijelzővel 120 körül már volt itt nem is egy darab...

zillionduck: Az olyan áron nem jó, vagy veszel akkor már kicsivel többért egy atom bika Y580-ast, vagy maradj szerintem egy Lenovo G580-asnál + SSD. 205-ért az szerintem nagyon nem éri meg, nem azért mert sz@r, hanem mert nem jó az ára.

[ Szerkesztve ]

(#29862) dvd_R+ válasza B-L-A-C-K (#29861) üzenetére


dvd_R+
őstag

Á ez nem jó..:D

kérdés ár/érték/teljesitmény alapján érdemes e megvenni ? Seniortilla tól van itt aproról garanciális
vagy ne vegyek ilyet ?
vagy vegyek ilyet de olcsóbban mert ennyiert nem éri meg ?:D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29863) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

egy ismerosom ( fiatal lany ) egy uj, es kifejezetten FEHER szinu gepet szeretne venni. EZT nezte ki maganak. van ettol jobb vetel ebben a kategoriaban? ellenvelemeny ?

(#29864) B-L-A-C-K válasza dvd_R+ (#29862) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért nem jó ez?

Na mind1, te tudod te pénzed, én már írtam azért 170-et SSD-vel együtt nem adnék.

(#29865) LaTisza


LaTisza
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Már korábban írtam ide, és kaptam is egy nagyon jó ajánlatot, amit nagyon szépen köszönök is, de sajnos azt nem tudtam megvenni...
Azt szeretném kérdezni h még tudtok e valamit ajánlani, ami viszonylag olcsó. Semmi különösebb igény nincs, csak a fullHD videók szerkesztése,viszont pénzem nagyon továbbra sincs.. :S

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#29866) Tikakukac válasza LaTisza (#29865) üzenetére


Tikakukac
titán

különösebb igény nincs, csak a fullHD videók szerkesztése

Ez azért elég combos dolog. Mennyi is a kereted?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29867) zillionduck válasza B-L-A-C-K (#29861) üzenetére


zillionduck
csendes tag

260e boltba LENOVO Y580 nekem már sok

Good Luck :)

(#29868) Merder


Merder
tag

Laptopon gondolkozom, mert nem enyhén idegesítő, hogy a Visual Studio 2012 minden funkciójának betöltésére várni kell. Elsősorban nem játékra kellene, hanem arra, hogy tudjak futtatni nagyon gyorsan egyszerre több programot, köztük eléggé erőforrás-igényes fejlesztőcuccokat is bármennyi böngészőablakot stb. és ne kelljen semmire sem várnom. Persze, néha lenne játék is, de nem ez az elsődleges. Olyan 210-220 a max, amit áldoznék rá. A hordozhatóság nem olyan lényeges, de az akksija bírjon ki 2.5-3 órát normál használattal. Oprendszer nem kell, mert van msdnaa-s Windowsom. Én egy ilyenre gondoltam először, egy SSD-vel. Van ezekre a funkciókra ennél jobban megfelelő darab?

[ Szerkesztve ]

(#29869) Dhampir válasza UnConnecteD (#29863) üzenetére


Dhampir
félisten

Ebben nincsen optikai meghajtó, ilyen az új divat, a divatteremtők szerint.

(#29854) dvd_R+

HP Renew program videó

[ Szerkesztve ]

(#29870) B-L-A-C-K válasza zillionduck (#29867) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amit linkeltem onnan miért nem jó? 227 ezer és zsír új bontatlan 2 év garanciás.

(#29871) zillionduck válasza B-L-A-C-K (#29870) üzenetére


zillionduck
csendes tag

boltból jön? garpapír számla ? ilyen árnál csal így vásárlok

Good Luck :)

(#29872) B-L-A-C-K válasza zillionduck (#29871) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megbízható eladó, itt ismerjük eddig nem volt rá panasz, részletekért vedd fel vele a kapcsolatot, nem tudom számlaképes e.

