Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#144851) Tikakukac válasza Czimby (#144848) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökéletes.

Szilikon fóliát rendelj a billzetre, tapasztalat. R400 most állt üzembe szintén és nagyon hasznos.

SonyNex7: Hetente egyszer kibugyog valakiből aki leírja, de minden nap nehéz lenne. A gond azzal van, hogy a maximális hardverezés mellett a vastag profitos ékkel számolva nem férnek bele tartós megoldások, tartós tesztek és support sem. Így amikor rágod a körmödet, hogy mi a gépsassal a szervizben a szomszédban Pistike már vígan használja a sajátját. És lehet, hogy neki csak i5-ös a procija, ellenben ő tud gép előtt ülni, te meg nem :P

Márkafüggetlenül viszont a bevilágítással bajban leszel. Az van. Mindenhol. Hirtelen csak olyan gépek jutnak eszembe amiken nincs, amikkel te már nem fogsz foglalkozni, mert vén vasak. Ezt vagy elfogadod vagy nem lesz géped :K Főleg ha még MX150-ek is kellenek.

Tesztekben meg videókban én is örülnék neki. A gond, hogy ezek többsége nem hazai, ami nem kicsit borít a dolgokon, plusz nem veszi figyelembe azt az aprócska tényt, hogy ezeknek a vasaknak életben is kéne maradniuk évekig ;)

NJanika: 2in1-t át fogom engedni másnak, én nagyon nem vagyok barátja nekik ;) Sima notikból már talán lesz valami a szórakozás takar játékot?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144852) NJanika válasza Tikakukac (#144851) üzenetére


NJanika
aktív tag

Szia! Játék de régebbi játékokkal Gta5, sims4,(ez nem nekem) fallout 3, 4, Oblivion olyan játékok amikre van már nem hivatalos magyar felirat. De komolyabb játékokra van konzolom. Nem ragaszkodom a 2in1hez de ágyban sokat használnám :D mondjuk erre wishen vannak jó kis állványok.

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#144853) SonyNex7 válasza Tikakukac (#144851) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Ezt írhattak volna előtted is,így megértettem volna,de ez hogy csak mert az kevés. Most nézem a Dell 7000 szériát...

(#144854) Gaben92 válasza SonyNex7 (#144850) üzenetére


Gaben92
őstag

Le lett írva, hogy nincs baj a Lenovo notikkal úgy általánosságban. A ThinkPad-ek (kivéve az X meg Edge, stb) még a mai napig jó gépek, ÉS van rájuk normális support. Ezzel szemben az Ideapad-ok szarból vannak összeszerelve, de a legnagyobb probléma még akkor is inkább az, hogy ha a szarból összeszerelt gép szétesik a TMX (aki a Lenovo-kat szervizeli) mikor hogy és mennyi idő alatt csinálja meg. Volt akinek 1 hét alatt tökéletes lett, volt akinek hónapokig járta a gépe a szervizt és nem lett megoldás. A legnagyobb baj tehát a support, de az Ideapad-ok tényleg nem minőségi gépek manapság már.

Asusra van rendes support, ott arra kell figyelni mit veszel. Például a G széria kifejezetten ajánlott, ellenben az GL kerülendő. Nekem Zenbook-om van ráadásul az a fajta amiben van dGPU, és egy időben próbáltak lebeszélni róla a hűtés miatt de mivel én nem hajtom, csak netezek, nálam teljesen néma a gép, úgyhogy bevált. (Másnak ugyanez a gép csak i7-el szerelve állítólag rettentő hangos volt, de szerintem csak a Windows update pörgette maxon a CPU-t),

