Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#207401) molnarpeter válasza ngaba (#207399) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem rohad, filléres fenntartani. Főleg lakatossal nézetném át :)
8V a jobb motor amúgy is, eddig oké. 200-250 alatt csak hegesztendő van, de 350 felett szerintem nem nagyon ér a fapados felszereltség miatt :F

[ Szerkesztve ]

(#207402) ngaba válasza molnarpeter (#207401) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszi.

(#207403) IOX


IOX
tag

Sziasztok! Tud abban valaki segíteni, hogy olyankor mi van ha eladtam 5 órája egy autót. 200 km mentem vele, tehát nem tudok az állapotáról semmit. Beírtam az adás-vételibe " nem vállalok szavatosságot". A vevő szerint folyik belőle az olaj mire hazaért, és ráz az autó. Beleírtuk az adás-vételibe kézzel ezt is "megtekintett, kipróbál állapotban cserélt gazdát az autó.

(#207404) molnarpeter válasza IOX (#207403) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyorsan add le kormányablaknál az adásvételit. Fogadjunk, hogy kapsz majd autópálya használat témában csekket ;]
Hány éves, mennyi a km?

[ Szerkesztve ]

(#207405) rbalint88 válasza IOX (#207403) üzenetére


rbalint88
addikt

Olcso auto volt es rezboruek jottek? Terelje jogi utra, egy forintot ne adj neki.

(#207406) Marky18 válasza IOX (#207403) üzenetére


Marky18
aktív tag

Klasszik atveres, jelentsd le az eladast es legyen gyorstarcsazon a rendorseg, ha jonnenek a tesakok.

(#207407) emvy válasza molnarpeter (#207404) üzenetére


emvy
nagyúr

Pont igy tortent, amikor apam eladta a kocsijat :) o meg kapott egy gyorshajtasi csekket is, 200+ kmh-rol. Elhajtotta oket a fenebe.

while (!sleep) sheep++;

(#207408) IOX válasza Marky18 (#207406) üzenetére


IOX
tag

Nem ott lakom ahol bejelentve vagyok. Holnap lejelentem. Van online mód a lejelentésre? persze, hogy tesák. Ügyvédhez akarnak menni, ma visszahozzák tréleren, mondtam, hogy oda viszik ahova akarják.. Letiltottam a számukat.

(#207409) Qru válasza IOX (#207403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kamu, ne ulj fel nekik. Arra keszulj, hogy lehet sokaig fognak a nyakadra jarni miatta.

#nincsbennetarcsi

(#207410) IOX válasza Qru (#207409) üzenetére


IOX
tag

Írtam üzenetet, h ne keressenek, bemondtam telefonba fel lesznek jelentve zaklatásért ha hívogatnak.

(#207412) icemad válasza IOX (#207410) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Remélem nem csak dátumot, hanem pontos időt is írtál az adásvételire.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#207413) IOX válasza icemad (#207412) üzenetére


IOX
tag

Olyanok a szerződések ma már.

(#207414) tepenzed válasza IOX (#207410) üzenetére


tepenzed
őstag

Katalizátor már nincs benne, az tuti.

(#207415) IOX válasza tepenzed (#207414) üzenetére


IOX
tag

Ma lejelentettem a kormányablakban. Előttem vették pályamatricát a kúton + tele lett tankolva. Gondolom hazafelé kóstolgatták a 170 Le-t. Mindenesetre csend van. Nem lehet megmenekülni azzal ha beírod nem vállalsz felelősséget. Azért ez elég rossz hír ha eladod a használt autódat... Bár használatutó eladásnál csak az lehet a rossz ha valamit összemókoltál, h el tudd adni és ezt tudja bizonyítani a vevő. Ma eléggé körbejártam a témát. Csak peres úton tudná érvényesíteni a jogait. Olyan nincs, hogy adjam vissza a pénzt és visszahozza tréleren az autót, ez ma kiderült.

(#207416) tboy93 válasza IOX (#207415) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze hogy nincs. Maganszemelyek kozott ez ugy mukodik, hogy ha neki valami baja van, akkor polgari peres uton rendezheti. Evekig elhúzódhat es csak olyan hibak miatt kell tartania az eladonak ami rejtett hibának minősül. Tobbe van a leves mint a hus, kis értékű autonal soha nem éri meg jogi utra terelni a tortenetet.

