Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#29451) Laox


Laox
aktív tag

Van 150.000 forint környékén olyan gamer notebook, ami a starcraft 2-t, world of tanks-ot el tudná vinni, és nem csak minimálon, hanem azért közepes/high beállításon?
Köszönöm.

(#29452) kerekfej válasza Laox (#29451) üzenetére


kerekfej
addikt

AMD Radeon HD 7670M-es gép elviszi.

StarCraft 2 medium 45fps high 30fps
World of Tanks v8 ultra 62 fps

Samsung NP350V5C-S05HU 138k
Intel Pentium Dual-Core B970 (2,3 GHz, 2 MB)
Samsung 4GB DDR3 1333MHz
Hitachi 750GB
AMD Radeon HD7670M 1 GB
Matt kijelző
Windows 8 64-bit
2 év garancia (bővíthető)

Samsung Series 3 NP350V5C: Lassú víz Teszt
Samsung Series 3 350V5C Notebook Review 79%

Picit jobb változata:
Samsung NP350V5C-S06HU 159k
Intel Core i3 3110M (2,4 GHz, 3 MB)
Samsung 4GB DDR3 1333MHz
Hitachi 750GB
AMD Radeon HD7670M 1 GB
Matt kijelző
Windows 8 64-bit
2 év garancia (bővíthető)

[ Szerkesztve ]

(#29453) brumi1024 válasza kerekfej (#29450) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó drágán mérik, ahhoz képest, hogy teljesítményben nem kiemelkedő(G580 szint), cserébe már az i5-össel is megkóstolja a 94 fokot terhelés alatt. Játékra sem opció, mert arra itt már van Y500, és normál felhasználásra sem, mert arra ebben az ársávban vannak újonnan 5530/6530-as Latitude-ok.

(#29451) Laox: Vagy inkább G580, jobb anyagminőséggel, hasonló teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#29454) kerekfej válasza brumi1024 (#29453) üzenetére


kerekfej
addikt

Lenovo IdeaPad G580AH laptop LEN 59-366678 140k
(Intel® Core™ i3-2348M Processzor / 6GB / 1TB / NVIDIA GeForce GT 635M / DOS / Sötétbarna)

Ez tényleg jónak tűnik, de sajnálatos, hogy a kijelző fényes (Samsung-é jobb), 1x USB-vel kevesebb van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#29455) B-L-A-C-K válasza kerekfej (#29452) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+ Az egyik legjobb választás lehagytad:

A G580-at, amúgy a 7670-est hol láttad hogy World of Tanks v8 ultrán ~62 Fps-el tudja? Mert GT630-asnál csak Low-on tudja 40 fps körül, mediumon már játszhatatlan 22 fps-et írnak, ultrán meg már 10 fps-et sem ér el...Viszont a StarCraft 2 medium ~65fps high ~35fps, azaz jóval többet tud itt, de nem hinnem a másik játéknál ennyire vissza esne, azaz 50 fps visszaesést kétlek (ultra: ~10 fps vs ~62 fps), még ha az NV.-t nem is támogatja csak az Atit, szóval szerintem elírás.

Laox: Ez lenne az egyik legajánlottabb darab:

Lenovo IdeaPad G580AH 140K

Intel® Core™ i3-2348M Processzor
6GB 6GB DDR3 1333MHz
1TB vinyó
NVIDIA GeForce GT 635M 2GB
2 év garancia

Vagy kicsit gyengébb procival, 500 Gb-os vinyóval, és 4GB memóriával 123K.

szerk:

kerekfej:

Közbe látom megelőztek, akkor még annyit hozzátennék hogy attól hogy a kijelzője fényes nem feltétlenül rosszabb, van aki azt részesíti előnyben, mint pl én is.

[ Szerkesztve ]

(#29456) kerekfej válasza B-L-A-C-K (#29455) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezt tényleg félrenéztem, mert nincsenek itt ott az eredmények valami miatt.

