Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#144401) -Valinas- válasza -Valinas- (#144392) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Erre valaki esetleg? :R

(#144402) dugo_ válasza -Valinas- (#144401) üzenetére


dugo_
veterán

HP 450 G5

(#144403) Aiphos


Aiphos
újonc

Sziasztok!

Barátnőmnek keresek egy kompakt olcsó és jó minőségű lapost!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amint lehetséges.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Körülbelül 120.000 forintig.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Microsoft programok használatára, némi fotószerkesztés de az csak hobbi szinten jönne szóba. Játékból Sims az amivel játszana rajta, de persze lehet majd más is, a lényeg, hogy nem high-end játékokról lenne szó.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Legfőképp Sims, 1366x768 felbontásban.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Méret ügyileg a lényeg a kis kiszerelés lenne, illetve hogy lapos és könnyű legyen a cipelés miatt. 14" esetleg attól kicsit kisebb is.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
MInden hétvégén utazás közben lenne használva, ezért masszív és jó üzemidővel rendelkező gépet keresnék.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows vagy semmi.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
64-128gb SSD minden képpen legyen, ha nincs HDD az sem baj, az árba még bele van kalkulálva egy 1TB-os külső HDD. Minimum 4GB memória, optikai meghajtó felesleges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Egy HDMI port előnyt jelentene, illetve fontos szempont a jó hangszóró, filmekhez és zenéhez!

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretne.
Üdvözlettel: Aiphos

(#144404) Khelben válasza Aiphos (#144403) üzenetére


Khelben
nagyúr

Könnyű kérdés, mert új gépből nincs 15,6 alatti ennyiért, ami pénzt érne.

(#144405) Tikakukac válasza Aiphos (#144403) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez így egyben sok. Nagyon. Végtelen pénzért is nagyon sok igény.

Még használtban sem tudok ennyiből olyat, ami ezt tudja. Hangban elvéreznek azok is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144406) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? AZONNAL!
(2) A gépre szánt összeg forintban? br. 100-150k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? NEM
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS 13'-14'
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? NEM
(7) Operációs rendszer? WIN 7/10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min. 128 GB SSD; 8GB RAM, ODD nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Extra Garancia lehetősége
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Számlás, használt!

Milyen megbízható boltot/boltokat tudtok javasolni, ahová személyesen el lehet menni kipróbnálni a gépeket?

A válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv, Milán

[ Szerkesztve ]

(#144407) Aiphos válasza Tikakukac (#144405) üzenetére


Aiphos
újonc

Értem, hogy az elvárások magasak voltak ehhez az árhoz képest. Kinéztem egyet ASUS VivoBook E403NA-GA016 Notebook. Erről esetleg valami véleményetek van? Ehhez a Notebookhoz hasonló alternatívát tudtok javasolni esetleg?! Köszi előre is!

(#144408) Tikakukac válasza Aiphos (#144407) üzenetére


Tikakukac
titán

Van. Ha nem lenne olyan a társadalmi berendezkedés, amilyen, akkor ilyen gépek sosem kerülnének még a gyártósorra sem, főleg nem kiskerbe. Lássuk miket szerettetek volna:

olcsó

jó minőségű

masszív

jó üzemidővel rendelkező

64-128gb SSD

fontos szempont a jó hangszóró

Na ezekből az olcsót tudja a gép meg még esetleg az akku is jó, az igaz. Ezen kívül nettó bukta. Ez egy nagy halom műanyag és némi csavar összerakva, hogy valamennyire kibírja a gari időt, de inkább azt sem szenvedve. Csigalassan. Biztosan vannak hasonló szemetek még a piacon, de szerencsére már hivatásosan nem kell velük foglalkoznom, így ezeket átlépem. Ne vegyetek ilyet és ennyiért ilyesmit se. Dupla ennyiért lesz köbö elfogadható. Nem véletlen.

Milán13: Szokásos T450-840 G1/G2-E7450 trió. Hogy hova, remek kérdés. 2 hely most bezárt, ami kifejezetten erre specializálódott abból meg 2 másikban sikerült úgy belefutni garival, hogy ennyi erővel vehette volna mindkét srác a kínain is. Ehhez kutakodás lesz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144409) Milán13 válasza Tikakukac (#144408) üzenetére


Milán13
tag

Laptopszalonról van vkinek tapasztalata?

(#144410) Tikakukac válasza Milán13 (#144409) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha vannak ezek mind, akkor be kell menni, nincs vele gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144411) kistoff válasza kistoff (#144148) üzenetére


kistoff
újonc

Sziasztok!

