Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#144451) Synthwave válasza Tikakukac (#144448) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tekintve, hogy napi szinten lesz órákat használva desktopként, bármilyen lapi alá vennék valami hűtést.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#144452) Tikakukac válasza Synthwave (#144451) üzenetére


Tikakukac
titán

Te pénzed :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144453) Khelben válasza Synthwave (#144451) üzenetére


Khelben
nagyúr

Inkább vegyél fagyit azon a pénzen, több értelme van.

(#144454) repvez


repvez
addikt

A két verzió közül melyik lenen a jobb váasztás?
asus

lenovo

mindegyiknek megvan a maga kis plussza a másikkal szemben .
Az asus a 512es SSD és a 30k olcsobb mivolta
A lenovó erösebb CPU, dupla HDD ,IPS kijelző

(#144455) Tikakukac válasza repvez (#144454) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk leginkább egyik sem. Első kapásból itthon nem is forgalmazott. Minden más innentől nálam roló le :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144456) Gaben92 válasza repvez (#144454) üzenetére


Gaben92
őstag

"mindegyiknek megvan a maga kis plussza a másikkal szemben ."
Ez így van. A Lenovo például nem esik szét (olyan könnyen). Az ASUS szét fog, de legalább azt 1 hét alatt rendbe rakja a gar. Lenovonál ez X hét és a rendbe rakás is kérdőjeles. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144457) repvez


repvez
addikt

ezeket a problémákat kifejtenétek bővebben is? mi esik szét és mi az hogy nem forgalmazzák itthon?

esetleg akkor másik tipus ami hasonló tudással és főleg árban ugyan ezt tudja?

(#144458) Dhampir válasza repvez (#144454) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Y520 testvéréről, az Y720-ról közreadta egy fórumtársunk a tapasztalatát, amely itt olvasható, és az ő gépe másfél hónapot csücsült a szervizben. Persze nem biztos, hogy mindegyiknél előfordul ilyen, akadt már pozitív tapasztalat is, rövidebb időhosszal.

(#144459) TheNewDawn válasza repvez (#144454) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A 2m es masszív szarkupac és a híg fos közül melyik a jobb választás ? Ezt neked kell eldöntened. A létező legroszabb boltból, az egyik gép ahogy leírták előttem ( ASUS) borzalmasan rossz és valszeg szétesik, de ha nem akkor felforr, a másik ( Lenovo) garanciálisan problémás és cserébe legalább pofátlan módon ( min egy 30 assal) túlárazott, és a lehető legszerencsétlenebb a cpu-gpu kombója ( i7+ 1050 ti ). Szóval ezt még megérhetné, ha minimum egy 40-50 el olcsóbb lenne, másik boltból.

[ Szerkesztve ]

(#144460) galaxys80


galaxys80
veterán

2 típusra szűkítettem a kört. HP250 és Dell 3567
Most már csak az lenne a kérdés, hogy alábbiak közül melyik lenne a jobb választás.
[link]
[link]
[link]
[link]

RAM mindenhol 4 GB, tárhely igazából mindegy. Kérdés csak az, hogy ér-e + 25.000-et az I5-ös proci, illetve, hogy mennyire nagy előny a FullHD kijelző?

[ Szerkesztve ]

(#144461) Gaben92 válasza galaxys80 (#144460) üzenetére


Gaben92
őstag

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy 2018-ban nem FHD kijelzős gépet venni pénzkidobás. Nekem mióta FHD-t használok fájdalmas ránézni a HD panelre. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144462) galaxys80 válasza Gaben92 (#144461) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor kivágtam egy csomó pénzt februárban, mikor megvettem a MacBook Air-t? :DDD
(Erre nem szükséges válaszolni. Hülyültem. Természetesen imádom a gépet) :)

(#144463) Dhampir válasza galaxys80 (#144460) üzenetére


Dhampir
félisten

A 3567-ben csak Megabites az Ethernet kártya.

(#144464) Kyrgios


Kyrgios
csendes tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amint találok megfelelőt szóval mondjuk 1 héten belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000. +- 10/20 ha minőség megkívánja.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános felhasználás, internetezés, néha film nézés illetve hétvégente játék.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Fortnite,OverWatch, LoL ilyesmi , felbontás amit enged a pénzem abból a max...

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt 15-17” igazából ami ajánlott mondjuk játékhoz és filmhez.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta kb 1-2x autóval de utazás közben nem lenne használva szóval súly stb. nem mérvadó.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Igazából nem lényeges nálam, hogy mekkora HDD / SSD , Ram azért legyen 8 GB optikai meghajtó nem szükséges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak újat szeretnek.

(#144465) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

Úgy érzem, elérkezett az idő, hogy lecseréljem az éppen ebben a hónapban 6 éves HP Pavilion G6 1306sh kisgépemet. A képernyő felbontás (1366×768) és a lassú hálózati sebesség (100Mbps) zavar benne.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Idén nyáron, nem siettet semmi, ha jelennek meg új és nekem megfelelő gépek, akkor meg tudom várni.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Ahogy nézegettem az elképzeléseim szerinti gépeket, az eredetileg elképzelt 200k környéke nem elegendő. Fájó szívvel, de el kell mennem 300k környékére (ha kicsit több, megfontolom +10-20k-t rááldozok, max. 1-2 hónappal később veszem meg), mert hosszú távra tervezem.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék nem lesz, arra van más. Filmekre szintén céleszközt használok. Ritkán könnyebb irodai programok (MS Office), illetve alapvetően kikapcsolódás: netezés, zenehallgatás (külső DAC-on keresztül).

