Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#29901) _adaml21_ válasza Tikakukac (#29896) üzenetére


_adaml21_
őstag

Arra azért kíváncsi lennék, hogy tudsz-e értelmes érvet hozni a trackpoint használata mellett :D
Nem támadásból írom, csak ~1 hónap Latitude használat után tényleg nem látom értelmét azon kívül, hogy kaptam egy középső egérgombot, amit a touchpaddel is tudok használni. :D

(#29902) Chaser válasza _adaml21_ (#29901) üzenetére


Chaser
titán

Pl buszon vagy autóban ülsz és örülsz hogy egyáltalán a gép elfér, nemhogy még egeréssz is valahol:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29903) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, a húgomnak szeretnék egy notebookot vásárolni!

(1) 100e ft lenne a keret.
(2) Személy szerint szeretem a LED kijelzőt, valami optimális méretet, ebben nem vagyok otthon :)
(4) 1,2 "újabb" játék menjen rajta, szövegszerkesztés stb.. legfőképp csak facebookra használná, de azért ne legyen fapc :D kb egy i3-as, vagy valami megfelelő procira gondolok.
(5) :Hát mivel nem kell annyira nagy teljesítmény, azért bírja pár évig :)
(6) :Operációs rendszer nélkül ha lehet, majd zippelünk rá valamit itthon :D
(7) :500gb HDD teljesen elég, ramba 2-4 gb szerintem elegendő lenne. Win7-el jól fussanak a játékok is akár.
(10): Március végén, április eleje felé.
(11) :Kizárólag új jöhet szóba.

Köszönöm előre is!

(#29904) emvy válasza _adaml21_ (#29901) üzenetére


emvy
nagyúr

Ertelmes erv: kenyelmesebb. (Legalabbis nekem.)

while (!sleep) sheep++;

(#29905) Chaser válasza Djsaba (#29903) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért játékot felejtsd el. Ha megvan rá a keret, most rendeld meg az A512 fujit onnan ahol 80k-ért dobálják. +8k-ért veszel rá még egy év gart és lesz egy 3 év garos jó géped. i3-játék ebben az árszegmensben nincs, belépő összeget szánsz a dologra, belépő gépet tudsz venni. Játékra legolcsóbb alternatíva lenovo G580 GT635-tel 12x k-ért.

szerk: minden mai gépben LED háttér világítású kijelző van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29906) Merder válasza Merder (#29868) üzenetére


Merder
tag

Ebben tudna nekem valaki segíteni? :))

(#29907) Borote válasza _adaml21_ (#29901) üzenetére


Borote
addikt

Próbáltál már ThinkPad UltraNav-ot?
Nekem annyira tetszett, hogy asztali gépen is ezt használom. :DDD

A touchpad-nél sok szempontból sokkal kényelmesebb, ráadásul nekem általános felhasználás esetén az egeret is kiváltotta, mert nem kell összevissza kalimpálnom a jobb kezemmel billentyűzet használat és egerezés között. Illetve rettentően lusta vagyok, így még kevesebbet kell mozogni ahhoz, hogy a gépet kezeljem :P + gyakran előfordul, hogy nincs felület a rendes egerezéshez.

(#29908) Tikakukac válasza _adaml21_ (#29901) üzenetére


Tikakukac
titán

Rengeteg értelmes érv van, amit már hoztak is a többiek. A baj az, hogy Latitude volt amin próbáltad...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29909) Chaser válasza Tikakukac (#29908) üzenetére


Chaser
titán

:K ritka egy hitvány a legtöbb dellen a trackpoint

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29910) Djsaba válasza Chaser (#29905) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hali!
És akkor 120 , nagyon max 130 kategóriában, mik jöhetnek szóba?

(#29911) Chaser válasza Djsaba (#29910) üzenetére


Chaser
titán

Még mindig a G580 GT635-tel és dualpentiumcpu-val, azzal már lehet játszogatni is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29912) Djsaba válasza Chaser (#29911) üzenetére


Djsaba
senior tag

Rendben!
Köszönöm Neked, és Borote kollégának is!