World of Tanks v8 (2012): Playable with a weaker graphics card in detail settings low. - more...
Approximation!
ultra: 10+ fps (GeForce GT 630M)
high: 18+ fps (GeForce GT 630M)
med.: 23+ fps (GeForce GT 630M)
low: 48+ fps (GeForce GT 630M)

GeForce GT 635M tényleg erős, de Lenovo-nál lehet trükköznek

A 123K-s gép ami linkeltél azzal simán versenyez a Samsung NP350V5C-S05HU, mert a 14k-val drágább, de egy jobb kijelző van benne és jár hozzá a Windows 8 is, a merevlemez is nagyobb 250GB-al, processzor is erősebb minimálisan és egyel több USB van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#29457) B-L-A-C-K válasza kerekfej (#29456) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk sokszor nem sok köze van a valósághoz ennek a notebookcheck-nek a dolgokhoz, de még mindig nem írtad hol találtad ezt a 7670M-re amit előtte írtál, mert az 50 fps eltérés az mint írtam rengeteg, ennyit kétlek, így vagy a GT630M-nél hülyeség az adat, vagy a 7670M-nél...

Plusz ott ne GT635-nek nézd a listában mert az a GT555M lenne, GT630-asnak kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#29458) kerekfej válasza B-L-A-C-K (#29457) üzenetére


kerekfej
addikt

Írtam, hogy félre néztem.

(#29459) btudos válasza kerekfej (#29456) üzenetére


btudos
veterán

Ha kell az op.rendszer, akkor megéri a Samsung, egyébként nem. A többi komponens nem ellensúlyozza a gyengébb billentyűzetet, összeszerelési minőséget és anyaghasználatot.

De egyébként Win8-cal tényleg jó vétel, de ha valakinek nem kell, vagy nincs oda a full műanyag házért, a Lenovo jobb vétel lehet. Egyénfüggő a dolog.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29460) B-L-A-C-K válasza kerekfej (#29458) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen írtad, de hogy mivel, és mi lenne valós eredmény azt már nem írtad a 7670M-hez csak a GT630-ashoz amit ugye én is írtam már szóval tudtam...:)

Illetve még annyit mondanék hogy ezt a listát amit mutattál:

ezt ne GT635-el nézd mert ami ugye ebbe a gépekbe van az GT630-as (ezt gondolom te is tudod), az oldalon meg az a GT635 az elvileg az eredeti GT635 (GT555M).

[ Szerkesztve ]

(#29461) kerekfej válasza btudos (#29459) üzenetére


kerekfej
addikt

Összeszerelési minőségben nincs különbség szerintem ezek a gépek között (hasonló a gyártás körülménye és a minőség ellenőrzés is). Esetleg az anyag kidolgozási minőségére gondolsz, illesztés, sorja, stb.

B-L-A-C-K pont azért szerepel az összehasonlításban mindhárom gpu amiről szó volt eddig.

Magyarul egy órajelekben felturbózott GT 630M (672 -> 753) van a fenti Lenovo gépekben. A termék infónál meg GT 635M-nek tüntetik fel tévesen.

[ Szerkesztve ]

(#29462) kerekfej válasza kerekfej (#29461) üzenetére


kerekfej
addikt

G580 59-366664 ebben van valódi GT 635M 2GB-os, de ez már 160k

(#29463) Braddock válasza kerekfej (#29461) üzenetére


Braddock
őstag

Érdekes, hogy néha megjelensz és akkor csak és kizárólag a Samsung a válasz a kérdezők hozzászólására. Még akkor is, ha van helyette sokkal jobb alternatíva. Nem bántásként, csak furcsa. Mondjuk az SSD fórumban is a Samsung-ot ajánlod, de ott nincs is ezzel gond, hisz az egyik legjobb. Viszont itt nagyon nem mindegy kinek mit ajánlanak. Amíg az aláírásod SEC volt, gondoltam Samsung Electronic Company, tehát érthető, de most meg Hewlett-Packard ;]

Peace!

[ Szerkesztve ]

(#29464) btudos válasza kerekfej (#29462) üzenetére


btudos
veterán

Mi mutatja, hogy ez nem ugyanaz a verzió? :F Nagyon kétlem hogy azonos szériában eltérő GPU-t használnának (ráadásul nem is kicsi a különbség).