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem releváns

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A kisebb méretek érdekelnek. 13-14" ami szóba jöhet. A kijelző minősége valamennyire szempont, de nem minden áron, ha szükséges, egy kalibrált kijelzőre rákötöm. Ez alapján ha jól gondolom, az IPS maradt. A matt előny. Felbontásban 1080p a minimum és nekem az optimális.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Több helyen használnám, ezért is gondolkodom kisebb méretben, de útközben nem.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Eredeti Windows-ban gondolkodom. Ha nincs mellé, vagy túl sok a felára a külön vetthez képest, akkor külön szerzem be.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem fontos, ha van nem baj. Ha HDD van benne, akkor kicserélem rövid időm belül SSD-re. Bővíthetőséget, kinyithatóságot szükségesnek ítélem (pl. RAM csere, vagy SSD csere,...)
A jelenlegi 128GB-os SSD-vel bőven elvagyok, nagyobb méretű dolgokat nem a gépeken tárolok. A jelenlegi 4GB RAM nem okozott még számomra hátrányt.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Elvileg manapság és ebben a kategóriában már alap, de meg nem létük nekem kizáró ok: Gigabit LAN, legalább USB3.1 Gen1 (régebbi nevén USB3.0)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépben gondolkodom (95%-ban).

Eléggé kedvelem az AMD-t, de nem kizárólagosan. Ezt bizonyítja, hogy néhány évvel ezelőtt az asztali gépembe is i5-4570-et vettem, mert akkor nem volt az AMD alternatíva számomra. Jelenleg viszont úgy érzem, hogy a Ryzen-ekkel már lehet számolni.
Néhány Ryzen-es gép már kezd megjelenni itthon is az Acer Swift és Aspire mellett 13"-ban a Lenovo Ideapad 720s (83% sRGB) és a HP Elitebook 735 G5 (67-100% sRGB), 14"-ban a HP Probook 645 G4 (45% sRGB). Emellett már egy ideje ígérgetik a HP Envy x360 (talán 67% sRGB) szériában is, talán június-július környékén.
Jelenleg R5 2500U-ban gondolkodom, de hónapokkal ezelőtt az i5 8250U-s HP Probook 430/440-okat nézegettem. A gép összeszerelésének megítélésében nem vagyok otthon. Nem szeretném, hogy 1-2 éven belül szétessen.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#144466) Tikakukac válasza galaxys80 (#144462) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az 13"-os Air, akkor jah. Az egy érdekes pénzégető :B

Kyrgios: Akkor gémer gép kell?

CheGhost: Még esetleg Latitude 5490. Friss hardver, helyszíni gari és 5 évre ki is tolhatod. Ha hosszabb időre tervezel és fontos, hogy a géped mindig meglegyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144467) TheNewDawn válasza Kyrgios (#144464) üzenetére


TheNewDawn
addikt

1050es Dell 7577,kb 260-265ert:)

(#144468) repvez válasza TheNewDawn (#144459) üzenetére


repvez
addikt

Akkor pár javaslat jól jönne, hogy melyik tipusok amik ezért az árért ilyen felszereltséget ad HDD+SSD kombóval és elfogadható GPU teljesitménynel?

Mert ezeken kivül csak drágábbak voltak amik vagy fele ekkora tárhellyel rendelkeztek vagy SSD nélkül vagy gyengébb CPU VGA volt bennük.
A laptopszalont is néztem, de az emlitett LEnovo náluk kevesebb felszereltséggel is 30k-val drágább náluk.

Egyébként a boltok nem érdekelnek, hogy melyik milyen jó vagy rossz amig azt a terméket megküldik sértetlenül amiért fizettem, a garancia jó ha van és ebből a lenovó legalább 3 évet ad.DE mivel külföldre távozok ezért ugy sem tudnám érvényesiteni egyszerüen azt és eddig még egy elektronikai cuccomat sem keleltt szervizeltetni garancia időm belül .

Ugyhogy A fentieket szem elött tartva konkrétan a laptopokkal van valami olyan probléma ami a használatot akadályozza vagy gondot okoz?ha igen akkor konkrét okot és alternativát is kérnék ha lehet , nem csak egy nem jó , hulladék , meg hasonló megfoghatatlan beszolásokat .

(#144469) Tikakukac válasza repvez (#144468) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyébként a boltok nem érdekelnek, hogy melyik milyen jó vagy rossz amig azt a terméket megküldik sértetlenül amiért fizettem

Pedig érdekelhetne egy kicsit. Jó dolog támogatni olyan helyet ahol rendes kiszolgálást kapsz és segítséget nem úgy, mint az ÁFA szétcsalós boltokban ahol arról terelnek mitől lett szlovák a billzet hirtelen, pedig a telefonban magyarra esküdtek.

a garancia jó ha van és ebből a lenovó legalább 3 évet ad

Maradjunk a maximum 3-nál. Telemax intézi itthon, jó gatya feltételekkel.

DE mivel külföldre távozok ezért ugy sem tudnám érvényesiteni egyszerüen azt

Ezért fontos, hogy olyan márkát válassz ami lefedi az EU-t és még párat ezen kívül is. És nincs gond.

és eddig még egy elektronikai cuccomat sem keleltt szervizeltetni garancia időm belül .

Isten a tenyerén hordoz :K

De ON: nyilván a linkeltekkel versenyezni vagy fölé lőni nem lehet. Ez olyan, mint Usaint beküldeni a paralimpiára. Ha eleve egy ÁFA mínusszal dolgozik a bolt, azzal nincs kisker aki versenyre kelhet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144470) repvez válasza Tikakukac (#144469) üzenetére


repvez
addikt

Ezért fontos, hogy olyan márkát válassz ami lefedi az EU-t és még párat ezen kívül is. És nincs gond.

És melyek azok a márkák amiket EU-ban is bárhova bevihetem szervizeltettni mindegy hol vettem?