A tesztek esetén nézd meg azt is, hogy szponzorált-e illetve, hogy miféle teszt is. Legjobb példa a webshop-ok honlapján kint lévő teszt ami annyira pártatlan, hogy jobb nem beszélni róla. (Gondolj bele, ha el akarod adni a szarodat, nem fogod lehúzni a tesztben.) Volt olyan teszt ahol agyon dicsérték a legalja hulladék szart is amire értelmes ember nem költ egy vasat sem, szimplán amiatt mert nem futtattak le rajta még egy terheléses tesztet sem, és csak a pozitívumokat említették (jó hardver, hosszú akkuidő), és amin elhasalt volna a gép azt "kihagyták" a tesztből, gondolok itt olyanokra, hogy recseg a műanyag ha egy minimálisan is megfeszül a gép és hasonló nyalánkságok. Másik dolog meg az, hogy új korában minden szép és jó de, hogy 1-3 év múlva mi marad a csúcshardveres tejfölös dobozokból arról egyik teszt sem fog írni, márpedig a legtöbb "tesztek alapján jó gép" ott hasal el, hogy szétesik vagy nem 1 év után.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144855) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok kerszthugomnak kene egy laptopot venni.

1. A vasarlasa mostansag lenne, par heten belul.
2. A keret 200-250k huf kozott lenne brutto.
3. Altalanos hasnalat es jatekok.
4. Tesom ejjel nappal Overwatchozik ennek kene mennie rajta mediumon fullhdban.
5. 17 colost akar es sima full hd-t, felulet mindegy.
6. Heti 1-2 alkalommal kolegiumbol lenne hordva.
7. windows 10
8. Kezdesnek eleg egy ssd vagy egy nagyobb hdd, optika nem lenyeges.
9. Overwatch menjen. :)
10. uj es gondolom inkabb hasznalt piacon kell nezni ha enyiert dedikalt vgaval akarjuk a jatekok miatt.

Nem is merem a laptop piacot, mik a jok mire kell vigyazni stb. :R

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#144856) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Amelyik notebookban van dGPU is meg integrált is, ott a dedikáltat le lehet kapcsolni? Vagy automata?
Pl.: DELL

(#144857) Khelben válasza Mentolka (#144856) üzenetére


Khelben
nagyúr

Automatán vált, de le is tilthatod. Viszont attól még ott lesz, ki kell fizetni.

(#144855) JSaN: 250-ből 17-esben ez a max: Acer A517, viszont ezen fullhd medium csak épphogy menni fog 50-60 fps-sel. AMi igazán kellene nektek, az ez, de ez 280k és csak 15-ös: Dell G3

[ Szerkesztve ]

(#144858) NJanika válasza NJanika (#144852) üzenetére


NJanika
aktív tag

ASUS VivoBook Max X541UV-DM1523T laptop (15,6" FHD matt/Core i3/8GB/256GB SSD/920MX 2GB VGA/Windows 10)

Vélemény?

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#144859) Mikulásbá válasza NJanika (#144858) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Összefoglaló!

(#144860) Czimby válasza Tikakukac (#144851) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a tippet! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#144861) Mentolka válasza Khelben (#144857) üzenetére


Mentolka
senior tag

OK, köszi! Nem az ára miatt kérdeztem, hanem a hőtermelés okán. Legalább a garancia idő lejártáig élje túl...

(#144862) Khelben válasza Mentolka (#144861) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem használod, nem termel hőt.

(#144863) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok,kifejezetten csak film ,sorozat és netezős célra keresnék gépet,játék nem lesz rajta.A cél az lenne hogy full hd videokat akadás mentesen tudjon játszani.Max 100000 ft-ig-Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#144864) Khelben válasza redhunter (#144863) üzenetére


Khelben
nagyúr

Filmnézéshez IPS kijelző kell, az meg 100k-ból még használtan se lesz.

(#144865) redhunter válasza Khelben (#144864) üzenetére


redhunter
senior tag

Nem elsődleges megjelenitő lenne filmnézésnél ,csak ha kiküldetésre megyek ,hogy tudjak min nézni v.mit.Otthon eszembe sem jutna filmet nézni rajta.

PSN - RedFoxHun

(#144866) AMD Power


AMD Power
titán

Errol mi a velemenyetek?

Filmezesre, netre...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#144867) Infernohun


Infernohun
tag

Sziasztok !

A mai nap úgy döntöttem hogy keresek valami játékos laptop félét.
A váci út 16 szám alatti üzlet elég korrekt áron hirdet is egyet.
Ez lenne az.
Utána néztem a cégnek,cégbejegyzésben nincsen,egyéni vállalkozó.Találtam egy ilyet > Ki van tiltva.

