Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#30101) Nixon18 válasza Tikakukac (#30096) üzenetére


Nixon18
senior tag

És mit tudnátok ajánlani helyette?
Megbízható gép kellene 200ezer forintért. Leginkább archiCAD-re és autodeskre. Lehetőleg valamennyire boldoguljon a rendereléssel is. (eleinte csak kisebb dolgokat kellene renderelni. Később pedig úgyis hazahozom asztalihoz a renderelést). Na meg ezek mellett filmezés (HD, fHD), zehehallgatás és netezés.
És nagyon örülnék, ha matt lenne a kijelző, méretben pedig a 14-15'6"-os a cél. (ha gondoljátok átírhatom ezeket a dolgokat az első hsz szerint is :D)

(#30102) sammet


sammet
csendes tag

Akkor egy konkrét példa, sztetek ez képes a full hd videok lejátszására?
HP 655 B6M62EA [link]

(#30103) Pocok256 válasza Borote (#30100) üzenetére


Pocok256
veterán

Mondasz valamit. Nagyon meg kéne tapiznom ezt a Lenovo z500 at élőben de itt szegeden egyelőre nincs lehetőségem rá :(
Bár most látom kinyitott szegeden is a lpatopszalon :C

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30104) brumi1024 válasza Pocok256 (#30082) üzenetére


brumi1024
veterán

Én pont most megyek hozzájuk, de csak egy powerline kitért, nem laptopért. Eddig korrektnek tűntek, kérdeztem a rendelésemről emailben, visszahívtak, válaszoltak, szóval rossz tapasztalatom még nem volt velük. Ha a termék is az aminek hirdetik akkor sztem nincs velük baj.

(#30105) Borote válasza Pocok256 (#30103) üzenetére


Borote
addikt

Frankó, csütörtökön én is meglesem én is :D

[ Szerkesztve ]

(#30106) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

vostro 2520-ról van valakinek konkrét tapasztalata?

(#30107) Nixon18


Nixon18
senior tag

Nem tudjátok véletlen, hogy hol találom a notebookos árazó topicot?

(#30108) kecsawi válasza Nixon18 (#30107) üzenetére


kecsawi
senior tag

[link]

Nincs mit, szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#30109) Nixon18 válasza kecsawi (#30108) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm!

(#30110) piRate_nEx válasza Pocok256 (#30103) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Fasza, megvan hova kell járni 2 óra között. :D

The glass is already broken.

(#30111) Pocok256 válasza piRate_nEx (#30110) üzenetére


Pocok256
veterán

Egész jofejek az eladók is :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30112) Chaser válasza premete (#30080) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is volt egy IBM sata1 ssd-m, kb 5k4 rpm notivinyó szintjét hozta:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30113) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Ha AMD processzorral szerelt notebookot szeretnék vásásrolni, akkor milyen proci típusokat ajánlanátok?
Köszi előre is!

(#30114) Pocok256


Pocok256
veterán

Ha jól sejtem minőségben a Lenovo z500 és a Dell Inspiron 7720 kb egy kutya.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30115) spyduck válasza Pocok256 (#30114) üzenetére


spyduck
nagyúr

Végül is igen, viszont a Z500 masszívabbnak tűnik, mert vékonyabb és kisebb.

Petyus87: Intelt :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#30116) Tikakukac válasza Petyus87 (#30113) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha elmondod milyen gépet akarsz akkor talán kapsz hozzá procit is.

Mellesleg előre szólok, hogy AMD vonalon elég durva megszorításokba fogsz ütközni kínálat téren.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30117) Petyus87 válasza Tikakukac (#30116) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Egy informatikus inkább AMD-vel szerelt notebookot ajánlott.
120-130 ezer Ft-ot szánnék rá ebből az árkategóriából nézném ki a lehető legjobb AMD procis gépet.
Azért nem akartam belemenni jobban, mert tudom, hogy az egész világon leginkább intel pártiak az emberek.
A párom, nem alaplapra integrált videokártyás i3-as gépén döcögött a BD film(HDMI-n keresztül Full HD LCD-re kitéve). Elmondása szerint ez azért van, mert a párom gépe hardveresen egyszerűen gyenge... De megfelelő AMD-s géppel nem lenne ilyen jellegű problémám, úgyhogy én ezért néznék ilyen gépet.
Típust még nem mondott, azért gondoltam, hogy megkérdezem itt.

