Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#107651) Chaser válasza epertisztas (#107650) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A514, Dell 5558. A fuji matt. SSD-vel 125k-ért ki lehet fogni. A dell csajosabb ha olyasmi érdekel, az viszont csilli kijelzős, 5-10k-val drágább. Hangzás passz, azt ki kell próbálnod ami mondjuk nem egyszerű boltban sem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107652) PeterUr


PeterUr
csendes tag

Egy Motion Computing F5v gondolkodom, főleg adatrögzítéshez (érintésvédelmi mérések), webes szolgáltatásokhoz kormányoldal meg hasonlók, kisebb szöveges dolgokhoz OpenOffice max. Ja ez terepi munka jellemzően ügyfeleknél.

Ami tetszik:
- majdnem egy normál gép
- strapabíró
- van gk töltője
- van dokkolója

Vagy esetleg hasonló de ez használtan is mindennel együtt kijönne 50e ből.

(#107653) QwErTy42 válasza epertisztas (#107650) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

A Fujitsu A514-et tudom ajánlani SSD-vel.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#107654) kbence31


kbence31
csendes tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Dell 5558 (i5, 8Gb RAM, FHD, matt, IPS) elégedett vagyok vele és köszönöm szépen a segítséget, mindenkinek, aki tanácsot adott.
Még egy + kérdésem lenne, ami valószínűleg másik témába illik, de nem tudom hova írjak így itt kérdezem: facebook-on két oldal fehér csík látható, illetve mindenütt nagyon aprók a betűk, próbáltam növelni a betűméretet, de így egy csomó dolog aránytalan lett, ez egyedi hiba illetve ha nem akkor hogyan tudnám orvosolni?

(#107655) vandor01 válasza kbence31 (#107654) üzenetére


vandor01
őstag

Talan nem FHD-en kene hasznalni a kepernyot?
hanem visszavenni a beallitast HD - FHD koze?

vagy olyanra allitani ami olvashato az "oreg" szemnek is :):)
nekem mint 40 felett :) az FHD csak 17"-on jatszik alatta eleg HD felbontas is!
pl 13,3 - 14" monitoron csak penisz hosszabbitas a FHD felbontas
de meg a 15"-ra is... szinte felesleges... szerintem :)
( apro lofasz ikonokat nezegetni es hangypocsnyi betuket olvasni )

de majd itt a minden hajjal felkent szakik megmondjak neked a tutit :):)
meenem 4K vettel mert az man 20centi +os dako : :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#107656) Khelben válasza kbence31 (#107654) üzenetére


Khelben
nagyúr

Windows alatt be tudod állítani a méretezést. Néhány régebbi program széteshet, de az általános használatban előfordulók (office, netezés) jók lesznek. A felbontást ne bántsd, mert pixeles lesz a kép, natív felbontáson kell használni.

(#107657) robi720


robi720
újonc

Hello
új vagyok itt, szeretnék notebook-ot vásárolni nemsokára, segítségeteket szeretném kérni

felvidéki magyar vagyok, találtam egy gépet szerintem egész jó áron, sajnos szlovákul van, de adatait gondolom meg lehet érteni:
[link]

az lenne a kérdésem, hogy kb ilyen árkategóriában, (vagyis inkább ez lenne a max) jó választás lenne ez a gép? vagy inkább valami i7es processzorral gépet?

Vagy ti mit ajánlotok? igényem annyi lenne, hogy gyors legyen, és egy-két játék menjen rajta, pl FIFA szériák :D

[ Szerkesztve ]

(#107658) QwErTy42 válasza robi720 (#107657) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Összefoglalót töltsd ki kérlek.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#107659) Mikulásbá válasza vandor01 (#107655) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nincs semmi baj 14"-on sem a full HD felbontásnak.Ha 17 vagy 15"-on jó,akkor 14"-is jól skálázódik.

