Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#163101) Rain2013


Rain2013
csendes tag

Sziasztok!
Ismertek esetleg 14inch vagy ez alatti laptopokat 120 vagy 144hzes kijelzővel?
Az se lenne gond ha utólag kéne cserélni a kijelzőt egy ilyenre amennyiben a laptop támogatja.

(#163102) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Laptopszalon bezárt Bp-en, tudnátok refurb/használt üzleti gépeket forgalmazó boltot ajánlani? Oké, laptopsystem.hu van még, de azon kívül?
gorefurbished.hu esetleg?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#163103) Tikakukac válasza AxBattler (#163102) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha meglesz, szólj nekem is. A romosra szétárazott szemetet áruló, meg gariban homlokon pörgő boltok nem játszanak, olyat tudok eleget.
Senkiháziak kezében a popszakma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163104) d@minator válasza Pano (#163100) üzenetére


d@minator
addikt

Köszönöm! Ez 3590-es lenne. A helyszíni garancia nem hangzik rosszul ha tényleg tartják a 24 órát.

(#163105) Pano válasza d@minator (#163104) üzenetére


Pano
addikt

Azzal számolj, hogy a 3590 TN panellel szerelt kijelzős.
Nem hangzik, valóban. 24 óra szerintem erre nem jár, mert nem NBD garancia, csak helyszíni javítás. A kettő nem ugyan az. Vostro esetében a helyszíni garanciával az ide-oda küldözgetést spórolod meg.
Gyakorlati tapasztalatom viszont Dell-nél nincs sima helyszíni garanciával, de nem hiszem, hogy kifogásolható lenne.

(#163106) Tikakukac válasza d@minator (#163104) üzenetére


Tikakukac
titán

Onsite igaz, NBD nem. Jellemzően a srácok viszont az onsite garira is elég jól mozognak, nekem a 72 óra szinte mindig megvolt, kivétel a nagon egzotikus gépek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163107) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Tanuláshoz (Word, Excel, Access), böngészéshez, Full HD felbontású filmek nézéséhez, kis játékra (Need For Speed, GTA IV, GTA V) milyen Dell esetleg HP notebookot javasoltok újonnan 250.000 Ft körül?

(#163108) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok,

Valószínűleg a Lenovo G580 gépem az utolsókat rúgja, [link] -> itt részleteztem a tapasztalt hibát. Szeretnék új notit nézni a helyére.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300k HUF (+-egy kevés ha van értelme)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) C# (Visual Studio), Java (netbeans) programozás, virtualizáció (VmWare), CAD (később), GNS3, Office csomag, MS Teams
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Olyan játékokkal játszok amik a G580-on is futtotak, szerintem a mai gépeknek nem kihívás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? FullHD felbontás az elvárás
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lenne, de utazás közben nem használnám (vezetek) :)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Mind1, megoldom magamnak
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8GB RAM (később bővítve 16 vagy 32GB-ra) vagy alapból 16GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gépet szeretnék.

A céges gépem egy ugyanilyen Dell: [link], ez tetszik és nincs vele problémám április óta. Ez mennyire ajánlott típus? Esetleg mi az ami ajánlott?

(#163109) MavicAir


MavicAir
csendes tag

Sziasztok..Milyen laptopot ajánlanátok nekem?Drónos munkáim gyors 4K vágására kellene,17,3" kijelzo mindenképp....A keretem:500.000ft....Koszonom....

(#163110) Kobak 27 válasza AxBattler (#163102) üzenetére


Kobak 27
tag

Hogyhogy bezárt? Több üzlete is volt, én is ott vettem a gépemet, a következőn is gondolkoztam, hogy náluk veszem. Ez érdekes és számomra szomorú. Innentől csak online?

