Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#107101) sztikac


sztikac
őstag

Thinkpad E31-70 szériáról mi a véleményetek?
Hozzák a szokásos Lenovo "minőséget" vagy esetleg sikerült fejlődniük?

(#107102) frakkk


frakkk
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek, milyen laptopot vegyek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2015. december - 2016. január

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb. bruttó 220 ezer Ft-ig.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Office (Word, Excel), Webes Jogtár, sok-sok Chrome böngészés, filmnézés (online stream oldalról is), zenehallgatás

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
min. 15 vagy 17 coll (jó lenne 17-es, de tudom, hogy abból kevés van)
matt (jelenleg fényesem van és néha zavar, hogy tükörként is funkcionál)
FHD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
egy évben kétszer, háromszor van hordozva...

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8 GB RAM (ha nem elég a 4)
SSD-t szeretnék
DVD lejátszó jó, ha van

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
ezekhez nem nagyon értek...USB 3.0 legyen, lehessen monitorhoz, smart tv-hez csatlakoztatni

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
újat szeretnék minél hosszabb garanciával

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

(#107103) Khelben válasza frakkk (#107102) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A555G lesz a géped.

(#107104) forzaroma


forzaroma
tag

Sziasztok!

70 éves, a nettel most ismerkedő szüleimnek keresek gépet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Év elején vagy az ünnepek között
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max 100, 60-100 K között
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) netezés, filmezés, Fbook
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? alapjátékok, nem jellemző
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? ami ebbe az árba belefér, a kijelző 14-15"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? utazás közben nem lesz használva, leginkább hálózatról
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win 7
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 200 G HDD bőven elég nekik, az SSD pedig csak a könnyebb használhatóság miatt de nem feltétel
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) strapabíró legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) használt is

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#107105) Khelben válasza forzaroma (#107104) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#107106) QwErTy42 válasza frakkk (#107102) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

A Fujitsu A555G-t lenne érdemes megfontolnod.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#107107) forzaroma válasza Khelben (#107105) üzenetére


forzaroma
tag

Köszi!

Ezeket még hány évig lehet használni, mit gondoltok?

Realme GT2

(#107108) QwErTy42 válasza forzaroma (#107107) üzenetére


QwErTy42
addikt

Általában nagyobb eséllyel élnek meg még 2-3 évet, mint egy újonnan vásárolt laptop a konzumerek közül.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#107109) forzaroma válasza QwErTy42 (#107108) üzenetére


forzaroma
tag

Szóval ha 4-5 évre tervezek akkor muszáj rászánnom nagyobb összeget és vegyek újat?

Realme GT2

(#107110) ZsemleMorzsi


ZsemleMorzsi
csendes tag

Szervusztok!

Köszönöm az előző válaszokat!

Esetleg tudnátok még egy kérdésben segíteni? Erről mi a véleményetek?

http://www.laptop.hu/dell-inspiron-5749-i5g64le-silver-lx-ssd

Nagyjából ezeket a specifikációkat keresem és árban is ez lenne a teteje, amit költenék rá. Nem használnám utazás közben, de azért legyen minél könnyebb. Nincs szükségem nagy tárhelyre, de legyen halk, gyors és ne égesse szét az értékesebb részeimet amikor az ölemben van, ezért egy 120GB SSD bőven elég, eddig is elvoltam vele, elég volt mindenre az igényeimhez.

Böngészésre, filmezésre használnám elsősorban, alkalmanként ha már nem tudok az asztalinál megmaradni, akkor programozás, alap Photobolt műveletekhez venném igénybe, szóval semmi komoly megterhelés.

Ma minden óriásplakáton ezzel a géppel találkoztam, kíváncsi voltam, hogy mi a véleményetek róla, megéri-e vagy ennyiért "jobbat" is kapnék?

Előre is köszönöm ismételt segítségeteket!

Üdv,
Robi

[ Szerkesztve ]

(#107111) Khelben válasza ZsemleMorzsi (#107110) üzenetére


Khelben
nagyúr

17-esből nem lesz jobb. De ez se nem könnyű, se nem strapabíró.