Attól még érdekelne, hogy a két emlitett laptop márka és tipus szenved e valami komoly problémától? Mert máshol ahol személyesen érdeklödtem azt mondták, hogy a lenovonál jobb ár/érték arányut pillanatnyilag nem tudnának ajánlani, még kisebb felszereltségben sem mint amit linkeltem.

Hűtés, driver kijelző vezetéke jól birja e a nyitogatást stb..

(#144471) Gaben92 válasza repvez (#144468) üzenetére


Gaben92
őstag

és eddig még egy elektronikai cuccomat sem keleltt szervizeltetni garancia időm belül.
Eddig még sosem haltam meg, szóval valószínűleg sosem fogok. :U

Viccet féretéve, annyi elektronikai kütyüm van, hogy hihetetlen és nekem se kellett sose semmit szervizeltetnem. Igaz ez amiatt volt mert hajlandó voltam többet fizetni és nem vettem szart. Aztán pár hónapja nekem is sikerült belefutnom egy gyári hibás HDD-be (2 hónapot bírt és letolta a gatyát) de szerencsére az ASUS 1 hét alatt cserélte a gépben. Az, hogy sose kellett még szervizeltetni semmid nem garancia semmire. Akármennyire is vigyázhatsz a cuccaidra és érthetsz hozzájuk bármikor lehalhat az alaplap mert lacibá rátüsszentett RAM bővítés közben fél évvel ezelőtt.

Egyébként a boltok nem érdekelnek, hogy melyik milyen jó vagy rossz amig azt a terméket megküldik sértetlenül amiért fizettem.

A rossz boltnak pont ez nem szokott sikerülni. Kifizeted aztán pislogsz mikor kibontod, hogy ANSI a billentyűzet vagy matricás.

Szerk: #144470 <- Kb felsoroltad mi a probléma mindkettővel. :DDD

Komolyra fordítva a szót az ASUS szétesik. Nem, nem túlzás. Műanyag minősége kritikán aluli, előbb utóbb kiperegnek a csavarok mert eltörnek a bepréselt műanyag anyák. Zsanértörés is benne van a dologban, cserébe a hűtése is gyenge.

A Lenovoval a legeslegnagyobb probléma a garancia, de a hűtése is épphogy elbírja a hardvert. Figyelni kell rá mert a strapát az sem szereti de nem fog szétperegni (olyan könnyen) mint az Asus. Az elődje kolléganőmnél ezer sebből vérzik otthon 2 év játék után. (hűtés, képernyőcsíkozás, elhasználódás, zsanér csavarjainak kipergése, etc. Ez is kb hasonló)

Szerk 2: Az eladók ár/érték alapján általában csak a hardverre gondolnak. Laptopoknál az az utolsó ami fontos.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144472) Tikakukac válasza repvez (#144470) üzenetére


Tikakukac
titán

Adott márkánál kérdezd le milyen feltételek mellett megy a javítás ott, ahova mész. Ez a legbiztosabb. Ja és írásban ha lehet, legyen nyoma.

Ezt tudja Dell, Lenovo, HP sokan mások, a kérdés mindig az milyen garival veszed alapból. Teljesen más itthon is a ThinkPad és a sima IdeaPad gari. Mások végzik, máshol, más feltételekkel. Ezért van annyi baromság a köztudatban is. Ez 2 teljesen más tészta.

A fentebb említett gépekből egyhez nem nagyon tud senki hozzászólni. Mint mondtam, nincs forgalomban az országban hivatalosan, kétlem azt a pár embert megtalálod aki behozta magának/bevállalt a szopót vele. De nyilván van.

A Lenovo konfig/ár aránya remek. Ár/érték arány nekem mást jelent. Ha maximális hardver kell adott pénzből Lenovo. Ha nem alaplapot meg panelt akarsz venni, akkor feladnék valamiből és rendes G-s Asus/Dell felé néznék.

Hogy a vezetékek mikor nyíródnak el és mennek tönkre dolgok azt sajnos 1-2-3 év után tudjuk csak meg. 2 év után a jellemző típushibák kezdenek kibukni, olykor már 1 év után is látványos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144473) nsgeri


nsgeri
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, az alábbi paraméterek mentén keresek gépet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 300-350 ezer HUF
(3) Felhasználás? irodai programok, munka, tárgyalásokon való használat, néha egy kis CAD modell szerkesztés (inkább csak viewer )
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS , minél szebb képpel
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen, igen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows vagy semmi (van céges licensz tehát nemf eltélten kell egyéni licensz)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD elég
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új gép

Köszönöm a segítséget :)

(#144474) Gaben92 válasza Tikakukac (#144472) üzenetére


Gaben92
őstag

Az FX553 egy GL553 ROG köntös nélkül. Kicsit utánanéztem és konkrétan a két gép 99%-ban ugyanaz, csak a vérpistike részek hiányoznak az FX553-ból.

Vagy a GL553 egy felcicomázott FX553. Megközelítés kérdése, de a lényegen nem változtat. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144475) repvez válasza Tikakukac (#144472) üzenetére


repvez
addikt

A rossz boltnak pont ez nem szokott sikerülni. Kifizeted aztán pislogsz mikor kibontod, hogy ANSI a billentyűzet vagy matricás.
Ezek olyan hibák amik azonnal kiderülnek és a 14napos elállással megoldhatók.

Igen nekem az ár /érték arány ezt jelenti, hogy adott árért minél több mindent kapni .

Az is érdekes, hogy az asusnál ezt a tipust nem ajánlják viszont minden másikat meg dicsőitik , akkor hogy lehet ez ugyan azon gyártónál?

(#144476) Tikakukac válasza repvez (#144475) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen nekem az ár /érték arány ezt jelenti, hogy adott árért minél több mindent kapni.