(#163111) Tikakukac válasza Kobak 27 (#163110) üzenetére


Tikakukac
titán

Pár milliárd ÁFA eltűnt a semmiben amibe belekeverte magát a cégháló is, tehát lecsó, aztán most lett új tulaj, de ő meg magának nem állít konkurenciát :B

Szomorú dolgok ezek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163112) d@minator válasza Pano (#163105) üzenetére


d@minator
addikt

&(#163106) Tikakukac
Akkor ez már nem igaz, jó tudni... [link]. Így viszont nem éri meg a felárat az Inspiron ellenében. A TN panel sem jó hír bár az előzővel sem volt gond egész jó volt TN-hez képest. Sajna Probookok 15,6-ban használtan alig vannak, megfogyatkoztak.
Ja még valami. A Dellnél számít honnan veszem? Pl. Emag is megteszi?

(#163113) AxBattler válasza Tikakukac (#163111) üzenetére


AxBattler
félisten

Csodás. Akkor marad az apró. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#163114) Tikakukac válasza d@minator (#163112) üzenetére


Tikakukac
titán

Részben. Anno együtt ment a kettő, első körben az NBD került le, mostanában már az onsite is egyre sűrűbben akaródzik.

Dell érdekes állatfaj, alapvetően a business class itt is simán átmegy SN alapján, de volt amikor kekeckedtek és kellett eredetigazolás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163115) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Leváltanám a Toshiba L50-B-1EF laposomat. Árban max. 170k-t tudnék szánni rá. Nézelődtem és 164. 5k-ért találtam egy Hp 255 g7 3p316es típusú gépet. Szerintetek jó vétel? Esetleg lenne más ajánlat helyette?
Köszönöm a segítségeteket!

(#163116) Tikakukac válasza John Rose (#163115) üzenetére


Tikakukac
titán

Amíg 2 év garival full fóliás 5480-at is hozzávágnak az emberhez kb. ennyiért ott nem jöhet fel ez a kérdés. Egyszerűen ez a HP gagyi. A billzetével indul és minden mással megy tovább. És a kategória is olyan, hogy a 180k az új 100k emberek, ez van.

Más: borzalom ami az aprón megy laptopok szintjén. Tényleg úgy kell menni vásárolnom most már a boltokba is, mintha a keletiben vennék valamit a vonatról leugró manusztól. Szomorú.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163117) bigsee válasza macii97 (#163067) üzenetére


bigsee
addikt

Szia! Itt sajnos nem csipázzák a Huawei-eket, főként a szervíz a legnagyobb ellenérv. :( Kár, pedig nekem tetszenek, főleg netezéshez, irodára kellene, ahhoz meg pont jó a 3/2-es képarány.

Én is nézegettem, illetve nézegetem a kis 13-t. Arra figyelj választáskor, hogy egy viszonylag kis házban plusz dedikált VGA nem biztos, hogy jót tesz a hőháztartásnak, én ezért csakis integráltat választanék ekkora méretben!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#163118) d@minator válasza Tikakukac (#163106) üzenetére


d@minator
addikt

Amúgy van egy zsanérhibás Vostro is ami soha nem esett le.
A service tag alapján Basic - Carry-in Svc/Return to Base garncia van rá. Szóval szervizbe vivősnek tűnik.
Így már végképp nem tudom milyet kellene venni amire gyorsabb garancia van...
Amúgy azt olvastam, hogy a Dell-nél az 5-ös sorozat jobb, mint a 3-mas. Csak hát jól elszálltak az árak. Szeptember eleje óta 20 akár 30 ezerrel is többe kerülnek a laptopok az árgrafikonok alapján.

(#163119) Tikakukac válasza d@minator (#163118) üzenetére


Tikakukac
titán

Jól látod, Latitude alatt én nem nagyon vennék semmit, ha már mindenképp venni kell. A Vostro egy nagyon erős kényszermegoldás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163120) macii97 válasza bigsee (#163117) üzenetére


macii97
senior tag

Szia!

