Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#163801) SeniorTilla válasza Misogi (#163799) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ezért:

A lenyeg hogy legyen konnyu es hosszu akksi ido

Nézz szét kicsit a piacon

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#163802) Pyttawrx válasza Misogi (#163799) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Olvass vissza itt topikban, h milyen hulladékok vannak ennyiért.
De ha te tudsz akkor várom az ajánlatod.

(#163803) törpestitch


törpestitch
friss újonc

Sziasztok! 😊
Segítséget szeretnék kérni. Sajnálatos módon a laptopom teljesen tönkrement, így egy újat kell vennem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 150-200k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) – leginkább tanulás, beadandók készítése (word, ppt, excel), fénykép szerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? – nem játszom :/
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15 col, 1080p, különösebb igényem nincs
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? – heti 2x maximum
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) – Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? – SSD (250GB), RAM 8GB (bővíthető)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) – HDMI, fejhallgató
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) -mindkettő, de a legjobb egy új lenne

Előre is köszi a válaszokat! :)

(#163804) Misogi


Misogi
aktív tag

Használt Macbook Air vagy Pro hülyeség lenne 200k alatt?

(#163805) Pyttawrx válasza törpestitch (#163803) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem használ üzleti kategóriába gondolkozz hp probook, dell lati, elég szép állapotúak vannak, ips kijelző ssd 8gb stb, za általad megadott áraban. :)

(#163806) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ha egy HP 2570p-t kellene cserélni úgy, hogy

-azért a teljesítmény ne romoljon nagyon (i5 3.gen)
-a méret ne nőjön (12,5")
-lehetőség szerint könnyebb legyen (ez most 1.6kg, 6 cellással lenne kicsit több)
-sok órát bírjon az alternatíva akksiról
-Ha már csere lenne, akkor valami jobb kijelző nem ártana

Ilyen helyzetben mit ajánlanátok?

Ahogy nézem 1kg környékén a Microsoft Surface tokba integrált billentyűzetes megoldásai 150k körül mennek (amiknek már élhetőb konfigjuk van)...

250k körül vannak ilyen HP EliteBook 830 G6-ok

Lehet, hogy egyszerűbb venni egy elfogadható állapotú használt, de gyári 6 cellás akksit és még kihúzni a 2570p-vel, hiába nem túl könnyű eszköz? :D

(#163807) Pyttawrx válasza csubuka (#163806) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
vagy egy Lenovo X250 i5-i7; 12.5"FHD noti, vagy igen keress akksit. :)

(#163808) csubuka válasza Pyttawrx (#163807) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, akkor jól gondoltam, hogy csoda nincsen és az is 150k körül indul :DDD
Megnézünk egy akksit, aztán kiderül, hogy az megelégedést okoz-e a páromnak a kütyü kapcsán.

(#163809) TigerCat válasza SeniorTilla (#163754) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megrendelte, kíváncsi leszek élőben milyen. Köszi szépen! :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#163810) psg5 válasza SeniorTilla (#163797) üzenetére


psg5
veterán

Szia!

Visszaolvastam, keresővel is kerestem a topikon belül, nem találtam.

#163798 Pyttawrx:
Alább a kérés (bár a lényeget leírtam hsz-emben a többire azért nem válaszoltam mert nemleges vagy nem lényeges. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 200k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) – Irodai munka, wordpress alapú weboldal szerkesztés, filmnézés, netezés és hirdetésekhez, weboldalhoz alapdolgokra használt Photoshop használata
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? – nem játszom
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15 col, 1080p, különösebb igényem nincs
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? – minden nap
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) – Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? – SSD jó ha van de nem érdekes, hdd mindegy felhőben tárolok.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) – nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) -új

#163799 Misogi
S mit javasolsz?

F.K.T.

(#163811) Pyttawrx válasza psg5 (#163810) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A lényeget én is leírtam, de akkor nézz pl probook v latitude hasznaltan :)

(#163812) SeniorTilla válasza psg5 (#163810) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A lényeg, hogy a 150-200k kategória szinte el van fogyva, ami van annak is nagyon felment az ára. Én is tudom, mert kereskedő vagyok, amit 2-3 hónapja 180-ért tudtam adni, az most 220-230.