Dehogy kapsz többet. Supporton szépen meg vagy spórolva. Ahogyan minden olyan egyeben is, amiket a kicsi kezed nem tud bontás nélkül elérni vagy adatlapozni és azonnal mérni. Ingyen ebéd és csoda nincs :N

Az is érdekes, hogy az asusnál ezt a tipust nem ajánlják viszont minden másikat meg dicsőitik , akkor hogy lehet ez ugyan azon gyártónál?

Sehogy. Mivel nem csak ezt a típust nem ajánljuk, nem tudom ki írt le ilyen hülyeséget.

Gaben92: Múltkor már kisakkoztam, jha ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144477) repvez válasza Tikakukac (#144476) üzenetére


repvez
addikt

Dehogy kapsz többet. Supporton szépen meg vagy spórolva. Ahogyan minden olyan egyeben is, amiket a kicsi kezed nem tud bontás nélkül elérni vagy adatlapozni és azonnal mérni. Ingyen ebéd és csoda nincs(I)(/I)

Mindenkinek más, én bizonytalanra nem fizetek.Mert ha gari időn kivűl döglik meg akkor ugy is mindegy a support, viszont azalatt az idő alatt nélkülöznöm kell a jobb teljesitményt vagy a nagyobb tárhelyet ,mert egy esetleges hiba miatt a supportra költöttem .
Ha mégis van valami probléma akkor a legtöbb esetben megprobálnak kibújni alóla, hogy ez nem garis hiba.

Ezért én inkább a termék fizikai valójáért fizetek mint egy lehetséges szolgáltatásért.

Sehogy. Mivel nem csak ezt a típust nem ajánljuk, nem tudom ki írt le ilyen hülyeséget.
Nem Ti irtátok, de a legtöbb helyen a ROG széria meg első helyen szerepel ha játékgépről van szó.
Ahogy irták is ez ugyan az csak nem ROG és akkor már nem is jó?
DE amugy néztem videot és elsőrenekem is az jutott eszembe , hogy a müanyag fröccsöntése nema legszebb .

(#144478) Tikakukac válasza repvez (#144477) üzenetére


Tikakukac
titán

Huha, na akkor utolsóra még bedobom magam, aztán onnantól felőlem elhiheted magadnak amit gondolsz vagy annak aki ezt tolja egy évtizede. Te tudod melyik a gyanúsan relevánsabb.

Mindenkinek más, én bizonytalanra nem fizetek.

Ahhoz képest azért sikerült behúzni a boltot meg a gépeket is rendesen :P

Mert ha gari időn kivűl döglik meg akkor ugy is mindegy a support

Ja. Hát akkor írj a nagykerre bakker. 1 év garival lehet ám venni gépeket :B És olcsóbb is.

viszont azalatt az idő alatt nélkülöznöm kell a jobb teljesitményt vagy a nagyobb tárhelyet ,mert egy esetleges hiba miatt a supportra költöttem

Aranyos. Mikor ott ülsz a fekete képernyő előtt, 2 hét után elviszik a gépet, visszahozzák 2 hónap múlva leharcolva gondolom hasonló lesz az érzésed. Mikor BIOS frissítés kéne, de nincs, mikor wifi driver kéne, de nincs, mikor szeretnél emailt írni, de nincs mivel, nos, akkor ezek szoktak változni. Nem egyedi eset, nem gond. Ezerszer hallottam már ezt. Legutóbb pont egy ilyen gyönyörűséget alaplapoztak egy hónapig. 3 nap után már ügyfél már emelte a hangját miért nincs kész. Mikor megvette és elmondtam neki mivel jár a faja konfig akkor ezt átlépte ügyesen. Erre biztattam mikor várt a gépére is. Nem volt boldog :DDD

Ha mégis van valami probléma akkor a legtöbb esetben megprobálnak kibújni alóla, hogy ez nem garis hiba

Töréseken kívül és vízkáros gépeken kívül én azért ilyenről nem nagyon tudok. Pedig ugye, elég sokat segítek cifra garizásokban. Ha ezt azért mantrázod, hogy megnyugtasd magad, csinálhatod, de dettó felesleges.

Ezért én inkább a termék fizikai valójáért fizetek mint egy lehetséges szolgáltatásért.

Hardver vs. szoftver vs. support. Értem én, hogy nehéz utóbbiakat megfogni, csak tessék végre bevésni a buksiba, hogy szemétgyártás van. Nem a termék az igazi érték, hanem, hogy tudod-e használni is. Ha nem tudod az nem érték hanem sz0pás és idegbaj.

Nem Ti irtátok, de a legtöbb helyen a ROG széria meg első helyen szerepel ha játékgépről van szó.

Ebből is van 2 széria. Az egyik ami valóban jó, a másik pedig ami el akarja hitetni, hogy szinte ugyanazt kapod jóval olcsóbban. Kicsit gyengébb, kicsit műanyagabb de azért ROG. Marketing alapjai :B

Ahogy irták is ez ugyan az csak nem ROG és akkor már nem is jó?

A GL-es tesója sem jó.

DE amugy néztem videot és elsőrenekem is az jutott eszembe , hogy a müanyag fröccsöntése nema legszebb .

Kezded kapisgálni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144479) nsgeri válasza nsgeri (#144473) üzenetére


nsgeri
csendes tag

Telefonról küldtem, és egy két dolgot kihagytam :/

Minimum 8GB RAM-ra gondoltam és maximum 14 colos kijelzőre a hordozhatóság végett.

(#144480) Tikakukac válasza nsgeri (#144473) üzenetére


Tikakukac
titán

Lati 5490-re kell rákérdezni mennyire NBD-sek az olcsóbbak. Onsite garis mind az fix. Ha az vagy olcsó a felbővítés akkor azt kell venni, munkagépnél nem kérdés, hogy hajat tépsz ha garira kerül a sor.