Köszi a választ, közben megrendeltem a matebook 13-at, úgyis van 14 napom visszaküldeni ha nem jönne be. i7 mx250 16gb touchscreen verzió.
Meg is érkezett már, nekem nagyon bejön. Méretre tökéletes számomra, ez volt a fő cél. Kijelző több, mint kielégítő, sosem volt még 3:2 arányú laposom, de lesz még. Nem gondoltam, de elég sokat használom érintéssel, sokszor egyszerűbb odanyúlni.
Ahogy írtad is, a hőmérséklettől tartottam, de egyáltalán nem vészes, a dgpu jelenléte nekem fontos szempont volt (lehet hogy baromság). Irodai használat alatt gyakorlatilag alig langyos az alja, ventik sem mennek. Ha kicsit combosabb dologra fogom be, akkor bemelegszik persze de ez várható volt.
Szerintem megtartom. :DDD

(#163121) bigsee válasza macii97 (#163120) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem még van egy hónap várakozási időm, ha addig változna a véleményed, akkor esetleg megírhatnád, priviben, köszönöm!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#163122) macii97 válasza bigsee (#163121) üzenetére


macii97
senior tag

Ha elfelejteném írj ha aktuális, szivesen mesélek.

(#163123) Dhampir válasza d@minator (#163118) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán még többel is emelkedett, ha beváltabb boltokból kell venni. Ily módon például a Dell Latitude 5500 legalább 60 000 Ft-al lett drágább.

A legújabb Dell Latitude 5510 nemcsak, hogy eleve magas áron indult, közelebb kúszott félmillióhoz és úgy tűnik, hogy még így is elkapkodták és készlethiány van belőle. Az erősebb procis 5511-ból még vannak normálisnak ismert boltokban is, 479 900 Ft.

Amit most szórnak ki a régebbi gépek közül, az a Dell Latitude 7480, ez 339 990 Ft-tól érhető el újonnan. Gyártási minőségben az 5-ös széria felett áll.

[ Szerkesztve ]

(#163124) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni új laptop vásárlásánál.
Asztali gép nem jöhet szóba és a gép sokat lenne mozgatva is.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
600k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás, fotószerkesztés, programozás, régebbi játékok futtatása.
A lényeg itt számomra, hogy 4-8 szálon futó programokra alkalmas kellene legyen a laptop és lehetőleg ne olvadjon le mert van, hogy 1,5-2 órát egybe kell lefuttatnom.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Overwatch, Division 1, Batman Arkham Knight, Hearthstone
Fullhd, közepes részletesség
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A hordozgatás miatt 14", de ha nem lehet megoldani ezekkel az igényekkel 15,6" sem vetem meg. Matt kijelző IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lenne hordozva, igen utazása közben is lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI port, Bluetooth
Gamer laptopot szeretnék de nem tudom, hogy ilyen feltételekkel van-e jó vétel ami bírja a hordozhatóságot. Ha kell lemondok a játékról.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új jöhet szóba

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#163125) Mikulásbá válasza nerozol (#163124) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha a játék nem annyira szempont-én inkább munkaállomást néznék, amiben többszálas a GPU is-és neked az kellene a munkához. Régebbi játékok is menni fognak.
Dell Precision vagy HP Zbook

(#163126) sysrq


sysrq
őstag

Üdv!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 - 2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250000 Forint (javasoltam legyen inkább 350, arra is kérnék ajánlatokat)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Csak munka, nagy excelek, sok ablak egyszerre nyitva. Youtube a max média fogyasztás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmi játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt. FHD elég.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat hordozva, nem kell nagy akku idő, minimál elég.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 jogtisztán.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, van külső HDD, a lehető legtöbb ram.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Női kivitelt keresünk, előny ha "szép" "színes"
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, számlás.

Köszi.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#163127) nerozol válasza Mikulásbá (#163125) üzenetére


nerozol
tag

Köszönöm válaszod.
[link] Ez teljesen felejtős?
HPzbookból ez jónak számít? A Hpzbook fémből van? [link]

[ Szerkesztve ]

(#163128) Mikulásbá válasza nerozol (#163127) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Munkára mindenképp a HP, a notebookcheck.net oldalon keress rá erre a gépre,minden le van írva róla.

(#163129) nerozol válasza Mikulásbá (#163128) üzenetére


nerozol
tag

Oké rendben köszönöm a gyors válaszod.