(#107112) QwErTy42 válasza forzaroma (#107109) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem garantált semmi. Új konzumerek többsége jó eséllyel nem fognak kibírni 4-5 évet. Azokat különösen mostanában arra tervezik, hogy kibírják a gari+1 napot és annyi. Utána minden nap ajándék.
Az üzleti és belépő üzletiknél már lényegesen nagyobb az esély hogy menni fognak még akkor is.

Vegyél egy használtat, ennyiért az a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#107113) forzaroma válasza QwErTy42 (#107112) üzenetére


forzaroma
tag

Pillanatnyilag egy Lenovo Z575-öt használok 3 éve és jól működik.
Privin ajánlottak egy y570-et 100K-ért, de az általad linkelt gépek is jó árban vannak - bár a felszereltségük jóval nagyobb annál ami szükséges lenne. :D

Realme GT2

(#107114) QwErTy42 válasza forzaroma (#107113) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem reprezentatív a saját egyelemű halmazod. Szerencséd van. A legtöbb embernek már ilyen korban kezd besz-rni a laptopja, márkától függetlenül.
Használt konzumert nem veszünk ez alap. Annál egyszerű oknál fogva, hogy azok már a tervezett élettartamuk végén járnak.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#107115) k-adi válasza QwErTy42 (#107114) üzenetére


k-adi
nagyúr

Használt konzumert nem veszünk....HA szarrá van használva. Azért azt tedd hozzá. ;)

Nekem is "konzumer" van, most októberbe vittem újrapasztáztatni, kitisztíttatni és köszöni jól van, tök jól megy azóta is. :) igaz, az enyém még a régi jó szériából van, nem tudom az újabb modellek mennyire trágya minőségűek :))

(#107116) forzaroma válasza QwErTy42 (#107114) üzenetére


forzaroma
tag

Köszi, akkor marad a használt üzleti! :)
Erről a Dell E6520-ról mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#107117) dongasre


dongasre
tag

Sziasztok!
Melyik a bestbuy laptop mostanság? 100.000Ft----120.000Ft a keret. Semmi játék,inkább netezés csak.
Hűtés egy nagyon fontos szempont mert eddig csak Acer laptopom volt nagyon rossz hűtéssel és szeretnék valami jobbat.

SM s21+

(#107118) Bkrisz9 válasza k-adi (#107115) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Használt konzumert sehogy sem veszünk ha már nincs rá garancia. Bárhogy van használva. Addig vannak tervezve amíg a garancia tart. Az, hogy neked bírja semmit nem jelent. Itt sokan dolgoznak ebben az ágban így ők tudnak következtetést levonni mert sok gép megy át a kezük alatt.

(#107117) dongasre 120-ért Fujitsu A514.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#107119) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Volt itt aki eléggé értett ahhoz, hogy lehet konkrét számok alapján beazonosítani egy mondjuk HP gépet.

HP EliteBook 8570p
Cikkszám: A1L15AV
Én keresgéltem, de nem találom az HP-nál.
Amit meg neten találok az alapján 1-2 dolog nem stimmel.
Igaz még nincs fent minden driver, de most a DVD-t ennek látja, és csak sima rom-nak: UJ8D1
A1L15AV esetén mindenhol újlenyomat olvasót írnak...
Vagy nem ez a szám alapján lehet a pontos hardware-t kikeresni?

Aki véletlen tud segíteni, annak megköszönöm.
Zoli

(#107120) Chaser válasza World-Soft (#107119) üzenetére


Chaser
titán

Sztem ebből semmi nem derül ki, kell hozzá serial is. Annyi 100% ilyen azonosítóval biztos van ujjlenyomatolvasó nélküli verzió, párat fogtam már a kezemben:) DVD-ROM is lehet ha úgy kérték a konfigot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107121) frakkk válasza QwErTy42 (#107106) üzenetére


frakkk
csendes tag

Köszönöm.

Utána néztem (A555G), ha mindent kérek hozzá, jó drága lesz...

Az alapgép kereken 200.000 Ft (laptopszalon, MM...)
Az SSD 40, a Win10 35, a plusz 4GB RAM 8, és így szummában már 283...ez sajnos sok...

