Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#29401) B-L-A-C-K válasza pocokxx (#29400) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha az adatlapodon szereplő Asus-od van, annál természetesen jobb.

Közbe látom Asus X54Cról lenne szó, minőségben jobb a Toshiba.

[ Szerkesztve ]

(#29402) pocokxx válasza B-L-A-C-K (#29401) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Még nem javítottam...:)
Asus X54C S0476D csak vettem bele még 4gb ramot.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29403) B-L-A-C-K válasza pocokxx (#29402) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jobb, de olyan iszonyatosan nagy előrelépésre ne számíts...:)

(#29404) pocokxx válasza B-L-A-C-K (#29403) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Értem. Akkor még a postaköltséget sem éri meg a csere? (mert azt ugye fizetnem kéne).

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29405) B-L-A-C-K válasza pocokxx (#29404) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dehogy nem éri meg, mert minőségben jobb, de mint írtam arra ne számíts hogy sokkal jobb lesz azért tudásban meg azonos, de egy postaköltséget nekem is megérne mindenképpen.

(#29406) Sorifüggő


Sorifüggő
csendes tag

Sziasztok!

Az elkövetkező hetekben most már tényleg laptopot fogok vásárolni.
Tanácsaitok és sok olvasgatás után a Lenovo Ideapad Z500 tűnik a befutónak, viszont tegnap találtam re erre a Fujitsu LifeBook-ra. Tudtok róla esetleg valamit?

Igazából az fogott meg, hogy könnyebb (csak 2,2 kg) és a 8 cella tűnt még szimpatikusnak, habár nem tudom, hogy a Lenovo 4 cellához képest ez mekkora előnyt jelentene. Illetve videokariban láttam még, hogy a Fuji gyengébb, de mivel nem vagyok nagy játékos (inkább munkára kéne, sok photoshoppal, esetleg webmatrix/weboldal építésre), így ez annyira nem vágott földhöz.

Vélemény? :)

Kösziii

(#29407) Pocok256 válasza Sorifüggő (#29406) üzenetére


Pocok256
veterán

A két gépnek semmi köze nincs egymáshoz. Egyik gép egy multimédiás gép amivel bőven lehet játszani másik meg egy üzleti subnotebook ami nem játékra van tervezve. Döntsd el mi kell neked ennyi :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29408) B-L-A-C-K válasza Sorifüggő (#29406) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:D

Érdekes egy figura vagy, ennek a két gépnek annyi köze van egymáshoz hogy notebookok, ettől eltekintve semmi más. Az egyik egy alapgép, a másik meg egy erős játék gép.

(#29409) Borote válasza Pocok256 (#29407) üzenetére


Borote
addikt

15"-os subnotebook? ;]

(#29406) Sorifüggő: a cellaszám még nem jelent semmit, cellaszámtól függetlenül is vannak nagyobb és kisebb kapacitású akkumulátorok.

(#29410) Pocok256 válasza Borote (#29409) üzenetére


Pocok256
veterán

Lemaradt a " " :D

Na meg amik ilyen vékony genyok nekem mind subnotik :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29411) Chaser válasza Pocok256 (#29410) üzenetére


Chaser
titán

Ez inkább egy nagy genyó ultrabook-szerűség:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29412) AxBattler válasza B-L-A-C-K (#29408) üzenetére


AxBattler
félisten

Kérdés:
Az E5520-asnál le lehet szedni az ODD előlapját, és egy HDD caddy-re rá lehet azt szerelni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29413) don.racz válasza B-L-A-C-K (#29392) üzenetére


don.racz
csendes tag

Új gépet szeretnék venni, erről mi a vélemény?
noti

(#29414) Chaser válasza AxBattler (#29412) üzenetére


Chaser
titán

Igen:)
Szerencsére az E5x széria nem olyan elvetemült mint az E6x, oda drága spéci keret kell. E5x-be sima univerzális jó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29415) Dhampir válasza don.racz (#29413) üzenetére


Dhampir
félisten

A fényes felületek és az optikai meghajtó hiánya nem zavarna?