(#163130) Gzu73 válasza nerozol (#163127) üzenetére


Gzu73
tag

Amennyiben nem alap konfigot akarsz akkor jobban jársz ha usanotebook-on veszed, nekik nem fog ennyire vastagon a ceruzájuk, ugyanez kijön kevesebből:
[link]

amúgy sztem csak hdd-s gépet ne vegyél, ssd mindenképpen kellene a gépbe, de usanotebook szerint két háttértár is mehet bele.
esetleg választhatsz bele nagyobb ssd-t önmagában, ha kicsi neked a 256.

(#163131) gaborn1 válasza Gzu73 (#163130) üzenetére


gaborn1
tag

[link]

A te általad linkelt gép nerozol által linkelt honlapon is ennyi, viszont az, hogy a 32 giga ram miatt 120E forintot elkérnek érte pluszba, az kemény. :Y

Inkább vegye meg alapba 500ér (256ssd+8ram), 50-60ér meg bőven kapni bele 2x16 RAM-t meg egy terrás HDD-t.

(#163132) Frawly válasza Frawly (#162652) üzenetére


Frawly
veterán

Sajnos még mindig nem tudok Ryzen 4xxx-es laptopot venni itt a UK-ban, a koronacirkusz miatt nem hozzák be :( Elvétve vannak csak refurb darabok, jó drágán. Pedig nagyon meg kéne vennem az új gépet, mert megint hűtést kéne pucolni az X220-on, és tapasztalatból tudom, hogy 99%-os eséllyel bele fog dögölni a gép a szétszedésbe, már előre félek szétszedni. Pedig nem úszom meg a szétszedést, mert 1080p@60Hz-es videók nézése, meg többszálas gcc-s fordítás közben már felmegy a proci 95-97 fokra, pedig nincs még egy éve, hogy teljesen szét lett szedve, kiporolva, MX-4-gyel újrapasztázva, és megint forr :W

Már kétségbeesésemben azt fontolgatom, hogy rendelek Ryzen 4xxxU-s gépet USÁ-ból, mert ott van elég jó áron, ~600 GBP környékén már van 4700U + 16GB RAM-os verzió, még úgy is megérné behozatni, hogy rájön az angol vám, áfa, kezelési költség, stb.. De nem vagyok meggyőződve róla, hogy jó ötlet, mert ANSI billentyűzettel jön (nekem ISO kéne, nem követelmény az ISO magyar, lehet akármilyen nyelvű, de ISO legyen), amerikai villás 115V@60Hz-es töltővel (jó, ezt könnyű lecserélni, elég csak a kábelt, mert a többi multivoltage cucc, meg 115-230V@50-60Hz-en), de amitől igazán félek, hogy a gari érvényesíthető legyen rá. Mert az ANSI billentyűzetet még csak megszokom, de az nagy blama lenne, ha befekszik fél év után a gép, és én meg ott állok gari nélkül, vehetek másikat.

Esetleg rendeljem németből? Vagy itt a UK-ben esetleg ha rendelnék egy eggyel régebbi genes, Ryzen 3500-3700-as gépet, azokat kapni egész emberi áron, szintén 16 GB RAM (dual channel), tűrhető (értsd: nem 50-60%-os sRGB lefedettségű, meg nem ghostingos, nem pwm-es) IPS FullHD kijelző felállásban, abból milyen gépet tudnátok ajánlani 200-350k HUF között? Esetleg hasonlót intelesben, de abban viszont elvárok dedikált GPU-t, mert az integrált Intel IGP kb. kakát se ér, pont a GPU miatt preferálnám az AMD-t, jobb a teljesítménye és az AMD-s GPU-knak jobbak a linuxos driverei is. Mert amúgy nem vagyok AMD fanboy, ha normális vétel, kb. azonos áron, nem vagyok ellene az Intelnek sem, még a linuxos driverei sem rosszak az Intel IGP-nek, csak hát a teljesítménye nagyon harmatos, még retró játékok alatt is jóval elmarad az AMD-s megoldásoktól.