Ha mindennapos hurcolására lesz, akkor vegyél egy jó minőségű gépet, ami üzleti modell vagy a konzumer kategória felső része, azok bírják és jók az akksik. Ez viszont nem jön ki 200-ból...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#163813) Kbali válasza Misogi (#163804) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sajnos igen: egyik sem garis, ha bármi baja van, akkor instant gazdasági totálkár, plusz ennyiért csak 5-6 éveset kapsz.

(#163814) Dinter válasza SeniorTilla (#163812) üzenetére


Dinter
addikt

Ezt én is láttam, hogy egy héttel ezelőtthöz képest minden kb. +20-30k, ez a BF miatt van? Várható még karácsony előtt, h visszaesik?

(#163815) Pano válasza Dinter (#163814) üzenetére


Pano
addikt

Nem csak amiatt, a szar forint fokozatosan gyűrűzik be + masszív készlethiány. Én is sírni tudnék, amikor meglátom, hogy egy szeptemberben 260.000 Ft-ba kerülő noti most 310.000.

(#163816) Thanoker válasza Thanoker (#163554) üzenetére


Thanoker
csendes tag

Mivel most már aktuális lenne a vásárlás, ezért szeretném megkérdezni, hogy a két választott gép közül melyiket ajánljátok:
Acer Swift 3 Ultrabook - SF314-42-R77K - vagy ennek az 10th i5-ös variánsa
Dell Inspiron 5405-R5A719WE

A segítséget ellőre is köszönöm :R

(#163817) wital válasza Tikakukac (#163732) üzenetére


wital
tag

Írtad, hogy gyerekeknek játszós gép mellé egy olyan laptop ami minden másra is jó mondjuk 80k plafonnal.

Pontosabban mi az a minden másra jó gép? (netezésre meg a sulis dolgokra) Új - használt? Mire figyeljek? Mi legyen vagy mi ne legyen?

Esetleg?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#163818) Tikakukac válasza wital (#163817) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy ne konzumert vegyél, 80k-ból azért elég vad gépek is vannak, pölö 8570p, T530, E5530 atom lazán, fullozva SSD-vel is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163819) Gigi01


Gigi01
őstag

Akkor nekifutok újra.Amit linkeltem.:ASUS TUF Gaming FX506II-AL022
Max. 300e Ft környékén kellene gép keresztlányomnak,kevés régebbi játékra,most!
Vehetem,vegyek mást akkor,mert szar az Asus? :U

Nekem szánt millás gépről lemondok,akkor rakok össze magamnak még egy asztalit,köszönöm amúgy! ;)

[ Szerkesztve ]

(#163820) psg5 válasza SeniorTilla (#163812) üzenetére


psg5
veterán

Ok. Koszi mindenkinek.
Ha 230k is lehet akkor mi lehet ujonnan?

F.K.T.

(#163821) wital válasza Tikakukac (#163818) üzenetére


wital
tag

Ok!
Erre rákérdezek:
[link]

(#163822) Tikakukac válasza wital (#163821) üzenetére


Tikakukac
titán

Kicsit csíp az ára, de egy kört megér.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163823) wital válasza Tikakukac (#163822) üzenetére


wital
tag

A marketplace-n találtam egy:

Dell Latitude E5530 laptop 59 000 Ft
Nagyon szép állapotban lévő üzleti kategóriás Dell Laptop eladó. Szál csiszolt alumínium borítással, 15,6"-os kijelzővel, gyors működéssel.
Előtelepített Windows 10
i3-3120M processzor
4GB ram
120GB SSD
DVD író
Kamera nincs ( adok mellé ajándékba egy Logitec webkamerát).
Akkumulátor üzemideje: több mint 2 óra
1 év garanciával

Ez esetleg? Vagy várjak, szokott jobb ajánlat is lenni?