(#29416) AxBattler válasza Chaser (#29414) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29417) B-L-A-C-K válasza AxBattler (#29412) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Le lehet szedni az ODD előlapját, viszont caddy-m sosem volt még így nem tudom jó e rá, de gondolom igen.

don.racz: Én ilyen áron biztos nem venném meg azt, a lakkos felületen minden meglátszik, illetve ha átlagos felhasználásra kell miért kell dedikált viszonylag erős vga bele? Inkább a minőségre kellene menned, és hidd el azokkal a pár hónapos gépekkel nagyon jól járnál. Viszont ha ragaszkodsz az új géphez mindenképpen, és 175 körül is belefér még, akkor a HP Probook szériából válogass.

[ Szerkesztve ]

(#29418) privacy99 válasza brumi1024 (#29390) üzenetére


privacy99
senior tag

Esküszöm. Miért hazudnék? De letesztelem a napokban végig. Hétfőn 4 és fél óra wifi, folytonos menet után volt 56%-on..Végig programoztam órán. Másnap 3 óra után 60-70% között volt még.

[ Szerkesztve ]

(#29419) Chaser válasza AxBattler (#29416) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen. Biztos jó hozzá, vittek már tőlem olyan gépbe.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29420) B-L-A-C-K válasza privacy99 (#29418) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A te géped elég érdekes lehet, nekem a 9 cellás (87Wh-s) nem bír folyamatos használat mellett 8 órát. :)

(#29421) Tikakukac válasza privacy99 (#29418) üzenetére


Tikakukac
titán

Csodagéééééééép, csodagééééééép.

Most komolyan. Ki a francot akarsz még etetni a hülyeségeddel? Nem zavar, hogy 4 és fél órát bírt a legjobb tesztekben is? Neked meg ilyenkor áll több, mint 50%-on? Na elmész te a...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29422) Bellavita21


Bellavita21
csendes tag

Új laptopot szeretnék vásárolni. A régi Fujitsu Siemens-em meghalt, igy érzelmi okokból picit idegenkedem ettől a márkától.
Ahogy olvasgattam, talán 3 márka maradt a pixisben: a Dell, a Lenovo, illetve a Fujitsu.
Szépek az Acer, a HP és a Samsung gépei is.
Netezésre, office-ra kéne, néha filmnézésre, de semmi extra igény nincs. A legjobb árérték arány lenne jó.
A laptopszalonban láttam tegnap egy Fujitsu Lifebook A531-est, i5-ös procival, 4gb, 500gb hdd-vel, ez masszivnak tűnt, de lehet, hogy nekem ez kicsit sok. A másik opció a Dell Inspiron 3520 vagy 5520-as, vagy Lenovo valamilye. Jó lenne a matt kijelző, nem szeretnék szemöldököt szedni a laptop kijelzőt felhasználva :-)
Szóval mit ne? Mit igen? Érdemes többet rákölteni egy i5 procira és nagyon memóriára? Érdemes a win8-asakat megvenni??? Vagy vegyek drágább, jobb teljestményű gépet és tegyek rá egy win7-est és igy legyen 150 ezer körüli?
Úgy 120-150 e közötti összeget tervezetem mindennel együtt.

(#29423) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a notebook-ról? [link]

Ebben az árkategóriában vmi más ajánlat?

Előre is köszi! :R

(#29424) B-L-A-C-K válasza Bellavita21 (#29422) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

E5520-at ajánlanám neked leginkább, használtan itt már elég jókat lehet venni pár hónaposan, pont reggel gyűjtöttem össze egy párat! Amire neked kell az i5-ös felesleges, 4 GB memória meg bőven elég, én is egy i3-ast használok 4GB memóriával.