[ Szerkesztve ]

(#163133) stigma


stigma
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Pár héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150-180k max
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
netezés, videonézegetés max kisebb torrentezés
napi pár óra használat lenne, esetleg néha-héha 1-1 torrent leszedés, álat user feladatok (word, Excel,Chrome)...
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem lesz játékra használva
Kijelzője FullHD-s felbontás tudjon (16:9 avgy 16:10)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nincs kitétel, 15.6-os vagy efelett
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
soha nem lenne hordozva, max évente 1-2x
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
240/256-os SSD illetve 500-as/1TB-os HDD. Az sem gond ha csak SSD-van és HDD nincs.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, 2 db USB port legyen rajta. Ha a touchpad alatt/felett legyen fizikai gond, de nem kötelező. Lehetőleg 8GB rammal szerelt de az sem gond a 4GB rammal, mert bárimkor bővíthető. Gari legyen minnél több.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új jöhet szóba

Lehetőleg Emag (mert itt van kupon) de ha máshol olcsóbb azt is szívesen fogadom.
Én az alábbiakat találtam:
Én ezeket nézegettem:
Acer Aspire 3 A315-56-37K7
HP 255 G7 7DF20EA

Az sem gond ha más webshopnál ajánltok, lénmyeg hogy olcsóbb vagy épp jobb legyen.
Szín nem annyira számít, csajnak lesz, de ha van választási lehetőség akkor ne fekete legyen.

Segítséget előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#163134) d@minator válasza Dhampir (#163123) üzenetére


d@minator
addikt

&(#163119) Tikakukac:
Egy Inspiron 5593 lett megrendelve most "csak" 273-ért. Köszi mindenkinek az iránymutatást!
Ja, miközben keresgéltem egy furcsaságra bukkantam. Ebben a boltban ha egy 1TB-os laptopot bővítesz egy 512-es SSD-vel az plusz 100ezer. De ha csak SSD kell a vinyó helyett az +70ezer. Létezik? :U

(#163135) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Egy TB3-as Egpu rendszert szeretnék kialakítani, gamingre.
A lehető legjobb ár/érték arányból.
Ehhez keresném a megfelelő laptopot, lehetőleg használtat, hogy olcsóbb legyen.
Ami elengedhetetlen lenne, az hogy minimum 8.ik generációs Intel proci legyen benne, lehetőleg valami combosabb darab, és legyen legalább 1db lehetőleg x4 sebességű Thunderbolt 3 csatlakozója.
Ez mellet más elvárásom nem igazán van + dedikált gpu nem kell a gépbe, mert egpu-t használnék ha játszanék rajta.
Viszont ami + előny lenne, hogy a procinak legyen értelmes hűtése, ne throttlingoljon, és jó minőségű billentyűzete legyen lehetőleg a laptopnak, amin jó gépelni.

Az eddigi kiszemeltem az egy 6.generációs Lenovo Thinkpad X1 Carbon.
Ha nem találok hasonló teljesítményű laptopot olcsóbban akkor ez lesz majd megvásárolva.
Csak ez még használtan 350k, amit egy kicsit még sokallok érte. :B

A kérdésem igazából az lenne hogy van e valami hasonló paraméterekkel megáldott laptop olcsóbban mint az x1 Carbon? :)

A választ, segítséget előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#163136) Tikakukac válasza Pöttön (#163135) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy ideje hagytam a témát, de fuss neki rendesen, mert ez a TB3 eGPU dolog fél éve még tutira mindig rejtett aknákat, de durván.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163137) Tikakukac válasza d@minator (#163134) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz, ezek a konfigok nem tudom mennyire okos rendszerből állítódnak elő. Ha visszaigazolják a rendelést, akkor nyert ügyed van :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163138) gaborn1 válasza d@minator (#163134) üzenetére


gaborn1
tag

[link]

Ebben a hozzászólásban én is linkeltem innen egy másik gépet, nem tudom mi van velük, hogy 2x16 ram-ért 120 ezret kérnek el.

(#163139) Frawly válasza Frawly (#163132) üzenetére


Frawly
veterán

De ha ez túl hosszú, akkor kérdezem röviden, két pontba szedve: melyik gyártónak van olyan globális garija, amit helyben lehet érvényesíteni nemzetközileg, és nem gond, ha a gépet az USÁ-ban vettem? Megmondom őszintén, az amerikai gép azért is vonzana, mert 1) olyanom még nem volt, 2) az amerikai modellek gyártásánál nem spórolnak annyira, míg amit pl. magyar piacra szánnak, az sokszor ócskásított verzió.