Itthon a Z580-akban és a Z500-akban is a gyengébb GT635m van, mitől lenne ebben az erősebb?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29465) Laox


Laox
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! 10-20ezer forint nem igazán számít ,ha annyival jobb ez az utóbbi gép, akkor azt veszem. Win8 egy undorító rendszer, kezelhetetlen, az biztosan nem kell, jó egy freedos is. Még egyszer köszönöm.

(#29466) kerekfej válasza Braddock (#29463) üzenetére


kerekfej
addikt

Annyit vannak itt ajánlva a Lenov-ok a Dell-ek és a Fujitsu-k, hogy pár jelentéktelen Samsung ajánlás is belefér. úgy gondolom. Egyébként nincs semmi közöm a Samsung-hoz mielőtt megkérdeznéd., de ezt már elmondtam többször is.

btudos A gyártó oldalára hivatkoztam, ha nem azt kapja a kedves vásárló ami oda ki van írva, akkor fel kell lépni megtévesztés miatt. Valaki kérdezze meg a gyártót, hogy mi a tényállás a dologról. Samsung-nál is meg lett kérdezve a bővíthetőség lehetősége biztosan emlékeztek.

[ Szerkesztve ]

(#29467) btudos válasza kerekfej (#29466) üzenetére


btudos
veterán

Akkor a gyártó weboldala hol mondja hogy ez az erősebb GT635m? :D A válasz ugyanaz: sehol :N

Te el tudsz képzelni olyat, hogy ugyanabba a szériába két különöző GPU kerüljön ugyanolyan néven? Ezt Te magad sem hiszed el. Nem tudom miből gondolod hogy az erősebbről van ott szó, mostmár tényleg szeretném tudni.

Feladom, nem érted mit szeretnék megérteni :(

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29468) Braddock válasza kerekfej (#29466) üzenetére


Braddock
őstag

Részemről ok, a változatosság gyönyörködtet.

(#29469) kerekfej válasza btudos (#29467) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezek a specifikációk a gpu-nak: GeForce GT 635M. Lehet csak a Magyarországon fordulhat elő, hogy össze vissza van minden a gyári weboldalon.

Mondjuk ez beszédes: Up to 144, tehát kevesebb is lehet, de hogy mennyi lehet a minimum érték arról itt nem nyilatkoznak. Magyarul hívhatják GT 635M-nek is. Elég nagy mozgásteret enged az Nvidia, a naiv vagy optimista vásárlók kárára.

[ Szerkesztve ]

(#29470) brumi1024 válasza kerekfej (#29469) üzenetére


brumi1024
veterán

Mint ahogy ezt mindig is csinálta. Mindegyik G580-ban a gyengébbik Gt635m van ezeket a köröket már rég lejátszottuk, a tulajok felvilágosítottak minket. A gt555m szintű 635-öt egyik Lenovoban sem lehet megtalálni itthon.

(#29471) kerekfej válasza kerekfej (#29469) üzenetére


kerekfej
addikt

Magyarul inkább egy GT 630M-hoz van közelebb az a GPU amit Lenovo GT 635M néven belerak az adott típusú gépeikbe. Egyre trükkösebbek, leleményesebbek a gyártók átnevezés (régi termék eladása új termékként, kis befektetéssel) terén.

NP350V5C tapasztalat

[ Szerkesztve ]

(#29472) brumi1024 válasza kerekfej (#29471) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, szóval félreérthetően írtam. Lenovo Gt635=gt630m.

(#29473) kerekfej válasza brumi1024 (#29472) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez az Nvidia GT 635M (GT 630M Overclock) kb ugyanolyan teljesítményre lehet képes mint az AMD HD 7670-ese, játék függő, hogy mikor melyik a gyorsabb, jobb (AMD 2D és videóképességei lehetnek jobbak kicsit).

[ Szerkesztve ]

(#29474) piRate_nEx válasza kerekfej (#29473) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Jó, ezt már negyed éve tudjuk.

The glass is already broken.

(#29475) kerekfej válasza piRate_nEx (#29474) üzenetére


kerekfej
addikt

De akkor miért hallgatjátok el?

(#29476) btudos válasza kerekfej (#29475) üzenetére


btudos
veterán

Senki nem hallgatja el. Milliószor le lett írva hogy a GT635m csak egy átnevezett GT630m.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29477) piRate_nEx válasza kerekfej (#29475) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Te miről beszélsz? Ezt innen mindenki tudta.