Viszont ha mindenképpen ragaszkodsz az újhoz akkor abba az irányban nézelődünk,de én mindenképpen a fent leírtakat preferálnám.

justo00: Ebben a kategóriában ez most a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#29425) Tikakukac válasza Bellavita21 (#29422) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennél nem kell erősebb. Maradék pénz mehet SSD-re oprendszerre meg bármi másra.

Ofc amit a kollega muatott jobb, én is inkább venném azokat.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29426) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Egy kissé öregecske Asus F3S már megérett a cserére, ~5 éve teszi a dolgát hibátlanul. Elég sokat volt használva és eddig nem látott szervízt, úgyhogy az utódjától is valami hasonlót várnék el. :D
"Családi" használatra kéne, netezés, családi fényképek rendezése/nézegetése és a hasonló, kevésbé erőforrás igényes feladatok ellátására.

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
- 200-250k
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
- 15,x", felbontásból elég az 1366-as is, de ha nagyobb az csak jobb.. Fényes/matt: mindegy
(3) Notebook súlya?
- nem igazán lényeges, asztalnál lesz használva, nem nagyon lesz mozgatva
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
- ezt már leírtam szerintem. A lényeg, hogy ~5 évig el tudja látni a feladatát
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
- megbízhatóság
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
- lehetőleg W8
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
- HDD 500GB+/SSD 128GB+, 4GB min.
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI, USB3, webkamera
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
- Eddig pár Dellt néztem, de azok valahogy nem tetszettek a leendő tulajnak. Viszont egy Sony E15 (SVE1513R1E - i5/7650M/4GB/750GB) internetes tesztek és leírások alapján nem tűnik rossznak. Pontos boltot nem néztem, nem is tudom, hogy hol érdemes mostanában laptopot vásárolni, ha a garancia és a számla fontos.
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- még márciusban

Előre is köszönöm! :R

(#29427) AxBattler válasza sp@rtan (#29426) üzenetére


AxBattler
félisten

Dell Latitude E5530 - 211k HUF
...de sima HD felbontással 20k-val olcsóbb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29428) kerekfej válasza Drughi (#27004) üzenetére


kerekfej
addikt

Nagyjából összefoglalnád milyen NP350 (V5C modell)? Mik a gyenge pontjai, milyen idegesítő apróságai vannak? A touchpad kikapcsolható? Elődje mi volt? Inkább a negatív tapasztalatok érdekelne róla.

(#29429) kerekfej válasza Pocok256 (#27489) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkumulátor: 3 Cell (43Wh)
Szín: fehér

Egyébként jó gép lenne. Meg sajnos elmaradt a Win 8 is és 1-el kevesebb USB 3.0 van rajta a Samsung-oknál mostanában megszokottnál. De az ára kedvező.

[ Szerkesztve ]

(#29430) _adaml21_ válasza privacy99 (#29418) üzenetére


_adaml21_
őstag

Küldj róla screenshotot, valami megfelelő progival, ami mutatja, hogy mennyi ideig használtad, és mennyit változott az akku töltöttség, valamint azt, hogy közben nem dugtad töltőre. Komolyan, ha tényleg bír ennyit, én is veszek egyet! :D
Amúgy meg csomó embernél találkoztam ilyennel, hogy kértem tőlük, saccolják meg, mennyit megy akksiról az i7-es N5110, és sokszor olyan válaszokat kaptam, hogy hááát ilyen 6-7 órát simán kibír... :D
Valószínűleg nálad is ez lesz, hogy egy kicsit elvesztetted az időérzéked :D

(#29431) sp@rtan válasza AxBattler (#29427) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ahogy nézem a CPU is kicsit gyengébb a Sonyénál, és csak IGP van. A Sonyról mi a vélemény?
Vagy ez a Dell még pont beleférne a keretbe, csak kéne még venni egy Windowst hozzá.

szerk.: Nem is atomerőmű kell, de nagyjából ugyanolyan áron van és azért van bőven különbség a két vas között. Viszont van egy olyan sejtésem, hogy a Latitude egy jóval komolyabb kategória az Inspironnál. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29432) Tikakukac válasza sp@rtan (#29431) üzenetére


Tikakukac
titán

i7 és dedikált kari minek? Tartósság volt a cél, nem atomerőmű vétel.