Megakadtam a keresésben, ezért kérném újból a segítségetek: Több helyen olvastam, hogy az AutoCAD-hez nvidia quadro grafikus kártya ajánlott (maga a CAD is ezt ajánlja), azonban ez 0-ra szűkíti a lehetséges opciókat, a pénzügyi keret duplázása nélkül (amire sajnos nincs lehetőség).
Amennyiben más dedikált grafikus kártyás gépet nézek a következő opciókat találtam:
HP ProBook 470 G5 ( GeForce 930MX)
ASUS VIVOBOOK PRO 17 (GeForce GTX 1050)
DELL INSPIRON 17 5770 ( AMD Radeon 530 4GB )

TI melyiket, vagy mi egyebet ajánlanátok?

(#144412) Dhampir válasza kistoff (#144411) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem ajánlatképpen, hanem az újdonsága miatt; kapható lesz új 17-es Dell notebook, teljesítményben jóval erősebb a korábbi 17-es Inspironoknál:

Dell G3 17 3779

Viszont kisebb, 15-ös méretben még kapható NBD garanciás Dell Latitude 5580 (i7-7600U + Nvidia GeForce 930MX), Ubuntu Linuxszal 342 770 Ft-tól, Microsoft Windows Prof-al 355 470 Ft-tól hazai boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#144413) Mukih


Mukih
tag

Sziasztok! Egyik ismerősöm szeretne venni gépet és kellene egy kis segítség.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 3-4 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Max 200 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok, net, alap dolgok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" a többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10 vagy semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Min. 500GB HDD, Minimum 4 giga RAM, optikai meghajtó nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új

Segítséget előre is köszi!

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#144414) Milán13 válasza Tikakukac (#144410) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm!

(#144415) erahurka válasza Dhampir (#144412) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek a képek ugye csak place holderek még az oldalon? Hol fújja ki a meleg levegőt ha mindkét oldalt csak csatlakozók vannak, hátul meg a kasztni mellé nyílik a kijelző? :F

(#144416) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

HP Elitebook 820 G3-ban US világítós bill minden gond nélkül cserélhető valamilyen EU kiosztásúra? A világítás nem lényeg, csak a kiosztás, mert a gépírás lenne a lényeg ami jelenleg nem igazán megy.
Ehhez kapcsolódna egy másik kérdésem is, az én Elitebook 2570P-men úgy van, hogy van a space, jobbra tőle ALTGR, jobbra egy könyvecske jellel a helyimenü gomb, és tőle jobbra egy CTRL.
Viszont az US billentyűs HP-n nincs meg a könyvecskés menügomb, jól gondolom hogy ez EU billről is lemaradt? Van az előhívására valami kombó?
Köszi!

üdv, adika4444

(#144417) Gaben92 válasza erahurka (#144415) üzenetére


Gaben92
őstag

Gondolom ott ahol a MacBook, a Zenbook és a legtöbb ultrabook.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144418) erahurka válasza Gaben92 (#144417) üzenetére


erahurka
félisten

Rá a kijelzőre a forró levegőt. Egy U-s procival még elmegy, de egy gamer gépbe ilyet? :Y

(#144419) Gaben92 válasza erahurka (#144418) üzenetére


Gaben92
őstag

Márpedig ez máshol nem fújhat ki. :B

De a service manualban is elég szépen látszik. Ahogy nézem kb pont annyira való játékra a cucc mint a GL-es ASUS-ok. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144420) Dhampir válasza erahurka (#144418) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha az U-s proci nem is nagyon, de a dVGA mindenképpen melegíti. Hasonló meleg levegő elvezetési megoldás emlékeim szerint például a méretben hasonló Dell Inspiron 7746-ban, vagy az egykoron ezen a fórumon nagyon népszerű Asus K501-ben (UX, LX) volt.

[ Szerkesztve ]

(#144421) Synthwave válasza Tikakukac (#144385) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Esetleg Fujitsu Lifebook P702? Igaz, nem SSD-s, ill. a proci is némileg gyengébb (i3-3110M / i3-3120M), de jóval olcsóbb.

Ez mennyire csudás széria?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#144422) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Lenovo A275/475 szeriarol mi az altalanos velekedes?

Intenziv adminisztrativ munkara kellene egy ismerosnek.