Ha nincs egyik gyártónak sem globális garija, akkor a Ryzen 3xxx széria mennyire gáz a 4xxx-hez képest? Fele annyi mag, fele annyi cache, kisebb IPC, de a valóságban használ itt valaki Ryzen 3xxx-es gépet?

(#163140) nerozol válasza gaborn1 (#163131) üzenetére


nerozol
tag

(#163130) Gzu73 és (#163131) gaborn1:
Köszönöm hozzászólásaitokat, tanácsaitokat, :R nekem nem is tűnt fel, hogy mennyit számolnak fel memóriákra pluszba. Sajnos szükségem van a 32 GB, de természetesen nem minden áron, valamelyik program még ennél is többet kér :DDD . Akkor alkudok nézelődök, hogy lehet legjobban kihozni a cuccot.

(#163141) Tikakukac válasza Frawly (#163139) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem ilyen gyártó és gari nincs ami tutira mindig le fog nulla utána menéssel kenődni.

Amcsi modell azért mókás, mert bár régen valóban voltak ilyen megmozdulások, a rendesebb gépeknél nem volt diffi, ha én hozattam egy x200t panelt amcsiból, az ugyanaz volt, mint itthon, hiszen kínából hozták mindet 1 sorról. Dellnél pedig most eleve az van, hogy ha azt veszel, well, úgyis 1 fajtát kapsz :B

Én új rizsa előtt tegnap ülhettem egy fél órát, teker, megy, hasít, bármilyen átlag embernek mocsok gyors így is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163142) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Megkértek segítsek be laptop vásárlásba. Egy Fujitsu Lifebook UH552 laptop kerül cserére. Hasonló fizikai terjedelmű (1,5...2 kg körüli) gépre lenne szükség.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250k
(3) Felhasználás? irodai munka Word, Excel + netezés, kevés youtube
(4) Ha játékra is használnád, akkor... Nem lesz játékra használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? max 15.6"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? napi szinten nem
(7) Operációs rendszer? Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? min. 240/256-os SSD, min. 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
esetleg + HDD vagy bővíthetőség, de az sem gond ha csak SSD-van és HDD nincs + értelmes jótállás, magyar billentyűzet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új jöhet szóba + "céges" vásárlás lesz

Mondjuk egy Huawei MateBook D14 épp jó is lehet vagy nagyobb tesója Huawei Matebook D15 R5

:R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#163143) Tikakukac válasza AtHoS (#163142) üzenetére


Tikakukac
titán

Vedd meg és írd meg a D14-et, mert 3 ember is kérdezte de én mire eljutok oda, hogy egy ilyet pár órára megkapjak :N :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163144) Frawly válasza Tikakukac (#163141) üzenetére


Frawly
veterán

Ez rossz hír, ha nem létezik globális gari, akkor nem rendelek jenki cuccot. Ez eldöntve. Azt tudom, hogy elvileg mindegyik piacra szánt modell ugyanazon a kínai gyártósoron készül, de a múltban én emlékszem több gyártónál is trükközésre, hogy ócskább panel, ócskább bill, ócskább Wi-Fi kártya volt a közép/kelet-európai modellekben. Csak azért gondoltam, hogy szempont lehet.

Ja, az új Rizsáról tudom, hogy piszok gyors, azért is akarok olyat. Csak hát kapni nem lehet errefelé. Most már kétségbeesésemben Ryzen 4800H-s gépeket nézegetek az Amazonon:
ASUS ROG Zephyrus G GA502IU 15.6 Inch Full HD 144 Hz Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 4800H, Nvidia GeForce GTX 1660Ti 6 GB Max-Q Graphics, 1 TB PCI-e SSD, 16 GB RAM, Windows 10) £1,277 kiszállítással együtt.