The glass is already broken.

(#29478) Dhampir válasza piRate_nEx (#29477) üzenetére


Dhampir
félisten

Viszont kerekfejnek abban igaza van, hogy túlsúlyban a GT635M van terítéken, a 7670M kevésbé.

(#29479) btudos válasza Dhampir (#29478) üzenetére


btudos
veterán

A Samsungokban, a Dellekben, HD7670m van. Igazából minden kategóriában van jobb vétel GT635m-el, alternatívaként meg rendszerint megemlítjük pl. az Inspiron 5520-at. De a Z580G illetve a Z500 ugyanott van árban, mint az említett Inspiron, viszont minőségben és (bár ez szubjektív, de) designban is elverik a Lenovo-k.

A Samsung NP350-nél is jobb vétel általában a G580, ha nem kell OS, ezt feljebb leírtam. Nagyjából ezek az okok, amik miatt a GT635m többet szerepel.

Na, most lehet támadni, hogy Lenovo fan vagyok. Megtapogattam az összes említett gépet, megfogdostam, megnéztem amennyire egy kiállított gépet meg lehet nézni, és igen, úgy gondolom a Lenovo-k adott kategóriában jobb minőségűek, mint a Samuk vagy a Dell-ek.

kerekfej: A magyar piacon forgalmazott gépek esetében mindnél helytálló a kijelentés, hogy megegyezik a GT630m és a GT635m jelölésű GPU. Tudjuk, hogy létezik erősebb GT635m is, ami a GT555m átnevezve, de még senki nem találkozott vele Magyarországon, ezért gyakorlatilag elfelejthetjük a létezését.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29481) kerekfej válasza btudos (#29476) üzenetére


kerekfej
addikt

De ez így nem egészen igaz, de Lenovo esetén helyes lehet a megállapítás.

GeForce GT 635M [link] CUDA Cores max 144 / Memory Interface Width max 192bit

144 cores 709MHz, 128Bit GDDR5, e.g. MSI GX780
144 cores 590MHz, 192Bit DDR3, e.g. Dell XPS 17, Alienware M14x
144 cores 590MHz, 128Bit DDR3, e.g. Schenker XMG A501 / A701 (Clevo W150HRM / W170HN)
96 cores 753MHz, 128Bit GDDR5, e.g. Lenovo Y570p / Y560p

GeForce GT 630M [link] CUDA Cores 96 / Memory Interface Width max 128bit

[ Szerkesztve ]

(#29482) Dhampir válasza btudos (#29479) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak garanciában nem verik el a Lenovok a Dellt; 2 év < 3év, és lengyel szervíz < magyar szervíz.

(#29481) kerekfej

Dupla vagy semmi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29483) Tikakukac válasza kerekfej (#29475) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó, bevallom, megittam 3 deci Green Labelt. Nem titkolom.

Még szerencse nem az ajánlók felelnek a chiphibás NV karikért is, amiket nem tudtak előre 2-3 évvel, nem kis balhé lenne akkor is. Azért remélem érzed, hogy rossz csoportot találtál meg a problémáddal. Irány az NV-HQ.

Dhampir: Rakass a G580-ba olyat, és akkor az lesz túlsúlyban. Ha tök egyenlő árú és tudású gépek lennének egymás mellett és akkor is a 630-635M lenne túlsúlyban, akkor már igen, lenne ok az aggodalomra.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29484) btudos válasza Dhampir (#29482) üzenetére


btudos
veterán

Igaz, a 3 év garancia sokszor döntő tényező. :K

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29485) kerekfej válasza Tikakukac (#29483) üzenetére


kerekfej
addikt

Lehet mondani GeForce GT 635M LE (Low-cost Edition)-nak például.