Igaz, nektek a linkelt Latitude kell, a ti szempontjaitok alapján sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29433) AxBattler válasza sp@rtan (#29431) üzenetére


AxBattler
félisten

Az említett feladatokra bőven elég az a Latitude, de minőségben, szervizháttérben viszont jóval előrébb van!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29434) prebuds


prebuds
aktív tag

Sziasztok! Hadd ajánljam egy fórumtársunkat, aki laptopok javításával foglalkozik: KillHates [KATT IDE - link]

Én szerviz helyett ezentúl hozzá fogom vinni, bármiféle gond lesz a laptopommal. Komoly eszközökkel rendelkezik, és legtöbb esetben a helyszínen megvárható a javítás, tisztítás - végig is nézheted. Egy szerviznél minimum 2x kell menni, plusz az adataidat is le kell védeni - itt nincs erre szükség! KillHates Tökölön dolgozik, de bp-ről a benzinpénzt is beleszámolva még olcsóbban jött ki, mintha szervizbe vittem volna. Ráadásul olyan alapos munkát végez, amit egy szervizbe 100%, hogy nem csinálnak meg. Lelkes és korrekt, ha kérdezel, magyaráz közben :)

Szóval akinek gondja van a laptopjával, vagy szeretne bele ramot venni, procit cserélni stb, az forduljon KillHates-hez! Mobilszáma az adatlapján.

[ Szerkesztve ]

(#29435) Tikakukac válasza prebuds (#29434) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem akarsz neki (magadnak) rosszat, akkor szerkeszd ki iziben, ismerjük mi is, de kevesebbért is moderáltak már ki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29436) prebuds válasza Tikakukac (#29435) üzenetére


prebuds
aktív tag

Miért moderálnák ki azt, mert beszámolok egy pozitív tapasztalatról? Pont ezen a fórumon ajánlották nekem és olyan ritka segítőkész, alapos és lelkes emberről van szó, hogy sokak hálásak lesznek, akik emiatt a hozzászólásom miatt viszik majd hozzá a gépüket.

(#29437) EstiloL2 válasza prebuds (#29436) üzenetére


EstiloL2
tag

Hány ember fogja elcseszni miattad a garanciáját :DDD

(#29438) Dhampir válasza kerekfej (#29428) üzenetére


Dhampir
félisten

Kedves kerekfej, a Samsung NP355V5C AMD A10-4600M laptopról mi a véleményed?

(#29439) Tikakukac válasza prebuds (#29436) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert a topikhoz köze nem nagyon van, új vagy használt gépeket ajánlunk, rosszat nem.

Van erre is topik. (Mostanság pedig elég sok a rinyáló b@romarc, akik miatt fél topikokat takarítanak át feleslegesen, ok nélkül)

Ha pedig rendes garis géped van és elviszed külsőshöz javíttatni akkor:
1.Bukod a garit nagy valséggel
2. Kifizetsz egy rakat pénzt azért, amit ingyen végeznek a garancián belül.

Ha így már érted.

Ennyi erővel én is bevághatnék havonta 10 embert, mert jó a tapasztalatom ilyen téren. Csak akkor még a mostaninál is több felesleges dolog lenne itt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29440) prebuds válasza EstiloL2 (#29437) üzenetére


prebuds
aktív tag

Majd mindenki mérlegel, mondtam, garancia más tészta. De ha pénzért kell csinálni valamit, inkább ide viszem, mint szervizbe.