Szerintetek merjek kockáztatni ? :D

(#144868) f.csaba21


f.csaba21
csendes tag

Hello! :)

Pár hete kaptam tanácsot tőletek és most végre eljött az idő hogy meg is vegyem a kinézett laptopot. (DELL 7577 (245468)). Eredetileg laptopszalonnál vettem volna, de vége lett sajnos az akciónak és most jóval drágább.

Ahogy nézegettem a többi webshopot, notebook.hu és radium.hu -ra szűkült le a kör ár szempontjából, de nem nagyon ismerem őket. Vélemények alapján egyik sem rossz választás, de előtte megkérdeznélek titeket, hogy mi a véleményetek róluk. (radium.hu- nál 5kval olcsóbb, plusz pixelgari is olcsóbb és hosszabb időre lehet kötni)

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#144869) PR0JECTNR56 válasza Infernohun (#144867) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Egyértelműen hitvány átverés, a helyedben elkerülném.

(#144870) menyhartlevi válasza f.csaba21 (#144868) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Én is úgy tűnik megveszem végre. :D Az extreme digitaltól gondoltam, illetve SSD-nek egy Samsung 970 EVO 250GB ugye jó lenne bele? :R

(#144871) Gaben92 válasza Infernohun (#144867) üzenetére


Gaben92
őstag

Én nem kockáztatnék a helyedben.

- Kitiltott felhasználó.
- Helyesírási hibás vevőcsalogató kifejezések, mint "Alkalmas újegenerációs 3D-s játékok nagyfelbontáson történő dinamikus futtatására! Egyrészt mi az az újegeneráció, másrészt milyen a dinamikus futtatás?
- Faszságok a leírásban, mint "mindenre alkalmas", és "intelligens váltó funkcióval" Már csak a személyes kedvencem, az "újraírható DVD meghajtó" hiányzik. ;]
- A hirdetés nem utal rá egyértelműen, hogy ez egy használt laptop.
- Normális helyeken újonnan 280k ez a gép ahol még lehet kapni, mert maga a modell kifutott. Ha meg tényleg annyira hiperszuper újszerű csilliárd év garanciával (sanszos, hogy elhajtanának amúgy itthon, mert valószínűleg még külföldi is a gép, csak ugye ezt elfelejtik megemlíteni) akkor nem adnák oda ennyiért.

Fogalmazzunk úgy, hogy kicsit gyanús.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144872) choco01


choco01
addikt

Hali.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 150.000Ft max
(3) Felhasználás? böngészés, office, néha egyszerű játékok(14-15 éves lánynak menne),szóval semmi extra
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?Mindegy,ha lehet minél jobb ebben az árban
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?átlagosan lenne hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)-
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?hdd elég, van ssd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új

Na szóval kettő gépet néztem ki:

Első körben ezt a Dell Inspiron 3567-et.

Másod körben pedig ezt a HP 250 G6-ot, nem tudom most mennyire ajánlott ez a G6 verzió..

Esetleg ha van jobb ebben az árban.. :U :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#144873) Infernohun válasza Gaben92 (#144871) üzenetére


Infernohun
tag

Gyanús volt nekem is,ezért is kerestem rá alaposabban.
Maradok a Lenovo Y520-nál,azt már 180-190k-ért kapok itt a PH-is magyar papírokkal. :)
Az a sok át vert ember,ahogy olvastam,és még mindig üzemel a bolt :Y

(#144874) Tikakukac válasza Infernohun (#144867) üzenetére


Tikakukac
titán

Anno nagyon móka beszélgetéseim voltak, hogy rakjuk már ki a srácot innét, mert egyértelműen kamu dolgokat árulnak, papírok sem stimmelnek, minden őskáosz. Mire elég embert sikerült átverni tiltott lett, de ez már köpönyeg.

Semmit nem vennék onnan. De ezt olvasod mondjuk te. 99 másik meg nem. És így él minimum több száz bolt az országban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144875) Khelben válasza choco01 (#144872) üzenetére


Khelben
nagyúr

Inkább a Dell-t a fullhd kijelzővel. 1366x768-ról már pár win10-es beállítás ablak is lelóg.