Igaz ez nekem overkill, elég lenne a 4700U közönséges 60 Hz-es alap IPS panellal (sőt, még akár a 4500U is, de mivel odaforrasztott, így kimaxolva veszem), meg kétszer annyiba kerül, mint amennyiért venni akartam eredetileg, de lehet ez lesz, legalább ezek vannak még készleten itt a UK-ben is. Csak mivel ezek megint gaming cuccosok, attól félek, hogy ezek is túl hangosak lesznek, ezzel egyszer már befürödtem a múltban. Meg az sem a legszerencsésebb, hogy NV dedikált kártya van benne, Linuxon ugyan van hozzá driver, de csak zárttal megy normálisan, és problémákat okoz kernelfrissítéskor, stb.. Továbbá, ami még nem tetszik, hogy a panel típusáról nem írnak semmit, azt értem, hogy 144 Hz, de más nem derül ki. Így meg TN paneles lesz, ami nálam kizáró ok.

De van ebben a 900-1200 GBP-s ársávban ugyanez a gép 14 és 17 colos kivitelben, meg Asus TUF 17, HP Pavilon 15 (ez csak 8 GB RAM-mal), MSI Bravo 15 (ez nincs készleten), mindegyik 4800H-s, dedikált GPU-s.

[ Szerkesztve ]

(#163145) Tikakukac válasza Frawly (#163144) üzenetére


Tikakukac
titán

Ess neki a supportnak, de az USA gari jellemzően kontinensig és vagy első évet megadják itthon is. Minden más agyrém és elmeháborodás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163146) Frawly


Frawly
veterán

De pl. ez még szimpibb lenne, de (!), csak 8 GB RAM, meg nem tudni milyen panel (félő, hogy TN). Árban pedig nem lenne rossz, de nem értem ezeket a megszorításokat. 2×8 GB-tal mi a bajuk a gyártóknak? Annyi RAM-mal világuralomra török? Az IPS-t sem értem, hogy ennyibe hogy nem fér bele egy nem tükröződős FullHD IPS alap igény. Nem kell adaptív sync, nem kell high refreshrate, meg egyéb nyomorékság, csak alap filmnézésére egy nem teljesen fos színhűségű kijelző.

(#163147) Alvin76


Alvin76
tag

Sziasztok, alábbi két HP Elitebook 840-es közül a régebbi G2 nek IPS kijelzője van, az újabnak meg nem az? elképzelhető ez? (számít ez valamit?)
[G3] és [G2]

(#163148) Gzu73 válasza gaborn1 (#163131) üzenetére


Gzu73
tag

azért linkeltem az usanotebook-ot, mert ott kérhetsz memóriabővítést és/vagy hdd-t, ssd-t, de te tudod konfigurálni és viszonylag normális áron. le kell görgetni a műszaki adatokhoz és lehet pipálgatni mit kér bele. ráadásul az alapkonfig drágább egy tízessel, de ha kér bővítést, már jobban jár, mint a mysofttal.
pl a 32 gb ram kijön 54 ezerből, de ha kér bele egy 1000-es hdd-t és egy 256 m.2 nvme ssd-t akkor összesen 591-ből kijön.
ez főleg akkor jó ha nem tudja a bővítést maga megcsinálni, vagy nincs kivel megcsináltatni. sztem ez még viszonylag elfogadható ár, a mysoft-hoz képest mindenképpen.

(#163149) Tikakukac válasza Alvin76 (#163147) üzenetére


Tikakukac
titán

A G3-ban csak a WQHD IPS, a többi TN. A G2-ben valóban IPS az FHD.

Elég sokat számít, igen. A TN-ek borzadalmak, az IPS-ek meg jók :B HP-t érdemes lenne megkérdezni, hogy ezt amúgy anno hogyan gondolták.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163150) stigma válasza stigma (#163133) üzenetére


stigma
addikt

Sziasztok.

2. körben ezeket találtam:
HP 15S EQ1001NH 1F7C3EA - Ryzen 3
HP 15S fq1028nh - Intel i3 1005G1
HP 250 G7 197S3EA - Intel i3 1005G1

180k-ig 8GB rammal és fullHD-s kijelzőkkel ezeket találtam : Link

Tudtok segíteni melyik lenne a jó?
Ahogy nézem szerintem az utolsó HP 250 G7-es lesz/lehet a befutó nekem.Jól gondolom?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.