Ennél olcsóbb, tényleg megbízható nincs esetleg?
Köszönöm.
SSD-t mindenképp szeretnék bele.

(#107122) QwErTy42 válasza frakkk (#107121) üzenetére


QwErTy42
addikt

Megbízható, ajánlott FHD IPS-sel nincs.
FHD TN Asus K501, bár nem tudom hogy mennyire elérhető. Win nélkül kb 175-180 ezer magasságában volt. Erre jönnének a bővítmények.

SSD miért 40? Mégis mekkorát akarsz? 25 ezer a 240 gigás. Az már bőven elég rendszernek. A többi adatot meg az 1 T-n tárolhatod.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#107123) World-Soft válasza Chaser (#107120) üzenetére


World-Soft
senior tag

Az is van, de hova írjam azt be?
A garanciát az meg tudom nézni, hogy meg van.
HP-t hívta, azt mondtam, majd mondom a számot és segíteni.
Mikor meg hívtam, akkor meg (igaz zárás előtt) el akart hajtani. Pedig az volt, hogy azt is meg lehet nézni, hogy kiterjeszthető -e a gari, vagy pl. mi van pontosan eredetileg a gépben (pl. proci), de erre sem kaptam választ. Nagy nehezen annyit elárult, hogy valóban van hozzá Win7.

[ Szerkesztve ]

(#107124) frakkk válasza QwErTy42 (#107122) üzenetére


frakkk
csendes tag

Köszönöm. Ha az IPS-es sokkal jobb, akkor összességében megéri a drágább darab.

SSD árat csak a laptopszalon.hu-n néztem
[link]
vagy ez az odd box miatt ilyen drága akkor?
e téren egy kis felvilágosításnak örülnék, köszönöm.
(jó lenne néha dvd-t is nézni, párszor)

[ Szerkesztve ]

(#107125) TBone


TBone
tag

sziasztok. valamilyen használt gép érdekelne, ami stabil és megbízható (tartós?). szülőknek szinte kizárólag netezésre, néha filmezésre, lehetőleg 100ezer pénz alatt (jó lenne olyan olyan 80-90 környékén). Ami fontos, hogy normális hangja legyen (ne legyen halk), és a min. 15,6-os kijelző. :F
most látom nem sokkal feljebb egy kollégának hasonlóak az igényei, meg is lesem az ott ajánlottakat, de ha még valakinek ötlete van, ne tartsa magában :)

[ Szerkesztve ]

(#107126) dugo_ válasza frakkk (#107124) üzenetére


dugo_
veterán

Hát ez az ajánlat kiskerből+ebayről összemazsolázva kb így néz ki:
-HyperX Fury 120GB ~15k
-slim ODD caddy ~2-2,5k
-USB to SATA 7+6 ~1k (ha nem elég a csupasz kábel, hanem kell a fancy box, akkor ~2-3k)

40k-ból van egy noname SSD-d, meg a fenti kínai vackok (konkrétan ugyanazok vannak a képen, amiket pár fillérért te is be tudsz rendelni). Nem igazán éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#107127) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Üdv! Laptopvásárlás előtt állunk.

1. Ünnepek előtt lenne esedékes a vásárlás.
2. 180-200 ezerig.
3. Irodai programok. Szerverek futtatása. Erős(ebb) proci, min. 8GB RAM.
4. Játékra: opcionális
5. 15.6, lehetőleg FullHD,panel mindegy.
6. Lesz hordva,de nagyrészt itthon pihen majd.
7. Nem kell Oprendszer.
8. HDD minimum 1TB, RAM min. 8GB, Optikai meghajtó legyen.
9. Nincs.
10. Inkább új,de szívesen meghallgatok használt ajánlatokat is.

Amiket Eddig kinéztem:

ASUS:
i5 és i7 egyaránt
i5
i5 FHD, i7 FHD
Lenovo:
Z51-70 i5
Kedvenc

Jó úton járok? Válaszokat előre is köszönöm!