(#29913) _adaml21_ válasza Djsaba (#29912) üzenetére


_adaml21_
őstag

Innen érdemes venni.

Ugyanez i3-al, bár nem hiszem, hogy az általad említett felhasználás alatt megérné a felárat.

(#29914) zillionduck


zillionduck
csendes tag

hali, lenovo z500 vagy z580G ?

Melyik a jobb?
Gondolom sok kulömbség nincs.(felszereltség kb ua.)

[ Szerkesztve ]

Good Luck :)

(#29915) Silvestris válasza AxBattler (#29900) üzenetére


Silvestris
tag

Nekem az utobbi van: meg nem nagyon sikerult megszorongatnom, es meg elfogadhato a sulya is, kb 2 kilo. Nem a legkarcsubb, de viszont minden ban venne ami kell, meg egy-ket dolog ami nem kell.

(#29916) Pocok256 válasza _adaml21_ (#29885) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát nem tudom hogy tud kopni a palmrest rész mikor fembol van. A zsaner nálam egyelőre ugyanolyan mint újkorában, de mivel csak 1 éves ezért ez annyira nem mérvadó info. Hutes amúgy nem hiszem, hogy bajos lenne mert ha az én széthúzott 45W tdp s cpu mat és szethuzott vga mat elbirja és 85 fok alatt tartja mindíg akkor nem lehet rossz. Szvsz egy közepes multimédiás gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29917) AxBattler válasza Silvestris (#29915) üzenetére


AxBattler
félisten

Az szép lehet - gondolom nem nagyon vágysz váltani. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29918) kissit


kissit
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi két gép közül melyiket ajánlanátok, 160e-ért van mindkettő:
1. Lenovo z500: Pentium Dual Core 2020M / 4GB DDR3 / 500GB hdd / NVIDIA GeForce GT 635M / 15.6 matt hd kijelző / 4 cellás akkuval / 3 év gari.
2. Dell 5521: Intel Core i5-3317U 1.70GHz (turbo boost 2,6GHz) / 4GB DDR3 / 15,6 fényes hd kijelző / 500GB hdd / ATI HD7670 / 6 cellás akkuval / 3 év gari
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#29919) Dhampir válasza Borote (#29907) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez nagyszerű találmány!

(#29920) GribMate válasza AxBattler (#27016) üzenetére


GribMate
aktív tag

Köszönöm az ötleteket, közben bennük felmerült egy másik gép: Dell Inspiron
Erről kaphatnék valami véleményt?

Az ajánlott Dell Latitude-hoz, vagy a HP-khoz képest milyen?

(#29921) AxBattler válasza GribMate (#29920) üzenetére


AxBattler
félisten

A többi, általam felsorolt gép minőségibb összeszereléssel, anyaghasználattal bír, de 150k-ért nem rossz választás ez a Dell sem, de ugyanebben az ársávban én inkább a HP 4545s-t venném (logout ismertető).

Egyébként 135k-ért, ugyanilyen garanciával, megbízhatósággal ajánlott a Fujitsu AH532 is!
Ár/érték arányban ez a legjobb szerintem!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29922) spyduck válasza zillionduck (#29914) üzenetére


spyduck
nagyúr

Volt nálam mindkét gép, a Z500 jobban össze van rakva és annak ellenére, h vékonyabb mint a Z580 hűvösebb bár a Z580 minimálisan halkabb volt. A Z500-ra annyi még, h 3 év gari is van. Én Z500-at vennék, nekem nagyon bejött.