(#144876) seredy


seredy
tag

Sziasztok, a napokban kicsit nézelődtem, netezésre, filmezésre, zenehallgatásra és szövegszerkesztésre kerestem strapabíró gépet, ami lehetőleg kibírna 4-5 évet. Átgondoltam, kb. 150 eFt-ig tudnék elmenni... Leszűkítettem a kört a következőkre:

Újonnan: Dell Inspiron 3567 (Intel Core i3 Processzor, 4GB RAM, Merevlemez méret: 1TB • Videokártya típusa: HD Graphics 520 • Kijelző méret: 15.6 • Felbontás: 1366 x 768 • Tipus: HD LED . 3 év garancia, de mivel felbővíteném a memóriát 8 GB-ra, a vége 137.000 Ft lenne. (Link)

használtan:
HP Elitebook 850 G1 (Intel Core i5 Processzor, 4GB RAM, 320GB merevlemez, 15.6" • Felbontás: 1366x768 • Tipus: Matt • Videokártya típusa: Intel® HD4400 ). 1 éves garanciával együtt, memória 8 GB-ra bővítve 130 000 Ft lenne. (Link)

esetleg még ez lehetne (?)
HP 15-r101na, Intel Pentium N3540 (2 MB Cache, max freq. 2,66 GHz), 15,6", 1 TB merelemez, Intel® HD Graphics for Intel Atom® Processor Z3700 Series, 4 GB RAM,1366x768. 70 eFt lenne. (Link)

Melyik volna a jobb választás? Nem nagyon értek ehhez... köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#144877) ivana válasza seredy (#144876) üzenetére


ivana
Ármester

HP 15-r101na ipari hulladék.

Ha szóba jöhet akkor egyértelműen az elitbook az ezerszer jobb gép. 4GB DDR4-at jóval olcsóbban kapsz aprón mint 10k.

(#144878) ivana válasza ivana (#144877) üzenetére


ivana
Ármester

* DDR3 elírtam a DDR4 drágább...

(#144879) Khelben válasza seredy (#144876) üzenetére


Khelben
nagyúr

1366x768-as felbontás filmnézésre? Mit nézel majd rajta, menő manót? Mert másra nem lesz jó.

(#144880) seredy válasza Khelben (#144879) üzenetére


seredy
tag

milyen felbontást ajánlasz?

(#144881) Tikakukac válasza seredy (#144880) üzenetére


Tikakukac
titán

Választékod nem nagyon van, ja 15" és nem ős hardver akkor vagy HD vagy FHD és fölötte. Ha megveszed az elitebookot számolj bele később 20k-t és rakass bele rendes kijelzőt. Addig meg elkavarsz valahogy ezzel is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144882) seredy válasza Tikakukac (#144881) üzenetére


seredy
tag

Mondjuk itt még akadna egy 1920x1080-as felbontású változat, ez már 123e Ft, éppenséggel még beleférne a keretbe, ha azt mondjátok, megérné.

http://www.laptopszalon.hu/hasznalt/hp-elitebook-850-g1-hasznalt-laptop_34770-adatlap

[ Szerkesztve ]

(#144883) Dhampir válasza seredy (#144882) üzenetére


Dhampir
félisten

Körülbelül 4 éves használt gépek azok (persze időben valamivel későbbi gyártmány is lehet), érdemes mérlegelni, hogy annyi pénzt megér-e, főleg ha abban is ilyen gyengécske, kékes kijelző található.

[ Szerkesztve ]

(#144884) Khelben válasza seredy (#144882) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha kicsit feljebb tudsz menni árban, akkor 167k a fullhd ips kijelzős Asus A515. Nem egy elitebook, de az "elmegy" kategória és van rá 2 év garancia. Persze itt meg a billentyűzetben és a strapabírásban kell kompromisszumot kötni, de hát valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#144885) elodman válasza Tikakukac (#144881) üzenetére


elodman
aktív tag

" Ha megveszed az elitebookot számolj bele később 20k-t és rakass bele rendes kijelzőt. "

Ez miféle művelet, hogy v. hol lehet elvégeztetni és munkadíjjal együtt ~ 20 e az ára?