[ Szerkesztve ]

(#30118) Tikakukac válasza Petyus87 (#30117) üzenetére


Tikakukac
titán

Intel vagy AMD párti olyan mindegy, én konkrétan tojok rá mi van a gépben tudja amit kell és cső. A lényeg ott van, hogy ha egy i3-as gép már az integrált karival is lejátszik kb. bármit, dedikálttal főleg. 4 éves csóri gépem is lejátszik BD-t mellesleg, integrálttal...

1. hsz.-t fejtsd ki rendesen, utána mondunk gépet.

[ Módosította: BomiBoogie ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30119) Petyus87 válasza Tikakukac (#30118) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Akkor arra adj választ kérlek, hogy a párom ASUS i3 Radeon HD 7470M paraméterű gépe egy 5 méteres zsír új duplán árnyékolt HDMi kábellel miért döcög egy kicsit A 40"-os Full HD-s LED LCD tv-n?
Hogy lehetne kiküszöbölni? Mi lehet a baj?

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? 120-130
(SSD lesz a gépben ezért nem kell drágább gép, ennyi pénzért a lehető legjobb döntést szeretném hozni)
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
(15,6) Mindegy
(3) Notebook súlya?
(Mindegy)
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
(Internet, Filmnézés (LCD-vel össze kötve is) talán egy kis játék, office, Photoshop képszerkesztő sűrű használata, torrentezés)
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
(mindkettő fontos, nem kell bika gépnek lennie de a fenti dolgokat csuklóból tudja)
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
(Win7, de agyalok a linuxozáson is)
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
(SSD vásárlása ill. a külső merevlemezem megléte miatt gyakorlatilag mindegy)
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(HDMi és legalább egy 3.0 usb)
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
(Eddig ezt néztem ki, csak ez az AMD-s dolog tántorított el: http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-e1-571-3114g50mnks-fekete-mar-2-ev-garanciaval/2451/
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(Ebben az évben, de lehet, hogy az év végén)
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
(Csak új)

[ Szerkesztve ]

(#30120) AxBattler válasza Petyus87 (#30119) üzenetére


AxBattler
félisten

Biztos vmi driver- vagy beállítási hiba!
A HD3000-nek, de a 7470M-nek mindenképpen bírnia kellene ezt a terhelést!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30121) kerekfej válasza Tikakukac (#30118) üzenetére


kerekfej
addikt

De informatikus lehetett, mert azoknak alig van közük a számítástechnikához.

Az Informatika az nem azonos fogalom a számítástechnikával (az csak egy része)!

[ Szerkesztve ]

(#30122) Chaser válasza Petyus87 (#30119) üzenetére


Chaser
titán

Lejátszó gond is lehet, mivel próbáltad?

szerk: Gépet meg pár héttel vásárlás előtt nézegess. Több hónap, fél év alatt rengeteg dolog változat.

szerk: VLC nem tud dxva-t ati vga-val. Próbáld az mpc-hc-t, vagy a coreavc-t, az a win beépített lejátszóját használja, még az én 7 éves gépem is szinte minden 1080p mkv-t lejátszik vele röcc mentesen.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30123) Petyus87 válasza Chaser (#30122) üzenetére


Petyus87
aktív tag

MKV játszása VLC-vel.

(#30124) Tikakukac válasza kerekfej (#30121) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy ez olyan alapvető dolog, amit nem tudsz kikerülni egyik fronton sem. Én informatikus szakon vagyok, közömnek nem kéne lennem ezekhez, de tantárgy épül erre, tanulni kell, tudni kell, sokkal mélyebben is. Szóval mindegy mit tanult az illető, vagy minek hívjuk, ez hatalmas fatal error.

Petyus87: Ha nem most kell akkor erre térjünk vissza, nyárig még fog jönni pár gép. És menni is ofc.
Amúgy ott vagy driver, vagy beállítás hiba van. Vagy a legvalószínűbb, hogy egy olyan lejátszóval lett leküldve a vidi, ami nem támogatta a GPU-s lejátszást. Mert akkor elhiszem, hogy rossz volt.

masholnap: No igen, a könyvtárosinfós meg mittomén micsodák, azok lehet kivételek. De ilyenekben alapból nem őket kell kérdezni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30125) masholnap válasza kerekfej (#30121) üzenetére


masholnap
senior tag

gazdaságinformatikus :D

(#30126) drzozo válasza Petyus87 (#30119) üzenetére


drzozo
senior tag

Gyenge minőségű hdmi kábel? Régen nekem is volt ilyen problémám.