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#107128) Bluesummers válasza CsIrKeRaToR (#107127) üzenetére


Bluesummers
őstag

Szia!
Amin fennakadtam - "szerverek futtatása" --> Nem írtad pontosan, hogy milyen, de az "U"-s szériás notebookokat nem nagyon ajánlanám erre. Ezek a processzorok nem cserélhetőek, integrálva vannak, hogy minél kisebb helyet foglaljon (tehát Ultrabookokról beszélünk).
Ha erős proci és ilyen GTX 850M-ben gondolkozol, akkor inkább 128-256GB SSD-t ajánlok notebookba mint 1-2TB HDD-t. Az egész gépet a lassú HDD fogja megfogni, hiába lesz ott akár quadprocesszor, 16GB RAM vagy GTX 980M/Quadro K5100M/stb...

Az, hogy valami "új", nem mindig jelenti, hogy jobb is mint egy régebbi processzor / videókártya.
Amiket mutattál, azokat sem üzleti, sem játékfelhasználásra nem ajánlom (itt az igazi üzleti és igazi gémer kategóriára gondolok, ne forgassa ki senki a szavaimat :U, de főleg nem szerver alkalmazásokra, bár az új generációs processzorok alkalmasak virtuális szerverek futtatására, ott főleg a RAM fog számítani, tehát 8GB valóban kell).

Üzleti - ThinkPadokat jó szívvel ajánlom
Grafikai - Dell Precision
Játék - Medion Erazer / CLEVO / MSI GE széria / Alienware (GTX-es verziói, nem integráltak).
Szerverre - ... no ezzel gondban vagyok.

Remélem tudtam segíteni.
Bluesummers

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#107129) Bluesummers válasza World-Soft (#107119) üzenetére


Bluesummers
őstag

Szia Zoli!
Első tulajdonosa vagy a 8570p-nek? Utólag is elég sok mindent lehet rajta variálni, az, hogy így készítették még nem jelent mindent. HP EliteBookoknak legendás mennyiségű driver-packok vannak, mire az ember mindet letöltené ... :U
[link]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#107130) Klabbakus


Klabbakus
újonc

Sziasztok!

Egy új laptopot szeretnénk venni, az adatok:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Valamikor mostonában
(2) A gépre szánt összeg forintban? 130k, ha komoly különbséget jelent, akkor 150k.
(3) Felhasználás? Netezés, filmezés, esetleg pár medium játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Starcraft II menjen, Borderlands 2 mediumon jó lenne, ha menne, de igazából a 2012 körül vagy után megjelent játékoknak nem kell futniuk, max minimumon.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Átlagos, ez ne hajtsa fel az árat.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Legyen strapabíró, egyetemre hordoznám, de utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Nincs speciális igény, ha az SSD sokat számít, akkor az esetleg
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Inkább új, de használtak is szóba jöhetnek.

(#107131) Khelben válasza Klabbakus (#107130) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépből Dell 5558 a 6. ponton kívül mindegyiket teljesíti. 15,6-os gépet nem nagyon fogsz egyetemre hurcolni, mert két nap alatt elátkozod az egészet és használni sem tudod rendesen, nincs hely kinyitni, stb. A 6. pontra egy Dell E6330 lenne kiváló választás, de ezen meg játék nem nagyon lesz, legalábbis mediumban biztosan nem.

(#107132) World-Soft válasza Bluesummers (#107129) üzenetére


World-Soft
senior tag

Szia! Nem. Most szereztem.
Driverből látom van sok,és van miből kikeresni mi az ami nekem kell belőle. Szereencsére az egyik (nem tudom mi a HP progi neve) progi sok mindent megtalált és feltett. Le is fényképeztem a Win10-hez,hogy ott mit ne szedjek le.
De csak részben a driverek miatt kérdeztem. Azt tudom hogy egy ilyen jól szerelhető gépnél sok minden akar utólag variálható. Pont az érdekelne mi változott benne az eredeti vásárolt kiépítéshez képest (pl. mi romolhatott ell). Pl. HDD, CPU, vagy az említett DVD egység (azon csodálkozzam,h még létezik ilyen).