(#107660) robi720 válasza QwErTy42 (#107658) üzenetére


robi720
újonc

Na akkor kitoltom ezt is, bár az elozo kérdésemre is elég lenne a válasz :D
[link]

[link]

az msi nagyon bejon nekem, de azt a lenovot meg tudnám szerezni 660 euróért, és abban i7es processzor van, vagy az nem olyan lényeges?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- minél hamarabb, januárban még
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
220 000Ft korul
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
alapveto programok, egy kevés játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
FIFA 16
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem sokat
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem számít
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM, tárhely nem lényeges, bár jó lenne ha minél gyorsabb lenne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

(#107661) KubanitoS válasza robi720 (#107657) üzenetére


KubanitoS
veterán

Csak óvatosan merek hozzászólni, mert nem vagyok szakértő, de szerintem ha játékra (is)szeretnéd használni a gépet, akkor egy GTX 950-es videókártya minimum ajánlott lenne. A linkelt két gép szerintem eléggé túlárazott. Nekem ezt a gépet ajánlották itt, olcsóbb a linkelteknél, szerintem minőségibb is.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#107662) keglow


keglow
újonc

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni notebook vásárláshoz. A tájékoztatóban felsorolt pontok alapján írnám le az igényeimet, hogy minnél pontosabb legyek.

1, A vásárlás minnél hamarabb lenne esedékes.
2, összegg 150.000ft körül lenne optimális de érdekelne milyen lehetőség lenne pl 250.000ft-nál is
3, Felhasználás: egyszerü office programok, böngészés, filmnézés ( nincs játék nincs komoly videóvágás stb)
4, Nem használnám játékra.
5, 13"-os kijelzőben gondolkodtam
6, Sokat lesz hordozva nap mint nap munkába és vissza
7, Windows
8, optikai meghajó nem fontos, HDD/SDD nemtudom iylen árkategoriában mi van és mekkora méretben
9, speciális igény: legyen szép és nőies, fémes kinézetü külső boritás preferelt , ha színes ( piros ) még jobb
10, csak új gép jöhet szóba

Köszönöm!!!

Keglow

(#107663) robi720


robi720
újonc

koszi a választ
na igen, a grafikus kártyákat nem tudtam eldonteni, hogy melyik jobb..

de viszont a 4GB RAM elég hozzá? vagy tudom boviteni otthon egyedul? és az mennyi plusz lenne?

(#107664) xXxian válasza xXxian (#107647) üzenetére


xXxian
senior tag

Felhívtam őket, téves kiírás. Matt a kijelző.

Más: A555G 256 SSD-vel 220-ért jó vétel?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#107665) QwErTy42 válasza keglow (#107662) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

HP Probook 430G2 vagy G3 különböző felszereltséggel. Egy SSD-t vennék azért bele. Van külön hely a winyo mellett SSD-nek.

xXx... Igen. Kifejezetten. Bár nem sokkal drágább ha veszel az 1 terrás mellé beépítőkeretet és egy 256-os SSD-t, úgy viszont lenne egy merevlemezed is.
Amúgy egy elég patent kis gép.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#107666) Chaser válasza vandor01 (#107655) üzenetére


Chaser
titán

Mindig bizonyítod valamivel hogy nem értesz hozzá de azért csak mondod...
Programoztál már? CAD-et használtál? Photoshop ismerős? Meg még ezernyi dolog van aminek kell HD-nál nagyobb felbontás ha nem akarod magad szívatni. És nem mindig van kéznél külső monitor. De elég csak multimédiás dolgokra gondolni, film, net, játék. Egy 10" tableten még ok a HD, de FHD sem kínzás rajta, főleg mert leginkább multimédiára van kitalálva. 5-6" telefonnál már viccesen hat FHD és afölötti felbontás de már ott sem ritka.
Böngészőt lehet méretezni, nekem sem natívon van.
Az idióta m$ sara, hogy nem tudják még mindig megoldani a rendszerszintű skálázhatóságot, almáéknak sikerült.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107667) Khelben válasza robi720 (#107660) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501 lesz ennyiért a megfelelő gép neked. Az MSI GP62 nem üti meg az ajánlott szintet. Abban a gépben láttam először olyan TN panelt, aminek oldalról is 10 fok alatti a betekintési szöge... A Lenovo-t meg nem is minősíteném, mert nem szeretek csúnya szavakat használni.

[ Szerkesztve ]

(#107668) robi720


robi720
újonc

koszonom a válaszodat :)

de a 4GB RAM nemnagyon elég, tudom boviteni azt egyszeruen? mennyibe kerulne a bovités?

(#107669) KubanitoS válasza robi720 (#107668) üzenetére


KubanitoS
veterán

A mostani laptopokban általában egyszerűen lehet bővíteni a memóriát. Arra figyelj vásárláskor, hogy ha csak 4 gigás a laptop, akkor az ne két darab modulon legyen 2x2 gigában, mert az elfoglalja a memóriáknak fenntartott mindkét slotot. 1 db 4 gigás modul legyen, amellé be tudsz tenni még egyet. Szerintem Fifához elégnek kell lenni 4 gigának is.