300k-ból már van 8G/256G 8250 i5-ös IPS-es konfig. Panelje nem a legjobb, de amiben nagyon pöpec, az 400k van és felette, mondjuk HP-ból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144481) repvez válasza Tikakukac (#144478) üzenetére


repvez
addikt

Ahhoz képest azért sikerült behúzni a boltot meg a gépeket is rendesen

Pont ezért találtam meg ezeket, mert nem nézem a boltot és a márkát csak a termék összetevőire kerestem rá és ezek maradtak fenn a rostán a maximum ár és a maximum teljesitmény kritériumban.

BIOS frissitést megoldom, meg a win ujratelepitést is meg minden egyéb drivert,

Toshiba laptopom van 2012 óta és mind a mai napig tökéletesen üzemel kivéve, hogy a toshiba már nem támogatja driverrel ,se win10et rá. ilyenkor kitörölhetem a hátsomat a garival is, mert csak a gyári drivereket engedi használni viszont a gyár meg azt mondja, ne használjam win10el és akkor nem lesz probléma.
De win7en meg már nincs normális játék támogatás akkor most ilyenkor mi van?

Ahogy látod én nem 2-3 évre veszek hardvert igy most hogy erre az időre van support a maradék 5-6ra meg nincs. a cuccok az idő elörehaladtával fognak elöbb utobb mehalni nem az elején.
ÉS mint irtam külföldön az itthon vásárolt terméket nem tudom, hogy tudom majd gariztatni, de ottkint lehet más viszonyok vannak mint az itthoni szervizekben és nem kell hónapokig várni rá.

A garis dolgokat meg majd inkább OFF ban irom.

(#144482) repvez


repvez
addikt

Egyszer kellet csak gariztatnom egy monitort 5év gari LG 17"os CRT monitoron. 4 év után képcsöves lett bevittem boltba, mondták, hogy ott helyben nem tudják megnézni én vigyem el a 120km re lévő központi garihelyszinre. elvittem, 2 hét mulva mondták, hogy javithatatlan gariba cserélik ahol vettem vagy pénz vissza.

Akkor volt a nagy CRT TFT monitor váltás és ugy gondoltam, hogy ha pénzt kapok vissza akkor inkább egy nagyobb TFT jobb lesz helyette.
Felvázoltam a 2 lehetőséget a boltnak, hogy mi a helyzet mondták, hogy az a tipusu monitor már nincs ami megallt, de tudnak másmilyet hozni 17"osCRT-t helyette. Mondtam, hogy a törvényben az van ha nem tudnak pont ugyan arra cserélni akkor pénz vissza.
Erre azt mondták, hogy pénzt nem adhatnak vissza, meg annyit amenyniért a monitort vettem meg pláne, mert 4 év alatt azért már változtak az árfolyamok és azért a pénzért már 21"os CRT-t is vehetnék.
Mondtam, hogy nem érdekel törvényben ez van kérem a pénzt , mondta, hogy nincs a kasszában anyni, meg vegyem meg náluk a kinézett monitort. mondom nem, mert náluk 20k-val drágább. kérdezte, hol néztem olcsobban megmondtam és nagy fejvakarás árán 5k plusszért megrendelte nekem ott csak azért, hogy ne kelljen visszafizetnie.

DE szerencsére azóta semmi probléma vele se pixel hiba semmi pedig nem mai darab egy 20" samu 205BW.

ugyhogy ennyit a supportrol, meg a boltok hozáállásárol amikor jogos is a probléma

(#144483) Tikakukac válasza repvez (#144481) üzenetére


Tikakukac
titán

BIOS frissitést megoldom, meg a win ujratelepitést is meg minden egyéb drivert

Magadnak írsz BIOS-t meg csinálod a drivereket? Azt a hétszentségit. Hát basszus ha ilyen programozói csapat van mögötted, akkor ide nem is kellek :B

Toshiba laptopom van 2012 óta és mind a mai napig tökéletesen üzemel kivéve, hogy a toshiba már nem támogatja driverrel ,se win10et rá. ilyenkor kitörölhetem a hátsomat a garival is, mert csak a gyári drivereket engedi használni viszont a gyár meg azt mondja, ne használjam win10el és akkor nem lesz probléma.

Ugye milyen jó lenne a Toshiba gépedhez is ha lenne driver? Hát nincs. Próbáltam fentebb is ezt megértetni veled. Hardvert akartál, nem szoftvert. Íme.

De win7en meg már nincs normális játék támogatás akkor most ilyenkor mi van?

Fizetés. Fogyasztói társadalom pénze épít.

Ahogy látod én nem 2-3 évre veszek hardvert igy most hogy erre az időre van support a maradék 5-6ra meg nincs. a cuccok az idő elörehaladtával fognak elöbb utobb mehalni nem az elején.

Welcome to the World of Plastic Beach igényes Gorillaz muzsikája jutott eszembe. Ha neked gémer gép kell akkor: nyugodtan számolhatod, hogy a 3 éveden belül nem 1 garizásod lesz. Arra meg főleg, hogy 3 év után cserélni fogod, mert a teljesítménye a béka feneke alatt lesz. Dupla vidkaris Y510 6 év után annyit ér, mint egy 1030 passzív alap kártya :P Pont tegnap volt egy szerviz alatt aztán csak pilláztam.

ÉS mint irtam külföldön az itthon vásárolt terméket nem tudom, hogy tudom majd gariztatni, de ottkint lehet más viszonyok vannak mint az itthoni szervizekben és nem kell hónapokig várni rá.