(#30127) Pocok256


Pocok256
veterán

AHHH végre megtaláltam a BEST BUYT ! :D Holnap megy is a rendelés rá :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30128) Petyus87 válasza drzozo (#30126) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Nem volt drága az biztos. 1500 körül lehetett, talán aranyozott HQ, de akkor mégis milyen minőségűt kéne venni?

(#30129) Tikakukac válasza Petyus87 (#30128) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha megy a vidi másik lejátszón akkor nincs gond, maradhat. Nekem is elég noname kábelem van, igaz, ez csak 50cm, mert nekem ennyi kell, ilyen távon szinte mindegy, 5m-en mondjuk már lehetnek bajok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30130) kerekfej válasza Tikakukac (#30124) üzenetére


kerekfej
addikt

Informatika

Pocok256 az nem német vagy angol billentyűs?

[ Szerkesztve ]

(#30131) Petyus87 válasza Tikakukac (#30129) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Ugyan úgy döcög a frissen bontott 1 méteres HDMi-vel is...

(#30132) Tikakukac válasza kerekfej (#30130) üzenetére


Tikakukac
titán

Okés belinkelted, hogy mi a definíció. Én meg elmondtam mit tanítanak ezen a név alatt. Változott valami? Nem. Továbbra sem a definíció alapján fogunk tanulni és dolgozni.

Petyus87: Ha döcög az nem kábel lesz (vagy a sansz kisebb). Kipróbáltad másik lejátszóval? Driver csere? Energiatakarékos beállítások? GPU gyorsítás be van kapcsolva? Széles a reportoár. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30133) drzozo válasza Petyus87 (#30128) üzenetére


drzozo
senior tag

Vannak nagyobb átviteli sebességű hdmi kábelek, én ezekre esküszöm. Annó a legolcsóbbat vettem én is, felesleges 2 ezer elment rá... De lehet tényleg a lejátszó a probléma. Egy ilyesmi szerintem már tuti jó lenne (mondjuk nem tudom milyen márka jó ebből egyáltalán), de biztosan van olcsóbban is hasonló. Ráadásul gondolom nem kell 10 méter. :))

[ Szerkesztve ]

(#30134) DBC


DBC
tag

sziasztok!

Látom nagy kérdőívet tölt mindenki, nekem rövidebb lenne a kérdésem, játékra érdekelne 150-170 között gép (150 fele hajló és 170et alulról súroló). Köszi a segítséget!

(#30135) kerekfej válasza DBC (#30134) üzenetére


kerekfej
addikt

140k alatt ez a két legjobb vétel:

Samsung NP350V5C-S05HU 134k
Intel Pentium Dual-Core B970 (2,3GHz, 2MB)
Samsung 4GB DDR3 1333MHz
Hitachi 750GB
AMD Radeon HD7670M 1 GB
Matt kijelző
Windows 8 64-bit
2év garancia (bővíthető)

Lenovo IdeaPad G580AH LEN 59-366678 140k
Intel Core i3-2348M (2,3GHz, 3MB)
4 vagy 6GB DDR3 1333MHz
1000GB
NVIDIA GeForce GT 635M(LE) 2GB
Csillogó kijelző
Fém burkolat
2év garancia

Samsung NP350E5X-S01HU 135k
Intel Core i3 3110M (2,4 GHz, 3 MB)
Samsung 4GB DDR3 1333MHz
Hitachi 750GB
AMD Radeon HD7670M 1 GB
Matt kijelző
2 év garancia

160k alatt:

Samsung NP350V5C-S06HU 153k
Intel Core i3 3110M (2,4 GHz, 3 MB)
Samsung 4GB DDR3 1333MHz
Hitachi 750GB
AMD Radeon HD7670M 1 GB
Matt kijelző
Windows 8 64-bit
2 év garancia

Info - Info 2

Lenovo és Fujitsu mostani kínálatát érdemes még átnézni és a Dell-ből is van pár jó modell.

[ Szerkesztve ]

(#30136) Tim82 válasza Petyus87 (#30123) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem árt ellenőrizni, hogy be van-e kapcsolva a hardveres GPU-gyrosítás támogatása. (Eszközök -> Beállítások -> Bemenet és kodekek beállításai -> pipa a GPU-gyorsítás használata (kísérleti) rubrikába.) VLC-nél persze ez sem garancia a tapasztalataim szerint arra, hogy valóban működni fog...