(#29486) Tikakukac válasza kerekfej (#29485) üzenetére


Tikakukac
titán

DDR2-3 korszakban sem nevezte át az ATI és nVidia a karikat, pedig ott is elég keményen fogta a teljesítményt a kisebb ram. Ez van, ez egy ilyen szakma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29487) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jaj hát mi meggggyen ittttten rossz nézni! :N

Viccet félre téve, persze hogy lehet ajánlani a Samsungot, meg akármi mást is, de jelenleg 120-140-es kategóriában akárki akármit mond játékra a G580-as a jelenlegi legjobb választás még mindig, és itt nemcsak teljesítményt kell nézni hanem minőséget. A Samsung igaz kicsivel marad el, és akinek matt kijelzőre van szüksége annak evidens hogy jobb választás lehet, de szerintem ha már valaki gépet akar venni, és rákérdez itt, akkor illik a legjobbat megemlíteni attól függetlenül hogy naponta 50x le van írva és már idegesítő. Itt nem azt kell nézni (szerintem) hogy mit ne ajánljunk milliószor, hanem hogy az érdeklődő tudatára adjuk mi a legjobb.

(#29488) privacy99 válasza B-L-A-C-K (#29487) üzenetére


privacy99
senior tag

Hát nemtudom, lenne egy kérdésem. Például itt van ez. Ha jól emlékszem talán ezt ajánlottátok is nekem. Viszont ebben 610-es nVidia van, ami bőven nem elég játékra, és ezért az árért több, sokkal jobb videókártyával rendelkező gépet lehet találni, pl. 7670-esek vagy 630, 635-ösök. A proci mindegyikben ugyan az, tehát a kérdésem: Azon kívül, hogy teljesen aluminíum a ház, ami tényleg jó dolog, van előnye a gépnek? Mert ha a belső hardveren kell spórolni a külső minőségéért, akkor én inkább veszek egy plasztik sz*rt, de azt jóval erősebb hardverrel.

Ui.: Esetleg ez már jó választás, de több is 5-7 ezerrel, és szerintetek ebbe a kategóriába i3-nál nem kell jobb. Tehát ezt az "erőt" 150 környékén is meg lehet venni. Ez minden, csak nem a legjobb választás, és ár/érték arányban sem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#29489) btudos válasza privacy99 (#29488) üzenetére


btudos
veterán

Ezt biztos nem mi ajánlottuk (legalábbis nem szándékosan :B ), ennél milliószor jobb vétel 140-ért az i3+GT635m verzió. A GT610m-nek nincs léjogosultsága ebben a konfigurációban, gyengébb mint a HD4000-es IGP.

A G580 billentyűzete magasan a kategória legjobbja (talán a Fujitsu szerel hasonló minőségű billentyűzetet a gépeikbe, de ott nincs dGPU, szóval az igazából csak árban hasonló kategória), az összerakottság érzet vagy "van benne anyag" faktor is ennél a modellnél a legmagasabb 150 000 Ft alatt. Hasonló hardverrel a Samsungnál belefért az operációs rendszer is, ők az anyaghasználaton spóroltak, így olcsóbb lett a cucc, el lehet dönteni kinek mi kell inkább.

kerekfej: Ha a multimédiába beletartozik a játék is, akkor valóban. De alapvetően ha nincs játék, vagy komolyabb grafikaigényes alkalmazás, akkor egy bármilyen mai IGP elég, FHD filmeket azok is bőven elviszik.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29490) kerekfej válasza privacy99 (#29488) üzenetére


kerekfej
addikt

Multimédiás felhasználásra szerintem HD7670M, GT630M a minimum elvárható szint.

LEN 59-366678

[ Szerkesztve ]

(#29491) ryori


ryori
senior tag

Üdv, zene,film,net -re max 80.000 ért, még mindíg ez a legjobb vétel?

[link]

(#29492) btudos válasza ryori (#29491) üzenetére


btudos
veterán

Amennyiben nem a saját hangszóróit szeretnéd használni, igen.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29493) kerekfej


kerekfej
addikt

Igaz ez nem laptop hanem mobiltelefon:

Nagyon érdekes a HTC nyilatkozata, miszerint a HTC One megjelenése, összeszerelése, anyaghasználata prémium minőségű, a Samsungé pedig gyenge. Egyértelmű, hogy máshol nem találnak fogást. Szemmel láthatóan a Samsungot ez a probléma nem zavarja. Inkább a könnyű súlyra, az egyszerű és olcsó cserélhetőségre fektetik a hangsúlyt. Az Unibody burkolatok sérülése problémás, drágán javítható, a fémházak pedig leeséskor nagyobb terhelést jelentenek a kijelzőre, mert azok kevésbé nyelik el az energiát, mint a rugalmas szerkezetű polikarbonát. Az sem utolsó szempont, hogy ez mérsékli a gyártási költségeket is. [link]

(#29494) B-L-A-C-K válasza privacy99 (#29488) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mutasd már meg GT610-el ezt hol ajánlottuk neked? Sehol...