(#29873) _adaml21_ válasza dvd_R+ (#29862) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ne vedd meg ennyiért, ki tudja, milyen gari van rá, meg amúgy sem a legstabilabbak ezek a Pavilionok...

(#29874) Tikakukac válasza zillionduck (#29871) üzenetére


Tikakukac
titán

Garipapír meg egyéb szvsz nem gond neki, névre szóló számla talán huzatos, írj rá. Ha kell 1 napra bérel neked boltot is, és akkor boltból jön, nem máshonnan.

adamlukacs: Stabilnak stabil minden gép. Amíg tönkre nem megy, addig nem nagyon instabil egy gép. Nekem sok éve stabil, az más kérdés, hogy nem üzleti gép, de ezt nem is titkolja.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29875) B-L-A-C-K válasza _adaml21_ (#29873) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt hogy érted hogy nem a legstabilabbak? Van valami tapasztalatod hogy ezt mondod? Mert véleményem szerinte nem rossz gépek amúgy.

(#29876) dvd_R+ válasza B-L-A-C-K (#29875) üzenetére


dvd_R+
őstag

Ejj srácok jól össze zavartok .. :S most akkor mit csinaljak .. :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29877) Chaser válasza LaTisza (#29865) üzenetére


Chaser
titán

"Semmi különösebb igény nincs, csak a fullHD videók szerkesztése"
Ez tetszett :R :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29878) zillionduck válasza Tikakukac (#29874) üzenetére


zillionduck
csendes tag

amúgy megérné az a gép?

már írtam neki

[ Szerkesztve ]

Good Luck :)

(#29879) Tikakukac válasza zillionduck (#29878) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyit mindenképpen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29880) LaTisza válasza Tikakukac (#29866) üzenetére


LaTisza
csendes tag

Nincs keretem, a legolcsóbb érdekelne ami az igényeimnek megfelelne,(tényleg a legolcsóbb)

Chaser , ne haragudjatok, érdekesen fogalmaztam :DDD
úgy értettem h semmi processzor, márka vagy ilyesmi igényem nincsen...(nem beszélve h manapság ilyeneket hallok h jajj az nem kell mert nincs billentyűzet világítás.. meg ilyenek,
szóval ne haragudjatok :D :D érdekesen fogalmaztam

(#29881) Dyde válasza Borote (#29855) üzenetére


Dyde
aktív tag

Én is anno SeniorTillától vettem a pavilonom itt aprón, renew keretében és nekem is 2 év gari volt rá. 1,5 év után el iis küldtem gariba szó nélkül cseréltek rajta mindent amit kellett.

(#29882) dvd_R+ válasza Dyde (#29881) üzenetére


dvd_R+
őstag

Köszi a pozitiv vissza jelzést :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29883) Dyde válasza dvd_R+ (#29882) üzenetére


Dyde
aktív tag

Azért ez a + Tillának ment azért figyelj. Használt consumert tényleg jól nézd meg mielött megveszed. Felhasználótól függ milyen állapotban van. :)

(#29884) dvd_R+ válasza Dyde (#29883) üzenetére


dvd_R+
őstag

Tillától van a gép decemberi vásár küldött képeket róla szép újszerű állapotban van
csak nem lesz baja :) ha meg igen ott a garancia
ha látok rajta fizikai sérülést vagy valami rendellenes működést akkor úgysem veszem meg :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29885) _adaml21_ válasza Chaser (#29877) üzenetére


_adaml21_
őstag

Arra gondolok, hogy a zsanérok közel sem a legbiztosabbak, anyagminőség nem jön be nekem, én biztos nem vennék ilyet. Ismerősnek is van, habár jól el van vele már több mint 1 éve (azon kívül, hogy kopik a felülete a palmrestnél, elég csúnyán), én a legutolsók közé sorolnám vásárláskor, ha arra kerülne a sor.
Erre a tapasztalatomra a boltokban 2-3 havi rendszerességgel megtapogatott Pavilonok sem cáfoltak rá, sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#29886) Chaser válasza _adaml21_ (#29885) üzenetére


Chaser
titán

Ezt nem nekem szántad sztem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29887) _adaml21_ válasza Chaser (#29886) üzenetére


_adaml21_
őstag

Valóban nem, BLACK, #29875.