Az is lehet nagymamám valójában a nagyapám, sosem néztem meg, hogy mi a helyzet ott lent. Azt biztosan tudom, hogy ha úgy indulsz neki a biznisznek, hogy 80%-ban magadat győzködöd, abból porban hancúr lesz. Ez sem egyedi, nehogy azt hidd. 3 hibás teljesítéses pert tudok most is ami zajlik. Ha valaki pereskedni jobban szeret, mint a laptopját használni, hát legyen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144484) Tikakukac válasza repvez (#144482) üzenetére


Tikakukac
titán

Most azért, mert téged átvertek, hagytad is, a bolt(ok) is kretének voltak, majd húzol le minden boltot, szervizt, kiskert és márkát és hajtod, hogy akkor innentől tojsz a gariba, mert úgysem ér semmit?

Nem akarom elhinni, hogy direkt akarod megint eljátszani azt a laptopoddal, mint amit a monitoroddal. Nem lenne mégis jobb akkor rendes helyet választani és márkát? Félve kérdezem, mert neked ha így jó, nekem is jó, csak nem tudom a logikát összerakni, hogy miért is lesz ez neked jó :N

Amúgy monitoros és boltos kalandom nekem is van. Mit tanultam az esetből? Vettem prémium monitort, rendes garival és helyről, lemondtam a 2K-ról meg a csilivili keretről cserébe. És mai napig örvendezik az azóta lakótárshoz került monitor. Mert a világ az így megy. Tartós fogyasztási cikk nincs, meg kell érteni. Hogy 5-10 éve mi volt, nekem nem kell ecsetelni. Tele a lakás régi cuccokkal. Az más világ volt, most ez van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144485) repvez válasza Tikakukac (#144484) üzenetére


repvez
addikt

DE eddig még egy konkrét tipus ajánlatot vagy boltot nem kaptam, hogy amire azt mondanátok, hogy bár nem olyan erös laptop, de minöség és support terén a legjobb.

Nem azért nézem a gamer laptopokat, mert nonstop játszani akarok, de azokban több erő van , hogy hosszabb távon is tudjam használni pont amiatt, mert elavulnak.ÉS a játékoknál is kompromisszum képes vagyok, nem akarom mindent ultrán nyomatni.

Az asztali gépem se egy erőgép mostmár , de mikor vettem még az volt a közép kategóriában.DE a mai napig elmennek az uj játékok rajta.

Ezért mondtam, hogy nekem az ár/érték a fontos, van egy max keretem amit tudok rá költeni (300k) és abból kihozni a legerősebb konfigot, hogy minél tovább használhassam.

(#144486) PubliCat válasza repvez (#144485) üzenetére


PubliCat
tag

(#144487) Tikakukac válasza repvez (#144485) üzenetére


Tikakukac
titán

Last chance és majd valaki akkor segít, mert így nem tudok.

DE eddig még egy konkrét tipus ajánlatot vagy boltot nem kaptam, hogy amire azt mondanátok, hogy bár nem olyan erös laptop, de minöség és support terén a legjobb.

Mert még mindig nem sikerült tisztázni azt az alap kérdést, hogy akkor mehetünk-e lentebb konfigban. Azt már tudom, hogy maximális kell. Erre mondtam, hogy nyilván nem lehet versenyezni szeméttel és mutyival. Itt tartunk most.

Nem azért nézem a gamer laptopokat, mert nonstop játszani akarok, de azokban több erő van , hogy hosszabb távon is tudjam használni pont amiatt, mert elavulnak.

Rossz megközelítés. Pont úgy el fog avulni, mint egy 8250U-s 4 magos. Cserébe fog fűteni, mint a barom évekig, akksi időd nem lesz és kapsz egy nagy batárt. Tized másodpercek miatt. Ha megéri, csináld, de a legrosszabb érv a tornyok vásárlása mellett ez.

ÉS a játékoknál is kompromisszum képes vagyok, nem akarom mindent ultrán nyomatni.

Azt 300k-ból amúgy sem tudnál :B

Az asztali gépem se egy erőgép mostmár , de mikor vettem még az volt a közép kategóriában.DE a mai napig elmennek az uj játékok rajta.

Ezeket kéne definiálni, hogy mi jelent az elmennek, megfelel, jó, stb. Van haverom akinek 15fps-el játszani is élmény. Pölö neki tényleg jó egy közepes vagy 10 évig.

Ezért mondtam, hogy nekem az ár/érték a fontos, van egy max keretem amit tudok rá költeni (300k) és abból kihozni a legerősebb konfigot, hogy minél tovább használhassam.

Utolsóban a lényeg, "minél tovább használhassam". Ha sokáig akarod használni és nem csak fenntartani, akkor 3 év után gari előtt csere. Ez egy igen jó tanács, fogadd meg, hálálkodni fogsz később.

Egy összefoglalót lassan tölteni kéne, így 30 ezer karakter elégetése után. Mert ha nyár végéig ráér lesz új Dell sorozat talán és akkor inkább azt nézném majd, mint 7577-et most.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144488) repvez válasza Tikakukac (#144487) üzenetére


repvez
addikt

[link]
Töltöttem már régebben , de azóta se jött érdemi ajánlás rá.

A "szeméttel és mutyival" továbbra sem tudom értelmezni mit értessz rajta.SEm a lenovo sem az ASUS gyártja az összetevöket ö csak egybe teszi öket.Tehát ha bedöglik a vinyó, az nem feltétlen a lenovo vagy asus hibája, sem a kijelző vagy a VGA és CPU hibák.
Tehát ha a szemét erre vonatkozik akkor nem értem, mert egy prémium gépbe is ugyan ezen gyártók termékei kerülnek és azok között is lehet ami hibás.

A mutyit meg megint nem tudom mit jelent , ha azt , hogy a bolt hogyan szerzi be az engem hol érdekel amig azt kapom amiért fizettem?