(#207417) ReFleXx válasza IOX (#207415) üzenetére


ReFleXx
addikt

200kmt mentel ossz vissz a kocsival amit eladtal?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#207418) Qru válasza ReFleXx (#207417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet orokolte pl.

#nincsbennetarcsi

(#207419) IOX válasza ReFleXx (#207417) üzenetére


IOX
tag

Aha+a párom is 200-at, most tudtam
meg, Neki vettem, aztán összevesztünk.

[ Szerkesztve ]

(#207420) akooos válasza IOX (#207415) üzenetére


akooos
veterán

Szombaton én is eladtam egy autót, 200 lóerős, kipróbáltuk együtt a szimpatikus úriemberrel és a társaival akivel jött, elmondtam, hogy mi a problémája, meg is mutattam, viszont az adásvételibe nem írtam bele, hogy nem vállalok felelősséget. Elmondtam neki, hogy 24 éves autóról beszélünk, kemény 300.000 forintos nagyságrendben, ha vissza akar jönni reklamálni, felgyújtom az autót a szeme előtt, azok után, hogy megmutattam és elmondtam mindent plusz egy csomó alkatrészt adtam hozzá jófejségből, ahelyett, hogy specifikus csoportban eladtam volna...
Ahogy elment az autóval, már töltöttem is fel ügyfélkapun pontos perccel kitöltve az adásvételit. Eddig csend van, de ha visszajön szenvedni akkor én is ezt az elvet fogom követni, pereljen be, 24 éves, 200k km-es autóról van szó... Hiába 200 lóerő, baja is van... :D

(#207421) f4lcon


f4lcon
őstag

az Atkinson ciklusú GDI-k is ugyanúgy kokszolódnak?
[link]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#207422) IOX válasza akooos (#207420) üzenetére


IOX
tag

Annyit tudtam meg, hogy nem új autóknál a korából adódóan elő jövő hibákat nem lehet felróni az eladónak, csak az olyanokat amik azért jönnek elő mert eladás előtt a vevő összerakta (van egy eltitkolt hiba)azzal, h talán nem veszik észre. Régen voltak olyasmik, h hátsókerék hajtású autó diffijébe olajos faforgácsot tettek, ilyenkor nem szólt/búgott. Azt gondolom, h amikor kipróbáltuk nem rázott az autó. Mi mentünk vele 400 km-t nem jött elő ez a gond, 2 hete volt friss műszakija. Olajfolyás sem volt amikor megvették. Szerintem megküldték rendesen hazafelé. Amikor kipróbálta akkor is én szóltam rá mert rugdosta a városban és nem tudnám bizonyítani azt, h ki vezette ha lefényképeznek . 3500-ig forgatta (automata váltott már fel)egyesben miután megtudta, h 170 Ló van a motortérben. No majd kiderül. Egyenlőre csend honol. Ja, az mindenképpen kell a szerződésbe, hogy milyen hibákat jeleztél a vevőnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#207423) IOX válasza f4lcon (#207421) üzenetére


IOX
tag

Általában a közvetlenek kokszolódnak VW, Peugeot, Citroen, Mini is.

(#207424) Qru válasza f4lcon (#207421) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a befecskendezes modja ugyanaz mint az Otto motornal.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#207425) IOX válasza f4lcon (#207421) üzenetére


IOX
tag

Háát, azért az a 3.8L még nem sikerült semminek https://www.spritmonitor.de/en/evaluation/economic_models.html

(#207426) f4lcon válasza IOX (#207425) üzenetére


f4lcon
őstag

ja, ettől nyilván tekintsünk is el, nem érdekes a fogyasztása a autónak
ha 10 liter alatt van, akkor oké
éves 3-4 ezer km-re majdnem mindegy

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#207427) Tothgera30 válasza f4lcon (#207426) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mondjuk évi 3-4 ezer km számottevőleg megkérdőjelezi a szgk. fontosságát, lényegesen gazdaságosabb alternatívák mellett.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#207428) IOX válasza f4lcon (#207426) üzenetére


IOX
tag

Nemár, annyit megyek bringával, jó, mondjuk az elektromos.