(#29923) Dyde válasza spyduck (#29922) üzenetére


Dyde
aktív tag

A billentyűzete nem jobb viszont a z580-nak? Élőbe még csak a z580at láttam de az elég masszívnak tűnt

(#29924) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok

Lenne egy problémám amit megkérdek itt is mert az azonnali notebookos kérdésekbe nem írtak rá

Lenne egy HP Pavilion DV6-6C85EG laptopom most vásároltam és akitől átvettem az megfogta a teljes merevlemezt és leformázta így elveszett róla a recovery rendszer ami gyárilag van rátéve és azzal pl a gyári win7et a gyári alapbeallitasokra midnent vissza telepit ha úgy szeretném .

Na már most én ezt szeretném valahogy vissza varázsolni rá van e rá valami image , vagy valami amit lelehet tölteni netről ? vagy valami más megoldás :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29925) LaTisza válasza LaTisza (#29865) üzenetére


LaTisza
csendes tag

Nemrég írtam. Kérem valaki segítsen :R

(#29926) Tikakukac válasza LaTisza (#29925) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdeztünk párat azóta, de mennyi az árkereted?

dvd_R+: nem kell az neked, én anno 2 hétig takarítottam a recovery hülyeségeit, fogtam, telibeformáztam a lemezt és cső.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29927) dvd_R+ válasza Tikakukac (#29926) üzenetére


dvd_R+
őstag

Az oké :D de én szeretném ha rajta lenne hogy tudom vissza varázsolni rá ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29928) Tikakukac válasza dvd_R+ (#29927) üzenetére


Tikakukac
titán

Könnyen, egyszerűen és gyorsan? Sehogy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29929) dvd_R+ válasza Tikakukac (#29928) üzenetére


dvd_R+
őstag

:(
valahogy tuti lehet.. találtam 1 ilyen útmutatót [link]

itt képekben is mutatja viszont mikor a support & drivers résznél bekell irni a gép tipusát nekem erre a tipusa nem talál semmit ...

kiprobaltam egy másikkal és úgy viszont talált és ott is van hogy order recovery media és ott van a cd képfálj letölthetőként

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29930) LaTisza válasza Tikakukac (#29926) üzenetére


LaTisza
csendes tag

nagyon max 200 sajnos csupán.

(#29931) Pocok256 válasza dvd_R+ (#29927) üzenetére


Pocok256
veterán

Hp tól tudsz rendelni recovery dvd t ami visszaállít mindent. De őszintén megmondom hatalmas nagy hiba lenne gyári rendszerrel használni, mert tele van szeméttel :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29932) Tikakukac válasza LaTisza (#29930) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennél erősebb jobb minőségben nem lesz. Szvsz ez azért már elég.

dvd_R+: X nyelven X pénzért biztosan le is küldik neked, aminek továbbra sincs értelme, és kérdés, hogy miként is műxik. Önszopatásnak jó móka, hagyd.
Többek között ezért is rühellem a konzumer gépeket. Ott egy rohadt updater, felrakod, leszed mindent magának a gépre, max 1-2 dolgot utána felraksz és cső. Ez a teleszemetelt előre rakott valami mindig is őrületbe kergetett, HP különösen szereti megtömni a gépet ingyenes antivirussal meg halállal.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29934) dvd_R+ válasza Tikakukac (#29933) üzenetére


dvd_R+
őstag

xD

Értem viszont nekem csak azért kellet volna hogy úgy teljes a "szett" gyári állapotban szerettem volna a gyári windows rendszeszerrel illetve a driverekkel

habár közben a drivereit megtaláltam max az lesz hogy ultimate windows7 + a drivere amit le tudok szedni netről

tehát akkor ha jól értem max a hp fog adni nekem de ő se ingyen hiába van garanciám a gépre ?

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29935) LaTisza válasza Tikakukac (#29933) üzenetére


LaTisza
csendes tag

igen már ajánlottak hasonló dell-t, köszönöm,
esetleg vmi más? :B
és mi ez a dupla? :F

(#29936) Tikakukac válasza dvd_R+ (#29934) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha neten lehetetlen megszerezni az img-t, akkor jah, a HP jön a sorban. De mivel marha jó kérdés honnan van a gép és egyebek, így lehet pár kört lefutni 1-2 DVD-nyi szemétért. Szedd le a drivereket és örülj neki, hogy tudod mi fut a gépen hellyel-közzel.