Amúgy nem veszed észre végig a f@szságot beszéled, és azt sem tudod milyen rendezvényen vagy! De ha nem veszed észre magad majd más figyelmeztet, mert itt a hülyeségedből, és a privátban írt fenyegetésedet nem csak én nem viselem el hanem más sem (mert tudom másnak is írtál). Szóval vagy elkezdesz értelmesen és normálisan írni, vagy valószínűnek tartom pihenőre mész innen!

Illetve utoljára írom le neked mert látom még most sem sikerült felfogni a dolgokat. Amit linkeltél 160 ezért, és játékra keres valaki teljesen felesleges az i5-ös, és amit már leírtam hogy miért még1x megteszem, 1 azért mert buta vagy, 2 meg másnak is jól jön.

Egy ilyen szintű vga-t az i3-as maximálisan kitud használni, i7-essel éri meg esetleg de ott is azért mert van pár játék ami 4 magot tudja kezelni, ettől független játékok szempontjából teljesen felesleges. Azaz ha veszel egy i5-öst semmivel sem lesz gyorsabb a játék mint i3 alatt. Egy komolyabb erősebb vga-nál mint pl a GTX660-nál már igen, de ugye ezeket i5 alatt nem is lehet kapni. Remélem így már 4.-re leírva felfogtad.

[ Szerkesztve ]

(#29495) Borote válasza kerekfej (#29475) üzenetére


Borote
addikt

Tehát akkor rendszeresen úgy ajánlasz gépeket, hogy elképzelésed sincs, hogy igazából mi is van bennük?

[ Szerkesztve ]

(#29496) Dhampir válasza Tikakukac (#29483) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezentúl szondáztatni fognak! :DD

(#29497) kerekfej válasza Borote (#29495) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezt mire alapozod? Mire akar kilyukadni?

(#29498) Eszterrr


Eszterrr
csendes tag

Sziasztok!

Valami Pc guru tudna nekem segíteni?
Szeretnék venni egy új laptopot, mert a régi sajnos már nem elég a programjaim futtatásához.

200 000 ft. körüli összeget szánnék rá.
Ami fontos, hogy fehér legyen és világítson a billentyűzet 15 lehetőleg 17-es?
Ki mit tudna mondani ebben az ár kategóriában? Főleg Sony-k tetszenek.
Azt se tudom melyik oldalon érdemes, hol a legolcsóbb? Vagy esetleg nincs valaki aki foglalkozik áfa nélküli beszerzéssel?

(#29499) Dhampir válasza Eszterrr (#29498) üzenetére


Dhampir
félisten

Notebook guruL:

Például ebben a listában vannak fehér Sonyk is 1 év garanciával, újraértékesített gépek.

[ Szerkesztve ]

(#29500) Tikakukac válasza Eszterrr (#29498) üzenetére


Tikakukac
titán

Topic összefoglaló nevezetű dolgot próbáld meg első körben leírni, mert így nehéz bármit is mondani.

Z500-at ajánlanám első körben tippre, használtban lenne rengeteg tuti gép, de fehérben..hát, nem sok.

Mondjuk ha külsőre adunk akkor Sony win, Tilla meg jó eladó, de 1 év gari... ez a fehér dolog általában kiveri a jó gépek 80%-át.

DarkDeer: Turbo ami i5-nél extra.
Ha baromi sok lap kell stb. akkor U procikat hanyagolnám, mert bizony így az i5 is kifut.
Van egy új gépünk albiban egy A531, de dedikált vidkaris i5 verzió (elég erős verzsön), egyenesen romániából, na pölö 30-40 laptól az is leizzad, épp most este nyitogattam meg benne az egyetemi cuccaimat a heti zh-ra. Mondjuk igaz, ezek elég keményen összehegesztett oldalak többnyire.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.