(#29888) emvy


emvy
nagyúr

No, nagyon kivancsi vagyok, ki mit mond, elegge korbeneztem, de erdekel a velemenyetek. :)

1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Nem igazan van limit egyelore, eleg magas a fajdalomhatar a cegnel ahhoz, hogy most ne tegyek megkotest.

(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
Tobbfele verzio is jatszik. Ha a gep a lenti kovetelmenyeknek megfelel, akkor lehet barmekkora, de legyen jo minosegu, lehetoleg IPS.

(3) Notebook súlya?
Minel konnyebb. Altalaban desktop replacementkent lesz hasznalva, de neha vonaton meg bringataskaban lesz szallitva.
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Fejlesztes (amivel egyutt jarhat virtualis gepek futtatasa is).
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Mindketto, a megbizhatosag elengedhetetlen.
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Valoszinuleg Linux lenne rajta. MacOS vagy Windows sem nagy gond.
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
Min. 256 G SSD, minimum 16G RAM, de ha lehet, tobb.
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Valamifele konnyu dokkolhatosag (dokkolo, Thunderbolt port, amivel egy mozdulattal rakothetem kulso monitorra+billentyuzetre), halk mukodes. Optikai meghajto nem kell. Trackpointnak orulnek, de egy Mac-szintu touchpad akar helyettesitheti is.
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
Macbook Pro Retina, Dell M4700, HP 8570W, Lenovo W530. A bolt meg nincs kinezve. Lenovo X230 is jo lenne, csak ott fer a gepbe eleg memoria. T431s-be se lehet 16G-t rakni.
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy honap mulva.
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Uj.

while (!sleep) sheep++;

(#29889) emvy válasza emvy (#29888) üzenetére


emvy
nagyúr

Mod.: de lehet 16G-t rakni az X230-ba...

while (!sleep) sheep++;

(#29890) Tikakukac válasza emvy (#29888) üzenetére


Tikakukac
titán

Azon múlik a dolog mekkora gépet akarsz, mert itt ugye jó gépek vannak, de a fő döntés rajtad van, az x230 biztosan tuti a hordozhatóság miatt, cserébe nem workstation, így egy W530 naná, hogy megeszi. 8570W-ből pölö kijön 2 X230 bőven, ha nem 3 is, súly ügyileg.

Szóval ezt kell elsőre végignyálazni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29891) emvy válasza Tikakukac (#29890) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, nehez ugy. A kompromisszum ott van, hogy az egyiket konnyebben hurcolom, a masik gyorsabban fordit. :) Van itthon egy X201 meg egy X200, es ha igazan hajtod oket, akkor neha-neha tulmelegszenek peldaul.
Az MBP is jo lenne, de azzal is hutesgondok vannak, meg a kijelzojere is sok a panasz.

Idealis esetben vennek egy 13" koruli IPS kijelzovel rendelkezo, T431s-hez hasonlo gepet optikai meghajto nelkul, hosszu akkuidovel, 16-32 G RAM-mal.

while (!sleep) sheep++;

(#29892) _adaml21_ válasza emvy (#29891) üzenetére


_adaml21_
őstag

Amúgy miért gondolkodsz Workstationökben, ha nem kell erős grafikai teljesítmény?

Vegyél egy X230-at IPS-el, i7-el, 16GB RAM-al, és meg van oldva a gondod.

(#29893) Tikakukac válasza emvy (#29891) üzenetére


Tikakukac
titán

x200s-em van, ezt rmclock alatt 65 fok fölé vinni képtelenség, x201-be mondjuk már combosabb cuccok is lehetnek az igaz.