Videokártyában GTX 950 alá ne add. Amúgy a számozás alapján tudod megkülönböztetni a teljesítményüket, legalábbis Nvidia esetében. 920<940<950<960 stb

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#107670) Khelben válasza robi720 (#107668) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mire nem elég a 4 GB ram?

(#107669) KubanitoS : sok konzumer gépben nem bővíthető házilag, csak szervizben.

[ Szerkesztve ]

(#107671) robi720 válasza Khelben (#107670) üzenetére


robi720
újonc

hát nem nagyon értek hozzá, de asztali gépem elég gyakran kozel van a 4GB-hoz feladatkezeloben, ezért gondoltam, hogy min 8

de ha azt mondod elég a 4 akkor én elhiszem :D

(#107672) Bkrisz9 válasza robi720 (#107671) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Feljebb írták, hogy még olcsóbb is ez a gép mint amit kinéztél. A vételkor kéred, hogy tegyenek bele még 4-et és kész még így se jössz ki szerintem sokkal drágábbra. (A beszerelésről kérj számlát a garancia miatt)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#107673) robi720


robi720
újonc

oké, koszi mindenkinek

de az a helyzet, hogy i5-os procival már csak azon az egy helyen található, szlovákiában meg sehol :(
szóval nemtudom mi legyen, érdemes lehet várni még? vagy van valami más alternatíva is?

(#107674) xXxian válasza QwErTy42 (#107665) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi, megrendelve.

Microstore ugye kóser hely?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#107675) Tikakukac válasza xXxian (#107674) üzenetére


Tikakukac
titán

Mosószer/motorolajnál én becsuktam az oldalt, igaz, én a húst a húsbolttól elvet szeretem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#107676) QwErTy42 válasza xXxian (#107674) üzenetére


QwErTy42
addikt

Passz. Még nem hallottam róla.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#107677) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyik vga erősebb? NVidia GTX 950M vagy AMD R9 M375X.

Próbáltam utánanézni de nem találtam kielégítő választ számomra.

:R

(#107678) Chaser válasza vettelf60 (#107677) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván játék függő is, és ez nem milyen vga-t vegyek topik hanem notebook ajánló. Notebookchecken egyébként találsz vga sorrendet, ami nagyságrendileg megmutatja mi mit tud.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107679) vettelf60 válasza Chaser (#107678) üzenetére


vettelf60
csendes tag

Elnézést hogy zavartam köreidet. Kérlek légy oly kedves és könyörületes, hogy linkelsz egy topicot jómagamnak ahol ezt meg tudom kérdezni hozzáértőktől. :B

És még 1x bocsáss meg nekem! :O

[ Szerkesztve ]

(#107680) Chaser válasza vettelf60 (#107679) üzenetére


Chaser
titán

Nem a köreimet zavartad, ez nem a topikba való kérdés. Tudom ajánlani az azonnali notebookos kérdéseket pl, és hogy irányomban az iróniát meg szarkazmust hanyagold...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107681) cypher23


cypher23
csendes tag

Sziasztok!

A fórumot követve erre a 2 versenyzőre esett a választásom:

[link]

[link]

egy webshopon nagyon fikázták egy véleményben a DELL kijelzőt annak ellenére, hogy IPS (a fényerőre panaszkodtak nagyon)

1. esetleg tudnátok tapasztalat alapján mondani 1-2 pro/contra jellemzőt a 2 gép kijelzőjére (gondolok itt olyanra akinek már forgatta mind2-t a kezében. De akár egy oldal is jó lenne ahol összehasonlítják a 2 gépet)

2. továbbá (szintén egy olyan oldalt keresnék) azt szeretném vhogy megtudni, hogy tipusra pontosan hol lehet megnézni milyen HDD-k vannak ezekben a gépekben.

3. i5<->i7-en gondolkodom még, hogy hosszabb távon lehet érdemesebb lenne i7

4. tudnátok egy olyan helyet mondani, ahol megtapogathatom a gépkeket?

:R

[ Szerkesztve ]

(#107682) Chaser válasza cypher23 (#107681) üzenetére


Chaser
titán

Nem prémium gép, nyilván kijelző sem prémium, de leginkább a panel illesztéssel vannak ott gondok, ami meg példányonként változó. A fujinál nem hallottam még erről. Nem tudod megnézni milyen hdd-k vannak bennük, azzal szerelik ami épp van és egyébként sem releváns sztem notebook vásárláskor a legpitibb tényező. i5 vs i7 csak akkor ha 4 magos az i7, nem átnevezett i5.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107683) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Sziasztok újra.