(#207429) tboy93 válasza Tothgera30 (#207427) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mi évi 4.000km-re (ovi, bolt járat) 500e Ft-os C corsát használunk. A 2 gyerek + ovis cuccok cipelését, heti bevásárlás hazahordását tökéletesen abszolválja. Igaz, eszik közel 10 litert ilyen felhasználással, most is 9.66L/100km lett a fogyi :DDD Nagyon nem érdekel, mert vagy 2 hónap mire leürül a tank. Nem igen látok kényelmesebb alternatívát erre a célra, ami jobb ár-értékben. Elektromos autó tök jó, meg tök szép, de 5-10x ennyiért sem kapnék...

[ Szerkesztve ]

(#207430) Qru válasza Tothgera30 (#207427) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csomo elethelyzet van amikor ekkora tavra sincs ertelmes alternativa.

#nincsbennetarcsi

(#207431) mettyuz


mettyuz
tag

Mesterek és urak!

A feleségemmel második autó vásárlásán törjük a fejünket (épp jó időben). Kiköltözünk agglomerációba, a tömegközlekedés egyelőre nem opció.

Van egy 2018-as, 1.6-os szívóbenzines Kia CEED-ünk, amit jellemzően párom hétköznap használ, hétvégén pedig szülőkhöz / barátokhoz / vidékre járásra. Egyelőre két opcióban gondolkozunk

A) veszünk neki egy kisebb autót (Kia Rio, VW Polo, Honda Jazz, Hyundai I20, Suzuki Swift, Nissan Micra stb). Ebben az esetben full városi / agglemerációs üzem, napi 2x30 km. Elvárás a viszonylag sok légzsák, élhető műszaki színvonal.

B) nekem veszünk egy autót. Ebben az esetben napi szintén 2x35-40km. Ebben az esetben a CEED átlényegül hétköznapi anyataxivá és ez az autó lesz az utazós (szülők, barátok, nyaralás, síelés, stb) autók. szerk: éves futásteljesítmény ~30.000 km

Itt preferencia a nagyobb családi (kombi) jelleg, márkára típusra az alábbiakban gondolkozom egyelőre:
-Ford Mondeo MK5
-Passat B8
-Mazda 6 (2017 utáni)
-Opel Insignia (2017+ 2gen)
-BMW 3 F30/G20 - G20-al volt jó másfél évig tapasztalatom :)
-Audi A4 B9
-Mercedes C W205

A német prémium trio esetében az egyel nagyobb modellek is játszanak, bár azok ki-kilógnak a budgetből.
Budget: 2-10M Ft ; 500k/ év környéki fenntartás (casco és kötelező nélkül)
Évjárat 2016+

Sokat nem segítettem bevallom, racionalitást szeretnék vinni a helyzetbe, de egy Sandero / Vitara / Duster fölött minden érzelmi kérdés :)

Köszi előre is!

Üdv,

mettyuz

[ Szerkesztve ]

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#207432) molnarpeter válasza mettyuz (#207431) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Töltés otthon, célpontban megoldott esetleg? Plug-in hibrid vonalat nézném erre a felhasználásra egyértelműen. Ha kell a két autó, akkor lehet Ceed cseréje megfontolandó, szaladgálni PHEV (Ampera?), illetve ha jól értem, hogy mindkét kocsi ingázik, akkor Passat GTE még érdekes lehet.

(#207433) icemad válasza mettyuz (#207431) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha Plug-in hybrid is játszik, akkor nézz rá a Ford C-max energi-re. Kényelmes, erős, gyors, biztonságos, otthon is tölthető, tele van extrákkal, de nagyon kicsi hátul a csomagtartó.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#207434) vzsryl válasza Qru (#207430) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Inkább kényelmes nincs.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#207435) Qru válasza vzsryl (#207434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, igaz. Jarhatnek gyalog is a telekre vagy esetleg lohaton. Vegulis csak kb 100 km… :D

#nincsbennetarcsi

(#207436) mettyuz válasza molnarpeter (#207432) üzenetére


mettyuz
tag

Tervezünk napelemet tetetni a tetőre, onnan a töltés kialakítása már nem nagyon kaland.
Az Ampera nem játszik, sem nekem, sem a feleségemnek nem tetszik.
A Ceed cseréje necces, ott a "tetszés" faktorral nehéz szembemenni.
Ami tetszik a feleségemnek jelenleg: XCeed, Mini, Golf VII/Gold VIII, Lexus UX, Mercedes A.Í
Ezekből nem rentálisan ha cserélnénk a mintkét autót viszonylag eltartana a megtérülés (még 700-800 forintos benzinárral is)

Autópályán a GTE-ben lévő 1.4 TSI mennyire fogy el / mennyi tartalék marad benne?