(#29441) #25906944


#25906944
törölt tag

Üdv! Mindenkinek. Nem vagyok szakértő, így, amit írok kérem senki ne kutassa át szakmai hozzáértést keresve. Vettem egy laptopot. Leírom az első pár nap tapasztalatait és észrevételeit.

Samsung NP300E5X-A01HU [link]

Kívülről szép, elegáns, de közben unisex. A gombok matt felületűek, kicsit csúszósak, de kényelmesek. A touchpad kikapcsolható, hangerő, fényerő állítható. Ami nekem nagyon hiányzik, hogy a kijelző nem kapcsolható ki, csak önmagát kapcsolja ki a beállított idő eltelte után. Helyette van a kijelző és a külső monitor közti kapcsoló gomb.
Nekem ez egy nagy hiányosság, de összességében az első benyomás jó. Egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem.

SPecifikációk:

4GB ddr3 1333MHz - max 8GB
Intel dual B970 processzor (2,3GHz)
intel HD Graphics 4000 video
750GB HDD

Külső csatlakozók:
3 USB 2.0; HDMI; VGA D-SUB; HSPDA; WWAN, mikrofon; fülhallgató

Egyéb:
1,3MPix webkamera; beépített mikrofon, bluetooth 4.0; 4in1 kártyaolvasó, optikai meghajtó.

2 napja vettem így a teljesítményről nem tudok nyilatkozni. Kipróbáltam a League Of Legends játékot és max felbontáson 30, közepesen 60 FPS.

A kép szép. A MATT kijelző maximum felbontása 1366 x 768.

A 64 bites WIN7 élményindex: 4,6

Processzor: 6,2
Memória: 5,9
Videkártya: 4,6
Játékra szolgáló video: 5,8
Merevlemez: 5,9

Csendes, jó fogású, szép gép. A másik változatban (Samsung NP300E5X-A04HU) Intel HD Graphics 4000 helyett NVidia GT620M van, ami nyilván jobb. De ez sem rossz vétel. Általában 100 körül van Free DOS rendszerrel.

(#29442) kerekfej válasza Dhampir (#29438) üzenetére


kerekfej
addikt

Én mostanában nem nagyon követem a mai laptopokat. Pont ezért érdekelnek a valós tapasztalatok. több ember többet lát, sajnos manapság elég nehéz kihámozni milyen termék milyen, mert sokan hozzáértés nélkül mondanak valótlannak tűnő dolgokat. Ezekről a mai 250k-s gépekről azt lehet elmondani általánosságban, hogy rettentő sokat romlott a kidolgozás minősége, megjelent az undorító járólap billentyű és hatalmas költség lefaragást alkalmaztak a gyártók. Nagyon oda kell figyelni, mert a gépek 80%-a valami oknál fogva felejtős. Hibátlan gépet nem lehet találni, kemény kompromisszumot kell kötni.

A mostani AMD processzorok kicsit lemaradnak teljesítményben és fogyasztásban (a legtöbb esetben) a rivális hasonló kategóriájú vagy áru termékétől. Legalábbis sokan ezt állítják.

Egyébként itthon az általad leírt konfigurációt nem találtam meg. Itt van egy hasonló gép, pár játék teszt is van róla.

Az Inteles megfelelőjéből a NP350V5C több változat is létezik. Látszólag jó választásnak tűnik.

Én jelenleg jó választásnak tartom a mostani új Samsung gépeket a belépő kategóriában. A belső tartalom kiemelkedő azon az áron. A külsőn van kis spórolás látszata (műanyag elemek). A garancia magyar viszonylatban közepes vagy jó. Sokan itt a Lenovo és a Fujitsu gépeit ajánlják még ebben a belépő kategóriában.