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#144423) Tikakukac válasza Bici (#144422) üzenetére


Tikakukac
titán

Az idő majd el fogja dönteni :B

Synthwave: Annyival kevesebb van belőle a placcon, hogy használtban egy darab sem jött szembe pölö.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144424) erahurka válasza Dhampir (#144420) üzenetére


erahurka
félisten

Úgy értem ha egy U-s proci lenne benne dVGA nélkül. Mondjuk a K501 hűtését dicsérték a cikkben, bár nem értem hogy jöhet össze egy ennyire blokkolt szellőzővel jó hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#144425) Synthwave válasza Tikakukac (#144423) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudok ~50 eladót, azért kérdezem. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#144426) Tikakukac válasza erahurka (#144424) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy darabig rendes heatpipeokkal viszonylag jól. Utána hangosan. MacPro-t ha valaki használt már rendesen szerintem tudja miről beszélek. Vuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Ilyesmi :B

Synthwave: Gondolom egy cégből most potyognak ki. Nem tudok bővebbet, egy X220 darabszám, support és alkatrész utánpótlása mellett az az 50 darab légypiszoknyi.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144427) erahurka válasza Tikakukac (#144426) üzenetére


erahurka
félisten

"Egy darabig rendes heatpipeokkal viszonylag jól. Utána hangosan."

Ez mondjuk minden jó hűtésű laptopról elmondható :DDD

(#144428) Tikakukac válasza erahurka (#144427) üzenetére


Tikakukac
titán

A darabigot hardveresen értettem. Egy idő után mindennek mindegy és ha nem akarsz kv-t főzni, ott 5000rpm-es ventik kellenek, ilyen vékony házban egyből 2.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144429) Milán13 válasza Tikakukac (#144410) üzenetére


Milán13
tag

Mi a véleményetek? Végül ez lett a kiszemel:

Lenovo T460s

(#144430) Synthwave válasza Tikakukac (#144426) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Esetleg HP ProBook 6475b széria (A6-4400M-mel)?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#144431) Tikakukac válasza Milán13 (#144429) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg kell venni, új gép, még 1 év kell neki mire lesz több a placcon aztán lehet sorolni a hibákat :K

Synthwave: AMD-s konfigokat passzolom. Ugyanaz a gond, mint a Fujival. Tört részben vannak piacon, pont ennyire van mögötte a háttér. Ha nem muszáj ritka gépet és AMD-t venni akkor ezt mindet hanyagolnám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144432) Boci_83


Boci_83
őstag

Sziasztok!

Indul a közeljövőben egy CAD/CAM tanfolyam, és ha beférek a létszámba, szükségem lenne egy hordozható gépre, mert a régi már nagyon gyenge. Nem követem jó ideje a hardverek fejlődését, így tök vakon vagyok a témában. Úgy vélem magas a programoknak a processzor használata, így valami használható gépre lenne szükségem, de nem tudom mi alapján válasszak gépet. A Cash legyen magasabb, vagy az órajele? Kenyérpirítót sem szeretnék...

Ennyi hardver igényt adtak meg a leirásban...

Segítsetek, mi alapján keressek gépet, akár konkrét ajánlás is jöhet. Első körben nem vennék 200eFt-nál drágább gépet, (mivel a képzést is saját zsebből fizetem, emi közel 300e Ft) de ha van 150-ért az sem baj... :)) :D :DD :DDD

Köszi !!

[ Szerkesztve ]

**********

(#144433) Khelben válasza Boci_83 (#144432) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez a gépigény kb. semmit nem mond. Olyan állította össze, akinek kb. fingja nincs a számítógépekhez. Az elmúlt 10 évben megjelent gépek 99%-a beleillik... 150-ért vegyél HP 250-et fullhd kijelzővel. Tanfolyamra elég lesz.

(#144434) Tikakukac válasza Boci_83 (#144432) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt kell eldönteni, hogy mi a fontosabb: all rounder gép kell vagy beáldozol csomó mindent a CAD miatt. Egy építészmérnökit egy i5-ös integráltas E5440-el simán lehet hozni. Rendereket kivéve, de hát ahhoz úgyis a világ procija is kevés mindig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144435) Synthwave válasza Tikakukac (#144431) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért nem mindegy nekem, mert így 10-15 ezerrel beljebb lennék (az meg ebben az árszegmensben már elég jelentős különbség), és ha jó, érted..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#144436) Tikakukac válasza Synthwave (#144435) üzenetére


Tikakukac
titán

Jelentős, de a szopó még jelentősebb ha kínod van és egyedül repkedsz vele az interneten :K

Nekem főleg nem kell taglalni, rengeteg cuccom egyedi gyártás és ritka dolog. Irgalmatlan szopó bír lenni minden. Volt olyan amcsiból hozott AlienWare, aminek a driverezése, hogy ne fagyjon 3 napig tartott.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144437) Dhampir válasza erahurka (#144424) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó hűtés talán ezzel a házzal némán is sikerülni fog, de sajnos nem notebookhoz lesz. :)

(#144438) #72797440


#72797440
törölt tag

Helló!