@icemad: nem rossz, a csomagtartó tényleg nem acélos

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#207437) Qru válasza mettyuz (#207436) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem fogy el, a villanyhajtas vegig ott van.

Esetleg Volvo V60 D6 phev?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#207438) icemad válasza mettyuz (#207436) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha úgy állsz hozzá, hogy nincs csomagtartó, akkor nem csalódsz akkorát. ;] Viszont 8 másodperc alatt van 100-on, tisztán elektromos üzemben meg elmegy 30km-t. Átlag fogyasztás is 6-6.5 liter, ami nem rossz egy 187 lóerős 2 literes benzinmotortól, úgy, hogy majd 2 tonna a verda. Azt nem tudom, hogy Magyarországon kaphat e zöld rendszámot, szerintem igen, talán ez is szempont lehet. (Én Hollandiában élek.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#207439) IOX válasza mettyuz (#207436) üzenetére


IOX
tag

Karbantartásnál figyelembe kell venni, hogy azért amiben elektromos hajtás van, azt nem minden szervizben fogják megcsinálni. Pécsett vettem egy használt Insight-ot tavaly. Az ottani Hondában még a hibrid rendszert sem tudták leellenőrizni vásárláskor. Ment is a háztól.

[ Szerkesztve ]

(#207440) tboldi válasza IOX (#207439) üzenetére


tboldi
nagyúr

Papírforma szerint random autószerelő nem is nyúlhat a hibridekhez, tisztán elektromosokhoz, a magasfeszültség miatt külön képesítés kell hozzájuk, ami valszeg keveseknek van csak meg, a többség nem is vállalhat érte felelősséget.

[ Szerkesztve ]

(#207441) molnarpeter válasza mettyuz (#207436) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mint a 2.0 TDI lényegében :) de nincs egyedül, villany rásegít elég sokat azon felül is. Szíjas vezérlés, kb. a legjobb változat ebből a blokkból.

(#207442) vzsryl válasza molnarpeter (#207441) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Mint a 2.0 TDI lényegében"

Csak egy pár százzal (6-700) magasabb fordulatszám és nagyobb (~1-2L) fogyasztás. :R
A dinamika oké (amúgy érzésre szerintem az sem egyforma), de a másik két dolog már jobban érzékelhető.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#207443) Tothgera30 válasza tboy93 (#207429) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Itt leginkább az a gond hogy az 500k-s autóval, ha mindent meg akarunk neki adni, havi szinten rágurul egy olyan összeg ami éves szinten legalább az autó értéke. Ezt tíz évre matekolva már lehet egy használt E-Up behozná. Pár éve barátom állami támogatással, full extrával 5,5m körül vette, és belterületen irdatlan kellemes.

#207430 Qru: Alternatíva van, csak lassabb és kényelmetlenebb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#207444) mettyuz


mettyuz
tag

@molnarpeter / @IOX / @Qru /@Icemad
Nagyon köszönöm az infókat, tippeket. Lényegében az egyikkel itt húzok magamra nyűgöt, a másikkal ott, a harmadikkal amott. Futok pár kört meg nézegetem még itt a dolgokat :)