Danke sör.

(#144886) Tikakukac válasza seredy (#144882) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyival előrébb vagy, hogy ez a panel többet ér a piacon, tehát ha IPS-re swappelsz akkor több marad a zsebben.

elodman: Amikor magamnak csinálom nincs munkadíj, így megvan 20k-ból az anyagköltség :B Maga a művelet 5 perc, itt a kijelző beszerzése a rémisztő. Van 2 ember akinek 3 hónapja kajtatok kijelzőt, mert épp olyan kell neki ami vagy aranypor árban van vagy beszerezhetetlen. Sajnos ilyen is van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144887) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Ez mit jelent: "SVA matt WLED kijelző"
HP

(#144888) Tikakukac válasza Mentolka (#144887) üzenetére


Tikakukac
titán

Van rá egy egyszerű 3 betűs szavunk a magyarban erre, de nem túl szép. Maradjunk a "gyatra" kifejezésnél. Alap TN panel amúgy, semmi egyéb okosság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144889) Mentolka válasza Tikakukac (#144888) üzenetére


Mentolka
senior tag

KÖSZI! (akkor faxér nem azt írják oda, hogy TN)

(#144890) csaba1203 válasza Mentolka (#144889) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD

(#144891) Tikakukac válasza Mentolka (#144889) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért van így megoldva, mert az egyszeri user odáig eljut, hogy TN meg IPS esetleg *VA. De odáig, hogy megnézze mi az az SVA már nem. És így megveszi a csilivili gépet olyan kijelzővel, ami 6-7 éve is már ciki volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144892) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Október - November
(2) A gépre szánt összeg forintban? 300-400e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - irodai programok, minimális fotószerkesztés ( nem lényeges ), hobbi, tanulás szinten, egyetem mellé.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? A játék nem szempont.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Minél jobb felbontás, lehetőleg matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat hordoznám, ezért egy kisebbre gondoltam de ahogy nézem azok elég kompromisszumosak, gyengébb hardver, hűtésgondok, de nem bánnám ha esetleg lenne alternatíva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Elsősorban Windows. Sajnos OSX-et nem használtam még, nincs vele tapasztalatom. Mivel az Office programokat az egyetem miatt sűrűn használom ezért kérdéses, hogy ezek mennyire megoldhatók OSX-en, természetesen ha igen, az is egy opció lehet, nem vetem el.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtó nem szükséges, az SSD fontos szempont, nyilván a HDD jó ha van a plusz tárhely miatt, de nem létfontosságú.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Speciális igény nincs, de ha több csatlakozó van, azt nem vetem meg ( HDMI, Thunderbolt, USB-C esetleg, mindenesetre nem kizáró ok a hiányuk.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Elsősorban újat szeretnék, de ez is helyzetfüggő. Mivel elég távoli a vásárlás gondolom amúgy is egy megközelítő irányvonalat kaphatok, mert majdnem fél év alatt még sok víz lefolyik a Dunán.

Szóval elég sokat hordoznám így jó ha könnyű, masszív, viszonylag kis méretű. Érdekelne, hogy egyáltalán van-e élet 15.6 alatt mert mint említettem, visszaolvasgatva sok a probléma velük. Egyedül azért reménykedem mert nem lesz annyira terhelve talán ha nem játszom rajta.

Köszönöm előre is !

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#144893) coves8


coves8
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség!Ajánlottak egy notebookot:ASUS S510UF-BQ037T-Processore Intel® Core™ I7-8550U (1,8 GHz - 8 MB L3)
SSD: 256 GB - RAM: 8 GB - Display: 15,6'' LED Full HD
WiFi IEEE 802.11a/b/g/n/ac - Bluetooth 4.2
Windows 10 Home 64-bit
nVidia GeForce MX130, 2 GB
900eu.Semmit nem találtam róla!Egy biztos nem ips.Ebbe érdmes beruházni ha az Acer A515 nem játszik a súly miatt?