Szeretnék egy használt laptopot venni a következő paraméterekkel: FullHD IPS matt kijelző (14-15"), Intel i5 3-4 generációs CPU, háttér világítású magyar nyelvű billentyűzet, fém ház. Van ilyen?

(#144439) Tikakukac válasza #72797440 (#144438) üzenetére


Tikakukac
titán

Ár nélkül nehéz lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144440) Synthwave válasza Tikakukac (#144436) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az finom. Én meg még közben nézelődtem és találtam még valamit, ami megint jóval olcsóbb, nyilván kompromisszum mellett.

Szóval HP ProBook 6470b Celeron B840-nel, 4 GB RAM-mal, szintén 1 év garival. Irodázni, levelezni, Skype-olni, netezni ugye. Az a "ritkán Photoshopozás" kb. annyit takar, hogy 3-4 egyszerű művelet elvégzése néha pár képen, CS3-mal. Csak azért kérdem, mert még eredeti Win10 Home licenccel együtt is elég olcsó lenne (44ezerpárszáz, cakk-pakk). Oszt ez mégis csak fémházas, driverek vannak Win10 alá is. Aztán, ha nekem tulképp elég lenne a Celeroncs is..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#144441) Tikakukac válasza Synthwave (#144440) üzenetére


Tikakukac
titán

Te tudod mit bír a mérleg. Én tuti nem vennék ilyen gépeket 50k körül 3320M alatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144442) Khelben válasza #72797440 (#144438) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Elitebook 840 G1 vagy Dell Latitude E7440 120-140k körül szokott lenni ilyen tulajdonságokkal.

(#144443) Synthwave válasza Tikakukac (#144441) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pont ez az, hogy nem tudom, mert soha nem volt még B840-em. Asztaliban volt 3. genes Core Celeronom, G1620, azt imádtam. Ha a B840 nagyjából hozná azt a szintet (tehát mondjuk pár százalék diffi egy G1610-hez képest), már jó lenne szerintem.

Meg aztán abban az 50-ben benne kéne lennie ugye egy Win licencnek is.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#144444) Tikakukac válasza Synthwave (#144443) üzenetére


Tikakukac
titán

Valamikor a hőskorban az volt a belépő proci. Eltelt azóta annyi idő, hogy a dínók is megint élnek. Szóval jah, lehet nem engednék arra már sok mindent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144445) csaba1203 válasza Tikakukac (#144444) üzenetére


csaba1203
addikt

Mindig sikerül megmosolyogtatnod :D :DD

(#144446) Khelben válasza Synthwave (#144443) üzenetére


Khelben
nagyúr

A G1620 kb. másfélszer erősebb a B840-nél.

(#144447) Synthwave válasza Khelben (#144446) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, egy ilyen prózai választ vártam.

Dánke.

Amúgy szerintem Fuji LB P702 lesz, i3-3120M-mel, 4 GB RAM-mal, 320 GB vinyóval, 1 év garival. Aztán a bizodalom, hogy csak nem hal széjjel olyan könnyen.

Időközben úgy elment az X220 ára, hogy a Fuji + Win10 Home + valami táska + valami egyszerűbb laptop hűtés + PS2-to-USB adapter + HDMI-to-DP adapter még mindig párezerrel olcsóbb, mint az X220 OS nélkül, magában - oszt ahogy néztem, a Win10 támogatása is necces, Fujinak meg elvileg vannak normális driverei rá.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#144448) Tikakukac válasza Synthwave (#144447) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem egy ember használ win10-el x220-at. Még R400-ra is raktam olyat. Pedig az 10 éves.

Laptop hűtés oszt' mihez kell? Rossz a Fujikban a venti?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144449) Milán13 válasza Tikakukac (#144431) üzenetére


Milán13
tag

Érdemes extra 1 vagy 2 év garit venni a Lenovo T460s-hez?

(#144450) Tikakukac válasza Milán13 (#144449) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyi garid legyen ameddig használni akarod. Minden ami utána van zsebbenyúlós sztori :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.