Amúgy a kijelzőnek mennyi holtjátéka lehet ennél a típusnál? Tipikusan kicsit úgy érzem mint a cserélendő gépnél mikor kicsavarodtak a csavarok. Viszon ahhoz képest meg stabil. Így nem tudom eldönteni,h ez direkt ilyen,vagy nem...

(#107133) Ferenc1989 válasza Chaser (#107087) üzenetére


Ferenc1989
tag

Köszönöm a segítséget. Ketten is a fujit mondtátok.. Régebben mintha a nem ajánlottak között lett volna.. Ennek 5 éve, szerencsére azóta nem kellett az asusomhoz nyúlni, teszi a dolgát :) Így nem is nagyon vagyok tisztában a mostani ajánlott kínálattal/márkákkal.
Szívem szerint megint asust vennék..

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#107134) Khelben válasza Ferenc1989 (#107133) üzenetére


Khelben
nagyúr

5 éve még Fujitsu-Siemens volt, most Fujitsu van. Két különböző cég.

(#107135) Kbali válasza World-Soft (#107132) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem egy ennyi idős használt gépnél irreleváns, hogy mi volt benne 2-3 évvel ezelőtt. Az a lényeg, hogy most mi van benne. Ha még gyári garancia van rajta, akkor lehet érdekes (a garanciában esetleg cserélt dolgokról viszont a hivatalos szerviz tudna mondani valamit).
A nagyobb mennyiségben, cégek által, egyedi konfigban rendelt gépekről meg vajmi kevés infót fog megtudni szerintem (Tjinkpad esetében legalábbis így van).

(#107136) World-Soft válasza Kbali (#107135) üzenetére


World-Soft
senior tag

Garancia van rajta, ezért is lehet érdekes részben, mert hogy mi változott esetleg...
Mert ha pl. házilag lett cserélve valami, akkor gondolom semmit nem ér a garancia.

(#107137) Chaser válasza World-Soft (#107136) üzenetére


Chaser
titán

Max hdd és ram lehetett cserélve, többi nem nagyon mert nincs értelme. Zsanérnak masszívnak kell lennie teljesen, ha nem az akkor meg kell húzni a csavarjait, youtubon találsz videót róla. Van elitebook topik egyébként.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107138) Petya1986


Petya1986
újonc

Sziasztok!

Kérlek segítsetek a választásban. Legkésőbb január végén, február elején (de akár az ünnepek után is) szeretnék venni egy új ultrabook gépet. A gépre szánt összeg 200e-300e Ft között mozog. Alapvetően munkára kell, ami nálam Office-t (Excel, prezentációk) jelent leginkább, de természetesen futnának rajta filmek, böngészésre, letöltésre is használnám és ha elfutna rajta minimálisan egy football manager 2016 vagy maximálisan egy Starcraft II, vagy FIFA 2016 akkor igazán boldog lennék, de ez az utolsó szempont. A kijelző mérete (ultrabook okán) 13,3 - 14 közé tenném. Hétköznap mindig magammal vinném a gépet, tehát sűrűn fog utazni. Windows gépet szeretnék, más nem jön szóba jelenleg. A tárhely mérete sem elsődleges (van egy nagyon jó külső HDD-m), viszont szeretném, ha lenne SSD a gépben, akár HDD+SSD kombóval, de lehet csak SSD is. Memória 4 vagy 8 GB, de inkább utóbbi. Optikai meghajtóra nincsen szükségem. Olyan gépet szeretnék, amely 90%-ban munkára kell, de időnként filmezésre, játékra is használnám.

Végzetül leírom, hogy ami eddig nagyon tetszik az az ASUS Zenbook UX305. Más tippeket is örömmel fogadok. Köszönöm előre is!

Üdv: Petya

(#107139) Tikakukac válasza World-Soft (#107136) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg mondjuk nagyon-nagyon-nagyon sok minden nem úgy van akkor ha nem a te neveden van a gép és nincs róla számlád.

De egyébként már rég akartam bedobni: én ott vagyok ahol. Ismerek olyan embereket olyan helyeken ahol, és nekem sem sikerült pölö garanciát rádobni a Dellemre meg nem tudtam megoldani az évek alatt rengeteg olyat, ami elviekben ezy lett volna.