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#207445) vzsryl válasza Tothgera30 (#207443) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez így rendben van, de kicsit gondolj ebbe bele mélyebben.
Ha 10 évig nem használ semmilyen autót, és annak a fenntartására feláldozható pénzt félrerakja, akkor marad a gyalogszer, hisz ha másra költ, akkor nincs meg az autós megtakarítás. Tehát 10 évig gyalogoljon az ember azért, hogy majd akkor legyen egy elektromos virágosládája? Necces...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#207446) Tothgera30 válasza vzsryl (#207445) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha ilyen szempontból nézzük akkor így is fel lehet fogni. Bár ez elég radikális lenne. Viszont sok esetben megkerülhető az autó, vagy épp idényszerűen, főleg városon belül, bringára és tömegközlekedésre lehet váltani (esetleg taxi, autóbérkés, stb.). Agglomerációból persze nem kerülhető meg a szgk., ha a kényelmi szempontokat nézzük. Ott még mindig jobb egy kis fogyasztású közlekedőedény, mert lehet busz/vonat ritkán jár vagy egyáltalán nincs. De lassan ársapka nélküli üzemanyagárakkal nem lesz egyszerű történet, tíz évre levetítve pedig nem hiszem hogy nagyon bele akarok gondolni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#207447) rbalint88 válasza mettyuz (#207444) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak hogy (ne) segitsek: ha eddig eleg volt a ceed csaladi autonak, akkor tetelezzuk fel, hogy ezutan is eleg lesz. Oke, jar vele feleseged, de kell-e neked csaladi batar? Mert pl egy Abarth 500 is eleg a napi ingazasra, csak abban mosolyogni is lehet :))
Passat GTE melle felvennem az azonos hajtaslancu Golf GTE-t, amit azert par forinttal olcsobb fenntartani es ha nem derogal a tetobox, akkor nyaralni is alkalmas es nem jarsz feleslegesen nagy autoval egesz evben azert a 10-20 napert.
Premiumot csak akkor, ha a szervizehez is tudsz mosolyogni :) (felig-meddig a Passat is ez a liga.)
Mondjuk a Ceedet eladva a +10misi kenyelmesen betakar ket GTE Golfot is, amikkel a napelemmel megvolna eleg gyakran a nulla forintos ingazas egyik iranyba. :D
Racionalisan nezve felesegednek vesztek valami kicsioccsot, ha az tenyleg csak lokalis jarat, akkor megterulest is nezve full villanyt akar (leaf pl) es neked megmarad a ceed, de szerintem ekkora futashoz erdemesebb mar egy vagy ket olyan ertektarto autot venni, ami a fogyasztason visszahozza a befektetett penzt. :R

(#207448) vzsryl válasza Tothgera30 (#207446) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nehéz kérdés.
Felénk kocsival a legnagyobb dugóban is eljutsz bárhova 15 perc alatt, tehát értelemszerűen minden szempontból kényelmesebb bármi másnál. Pesten már el tudom képzelni, hogy a bringa vagy akár a lábbusz is kényelmesebb, mert nem kell ülni órákat a dugóban. A tömegközlekedést sajnos nem tudom elfogadni. Én az iskolákba 100%-ban csak busszal jártam annak idején, aztán még két évet munkába is. Borzasztó volt, irtózom tőle, de olyan szinten, hogy néha rémálmaim vannak. És nem az emberekkel van a bajom, hanem a kötöttségekkel. Tehát azzal, hogy csak meghatározott időpontban és útvonalon tud haladni. Számomra egyenértékű egy mindennapokban használható, X ideig tartó börtönnel. De ha valakinek ez bejön, akkor hajrá. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#207449) Tothgera30 válasza vzsryl (#207448) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Esetemben cca. 3,1km-re lakom a jelenlegi munkahelyemtől, ami gyalog huszonkettő-huszonöt perc, bringával hét-tíz perc, autóval ezek közül valamelyik (forgalomtől függ). Viszont két évig jártam vonattal/busszal napi három órát. Így egyáltalán nem panaszkodom ha buszra kell szállnom pár perc erejéig, bár én inkább sétálok, akár fél órát. Viszont az átlagemberek el vannak kényelmesedve. Erősen elhízott munkatársam nyolc km-ről tavaly bringával járt ha idő engedte. Idén még egyszer sem. Nem azért mert jobban megteheti, csak lusta... és ez igaz a népesség nagy részére. Érdekes mód Hollandiában komplett családok járkálnak cargo bringával a városokban, megoldják, hóban, szélben, esőben is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#207450) vzsryl válasza Tothgera30 (#207449) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én inkább 5 percet utazok naponta kocsival, és nem gyalogolok 40-50 percet. Azt inkább babakocsi tologatás mellett teszem meg. Ennyivel is több időt tudok a lurkókra szánni. Egyébként is nagyobb az éves lépésátlagom így, mint előtte, amikor még eljártam futni meló után. :P

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.