Samsung-oknál ki lehet bővíteni a garanciát elfogadható áron: bestbyte.hu
Samsung notebook (Series 3 / 2) garancia kiterjesztés +1 év 8990Ft
Samsung notebook (Series 3 / 2) garancia kiterjesztés +2 év 15990Ft
Samsung notebook (Series 3 / 2) garancia kiterjesztés +3 év 21990Ft

Milyen laptopot vegyek 90-160k között? ezekből a modellekből van drágább változat is

Notebookcheck Tesztek

(#29443) Gedeon31 válasza #25906944 (#29441) üzenetére


Gedeon31
addikt

Intel dual B970 processzor (2,3GHz)
intel HD Graphics 4000 video

B970 proci mellé nincs HD4000 csak HD2000 van szerintem.

(#29444) Dhampir válasza kerekfej (#29442) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a választ és a linkeket.

A "műanyagosság" némileg aggasztó, de a viszonylag alacsonyabb ár mellé a Windows operációs rendszer megléte vonzóvá teszi, valamint szimpatikus a matt kijelző is. Tény és való, hogy a Series 5 magasabb minőségű, de jóval húzósabb árkategóriába került.

(#29445) kerekfej válasza Dhampir (#29444) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen szinte elmondható, hogy a legtöbb új gépbe matt a Samsung-ok kijelzője és jó a képminősége és a paraméterei is közepesek minimum. Samsung-okból is elvileg van fém burkolatú modell természetesen magasabb áron. Az új modellek kis felárral megvásárolható Windows 8 operációs rendszerrel (mondjuk ez annyit is ér amennyibe kerül).

(#29446) B!K0


B!K0
csendes tag

Hali,
nem találtam laptop topic-ot ezért ide írok.
Ezt néztem ki
Lenovo B590AB i3 Black 59-352459 W8 (165k)

Mindenapos használatra kellene, filmek, net és még a league of legends elfusson rajta.
Nem vagyok otthon ebben a témában, sajnos, milyen márka stb.
Vélemény?

(#29447) alexdeak


alexdeak
csendes tag

Sziasztok,

Új laptop vásárlásán töröm a fejem a következők lennének a paraméterek, amelyeknek meg kell felelnie:

- Nagy matt kijelző (min. 1600*900), de még jobb lenne a Full-HD
- Legalább 6GB RAM
- Min. core i5
- dedikált videókártya
- opcionálisan m-sata bővíthetőség

Op. rendszer lényegtelen, rendelkezem sajáttal. És mindezt lehetőleg úgy, hogy a 300 ezres álomhatárt ne lépje túl.

Szerkesztés: Kövezzenek meg nyugodtan, de egy fontos dolog még: Acer notebookot nem szeretnék....

Előre is köszönettel, A.

[ Szerkesztve ]

(#29448) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok!
A bátyám egy ismerősén keresztül kapott egy ajánlatot:
ASUS S56CA-WH31
Intel Core i3-3217U 1.8 GHz
4 GB DDR3
500 GB 5400 rpm Hard Drive, 24 GB Solid-State Drive
15.6-Inch Screen, Intel GMA HD
Windows 8

- ezt 400USD-ért tudná megvenni.
Szerintetek megér ennyit? Van jobb ennyiért?
Amit én találtam róla, az alapján közepes minőségű Ultrabook, hangos ventikkel és közepes képernyővel. A gariztatás szintén ellenérv, hiszen USA-beli a gép.
Viszont i3, 500-as vinyó egy gyorsan bootolható ssd-vel, és win8.
A bátyám öregedő asztali gépét szeretné felváltani, hétköznapi használtra - film, zene, netezés, kis játék (FM2013). Nincs szüksége túl nagy teljesítményű gépre, és hordozná itthon és a barátnője lakása között.
:R

(#29449) spyduck válasza AxBattler (#29412) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szinte bármelyik notebooknál meg lehet csinálni.

(#29450) kerekfej válasza kerekfej (#27177) üzenetére


kerekfej
addikt

Notebookcheck
Review Samsung Series 5 550P5C Notebook 83%

NP550P5C-S03HU 270k
NP550P5C-T02HU 270k

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.