Lehet rosszul gondolkodom, de eddig bevállt mert mindig igy vásárolok.LAptopot meg hálózatról fogom használni, mert most a költözés miatt nem tudom az asztalit magammal vinni igy annak a kiválltására venném, hogy tartani tudjam a kapcsolatot, de a megszokott dolgaimmat is használni tudjam.

Játékok terén meg a linkelt lapos meg már erősebb lenne mint a mostani asztali gépem, ugyhogy még feljebb is huzhatnám a grafikát nem csökkenteni.(7850 2gb VGA, 965x4 CPU, 8gb ram)

Minden dolgomra nagyon vigyázok és addig használom amig müködik, nem szorom ki csak azért mert jött egy uj verzió valamiből vagy lejárt a gari róla.

PubliCat: köszi az épitő hszt, de ha nem tudsz segiteni akkor inkább ne is irj köszi

[ Szerkesztve ]

(#144489) PubliCat válasza repvez (#144488) üzenetére


PubliCat
tag

Nézd, ha eddig nem.fogadtad el a több évés tapasztalatok által mondottakat, ( nem jó anyaghasználat, baromi hosszú és sokszor sérülést ooűzó garanciális javítás, és a gyenfe szoftveres support - bár fentebb írtad hogy kvázi te írtad a drivereket), akkor igazából amit te szeretnél, azt neked kell megteremtened. Elérhető áron gamer laptop ami bírja 5-6évig is probléma mentesen, az olyan mint az 50es évekbeli női harisnya: autókat lehetett vele vontatni mert annyira bírták a strapát. Most meg lófakk az egész,egyszer sem lehet őket felvenni. Változik a világ és a fogyasztói szokások is.

Thenewdawn kolléga vett lenovot, neki bejött egyelőre. Egy csepp a tengerben.
Ha nem.fogadod még a tanácsot amit adnak, akkor.menj be az első számtech boltba és vedd neg a randomgémergépnév alatt futó első konstrukciót. Vagy vegyél egy zippot és égésd el a pénzt, ugyanolyan hasznos mindkettő tevékenység.

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#144490) Tikakukac válasza repvez (#144488) üzenetére


Tikakukac
titán

Töltöttem már régebben , de azóta se jött érdemi ajánlás rá.

3 ember 3 külön helyen írta a 7577-et. Ha ez nem konkrét, akkor nem tudom mi az :P

A "szeméttel és mutyival" továbbra sem tudom értelmezni mit értessz rajta.SEm a lenovo sem az ASUS gyártja az összetevöket ö csak egybe teszi öket.Tehát ha bedöglik a vinyó, az nem feltétlen a lenovo vagy asus hibája, sem a kijelző vagy a VGA és CPU hibák.

Jól látod, nem feltétlen az ő hibájuk. Az ő hibájuk az, amikor ez piacra kerül. Egészen ami előtte megy, az nem az ő hibájuk, leadtak egy kiváló gépre a Quantának, Chicony-nak LG-nek rendelést és ezt kapták. Semmi gond, nem adunk ki gagyit. Ennyire egyszerű. Jellemzően sajnos nem ez történik, maga a gyártó akar 1 pennyt spórolni még egy baseplaten és ezért lesz olyan, amilyen a végeredmény. A beszállító azt adja, amit kérsz. Ha te 2 dolláros hűtést akarsz, azt kapsz. 1 év után széthullik az egész, de majd cseréled. Van akit nem is érdekli a dolog. El sem hiszed milyen igénytelenek az emberek :B

Tehát ha a szemét erre vonatkozik akkor nem értem, mert egy prémium gépbe is ugyan ezen gyártók termékei kerülnek és azok között is lehet ami hibás.

Van bizony. Csak nem mindegy, hogy 5 gépből 4-nek 1 év után már felnyithatatlan az alja, mert az összes csavarmenet kihullott belőlük vagy sem.

A mutyit meg megint nem tudom mit jelent , ha azt , hogy a bolt hogyan szerzi be az engem hol érdekel amig azt kapom amiért fizettem?

Nem azt kapod. Az, hogy nem tűnik fel elsőre, hogy átvernek a számlázásnál és, hogy nem helyi lokalizációs a gép, attól ez még instant bukó. Ismételten mondom: ha nem akarod megérteni a dolgot, hagyjuk. Látványosan menekülsz minden létező problémából.

Lehet rosszul gondolkodom, de eddig bevállt mert mindig igy vásárolok.

Rosszul gondolod, ami téged megmentett eddig az a szerencse. Fogadj sokat, azt mondom. Ilyen gondviselés mellett a lottót is raknám :K

LAptopot meg hálózatról fogom használni, mert most a költözés miatt nem tudom az asztalit magammal vinni igy annak a kiválltására venném, hogy tartani tudjam a kapcsolatot, de a megszokott dolgaimmat is használni tudjam.

ITX-re váltás a te megoldásod. Olcsóbb, tartósabb, bővíthető, hordozható, kicsi. Tökély.

Játékok terén meg a linkelt lapos meg már erősebb lenne mint a mostani asztali gépem, ugyhogy még feljebb is huzhatnám a grafikát nem csökkenteni.(7850 2gb VGA, 965x4 CPU, 8gb ram)

Annál elég sok dolog erősebb lenne :B

Minden dolgomra nagyon vigyázok és addig használom amig müködik, nem szorom ki csak azért mert jött egy uj verzió valamiből vagy lejárt a gari róla.

Nos, akkor ideje lépést tartani a világgal. Már egy ideje magasról tesz a gyártó az ilyen felfogásra. Ebből nincs bevétel. Vigyázhatsz rá, úgyis elektronikai baja lesz hamarabb. Kiszórni meg nem azért fogod, mert új van belőle vagy mert lejárt a gari. Hanem mert irreálisan elszállnak a programok hardver igényei és mert a garin túli javítások árai gazdasági totálkárt idéznek elő :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144491) repvez válasza PubliCat (#144489) üzenetére


repvez
addikt

A biossal egyáltalán nem igy értettem és nem is ezt mondtam csak kiforgatták a szavaim.