(#144894) YoSzabee válasza Mentolka (#144889) üzenetére


YoSzabee
tag

Ez valami olyasmi lehet, mint amikor a kínai pajtások trükköznek azzal hogy ha jó öreg Méd in Csájná helyett Méd in P.R.C -t vésnek a kiváló termékekre.

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#144895) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdekességképpen, Lenovo Legion Y520 alja a winchester fölött; 10:00-tól.

(#144896) YoSzabee válasza Dhampir (#144895) üzenetére


YoSzabee
tag

Sajnos kiestem a még oroszt kötelezően tanulók korosztályából így nem értem, de az ott a hdd kerete/burkolata ráégve?

[ Szerkesztve ]

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#144897) Dhampir válasza YoSzabee (#144896) üzenetére


Dhampir
félisten

A kép talán önmagáért beszél (lehet szándékosság is?). Nekem összecsúszik, amit mond, tagolás nélkül legépeltem egy darabig, hátha többet ki tudsz hámozni belőle:

другой винчестер и вдруг понимаете сто крышка не закрывается вам вот сто нужно сделать вот здесь вот эти е так неаккуратно конечно оторвал немножко даже осталя пластины антивибрационные такие толстенькие главных нужно будет просто отодрать так как винчестер держится очень хорошо в коробе вот этих пластинах нету смысла отрываете и вставляется и просто спокойно закрываете без каких-либо проблем ноту все кстати это будет открывать здесь вот почистить и потому што здесь сохраняется вся.

Más:

Dell Latitude 5590, itt látható valami repedésféle 5:23-tól. Ez vajon mitől lehet? :F

[ Szerkesztve ]

(#144898) powerp4


powerp4
aktív tag

Sziasztok!

Egyik közeli rokonom fordult hozzám egy igen különleges kéréssel laptopvásárlás ügyében..
Mivel nem boldogulok a témával, így segítséget kérnék Tőletek! :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
július végétől

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-400e

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- 3D tervezés, néha filmvágás, van, amikor együtt fut a 3 tervezőprogram
- min 8 Gb, de inkább 16 Gb RAM

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Szeretnék játszani a Far Cry 4-5-tel :) De ez nem olyan fontos

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- min fullHD, de inkább jobb
- 15"-es is lehet
- nagy háttérfényben is szeretném használni
- NE legyen LCD -> ledes
- jobb szeretnék mattot
- legyen érintős, digitizeres
- legyen használható tablet módban (pl. hátrahajtva)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat, igen használnám utazáskor is
- nem baj, ha nagyobb és nehezebb, a numpad is kifejezetten belefér
- az üzemideje legyen 2 óra, és nem minimál módban
- min 1 db. dokkoló is kéne hozzá

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Windows 7 fusson rajta még
- Windows 10 fusson rajta már
- Linux
- és ezek mindegyike ráférjen egymás mellett

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- dvd nem kell, de ha van, akkor úgyis oda kerül a 2. SSD
- bele tudjon menni az 1Tb-os SSD-m

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- SD kártya
- kamera
- titkosítás támogatás
- jack fülhallgató és mikrofon ki- és bemenet
- GPS esetleg

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- lehet használt

Köszönöm a segítségeteket! :R :R

[ Szerkesztve ]

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#144899) vanek


vanek
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Július
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 200K
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
15 éves lánynak, iskolai dolgok, néha egy kis játék.(sims, böngészős)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
sims, böngészős
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" Ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kéthetente, igen lenne utazás közben is
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ssd 128, >4gb ram, optikai nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

A fent leírt igényeket az árukeresőbe beírva a már itt is olvasott laptopokat kaptam.

Hp 250 g6
acer a515

és + a lenovo

Melyiket ezek közül?

Előre is köszönöm!

Esetleg, ha van más alternatíva azt is szívesen fogadom.

(#144900) elodman válasza YoSzabee (#144896) üzenetére


elodman
aktív tag

Én még benne voltam, de csak ált. suliban nyomatták belénk e ma már igen kelendő tudományt.
Mégis csak annyira emléxem : igyot sznyeg, szvétyit szolniska, . Nyikto nye a szusztrujet.

Ó Be szép!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.