(#163824) Tikakukac válasza wital (#163823) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak FHD-s, de minimum 900p-s legyen a gép. Amit most találtál az ennyiért sok. Akkor inkább a 75k-s rendes konfigos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163825) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok!

Testvérem szeretne laptopot vásárolni és csak a Bestbyte jöhetne szóba, mert oda van valami kedvezményfélesége...

A következő 3 gépet néztem ki opciónak:

HP 250 G7
Acer Aspire 3 A315-56
Dell Inspiron 3593

Igazából semmi extrára nem lesz használva. Böngészés leginkább illetve word dokumentumokra, néha filmnézés. A plafon árban olyan 220 körül lenne, szóval a Dell inkább csak akkor játszana, amennyiben megéri azt a pluszt...

Köszi előre is a segítséget.

(#163826) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Szerintetek ez jó vétel lehet?

[link]

(#163827) Tikakukac válasza Grande Ale (#163826) üzenetére


Tikakukac
titán

A boltnak tuti, neked kevésbé. Írtam már a jelenségről, szerintem ezek a HP sorozatok nagyon alul lettek tervezve kasztni szempontból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163828) Tikakukac válasza ROBREGGAE (#163825) üzenetére


Tikakukac
titán

Azok az árak, azt a mindenit ;]

Okés, ez van. Ennyiért mind elképesztően rohadt drága, ha nincs 40% kedvezmény akkor nem lesz buli egyik sem. Hp-t dobnám, Acer és Dell marad, fej-fej mellett, mert az Inspiron is finoman szólva nem egy minőség bajnok na a 3000-es szinten.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163829) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok, meghalt a notim, és azonnal kell helyette új.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Holnap délután, legkésőbb este.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Max 300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Böngészés, levelezés. Fontos hogy gyorsan "felálljon".
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Régi, grafikát nem igénylő játékok elvétve
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

14-15"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Sok hordozás.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows 10 gondolom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Valami gyors SSD gondolom.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Legyen megbízható, ne legyenek szériahibái, rejtett hibái, gondjai stb.
Lehetőleg legyen tartós.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Új gép kellene, nem akarok zsákbamacskát.

Melyik boltot ajánlanátok?

(#163830) Pyttawrx válasza Grande Ale (#163826) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem nem.
1. amit írtak a kasztni (silány)
2. ha jól látom ez TN paneles

(#163831) Grande Ale válasza Pyttawrx (#163830) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ennyi pénzért rossz minőség a kasztni? TN panel miben hátrány?

(#163832) Pyttawrx válasza Grande Ale (#163831) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Színek betekintési szög.. stb
És igen ennyi pénzért is van rossz kasztni.

[ Szerkesztve ]

(#163833) ROBREGGAE válasza Tikakukac (#163828) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Azt én is csodálkozva néztem, miért ilyen rohadt drágák... De ebben a felhozatalban itt, amik olcsóbbak nekem még ócskábbnak tűnnek.

Pl. ez az ASUS Vivobook is vékony. Legalábbis én nem venném meg. A 8 giga ramot, ssd-t meg a nagyobb kijelzőt mindenképp fenntartanám.

(#163834) Pyttawrx válasza ROBREGGAE (#163833) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a vio még tudásba is gyenge

[ Szerkesztve ]

(#163835) ROBREGGAE válasza Pyttawrx (#163834) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Az igazság, hogy ennél az üzletnél semmi normális opció nincs... Lehet lebeszélem tesómat, hogy itt vásároljon.

Esetleg, ha sikerül lebeszélnem mi az ajánlott most ilyen alap dolgokra, amit írtam korábban? 100-200k között?