2 gép adott. Melyik jobb játszadozásra, pontosabban mennyi lenne a különbség (GTA5, Assetto Corsa, F1 2015)?

Lenovo Z51-70

i5-5200U
8 Gb
240 Gb SSD
R9 M375X 4 Gb
Full HD

ASUS K501LX

i3-5010U
8 Gb
240 Gb SSD
GTX 950M 2 Gb (DDR3 verzió)
Full HD

Árban ugyanaz a kettő, viszont ami miatt az ASUS jobban vonz, hogy fém borítású és SOKKAL vékonyabb mint a Lenovo, így jobban hordozható.

Mit gondoltok, melyik megbízhatóbb, jobb?

RADIUM-nál venném, van esetleg tapasztalatotok velük? (RADIUM+ gari, gyári garit adnak?)

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#107684) Khelben válasza vettelf60 (#107683) üzenetére


Khelben
nagyúr

GTA5 egyiken sem lesz nagy élmény. De a K501 fényévekkel jobb a Z51-nél. A boltra meg érdemes rákeresni neten, mielőtt ott bármit veszel. Nem gyanús egy kicsit, hogy jóval olcsóbbak a konkurenciánál?

(#107685) vettelf60 válasza Khelben (#107684) üzenetére


vettelf60
csendes tag

Gameplay-t néztem mindkettővel GTA5-nél és medium-on mindkettő esetében 35-40 FPS. A lenovo-n azért akadt meg a szemem mert az ASUS-t rengetegen szidják hogy szar, és csak a baj van velük.

(#107686) Khelben válasza vettelf60 (#107685) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Lenovora meg gyakorlatilag nincs garancia, az mennyivel jobb? És egy kupac vékony műanyag az egész gép, a világ legbénább kijelzőjével.

A GTA5 akkor fut 35 fps-t egy 950M-en, ha négymagos I7 van mögötte. Egy i5H-val már csak 30 fps van, ilyen I5 meg I3 herélt energiatakarékos cpu-kkal szerintem örülni fogsz a 20-nak is.

[ Szerkesztve ]

(#107687) vettelf60


vettelf60
csendes tag

A lenovo-nál ugyanolyan a gyári gari mint az asus-nál. Elviszik csehországba és ott javítják. Mindkettő esetében ez van, így igazából mindegy. Ha jól tudom a kijelzője mindkettőnek matt. A többi meg igazából nem izgat. :)

Visszatérve a boltra, engem nem zavar ha olcsóbb és ugyanúgy adnak gyári garit nem boltit. Facebook-on van oldaluk ott 900 értékeléssel 4,7 pontjuk van 5-ből. Talán nem lehet annyira vészes.

(#107688) vettelf60


vettelf60
csendes tag

A 950m tudomásom szerint nem nagyon használ ki H-s procikat sem. A H és i7 túl jó a 950-hez. Ezt korábban itt is említették. Amihez az i3 kevés ahhoz a 950 is kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#107689) dugo_ válasza vettelf60 (#107687) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, a Lenovo-t Budaörsre viszik a Telemax-hoz, ahol nem is próbálják megjavítani, csak FurMarkoznak a gépen 2 napig és ha azalatt jó (érted, diagnosztika lvl99 ;] ), akkor visszaküldik érintetlenül azzal, hogy user-error. :U

A Radiumról itt a topikban is vannak érdekes beírások, inkább normális helyről vedd.

[ Szerkesztve ]

(#107690) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Edigital a másik lehetőség. De azt nem tartom túl jónak. Media markt rohadt drága és alig van valami. Laptopszalon-ban érdekes emberek vannak.

(#107691) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Na de mindegy most nem is ez a lényeg. :)

Ami még szóba jöhet az egy ASUS X550JX. Abban i5 4200H cpu van. De az is edigital.

A laptop.hu még tuti hely lenne, ott nem hallottam még problémákat de az is marha drága.

[ Szerkesztve ]

(#107692) szabonagyur válasza vettelf60 (#107687) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lenovo es Asus is Bp-n gariztat. Radium azert olcso mert nem hazai gepek nagy reszt, igy a gari sem er sokat itthon.

Tobbi bolt azert 'marha draga' mert hazai importortol van es itteni AFA kulccsal. MM alapvetoen Nem szamitogep bolt, ne is varj akkora kinalatot, Laptopszalonbol van par uzlet, menj masikba ha nem tetszik az ember, vagy rendelj neten. Edigivel sincs semmi gond, notebook.hu szinten jo.