Nem tudom, én megpusztulnék nagy géppel az fix, mikor tele a tasi és benne van minden ami kell és felkapom a vállamra, akkor húzom a szám, pedig ennél könnyebb gépem nem is nagyon lehetne már.

Nem tudom, itt tényleg munkaeszközökről van szó, ez olyan mint egy csavarhúzó, ami vagy kézre áll és tökéletes, vagy nem, és akkor sosem jó a munka. Én legalábbis hosszú és rögös gépválasztásom után ide jutottam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29894) emvy válasza _adaml21_ (#29892) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyreszt a memoria miatt, jo lenne, ha az elvi lehetosege meglenne annak, hogy 16G fole menjunk - bar ez idovel megoldodhat, ha lesznek 16 GB-os modulok (nem tudom, hogy a kontroller kezeli-e). Masreszt az X230-ba csak ketmagos i7-ek kerulhetnek.

while (!sleep) sheep++;

(#29895) emvy válasza Tikakukac (#29893) üzenetére


emvy
nagyúr

Az X200-asunkban (kb. 5 eves lehet) Core 2 Duo van, az X201-ben 2.4-es i5. Valszeg a hutes oregszik, de az X200-as multkor olyan forro volt, hogy alul nem birtam megerinteni. (Igen, tisztitom a ventillatort rendszeresen.)

Tudom a munkaeszkoz-problemat, nem veletlenul hasznaltam idaig is X-sorozatot (meg elotte egy T61 volt, az harom evig kiszolgalt, amig suspend allapotban at nem folyt rajta egy adag kaposztale... meg ne kerdezd, hogyan). En is ruhellem a nehez gepeket. Csak most nem erzem meg, hogy hol van az idealis kompromisszum.

while (!sleep) sheep++;

(#29896) Tikakukac válasza emvy (#29895) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom, a legkisebb fokozatra belőve a ventit nálam olyan szépen elvan kézmeleg állapotban a gép, hogy juj. De inkább passzívban ketyeg. Ez mondjuk SL proci, középmezőny, T biztosan jobban fűt, sima x200 eleve hangosabb is, nekem ezért is esett ki a sima verzsön.

Amit én nézek, szigorúan, csak számok alapján: W530 tűnik a legjobbnak. Trackpoint HP-nál nem okés, Dellnél sem, HP nagy procikkal melegszik és sokkal nehezebb is.

x230 ha bírja a nonstop i7 kínzást akkor talán az sem lehet rossz választás. De én azért szkeptikus vagyok, szerintem az nem neki való, meg igazán nagy cuccot nem is lehet beletenni.

Kb, ennyi tippem van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29897) emvy válasza Tikakukac (#29896) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi. Azert azt latom, h tul sokat akarok egyszerre, mindent nem lehet, akkor se, ha kifizetned.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#29898) Tikakukac válasza emvy (#29897) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez így van, sajnos a fizika az fizika marad. Szimplán még mindig ez korlátozza a gépeket, ezért nem lehet subnotikba berakni nagy procikat főleg nem dedikáltakkal. Még a nagyobb gépek is küzdenek, 3-4 kilóval, meg köbméteres belsővel :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29899) Chaser válasza emvy (#29891) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is volt x200-am, ráadásul P8700-tel. Nem sikerült nyáron se túlfűteni:) Alulfesz nélkül is megállt 80-90 fok között hosszú prime alatt. Alulfesszel meg ennek közelébe se volt.
13" IPS gép megoldható, van 13-as IPS panel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29900) AxBattler válasza emvy (#29897) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha mobilabb munkagép kell, akkor megnézhetnéd a Lenovo T430-at, vagy a HP 8470p-t - utóbbi szerintem szebb, és brutálabb cpu kérhető bele, viszont IPS-sel nem lehet venni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.