Te érzed mennyire akarod ezt komolyan tolni, de készülj fel, amit most csinálsz annak a pozitív kimenetele szerintem 0%, de minimum rá fog menni 60 emailed és 10k-nyi telszámlád.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#107140) Chaser válasza Petya1986 (#107138) üzenetére


Chaser
titán

Nem nagyon van más ha új kell. Ha jó használt is Dell E7440, sok év garanciával 200k körül lehet venni.

szerk: Tikakukac Magyar lokalizációsnál nem szoktak tudtommal vackolni, külföldinél kell számla is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107141) Manka91


Manka91
újonc

Sziasztok!

Kinéztem két laptopot, a segítségeteket kérném, hogy melyiket válasszam:
1. Dell Inspiron 5558
2. HP ProBook 450 G2

Egyetemi hallgató vagyok, szinte minden nap viszem magammal a laptopom. Sokat be van kapcsolva a mostani is (Dell Inspiron 5110). Nem játszok rajta, kutatómunkára kell meg filmet szoktam rajta nézni.
Előre is köszönöm a segítséget!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max. 190e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)-tanulás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows párti vagyok, de igazából vásárlás tekintetében mindegy.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Inkább HDD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Inkább új, és jó lenne a 3 éves garancia, de minimum 2.

(#107142) Tikakukac válasza Chaser (#107140) üzenetére


Tikakukac
titán

Háááát, sokan tudnánk mesélni mit mikor hogyan miért mivel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#107143) Tom1939 válasza Tikakukac (#107142) üzenetére


Tom1939
őstag

A dell is szórakozik már ilyet? Nekem házhoz jönnek a precisionhoz, legutóbb 1,5 éve, akkor még full normálisak voltak.

(#107144) Petya1986 válasza Chaser (#107140) üzenetére


Petya1986
újonc

Köszönöm!

(#107145) World-Soft válasza Chaser (#107137) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi. Ez jó infó, hogy valóban jól sejtem, hogy csavart kéne húzni...
És kösz a másikat is: Máris rákeresek.

(#107146) Tikakukac válasza Tom1939 (#107143) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha onsite garid van miért ne jönnének ki? Nem erről van szó, alkatrészek, garik, bővítések, infók. Totál káosz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#107147) Tom1939 válasza Tikakukac (#107146) üzenetére


Tom1939
őstag

Már arra értem hogy az én gépem importált volt, de magyar lokalizációval tudtam kérni. 4 éves onsite gari volt rá, és szépen jöttek is mindig. Azért 1 milka nem fog beleférni következő gépre, szeretném fele körül tartani (mondjuk mostani dolcsival ez azért kihívás).

Mondjuk káosz volt azért (rossz kijelző és videókari volt kihozott cuccban is).

(#107148) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sikerült kipróbálni a 40 ezres HP Pavilion-t, és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Egy 7 éves EEEpc 1000H-t fog váltani a párom munkahelyén, és arra, amire ő használja (Office, e-mailezés, facebook, néha nyaraláskor filmnézés) bőven elég. Ennyiért meg ajándék volt.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#107149) cypher23


cypher23
csendes tag

Sziasztok!

a fuji A514 meg az A555G háza ugyanolyan?

:R

(#107150) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Laptopot szeretnék venni, a legvégső plafon (szállítással együtt) 150 ezer Ft.

Amire használnám: böngészés sok-sok tabbal, sok-sok Office használat, Photoshop, némi Sony Vegas. (Néha egy-egy játék is becsúszik, de nem jellemző.)

Két lehetőséget látok:

LENOVO B50-80 80LT00DTHV
LENOVO 100 15" 80QQ004EHV

Az előbbiben Intel Core i3-4005U 1.70GHz processzor van, 128 GB SSD (és egy ajándék külső HDD), az utóbbiban pedig Intel Core i5-5200U 2.20GHz processzor és 500 GB HDD.

Nem tudom eldönteni, hogy melyikről mondjak le, a gyorsabb, i5-ös processzorról, vagy az SSD-ről.

Vélemény? Melyikkel lesz gördülékenyebb a munkavégzésem?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.