K501-et vedd megha van meg elole, illetve legyszives ne ossze vissza kommentelj.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#107693) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Köszi gyerekek! Tanultam a dologból. :D

BUÉK! :R

(#107694) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Laptopot szeretnék. Amennyi lenne rá kb. ~90e. Kijelző méret az 15". Hordozva nem nagyon lesz. A felhasználás főleg internet, facebook- és fb játékok. Mit tudtok ajánlani hosszú távra?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#107695) Khelben válasza aelod (#107694) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hosszú távra nem tudom, de rövid távra az összefoglalót.

(#107696) Vodar válasza aelod (#107694) üzenetére


Vodar
senior tag

Szia,

Itt általában az szokott elhangozni, hogy 90 ezerért csak használt laptopot érdemes vásárolni, mert egy 90 ezer Ft-os laptop élettartama nagyjából 1,5 év. Én nem ezt tapasztaltam, a környezetemben azt látom, hogyha nagyon vigyáznak rá, akkor akár 10 évet is kihúzhat egy 90 ezer Ft-os laptop is, de természetesen a többiek, akik itt ajánlanak laptopot, szervizesként dolgoznak, és sokkal több tapasztalatuk van a laptopokkal.

Nem szeretnék beleszólni az ajánlásukba, se ráerőltetni valakire egy konkrét típust, de szerintem egy ilyennel vígan elleszel 5-10 évig, főleg, ha nem nagyon hordozgatod: Lenovo IdeaPad 100-15IBY

Én megértem, hogy csak 90 ezer Ft-od van rá, és azt is, ha nem szeretnél használt laptopot venni.

A Media Marktban tapogattam meg múltkor egy ilyet, és szerintem nagyon masszív kis laptop, az árához képest jó anyaghasználattal, emellett teljesen jó hardverek vannak benne az árához képest, a kijelzőjének a fényereje pedig kenterbe ver sok 150 ezer Ft-os laptopot is, minden pontján 220 cd/m² körüli. Ez nem utolsó szempont, ha filmeznél is rajta.

De hangsúlyozom, én nem vagyok szakember és nem laptopszervizben dolgozom, így az én javaslatomat és tapasztalatomat ne vedd készpénznek.

[ Szerkesztve ]

(#107697) Khelben válasza Vodar (#107696) üzenetére


Khelben
nagyúr

az én javaslatomat és tapasztalatomat ne vedd készpénznek.

Főleg azért ne, mert olyan márkát ajánlasz, aminek gondok vannak a támogatásával (szerviz, driverek) és olyan gépet, ami igénytelen, vacak műanyagból készült, béna kijelzővel és olyan hardver van benne, ami manapság telefonban is gyenge, nem hogy notebookban. Más probléma nincs vele :)

(#107698) szabonagyur válasza Vodar (#107696) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sikerult 1 posztban csak olyan mondatot irnod ami nem igaz.

10 evig egy olyan hardverrel ami ma sem jo sok mindenre? Jelenleg egy gep nem letezik 10 evre, 5 evre is inkabb 5 ev gari ha lehet, persze nem 90-bol. Ennyibol kijon egy hasznalt gep amire 2-3 evig siman leheg fixen szamolni, hardverben meg normalisabb mar most is.

Az is meg van ugye, hogy nem egy kijekzovel szerelik ezeket? Lehet amit te lattal jobb fenyerovel volg, de van ami olyan gyenge, mint egy 10 eves tartsa.

Amugy ennek a lejaratasnak is mi erelme amit itt az ajanlok ellen inditasz? Elegge gerinctelen dolog, hiaba irod, hogy te csak ugy ajanlod meg nem kell rad hallgatni.

Ui.: az meg, hogy tapogatasbol itelsz az a nem semmi. A hardver attol meg ismeretlen szamodra.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#107699) aelod válasza Vodar (#107696) üzenetére


aelod
veterán

Intel nálam nem játszik. Csak AMD-t vennék.

Net, böngészés, film, flash játékokra kellene. 5 év múlva is ezek mennének rajta. Nem kell i3, i5 gép de ennél én is láttam jobbat.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#107700) szabonagyur válasza aelod (#107699) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Only AMD? Biztos vagy te ebben? Ha igen es ennyibol uj gep kell akkor meg kell venni. Semmivel sem lesz jobb vagy erosebb, mint a kollega linkje.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.