Ha van rá gyári bios akkor azt fel tudom telepiteni, mig valaki ezért is szervizbe viszi a cuccot.
Ha nincs rá uj bios vagy driver akkor a szerviz se tud rá tenni főleg a termék támogatási idején kivül, ahogy a thosibámnál sem.

ÉS az sem igaz hogy nem fogadtam meg a tanácsot, csak , hogy nem volt semmi konkrét tanács vagy ajánlás vagy konkrét probléma ami a kiszemelt tipusoknál rendszeresen jelentkezik mig a másiknál ilyen nincs.

Arról sem kaptam tájékoztatást, hogy azok a hardverek amivel szerelve vannak mennyire megfelelőek.

Ti hogy tudnátok ugy dönteni normálisan , ha csak annyit tudsz, hogy azt hallod,nem jó a cucc , de konkrétumot nem mondanak róla, de akinek meg van az meg elégedett vele és nincs vele gondja?

(#144492) PubliCat válasza repvez (#144491) üzenetére


PubliCat
tag

lealkudsz 10%OT rámenősen, ahogy fentebb írtad, és rendben van.
Gari jó rajta. Hw rendben van, márka okés.

[ Szerkesztve ]

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#144493) Tikakukac válasza repvez (#144491) üzenetére


Tikakukac
titán

Kolléga helyett, mert vannak itt általános dolgok amikre később szerencsére tudunk hivatkozni máskor is:

Ha nincs rá új BIOS és driver és hibád van és ugyanígy megveszed a nullsupportos gépet, mint amit annyira szeretnél valamiért akkor ez történik.
Máshol van erre csapat és ha igazoltan nem egyedi a hiba akkor az javítva lesz. Volt nálam forgalmazás előtti gép és volt kontakt amire a hibákat szépen elküldtem. Nem sokkal kiadás után már meg is volt a *.04-es patch.

Hogy mit szeretnél egy konkrét gépnél is konkrétabban nem tudom. A neked megfelelő játékok adott videokártyán való futását az interneten és a youtube-on a videokártya száma és a játék nevének beírásával megkapod, hadd ne másoljam ki a fél internetet.

Dönteni meg egyszerű. Az egyik oldalon márkafüggetlen emberek vannak önigazolási kényszer és anyagi motiváció nélkül a másik oldalon ennek ellenkezője, kivételnek tisztelet. Hogy kinek hiszel, az rajtad múlik ;)

Na peace, 30 emberre elég karaktert égettünk fel megint és magas téteket merek felrakni, hogy ismét a semmiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144494) repvez válasza PubliCat (#144492) üzenetére


repvez
addikt

köszi, ha 1TB vinyo még kerülne bele és 30k-val olcsobban hozzájutnék akkor tökéletes lenne.

(#144495) TheNewDawn válasza PubliCat (#144489) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Szerintem azért nem egy csepp vagyok a tengerben, rengeteg embernek van Y520 biztosan, akik ugyanúgy elégedettek vele. Meg biztos vannak jópáran akik nem :) Ugyanúgy a Dellel, meg összes többi márka különböző termékeivel. A különbség az, hogy míg én kb imádkozhatok a Lenovommal, hogy maradjon is igy még 1,5 évig ahogy az első 9 hónapban amig megválok tőle ( kb fél -1 évvel azelőtt mielőtt lejár a 3 év garancia ) mig egy Dell esetében ha meghibásodik akkor ott a garancia és semmi baj nincsen vele :)

Persze telemax is csinált már tuti sok normális javitást, ( sőt gondolom azért az van többségben ) csak egyrészt full lutri mert rengeteg a hibás javítás meg a trehány munka is, másrészt meg 3X annyi időt szöszölnek vele mint más szervizben. Meg akkor még volt értelme kockáztatni az ár miatt , most már nincs. Meg tényleg, még Dell esetében se jó szerintem az i7+1050 ti, de ott még azt mondom elmegy, aki munkára is használja néha, annak jól jöhet, de az Y520 nál már nem vagyok benne biztos, hogy kibírná a hűtés az i7 et rendesen .

[ Szerkesztve ]

(#144496) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok! Nem vagyok tisztábban az integrált grafikus vezérlők számaival. Olyan laptopot szeretnék ami minimum tudja a 8-9 éves dedikált kártyás gépem teljesítményét. Úgy gondolom 2018-ban kell hogy legyen ilyen,de sehol nem kapok értelmes választ.A lényeg az,hogy szeretnék egy kisebb könnyebb gépet,ami nem csak 1 órát bírja töltés nélkül,ezért gondoltam az itegráltra,és persze azért is mert olcsóbb mint a dedikált.Tudtok segíteni melyik az az intel hd amitől felfelé keresgélhetek? A mostani: Nvidia geforce gt 330m 1gb és core i 5-520M 2,4 Ghz és 4gb ddr3 ram

(#144497) Tikakukac válasza rossitibi (#144496) üzenetére


Tikakukac
titán

Ivy Bridge procis gépeket vagy fiatalabbat vegyél, azok már tudni fogják ezt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144498) rossitibi válasza Tikakukac (#144497) üzenetére


rossitibi
tag

Szia! Ezeket hogy jelölik? Vagy a fiatalabbakat?

(#144499) Armagedown


Armagedown
őstag

Most már kapható olcsón Ryzenes laptop, ha valaki ilyenre vágyik :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#144500) Tikakukac válasza rossitibi (#144498) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö, huha. Hát leginkább névvel. ez szerintem maximálisan elég lesz

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.