LaTisza: Ha csak új gépet lehet, és FHD videóvágás lesz, ami szereti a nagy procit, akkor ennyi van és kész. Ez is ahhoz képest most nagyon olcsó, ezt vegyed. Már csak az i7-re keresve sincs más 200k alatt, szóval triplán ez a te géped.

Szerkesztettem egyet, Chrome pedig szereti néha ilyenkor új hsz.-ként megírni a dolgokat. Ilyenkor a törlés végett beírjuk, hogy dupla vagy valami, így nem lesz feleslegesen ott a 2hsz. ha még nem is törölnék később.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29937) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni! Találtam két laptopot, otthoni használatra kellene, a játék nem fontos.

ez az egyik

ez pedig a másik.

A toshibához lenne véve pluszba 1 év garancia, így árban teljesen megegyezik a kettő.
Előre is köszönöm!

(#29938) LaTisza válasza Tikakukac (#29936) üzenetére


LaTisza
csendes tag

rendben, köszönöm szépen :)

(#29939) Tikakukac válasza PRDZsolesz (#29937) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez + 8k elviekben még 1 év gari. Lehet van olcsóbban is, csak irányt mutatok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29940) Gedeon31 válasza Tikakukac (#29939) üzenetére


Gedeon31
addikt

Van olcsóbban. :)

(#29941) Tikakukac válasza Gedeon31 (#29940) üzenetére


Tikakukac
titán

Én lusta vagyok minden gép árlistáját fejben tartani, annyira emlékeztem, hogy volt olcsóbban is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29942) AxBattler válasza Andyka0908 (#29725) üzenetére


AxBattler
félisten

Az LH532 ezen teszt szerint azért egy "kicsit" hajlamos a melegedésre - okés, hogy stress test, és nem valós felhasználás, de a 90 fok az 90 fok...

Erről van esetleg tapasztalatod?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29943) PRDZsolesz válasza Tikakukac (#29939) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

És ha mindenképp a kettő említett közül kellene választani?

(#29944) Pocok256 válasza dvd_R+ (#29934) üzenetére


Pocok256
veterán

Postaköltségért leküldik. 500 Ft kb . Emlékeim szerint.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29945) Andyka0908 válasza AxBattler (#29942) üzenetére


Andyka0908
tag

Hát annyira így Aida-val még nem nézegettem a hőmérsékletet, de így alapjáraton egy kép róla, semmi sem megy a háttérbe (böngésző, utorrent ezeken kívül semmi terhelő progi)

Játék közben eddig nem mértem hőmérsékletet, de hangját nem nagyon hallottam még...igaz nem játszom nagy gépigényű játékokkal, max a Lol ami erősebb, de ott sem hallottam különösebben hangját.

De hőmérséklet tesztelést majd csinálok. :)

[ Szerkesztve ]

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#29946) dvd_R+ válasza Pocok256 (#29944) üzenetére


dvd_R+
őstag

Tudsz benne segíteni ? :F :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29947) Tikakukac válasza PRDZsolesz (#29943) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor benne lennék életem legdurvább döntésében.

Acer mondjuk 3 év garit és elviekben jó, gyakorlatban passz. Szóval talán azt. De akkor ha tényleg puskát szorítanak a fejemhez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29948) PRDZsolesz válasza Tikakukac (#29947) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

rendben, köszönöm :)

(#29949) Pocok256 válasza dvd_R+ (#29946) üzenetére


Pocok256
veterán

Pontos típusát pü be írd már meg a gépednek.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29950) spyduck válasza Dyde (#29923) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nagyon minimális a különbég, kicsit kisebb a nyomáspontja de ebben igazad van, a Z580 egy hajszálnyival jobb ebben + a Z500-at otthoni viszonyok között nem lehet bővíteni, viszont a többiben mind jobbnak találtam a Z500-at.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.