(#163836) Danubius L válasza plunk (#163766) üzenetére

Szia, ahogy írod, hosszú időre terveztek vele, mégis 2 kommersz gépet linkeltél be :R . Ezeket sajno nem hosszú időre tervezik. Én szétnéznék üzleti kategória vonalon, ebből az árból már kijön egy szép példány, igaz nem új, de hosszú garanciával rendelkeznek még ezek a gépek.

www.danubiuslaptop.hu

(#163837) Pyttawrx válasza ROBREGGAE (#163835) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl hp probook, dell lati ezek vannak itt

(#163838) Tom1939


Tom1939
őstag

Akkora horror amit itt folyamatosan olvasok hogy a feleslegesen álló helios 300 (2019) nem lesz eladva a válság végéig. Pedig szerintem a helios is elég vacak, de ha valamelyik gép elszáll 300-ért sem kapok semmi normálisat. Mondjuk ha egyszer lesz időgépem akkor 19 végén felvásárolom a webkamerákat (7 ezres cuccok májusban már 63 ezerért mentek). Vagy mégsem... Semmi pénzért nem jövök vissza 2020-ba :)

(#163840) SeniorTilla válasza Golyobis (#163829) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha sokat hurcolod, akkor inkább 13-14" méret való neked, a 15,6"-os már nagy lesz. Nem tudom milyen volt az előző géped, de azt igen, hogy a vevők ilyen kisebb méretű gépeket vesznek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#163841) SeniorTilla válasza Tom1939 (#163838) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Á, nem érdemes ezzel vacakolni, elég csak tudni az Euro Jackpot számait, és meg is vagyunk :DDD

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#163842) MeszarosG


MeszarosG
csendes tag

Sziasztok!
Édesanyámnak keresek laptopot egy HP EliteBook 8440p-t cserélne.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Max 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250 - 300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tanárként gyakran a gyerekekkel filmet néznek rajta, irodai programok, böngészés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmi játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A jelenlegi mérettel elégedett ami 14". Matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Szinte folyamatos hordozás, utazás közben nem lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A jelenlegi géppen van egy 1 éves SATA-s SSD, azt gondoltam használni, így nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, mert fontos, lenne, hogy jó legyen az aksi.

(#163843) Tikakukac válasza MeszarosG (#163842) üzenetére


Tikakukac
titán

Új, mert fontos, lenne, hogy jó legyen az aksi.

Ha fontos az akku nem újat kell venni, hanem amiben jó az akku. Én csak ilyen gépeket veszek, mert nekem is fontos az akku. Sosem értettem ezt a gondolatmenetet.

Ennyiből pörgethető probook 440 G7 vagy nagyjából bármilyen high-end üzleti gép apróról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163844) Gigi01


Gigi01
őstag

(#163845) MeszarosG válasza Tikakukac (#163843) üzenetére


MeszarosG
csendes tag

Rendben köszi, igazad lehet, csak nem 4-5 éves használtat kell venni.
Ha használt is játszik milyen típusok lennének jók?

(#163846) Tikakukac válasza MeszarosG (#163845) üzenetére


Tikakukac
titán

4 éves használtat vettem 95%-os akkuval a napokban :DDD Szóval jah.

A bármi thinkpad, latitude és elitebook hegyekben, de szó szerint. 300k-ból majdnem az aktuális gépeket is megkapod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163847) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok, megint én...

Ez a Dell Vostro 3590 ennyiért nagyon lehúzás? :D

(#163848) SeniorTilla válasza Tikakukac (#163846) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hiába 95%-os az az akksi, ha már 4 éves. Csodák nincsenek, egy több éves akku sosem lesz olyan, mint az új. Ott lebeg felette már Damoklész kardja :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#163849) Tikakukac válasza SeniorTilla (#163848) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmi nem lebeg felette :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163850) SeniorTilla válasza Tikakukac (#163849) üzenetére


SeniorTilla
veterán

2016.06.20-ai Probook 650 G2-ben múlt héten halt meg az akksi, kb. 4 éves volt, egyik napról a másikra kapufa lett. Pedig a 650-es nem alsó kategória. Igaz, hogy sok olyan 3-4 éves használt gép is van, amiknek még jópár órát megy az akkuja, de sztem ez bármelyikben benne van, ami a 650-essel történt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.