Én még megpróbálnám Media Player Classic Home Cinemával is, illetve esetleg XBMC-vel is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30137) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, olyan laptopot keresek a következő specifikációkkal:
1. 14" legyen kicsit lehet kisebb de nagyobb ne
2. munkavégzésre és pár online játékra kellene
3. lehessen hozzá nagy akut venni (7-8 óra üzemidő, persze ez nem játéké mellet)
4. min. 4GB ram
5. ne integrált videok. legyen benne.

Valami ilyesmire gondoltam.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#30138) Tikakukac válasza DBC (#30134) üzenetére


Tikakukac
titán

A legjobb továbbra is a lenovo bele egy 25k-ért 120-as SSD meg egy keret 5k-ért. Olcsó, jó, baromi gyors.

Mellesleg nem véletlen a kérdőív, konkrétan fingunk nincs kell-e oprendszer vagy bármi más...

Jano_023: Árkeret? Vásárlás helye?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30139) DBC válasza kerekfej (#30135) üzenetére


DBC
tag

köszi megnéztem a lenovokat is, az amdtől kicsit tartok de

Lenovo Z585A vagy amit írtál, a Samsung NP350V5C plusz most kaptam priviben egy tippet, szóval a harmadik: a Lenovo Ideapad Z500
? mások válaszát is örömmel veszem :)

[ Szerkesztve ]

(#30140) Jano_023 válasza Tikakukac (#30138) üzenetére


Jano_023
őstag

Mindegy.... 150.000 mondjuk.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#30141) kerekfej válasza DBC (#30139) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem értelek téged. AMD az itt videokártya és elég jó fajta ezért az árért. A processzor viszont Intel.

(#30142) Tikakukac válasza Jano_023 (#30140) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt hozd el amíg megvan. Ez egy 350k körüli gép volt anno.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30143) Dyde


Dyde
aktív tag

Ez a proci ami a 80K-s Fujiba van ( Intel® Celeron® Dual-Core™ B830 (1.80 GHz) ) mennyivel gyengébb mint az én régi HP-m ( Intel Core 2 Duo T5900 2,2 GHz ) ?

(#30144) Chaser válasza Dyde (#30143) üzenetére


Chaser
titán

Kb hozza azt a szintet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30145) ro_bert17 válasza Tikakukac (#30118) üzenetére


ro_bert17
őstag

Privát ment.

[ Szerkesztve ]

(#30146) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok!

Szerintem van egy jó csereajánlatom, de Ti értetek hozzá, én nem, így itt kérdezem. Egyszer már kértem véleményt a laptopról, akkor írtátok, hogy melegszik, de az igazából nem érdekel, asztali gépként lenne használva.

Szóval ezt a laptopot, ami 1.5 éves, még 1.5 év garival

http://content.it4profit.com/itshop/itemcard_cs.jsp?ITEM=110727071121710564&THEME=asbis-new&LANG=hu&SUPPLIER=711

szeretné elcserélni velem a srác erre a gépemre, de csak a gépre, a monitort nem kéri, és adna mellé még 100.000 forintot:

http://hardverapro.hu/apro/brutal_gamer_gep_i7_16gb_ssd_7850_2gb_23_full_hd_l_3/hsz_1-50.html

Akárhogy is számolom, kb. 100.000 forintért lenne egy 17 colos fullhd-s, i7-es laptopom.

Szerintetek?

Előre is köszönöm.

(#30147) Laox válasza Laox (#30146) üzenetére


Laox
aktív tag

Bocs, nem fullhd-s, de ez érdekel a legkevésbé. :)

(#30148) Borote válasza Laox (#30146) üzenetére


Borote
addikt

Miért kell Neked i7-es laptop? Ami cserébe minőség szempontjából erősen kifogásolható?

(#30149) thomeef válasza Laox (#30146) üzenetére


thomeef
őstag

Ha hosszú távra tervezel, keress mást szvsz

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#30150) Laox válasza Borote (#30148) üzenetére


Laox
aktív tag

Videóeditálás, kezdő 3dstudio, játék. A minőségbeli probléma alatt pedig tényleg nehéz elképzelnem, hogy egy Dell laptop mitől lehet rossz... Hordozni nem fogom, azért fontos, hogy laptop legyen, mert külföldre megyek, csak az asztalon lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.